Mój program pielęgnacyjny-proszę o pomoc forumowe specjalistki i Panią Beatę - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-11, 22:54   #31
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Mój program pielęgnacyjny-proszę o pomoc forumowe specjalistki i Panią Beatę

jest raczej przecietny, jedne osoby bardzo chwala, inne sa na nie. Myslalam, ze powiesz mi cos po skladnikach. W koncu jestes ekspertką
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 23:34   #32
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Mój program pielęgnacyjny-proszę o pomoc forumowe specjalistki i Panią Beatę

Sama mozesz nia zostac - na Wizazu jest slownik skladnikow kosmetycznych, mozesz uzywac google zeby sprawdzic doladne dane i charakter jakiegos skladnika kosmetycznego a wreszcie wejsc na np. zerozits.com i zobaczyc w ich tabelce czy powoduje alergie albo zapycha pory.
P.S. Nie wiem nawet o ktorym kremie Oriflame piszesz
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 00:23   #33
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Mój program pielęgnacyjny-proszę o pomoc forumowe specjalistki i Panią Beatę

Chodzi o ten krem: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=3794

Czy ten fitomed, to ten> http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=12395 ?
wiem, ze najwazniejszy sklad, ale to opakowanie-ble
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 13:21   #34
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Mój program pielęgnacyjny-proszę o pomoc forumowe specjalistki i Panią Beatę

Fitomed zawsze mozesz przelac do opakowania po Thalgo
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 14:50   #35
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Mój program pielęgnacyjny-proszę o pomoc forumowe specjalistki i Panią Beatę

nie bardzo, bo to tuba
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 19:10   #36
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Mój program pielęgnacyjny-proszę o pomoc forumowe specjalistki i Panią Beatę

A, to rzeczywiscie nici z przelewania
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 21:47   #37
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Mój program pielęgnacyjny-proszę o pomoc forumowe specjalistki i Panią Beatę

czy ten fitomed kupuje sie w aptece? bo bez sensu kupowac przez net produkt za kilka złotych...
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-13, 00:37   #38
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Mój program pielęgnacyjny-proszę o pomoc forumowe specjalistki i Panią Beatę

W Krakowie, jest raczej w sklepach zielarskich niz w aptekach , ostatnio za butelke zaplacilam niecale 9 PLN. Czasami jednak trudno kupic ich produkty wiec moze sie okazac, ze lepeij zamowic przez siec, niz schodzic nogi. na "trzydzistkowym" jest caly watek o Fitomedzie i tajnikach zamawiania produktow z ich strony.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 11:33   #39
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Sylwio, niedawno kupilam Fitomed i jestem bardzo zadowolona. Na szczescie nie bylo zadnego problemu z kupieniem. Pani w sklepie zielarskim powiedziala, ze nawet jak czegos nie bedzie miala, a bedzie mi potrzebne to przywiezie.

Skonczyl mi sie kilka dni temu tonik i dzis chce sobie zrobic ten wedlug Twojego przepisu. Czy caly czas trzeba go trzymac w lodowce? Waznosc góra tydzien, tak?

Powiedz mi jeszcze, jakie wlasciwosci ma ten tonik.

P.S. Chyba cera mi sie troche poprawila. W miare regularnie stosuje maseczke aspirynowa. Wczoraj byłam u siostry i tez zauwazyla, ze cera wyglada lepiej. Te okropne bolace twarde wulkany bez bialego czubka, o ktorych pisalam, nadal sie pojawiaja, ale w mniejszej ilosci, rzadziej i mniejsze chyba o polowe, a niektore to 1/3 wielkosci tych, ktore wychodiluy kiedys.

Powoli nastrajam sie psychicznie do stosowania kwasow. Mam troche przebarwien od wyciskania. Boje sie tylko, zeby mnie jakos agresywnie nie zluszczaly i zebym nie miala calej buzi w zadziorkach. Chciałabym miec max efektu przy minimalnych skutach ubocznyc Co polecisz? O differinie przepisanym przed dermatolog troche zapominam. Czasem posmaruje, czasem nie Praktycznie po kazdym posmarowaniu (1-2 razy w tygodniu) mialam miejscami strasznie luszczaca sie skore, peeling srednio poagal, a podklad wygladal na tym fatalnie.

Znow licze na Twoja pomoc. Chyba wiecej daja mi Twoje rady i lektura wizazu oraz biochemii urody niz tej dermatolog.

Tak sobie dzis pomyslalam, ze skoro maseczka aspirynowa zawiera kwas salicylowy czy jakos tak i skora juz teraz wyglada znacznie lepiej, to moze wystarczy tylko byc systematyczna i niepotrzebne mi sa dodatkowo kremy z kwasami? ewentulanie delikatny effaclar k?

Czy ktos moze rozwiac moje watpliwosci z tej kwestii?

Ładnie proszę o pomoc

Edytowane przez agusia_1
Czas edycji: 2006-02-16 o 01:07 Powód: post pod postem
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 16:59   #40
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Mój program pielęgnacyjny-proszę o pomoc forumowe specjalistki i Panią Beatę

Juz odpisuje Ash!

Mozesz sobie wykonac kilka tonikow (wszystkie przepisy sa na biochemiiurody.com):
- z octu winnego
- aspirynowy
- z zielonej herbaty

Od siebie polecam szczegolnie ten z octu winnego - niepasteryzowany ocet winny, naturalnie metny, tzw bio, ma w swojej ofercie np Rossman - po 4 pln/0,5 litra. Nie ma daty waznosci ale w koncu to tylko ocet! Na wszelki wypadek, trzymam go tez w lodowce.
Mieszasz go po prostu z przegotowana,ostudzona woda (butelke z ciemnego szkla, do ktorej go przelejesz - najpierw wygotuj, przelej odrobina spirytusu albo i wodki, trzymaj w lodowce nie dluzej niz tydzien.
Ja dodawalam acv (apple cider vinegar) w proporcjach 1:3 - 1 octu, 3 wody albo 1:2, z kilkoma kroplami olejku z drzewa herbacianego.
Przegotowana wode mozesz zastapic wywarem z zielonej herbaty (ale mnie sie nigdy nie chcialo w to bawic).

Dobry byl tez dla mnie tonik Benzacne, dostepny w aptekach, chyba po okolo 13 pln.

Ash, kwasy zatrzymalabym na jesien. W koncu maseczka aspirynowa to tez rodzaj kuracji kwasowej Ewentualnie sprobuj Acne-Derm - na forum 30tkowym jest o nim spory watek Noor
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 17:52   #41
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Mój program pielęgnacyjny-proszę o pomoc forumowe specjalistki i Panią Beatę

To może ja coś dodam od siebie. Stosowałam Lysanel Mat przez pewien czas, ale bardzo mnie podrażnił. Nie chciałam rezygnować z kwasów, bo moja cera wymagała porządnego oczyszczenia i zdecydowałam się na tonik aspirynowy. Po dwu i pół miesiącach codziennego smarowania nim twarzy widzę efekty: cera (tłusta z tendencją do zapychania) jest oczyszczona, nie ma pryszczy, zaskórników, i (jakby) mam mniej przebarwień (są jeszcze widoczne i moim zdaniem, oprócz toniku, dobrze sobie z nimi radzi też serum z wit. c). Tonik, choć łagodny, jest naprawdę skuteczny. Trzeba być jednak cierpliwym, bo efekty pojawiają się dopiero po dłuższym czasie regularnego stosowania.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-17, 19:54   #42
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Mój program pielęgnacyjny-proszę o pomoc forumowe specjalistki i Panią Beatę

Kurcze, ale ten ocet tak smierdzi, ze nie moge.
p.s. siedze wlasnie troche ostatnie na biochemii i czytam Tylko jest problem z tym watkiem o tonikach. Jest tam link do przepisow i po kliknieciu pokazuje sie tylko tyle, ze "Wybrany przez Ciebie temat lub post nie istnieje"

Amilka 79 zrobilas mi ochote na ten aspirynowy.
Czy mozesz podac przepis?

Dzieki Wam dziewczyny za podpowiedzi.
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 20:47   #43
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Mój program pielęgnacyjny-proszę o pomoc forumowe specjalistki i Panią Beatę

Przepis był podawany również tutaj na wizażu. Jest nawet długaśny wątek o tym toniku...

Ja na jakieś 100 - 120 ml (tak na oko) wody destylowanej daję 20 - 23 tabletki zwykłej bayerowskiej aspiryny. Taka porcja starcza mi na jakieś dwa tygodnie. Trzymam to w lodówce w szklanej buteleczce. Przed każdym użyciem porządnie nią wstrząsam. Wiem, że niektórzy mielą aspirynę (czytałam o tym na biochemii), ale ja tak nie robię. Nie mam na to ani cierpliwości, ani czasu, choć to podobno zwiększa skuteczność toniku. Poza tym zmielenie eliminuje problem wszędobylskich grudek, ale ja na nie mam swój sposób - gdy już płatek kosmetyczny jest zwilżony tonikiem, to rozrywam go jak markizę i składam tak, aby grudki znalazły się w środku wacikowej "markizy", tak jak nadzienie. Mam nadzieję, że to co napisałam jest w miarę zrozumiałe.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 20:57   #44
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Mój program pielęgnacyjny-proszę o pomoc forumowe specjalistki i Panią Beatę

Bardzo zrozumiałe. Dzięki
Musze tylko skads skombinowac jakąś szklaną buteleczkę
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-01, 22:22   #45
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Mój program pielęgnacyjny-proszę o pomoc forumowe specjalistki i Panią Beatę

Zrobilam tonik i uzywam od kilku dni, przelalam w butelke po toniku thalgo-plastikowa. Czy to ma znaczenie czy tonik bedzie w szklanej czy plastikowej butelce?

Poza tym fitomed przestał działać :-( Sciaga buzie jak nie wiem co. Skora po kilku godzinach od zrobienia makijazu mi sie przetluszcza, a mimo to coraz bardzoej sie luszczy. Robie peelingi, maseczke aspirynowa, a i tak mam coraz wiecej zadziorkow. Mysle o kupnie toniku rozanego dermiki lub wody rozanej oriflame, tylko czy to nie bedzie kolidowało z tonikiem aspirynowym? Uzywac dwoch tonikow?
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:30.