Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-28, 10:14   #2161
tenarr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 409
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

dzięki za rady - mam wrazliwą skórę i OEPAROL w ogóle byłby wskazany do zażywania, mam zamiar się w niego zaopatrzyć. Kupię też Alantan. A co do wyglądu skóry - nie są to zajady, bo jest to trochę obok kącików ust i nie bolą tak jak tego typu przypadłość - to raczej farba "wyzarła" wysuszoną skórę przy ustach Wczoraj malowali mnie na czerwono i nie było już tak silnej reakcji. Myślę, ze farby same w sobie nie szkodzą bardziej niż makijaż, ale noszenie ich na sobie przez 10 godzin nie jest pez wpływu na skórę. Ale i tak jestem zaskoczona że moja skóra w większosci dobrze zareagowała na malowanie. (Gorzej z wczorajszym brokatem na czole). Piszę to między innymi dlatego, że wiele osób na wizażu interesuje się bodypaintingiem. Malowano mnie farbami Kryolan Aquacolor - te są świetne i farbami innej, tańszej firmy, ale włąsnie one były zdecydowanie mniej przyjazne dla skóry. taki mały off top.Pozdrawiam
tenarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 21:13   #2162
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez tenarr Pokaż wiadomość
dzięki za rady - mam wrazliwą skórę i OEPAROL w ogóle byłby wskazany do zażywania, mam zamiar się w niego zaopatrzyć. Kupię też Alantan. A co do wyglądu skóry - nie są to zajady, bo jest to trochę obok kącików ust i nie bolą tak jak tego typu przypadłość - to raczej farba "wyzarła" wysuszoną skórę przy ustach Wczoraj malowali mnie na czerwono i nie było już tak silnej reakcji. Myślę, ze farby same w sobie nie szkodzą bardziej niż makijaż, ale noszenie ich na sobie przez 10 godzin nie jest pez wpływu na skórę. Ale i tak jestem zaskoczona że moja skóra w większosci dobrze zareagowała na malowanie. (Gorzej z wczorajszym brokatem na czole). Piszę to między innymi dlatego, że wiele osób na wizażu interesuje się bodypaintingiem. Malowano mnie farbami Kryolan Aquacolor - te są świetne i farbami innej, tańszej firmy, ale włąsnie one były zdecydowanie mniej przyjazne dla skóry. taki mały off top.Pozdrawiam
proszę

jest olej wiesiołkowy w kapsułkach lub do picia
poza tym olej ogórecznikowy jest też niezły( w kapsułakch pod nazwą Biogal bądz Capivit hydrocontrol)

ja pisałam o kremie/mnaści Alnantan ale tej wzbogaconej (czyli Plus z Vitaminą A) to ten kup raczej,

p.s. o Kryolanie też słsyzałam że ma trwałe kosmetyki

pozd
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 20:52   #2163
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Kuracja rutinoscorbinem na naczynka

Witam

Postanowilam przeprowadzic kuracje rutinoscorbinem na naczynka.
Zastanawiam sie jednak jak to brac, zeby odnioslo skutek.
Dawno temu gdy bylam u dermatolog, zapisala mi dosyc skomplikowana kuracje - raz wiecej raz mniej - niestety byla to mala karteczka i ja zgubilam.
Pamietam tez, ze inna dermatolog mowila, zeby brac miesiac, potem miesiac nie brac.

Czy ktoras z was wie jak i ile rutinoscorbinu brac zeby mial optymalny efekt?
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 10:16   #2164
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

dziewczyny, czy znacie krem Ruboril? Wart jest swojej ceny?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 13:06   #2165
waq
Rozeznanie
 
Avatar waq
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 856
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
dziewczyny, czy znacie krem Ruboril? Wart jest swojej ceny?

Nie jest zły; na ulotce pisze żeby stosować trzy miesiące. 3 miesiące stosowałam, naczynka i rumień, jak były, tak są nadal
waq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 13:31   #2166
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez waq Pokaż wiadomość
Nie jest zły; na ulotce pisze żeby stosować trzy miesiące. 3 miesiące stosowałam, naczynka i rumień, jak były, tak są nadal
A jaki jest twoim zdaniem najlepszy krem na rumień (pierwsze stadium trądzika różowatego)? Co byś poleciła?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 14:49   #2167
bambinosek
Raczkowanie
 
Avatar bambinosek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: kuj-pomorskie
Wiadomości: 55
Dot.: Kuracja rutinoscorbinem na naczynka

Ja tez biore rutinoscorbin na naczynka. Zazywam 2 tabletki rano przy sniadaniu i potem jeszcze 1 tabletke po poludniu, ale nie jest to kuracja z porady lekarza. Sama sobie ustaliłam takie dawkowanie, wiec nie wiem czy jest to zgodne z zaleceniemi specjalistow.
bambinosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-01, 16:32   #2168
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Kuracja rutinoscorbinem na naczynka

Przenosze watek do ogolnego o cerze naczynkowej

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 17:29   #2169
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Zażywam Rutinoskorbin od bardzo, bardzo wielu lat. Szczególnie pamiętam
o nim zimą. Łykam sześć tabletek dziennie [ 3 x 2 tabl]. Ten środek nie
szkodzi : rutyna i vit.c. Na naczynka i rumień nie pomógł. Mam za to
rzadziej "wylewy" (pękające naczynka) w oczch. To też przypadłość przy
kruchych naczynkach.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 20:36   #2170
waq
Rozeznanie
 
Avatar waq
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 856
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
A jaki jest twoim zdaniem najlepszy krem na rumień (pierwsze stadium trądzika różowatego)? Co byś poleciła?

Szczerze pisząc to te wszystkie kremiki na niewiele się zdają. Na początku stosowania ma się wrażenie, że jest lepiej, a po jakimś czasie szuka się czegoś nowego, bo okazuje się, że to nie to. Na razie dla mnie najlepszy jest krem-maseczka Flos Lek (ok. 13zł). Pisałam o nim wcześniej: jak się nałoży dużą ilość na twarz (tak jak maseczkę) to bardzo fajnie chłodzi; na co dzień nakładam go na twarz, mieszając trochę ze zwykłym kremem (wtedy ma lżejszą konsystencję). Dodatkowo dzięki temu, że jest biały optycznie niweluje zaczerwienienia.
Co wcale nie znaczy, że zniknęły mi naczynka i wcale się nie rumienię Takich cudów to nie ma, dlatego już teraz odkładam hajs na laser jesienną porą
waq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 15:11   #2171
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez bambinosek Pokaż wiadomość
Ja tez biore rutinoscorbin na naczynka. Zazywam 2 tabletki rano przy sniadaniu i potem jeszcze 1 tabletke po poludniu, ale nie jest to kuracja z porady lekarza. Sama sobie ustaliłam takie dawkowanie, wiec nie wiem czy jest to zgodne z zaleceniemi specjalistow.
Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Zażywam Rutinoskorbin od bardzo, bardzo wielu lat. Szczególnie pamiętam
o nim zimą. Łykam sześć tabletek dziennie [ 3 x 2 tabl]. Ten środek nie
szkodzi : rutyna i vit.c. Na naczynka i rumień nie pomógł. Mam za to
rzadziej "wylewy" (pękające naczynka) w oczch. To też przypadłość przy
kruchych naczynkach.
Ja łykam narazie 8 tabletek dziennie, wiem że to duża dawka i szkodzi na wątrobe, ale wole to, niż truć się tetracykliną...
Wybieram mniejsze zło...

Cytat:
Napisane przez waq Pokaż wiadomość
Szczerze pisząc to te wszystkie kremiki na niewiele się zdają. Na początku stosowania ma się wrażenie, że jest lepiej, a po jakimś czasie szuka się czegoś nowego, bo okazuje się, że to nie to. Na razie dla mnie najlepszy jest krem-maseczka Flos Lek (ok. 13zł). Pisałam o nim wcześniej: jak się nałoży dużą ilość na twarz (tak jak maseczkę) to bardzo fajnie chłodzi; na co dzień nakładam go na twarz, mieszając trochę ze zwykłym kremem (wtedy ma lżejszą konsystencję). Dodatkowo dzięki temu, że jest biały optycznie niweluje zaczerwienienia.
Co wcale nie znaczy, że zniknęły mi naczynka i wcale się nie rumienię Takich cudów to nie ma, dlatego już teraz odkładam hajs na laser jesienną porą
Chciałam zainwestować w jakiś naprawde dobry krem. Trądzik różowaty, to jednak przerażająca choroba...
Zastanawiam się nad Auriderm XO, Isis Ruboril oraz Avede Diroseal. Wszystkie wymienione przeze mnie kremy są bardzo drogie. Który waszym zdaniem jest wart swojej ceny?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-03, 21:25   #2172
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Ja łykam narazie 8 tabletek dziennie, wiem że to duża dawka i szkodzi na wątrobe, ale wole to, niż truć się tetracykliną...
Wybieram mniejsze zło...


Chciałam zainwestować w jakiś naprawde dobry krem. Trądzik różowaty, to jednak przerażająca choroba...
Zastanawiam się nad Auriderm XO, Isis Ruboril oraz Avede Diroseal. Wszystkie wymienione przeze mnie kremy są bardzo drogie. Który waszym zdaniem jest wart swojej ceny?

z tego co wiem to Avene Diroseal, może powodowac na początku silnijesze zaczerwienienie (podobno ma pogrubiac naskórek) i koniecznie wysokie filtry... bądź co jest lepszym rozwiązaniem stosowac go zimą,jesienią

Ruboril jest ok, byłam zadowolona

Auridermu nei miałam


aaa i jeszcze godny polecenia jest Synchrorose fast i Rilastil delskin
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 23:32   #2173
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Potrzebuje porady
Wlasnie czytam o roznych zabiegach na naczynka i jestem zagubiona, tych zabiegow jest bardzo wiele.
Co byscie polecily a co nie?
I jakie zabiegi na nogi, bo wlasnie czytam, ze wiele z nich to na twarz i gorne partie ciala
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 08:07   #2174
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
z tego co wiem to Avene Diroseal, może powodowac na początku silnijesze zaczerwienienie (podobno ma pogrubiac naskórek) i koniecznie wysokie filtry... bądź co jest lepszym rozwiązaniem stosowac go zimą,jesienią

Ruboril jest ok, byłam zadowolona

Auridermu nei miałam


aaa i jeszcze godny polecenia jest Synchrorose fast i Rilastil delskin
Udało mi się zdobyć Synchrorose Fast, po kilku dniach używania moge powiedzieć, że przyjemnie się go używa. Narazie żadnych efektów nie widze.
Ruboril jest naprawde świetny. Natychmiast łagodzi gorące rumieńce Napewno kupie następne opakowanie.
Kusi mnie również Diroseal Avene, poniewaz mam bardzo cieńką skóre i przydałoby mi się pogrubienie, ale boje się, ze mnie podrażni i wyrzuce 60 zł do kosza. Będe więc najpierw usilnie poszukiwała próbki.

Dziewczyny, są 3 rodzaje Ruborilu. Czy możecie coś więcej powiedzieć, czym te kremu się różnią?
Wiem, że Metroruboril, nadaje się bardziej na noc i jest z dodatkiem metronidazolu.
Ale czy ruboril z filtrem 15 jest tylko nowszą wersją starego Ruborilu, czy jest między nimi również jakas inna różnica, za wyją tkiem tego filtru?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 10:56   #2175
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Udało mi się zdobyć Synchrorose Fast, po kilku dniach używania moge powiedzieć, że przyjemnie się go używa. Narazie żadnych efektów nie widze.
Ruboril jest naprawde świetny. Natychmiast łagodzi gorące rumieńce Napewno kupie następne opakowanie.
Kusi mnie również Diroseal Avene, poniewaz mam bardzo cieńką skóre i przydałoby mi się pogrubienie, ale boje się, ze mnie podrażni i wyrzuce 60 zł do kosza. Będe więc najpierw usilnie poszukiwała próbki.

Dziewczyny, są 3 rodzaje Ruborilu. Czy możecie coś więcej powiedzieć, czym te kremu się różnią?
Wiem, że Metroruboril, nadaje się bardziej na noc i jest z dodatkiem metronidazolu.
Ale czy ruboril z filtrem 15 jest tylko nowszą wersją starego Ruborilu, czy jest między nimi również jakas inna różnica, za wyją tkiem tego filtru?

myslę, że tylko dodatkiem filtru sie różnią

a miałam krem z metronidazolem(zapomniała m nazwy) i jezus moja twarz zareagowała zaczerienieniem i pieczeniem- odłożyłam w kąt ;( bezsensu wydatek, więc napewno nie kupię metroruborilu

ja kremy na naczynka stosuje gł. na noc, więc jak będe kupowała to napewno kupię ten zwykły Ruboril bo na dzień musze miec treściwszy kremik obecnie mam SVR xerialine do typowo suchej skóry, fajnie wygładza

kosmetyczka mi zaproponowała sprowadzenie kremu Clarena na naczynka, więc hcyba się skuszę i jakby co przepisze skład a moze nawet na kwc umieszczę, ale to tak za ok.2tyg.

gdy wychodze bez makijażu to smaruje się Vichy Aqualia z filtrem ma UVB15 i PPD18- nie stosuję blokerów, nie moge się do nich rpzekonac, te tłuste mazie wybielające albo koloryzujęce wałkujące się bleh
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 11:25   #2176
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

utrapienie, a jaki ty masz problem z naczynkami? Czy masz popękane, czy po prostu dręczy cie rumień?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 11:36   #2177
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
utrapienie, a jaki ty masz problem z naczynkami? Czy masz popękane, czy po prostu dręczy cie rumień?
ja mam rozszerzone naczynka (na twarzy nie pękaja, jedynie na nogach zaczynają ) mam trwały rumień, rumiane policzki

miałam rok temu iwostin15 krem nawilzający i był niezły, bo wies znie wyobrażam sobie smarowania policzków innym kremem a strefy T jeszcze innym kremem, chociaż czego się nie robi dla urody

a u Ciebie jak się miewają naczynka?

ooops musze spac do pracy, bo się spóźnię (znowu )

nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 11:40   #2178
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Nie miałas może doczynienia z kremem Diroseal?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 07:02   #2179
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Z wlasnego doswiedczenia :
- RILASTIL [deliskin] - ma cos w skladzie z dziurawcem; mimo filtra +50
"poparzylam" bardzo twarz - uratowal mnie krem Nanobase;
- RUBORIL - jak na moj gust : bardzo sredni kosmetyk na cuperose ,
mimo "kolorku" - nie kryje, a przede wszystkim jest za "chudy
jak dla mojej suchej skory.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-25, 09:52   #2180
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Nie miałas może doczynienia z kremem Diroseal?
coś tam kiedyś miałam, gdzieś tam wala się po domu, rzeczywiście chyba było wzmożone zaczerwienienie, tlyko że ja nei stosowałam długo

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Z wlasnego doswiedczenia :
- RILASTIL [deliskin] - ma cos w skladzie z dziurawcem; mimo filtra +50
"poparzylam" bardzo twarz - uratowal mnie krem Nanobase;
- RUBORIL - jak na moj gust : bardzo sredni kosmetyk na cuperose ,
mimo "kolorku" - nie kryje, a przede wszystkim jest za "chudy
jak dla mojej suchej skory.
ja używałam Rilastil tamtego lata, ale nic mi się nie stało... chociaż wiesz, ja sotsowałam na noc, więc zapewne dlatego (a swoją drogą bardzo dobra jest Nanpbase, tańszym odpowiednikiem jest krem E45)

a Ruboril- też mam suchą skórę na policzkach, więc może dosmarowac się innym kremem jak się ruboril wchłonie?
nie no coś musze kupic
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 10:06   #2181
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Z wlasnego doswiedczenia :
- RILASTIL [deliskin] - ma cos w skladzie z dziurawcem; mimo filtra +50
"poparzylam" bardzo twarz - uratowal mnie krem Nanobase;
- RUBORIL - jak na moj gust : bardzo sredni kosmetyk na cuperose ,
mimo "kolorku" - nie kryje, a przede wszystkim jest za "chudy
jak dla mojej suchej skory.
Większość dermokosmetyków, kremów i maści na naczynkia (rumień, czy trądzik różowaty) działa wysuszająco lub niedostatecznie nawilżająco, niestety...
Do takich należą min.
-Ruboril
-Rubialine SVR
- Vitella
- kwas borowy do okładów
-skinoren zawierający kwas azeleinowy

Właściwie wymieniłam jedynie kremy z którymi miałam doczynienia. A było ich bardzo niewiele...

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość

a Ruboril- też mam suchą skórę na policzkach, więc może dosmarowac się innym kremem jak się ruboril wchłonie?
nie no coś musze kupic
Oczywiście, że można

Heroldin, czy masz jeszcze ten krem Rilastil?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 10:22   #2182
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Większość dermokosmetyków, kremów i maści na naczynkia (rumień, czy trądzik różowaty) działa wysuszająco lub niedostatecznie nawilżająco, niestety...
Do takich należą min.
-Ruboril
-Rubialine SVR
- Vitella
- kwas borowy do okładów
-skinoren zawierający kwas azeleinowy

Właściwie wymieniłam jedynie kremy z którymi miałam doczynienia. A było ich bardzo niewiele...



Oczywiście, że można

Heroldin, czy masz jeszcze ten krem Rilastil?
ja mam

a przypomniało mi isę, ze kiedyś od lekarza miałam przepisany r-r kwasu bornego kw.bornego... do okładów i były super rezultaty... tylko że to zapewne był albo 1% albo 2% r-r... trzeba by było kupic kwas borny w proszku i sobie rozcieńczyc tylko nei wiem czy się zdecyduję
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 12:59   #2183
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Nikaa - pewnie, ze mozna drugi krem. Ja potraktowalam sie dzisiaj
Ruboril'em i na to Avéne Créme SPF +50. Konfortu jednak na twarzy nie
mam. Tak wiec : Ruboril nie dla mnie. Zreszta z dlugoletniego,
czesto kosztownego i bolesnego doswiadczenia w walce z naczynkami i
rumiencami wyciagnelam wniosek : nie ma lekarstwa, trzeba zaakceptowac.
Ja nigdy nie uzywam kremow nawilzajacych. Sa dla mnie "za chude".
Mam jeszcze oko na pare innych pozycji .... Byc moze bedzie testow c.d.
Dobrze wspominam Serie LIPIDEA - Dermiki. Oczywiscie : poltlusty.
Madzia - odpowiedz na PW.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 13:29   #2184
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

A Ruboril nie odpowiada ci tylko ze względu na to, że nie nawilża najlepiej? Ja mam próbke i jestem z niego zadowolona. Mało jest dobrych kremów które dobrze działają na naczynka, a jednocześnie nawilżają skóre, może daj mu jeszcze szanse
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 18:40   #2185
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Większość dermokosmetyków, kremów i maści na naczynkia (rumień, czy trądzik różowaty) działa wysuszająco lub niedostatecznie nawilżająco, niestety...
Do takich należą min.
-Ruboril
-Rubialine SVR
- Vitella
- kwas borowy do okładów
-skinoren zawierający kwas azeleinowy
Prawdą jest, że niektóre lekarstwa/kosmetyki do skóry naczynkowej/z trądzikiem różowatym działają wysuszająco na skórę, jak np. metronidazol, kwas azelainowy (Acne-Derm, Skinoren). Ja z pewnością nie zaliczę kremu "Rubialine" SVR do wysuszaczy - dla mnie jest to jeden z najlepszych kremów do cery naczynkowej, który zmniejsza zaczerwienie skóry i bardzo dobrze nawilża . Od dłuższego czasu mam problemy z wysuszoną skórą na policzkach i tylko dzięki "Rubialine", który stosuję pod krem Avene SPF 50+, mogę się codziennie umalować .
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 07:01   #2186
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

dziewczyny, czy waszym zdaniem warto poddać się kuracji antybiotykowej (najprawdopodobniej tetracykliną) przy pierwszej fazie trądziku różowatego, w której towarzyszy mi rumień bez grudek i krostek?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 15:43   #2187
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

madzia - nie szalej ! Tradzik rozowaty, a przede wszystkim jego pierwsza faza, to nie tragedia i zaden koniec swiata. Ja od lat zyje z ta przypadloscia i jeszcze z wieloma innymi, powazniejszymi. I co ?! I nic ! Bardzo siebie
lubie !!!! Pewnie, ze chcialabym miec nieskazitelna, do tego alabastrowo-porcelanowa cere i wlosy w lokach. A mam rumience, proste wlosy.
I co z tego ?! Myslac o lykaniu jakichkolwiek tabletek - najpierw pomysl o watrobie. A na rumience i tak nic nie pomoze. Pisze Ci to z wlasnego doswidczenia. No, byc moze sa cuda. Ale ja jeszcze o takowych nie slyszalam.W mojej rodzinie to przypadlosc "po kadzieli" . Ja staram sie nie szkodzic i nie myslec o naczynkach i rumiencu. Mam problemy z doborem kremow, poniewaz mam twarz bardzo wrazliwa i alergiczna (skore glowy tez). Dla mnie idealem jest juz krem, ktory "nie szczypie".
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 19:43   #2188
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
madzia - nie szalej ! Tradzik rozowaty, a przede wszystkim jego pierwsza faza, to nie tragedia i zaden koniec swiata. Ja od lat zyje z ta przypadloscia i jeszcze z wieloma innymi, powazniejszymi. I co ?! I nic ! Bardzo siebie
lubie !!!! Pewnie, ze chcialabym miec nieskazitelna, do tego alabastrowo-porcelanowa cere i wlosy w lokach. A mam rumience, proste wlosy.
I co z tego ?! Myslac o lykaniu jakichkolwiek tabletek - najpierw pomysl o watrobie. A na rumience i tak nic nie pomoze. Pisze Ci to z wlasnego doswidczenia. No, byc moze sa cuda. Ale ja jeszcze o takowych nie slyszalam.W mojej rodzinie to przypadlosc "po kadzieli" . Ja staram sie nie szkodzic i nie myslec o naczynkach i rumiencu. Mam problemy z doborem kremow, poniewaz mam twarz bardzo wrazliwa i alergiczna (skore glowy tez). Dla mnie idealem jest juz krem, ktory "nie szczypie".
Heroldin, tylko ja nigdy nie miałam problemów z rumieńcami, to sa moje pierwsze wakacje z tym problemem
Mnie dermatolog zaproponowała kuracje antybiotykami, ze względu na oczny trądzik różowaty (również nigdy wczesniej nie mialam żadnych problemów z oczami) a teraz mam przewlekłe zapalenie spojówek, z którym nie potrafią poradzić sobie okuliści.
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 00:20   #2189
passero
Zadomowienie
 
Avatar passero
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 204
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Quenny Pokaż wiadomość
Ze względu na "sacharę" na twarzy nigdy (!) nie używałam kremów nawilżających. Są dla mnie stanowczo "za chude". Może jeszcze na swój nie trafiłam ?! Preferuję : min. półtłuste (świecenie mnie nie przeraża).
A po Rilastilu nie czuję konfortu na twarzy. Nie jest "ściągnięta", ale nie jest też - jak na mój gust - natłuszczona.
A znasz Bioderma, Atoderm PP Crème Émolliente (Krem emolientowy dla skóry bardzo suchej)
Mam od paru dni i mogę powiedzieć, że dobrze nawilża - co bardzo mi się podoba,
nie podrażnia - co oczywiście też mi się podoba i zostawia lekko tłustą warstewkę na buzi co już mniej mi się podoba za to Tobie mogłoby

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
mi ani oleje, ani maceraty nie pochodzą. Ogólnie wszystko co nie jest rozcieńczone koszmarnie mnie podrażnia
Ja też się zawiodłam na olejach, stosowanych do tej pory (wiesiołek, lniany, z piżmowej róży). Tłusta warstw oleju czy też jakiegoś kremu jeśli mi nie wsiąknie szybko w buzie to "pewnikiem" spowoduje podrażnienie Do tego na dodatek gdy nałożę olej na twarz szybko zaczynam mieć bardzo zmęczone oczy i czuję jakbym miała je za mgłą. Czy ktoś tak jeszcze reaguje na oleje?
Mam nadzieję, że może macerat lub olej opuntia będzie dla mnie przyjaźniejszy bo ponoć szybko się wchłania.
UTRAPIENIE
Ty zdaje się znasz jakieś serum z wit.C, koenzymem Q10 i wit.E.
Mogłabyś podać przepis?
passero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 07:23   #2190
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

passero - ja tez dziekuje za podpowiedz ! Niewatpliwie z niej skorzystam, tym bardziej, ze jak z Twojego profilu wynika mamy podobne problemy.

madzia - przepraszam stokrotnie za zbesztanie ! Po raz pierwszy slysze o takiej przypadlosci zwiazanej z couperose. Ja mam to "dobrodziejstwo" od bardzo wielu lat i nigdy (!!!) nie mialam problemu z oczami. Poza tym, ze czesto draznia je kremy. Postaram sie poszperac cos na ten temat. A moze zasiegnij rady innego dermatologa ?!
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:29.