Pomozcie Mi Prosze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-17, 15:01   #1
justynaromania
Przyczajenie
 
Avatar justynaromania
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 10

Pomozcie Mi Prosze


WITAJCIE.
Jestem tutaj nowa od dawna czytam to wspaniale forumale dopiero dzis postanowilam sie ujawnic i dolaczyc do was.
Chcialabym zebyscie pomogly mi jKOS W KOMPONOWANIU POSILKOW gdyz jak sie okazuje nie mam o tym zielonego pojecia.Teraz troszke o mnie mam na imie justyna mam 28 latek 165 cm i 73 kg zywej wagi,postanowilam cos z tym z robic ale niewiej jak by bylo dobrze?Odpada liczenie kalorii nie nadaje sie do tego.mam rower stacj i steper i dreptam rano na steperku i wieczorkiem ok20 jezdze rowerkiem i teraz moje pytanka:czy lepiej jezdzic na czczo?jesli tak to czy moge zawsze na sniadanie po steperku zjesc jogurt i 3 lyzki platkow???bo czytalam ze tzreba bialko po treningu ,potem np jakies 2 sniadanie jakis chlebek z warzywkami na obiad male ilosci miesa ziemn i warzywka a co z kolacja???jak ja zjadam o 17 obiad bo moja 2 polowa tak wraca to potem juz nic nie jem a powinnam prawda???ale co lepiej?warzywa plus tunczyk czy lepiej jakis owoc??batrdzo ubie owoce ale gdzie umescic je w moim menu??prosze doradzcie mi ja jestem zalamana czasami amm dni zalamki dlatego tu napisalam licze ze mi ktos pomoze,doradzcie mi prosze jak jesc co jesc by bylo ok i bym schudla.Nie chcialabym sie za bardzo katowac gdyz za jakis ro k pragne zostac mamusia ale to dopiero jak wrocimy do Pl.Pozdrawiam was goraco i licze na wasza pomoc,jesli cos namieszlam na forum bardzo przepraszam ale troszke sie tu jeszcze gubie
justynaromania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-17, 15:07   #2
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: Pomozcie Mi Prosze

Witaj
Wejdź na ten wątek i poczytaj sobie, na pewno Ci dziewczyny pomoga
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=196313
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-17, 15:23   #3
justynaromania
Przyczajenie
 
Avatar justynaromania
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 10
Thumbs down Dot.: Pomozcie Mi Prosze

DZIEKUJE ZA SZYBKA ODPOWIEDZ!!!!!!!!!1
TAM TEZ WEJDE I POCZYTAM I POCZEKAM TUTAJ NA MOIM WATKU MOZE KTOS MI NAPISZE CO I JAK.
justynaromania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 16:18   #4
justynaromania
Przyczajenie
 
Avatar justynaromania
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 10
Dot.: Pomozcie Mi Prosze

buuuuuuuuuuuuuu
dlaczego nikt do mnie nie zaglada?/
justynaromania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 17:40   #5
april:)
Zakorzenienie
 
Avatar april:)
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3 470
Dot.: Pomozcie Mi Prosze

witaj przejrzyj sobie trzy wątki na samej górze tego forum może się przydadzą
april:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 20:35   #6
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 687
Dot.: Pomozcie Mi Prosze

primo - dieta musi byc dobrana do twojego organizmu i jak najbardziej zblizona do "normalnego" jadlospisu; wpisz w google "precision nutrition sfd" i poszukaj 10 zasad zdrowego odzywiania - wg. nich uloz diete; wazne by kazdy posilek zawieral warzywa, zdrowe tluszcze (omega3, oliwa z oliwek etc.) i bialko (jajka, chudy bialy ser); kolacja powinna byc bialkowa np. kawalek chudego, bialego sera; nie musisz jesc duzo - lepiej mniej a czesciej (5 razy dziennie); ja ze swojej diety wyrzucilam slodycze (jesli mam ochote na cos slodkiego jem muesli z mlekiem, napoj serwatkowy - rzadko pozwalam sobie na sorbety czy gorzka czekolade), ziemniaki, jogurty i makaron; mleko i bialy ser zmienilam na odtluszczone a pieczywo na razowe (staram sie nie laczyc tluszczow zwierzecych z weglowodanami innymi niz te w warzywach (czasem pozwalam sobie na lyzke kaszy gryczanej do obiadu); pozwalam sobie na owoce ale jem je w ograniczonych ilosciach; polecam w diecie otreby

jesli chodzi o cwiczenia - zainwestuj w hantle (do ktorych mozesz dokupic talerze) i motylek - rob cwiczenia silowe na zmiane z rowerkiem (na rowerku polecam hiit) i powinno byc dobrze

prosze bardziej doswiadczone kolezanki o korekte gdybym glupoty pisala
__________________
Wymianka
nri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-20, 08:18   #7
justynaromania
Przyczajenie
 
Avatar justynaromania
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 10
Dot.: Pomozcie Mi Prosze

dzieki nri za tak wyczerpujaca odpowiedz!!!!
Mam jeszcze pytanko a ty jedzilas na rowerku treningowym??i jakie efekty ?ja mam taki rowerek i steperek i musze na tym narazie nie bede nic kupowac.NIEWEIEM zupelnie jak sie zabrac do tej diety
justynaromania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-20, 11:10   #8
italiaanka
Wtajemniczenie
 
Avatar italiaanka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Bdg.
Wiadomości: 2 275
GG do italiaanka
Dot.: Pomozcie Mi Prosze

Cytat:
Napisane przez justynaromania Pokaż wiadomość
dzieki nri za tak wyczerpujaca odpowiedz!!!!
Mam jeszcze pytanko a ty jedzilas na rowerku treningowym??i jakie efekty ?ja mam taki rowerek i steperek i musze na tym narazie nie bede nic kupowac.NIEWEIEM zupelnie jak sie zabrac do tej diety
Poczytaj wątki podwieszone w końcu

__________________
...
italiaanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-20, 23:43   #9
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 687
Dot.: Pomozcie Mi Prosze

Cytat:
Napisane przez justynaromania Pokaż wiadomość
dzieki nri za tak wyczerpujaca odpowiedz!!!!
Mam jeszcze pytanko a ty jedzilas na rowerku treningowym??i jakie efekty?
Chodzilam miesiac do klubu fitness by stwierdzic, ze jesli nie chce zostac kulturystka, moge cwiczyc spokojnie w domu. Najlepiej, jesli oprocz treningu silowego (ktory daje bardzo dobre efekty i na nim powinnas sie skupic, hantle+motylek to wydatek rzedu 80 zl a cwiczysz wszystkie partie) bedziesz uprawiala sport, ktory lubisz - plywanie, bieganie, siatkowka, sztuka walki - cokolwiek, co sprawia tobie przyjemnosc.

Osobiscie nie lubie rowerku - nudne, tylek boli a lepiej uda modeluja cwiczenia silowe - jesli lubisz, polecam kolarstwo na swiezym powietrzu. Nie zawsze mam czas na wycieczke rowerowa czy przyjazne warunki atmosferyczne do biegania, dlatego tez zainwestowalam w mate do DDR (wydatek rzedu kilkudziesieciu zlotych). Cwiczy refleks, koordynacje ruchowa, poczucie rytmu, jest przyjemne, wciaga w przeciwienstwie do nudnych rowerkow i biezni. Mozesz cwiczyc w kazdej chwili w domu - zarowno aerobowo jak i bardziej interwalowo (jesli chodzi o hiit lepsze sa biegi ale te zostaw na weekend, gdy bedziesz miala wiecej wolnego czasu). Niemniej wszystko jest kwestia gustu - znasz najlepiej swoje cialo i bedziesz wiedziala, co wybrac.

Cytat:
Napisane przez justynaromania Pokaż wiadomość
a mam taki rowerek i steperek i musze na tym narazie nie bede nic kupowac.
to jest dobre na pierwsze kilka kilo - potem, gdy bedziesz chciala udoskonalic swoje cialo, bedziesz musiala zmienic trening;

Cytat:
Napisane przez justynaromania Pokaż wiadomość
NIEWEIEM zupelnie jak sie zabrac do tej diety
ja ci diety nie uloze bo moge cie otruc nikt nie ulozy ci diety bo nie znamy twojego organizmu - poszukaj w necie informacji na ten temat:

1. zdrowa zywnosc czyli co powinno sie jesc
2. niezdrowa czyli czego nie jesc


wyrzuc z diety 2, posilki 1 rozloz tak, bys jadla mniej ale czesciej i tyle
__________________
Wymianka
nri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 06:23   #10
justynaromania
Przyczajenie
 
Avatar justynaromania
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 10
Dot.: Pomozcie Mi Prosze

dziekujemza odpowiedz!!!!!!!!!!!!!1
i jeszcze ostatnie pytanie jak to jest z ta kalorycznoscia???czy jesli jem np 1200 i spalam cwicac dziennie ok 600-900 to musze iles dodac?czy byc na 1200 i tez cwiczyc i tyle spalac i bedzie ok?
justynaromania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 10:01   #11
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 687
Dot.: Pomozcie Mi Prosze

jedz tak bys glodna nie byla - jesli bedziesz sie glodzic twoj organizm nie bedzie spalal tylko magazynowal; poczytaj dzial odchudzanie na sfd (napisane jest jak ustalic bilans kaloryczny w zaleznosci od diety i ciwczen); kalorie nie sa az tak istotnie - 300 kcal warzyw to nie to samo co 300 kcal chipsow
__________________
Wymianka
nri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-22, 19:39   #12
tessalia
Raczkowanie
 
Avatar tessalia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 375
Dot.: Pomozcie Mi Prosze

Dieta - to sposób żywienia i trwałe efekty zobaczysz jeśli zmienisz swoje nawyki. Jedz produkty jak najmniej przetworzone i wartościowe, wtedy zjesz mniej a będziesz długo syta. Dużo warzyw, dodawaj je do każdego posiłku, kasze, ryż brązowy, cheb razowy, jeśli jesz mięso to drób i ryby, jajka, świetne są też potrawy z roślin strączkowych (osobiście uwielbiam ciecierzycę i czerwoną soczewicę).
A kolację możesz spokojnie zjeść o 19-20 byle nie później, bo niezdrowo
__________________
"Kocha się nie za cokolwiek, lecz pomimo wszystko... kocha się za nic..."
tessalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:56.