Pomysł na ciasto - ale jak go zrealizować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-22, 17:30   #1
Magda_CK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 159

Pomysł na ciasto - ale jak go zrealizować?


Witam!

Mam spory problem jeżeli chodzi o mój pomysł na prezent na urodziny dla mojego TŻ. Otóż jego hobby to szachy i postanowiłam to wykorzystać - upiec mu ciasto w kształcie szachownicy i oczywiście z szachami na wierzchu. Z tego co widziałam w internecie, to jest sporo przepisów na samą szachownicę. Niestety nie mam pojęcia z czego zrobić same szachy, żeby się trzymały ciasta i nie były najtrudniejsze do wykonania
Może macie jakiś pomysł? Bo podejrzewam, że kupić gotowych się raczej nie da (a w tym przypadku szkoda). Albo kupić jakieś figurki z białej i czarnej czekolady i je poustawiać w zastępstwie. Tylko nie znam żadnych innych poza zającami wielkanocnymi i mikołajami :P
Magda_CK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 17:41   #2
M1A4N
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 392
Dot.: Pomysł na ciasto - ale jak go zrealizować?

Rozumiem, że chcesz sama, ale może pionki (czy jak to sie nazywa) można zamówić w cukierni, może warto spytać. ;]
M1A4N jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 23:40   #3
SailorMoon
Zadomowienie
 
Avatar SailorMoon
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 1 779
Dot.: Pomysł na ciasto - ale jak go zrealizować?

Poza tym mam nadzieje, ze nie chcesz ustawiac na torcie wszystkich pionkow, ktore stoja na szachownicy? Warto ustawic powiedzmy ze 3, zeby nie bylo napackane. M1A4N ma racje, warto zapytac w cukierni. Tam maja specjalna mase, z ktorej potrafia wyczarowac rozne cuda
__________________
62-60-54
SailorMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 09:01   #4
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Pomysł na ciasto - ale jak go zrealizować?

Wiem, że można zrobić takie figurki z marcepanu. Jednak nie wiem gdzie takie coś można dostać.
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 10:25   #5
free..
Zadomowienie
 
Avatar free..
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 032
Dot.: Pomysł na ciasto - ale jak go zrealizować?

Właśnie, może pobaw się masą marcepanową/cukrową i spróbuj takie figurki ulepić. To trochę tak jak z plasteliną, myślę, że dałoby radę z niej coś takiego stworzyć. Masę można kupić, albo i zrobić samemu.
http://www.tortownia.pl/produkty.php?kid=36 tu można kupić różne masy plastyczne i inne pierdoły
http://www.youtube.com/watch?v=GfzP6MIcbmg tutaj jest link do świetnego tortu, normalnie szczęka mi opadła jakie cuda można ulepić
free.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 19:48   #6
aldi1174
Zadomowienie
 
Avatar aldi1174
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: gdzieś między Krakowem a W-wą
Wiadomości: 1 034
Dot.: Pomysł na ciasto - ale jak go zrealizować?

Ja to bym spróbowała wyciąć jakieś uproszczone w kształcie figury z upieczonego większego placka (biszkopt albo takie, jak na muffinki?- jest dość plastyczne, nie łamie się) i część polukrować na biało albo pokryć białą polewą czekoladową a część- ciemną polewą czekoladową, a potem przytwierdzić płynną jeszcze polewą do "szachownicy", po jej zastygnięciu figurki się przykleją.
Albo upiec figury(może będą nieco płaskie) z kruchego ciasta (pamiętając, że się powiększają w pieczeniu)- wyciąć kształty, tak, jak się wycina w przypadku kruchych ciasteczek foremkami, a po upieczeniu pokryć je i przykleić polewami.
Mam przepis na kruche ciasteczka Nigelli, mogę podać.
Albo- najprościej- wyciąć jasne figury z białego biszkoptu/ małych biszkoptów a ciemne- z twardego piernika/ pierniczków- myślę,że przy pomocy ostrego narzędzia wyszłoby coś przypominającego figury.

Edytowane przez aldi1174
Czas edycji: 2009-08-26 o 19:57
aldi1174 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 12:51   #7
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Pomysł na ciasto - ale jak go zrealizować?

no właśnie - wytnij z biszkopta może zrobić kwadratową podstawkę pod figurkę a na to samą figurkę ustawić, wszystko "pomalować" lukrem albo kremem albo czekoladką białą i czarną i na szachownicę

swoja drogą bardzo fajny pomysł na tort
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:12.