Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-10, 07:17   #31
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu "Piekne kobiety..."

Ale jak płatki i tak mają być suszone, to te ''złe rzeczy'' na płatkach może już nie będą ''intensywne''? Chociaż faktycznie chyba lepiej poczekać i oskubać naturalny krzaczek
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 09:26   #32
gohnia
Raczkowanie
 
Avatar gohnia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 302
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu "Piekne kobiety..."

jeszcze jedno pytanie- czy zamiast suszonego rozmarynu może być świeży? bo właśnie zobaczyłam, że mam krzaczek na parapecie w kuchni
__________________
nic nie jest takie na jakie wygląda

12 czerwca 2010
gohnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 09:57   #33
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu "Piekne kobiety..."

Nie powinien być świeży, bo wg. mnie zawiera zbyt wiele olejków eterycznych, co w połączeniu ze spirytusem może zrobić''kuku'' buzi Fajna ta miksturka, tylko, ze musi sie kisić aż miesiąc...Niczym eliksiry z Harry'ego Potter'a
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 10:21   #34
gohnia
Raczkowanie
 
Avatar gohnia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 302
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu "Piekne kobiety..."

Cytat:
Napisane przez Sovilo
Nie powinien być świeży, bo wg. mnie zawiera zbyt wiele olejków eterycznych, co w połączeniu ze spirytusem może zrobić''kuku'' buzi Fajna ta miksturka, tylko, ze musi sie kisić aż miesiąc...Niczym eliksiry z Harry'ego Potter'a
no tak, o tym nie pomyślałam dzięki za ocalenie mojej buzi zaraz pozrywam listki i zacznę suszenie.
__________________
nic nie jest takie na jakie wygląda

12 czerwca 2010
gohnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 10:43   #35
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu "Piekne kobiety..."

Cytat:
Napisane przez Sovilo
Nie powinien być świeży, bo wg. mnie zawiera zbyt wiele olejków eterycznych, co w połączeniu ze spirytusem może zrobić''kuku'' buzi Fajna ta miksturka, tylko, ze musi sie kisić aż miesiąc...Niczym eliksiry z Harry'ego Potter'a
Chyba o to chodzi, żeby wydobyć jak najwięcej cennych substancji z rośliny?

Świeżych roślin używa się raczej do naparów i maceratów. Zioła suszone są bardziej aromatyczne, a suszone w odpowiedni sposób nie tracą swoich właściwości. Poza tym, należy je dokładnie pokruszyć, żeby lepiej ekstrahowały ze spirytusem czy wodą.



Cytat:
Ale jak płatki i tak mają być suszone, to te ''złe rzeczy'' na płatkach może już nie będą ''intensywne''? Chociaż faktycznie chyba lepiej poczekać i oskubać naturalny krzaczek.
Co masz na myśli, mówiąc „mniej intensywne”? Co się z nimi ma stać?
Te „złe rzeczy”, to nawozy sztuczne, środki ochrony roślin, spaliny, substancje, przedłużające trwałość kwiatów, a dodawane do wody, w której one stoją. To wszystko kumuluje się w tkankach. Mycie też by niewiele dało, ale ono i tak odpada, ponieważ kwiatów, pączków i nasion się NIE MYJE (później mogą gnić, pleśnieć itd.)



Cytat:
(...) te wody różane do kupienia w sklepie to najczęsciej maja dużo niepotrzebnych skałdników, jakieś barwniki konserwanty...
To, co producent nazwie "wodą różaną", nie zawsze nią jest, ale przecież p. Beata zasugerowała odpowiednie.



Cytat:
(...) mam pytanie czy rozmaryn i mieta to mogą byc takie z torebki sproszkowane ? czy nie bardzo .. ?
Nadają się, a gdyby nie były sproszkowane, to trzeba to zrobić.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2006-04-10 o 13:59
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 21:38   #36
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu "Piekne kobiety..."

Dziewczyny, a ja myślę, że trochę źle kombinujecie
Weźcie proszę pod uwagę, że to było w Średniowieczu ... Wtedy pięknością była kobieta, która po prostu myła się (czyt. nie śmierdziała) i nie miała na twarzy dziur po ospie, lejącego się trądziku itd. Nie te standardy Więc jak jej ten alkohol wypalił trochę syfów, i utrwalił zapach tej róży, to już wyraźnie na plus jej to podziałało, do tego stopnia, że ... chociaż przestała odrzucać Poczytajcie sobie też, ot chociażby Magdalenę Samozwaniec (okres przedwojenny), higienie wtedy (mycie raz na miesiąc, smarowanie włosów tłuszczem i cebulą i inne tego rodzaju przyjemności), która zachwycała się cerą dziewczyn w latach 60-tych, pisząc, że w czasach jej młodości byłby po prostu pieknościami.
moniga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 21:50   #37
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu "Piekne kobiety..."

A ja sie nie zgadzam Dawniej kobiety zachwycały atłasową skórą, jedwabistymi włosami, itp, bez tej całej chemii, więc coś w tym jest. Oczywiście inne czasy, inne problemy, inne sposoby
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-10, 23:37   #38
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu "Piekne kobiety..."

Cytat:
Napisane przez moniga
Dziewczyny, a ja myślę, że trochę źle kombinujecie
Weźcie proszę pod uwagę, że to było w Średniowieczu ... Wtedy pięknością była kobieta, która po prostu myła się (czyt. nie śmierdziała) i nie miała na twarzy dziur po ospie, lejącego się trądziku itd. Nie te standardy Więc jak jej ten alkohol wypalił trochę syfów, i utrwalił zapach tej róży, to już wyraźnie na plus jej to podziałało, do tego stopnia, że ... chociaż przestała odrzucać Poczytajcie sobie też, ot chociażby Magdalenę Samozwaniec (okres przedwojenny), higienie wtedy (mycie raz na miesiąc, smarowanie włosów tłuszczem i cebulą i inne tego rodzaju przyjemności), która zachwycała się cerą dziewczyn w latach 60-tych, pisząc, że w czasach jej młodości byłby po prostu pieknościami.
Ha ha ha

Faktycznie, kanony kobiecego piękna były zupełnie inne, a te wszystkie wonności, w postaci goździków, kardamonu i gałki muszkatołowej miały odstraszać wszy i maskować zapach potu. Biel ołowiowa, nakładana na lico, by przydać mu bladości, też do najzdrowszych nie należała.
Poziom higieny i poglądy na piękno ludzi średniowiecza, nie zmieniają faktu, że receptura może być skuteczna. Właściwości rozmarynu, lawendy i róży docenia i współczesna kosmetyka, a historyczność przepisu dodaje mu tylko smaku. Cudów, oczywiście, nie ma się co spodziewać, to nie jest żaden czarodziejski eliksir.
No i na szczęście, nie żyjemy w średniowieczu i nie ma obaw, że za te zielarskie zabawy trafimy na stos
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 00:42   #39
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu "Piekne kobiety..."

Własnie chodziło mi o te cuda Jestem jak najbardziej za kręceniem sobie różnych uprzyjemniaczy życia Nie zaszkodzi na pewno. Ale o ile mikstura ta mogła wywołać cudowy efekt u średniowiecznej księżniczki, która zapewne myła się ileś tam razy ... khm ... mniej niż my teraz, smarowała się jakimś tłuszczem pewnie, bo nic innego nie było, więc ten alkohol przynajmniej jej ten brud ściągnął z twarzy, odkaził, a przy tym utrwalił specyfik. I tyle. A zapach kwiatowy pewnie też nie zaszkodził. Czasy średniowieczna, to niestety nie starożytność, kiedy to często i gęsto myli się i dbali o siebie ile wlezie i czym się tylko dało i kult ciała wyznawali. Ot i tyle. A z ciekawostek - lubiła się kąpać bardzo Radziwiłówna i uznawali ją przez to za dziwaczkę. Nawet łaźnie na Wawelu urządziła. Ale też sądze, że dzięki temu właśnie nie śmierdziała jak cała reszta, i miała mniej syfów niż cała reszta (tu "gładsza była") rozkochała tak Zyga Augusta I to był właśnie kiedyś ten kanon piekności.
moniga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 10:47   #40
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu "Piekne kobiety..."

Kronikarze piszą także o częstych kąpielach Jagiełły. Możni urządzali sobie prywatne łaźnie, uatrakcyjniając je nawet figurkami chłopców, siusiających wodą różaną. Były to jednak czasy, w których rycerze ślubowali swoim damom, że nie zdejmą otrzymanych od nich koszulek, dopóki nie powrócą z wyprawy wojennej...

Nie można oczekiwać od tej mikstury, że przemieni żabę w księżniczkę, ale jej skład jest znacznie bogatszy niż wielu współczesnych kosmetyków, czy nawet mieszanek aptecznych.

Co do średniowiecznych środków pielęgnacyjnych, pamiętam z wykładów o kulturze tej epoki - smalec wieprzowy albo psi, oliwa z oliwek, zioła, maseczki z odchodów jeży (bardzo wartościowe, bo przecież mikroelementy, chitosan), pomyje jako odżywka do włosów, kremy depilacyjne z niegaszonego wapna
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 15:45   #41
gohnia
Raczkowanie
 
Avatar gohnia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 302
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu "Piekne kobiety..."

jeśli już wspominamy Średniowiecze, to przypomniał mi się list Napoleona do swojej lubej, w którym pisał, że przyjedzie do niej za miesiąc i do jego przyjazdu nie wolno jej się umyć czubek chyba jakiś
__________________
nic nie jest takie na jakie wygląda

12 czerwca 2010
gohnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-11, 17:18   #42
Rhiannon
Raczkowanie
 
Avatar Rhiannon
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 420
GG do Rhiannon
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu "Piekne kobiety..."

Goniu Po pierwsze Napoleon, to juz nie średniowiecze, ale koniec XVIII i początek XIX wiek Po drugie pomyliłaś bohaterów tej historii : pisał tak nasz król Jan III Sobieski do swojej żony, Marysieńki w słynnych zresztą listach. A pisał, żeby sie nie myła, bo ten zapach go podniecał .
Moniga, Mentha : czyzbyście były wielbicielkami historii? A może konkretnie średniowiecza? Ja uwielbiam okres wędrówek ludów i wczesne średniowiecze. Późne mnie już tak nie pociąga m.in. ze wzgledu na to pogorszenie higieny i zakłamanie, które ciągle jest obecne w świadomości większości ludzi o wspaniałych ideałach, bohaterskich rycerzach, pieknych strojach (które często przechodziły z babki na wnuczkę i nie były prane, a wietrzone ) itp, itd. Ale takie tajemnicze, średniowieczne i historyczne klimaty zawsze mnie pociągały.
Nie mniej nie będę robiła tej mikstury, bo mam cerę naczynkową i znam lepsze sposoby na jej pielęgnację. Także zgadzam sie z poglądem Monigi, co cudownych właściwości tej wody na skórę ówczesnych kobiet Ale cieszę się, że dowiedziałam się o tej historii i tej miksturze
Rhiannon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 20:00   #43
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu "Piekne kobiety..."

Może nie tyle historii jako takiej, co zamierzchłych i spowitych tajemnicą czasów katedr i stosów,
Jeśli chodzi o te wspaniałe szaty, zdobione drogimi kamieniami i dziedziczone z pokolenia na pokolenie, to rzeczywiście, ich nie dało się prać. No ale to były stroje na specjalne okazje. Szlachcianki na codzień przywdziewały raczej jakieś proste giezła i jednak się trochę myły. Choć co pobożniejsze panny robiły to w bieliźnie, by uniknąć grzechu nieskromności
A co do Sobieskiego, nie Napoleona - jak słusznie zauważyłaś, to aż żal, że na polecenie Marysieńki spalił część listów...
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 21:27   #44
gohnia
Raczkowanie
 
Avatar gohnia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 302
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu "Piekne kobiety..."

ale głupio wyszło ale ja jestem 100% umysłem ścisłym i nie należy wymagać ode mnie gdzie, kto, kiedy ale tą historię gdzieś usłyszałam i może to kto inny pomylił
__________________
nic nie jest takie na jakie wygląda

12 czerwca 2010
gohnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 20:46   #45
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu "Piekne kobiety..."

Odkopuję wątek i zapytuję, czy któraś koleżanka sporządziła już tę miksturę i może się podzielić wrazeniami?
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 13:39   #46
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu

podbijam i czekamy na informacje na temat tego "dziwadełka"
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 17:20   #47
agata244
Raczkowanie
 
Avatar agata244
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 277
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu

Up, up, up
No dziewczyny, przecież zbierałyście składniki i z zapałem do tego podeszłyście, więc chyba któraś z was wypróbowała to w końcu. Jak efekty?
__________________

agata244 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-03, 10:48   #48
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu "Piekne kobiety..."

a jak dlugo mozna przechowywac wode rozana wlasnej roboty?
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-03, 18:41   #49
*Ania**
Raczkowanie
 
Avatar *Ania**
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 192
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu

Też ciekawią mnie efekty nie wiem tylko po co suszycie rozmaryn, skoro mozna dostać gotowy w sklepie zielarskim, a wode rożaną kupić na mazidłach
__________________


*Ania** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-04, 11:07   #50
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu

A tak z czystej ciekawości to o którą Elżbietę chodzi?
Bo I Tudor nie miała męża, a pozostałe dwie (Królowa Matka i II Windsor ) to nie sredniowiecze i alchemicy?

Chodzi o jakąś inną Elżbietę?
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 13:55   #51
asiuleczka_kubeczka
Rozeznanie
 
Avatar asiuleczka_kubeczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 607
GG do asiuleczka_kubeczka
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu

kolejny raz odkopuję może jednak któraś zrobiła ta miksturę i może się podzielić obserwacjami, jak jej lico wypiękniało
asiuleczka_kubeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 17:11   #52
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu

Cytat:
Napisane przez asiuleczka_kubeczka Pokaż wiadomość
kolejny raz odkopuję może jednak któraś zrobiła ta miksturę i może się podzielić obserwacjami, jak jej lico wypiękniało
Choomik chyba zrobiła i opisała to w wątku o olejkach i hydrolatach jak mi się nic nie pomyliło.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 19:40   #53
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
A tak z czystej ciekawości to o którą Elżbietę chodzi?
Bo I Tudor nie miała męża, a pozostałe dwie (Królowa Matka i II Windsor ) to nie sredniowiecze i alchemicy?

Chodzi o jakąś inną Elżbietę?
O tą, która była wspomniana na początku wątku - Elżbietę Łokietkównę. Żyła w XIV w.
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 08:18   #54
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu

Ooooo co za wąteczek!! To ja subskrybuję i owszem właśnie zrobiłam Larendogrę (tzn wlasnie niedawno dojrzała po 2 tyg stania) tak jak pisze mrs.doubtfire, uzywam od kilku dni w mieszance z tonikiem naturalnym 1:3. Póki co jestem zadowolona, nawet bardzo i jeszcze mnie nie wysuszyło. Zdam dokładniejszą relację jak trochę dłużej poużywam.
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 15:50   #55
bransoletka1104
Raczkowanie
 
Avatar bransoletka1104
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łomża
Wiadomości: 65
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu

To ja się również dołączam, bo jestem niezmiernie ciekawa A nóż faktycznie działa, i też sobie wyprodukuję? Błysnąć by można było takim średniowiecznym wynalazkiem :P

P.S. taka myśl mnie naszła.. skąd wziąść olejki lawendowy i rozmarynowy? Bo na mazidłach nie ma.. samemu sie je robi jakoś?
__________________
Gdzie za wysokie dla ciebie progi, wejdz po drabinie

Edytowane przez bransoletka1104
Czas edycji: 2008-06-25 o 18:24
bransoletka1104 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 19:21   #56
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu

Zakładam, że chodzi o olejki eteryczne np. Avicenna i Pollena-Aroma maja lawende i rozmaryn w ofercie.
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 20:03   #57
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu

Dzisiaj dopiero przeczytałam cały wątek, dzięki dziewczyny za ciekawe opowieści o średniowieczu!!
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 10:07   #58
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu

Póki co wrzucam foteczki mojej larendogry - mniejsza buteleczka to mieszanka hydrolatu i larendogry + olejek z mięty pieprzowej - większa to czysta larendogra:
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 10:22   #59
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
Póki co wrzucam foteczki mojej larendogry - mniejsza buteleczka to mieszanka hydrolatu i larendogry + olejek z mięty pieprzowej - większa to czysta larendogra:
Jaki śliczny zieloniutki kolor! I to w buteleczce po olejku Diadermy!
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 10:32   #60
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Tonik Królowej Elzbiety-apropo artykułu

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
I to w buteleczce po olejku Diadermy!
Ale masz oko - wymiękam
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:57.