Mamusie styczniowe cz. 4 - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-13, 12:13   #1621
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Ja właśnie dziś jadę kupic z ikei i podnozek dokupie a podoba mi się kinderkralft fini

U nas rozrzerzenie nie ma bo mamy krew w kupie i wstrzymane jest rozszerzenie poki jelita sie nie zregeneruja w pon mam szczepienie to zobaczymy co powie pediatra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-13, 12:58   #1622
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez al_dente Pokaż wiadomość
Ja zamierzam kupić krzesełko zwykle z Ikei, póki co mam nie po drodze i karmie na kolanach. Ale na dłuższą metę to sobie tak nie wyobrażam
Dziewczyny blw - czy ja dobrze rozumiem, że przy blw to podaję się kilka produktów jednocześnie? A nie po kolei marchewka, dynia coś tam? Czytam bobas lubi wybór i się zastanawiam
Myślicie, że mogę podać młodemu zupe pomidorowa? Zastanawiam się nad opcja krem, jeszcze nie zdecydowałam
Kiedy podalyscie pierwsza kaszke (nie ryżowa)? Rano czy na noc? Dostałam z bebilonu próbkę i chciałabym wykorzystać przy najbliższej okazji.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Ja jak nie wiem czy coś można podać to sugeruje się trochę słoiczkami jakie maja obiadki. Pomidorowa juz się pojawia od 6 miesiąca z tego co widziałam. Specjalnie zwróciłam uwagę bo ostatnio miałam na obiad i zastanawiałam się czy dać.
Kaszkę mannę tez planuje już podać. Chce dać rano w razie gdyby były problemy w brzuszkiem to lepiej w ciągu dnia niż miałyby się pojawić w nocy.
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-13, 13:38   #1623
al_dente
Zadomowienie
 
Avatar al_dente
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 1 669
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Ja jak nie wiem czy coś można podać to sugeruje się trochę słoiczkami jakie maja obiadki. Pomidorowa juz się pojawia od 6 miesiąca z tego co widziałam. Specjalnie zwróciłam uwagę bo ostatnio miałam na obiad i zastanawiałam się czy dać.

Kaszkę mannę tez planuje już podać. Chce dać rano w razie gdyby były problemy w brzuszkiem to lepiej w ciągu dnia niż miałyby się pojawić w nocy.
O dobra myśl, dzięki!

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
al_dente jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-13, 14:31   #1624
comablack89
Wtajemniczenie
 
Avatar comablack89
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 020
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

U mnie manna od Ok miesiąca podawana i jest Ok. Znacznie woli ją od kaszki jaglanej. Po jednej i drugiej nic nie było - odpukać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

comablack89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-13, 14:41   #1625
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Coma- zwykła kaszka manna czy jakaś smakową?

Dajecie kaszki mleczne czy bezmleczne? Bo widziałam ze są takie do których dodaje się mleko lub wodę. Któreś są lepsze?
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-13, 14:49   #1626
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Kaszkę mannę tez planuje już podać. Chce dać rano w razie gdyby były problemy w brzuszkiem to lepiej w ciągu dnia niż miałyby się pojawić w nocy.
My właśnie przed chwilą daliśmy małej pierwszy raz kaszkę ale mleczno-ryżową malinową (robi się na wodzie). I po miesiącu praktycznie wypluwania słoiczków kaszkę jadła tak że aż się trzęsła na widok łyżeczki z radości Oby tak zostało



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-13, 15:34   #1627
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a Wy sadzacie dzieci do krzesełek póki nie siedzą same? Chyba ze już Wasze siadają i coś przegapiłam

Co do krzesełek słyszałam wiele opini że najlepsze jest najzwyklejsze z Ikei. Ja myślę nad Kinderkraft.

A ogólnie absolutnie każdy robi jak uważa ale ciekawi mnie czy te krzesełka po ok. 800 zł jak właśnie Tripp Trapp czy BabyBjorn są warte swojej ceny i w czymś lepsze? Pytam z czystej ciekawości, bo mnie nie stać na takie krzesełko ale jesli faktycznie jesf ono dużo lepsze od tych zwykłych tanich, to może i ja pomyślę



Boże robiliśmy malowanie, tapetowanie i trochę przemeblowanie. I już wiem że na jakikolwiek kolejny remont jadę z małą na wakacje a tż robi to jak nas nie ma

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Grzesia gdybym miała karmić teraz to nie na krzesełku bo się buja w pozycji siedzącej. Może za kilka tygodni będzie lepiej.
Starszy siedział też w krzesełku. Wg fizjo na czas posiłku jest ok. Dla mnie karmienie na kolanach bardzo niewygodne.
Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Ja nie wydałabym tyle kasy na krzesełko, swoje dostałam. Myśle ze najważniejsze żeby dziecko siedziało stabilnie i prosto, bez względu czy to takie krzesełko czy droższe. Dla mnie tez ważne żeby się dobrze składało, nie było duże i łatwe do mycia. Te z kinderkraft tez mi się podobało i te bym kupiła.

Moja sama jeszcze nie siada ale z podparciem siedzi bez problemu. Któraś tutaj wrzuciła kiedyś jakiś artykuł chyba od fizjoterapeuty że jak dziecko posiedzi te pare minut do karmieni to naprawdę nic się nie stanie. A czekać z rozszerzaniem diety do 8 miesiąca kiedy samo będzie siadało to chyba przesada. U mnie sadzanie na kolanach się nie sprawdzało.
Ja bym się bała tak długo czekać. Wg zaleceń powinno się przed 7 miesiącem najpóźniej zacząć.

A krzesełko kupiłam używane na olx.
Cytat:
Napisane przez denneris Pokaż wiadomość
Ja mam silikonową i na razie wodą przemywam, ale szukam pasty ostatnio nie widziałam w sklepie dla takich maluchów. No i raczej będę w ciągu dnia myć, przed snem nie ma jak Planujesz już sadzac małego w krzeselku?My mamy krzesełko firmy Smiki. Wydaje się ok, ale ja jeszcze nie sadzam tam małej póki nie siedzi hmm. No bo tyle sie mówi, żeby nie przyspieszać i jak dziecko nie siedzi to ma nie siedzieć oparte, więc jak się te krzesełka do tego mają? Ja na razie karmie w bujaczku, chociaż to średnio wygodne bo musze przytrzymywać żeby się nie bujała
Apropo makijażu to ja myślę nad kreską permanentną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W bujczku dziecko ma dużo gorsza pozycje do polykania i odksztuszania. Jak się karmi papkami i łyżeczka to jeszcze przejdzie a jak blw to krzesełko to mniejsze zło.
Cytat:
Napisane przez al_dente Pokaż wiadomość
Ja zamierzam kupić krzesełko zwykle z Ikei, póki co mam nie po drodze i karmie na kolanach. Ale na dłuższą metę to sobie tak nie wyobrażam
Dziewczyny blw - czy ja dobrze rozumiem, że przy blw to podaję się kilka produktów jednocześnie? A nie po kolei marchewka, dynia coś tam? Czytam bobas lubi wybór i się zastanawiam
Myślicie, że mogę podać młodemu zupe pomidorowa? Zastanawiam się nad opcja krem, jeszcze nie zdecydowałam
Kiedy podalyscie pierwsza kaszke (nie ryżowa)? Rano czy na noc? Dostałam z bebilonu próbkę i chciałabym wykorzystać przy najbliższej okazji.


Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Tak naprawdę to w żadnej metodzie się terwz nie trzyma takiej kolejności. To podobno zwyczaj był a nie jakieś badania. W każdym kraju kolejność była inna a dzieci takie same (w miarę).
A pomidorowa pewnie. Bez soli oczywiście. I jest kontrowersja w temacie czy dawać zupy na rosole. Ja dawałam bo podobno to też jakis mit j brak dowodów na to żeby w wywarze z mięsa i kości było coś nie tak.
Cytat:
Napisane przez faa Pokaż wiadomość
Ja właśnie dziś jadę kupic z ikei i podnozek dokupie a podoba mi się kinderkralft fini

U nas rozrzerzenie nie ma bo mamy krew w kupie i wstrzymane jest rozszerzenie poki jelita sie nie zregeneruja w pon mam szczepienie to zobaczymy co powie pediatra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj. Jakaś alergia czy nie wiadomo?
Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Ja jak nie wiem czy coś można podać to sugeruje się trochę słoiczkami jakie maja obiadki. Pomidorowa juz się pojawia od 6 miesiąca z tego co widziałam. Specjalnie zwróciłam uwagę bo ostatnio miałam na obiad i zastanawiałam się czy dać.
Kaszkę mannę tez planuje już podać. Chce dać rano w razie gdyby były problemy w brzuszkiem to lepiej w ciągu dnia niż miałyby się pojawić w nocy.
Ja bym na to nie patrzyła. Sloiczki są od 4 mca a są Sloiczki które można dopiero po 9 miesiącu podawać nie wiadomo dlaczego.

Ja dawałam na noc i żadnych problemów nie było.
Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Coma- zwykła kaszka manna czy jakaś smakową?

Dajecie kaszki mleczne czy bezmleczne? Bo widziałam ze są takie do których dodaje się mleko lub wodę. Któreś są lepsze?
Ja kupowałam tylko bezmleczne. Robiłam na wodzie i dodawalan swoje mleko albo jogurt. Czy któreś lepsze? Myślę że głównie trzeba patrzeć na skład czyli inne dodatki.


Ja stwierdziłam że muszę małego do osteopaty umówić. Może uda mu się rozluźnić małego szybciej niz nam ćwiczeniami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-13, 16:03   #1628
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Paula- serio nawet rosół już jest zły? Chyba nie ma co popadać w paranoje. Ja tam będę robić normalnie zupę na rosołku.
Co do słoiczków to myśle ze po prostu im wyższy zalecany miesiąc tym bardziej skomplikowany skład. Te od 6 miesiąca często tez maja inna konsystencje, bardziej grudkowatą. To nie jest tak że słoiczki są jakaś wytyczną wprowadzania produktów dla mnie ale co do pomidora właśnie tez miałam dylemat.
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-13, 16:03   #1629
comablack89
Wtajemniczenie
 
Avatar comablack89
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 020
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Coma- zwykła kaszka manna czy jakaś smakową?



Dajecie kaszki mleczne czy bezmleczne? Bo widziałam ze są takie do których dodaje się mleko lub wodę. Któreś są lepsze?


Bezmleczne i podaje z Bebilonem. Nie dawałam jej jeszcze smakowych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

comablack89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-13, 16:15   #1630
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez comablack89 Pokaż wiadomość
Bezmleczne i podaje z Bebilonem. Nie dawałam jej jeszcze smakowych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No to ja tak samo. Podajesz już bebilon 2?
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...



Edytowane przez malajaa
Czas edycji: 2019-07-13 o 16:21
malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-13, 18:51   #1631
al_dente
Zadomowienie
 
Avatar al_dente
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 1 669
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Czytam właśnie o tych zupach, no i nie powinno się robić na rosole, dopóki się nie wprowadzi mięsa.
Na alaantkowe jest post o zupach i bulionie warzywnym. Może go zrobię i zamroze.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
al_dente jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-13, 19:18   #1632
ga_tita
Raczkowanie
 
Avatar ga_tita
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 369
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
Nie, ryb tez nie jadam. Dla mnie strasznie śmierdzą, nawet jak mąż przygotowuje sobie pstrąga, to muszę wyjść z kuchni. A jak je na kolacje wędzona makrele, to najlepiej żeby spał w salonie na kanapie
Tez bym najchętniej w ogóle zrezygnowała z mięsa, ale mąż jest bardzo wymagający jeśli chodzi o jedzenie i już mi czasami pomysłów brakuje. Zup nie zje, bakłażana tez nie, to mu nie smakuje itd. Wiec czasami łatwiej mi po prostu zrobić dla niego kurczaka, bo go zawsze zje i nie marudzi. Jak masz jakieś fajne wege przepisy to chętnie przygarnę. Poszukuje czegoś nowego

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mój na szczęście zjada wszystko co tylko przygotuje bez marudzenia a nawet jak mu coś nie podejdzie to już po zjedzeniu mówi żartem: "dobre ale nie rób tego więcej"

Wege przepisy polecam z Jadłonomii, zarówno z książek jak i z bloga a w szczególności gulasz wege po węgiersku, pasztet z soczewicy z żurawiną, zupa krem z buraków, burgery buraczane, ciasto pomidorowe, ciasto dyniowe i tofurnik
ga_tita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-13, 19:25   #1633
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Paula- serio nawet rosół już jest zły? Chyba nie ma co popadać w paranoje. Ja tam będę robić normalnie zupę na rosołku.
Co do słoiczków to myśle ze po prostu im wyższy zalecany miesiąc tym bardziej skomplikowany skład. Te od 6 miesiąca często tez maja inna konsystencje, bardziej grudkowatą. To nie jest tak że słoiczki są jakaś wytyczną wprowadzania produktów dla mnie ale co do pomidora właśnie tez miałam dylemat.
Tia. Oglądałam kiedyś webinar z Zuzia Antecka że szpinak robi bleee i ona nie potrafiła znaleźć źródła tej teorii. Podobno chodzi o to że w kościach jakiś syf siedzi który przechodzi do zupy... Dla mnie teoria bez sensu biorąc pod uwagę to że bulion z kości uważa się wręcz za lekarstwo. A mięso dobrze jest (o ile ktoś nie jest wege) wprowadzić szybko ze względu na żelazo. Nie ma powodu żeby z tym czekać. Warzywa się podaje głównie ze względu na szansę na wyrobienie nawyku żeby dziecko lubilo warzywa.

A z perspektywy czasu to wiem że i tak potem może przyjsc neofobia która wszystko spieprzy. Jerzyk jadł wszystko ale w niewielkich ilościach a potem było coraz gorzej i momentami mi się płakać chciało. Ale ostatnio jest lepiej. Zaczął jeść warzywa i nawet jakieś mięsko zje. Aż mam ochotę taniec zwycięztwa odtancxyc ale wiem że to może być chwilowe. W każdym razie ze starszakiem to dużo bardziej skomplikowane.
Ale polecam na Yt filmy poranna melisa Zuzi anteckiej. Jest cześć o rozszerzanie diety.

Grześ dzisiaj cudowal w pozycji czworaczej. Podnosił dupke w górę i na samych stopach się opierał. Okazało się że ćwiczył siad bo usiadł dwa razu w siadzie bocznym i ciągle kombinuje żeby jeszcze. Wyjątkowo wcześnie ale może to jakieś pojedyncze próby no i do pełnego siadu to jeszcze trochę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-13, 20:11   #1634
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość
Grzesia gdybym miała karmić teraz to nie na krzesełku bo się buja w pozycji siedzącej. Może za kilka tygodni będzie lepiej.
Starszy siedział też w krzesełku. Wg fizjo na czas posiłku jest ok. Dla mnie karmienie na kolanach bardzo niewygodne. Ja bym się bała tak długo czekać. Wg zaleceń powinno się przed 7 miesiącem najpóźniej zacząć.

A krzesełko kupiłam używane na olx. W bujczku dziecko ma dużo gorsza pozycje do polykania i odksztuszania. Jak się karmi papkami i łyżeczka to jeszcze przejdzie a jak blw to krzesełko to mniejsze zło. Tak naprawdę to w żadnej metodzie się terwz nie trzyma takiej kolejności. To podobno zwyczaj był a nie jakieś badania. W każdym kraju kolejność była inna a dzieci takie same (w miarę).
A pomidorowa pewnie. Bez soli oczywiście. I jest kontrowersja w temacie czy dawać zupy na rosole. Ja dawałam bo podobno to też jakis mit j brak dowodów na to żeby w wywarze z mięsa i kości było coś nie tak. Oj. Jakaś alergia czy nie wiadomo? Ja bym na to nie patrzyła. Sloiczki są od 4 mca a są Sloiczki które można dopiero po 9 miesiącu podawać nie wiadomo dlaczego.

Ja dawałam na noc i żadnych problemów nie było. Ja kupowałam tylko bezmleczne. Robiłam na wodzie i dodawalan swoje mleko albo jogurt. Czy któreś lepsze? Myślę że głównie trzeba patrzeć na skład czyli inne dodatki.


Ja stwierdziłam że muszę małego do osteopaty umówić. Może uda mu się rozluźnić małego szybciej niz nam ćwiczeniami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie niewiadomo niby alergia ale włączyłam nabiał i dopiero po 3 tyg bylo pogorszenie właśnie krew ale właśnie wczoraj dokładnie oglądałam odbyt i ma pęknięcie i może to krwawi bo nie jem nabiału a krew się pojawia i już sama nie wiem a na dokładke kupy brzydsze się zrobiły a na zęby to się nawet nie zapowiada ciężko ogarnąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 01:57   #1635
oliwia34lll
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 682
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Wituś raczkuje i to juz tak całkiem sprytnie. Wczoraj przydreptal za mną z pokoju do kuchni kolo 5 metrów bez żadnego już leżenia itp
__________________
12.18.2003- Oliwia
1.09.2012 Zuzia
9.01.2019 Wituś
oliwia34lll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 03:40   #1636
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Paula- ooo to moja tak samo właśnie podnosi pupcie, aż na stopach się podpiera i przewraca się na bok. Nie wiedziałam że to jest wstęp do siadania.



Oliwia- moja przez ponad tydzień marudziła całymi nocami. Zwątpiłam już czy to zęby bo dziąsła nie były ani czerwone ani spuchnięte. A po kilku dniach pojawiły się dwie blade kreseczki na dziąsłach i to już była chwila jak wyszły naraz dwa zęby.
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 11:15   #1637
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość
Tia. Oglądałam kiedyś webinar z Zuzia Antecka że szpinak robi bleee i ona nie potrafiła znaleźć źródła tej teorii. Podobno chodzi o to że w kościach jakiś syf siedzi który przechodzi do zupy... Dla mnie teoria bez sensu biorąc pod uwagę to że bulion z kości uważa się wręcz za lekarstwo. A mięso dobrze jest (o ile ktoś nie jest wege) wprowadzić szybko ze względu na żelazo. Nie ma powodu żeby z tym czekać. Warzywa się podaje głównie ze względu na szansę na wyrobienie nawyku żeby dziecko lubilo warzywa.

A z perspektywy czasu to wiem że i tak potem może przyjsc neofobia która wszystko spieprzy. Jerzyk jadł wszystko ale w niewielkich ilościach a potem było coraz gorzej i momentami mi się płakać chciało. Ale ostatnio jest lepiej. Zaczął jeść warzywa i nawet jakieś mięsko zje. Aż mam ochotę taniec zwycięztwa odtancxyc ale wiem że to może być chwilowe. W każdym razie ze starszakiem to dużo bardziej skomplikowane.
Ale polecam na Yt filmy poranna melisa Zuzi anteckiej. Jest cześć o rozszerzanie diety.

Grześ dzisiaj cudowal w pozycji czworaczej. Podnosił dupke w górę i na samych stopach się opierał. Okazało się że ćwiczył siad bo usiadł dwa razu w siadzie bocznym i ciągle kombinuje żeby jeszcze. Wyjątkowo wcześnie ale może to jakieś pojedyncze próby no i do pełnego siadu to jeszcze trochę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


To mój to samo robi i tez do siadu bocznego o ile siadem to można nazwać. Ale wsadziłam go wczoraj do krzesełka do karmienia u koleżanki i Nie ma opcji, jeszcze za wcześniej, może za miesiąc znowu spróbuje.

A co do tej kolejności, to w bobas lubi wybór pisali ze po 6 miesiącu można spokojnie wszystko dawać prócz miodu orzechów, smażonych potraw i tam jeszcze paru rzeczy. Ze ta kolejność wprowadzania to była ważna jak się wcześniej rozszerzalo dietę i jeszcze przewód pokarmowy nie był dojrzały, a teraz po 6 tym miesiącu to spokojnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 11:32   #1638
ga_tita
Raczkowanie
 
Avatar ga_tita
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 369
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość
Mogę powiedzieć że generalnie śpi cała noc tak gdzieś od 14 mca. Ok roku było coraz lepiej po odstawieniu piersi. Potem jeszcze mieliśmy problem bo budził się na jedzenie i mieliśmy odwyk jak od piersi. Teraz się zdarza że nad ranem do nas przyjdzie. Dzisiaj w nocy przydreptal i się na mnie położył. Ale to rzadkość. U nas jest 1,5 roku różnicy. Myślałam że będzie hardcore a było tylko trochę cięższych momentów a tak jest super. Myślę że mala różnica ma wiele plusów ale o tym się przekonamy w przyszłości

Kopnelabym w dupke jak nie smakuje to mówię że może nie jeść. Oczywiście uwzględniam preferencje ale bez przesady. A jak mnie wkurza to nie robię jedzenia bo się czuję wtedy jak służąca
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja kiedyś myślałam że dobra różnica wieku między rodzeństwem to 3 lata ale że zabraliśmy się za rodzicielstwo trochę późno to teraz chcąc mieć dwójkę lub trójkę dzieci musimy nieco przyspieszyc
A czy przed zajściem w druga ciążę wrócił Ci okres? I po jakim czasie dostałaś zielone światło od gina?

Mój mąż jest na szczęście wszystkożerny hehe mam nadzieję że synek to po nim odziedziczy wiadomo jak każdy ma swoje ulubione i mniej ulubione smaki i jak ja przestałam jeść mięso to on sobie czasem zrobił jakiegoś kotleta ale potem z biegiem czasu sam się przestawił
ga_tita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 11:34   #1639
denneris
Zadomowienie
 
Avatar denneris
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1 813
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Ja też wczoraj robiłam przymiarke do krzesełka do karmienia i póki co niestety też nie ma opcji jeszcze troche musimy poczekać
Dziewczyny a czy jak wy coś podajecie do jedzenia to zastępujecie tym posiłek czy tylko dajecie na zasadzie próbowania albo jako dodatek?
I jeszcze jedno pytanie- po co w zasadzie podawać kaszki? jeśli dziecko dobrze przybiera na mleku i się najada to jaki jest ich sens?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
denneris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-14, 12:05   #1640
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Denneris- ja podaje między posiłkami żeby troszkę próbowała smaków, a mleko daje normalnie o w miarę stałych porach.

Kaszki ryżowej próbowałam jak mała miała biegunki po antybiotyku ale to taka rzadką dawałam. Teraz robiłam według instrukcji na opakowaniu i ona jest gęsta wiec mała próbuje po prostu innej konsystencji. Kaszkę mannę dopiero będę próbować żeby wprowadzić po trochu gluten.

Niektórzy dają kaszkę na noc bo jest bardziej syta a dziecko lepiej śpi ale u mnie to się nie sprawdza.

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------

Poza tym do roku podstawą jednak jest mleko, a czasem dziecko potrzebuje bardziej sytych posiłków wiec myśle że kaszka jest dobrym rozwiązaniem.
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...



Edytowane przez malajaa
Czas edycji: 2019-07-14 o 12:28
malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 12:17   #1641
denneris
Zadomowienie
 
Avatar denneris
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1 813
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Ok dzięki próbowanie nowej konsystencji mnie przekonuje na noc u nas chyba nie ma sensu bo po mleku też dobrze śpi, ale może kiedyś wypróbuje.
Zapomniałam napisać, ze mała wczoraj pierwszy raz obróciła się z brzucha na plecy jakoś tak naturalnie to wyglądało, że dopiero po chwili zajarzyłam że to przecież nowa umiejętność

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
denneris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 13:23   #1642
al_dente
Zadomowienie
 
Avatar al_dente
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 1 669
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Wlansie czytam blw i z tego, co ja właśnie zrozumiałam, to można podawać wszystko z wyłączeniem tych orzechów itd. Dlatego pytałam, czy podajcie wszystko, czy po kolei jednak. No nic, podam kilka razy warzywa i owoce samodzielne, póki co nie było żadnych innych reakcji więc chyba jest git.
A kaszkd na noc wlansie niby żehy lepiej spał, ale jak nasz i tak śpi to po co. Nawet bym się bała, że skoro to bardziej syte i cięższe niż mleko, to że wlansie będzie się budził
Zaczęłam biegać! Ale mam problem z lekkim nietrzymaniem moczu po porodzie co wyszło wlansie przy bieganiu, dobrze że początki to marszobiegi, to nie wróciłam z mokrym tylkiem

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
al_dente jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 13:29   #1643
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez ga_tita Pokaż wiadomość
Ja kiedyś myślałam że dobra różnica wieku między rodzeństwem to 3 lata ale że zabraliśmy się za rodzicielstwo trochę późno to teraz chcąc mieć dwójkę lub trójkę dzieci musimy nieco przyspieszyc
A czy przed zajściem w druga ciążę wrócił Ci okres? I po jakim czasie dostałaś zielone światło od gina?

Mój mąż jest na szczęście wszystkożerny hehe mam nadzieję że synek to po nim odziedziczy wiadomo jak każdy ma swoje ulubione i mniej ulubione smaki i jak ja przestałam jeść mięso to on sobie czasem zrobił jakiegoś kotleta ale potem z biegiem czasu sam się przestawił
Po pierwszej ciąży po 3 miesiącach już miałam okres. A terwz jeszcze nie mam.
Wspominałam gin że chce zrobić badania przed zajściem w ciążę to nic nie mówiła. Miałam tylko usg żeby sprawdzić czy wszystko ok po cc.

Mój mąż też wszystko żerny a synek wybrzydzs. Ale objoje jako dzieci malutkie mieliśmy problemy z jedzeniem. Dopiero później się zmieniło.
Cytat:
Napisane przez denneris Pokaż wiadomość
Ja też wczoraj robiłam przymiarke do krzesełka do karmienia i póki co niestety też nie ma opcji jeszcze troche musimy poczekać
Dziewczyny a czy jak wy coś podajecie do jedzenia to zastępujecie tym posiłek czy tylko dajecie na zasadzie próbowania albo jako dodatek?
I jeszcze jedno pytanie- po co w zasadzie podawać kaszki? jeśli dziecko dobrze przybiera na mleku i się najada to jaki jest ich sens?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do roku mleko podstawa. Przez jakieś 2 miesiące najpierw mleko potem posiłek a potem można na odwrót.

Ha a ja mówiłam sobie że luzik czekamy czekamy nie ma się co spieszyć a jak widzę go jak leci do jedzenia to już bym chciała ale poczekam poczekam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 17:39   #1644
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Ja dzis 8 dzien cwiczen

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 19:18   #1645
dusia_tcv
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 785
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Witam dziewczęta ale nie było czasu dużo się dzieje źle się dzieje i nie miałam odwagi pisać ostatnie kilka dni nadrabiam i z dumą czytam o waszych osiągnięciach leżaczki fisher price nadają do karmienia tak poleciła mi logopeda... jeśli dziecko je flipsa i widać że układa na boki jak by chciał ugryźć można podawać pierwsze dania z grudkami fajnie w tym czasie dziecko uczyć pić słomką bo ma jeszcze odruch ssania oczywiście w małym pojemniczku z mniejszą słomką bo ćwiczy mięśnie żuchwy
dusia_tcv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 20:35   #1646
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez denneris Pokaż wiadomość
Ok dzięki próbowanie nowej konsystencji mnie przekonuje na noc u nas chyba nie ma sensu bo po mleku też dobrze śpi, ale może kiedyś wypróbuje.
Zapomniałam napisać, ze mała wczoraj pierwszy raz obróciła się z brzucha na plecy jakoś tak naturalnie to wyglądało, że dopiero po chwili zajarzyłam że to przecież nowa umiejętność

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U Nikosia też się kilka razy zdarzyło, że się obrócił

Mały strasznie pełza, na rękach się już mocno podpiera, nawet brzuszek unosi. Ciężko z nim się siedzi bo pozycja półleżąca mu nie pasuje i pcha się do siedzenia
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 06:43   #1647
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez dusia_tcv Pokaż wiadomość
Witam dziewczęta ale nie było czasu dużo się dzieje źle się dzieje i nie miałam odwagi pisać ostatnie kilka dni nadrabiam i z dumą czytam o waszych osiągnięciach leżaczki fisher price nadają do karmienia tak poleciła mi logopeda... jeśli dziecko je flipsa i widać że układa na boki jak by chciał ugryźć można podawać pierwsze dania z grudkami fajnie w tym czasie dziecko uczyć pić słomką bo ma jeszcze odruch ssania oczywiście w małym pojemniczku z mniejszą słomką bo ćwiczy mięśnie żuchwy
A co sie dzieje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 07:14   #1648
dusia_tcv
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 785
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Mały po szczepieniu ale niby to nie jest wina szczepionki tylko po prostu skumulowało dostał paraliżu jednostronnego i do dziś walczymy ze skutkami sukcesem nazywam fakt że zaczyna mówić i łapać w rączkę nie długo mamy w Warszawie wizytę u okulisty czy nie ze wzrokiem wszystko jest ok
dusia_tcv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 07:49   #1649
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez dusia_tcv Pokaż wiadomość
Mały po szczepieniu ale niby to nie jest wina szczepionki tylko po prostu skumulowało dostał paraliżu jednostronnego i do dziś walczymy ze skutkami sukcesem nazywam fakt że zaczyna mówić i łapać w rączkę nie długo mamy w Warszawie wizytę u okulisty czy nie ze wzrokiem wszystko jest ok
O Boziu... trzymam kciuki, zeby wszystko szlo w dobrym kierunku!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 08:11   #1650
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez dusia_tcv Pokaż wiadomość
Mały po szczepieniu ale niby to nie jest wina szczepionki tylko po prostu skumulowało dostał paraliżu jednostronnego i do dziś walczymy ze skutkami sukcesem nazywam fakt że zaczyna mówić i łapać w rączkę nie długo mamy w Warszawie wizytę u okulisty czy nie ze wzrokiem wszystko jest ok
Współczuję. Oby jak najszybciej było to tylko złym wspomnieniem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-19 09:05:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:16.