Szampon do włosów tłustych bez SLS. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-31, 10:17   #1
Merry2014
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 293

Szampon do włosów tłustych bez SLS.


Moje falowane, średniej długości włosy szybko robią się tłuste. Zawsze, niezależnie od pory roku. Stwierdziłam, ze to przez SLS. Szukałam szamponu do włosów przetłuszczających się, ale one też mają w składzie SLS. Polecacie jakieś szampony do włosów przetłuszczających się bez SLS?
Merry2014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-31, 11:54   #2
2cfaa0a5c37026ea4ab814c74c2acc8bc9bbc2c1
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 099
Dot.: Szampon do włosów tłustych bez SLS.

Ja w tej chwili używam Babydream, wersji ułatwiającej rozczesywanie. Sprawdza się nieźle Dostępny w Rossmannie w cenie 5 lub 6 zł
2cfaa0a5c37026ea4ab814c74c2acc8bc9bbc2c1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-31, 12:16   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Szampon do włosów tłustych bez SLS.

Cytat:
Napisane przez Merry2014 Pokaż wiadomość
Moje falowane, średniej długości włosy szybko robią się tłuste. Zawsze, niezależnie od pory roku. Stwierdziłam, ze to przez SLS. Szukałam szamponu do włosów przetłuszczających się, ale one też mają w składzie SLS. Polecacie jakieś szampony do włosów przetłuszczających się bez SLS?
Jesteś pewna, że to wina siarczanów? To znaczy masz porównanie ze stanem skóry głowy podczas używania szamponów bez siarczanów?

Co do pytania:
Tołpa KLIK
Vis Plantis szampon z dziegciem KLIK
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-31, 13:17   #4
Merry2014
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 293
Dot.: Szampon do włosów tłustych bez SLS.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jesteś pewna, że to wina siarczanów? To znaczy masz porównanie ze stanem skóry głowy podczas używania szamponów bez siarczanów?

Co do pytania:
Tołpa KLIK
Vis Plantis szampon z dziegciem KLIK
Myślę, że to wina siarczanów.
Włosy myję letnią wodą, zawsze dokładnie spłukuję.
Bardzo rzadko suszę włosy (są cienkie, wiec szybko suszą się)
Często myję grzebień. Czapkę noszę bawełnianą. Włosy czeszę 2x maksymalnie 3x dziennie. Może brak cynku i selenu, ale łykam suplementy z tymi pierwiastkami. Chyba, ze rzeczywiście brak jakiś witamin i minerałów. Ale zawsze miałam przetłuszczające się włosy. Kiedyś miałam szampon bez SLS, tylko po nim włosy były szorstkie, matowe (Z Farmony).
Merry2014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-31, 13:57   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Szampon do włosów tłustych bez SLS.

Cytat:
Napisane przez Merry2014 Pokaż wiadomość
Myślę, że to wina siarczanów.
Włosy myję letnią wodą, zawsze dokładnie spłukuję.
Bardzo rzadko suszę włosy (są cienkie, wiec szybko suszą się)
Często myję grzebień. Czapkę noszę bawełnianą. Włosy czeszę 2x maksymalnie 3x dziennie. Może brak cynku i selenu, ale łykam suplementy z tymi pierwiastkami. Chyba, ze rzeczywiście brak jakiś witamin i minerałów. Ale zawsze miałam przetłuszczające się włosy. Kiedyś miałam szampon bez SLS, tylko po nim włosy były szorstkie, matowe (Z Farmony).
Możesz przetestować mycie bez siarczanów, ale jeśli to one byłyby winne przetłuszczania to musiałoby się to wiązać z tym, że wysuszają i podrażniają skórę głowy i ta reaguje na to zwiększonym wydzielaniem sebum. Ale najprawdopodobniej skóra dawałaby jeszcze inne objawy tego, że się z siarczanami nie lubi typu zwiększona wrażliwość, swędzenie itp. Chociaż zdarza się, że skóra jest na tyle pancerna, że nawet odwodniona i wysuszona nie będzie swędzieć i wszystko zdaje się być w porządku, dopiero pod kamerką widać, co jest grane. Ja właśnie taką skórę mam.

Przyczyn przetłuszczania może być jednak sporo i wcale nie muszą mieć one związku z używanymi kosmetykami.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-31, 14:45   #6
Merry2014
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 293
Dot.: Szampon do włosów tłustych bez SLS.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Możesz przetestować mycie bez siarczanów, ale jeśli to one byłyby winne przetłuszczania to musiałoby się to wiązać z tym, że wysuszają i podrażniają skórę głowy i ta reaguje na to zwiększonym wydzielaniem sebum. Ale najprawdopodobniej skóra dawałaby jeszcze inne objawy tego, że się z siarczanami nie lubi typu zwiększona wrażliwość, swędzenie itp. Chociaż zdarza się, że skóra jest na tyle pancerna, że nawet odwodniona i wysuszona nie będzie swędzieć i wszystko zdaje się być w porządku, dopiero pod kamerką widać, co jest grane. Ja właśnie taką skórę mam.

Przyczyn przetłuszczania może być jednak sporo i wcale nie muszą mieć one związku z używanymi kosmetykami.
Mi właśnie skóra głowy swędziała i przestrzeń za uszami tak samo po umyciu głowy szamponem. Wypróbuję jakiś szampon bez SLS. Kiedyś pamiętam jak myłam włosy Garnier Frutcis to miałam ładne włosy (to było jakieś 3 lata temu). Obecnie miałam dwa szampony z Garnier Frutcis i włosy się przetłuszczały i nie było tego efektu co kiedyś.
Merry2014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-31 15:45:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:56.