Robot kuchenny Ronic Rytmo - warto? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-16, 13:32   #1
Blondynka154
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 17
Question

Robot kuchenny Ronic Rytmo - warto?


Witam, nie wiem czy pisze w dobrym miejscu, w każdym razie nie znalazłam wątku na ten temat wcześniej.

Do końca tygodnia u mnie w mieście prowadzony jest pokaz robotów kuchennych marki Ronic. Pan robi przeróżne ciekawe rzeczy zupy, sosy, ciasto, soki, itp itd, pokaz połączony z degustacją

Napaliłam się strasznie na tego robota, fajna sprawa, ale niestety trochę kosztuje.... Bardzo marzę o termomixie ale niestety 4 tys. to dla mnie cena kosmiczna... Ten robot potrafi prawie tyle samo a cena niższa.

Czy ktoś ma lub miał do czynienia z tym robotem i może podzielić się wrażeniami??? Byłabym wdzięczna za każdą opinię.
Blondynka154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 14:53   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Robot kuchenny Ronic Rytmo - warto?

Nie znam tego robota a jednoczesnie nie mam zaufania do sprzedazy bezpośredniej, dla mnie to naciągactwo i manipulacja bezpośrednia.
Mysle, że na rynku jest cała masa robotów tanszych o poodbnych lub takich samych mozliwościach.
Wszystko zalezy do czego chcesz go używac i co jest ci potrzebne, a nastepnie szukasz model, czystas zopinie i kupujesz.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 07:10   #3
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Robot kuchenny Ronic Rytmo - warto?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Nie znam tego robota a jednoczesnie nie mam zaufania do sprzedazy bezpośredniej, dla mnie to naciągactwo i manipulacja bezpośrednia.
Mysle, że na rynku jest cała masa robotów tanszych o poodbnych lub takich samych mozliwościach.
Wszystko zalezy do czego chcesz go używac i co jest ci potrzebne, a nastepnie szukasz model, czystas zopinie i kupujesz.
Popieram Paulę.

Za takie pieniądze możesz mieć mega bogato wyposażonego Boscha, czy inny bardziej znany sprzęt (warto zwracać uwagę na to, czy i po ile są części zamienne, bo nawet w naj, naj, naj sprzęcie coś może się zepsuć, zgubić, ułamać).
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 07:17   #4
Blondynka154
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 17
Dot.: Robot kuchenny Ronic Rytmo - warto?

Chodzi mi o funkcje: wyrabianie ciasta (pierogi, makaron, pizza, drozdzowe, kruche - nie tylko ubijanie biszkoptu jak maja niektore), wyciskanie sokow (z prawdziwego zdazenia nie tylko wyciskarka do cytrusow), tarcie ziemniakow na placki, plus oczywiscie standard: siekanie, krojenie itd.
Ten robot ma to wszystko, szukalam innych niestety rzadko ktory ma to wszystko, a jak ma to kosztuje okolo 2 tys
Termomix (4tys) ma jeszcze funkcje gotowania, ja akurat tego nie potrzebuje (w Ronic zupy mozna robic ale przez dolewanie wrzatku), z tego co wiem to Speedcook tez gotuje (okolo 2,5 tys.)

Takze niby dokladnie to czego ja potrzebuje ten Ronic, ale nie znam sprzetu i potrzebowalabym opinii kogos kto go ma lub zna i wie co nieco o tym jak sie sprawuje.
Blondynka154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 12:21   #5
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Robot kuchenny Ronic Rytmo - warto?

Przejrzyj te - na moje oko mają funkcje o które Ci chodzi:
http://www.ceneo.pl/17369435
http://www.ceneo.pl/10547547
http://www.ceneo.pl/17931499?nph_sou..._type=promocje
http://www.skapiec.pl/site/cat/301/comp/846760

Popatrz jakie te urządzenia mają silniki, jaką moc, porównaj do tego, które upatrzyłaś, zwróć uwagę na wyposażenie - przemyśl co jest Ci naprawdę potrzebne, a co jednak mniej lub wcale.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 13:24   #6
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Robot kuchenny Ronic Rytmo - warto?

a ole wogole kosztuje ten RR?
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 13:29   #7
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Robot kuchenny Ronic Rytmo - warto?

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
a ole wogole kosztuje ten RR?
Również jestem ciekawa. Popatrzyłam w necie i widzę, że ta cud maszyna ma 400W - coś mało jak na wieloczynnościowego robota.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-17, 18:18   #8
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Robot kuchenny Ronic Rytmo - warto?

tez nie znam, a co to w ogole za marka?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 07:20   #9
Blondynka154
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 17
Dot.: Robot kuchenny Ronic Rytmo - warto?

No wlasnie niewiele to 400W wiec pradu az tak nie ciągnie - tez zaleta. I widzialam na wlasne oczy co potrafi i dlatego tak sie napalilam na niego
Kosztuje coś koło 1700zł ale Pan obiecał rabaty, bo prezentacja w centrum handlowym w ktorym pracuję

To marka francuska mają strone internetową można poczytać.

W sumie ma to co ☠☠☠☠☠☠☠☠☠ czy speedcook oprocz gotowania z ktorego i tak bym nie korzystala...
Blondynka154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 08:14   #10
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Robot kuchenny Ronic Rytmo - warto?

Jak dla mnie ten robot marnie wygląda. ma hak do ciasta ? nie widzę
sokowirówka? obecnie odchodzi się od tego na rzecz wyciskarek, które są zdrowsze.
mała moc czyli co ? dwa razy dłużej musi pracować ?
Raty? oferuje każdy sklep agd.

Mnie nie przekonuje inwestycja w coś co dzisiaj jest a jutro firmy nie ma. Szczególnie, że wrzucam haslo w google i jakoś opini i szału nie ma.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 09:36   #11
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Robot kuchenny Ronic Rytmo - warto?

Cytat:
Napisane przez Blondynka154 Pokaż wiadomość
No wlasnie niewiele to 400W wiec pradu az tak nie ciągnie - tez zaleta. I widzialam na wlasne oczy co potrafi i dlatego tak sie napalilam na niego
Kosztuje coś koło 1700zł ale Pan obiecał rabaty, bo prezentacja w centrum handlowym w ktorym pracuję

To marka francuska mają strone internetową można poczytać.

W sumie ma to co ☠☠☠☠☠☠☠☠☠ czy speedcook oprocz gotowania z ktorego i tak bym nie korzystala...
A widziałaś kiedykolwiek solidną sokowirówkę, uznanej marki, która ma silnik o mocy 400W? Śmiech na sali jak dla mnie i naciąganie ludzi na ciężkie pieniądze na sprzęt, który nie jest tego wart. Skoro możesz mieć Boscha, czy Philipsa za niecałe 1000 zł, to czemu chcesz coś takiego, nieznanego, sprzedawanego bezpośrednio (czyli szukaj potem firmy, czy serwisu po kraju). Duża moc silnika jest potrzebna po to, że jak wrzucisz na raz dwie marchewki, to nie będzie Ci tego miksowało paru minut, tylko parę sekund.

No właśnie, "napaliłaś się" - dobre określenie. Ochłoń, idź do sklepu z agd i obejrzyj sobie jakieś solidne roboty kuchenne. Porównaj, poczytaj opinie. Serio wolisz wydać grubo ponad 1000 zł za coś, co jest prawie nieznane, niż za uznany sprzęt, który ma dużo innych osób, więc są wypisane plusy i minusy, jest serwis. Ja nie mówię, że upatrzyłaś zły sprzęt, ale jego cena jest na bank wiele razy zawyżona - firma musi mieć z tego dużą prowizję, aby się opłacało jeżdżenie, organizowanie prezentacji, wynajmowanie powierzchni w galerii handlowej etc. Przepłacisz, ale jak uważasz.

---------- Dopisano o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 10:33 ----------

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie ten robot marnie wygląda. ma hak do ciasta ? nie widzę
sokowirówka? obecnie odchodzi się od tego na rzecz wyciskarek, które są zdrowsze.
mała moc czyli co ? dwa razy dłużej musi pracować ?
Raty? oferuje każdy sklep agd.

Mnie nie przekonuje inwestycja w coś co dzisiaj jest a jutro firmy nie ma. Szczególnie, że wrzucam haslo w google i jakoś opini i szału nie ma.
Paulo, widzisz jak to jest - wyprodukować tanio, sprzedać mega drogo. Jeżeli jest popyt to tym lepiej. W sumie nie oszustwo, bo przecież nikt nie zmusza, ale jednak jakiś taki niesmak pozostaje, co nie?

Autorko wątku, a raty to proponują tak chętnie wiesz dlaczego? Bo mają umowy z pracownikami banków, czy parabanków i jeszcze część kasiury za wciśnięcie kredytu (bo "raty" to nic innego, jak kredyt) zgarniają. Biznes się kręci.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2013-04-18 o 09:38
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-18, 10:11   #12
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Robot kuchenny Ronic Rytmo - warto?

Cytat:
Napisane przez Blondynka154 Pokaż wiadomość
To marka francuska mają strone internetową można poczytać.
mieszkam we Francji i nie spotkalam sie z ta marka, tu rzadzi w agd tefal i moulinex z 3 kolorowymi flagami.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 17:43   #13
Blondynka154
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 17
Dot.: Robot kuchenny Ronic Rytmo - warto?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Przejrzyj te - na moje oko mają funkcje o które Ci chodzi:
http://www.ceneo.pl/17369435
http://www.ceneo.pl/10547547
http://www.ceneo.pl/17931499?nph_sou..._type=promocje
http://www.skapiec.pl/site/cat/301/comp/846760

Popatrz jakie te urządzenia mają silniki, jaką moc, porównaj do tego, które upatrzyłaś, zwróć uwagę na wyposażenie - przemyśl co jest Ci naprawdę potrzebne, a co jednak mniej lub wcale.

Dzięki bardzo za radę zdecydowałam się na ten
http://www.ceneo.pl/17931499?nph_sou..._type= promocje

jak już go kupię i przetestuję to podzielę się wrażeniami
Blondynka154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 12:29   #14
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Robot kuchenny Ronic Rytmo - warto?

Cytat:
Napisane przez Blondynka154 Pokaż wiadomość
Dzięki bardzo za radę zdecydowałam się na ten
http://www.ceneo.pl/17931499?nph_sou..._type= promocje

jak już go kupię i przetestuję to podzielę się wrażeniami
Wygląda świetnie. Daj znać czy go kupiłaś i jak się sprawuje.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 13:09   #15
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Robot kuchenny Ronic Rytmo - warto?

tez mysle ze ten phillips jest calkiem niezly, popatrz tez na to - http://www.euro.com.pl/roboty-wieloc...16-kasia.bhtml nie mam co prawda ale duzo osob chwali.

Ja mam blender bosha (700W - moc jest wazna) i bardzo sobie chwale, a kosztowal sporo mniej a jednak duzo mozna zrobic samym blenderem (miesza ciasta, omlety, kroi warzywa - zwlaszcza cebula jest wazna, robi zupe krem i rozne sosy) chyba tylko sokow nie wyciska.

Ten ronic to droga impreza, a marka no name kompletnie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 07:07   #16
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Robot kuchenny Ronic Rytmo - warto?

Oni bazują na tym, że czlowiek zobaczy na pokazie, napali się, jeszcze dostanie jakiś drobiazg, więc poczuje się zobowiązany do kupna. No i mają nadzieję na to, że zaslepiony lub niesiawdomy klient nie zacnie szperać w necie i szukać cen analogicznych sprzętów. Jakiś czas temu w Wyborczej był artykuł o sprzedaży na takich pokazach odkurzaczy samobieznych, kozstowaly one ponad 4 tysiące, gdy dwa lata temu kupowalam tego rodzaju odkurzac za 1500, teraz można jeszcze taniej nabyć, a ma się na niego gwarancje i możliwość serwisowania, poza tym można wcześniej poczytać opinię w sieci.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 07:13   #17
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: Robot kuchenny Ronic Rytmo - warto?

Moim zdaniem najlepiej kupić w jakiś sklepie a nie od takiej sprzedaży, taka sprzedaż takich rzeczy ma zawsze jakiś haczyk . Ja o tym modelu nie słyszałam, ale może być fajny
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 14:04   #18
melkakaka
Przyczajenie
 
Avatar melkakaka
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 4
Dot.: Robot kuchenny Ronic Rytmo - warto?

Cytat:
Napisane przez ”Doris1981”
Ja nie mówię, że upatrzyłaś zły sprzęt, ale jego cena jest na bank wiele razy zawyżona
No właśnie, wynalazki zakupione w sprzedaży bezpośredniej często są bardzo przyzwoitej jakości i właśnie dlatego, że ich walorów nie sposób docenić gdy sobie stoją spokojnie na półce, robi się prezentacje, co wbrew pozorom wcale nie kosztuje więc ej niż wynajem powierzchni sklepowej czy kampanie marketingowe, jakie urządza się dla produktów sprzedawanych w sposób tradycyjny. Zanim jednak dokona się zakupu, warto dać opaść emocjom i porównać, ile takie na przykład roboty kuchenne wielofunkcyjne innych marek kosztują w sklepach, żeby nie dać się naciągnąć nie na kiepski towar, lecz kiepską cenę. Zauważcie, że na takich pokazach prędzej czy później okazuje się, że prezentowany sprzęt można tylko dziś kupić w super promocji czyli o połowę taniej. To jest rzeczywista wartość danego towaru, podana w taki a nie inny sposób po to właśnie, żeby klient poczuł, że trafił na wyjątkową okazję, której nie może przegapić. Zawsze też znajda się tacy, którzy mają pieniądze, nie mają wyobraźni i na tę superofertę nie mają zamiaru poczekać – czysty zysk dla sprzedawcy. Kupujcie z głową!
melkakaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 15:51   #19
mkrupka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Dot.: Robot kuchenny Ronic Rytmo - warto?

Ja mam RONIC-a -rewelacja!!!!!!!
Polecam wszystkim ten robot...moc obrotów i w minucie jest pyszna mrozona kawka, sorbet... mieli mieso..robi ciasto. Super sprawa!!!!!
mkrupka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-16 16:51:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:53.