Gdzie zgłosić sąsiada? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-17, 08:04   #1
Agnieszkatypnieznnay
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 7

Gdzie zgłosić sąsiada?


W październiku wprowadził się sąsiad z rodzinką. Z tego co wiem, jego żona śpi w drugim pokoju z dzieckiem (mają jedną córeczkę), a w drugim, tym nade mną, głowa rodziny. Niestety od 3 miesięcy nie potrafię się wyspać. On wstaje o 5.20 i mnie budzi.



Jestem studentką(21lat) i potrzebuję odpoczynku. Nie ukrywam, że od czasów jego przeprowadzki, wyniki w nauce się pogorszyły. Wcześniej miałam z kolokwium, zaliczeń oceny db i bdb, teraz na kolokwiach nie raz zdarzyło mi się drzemać.


Poskarżyłam się rodzicom, lecz ci machnęli ręką mówiąc, że jestem dorosła, że powinnam już sama się troszczyć o siebie. Rozmawiałam z sąsiadem, a on powiedział, że "stara się być cicho i że wykonywane przez niego czynności są normalne i w żaden sposób nie naruszają zasad nocnej ciszy".


Prawda, że nie słucha głośno muzyki, ale mimo woskowych zatyczek w uszach budzą mnie hałasy typu -spadnięcie czegoś na jego podłogę, położenie ciężkiej rzeczy.



Robiłam nawet "badanie" z przyjaciółką, która mieszka pode mną.

Rzucałam na podłogę poduszki, maskotki, ołówki i nic nie było słychać. Stawiałam szklankę na meblu i też nic nie słyszała.
Wniosek tego taki, że gdyby sąsiad zachowywał się normalnie, jak twierdzi, to nie powstałyby tak uciążliwie hałasy, które potrafią mnie zbudzić ze snu i to w zatyczkach w uszach.


Gdyby rzucił na podłogę koszulę, czy głośno odłożył talerzyk z jedzeniem, to też bym tego nie słyszała. Talerzyk wytwarza delikatny szklany odgłos, a nie ciężki huk.



Wydaje mi się, że facet nie zwraca uwagi, zrzuca na podłogę ładowarkę do telefonu/pasek - metalowa ramka, która spadnie z wysokości potrafi zrobić hałas. A oprócz tego stawia coś jakby ciężkiego. I nie sądzę, że to miseczka z jedzeniem. To jakby słoik odkładał z impetem, zamiast powoli.


Nie chce mi się już z nim rozmawiać. Jakie jest wyjście z tej sytuacji? Przecież nie będę się wyprowadzała, bo cham nie potrafi mieszkać z innymi. Gdy latem jechałam z przyjaciółką na wakacje i wstałam o 5, zachowywałam szczególną ostrożność, by nie obudzić żadnego lokatora klatki. A ten cham, głośno się rozbija.



Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Gdzie go zgłosić? Czy spółdzielnia mieszkaniowa ma prawo wszcząć jakieś postępowanie?
Agnieszkatypnieznnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 08:41   #2
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Gdzie zgłosić sąsiada?

Mam przyjaciółkę z taką jak Twoja wrażliwością na wszelkie możliwe dźwięki u sąsiadów piętro wyżej - u niej tylko wygłuszenie sufitu pomogło.



Spółdzielnia nic nie poradzi na to, że facetowi słuchawka czy pasek z rąk wypada.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 08:46   #3
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Gdzie zgłosić sąsiada?

Myślisz, że facet serio o 5 rano zachowywałby się tak głośno, kiedy za ścianą śpi zona i dziecko?


Strasznie cienki musisz mieć ten sufit, że jesteś w stanie nawet określić kto gdzie śpi. Przerażające.
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 08:46   #4
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Gdzie zgłosić sąsiada?

Zamiast woskowych zatyczek kup sobie dom w głuszy.

Przykro mi, jeśli jesteś tak nadwrażliwa na dźwięki, że budzi cię pasek upadający na podłogę, to po prostu nie nadajesz się to życia w budynkach zamieszkania zbiorowego. Sąsiad nie robi nic, co można by uznać za podstawę do jakiegokolwiek zgłoszenia. Funkcjonuje. A że nie w twoich godzinach i nie na palcach - twój problem.

Dodam tylko, że w starych kamienicach o grubych ścianach i stropach dźwięki niosą się mniej niż w typowych blokach. Więc jeśli nie stać cię na kupno domu, to może zwyczajnie zmień mieszkanie.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 08:47   #5
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Gdzie zgłosić sąsiada?

Moim zdaniem nie pozostaje ci nic innego oprócz wyprowadzki i to najlepiej do domu za miastem.

Trudno będzie ci udowodnić, że facet zakłóca ciszę nocną, bo raz na jakiś czas coś mu spadnie na ziemię. Policja każe ci się popukać w czoło. Administracja co najwyżej się do niego przejdzie i poprosi o cichsze zachowywanie, ale skoro ty już z nim rozmawiałaś to wątpię, że to coś pomoże.

Nie wiem tak się zastanawiam czy ty przypadkiem nie cierpisz na mizofonię i czy problem przede wszystkim nie dotyczy ciebie. Nie obraź się, ale może to forma jakiejś nerwicy + możesz zrzucać swoje niepowodzenia na uczelni na głośnego sąsiada zamiast wziąć za nie odpowiedzialność.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 09:05   #6
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Gdzie zgłosić sąsiada?

Cytat:
Napisane przez Agnieszkatypnieznnay Pokaż wiadomość
W październiku wprowadził się sąsiad z rodzinką. Z tego co wiem, jego żona śpi w drugim pokoju z dzieckiem (mają jedną córeczkę), a w drugim, tym nade mną, głowa rodziny. Niestety od 3 miesięcy nie potrafię się wyspać. On wstaje o 5.20 i mnie budzi.



Jestem studentką(21lat) i potrzebuję odpoczynku. Nie ukrywam, że od czasów jego przeprowadzki, wyniki w nauce się pogorszyły. Wcześniej miałam z kolokwium, zaliczeń oceny db i bdb, teraz na kolokwiach nie raz zdarzyło mi się drzemać.


Poskarżyłam się rodzicom, lecz ci machnęli ręką mówiąc, że jestem dorosła, że powinnam już sama się troszczyć o siebie. Rozmawiałam z sąsiadem, a on powiedział, że "stara się być cicho i że wykonywane przez niego czynności są normalne i w żaden sposób nie naruszają zasad nocnej ciszy".


Prawda, że nie słucha głośno muzyki, ale mimo woskowych zatyczek w uszach budzą mnie hałasy typu -spadnięcie czegoś na jego podłogę, położenie ciężkiej rzeczy.



Robiłam nawet "badanie" z przyjaciółką, która mieszka pode mną.

Rzucałam na podłogę poduszki, maskotki, ołówki i nic nie było słychać. Stawiałam szklankę na meblu i też nic nie słyszała.
Wniosek tego taki, że gdyby sąsiad zachowywał się normalnie, jak twierdzi, to nie powstałyby tak uciążliwie hałasy, które potrafią mnie zbudzić ze snu i to w zatyczkach w uszach.


Gdyby rzucił na podłogę koszulę, czy głośno odłożył talerzyk z jedzeniem, to też bym tego nie słyszała. Talerzyk wytwarza delikatny szklany odgłos, a nie ciężki huk.



Wydaje mi się, że facet nie zwraca uwagi, zrzuca na podłogę ładowarkę do telefonu/pasek - metalowa ramka, która spadnie z wysokości potrafi zrobić hałas. A oprócz tego stawia coś jakby ciężkiego. I nie sądzę, że to miseczka z jedzeniem. To jakby słoik odkładał z impetem, zamiast powoli.


Nie chce mi się już z nim rozmawiać. Jakie jest wyjście z tej sytuacji? Przecież nie będę się wyprowadzała, bo cham nie potrafi mieszkać z innymi. Gdy latem jechałam z przyjaciółką na wakacje i wstałam o 5, zachowywałam szczególną ostrożność, by nie obudzić żadnego lokatora klatki. A ten cham, głośno się rozbija.



Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Gdzie go zgłosić? Czy spółdzielnia mieszkaniowa ma prawo wszcząć jakieś postępowanie?
Cytuje, bo nie wierzę w to co czytam

"Cham, bo spadła mu ładowarka do telefonu"
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 09:07   #7
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Gdzie zgłosić sąsiada?

:
Cytat:
Napisane przez Agnieszkatypnieznnay Pokaż wiadomość
W październiku wprowadził się sąsiad z rodzinką. Z tego co wiem, jego żona śpi w drugim pokoju z dzieckiem (mają jedną córeczkę), a w drugim, tym nade mną, głowa rodziny. Niestety od 3 miesięcy nie potrafię się wyspać. On wstaje o 5.20 i mnie budzi.



Jestem studentką(21lat) i potrzebuję odpoczynku. Nie ukrywam, że od czasów jego przeprowadzki, wyniki w nauce się pogorszyły. Wcześniej miałam z kolokwium, zaliczeń oceny db i bdb, teraz na kolokwiach nie raz zdarzyło mi się drzemać.


Poskarżyłam się rodzicom, lecz ci machnęli ręką mówiąc, że jestem dorosła, że powinnam już sama się troszczyć o siebie. Rozmawiałam z sąsiadem, a on powiedział, że "stara się być cicho i że wykonywane przez niego czynności są normalne i w żaden sposób nie naruszają zasad nocnej ciszy".


Prawda, że nie słucha głośno muzyki, ale mimo woskowych zatyczek w uszach budzą mnie hałasy typu -spadnięcie czegoś na jego podłogę, położenie ciężkiej rzeczy.



Robiłam nawet "badanie" z przyjaciółką, która mieszka pode mną.

Rzucałam na podłogę poduszki, maskotki, ołówki i nic nie było słychać. Stawiałam szklankę na meblu i też nic nie słyszała.
Wniosek tego taki, że gdyby sąsiad zachowywał się normalnie, jak twierdzi, to nie powstałyby tak uciążliwie hałasy, które potrafią mnie zbudzić ze snu i to w zatyczkach w uszach.


Gdyby rzucił na podłogę koszulę, czy głośno odłożył talerzyk z jedzeniem, to też bym tego nie słyszała. Talerzyk wytwarza delikatny szklany odgłos, a nie ciężki huk.



Wydaje mi się, że facet nie zwraca uwagi, zrzuca na podłogę ładowarkę do telefonu/pasek - metalowa ramka, która spadnie z wysokości potrafi zrobić hałas. A oprócz tego stawia coś jakby ciężkiego. I nie sądzę, że to miseczka z jedzeniem. To jakby słoik odkładał z impetem, zamiast powoli.


Nie chce mi się już z nim rozmawiać. Jakie jest wyjście z tej sytuacji? Przecież nie będę się wyprowadzała, bo cham nie potrafi mieszkać z innymi. Gdy latem jechałam z przyjaciółką na wakacje i wstałam o 5, zachowywałam szczególną ostrożność, by nie obudzić żadnego lokatora klatki. A ten cham, głośno się rozbija.



Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Gdzie go zgłosić? Czy spółdzielnia mieszkaniowa ma prawo wszcząć jakieś postępowanie?
Studentką potrzebujacą wypoczynku wiecznie nie będziesz. Kiedyś pójdziesz do pracy. I podejrzewam, że ten CHAM właśnie to robi - wstaje do pracy. Ja wstaję o 4. Módl się, by nie trafiła Ci się praca na noc, bo gdy będziesz padać na twarz, świat będzie się budził. Koszenie trawy za oknem, remont u sąsiada, mrrr... No więc ciesz się na razie w studenckim błogostanem i wycisz sufit.

Ps - niektórzy ludzie mają małe dzieci, np. z kolkami. Gdzie pójdziesz się poskarżyć? To się nazywa dorosłe życie. Nikt nie zmusza Cię do życia w bloku.

Edytowane przez limonka1983
Czas edycji: 2019-01-17 o 09:11
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-17, 09:13   #8
Agnieszkatypnieznnay
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 7
Dot.: Gdzie zgłosić sąsiada?

Co Wy opowiadacie? Pasek z metalową ramą zrzucony na parkiet może sporo hałasować!


Tak samo ładowarka, która spadnie o 5 rano.


Rozumiem, że każdemu może się zdarzyć, ale codziennie po parę razy zrzucać na podłogę, czy stawiać coś ciężkiego, t nie jest normalne!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!


Gdyby zachowywał się normalnie, to nie słyszałabym niczego zwłaszcza w zatyczkach.
Agnieszkatypnieznnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 09:16   #9
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Gdzie zgłosić sąsiada?

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Cytuje, bo nie wierzę w to co czytam

"Cham, bo spadła mu ładowarka do telefonu"
No ma dziewczyna przegwizdane jeśli nawet zatyczki do uszu nie pomagają, nie dziwię się frustracji, ale sąsiada chamem nazywać to lekkie przegięcie, zabrzmiało jakby specjalnie wchodził na komodę żeby z odpowiedniej wysokości ten pasek czy ładowarkę zrzucić

Tutaj serio, wygłuszenie sufitu, wyprowadzka na najwyższe piętro w bloku, albo mieszkanie w domu z dużą działką. I tak jak zauważyła limonka1983, koniecznie praca w godzinach, w których funkcjonuje tak zwana reszta świata.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 09:17   #10
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Gdzie zgłosić sąsiada?

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Myślisz, że facet serio o 5 rano zachowywałby się tak głośno, kiedy za ścianą śpi zona i dziecko?
A obudzona i zła żona to gorze niż wściekła sąsiadka!
Jak dla mnie próbujesz zgonić winę. Nie wierzę, że facet jest aż tak głośno, że nie możesz spać. Może budzisz się już intuicyjnie, z przyzwyczajenia.
Wyniki z kolokwium to kwestia nauki, a nie wrednego sąsiada. Przebudzisz się, przewracasz na drugi bok i śpisz dalej.

Nie możesz też oczekiwać, że facet w własnym mieszkaniu nie może głośniej postawić słoika. Nie robi imprez, nie włącza muzyki.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 09:18   #11
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Gdzie zgłosić sąsiada?

Cytat:
Napisane przez Agnieszkatypnieznnay Pokaż wiadomość
Co Wy opowiadacie? Pasek z metalową ramą zrzucony na parkiet może sporo hałasować!


Tak samo ładowarka, która spadnie o 5 rano.
Oczywiście że może, ja słyszę non stop dźwięki u sąsiadów, nie tylko nade mną zresztą. Ale takie uroki życia w bloku, albo się z tym pogodzisz, albo zrobisz co się da, żeby sobie ten komfort zapewnić. Sąsiada nie wykurzysz, więc w grę wchodzi wygłuszenie sufitu albo zmiana lokum.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-17, 09:20   #12
drazetkaa
Czerwcowa PM
 
Avatar drazetkaa
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2 609
Dot.: Gdzie zgłosić sąsiada?

Ależ on się zachowuje normalnie. Wystarczy, że nie ma wygłuszenia pod panelami albo robotnicy, który budowali blok, akurat tam zrobili na odwal, użyli gorszych materiałów itp. To nie jest złośliwość, ale wady konstrukcyjne.
Niestety to są uroki mieszkania w bloku - żyje się z sąsiadami. A na dźwięki uderzeniowe nawet wygłuszenie nie pomoże.
__________________
Pomóż Sandrze, proszę - wpłać chociaż 1 zł.
drazetkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 09:23   #13
KiszkaPasztetowa
Raczkowanie
 
Avatar KiszkaPasztetowa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 333
Dot.: Gdzie zgłosić sąsiada?

Cytat:
Napisane przez Agnieszkatypnieznnay Pokaż wiadomość
Co Wy opowiadacie? Pasek z metalową ramą zrzucony na parkiet może sporo hałasować!


Tak samo ładowarka, która spadnie o 5 rano.


Rozumiem, że każdemu może się zdarzyć, ale codziennie po parę razy zrzucać na podłogę, czy stawiać coś ciężkiego, t nie jest normalne!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!


Gdyby zachowywał się normalnie, to nie słyszałabym niczego zwłaszcza w zatyczkach.
Jednemu spada ladowarka raz a innemu dziesiec.Nie Twoja sprawa jaki ten czlowiek prowadzi tryb zycia i ile ciezkich przedmiotow musi stawiac czy przestawiac.5 rano to juz normalna godzina w ktorej ludzie zaczynaja funkcjonowac. Jak to gdzies zglosisz to tylko sie osmieszysz.Poza tym po tonie Twoich wypowiedzi smiem twierdzic, ze problem lezy gdzie indziej.

Ja proponuje klasc sie wczesniej spac zamiast regulowac godziny funkcjonowania innych ludzi.Nie jestes krolowa na zamku i nie masz takiej mocy.Sorry Gregory

Edytowane przez KiszkaPasztetowa
Czas edycji: 2019-01-17 o 09:24
KiszkaPasztetowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 09:24   #14
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Gdzie zgłosić sąsiada?

Mizofonię można leczyć. Możesz zgłosić się do psychiatry.

Ja mam podobną wrażliwość jak Ty, ratują mnie jedynie dobre zatyczki (silikon lub pianka) i unikanie sytuacji stresujących. Generalnie mam w planach w przyszłości wyprowadzić się w głusz.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 09:27   #15
Agnieszkatypnieznnay
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 7
Dot.: Gdzie zgłosić sąsiada?

Dziewczyny, gdyby on zachowywał się normalnie, to bym nie słyszała, jak coś parokrotnie o 5 rano spada na podłogę, czy jest odkładane coś ciężkiego. Gdyby normalnie się zachowywał to nic by tyle razy nie spadło, wyjąłby bieliznę, wziął prysznic, ugotował i 0 hałasu.


A co ja mam? Jakieś odgłosy czegoś ciężkiego, spadki jakiś rzeczy na podłogę. Tego się nie robi normalnie. Gdyby przeszkadzało mi np gotowanie wody i gwizdek w czajniku, czy dźwięki naczynia świadczace o jedzeniu śniadania, to co innego. Ale ja takich dźwięków nie słyszę.
Tylko to że coś spada i jakby na stół kładł coś ciężkiego. Wiadomo, że takich odgłosów nie robi herbata z talerzem kanapek.



Według waszego rozumowania, rzucanie rzeczy o 5 rano i głośne, niedelikatne zachowanie, jest ok.


Aha, to co powinnam zrobić jak wstanę? No jak to co, rzucić ładowarkę na podlogę, walnąć czymś ciężkim. To normalne, wszyscy tak robią.

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

Cytat:
Ja proponuje klasc sie wczesniej spac zamiast regulowac godziny funkcjonowania innych ludzi.Nie jestes krolowa na zamku i nie masz takiej mocy.Sorry Gregory

Taaak, ja mam zmieniać godziny snu, zamiast regulować godziny sfunkcjonowania innych. Super podejścię. Będę wstawała o 5, bo na uczelnię mam na 9 rano !



Przypomnę, że to nie ja jestem uciążliwa dla innych i że nocna cisza jest do 6, więc to nie ja naginam zasady. Dlaczego więc osoba niewinna ma się dostosowywać do chama, który nie liczy się z innymi, rzuca na podłogę o 5 rano i stawia ciężkie przedmioty o godzinie 5?
Agnieszkatypnieznnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 09:28   #16
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Gdzie zgłosić sąsiada?

Moim zdaniem - wynajmij sobie pokój albo mieszkanie na najwyższym piętrze i problem z głowy. Serio. Odkąd studiuję mieszkam już w czwartym miejscu i w 3 z tych miejsc nikogo nie miałam nad głową, to chyba najcudowniejsza cecha tych mieszkań. Tylko raz w prywatnym "akademiku" mieszkałam na parterze i czasem w pokoju nade mną potrafili chyba pizgać szafami o podłogę albo grać w zbijaka słoniem czy czymś przez całą noc, i to nie był jakiś tam byle pasek, tylko taki huk, że jak się budziłam to mi serce nawalało jak po najlepszym horrorze.
Ja ciągle trafiałam w ogłoszeniach na mieszkania na najwyższych piętrach, to były budynki bez wind co prawda, więc pewnie nikomu nie chciało się ganiać po schodach, ale dla ciszy warto.
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 09:29   #17
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Gdzie zgłosić sąsiada?

Cytat:
Napisane przez Agnieszkatypnieznnay Pokaż wiadomość
Dziewczyny, gdyby on zachowywał się normalnie, to bym nie słyszała, jak coś parokrotnie o 5 rano spada na podłogę, czy jest odkładane coś ciężkiego. Gdyby normalnie się zachowywał to nic by tyle razy nie spadło, wyjąłby bieliznę, wziął prysznic, ugotował i 0 hałasu.


A co ja mam? Jakieś odgłosy czegoś ciężkiego, spadki jakiś rzeczy na podłogę. Tego się nie robi normalnie. Gdyby przeszkadzało mi np gotowanie wody i gwizdek w czajniku, czy dźwięki naczynia świadczace o jedzeniu śniadania, to co innego. Ale ja takich dźwięków nie słyszę.
Tylko to że coś spada i jakby na stół kładł coś ciężkiego. Wiadomo, że takich odgłosów nie robi herbata z talerzem kanapek.



Według waszego rozumowania, rzucanie rzeczy o 5 rano i głośne, niedelikatne zachowanie, jest ok.


Aha, to co powinnam zrobić jak wstanę? No jak to co, rzucić ładowarkę na podlogę, walnąć czymś ciężkim. To normalne, wszyscy tak robią.

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------




Taaak, ja mam zmieniać godziny snu, zamiast regulować godziny sfunkcjonowania innych. Super podejścię. Będę wstawała o 5, bo na uczelnię mam na 9 rano !



Przypomnę, że to nie ja jestem uciążliwa dla innych i że nocna cisza jest do 6, więc to nie ja naginam zasady. Dlaczego więc osoba niewinna ma się dostosowywać do chama, który nie liczy się z innymi, rzuca na podłogę o 5 rano i stawia ciężkie przedmioty o godzinie 5?
Ciesz się, że nie ma dużego psa Mój, który waży ok 50 kg jak się uwali na podłogę to aż się podłoga trzęsie i co mam mu zabronić ? Prosić, żeby delikatniej to robił ?
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 09:30   #18
Agnieszkatypnieznnay
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 7
Dot.: Gdzie zgłosić sąsiada?

Co to za gadanie, ciesz się że nie jest gorszy?



Czy gdyby zwgałcił was jakiś chłopak, to chciałybyscie uslyszec - ciesz sie, ze tylko jeden to zrobil, a nie kilku?




Facet rzuca na podloge o 5 ranooooo!!!!!!!!!!!
Agnieszkatypnieznnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 09:31   #19
KiszkaPasztetowa
Raczkowanie
 
Avatar KiszkaPasztetowa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 333
Dot.: Gdzie zgłosić sąsiada?

A rozmawialas juz z nim? Wiesz...obawiam sie, ze on moze nawet na to nie zwracac uwagi.Niektorzy ludzie sa niereformowalnymi ignorantami niestety.Kiedys mieszkalam z taka dziewczyna ktora chyba nigdy w domu klamek nie miala.Wracala pozno w nocy z pracy i walila wszystkimi drzwiami jakimi sie dalo i to z impetem.Za kazdym razem jak zwracalam uwage, ze ludzie spia o 12 czy 1 w nocy dziwila sie i bardzo przepraszala.W koncu ktoregos dnia sie wkurzylam i na kazdych drzwiach przykleilam kartke z instrukcja obslugi klami (lopatologicznie jak dla debila) i sie obrazila.Noestety nic sie nie zmienilo

Edytowane przez KiszkaPasztetowa
Czas edycji: 2019-01-17 o 09:33
KiszkaPasztetowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-17, 09:32   #20
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Gdzie zgłosić sąsiada?

Cytat:
Napisane przez Agnieszkatypnieznnay Pokaż wiadomość
Co to za gadanie, ciesz się że nie jest gorszy?



Czy gdyby zwgałcił was jakiś chłopak, to chciałybyscie uslyszec - ciesz sie, ze tylko jeden to zrobil, a nie kilku?




Facet rzuca na podloge o 5 ranooooo!!!!!!!!!!!
Pojechałaś.
Porównać spadającą ładowarkę do gwałtu - brawo Ty.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 09:32   #21
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Gdzie zgłosić sąsiada?

Cytat:
Napisane przez Agnieszkatypnieznnay Pokaż wiadomość
Facet rzuca na podloge o 5 ranooooo!!!!!!!!!!!
No i ? Moja sąsiadka o 4 w szpilkach biega po domu, bo zawsze jak jest już ubrana do wyjścia, to sobie przypomina o milionie rzeczy, które zapomniała wziąć/wyłączyć/zrobić. Mam jej kazać zdejmować te szpilki, bo je słyszę?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 09:33   #22
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Gdzie zgłosić sąsiada?

No tak, skoro to nie jest normalne to sąsiad ewidentnie robi ci na złość. Specjalnie co rano upuszcza ładowarkę, bo cię nienawidzi.



Skoro ci nie pasuje sąsiedztwo, to się przeprowadź, a nie wymagaj, żeby ludzie nad tobą lewitowali, bo TY śpisz.

Pewnie koleś kładzie się spać o 21, a ty nie bierzesz wtedy pod uwagę tego, że on śpi i nie bierzesz prysznica o 19:00, żeby mu nie huczeć wodą w rurach.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 09:33   #23
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Gdzie zgłosić sąsiada?

Cytat:
Napisane przez KiszkaPasztetowa Pokaż wiadomość
A rozmawialas juz z nim?
"Rozmawiałam z sąsiadem, a on powiedział, że "stara się być cicho i że wykonywane przez niego czynności są normalne i w żaden sposób nie naruszają zasad nocnej ciszy"."
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 09:34   #24
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Gdzie zgłosić sąsiada?

Cytat:
Napisane przez Agnieszkatypnieznnay Pokaż wiadomość


Taaak, ja mam zmieniać godziny snu, zamiast regulować godziny sfunkcjonowania innych. Super podejścię. Będę wstawała o 5, bo na uczelnię mam na 9 rano !


A to on w swoim mieszkaniu nie może niczego opuścić, bo komuś przeszkadza? Facet się zbiera do pracy. Pewnie też wolałby spać.
Szczególnie zauważ, że obok śpi jego rodzina. Celowo by ich budził?
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 09:35   #25
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Gdzie zgłosić sąsiada?

Cytat:
Napisane przez Agnieszkatypnieznnay Pokaż wiadomość
Co to za gadanie, ciesz się że nie jest gorszy?



Czy gdyby zwgałcił was jakiś chłopak, to chciałybyscie uslyszec - ciesz sie, ze tylko jeden to zrobil, a nie kilku?




Facet rzuca na podloge o 5 ranooooo!!!!!!!!!!!
Powiem tak - wizaż ani nie rzuca ci rzeczami po suficie, ani nie pójdzie pogrozić sąsiadowi palcem, więc możesz śmiało przestać się wyżywać na nas. Chyba że na co dzień też jesteś tak histeryczna, to może jednak sąsiad rzuca maskotkami, tylko przyjaciółka nie uznała tego za taki głośny dźwięk.
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 09:38   #26
KiszkaPasztetowa
Raczkowanie
 
Avatar KiszkaPasztetowa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 333
Dot.: Gdzie zgłosić sąsiada?

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
No i ? Moja sąsiadka o 4 w szpilkach biega po domu, bo zawsze jak jest już ubrana do wyjścia, to sobie przypomina o milionie rzeczy, które zapomniała wziąć/wyłączyć/zrobić. Mam jej kazać zdejmować te szpilki, bo je słyszę?

Moze autorka mysli, ze rola studentki uprawnia ja do szczegolnych wzgledow.Moze wedlug niej caly blok powinien funkcjonowac i chodzic pod jej dyktando a w chwilach kiedy sie spi czy uczy - bezwzgledny zakaz wlaczania tv czy innych urzadzen, chodzenia w butach po mieszkaniu oraz nakaz kneblowania dzieci.

Powiem Ci tak - ciesz sie, ze w akademiku nie mieszkasz

Edytowane przez KiszkaPasztetowa
Czas edycji: 2019-01-17 o 09:40
KiszkaPasztetowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 09:39   #27
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Gdzie zgłosić sąsiada?

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Ciesz się, że nie ma dużego psa Mój, który waży ok 50 kg jak się uwali na podłogę to aż się podłoga trzęsie i co mam mu zabronić ? Prosić, żeby delikatniej to robił ?
Lol no, suczka labradora moich rodziców ma tylko 30 coś, ale jej strategia kładzenia się polega na walnięciu kolanami o podłogę z hukiem. Dobrze że mieszkają w domu.
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 09:41   #28
Agnieszkatypnieznnay
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 7
Dot.: Gdzie zgłosić sąsiada?

Bo co innego gdy raz coś komu spadnie, a co innego jeśli co noc o 5 coś rzuca na podłogę parokrotnie i to codziennie.

---------- Dopisano o 10:41 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

Czy j gdzieś pisałam, że przeszkadz ami coś przy nauce? Nie. więc przestańcie cokolwiek imputować. Mi o to chodzi, że o 5 rano, każdego dna, nawet w weekendy coś rzuca.
Agnieszkatypnieznnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 09:41   #29
KiszkaPasztetowa
Raczkowanie
 
Avatar KiszkaPasztetowa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 333
Dot.: Gdzie zgłosić sąsiada?

Cytat:
Napisane przez Agnieszkatypnieznnay Pokaż wiadomość
Bo co innego gdy raz coś komu spadnie, a co innego jeśli co noc o 5 coś rzuca na podłogę parokrotnie i to codziennie.

---------- Dopisano o 10:41 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

Czy j gdzieś pisałam, że przeszkadz ami coś przy nauce? Nie. więc przestańcie cokolwiek imputować. Mi o to chodzi, że o 5 rano, każdego dna, nawet w weekendy coś rzuca.
A moze sasiad to niezdara? Nic Tobie do tego

Kladz sie wczesniej spac - problem solved

Edytowane przez KiszkaPasztetowa
Czas edycji: 2019-01-17 o 09:54
KiszkaPasztetowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 09:42   #30
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Gdzie zgłosić sąsiada?

Cytat:
Napisane przez Agnieszkatypnieznnay Pokaż wiadomość
Bo co innego gdy raz coś komu spadnie, a co innego jeśli co noc o 5 coś rzuca na podłogę parokrotnie i to codziennie.

---------- Dopisano o 10:41 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

Czy j gdzieś pisałam, że przeszkadz ami coś przy nauce? Nie. więc przestańcie cokolwiek imputować. Mi o to chodzi, że o 5 rano, każdego dna, nawet w weekendy coś rzuca.
W jaki sposób chciałabyś mu to udowodnić? Przenocować policjanta u siebie?
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-20 21:41:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:04.