proste plecy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-26, 21:33   #1
Effervescing Elephant
Zadomowienie
 
Avatar Effervescing Elephant
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 375

proste plecy


naprawdę potrzebuję od Was rady.

staram się o siebie dbać, ćwiczę, pilnuję diety, jestem wysoka i szczupła, ale.. mam fatalną sylwetkę. brzuch i biodra za bardzo wypycham do przodu, barki są zaokrąglone. sylwetka z profilu nie wygląda tak, jakby się chciało.

jakoś tak się stało, że dużo się garbiłam, teraz plecy mam nieco okrągłe. chciałabym to zmienić ćwiczeniami. nie idzie mi trzymanie prostej sylwetki, mówię sobie w duchu "stój/siedź prosto!", ale wtedy nienaturalnie się napinam i po kilkunastu sekundach ponownie się garbię.

potrzebuję sugestii co i ile razy robić. wiem, że w tydzień niczego nie zmienię, ale chciałabym nad tym popracować. ćwiczę w domu, ale dla dobra sprawy nawet mogłabym się wybrać na siłownię, aczkolwiek nie dysponuję zbyt dużą ilością wolnego czasu..

chcę wzmocnić te plecy, żeby same się trzymały proste... jakie ćwiczenie? jak naprawić plecy? proszę o Waszą pomoc
Effervescing Elephant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 21:59   #2
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: proste plecy

Jak zaczynasz mieć problemy z plecami to nie da się ich cofnąć, no chyba że jesteś jeszcze nastolatką to może by jeszcze dało radę. Można co najwyżej wzmocnić plecy i nie pogłębiać dalej tego schorzenia.

Jak masz problem z siedzeniem prosto na krześle bo zapominasz siedzieć prosto to napisz sobie kartkę w widocznym miejscu "siedź prosto" i staraj się tak siedzieć, oprzyj się wygodnie w fotelu. Ja sobie taką kartkę powiesiłam na monitorze w pracy, kto zobaczy to się podśmiewa ale moi koledzy z pracy też narzekają na bolące plecy, a ja przynajmniej siedzę prosto i aż tak nie boli. Wcześniej niestety siedziałam różnie i się doczekałam kolejnej wizyty u lekarza. Teraz nawet za bardzo nie mogę ćwiczyć pleców żeby je wzmocnić bo się boję że znów się coś stanie.

Podaję link do atlasu ćwiczeń na plecy.
http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy.asp
wiele z tych ćwiczeń można wykonywać w domu. nie zapominaj tez wykonywać dla równowagi ćwiczeń na brzuch, chociaż jak już jesteśmy przy ćwiczeniach to najlepszy byłby trening całego ciała.

Pamiętaj żeby też te plecy rozciągać po ćwiczeniach siłowych
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 22:16   #3
rumikub
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 34
Dot.: proste plecy

Też mam problem z postawą. Niedawno zauważyłam, że Jatomi Fitness prowadzi zajęcia "zdrowy kręgosłup" (link: http://jatomifitness.pl/pl/zajecia/z...C4%99gos%C5%82). Zastanawiam się, czy by nie pójść... Może jakaś dziewczyna była?
rumikub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 09:53   #4
Effervescing Elephant
Zadomowienie
 
Avatar Effervescing Elephant
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 375
Dot.: proste plecy

Michalina83,
nastolatką już nie jestem, ale jestem jeszcze bardzo młoda, bo mam 21 lat
nie mam jeszcze takiego problemu, że plecy mnie bolą, ale widzę, że najlepszej postawy nie mam. dlatego chcę zrobić co mogę, żebym za parę lat nie marudziła, że plecy bolą.

dużo czasu spędzam siedząc na uczelni, później w domu. moje ćwiczenia są ogólnorozwojowe- tyle siedzę, więc ruch jest formą odskoczni, dodaje mi sił
Effervescing Elephant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 10:38   #5
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: proste plecy

Oczywiście że im wcześniej zaczniesz zapobiegać to tym lepiej. Ja się też garbiłam w szkole średniej i nie zwracałam uwagi na postawę, dopiero od niedawna jak te bóle zaczęły bardziej doskwierać to zwracam na to uwagę. W liceum byłam wysportowana, rozciągnięta, trenowałam sztuki walki a tam był duży nacisk na ćwiczenia siłowe, wzmacniające i rozciągające. Niestety potem odpuściłam trochę, ale później wróciłam do ćwiczeń. Ale u mnie przyczyną takich większych problemów zdaje się był upadek w zeszłym roku (trochę niefortunnie się przewróciłam), od tamtego czasu zaczęły się poważniejsze bóle ale też tylko co jakiś czas. Do tego doszła praca najpierw fizyczna gdzie często trzeba było podnieść coś ciężkiego a potem biurowa gdzie nie muszę mówić jak to jest siedzieć cały dzień przed komputerem. Po ostatnim ataku po prostu zwracam uwagę na postawę, na wygodną pozycję leżącą no i staram się ćwiczyć, no i co najważniejsze rozciągać.

Jeszcze co mogę dodać to to że jak wykonujesz ćwiczenia siłowe na plecy (ogólnie ćwiczenia siłowe) to co 2 dni minimum, na większych ciężarach to trzeba nawet co 3 dni ale domyślam się że jeszcze nie masz za sobą etapu mniejszych ciężarów. Codzienne ćwiczenie nie jest wskazane bo mięśnie potrzebują zarówno ćwiczeń jak i odpoczynku. Brzuszki też niby można codziennie ale lepiej i efektywniej jest wziąć ciężarek i robić z ciężarkiem co dwa dni niż machać codziennie na ilość.

Osobiście polecam Martwy ciąg tylko przyjrzyj się dobrze na filmach instruktażowych, poczytaj jak się prawidłowo wykonuje ćwiczenie, jakie są najczęstsze błędy
http://www.youtube.com/watch?v=HjHIW_nTzTA
podaję filmik, tu jest klasyczny Martwy ciąg. To ćwiczenie angażuje nogi plecy, brzuch. Ja robię ostatnio częściej MC na prostych nogach bo jest mi wygodniej z hantlami ale teraz mam w planach robić na zmianę.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-27 11:38:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:54.