Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;) - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-01-27, 19:56   #1771
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Kurcze a my gotujemy ( obiad na zamówienie tak gora 4 razy w miesiącu). A i tak wydajemy sporo. Godzinę temu wróciliśmy z zakupów i wydaliśmy 300zl. I tak ze trzy razy w miesiącu plus dochodzą mniejsze zakupy . W styczniu jedzenie plus chemia na dwie osoby 1600zl. Tak Was czytając to jestem przerażona naszymi wydatkami kuchennymi.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-27, 22:30   #1772
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Kurcze a my gotujemy ( obiad na zamówienie tak gora 4 razy w miesiącu). A i tak wydajemy sporo. Godzinę temu wróciliśmy z zakupów i wydaliśmy 300zl. I tak ze trzy razy w miesiącu plus dochodzą mniejsze zakupy . W styczniu jedzenie plus chemia na dwie osoby 1600zl. Tak Was czytając to jestem przerażona naszymi wydatkami kuchennymi.

Powiedziałabym, że raczej normalne wydatki..
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-28, 07:55   #1773
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

W tym miesiącu zrobiłam eksperyment (natchniona przez bardziej oszczędne Wizażanki) i wypłaciłam mniej kasy na jedzenie i chemię (1250 zł, dwuosobowe gospodarstwo domowe), a kartę do bankomatu schowałam, żeby nie kusiło. Efekt? Dzięki przyglądaniu się staranniej każdej złotówce, mniej kasy wydałam na "pierdoły" w stylu jakieś zachcianki, "a to fajne i w promocji" itd. Oprócz normalnych wydatków żywnościowych (obiady, śniadania, kolacje) i - przyznaję, że w tym miesiącu raczej drobnych - wydatków związanych z zakupem "chemii" (żel do wc, płyn w sprayu, płyn do płukania tkanin, pasta do zębów, nowe szczoteczki, szampon do włosów), starczyło na jeden wypad do knajpy dla dwojga (napoje plus sałatka i pizza), dwa razy zamawiane jedzenie, zachcianki w stylu lody, piwo, a nawet zapłacenie za zamówienie z Avonu (35 zł), "lepsiejsza" sucha karma dla kotów. Przyglądając się uważniej wydatkom, stwierdzam, że gdyby nie te zachcianki, to byłabym w stanie wydać jeszcze ze 100-150 złotych mniej (ale nie zamierzam aż tak zaciskać pasa). Także już jestem przestawiona na 1250 zł miesięcznie i nie używanie karty. I nie ukrywam, że jestem z siebie dumna, bo mając nieraz 1400-1500 zł nie umiałam zapanować nad wydatkami (długów nie było, ale były np. zakupy za 300 zł, a za kilka dni się okazywało, że i tak dalej "nie ma co jeść" - w sensie źle planowanych wydatków, braku planu na obiady). Plus były zakupy kartą.

Kasę miałam podzieloną (to akurat robię zawsze) na koperty 1-7, 8-15... Ale co pomogło? 1. Brak zakładania, że "najwyżej zapłacę kartą" (stwierdziłam, że najpierw gotówka, a gdyby rzeczywiście się coś nieplanowanego zdarzyło, to pod koniec miesiąca wypłacę dodatkową stówę, czy dwie), 2. przeliczanie kasy, którą mam przy sobie. Już nie ma "chyba jakieś 2 dychy", tylko "mam dokładnie 36 zł w drobnych", 3. kilka razy weszłam do sklepu i kupiłam tylko tą jedną / dwie planowane rzeczy, nie napalając się na żadne promocje.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2016-01-28 o 08:04
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-28, 08:52   #1774
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
W tym miesiącu zrobiłam eksperyment (natchniona przez bardziej oszczędne Wizażanki) i wypłaciłam mniej kasy na jedzenie i chemię (1250 zł, dwuosobowe gospodarstwo domowe), a kartę do bankomatu schowałam, żeby nie kusiło. Efekt? Dzięki przyglądaniu się staranniej każdej złotówce, mniej kasy wydałam na "pierdoły" w stylu jakieś zachcianki, "a to fajne i w promocji" itd. Oprócz normalnych wydatków żywnościowych (obiady, śniadania, kolacje) i - przyznaję, że w tym miesiącu raczej drobnych - wydatków związanych z zakupem "chemii" (żel do wc, płyn w sprayu, płyn do płukania tkanin, pasta do zębów, nowe szczoteczki, szampon do włosów), starczyło na jeden wypad do knajpy dla dwojga (napoje plus sałatka i pizza), dwa razy zamawiane jedzenie, zachcianki w stylu lody, piwo, a nawet zapłacenie za zamówienie z Avonu (35 zł), "lepsiejsza" sucha karma dla kotów. Przyglądając się uważniej wydatkom, stwierdzam, że gdyby nie te zachcianki, to byłabym w stanie wydać jeszcze ze 100-150 złotych mniej (ale nie zamierzam aż tak zaciskać pasa). Także już jestem przestawiona na 1250 zł miesięcznie i nie używanie karty. I nie ukrywam, że jestem z siebie dumna, bo mając nieraz 1400-1500 zł nie umiałam zapanować nad wydatkami (długów nie było, ale były np. zakupy za 300 zł, a za kilka dni się okazywało, że i tak dalej "nie ma co jeść" - w sensie źle planowanych wydatków, braku planu na obiady). Plus były zakupy kartą.

Kasę miałam podzieloną (to akurat robię zawsze) na koperty 1-7, 8-15... Ale co pomogło? 1. Brak zakładania, że "najwyżej zapłacę kartą" (stwierdziłam, że najpierw gotówka, a gdyby rzeczywiście się coś nieplanowanego zdarzyło, to pod koniec miesiąca wypłacę dodatkową stówę, czy dwie), 2. przeliczanie kasy, którą mam przy sobie. Już nie ma "chyba jakieś 2 dychy", tylko "mam dokładnie 36 zł w drobnych", 3. kilka razy weszłam do sklepu i kupiłam tylko tą jedną / dwie planowane rzeczy, nie napalając się na żadne promocje.
a po co to wszystko liczyc, wyplacac, jak mozna po kazdych zakupach wejsc na konto?
Nadwyzke kasy mozna przelac na jakies konto oszczednosciowe czy cos, zostawic sobie 1200 zl i wyjdzie dokladnie na to samo.
Juz nie wspominajac ze zblizeniowka placi sie 2 razy szybciej niz gotowka.
Plus karta jest bezpieczniejsza.
Plus warto przy sobie miec wieksze pieniadze (karte) na rozne dziwne wydatki (jak np. samochod padnie, cokolwiek)
Nie widze zadnego sensu, tylko utrudnianie zycia.

A co do ☠☠☠☠☠☠☠ to sie zgodze, masa kasy idzie na to. Ja np. zawsze musze sobie batona wrzucic do koszyka czy tez cos z promocji.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-28, 09:14   #1775
ewazem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 68
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Kurcze a my gotujemy ( obiad na zamówienie tak gora 4 razy w miesiącu). A i tak wydajemy sporo. Godzinę temu wróciliśmy z zakupów i wydaliśmy 300zl. I tak ze trzy razy w miesiącu plus dochodzą mniejsze zakupy . W styczniu jedzenie plus chemia na dwie osoby 1600zl. Tak Was czytając to jestem przerażona naszymi wydatkami kuchennymi.

Ja tez czytając niektóre posty przestraszyłam się, że za dużo wydajemy....my tez na dwie os ok 1600 zl wydajemy,jemy normalnie, normalne obiady, schabowy, mielony, zupa, sushi wlasnej roboty, czasem ciasto upieke, czasem kupimy po kawałku, normalne życie, bez wyliczania.
ewazem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-28, 09:24   #1776
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;54672711]a po co to wszystko liczyc, wyplacac, jak mozna po kazdych zakupach wejsc na konto?
Nadwyzke kasy mozna przelac na jakies konto oszczednosciowe czy cos, zostawic sobie 1200 zl i wyjdzie dokladnie na to samo.
Juz nie wspominajac ze zblizeniowka placi sie 2 razy szybciej niz gotowka.
Plus karta jest bezpieczniejsza.
Plus warto przy sobie miec wieksze pieniadze (karte) na rozne dziwne wydatki (jak np. samochod padnie, cokolwiek)
Nie widze zadnego sensu, tylko utrudnianie zycia.

A co do â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠ to sie zgodze, masa kasy idzie na to. Ja np. zawsze musze sobie batona wrzucic do koszyka czy tez cos z promocji. [/QUOTE]

Ja jednak wolę gotówkę. Mam kontakt z realnymi pieniędzmi, a nie wirtualnymi. Pozwala mi to lepiej pilnować wydatków. Co do bezpieczeństwa płatności kartą... Nie chcę się wdawać w dyskusje, ale nie do końca to tak różowo wygląda.

Nie potrzebuję mieć przy sobie "większych" pieniędzy. Jak coś się stanie, to pójdę do domu / zadzwonię do męża i wybierzemy / przelejemy gdzie trzeba większą kasę. Samochodu nie prowadzę. Innych powodów posiadania przy sobie "większej kasy" nie widzę.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-28, 09:45   #1777
MalarskiSen
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 483
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Zbliżeniowo płacę za lekko a i stan kąta często jest zawyrzony bo niektóre opłaty odciągane są dopiero po 4 dniach.
MalarskiSen jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-28, 10:05   #1778
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Ja mam 2 konta - na jednym mamy wszystkie pieniądze, na drugie przelewam sobie 'drobne' na zakupy na najbliższy czas - czyli np. 1000zł i tylko z tej karty korzystam, tylko ją mam przy sobie. Ale fakt, że gotówkę i tak lepiej się kontroluje.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-28, 10:59   #1779
pannajoanna71
Zakorzenienie
 
Avatar pannajoanna71
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Z fotela
Wiadomości: 5 450
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

U mnie na jedzenie wychodzi ok 300 zł. Ale jest to kwota którą przejadam tylko w weekendy, czasami drobna kolacja bo jestem w gronie szczęśliwców, którzy mają zagwarantowane wyżywienie w pracy. Gdyby nie to to wydawalabym 3x więcej. Albo 4. A zakupy zazwyczaj robię w Almie. Z 250 na miesiąc gdybym nie miała jedzenia w pracy to bym umarła z głodu.

Sent from my HTC Desire 310
__________________
Piję kawę i wyobrażam sobie brzask gdzie indziej.

If I make a cake and it fails, it becomes a pudding.
pannajoanna71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-28, 11:10   #1780
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Ja mam 2 konta - na jednym mamy wszystkie pieniądze, na drugie przelewam sobie 'drobne' na zakupy na najbliższy czas - czyli np. 1000zł i tylko z tej karty korzystam, tylko ją mam przy sobie. Ale fakt, że gotówkę i tak lepiej się kontroluje.
Ja robie tak samo, z tą roznicą, ze nie lubie gotowki i latwiej ją wydaje. Dlatego nie uzywam.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-28, 11:31   #1781
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

ja w tym miesiącu zaczynam podliczać wszystkie paragony i wreszcie się okaże ile wydajemy. Znalazłam sobie w google docs szablon budżetu domowego, lekko zaadaptowałam pod nasze potrzeby i póki co wpisałam planowane wydatki w różnych kategoriach -na jedzenie założyłam 1300 zł (2 osoby niejedzące mięsa), chemię domową - 250 zł. Niemowlak 150 zł na pieluchy i 50 zł kosmetyki
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-28, 12:21   #1782
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

U mnie schodzi ok 200zł/tyg + raz w mc dodatkowo mięso za 100zł
więc zwykle mieszczę się w 1000zł na 2 osoby (gotuję codziennie)
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-28, 14:46   #1783
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Ja jednak wolę gotówkę. Mam kontakt z realnymi pieniędzmi, a nie wirtualnymi. Pozwala mi to lepiej pilnować wydatków. Co do bezpieczeństwa płatności kartą... Nie chcę się wdawać w dyskusje, ale nie do końca to tak różowo wygląda.

Nie potrzebuję mieć przy sobie "większych" pieniędzy. Jak coś się stanie, to pójdę do domu / zadzwonię do męża i wybierzemy / przelejemy gdzie trzeba większą kasę. Samochodu nie prowadzę. Innych powodów posiadania przy sobie "większej kasy" nie widzę.
Kontakt z realnymi pieniedzmi niesie inne niebezpieczenstwa. Zdazylo mi sie juz kilkukrotnie, ze sprzedawca wydal za malo reszty. Pomylke na swoja korzysc mialam tylko raz i oddalam ekstra 10zl. Poza tym pojedynczym przypadkiem zawsze byl to blad na minus. Sama kontroluje reszte, ale moj TZ wrzuca co mu daja bez patrzenia do portfela. Kiedys zorientowal sie po czasie, ze dostal za malo, bo nie mial innych pieniedzy oprocz rozmienianej stowki, ale bylo juz za pozno na interwencje. Przed swietami wychwycil taka sytuacje na czas gdy placil niewielka kwote wyzszym nominalem, a dostal tylko bilon bez banknotow. Jest w tym sklepie stalym klientem i mam nadzieje, ze byla to jednorazowa pomylka, ale niestety rownie dobrze sprzedawczyni mogla mu tak wydawac reszte juz poraz ktorys, bo jak pisalam TZ tego nie sprawdza plus nie pamieta ile mial pieniedzy. Przy karcie nie ma takiego ryzyka.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind

Edytowane przez amber2046
Czas edycji: 2016-01-28 o 14:50
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-28, 14:55   #1784
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Kontakt z realnymi pieniedzmi niesie inne niebezpieczenstwa. Zdazylo mi sie juz kilkukrotnie, ze sprzedawca wydal za malo reszty. Pomylke na swoja korzysc mialam tylko raz i oddalam ekstra 10zl. Poza tym pojedynczym przypadkiem zawsze byl to blad na minus. Sama kontroluje reszte, ale moj TZ wrzuca co mu daja bez patrzenia do portfela. Kiedys zorientowal sie po czasie, ze dostal za malo, bo nie mial innych pieniedzy oprocz rozmienianej stowki, ale bylo juz za pozno na interwencje. Przed swietami wychwycil taka sytuacje na czas gdy placil niewielka kwote wyzszym nominalem, a dostal tylko bilon bez banknotow. Jest w tym sklepie stalym klientem i mam nadzieje, ze byla to jednorazowa pomylka, ale niestety rownie dobrze sprzedawczyni mogla mu tak wydawac reszte juz poraz ktorys, bo jak pisalam TZ tego nie sprawdza plus nie pamieta ile mial pieniedzy. Przy karcie nie ma takiego ryzyka.
Oczywiście, że są plusy i minusy wszystkiego. Zdarzyło mi się, że ktoś wydał mi zarówno za mało, jak i za dużo reszty. W tym momencie zwracam uwagę. Staram się nie robić zakupów bujając z głową w chmurach. Zdarzyło mi się mieć na karcie podwójnie naliczone płatności, bo niby transakcja nie przeszła, a potem się jednak okazywało, że przeszła plus przeszła również "poprawka". Teraz mają lepsze łącza i jasne, w pewnych sytuacjach płacę kartą (ubrania, buty itd.), ale nie za jedzenie. Poza tym nieraz kupuję w miejscach, gdzie nie mają terminali. A tak w ogóle czemu mi tak uparcie próbujesz wcisnąć te płatności kartą?

Pogrubione: ja pamiętam, odkąd na to zwracam uwagę. Kwestia zmiany nastawienia.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-28, 16:17   #1785
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Oczywiście, że są plusy i minusy wszystkiego. Zdarzyło mi się, że ktoś wydał mi zarówno za mało, jak i za dużo reszty. W tym momencie zwracam uwagę. Staram się nie robić zakupów bujając z głową w chmurach. Zdarzyło mi się mieć na karcie podwójnie naliczone płatności, bo niby transakcja nie przeszła, a potem się jednak okazywało, że przeszła plus przeszła również "poprawka". Teraz mają lepsze łącza i jasne, w pewnych sytuacjach płacę kartą (ubrania, buty itd.), ale nie za jedzenie. Poza tym nieraz kupuję w miejscach, gdzie nie mają terminali. A tak w ogóle czemu mi tak uparcie próbujesz wcisnąć te płatności kartą?

Pogrubione: ja pamiętam, odkąd na to zwracam uwagę. Kwestia zmiany nastawienia.
Tobie nie, tylko swojemu prywatnemu TZ wciskam uparcie z podanych powyzej powodow. On nie uzywa praktycznie monet* dlatego lepiej zeby placil karta zwlasza za drobne zakupy.

*Jendostka chorobowa zwana symptomem silnej awersji do monet, objawiajaca sie uporczywym zaprzeczaniem ich istnienia. Wystepuja nastepujace niepokojace sygnaly:
- placenie tylko nominalami majacymi papierowa forme;
- ciagle ignorowanie przegrodki z bilonem;
- co powoduje gromadzenie go w duzych ilosciach;
- co prowadzi do przysypywanie bilonu do portfela partnera (opcjonalnie gdy nie mozna namierzyc portfela partnera, lub takowy partner badz portfel nie wystepuja w przyrodzie, zostawianie monet na polkach, komodach, szafkach, po kieszeniach). Nigdy przy kasie w sklepie.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-28, 16:25   #1786
Ercola
Zadomowienie
 
Avatar Ercola
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 020
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

My wydajemy ok 800zł miesięcznie na 2 osoby. Jemy sporo mięsa, warzywa i owoce też zawsze muszą być w lodówce, acz nie kupuje dużo, żeby się nie marnowało. Pizzy w tym miesiącu nie zamówiliśmy ani razu ( sukces ) na mieście też nie jedliśmy z braku czasu na taki wypad. Jedzenie do pracy zawsze robię sama i biorę do pracy w pojemnikach. Nie kupujemy łososia itp ale też nie jedziemy na najtańszych produktach. Staram się wypośrodkować Prawdą jest, że im częściej człowiek zagląda do sklepu tym więcej kupi, więc zazwyczaj staram się robić większe zakupy raz w tygodniu , i po ew. chleb i wędlinę wysyłam tż, bo on bardziej potrafi zapanować nad żądzą kupowania
__________________
Nie wiem jak Ty, ale ja żyję RAPEM.


Ercola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-28, 18:13   #1787
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Tobie nie, tylko swojemu prywatnemu TZ wciskam uparcie z podanych powyzej powodow. On nie uzywa praktycznie monet* dlatego lepiej zeby placil karta zwlasza za drobne zakupy.

*Jendostka chorobowa zwana symptomem silnej awersji do monet, objawiajaca sie uporczywym zaprzeczaniem ich istnienia. Wystepuja nastepujace niepokojace sygnaly:
- placenie tylko nominalami majacymi papierowa forme;
- ciagle ignorowanie przegrodki z bilonem;
- co powoduje gromadzenie go w duzych ilosciach;
- co prowadzi do przysypywanie bilonu do portfela partnera (opcjonalnie gdy nie mozna namierzyc portfela partnera, lub takowy partner badz portfel nie wystepuja w przyrodzie, zostawianie monet na polkach, komodach, szafkach, po kieszeniach). Nigdy przy kasie w sklepie.
Spoxo, rozumiem.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-29, 20:03   #1788
201607111632
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 280
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

W tym miesiącu wydalam już 260 i 160 zeta na jedzenie, chemię w biedronce, plus jajka ze wsi 40 zl ( 3 os dorosłe) , wyjątkowo dużo. Zbieram paragony i dzięki temu mam podgląd na wydatki i ceny.

Wysłane z mojego ARIES_785 przy użyciu Tapatalka
201607111632 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-29, 21:02   #1789
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

My wydajemy na jedzenie ok 600-700zł na osobę. Mieszkam z tz.

W sumie myślałam że to dużo, ale to chyba tak normalnie? :-\ zakupy robimy w biedronce lub tesco. Zawsze patrzymy na promocje, kupujemy tańsze zamienniki np. Ryż czy kasza firmy tesco ;-)

Czasem kupimy łososia, alkohol raz max dwa razy w tygodniu. Czasem jakieś słodycze.

Na mieście jemy raz w miesiącu, czasem dwa ;-)

Bardziej nie potrafimy oszczędzić, przede wszystkim chcemy jeść zdrowo i smacznie ;-)
__________________
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-30, 11:33   #1790
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Wydajemy 200 euro na 2 osoby, tylko tz ma za darmo obiady w pracy.
Alkohol i wyjścia na miasto schodzą z innego budżetu.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 12:00   #1791
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Wydajemy 200 euro na 2 osoby, tylko tz ma za darmo obiady w pracy.
Alkohol i wyjścia na miasto schodzą z innego budżetu.
Ja też mam darmowe obiady w pracy, wydajemy 500 euro na 2 osoby, nie licząc jedzenia i picia na mieście
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 12:12   #1792
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Ja też mam darmowe obiady w pracy, wydajemy 500 euro na 2 osoby, nie licząc jedzenia i picia na mieście
W jakim kraju? Na tel nie widzę. Zastanawiam się czy to kwestia kraju czy typu jedzenia.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 13:19   #1793
Sorbik
Zakorzenienie
 
Avatar Sorbik
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 245
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

My na 3 dorosłe osoby (i psa :P gdyż głupia ja, nauczyłam go żebrać o jedzenie) wydajemy ok. 1000-1100zł miesięcznie. Z tym, że mięso kupuje raz w miesiącu i mrożę. A babcia wyjmuje i codziennie coś gotuje. Jemy 4-5 razy w tygodniu miesko, raz rybę i 1-2 razy zupę. 2-3 razy w miesiacu zamawiamy pizze na kolację Czasem robię coś ekstra (1-2 w tygodniu) tez raczej na kolację w stylu sałatki z krewetkami, nie kupuję w biedronkach, itp. Bo nie lubię. Często odwiedzam targ z warzywami. A. No i mamy swoje sałatki w słoikach, bo ja jestem fanką robienia przetworów. No i dżemy tez mamy swoje. Więc odpada wydatek jakichś 100-150zł/miesięcznie.
__________________
Szczęśliwa: 18.08.2013.
Zaręczona: 19.08.2014
Już na zawsze razem: 20.08.2016.


Zapuszczam włosy 56cm---> 70cm


“I have learned to be content in whatever circumstances I am in”.
Sorbik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 14:27   #1794
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Jaki jest sens kupować mięso jak w miesiącu i mrozic? Nie lepiej kupować na bieżąco świeże?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 14:29   #1795
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Jaki jest sens kupować mięso jak w miesiącu i mrozic? Nie lepiej kupować na bieżąco świeże?
Nie do mnie pytanie. Ja robię czasami podobnie, może nie raz w miesiacu, ale jak jest jakaś promocja to kupuje więcej i mroze.
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 14:57   #1796
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Jaki jest sens kupować mięso jak w miesiącu i mrozic? Nie lepiej kupować na bieżąco świeże?
mnie zastanowiło, jaka w tym oszczędność
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 15:14   #1797
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Zamiast jak powinno być raz, dopiero zauważyłam

Może to oszczędność jak się kupuje na promocji,ale i tak wolałabym kupować na bieżąco świeże.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 19:15   #1798
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Jaki jest sens kupować mięso jak w miesiącu i mrozic? Nie lepiej kupować na bieżąco świeże?
Bo jest zawsze pod ręką. Jest poporcjowane umyte

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 19:18   #1799
Sorbik
Zakorzenienie
 
Avatar Sorbik
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 245
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Jaki jest sens kupować mięso jak w miesiącu i mrozic? Nie lepiej kupować na bieżąco świeże?

Bo jeżdżę do Pana, który ma ekologiczne mięsko, nie kupuję tego typu rzeczy w supermarketach
__________________
Szczęśliwa: 18.08.2013.
Zaręczona: 19.08.2014
Już na zawsze razem: 20.08.2016.


Zapuszczam włosy 56cm---> 70cm


“I have learned to be content in whatever circumstances I am in”.
Sorbik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 22:39   #1800
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Ja też mam darmowe obiady w pracy, wydajemy 500 euro na 2 osoby, nie licząc jedzenia i picia na mieście
ale to zależy od kraju, sama waluta nie ma tu nic do rzeczy taka Austria jest na przykład znacznie droższa od Francji, już nie mówiąc o Irlandii
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-05 09:11:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:11.