jaki szampon do włosów farbowanych henną?Czy ziołowy szampon szybciej wypłucze kolor? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-07, 13:08   #1
ewa007
Rozeznanie
 
Avatar ewa007
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 556

jaki szampon do włosów farbowanych henną?Czy ziołowy szampon szybciej wypłucze kolor?


Dziewczyny mama problem. Uwielbiam ziołowe szampony i lubię farbować włosy henną...Jednak to się chyba wyklucza.Ostatnio włoski właśnie ufarbowałam henną, myłam szamponem ziołowym i koloru już nie ma na włosach ani śladu!Kiedyś do włosów farbowanych henną używałam szamponu z henną Timotei i kolor się ładnie trzymał i włosy były błyszczące. Jednak stwierdziłam, że to nie zasługa henny w szamponie, bo watpie by tam taka prawdziwa była tylko chemii i siliconów. Sama nie wiem. Mam włosy delikatne , cienkie i nie chcę ich obciążać szamponami z chemią typu elseve itd...ale chcę by henna na włosach długo się trzymała. Czym radzicie myć włosy. Co uważacie o szamponie Timotei z henną?
Czy ziołowe szampony szybciej wypłukują kolor z włosów?
Pozdrawiam was
ewa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 13:10   #2
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: jaki szampon do włosów farbowanych henną?Czy ziołowy szampon szybciej wypłucze

Do włosów farbowanych powinnaś używać szamponów przeznaczonych właśnie do farbowanych. Same ziołowe nie są dla Ciebie odpowiednie.
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 13:15   #3
ewa007
Rozeznanie
 
Avatar ewa007
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 556
Dot.: jaki szampon do włosów farbowanych henną?Czy ziołowy szampon szybciej wypłucze

Tak też myślałam, no może troszkę miałam nadzieje, ze włosów farbowanych henną może to nie dotyczy-bo to nie jest farba lecz odżywka....Będe musiała wybierać albo henna, albo ziołowe szampony. Ehhhh no a co z tym szamponem timotei z henną, czy on ma w sobie prawdziwą henne?Czy samą chemię?
ewa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 13:35   #4
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: jaki szampon do włosów farbowanych henną?Czy ziołowy szampon szybciej wypłucze

Po pierwsze - jakiej henny i jakiego szamponu używasz? To dziwne, że kolor tak szybko się wypłukuje.
Ja stosuję wyłącznie szampony ziołowe (aczkolwiek na bazie delikatnych detergentów) i nie zauważyłam takiego efektu. Podobnie jest z moją mamą.
Fitomed ma w swojej ofercie szampon Henna i Herbata z dużą zawartością ekstraktów roślinnych. Myślę, że warto się nim zainteresować.
Poza tym włosy potraktowane henną uwielbiają wszelakie olejki i oleje.
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 13:46   #5
ewa007
Rozeznanie
 
Avatar ewa007
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 556
Dot.: jaki szampon do włosów farbowanych henną?Czy ziołowy szampon szybciej wypłucze

Mówisz fitomed? A ile on kosztuje? Ja używam tej samej henny co kiedyś-kiedy się dłuugo trzymała. Teraz jednak myłam włosy szamponem ziołowym, z apteczki babuni z rozmarynem. Po tygodniu już nie widać śladu henny. Ale może to dlatego, że połowa moich włosów to odrosty, ślady po chemicznych farbach-rozjaśnianiu. Może dlatego....Chyba kupię sobie ten fitomed jak następnym razem nałoże henna
ewa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 13:48   #6
ewa007
Rozeznanie
 
Avatar ewa007
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 556
Dot.: jaki szampon do włosów farbowanych henną?Czy ziołowy szampon szybciej wypłucze

No a henny używam venity w proszku ciemny brąz i kasztan
ewa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 10:38   #7
kasianova
Przyczajenie
 
Avatar kasianova
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 6
Dot.: jaki szampon do włosów farbowanych henną?Czy ziołowy szampon szybciej wypłucze

Venita to nie jest czysta henna tylko balsam koloryzujący z dodatkiem henny, dlatego szybciej się "spiera". Też koloryzowałam włosy tym balsamem, też były to brązy i kolor wypłukiwał się znacznie wolniej, kiedy używałam do mycia włosów szamponu i balsamu Elseve /tego w czerwonym opakowaniu do włosów farbowanych/. Timotei do brązowych włosów też używam od czasu do czasu, ale nie zauważyłam, żeby nadawał jakikolwiek odcień włosom, bo henny w nim jak na lekarstwo

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:35 ----------



---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

O, sorki, teraz doczytałam, że chodzi o proszek No , z proszkiem to nie wiem jak jest do końca, i ile w nim henny w hennie

Edytowane przez kasianova
Czas edycji: 2009-09-30 o 10:39
kasianova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-30, 18:30   #8
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: jaki szampon do włosów farbowanych henną?Czy ziołowy szampon szybciej wypłucze

proszek to to samo, ta farba to jest sama chemia niestety tylko nazwa taka zachęcająca, można poczytać skład, a prawdziwa henna to wyłącznie zioła możesz ją kupić w Helfach lub w Mazidłach i to jest taka prawdziwa najprawdziwsza henna.

http://www.helfy.pl/henna-do-wlosow-heenara-wyprzedaz
http://mazidla.com/index.php?option=...=314&Itemid=10

Używałam Venity w proszku i w tubie i też mi się po tygodniu spiera, myślałam, że to tylko mnie się tak robi bo mam trochę posiwiałe włosy.
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-21, 19:27   #9
werdan
Raczkowanie
 
Avatar werdan
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 117
Dot.: jaki szampon do włosów farbowanych henną?Czy ziołowy szampon szybciej wypłucze

podbijam wątek, może ktoś tu żyw,
pytanie trochę przeciwne, jakiego szamponu bez sylikonów używanie PRZED farbowaniem henną, bo ja się na składach nie znam i szukam jakiegoś, Joanna Naturia z miodem i cytryną się nada? skład ma dla mnie jak ulotka z leków
werdan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-21 20:27:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:13.