Nie rozumiem tego.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-10, 21:04   #1
paradisecity
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 11
Unhappy

Nie rozumiem tego..


Witam was. Męczy mnie to tak długo, dlatego chciałam żebyście się wypowiedziały na ten temat. Chodzi o wygląd. Dlaczego ludzie kierują się tak bardzo stereotypami i nie zważają na to, czy to co powiedzą, może zaboleć innych? Chodzi o to, że jestem bardzo szczupła. Dlaczego wszyscy czepiają się, że albo nie jem nic, albo jestem chora. To naprawdę nie jest miłe, kiedy tak bardzo ktoś zwraca uwagę na to jak wygląda. Ja osobiście jem dużo, mimo tego nie tyję, a zdrowa jestem. Po prostu tak mam. Jedni są otyli, inni drobni. Ciężko widzieć, gdy tak bardzo współczuje się osobom otyłym, a jednocześnie neguje się osoby bardzo szczupłe, której "najchętniej dałoby się kebaba do zjedzenia". Teraz staram się bardziej odpowiadać na tego typu docinki, kiedyś byłam bardziej nieśmiała, przez co potem jeszcze bardziej cierpiałam nie potrafiąc się obronić. Ehh... :/
paradisecity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 21:07   #2
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Nie rozumiem tego..

Cytat:
Napisane przez paradisecity Pokaż wiadomość
Witam was. Męczy mnie to tak długo, dlatego chciałam żebyście się wypowiedziały na ten temat. Chodzi o wygląd. Dlaczego ludzie kierują się tak bardzo stereotypami i nie zważają na to, czy to co powiedzą, może zaboleć innych? Chodzi o to, że jestem bardzo szczupła. Dlaczego wszyscy czepiają się, że albo nie jem nic, albo jestem chora. To naprawdę nie jest miłe, kiedy tak bardzo ktoś zwraca uwagę na to jak wygląda. Ja osobiście jem dużo, mimo tego nie tyję, a zdrowa jestem. Po prostu tak mam. Jedni są otyli, inni drobni. Ciężko widzieć, gdy tak bardzo współczuje się osobom otyłym, a jednocześnie neguje się osoby bardzo szczupłe, której "najchętniej dałoby się kebaba do zjedzenia". Teraz staram się bardziej odpowiadać na tego typu docinki, kiedyś byłam bardziej nieśmiała, przez co potem jeszcze bardziej cierpiałam nie potrafiąc się obronić. Ehh... :/
bo tak jest i albo zaakceptujesz ten fakt,albo bedziesz tłumaczyć kazdemu z osobna.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 21:10   #3
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Nie rozumiem tego..

Cytat:
Napisane przez paradisecity Pokaż wiadomość
Dlaczego ludzie kierują się tak bardzo stereotypami i nie zważają na to, czy to co powiedzą, może zaboleć innych?
bo w większości są głupi. po prostu. nie oczekuj za wiele po "ludziach"; wymagaj i oczekuj wiele od ludzi naprawdę Ci bliskich. reszta niech się nie liczy.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 21:14   #4
Akinka
Raczkowanie
 
Avatar Akinka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: LU
Wiadomości: 254
Dot.: Nie rozumiem tego..

Może to przez coraz częstsze choroby typu anoreksja od razu chuda osoba jest postrzegana jako jedna z nich?

A grubszym osobom wcale się nie współczuje. Przynajmniej mnie się nie współczuło. ,,grubas" było na porządku dziennym. Potem, gdy schudłam słyszałam że tak wyglądam dużo lepiej. Ludzie po prostu nie akceptują odmienności, przynajmniej nie tak bardzo jak byśmy tego oczekiwali. Stąd to wszystko.
__________________
Zastrzegam sobie prawo do zmiany opinii

Edytowane przez Akinka
Czas edycji: 2012-08-10 o 21:15
Akinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 21:23   #5
Incognitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 100
Dot.: Nie rozumiem tego..

Cytat:
Napisane przez paradisecity Pokaż wiadomość
Witam was. Męczy mnie to tak długo, dlatego chciałam żebyście się wypowiedziały na ten temat. Chodzi o wygląd. Dlaczego ludzie kierują się tak bardzo stereotypami i nie zważają na to, czy to co powiedzą, może zaboleć innych? Chodzi o to, że jestem bardzo szczupła. Dlaczego wszyscy czepiają się, że albo nie jem nic, albo jestem chora. To naprawdę nie jest miłe, kiedy tak bardzo ktoś zwraca uwagę na to jak wygląda. Ja osobiście jem dużo, mimo tego nie tyję, a zdrowa jestem. Po prostu tak mam. Jedni są otyli, inni drobni. Ciężko widzieć, gdy tak bardzo współczuje się osobom otyłym, a jednocześnie neguje się osoby bardzo szczupłe, której "najchętniej dałoby się kebaba do zjedzenia". Teraz staram się bardziej odpowiadać na tego typu docinki, kiedyś byłam bardziej nieśmiała, przez co potem jeszcze bardziej cierpiałam nie potrafiąc się obronić. Ehh... :/
Ludzie lubią gadać, uważają że wszystko wiedzą najlepiej, nie biorą pod uwagę tego że mogą się mylić... Nie obchodzi ich że słowa mogą bardzo zaboleć, najważniejsze że sobie pogadają, pokażą wyższość i to że na pewno mają rację... Widać że Cię to boli, dręczy... Myślę że powinnaś się zastanowić czy teraz kiedy już umiesz się bronić ( słownie ) naprawdę czujesz się lepiej czy to tylko pozory bo coś odpowiedziałaś... czy może jest tak że jeszcze bardziej Cię to wkurza, jeszcze bardziej o tym myślisz...
Uważam że takie "dobre rady" trzeba ucinać od razu, nie wdawać się w dłuższe dyskusje... nie ma sensu, trochę Cię rozumiem bo u mnie wszyscy chcą mnie wydać za mąż, ciągle tylko pytania, czy mam kogoś, kiedy będzie ślub, dzieci itp. kiedyś jeszcze się zastanawiałam że może mówią tak z dobrego serca ale dziś już jestem pewna, robią to specjalnie i to dla nich powód do dumy bo ich Kasia Ania i Józia mają już mężów dzieci a ja nie mam nic... ale nauczyłam już sobie z tym radzić Tobie życzę tego samego
Incognitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 21:23   #6
paradisecity
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 11
Dot.: Nie rozumiem tego..

Tak, dla mnie opinia osób jest najważniejsza. Mam chłopaka, wiele razy pytałam czy to nie przeszkadza mu, że może chciałby żebym jakoś inaczej wyglądała. Wtedy denerwuje się na mnie, że takie głupoty gadam, i od razu mówi że jestem piękna, bardzo mu sie podobam itd... Przez takie słowa od razu się podbudowuje, jednak potem znajdzie się jakas przypadkowa osoba która cokolwiek skrytykuje i koniec. Też tym wątkiem chciałam wam pokazać, że nie wszystko jest takim jakim się wydaje, że czasem warto zastanowić się dwa razy zanim się coś powie, kogoś skrytykuje...
paradisecity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 21:26   #7
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Nie rozumiem tego..

Cytat:
Napisane przez paradisecity Pokaż wiadomość
Tak, dla mnie opinia osób jest najważniejsza.
Pracuj aby to zmienić bo inaczej całe życie będziesz mieć pod górkę.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-10, 21:28   #8
paradisecity
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 11
Dot.: Nie rozumiem tego..

Dziękuję W pełni się zgadzam z Tobą. Ludzie czasami tak wiele wymagają, potrafią krytykować, a w tym własnie momencie powinni się zastanowić i pomyśleć "hej, czy ja jestem taki idealny, żeby móc potępiać kogoś innego? może ktoś chce inaczej żyć, postępować?" Naprawdę, cięzko mi zrozumieć w tej kwestii ludzi...

---------- Dopisano o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 21:27 ----------

Mały błąd, powinno być "osób najbliższych".
paradisecity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 21:35   #9
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Nie rozumiem tego..

Cytat:
Napisane przez paradisecity Pokaż wiadomość
Witam was. Męczy mnie to tak długo, dlatego chciałam żebyście się wypowiedziały na ten temat. Chodzi o wygląd. Dlaczego ludzie kierują się tak bardzo stereotypami i nie zważają na to, czy to co powiedzą, może zaboleć innych? Chodzi o to, że jestem bardzo szczupła. Dlaczego wszyscy czepiają się, że albo nie jem nic, albo jestem chora. To naprawdę nie jest miłe, kiedy tak bardzo ktoś zwraca uwagę na to jak wygląda. Ja osobiście jem dużo, mimo tego nie tyję, a zdrowa jestem. Po prostu tak mam. Jedni są otyli, inni drobni. Ciężko widzieć, gdy tak bardzo współczuje się osobom otyłym, a jednocześnie neguje się osoby bardzo szczupłe, której "najchętniej dałoby się kebaba do zjedzenia". Teraz staram się bardziej odpowiadać na tego typu docinki, kiedyś byłam bardziej nieśmiała, przez co potem jeszcze bardziej cierpiałam nie potrafiąc się obronić. Ehh... :/
Co ja Ci mogę powiedzieć. Po pierwsze - witam w klubie, ileż to razy w życiu słyszałam jaka musze być głupia żeby się tak odchudzać, że anorektyczka, że chyba nic nie jem, żebym zjadła to zaczną wyglądać jak kobieta, trzeba z tym żyć, że w naszym kraju jak się powie na tłuściocha wieloryb to jest się chamem i prostakiem, a jak się powie chudej babce, że wygląda źle i nie jak kobieta to człowiek staje się dowcipną gwiazdą wieczoru
Ale powiedz, na prawdę masz tak mało problemów, żeby się tym przejmować? Opinia na temat mojego wyglądu obchodzi mnie tlyko z ust mojego TŻ, moich własnych i ewentualnie mamy, żeby mnie cenzorowała czy nie za bardzo cycki wywalam na wierzch. A wszystkie zazdrosne panie, które nie mogą przejść obojętnie obok mojej zachwycającej figury () serdecznie z tego miejsca pozdrawiam hawajskim symbolem szczęścia
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 21:35   #10
truskawk_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 379
Dot.: Nie rozumiem tego..

Cytat:
Napisane przez paradisecity Pokaż wiadomość
Witam was. Męczy mnie to tak długo, dlatego chciałam żebyście się wypowiedziały na ten temat. Chodzi o wygląd. Dlaczego ludzie kierują się tak bardzo stereotypami i nie zważają na to, czy to co powiedzą, może zaboleć innych? Chodzi o to, że jestem bardzo szczupła. Dlaczego wszyscy czepiają się, że albo nie jem nic, albo jestem chora. To naprawdę nie jest miłe, kiedy tak bardzo ktoś zwraca uwagę na to jak wygląda. Ja osobiście jem dużo, mimo tego nie tyję, a zdrowa jestem. Po prostu tak mam. Jedni są otyli, inni drobni. Ciężko widzieć, gdy tak bardzo współczuje się osobom otyłym, a jednocześnie neguje się osoby bardzo szczupłe, której "najchętniej dałoby się kebaba do zjedzenia". Teraz staram się bardziej odpowiadać na tego typu docinki, kiedyś byłam bardziej nieśmiała, przez co potem jeszcze bardziej cierpiałam nie potrafiąc się obronić. Ehh... :/
Bo ludziom nie dogodzisz, zawsze coś wynajdą.
Pewnie jestes młodziutka jeszcze, że się tak przejmujesz. Olej to, bo nie warto popaść w kompleksy.
Poza tym często mówią różne rzeczy z zazdrości.

Edytowane przez truskawk_a
Czas edycji: 2012-08-10 o 21:37
truskawk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 21:35   #11
Incognitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 100
Dot.: Nie rozumiem tego..

Moim zdaniem powinnaś popracować nad pewnością siebie- to rzecz najważniejsza. Bo nie ma przecież sensu żyć by zadowalać innych, wiadomo że chciałby się by inni akceptowali nasze wybory, zachowania, wygląd itp ale trzeba być realistą i jasno sobie powiedzieć, jestem jaki jestem , nie musi Ci się to podobać ale mi też się nie podoba twoje zachowanie i to że mnie obrażasz. Jeżeli odpowiadanie na takie zaczepki Ci pomaga warto było by się nauczyć kilku zdań które skutecznie zgaszą "mądralę". Zwróć uwagę też na to czy to nie wpływa negatywnie na Twój związek...
Incognitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-10, 21:38   #12
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Nie rozumiem tego..

Cytat:
Napisane przez paradisecity Pokaż wiadomość
Tak, dla mnie opinia osób jest najważniejsza. Mam chłopaka, wiele razy pytałam czy to nie przeszkadza mu, że może chciałby żebym jakoś inaczej wyglądała. Wtedy denerwuje się na mnie, że takie głupoty gadam, i od razu mówi że jestem piękna, bardzo mu sie podobam itd... Przez takie słowa od razu się podbudowuje, jednak potem znajdzie się jakas przypadkowa osoba która cokolwiek skrytykuje i koniec. Też tym wątkiem chciałam wam pokazać, że nie wszystko jest takim jakim się wydaje, że czasem warto zastanowić się dwa razy zanim się coś powie, kogoś skrytykuje...
mam identycznie....
co jakoś się podbuduję i po wmawiam że jest jakoś ok to ktoś to wszystko zniszczy w minutę np kilka dni pracy... a ja doskonale znam swoje wady i nie potrzebuję aby ktoś mi je wytykał jeszcze palcami.... ludzie myślą że są wspaniałomyślni i nas uświadomią że coś jest nie tak jakby człowiek nie wiedział :/
__________________





Edytowane przez Angel_00
Czas edycji: 2012-08-10 o 21:39
Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 21:39   #13
paradisecity
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 11
Dot.: Nie rozumiem tego..

Co ma negatywnie wpływać na mój związek? Sama jako osoba, myślę że jestem dość pewna siebie, czasem właśnie tylko myślę o moich kompleksach, a dokładnie o tym jednym i przyznam, że tym się przejmuję.

Edytowane przez paradisecity
Czas edycji: 2012-08-10 o 21:41
paradisecity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 21:45   #14
Incognitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 100
Dot.: Nie rozumiem tego..

No pytania do chłopaka czy jesteś za chuda itp. bo znam przypadki gdzie dziewczyna ciągle pyta czy nie jest za chuda czy aby na pewno czy jest pewien itp. i zbyt dobrze to na związek nie wpływa. Nie mówię że tak jest u Ciebie... Chłopak Ci mówi że jesteś piękna, doceń to , uwierz mu... wierze że czasem jedna rzecz potrafi człowiekowi zepsuć reszte bo u mnie tak było, na szczęscie potrafię odeprzeć atak Ile masz lat?
Incognitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 21:51   #15
paradisecity
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 11
Dot.: Nie rozumiem tego..

Cytat:
Napisane przez Incognitka Pokaż wiadomość
No pytania do chłopaka czy jesteś za chuda itp. bo znam przypadki gdzie dziewczyna ciągle pyta czy nie jest za chuda czy aby na pewno czy jest pewien itp. i zbyt dobrze to na związek nie wpływa. Nie mówię że tak jest u Ciebie... Chłopak Ci mówi że jesteś piękna, doceń to , uwierz mu... wierze że czasem jedna rzecz potrafi człowiekowi zepsuć reszte bo u mnie tak było, na szczęscie potrafię odeprzeć atak Ile masz lat?
18. Nie, zauważyłam jak na to reaguje, więc staram się tak nie mówić już tak. Doceniam to, uwierz mi. Jest to osoba która potrafi mnie najbardziej podbudować. Jestem dumna z siebie, że własnie od jakiegoś czasu jak mówisz tez potrafię odeprzeć atak, odezwać się i obronić. Ale wiadomo, czasem i tak coś pozostaje o czym się myśli, niestety.
paradisecity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 22:06   #16
Incognitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 100
Dot.: Nie rozumiem tego..

Cytat:
Napisane przez paradisecity Pokaż wiadomość
18. Nie, zauważyłam jak na to reaguje, więc staram się tak nie mówić już tak. Doceniam to, uwierz mi. Jest to osoba która potrafi mnie najbardziej podbudować. Jestem dumna z siebie, że własnie od jakiegoś czasu jak mówisz tez potrafię odeprzeć atak, odezwać się i obronić. Ale wiadomo, czasem i tak coś pozostaje o czym się myśli, niestety.
jestem 5 lat starsza od Ciebie, może tylko a może aż... kiedyś byłam taka hmm pryncypialna? nie wiem jak to nazwać... denerwowało mnie wszystko co było inne niż być powinno, nie rozumiałam jak ludzie mogą mówić pewne rzeczy, robić pewne rzeczy, rozmyślałam i rozmyślałam i nie mogłam wyjść z podziwu jak to możliwe że "takie" rzeczy się dzieją. Teraz już tylko się dziwię, nie rozmyślam dlaczego wujek Mirek namawia mnie na małżeństwo z jakimś tam Zenkiem spod sklepu i uważa się za speca od małżeństw skoro jego córka ma męża chama, prostaka i pijaka, przestałam się zastanawiać nad tym dlaczego cieszą się kiedy zepsuje mi się samochód... i wiele wiele innych... teraz już się tylko dziwię że ludzie mogą mieć takie parszywe charaktery ale myśli mi to nie zaprząta i spać też mogę spokojnie

fajnie że masz z chłopakiem taki dobry kontakt i umie Cię podbudować i wesprzeć, to bardzo ważne musisz przyjąć do wiadomości że wszystkich ludzi nie zadowolisz, uświadom sobie że nie żyjesz po to by ich zadowalać... Jeżeli chcesz być szczęśliwa, Ty sama ze sobą i Ty ze swoim chłopakiem musisz nad tym popracować wierzę że Ci się uda
Incognitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 22:18   #17
paradisecity
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 11
Dot.: Nie rozumiem tego..

Cytat:
Napisane przez Incognitka Pokaż wiadomość
jestem 5 lat starsza od Ciebie, może tylko a może aż... kiedyś byłam taka hmm pryncypialna? nie wiem jak to nazwać... denerwowało mnie wszystko co było inne niż być powinno, nie rozumiałam jak ludzie mogą mówić pewne rzeczy, robić pewne rzeczy, rozmyślałam i rozmyślałam i nie mogłam wyjść z podziwu jak to możliwe że "takie" rzeczy się dzieją. Teraz już tylko się dziwię, nie rozmyślam dlaczego wujek Mirek namawia mnie na małżeństwo z jakimś tam Zenkiem spod sklepu i uważa się za speca od małżeństw skoro jego córka ma męża chama, prostaka i pijaka, przestałam się zastanawiać nad tym dlaczego cieszą się kiedy zepsuje mi się samochód... i wiele wiele innych... teraz już się tylko dziwię że ludzie mogą mieć takie parszywe charaktery ale myśli mi to nie zaprząta i spać też mogę spokojnie

fajnie że masz z chłopakiem taki dobry kontakt i umie Cię podbudować i wesprzeć, to bardzo ważne musisz przyjąć do wiadomości że wszystkich ludzi nie zadowolisz, uświadom sobie że nie żyjesz po to by ich zadowalać... Jeżeli chcesz być szczęśliwa, Ty sama ze sobą i Ty ze swoim chłopakiem musisz nad tym popracować wierzę że Ci się uda

Coraz bardziej zaczynam myśleć właśnie "hej, co się będę przejmować czyjąś głupotą" chociaż wiadomo, do samego konca nigdy tak to nie działa, ale zawsze bardziej pozytywne nastawienie jest. Dziękuję
paradisecity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 22:27   #18
Incognitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 100
Dot.: Nie rozumiem tego..

Cytat:
Napisane przez paradisecity Pokaż wiadomość
Coraz bardziej zaczynam myśleć właśnie "hej, co się będę przejmować czyjąś głupotą" chociaż wiadomo, do samego konca nigdy tak to nie działa, ale zawsze bardziej pozytywne nastawienie jest. Dziękuję
Wiadomo że do końca nie zadziała... ja tam się dziwić nie przestaję, ale i tak robię swoje i potrafię rozmówcę sprowadzić na ziemie chociaż był czas że pokornie spuszczałam głowę i milczałam, na szczęście te czasy już za mną
w chwili zwątpienia czy kolejnej "dobrej rady" przypomnij sobie o tym że jesteś fajną dziewczyną o swoim chłopaku któremu się podobasz o tym że jesteś młoda wiele przed Tobą i będziesz mieć fajne życie.... dlatego nie przejmujesz się takim bezsensownym gadaniem... pozdrawiam i powodzenia życzę
Incognitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 22:29   #19
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Nie rozumiem tego..

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
bo w większości są głupi. po prostu. nie oczekuj za wiele po "ludziach"; wymagaj i oczekuj wiele od ludzi naprawdę Ci bliskich. reszta niech się nie liczy.
W 100% się zgadzam.

Jeszcze rok temu ważyłam 45kg przy wzroście 170, więc BMI bliskie wychudzenia. Ile ja się nasłuchałam Teraz przytyłam 10kg, a i tak słyszę jakieś głupie teksty, że mam anemię, anoreksję. Co z tego, że nie żałuję sobie kebabów, słodyczy, żarcia z maka. Niektórzy ludzie są tak tępi, że nawet nie wiedzą, co to anoreksja, i myślą, że każda szczupła osoba to anorektyczka, choćby jadła za dwoje.

Idiotów najlepiej ignorować. Na tekst 'ale jesteś chuda, na pewno nic nie jesz, masz anoreksję' spojrzeć jak na jakiegoś przygłupa i olać.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-10, 22:32   #20
paradisecity
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 11
Dot.: Nie rozumiem tego..

Cytat:
Napisane przez leniwca Pokaż wiadomość

Jeszcze rok temu ważyłam 45kg przy wzroście 170.
Mogłabyś mi powiedzieć w jaki sposób przytyłaś?
paradisecity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 07:59   #21
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Nie rozumiem tego..

Cytat:
Napisane przez paradisecity Pokaż wiadomość
Mogłabyś mi powiedzieć w jaki sposób przytyłaś?
Byłam nad morzem 2 miesiące. W jednej budce z kebabami pracowali fajni kolesie Jak się uśmiechnęło i zagadało, to się dostało extra kebaba. A jeden to już w ogóle fajny był, kebaby mieli najlepsze w miejscowości, to często tam jadałam

Nic innego szczególnego w diecie się nie zmieniło wtedy, więc to pewnie przez te żarcie. Przytyłam i tak się trzyma mniej więcej ta waga. Wcześniej mogłam jeść ile chcę, a waga się wahała o ok. 2kg. Właśnie w tamte wakacje przegięła
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 08:44   #22
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Nie rozumiem tego..

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Co ja Ci mogę powiedzieć. Po pierwsze - witam w klubie, ileż to razy w życiu słyszałam jaka musze być głupia żeby się tak odchudzać, że anorektyczka, że chyba nic nie jem, żebym zjadła to zaczną wyglądać jak kobieta, trzeba z tym żyć, że w naszym kraju jak się powie na tłuściocha wieloryb to jest się chamem i prostakiem, a jak się powie chudej babce, że wygląda źle i nie jak kobieta to człowiek staje się dowcipną gwiazdą wieczoru
Ale powiedz, na prawdę masz tak mało problemów, żeby się tym przejmować? Opinia na temat mojego wyglądu obchodzi mnie tlyko z ust mojego TŻ, moich własnych i ewentualnie mamy, żeby mnie cenzorowała czy nie za bardzo cycki wywalam na wierzch. A wszystkie zazdrosne panie, które nie mogą przejść obojętnie obok mojej zachwycającej figury () serdecznie z tego miejsca pozdrawiam hawajskim symbolem szczęścia
Również witam w klubie Mam dokładnie te same spostrzeżenia, co Ty. Grubemu nic nie powiedzą, bo przecież wyjdą na nietolerancyjnych chamów, ale chudemu można wkładać do woli! Że anoreksja, że wygląda okropnie, że wszystkie kości na wierzchu, że na pewno nic nie je, że co to za kobieta co w ogóle nie ma tyłka, że jak w Auschwitz...

Również staram się zupełnie to ignorować, wyznaję tę samą zasadę co Ty Na szczęście TŻ nie składa zażaleń (wręcz przeciwnie), mama zna już sytuację, bo w moim wieku również osiągnęła wagę dorodnej cukinii i całe życie słyszała, jaka to ona chuda i że powinna przytyć, a ja się sobie podobam i przynajmniej nie mam problemów typu "już się w to nie zmieszczę" albo "tu mi się wylewa".

Hamuję tylko te komentarze o anoreksji i obozach koncentracyjnych - dla mnie to już szczyt wszystkiego. Ja nie mówię kolegom że mają raka jak ogolą się na łyso, więc jakim prawem ktoś żartuje sobie z poważnych zaburzeń odżywiania tylko z powodu mojej wagi? Albo jeszcze lepiej - mówią zdrowej, sprawnej fizycznie dziewczynie że wygląda jak z obozu koncentracyjnego, gdzie ludzie byli głodzeni i umierali w męczarniach? Takich komentarzy nie znoszę i nie przyzwyczaję się do nich, bo to chamstwo czystej wody i niedopuszczalna ignorancja. Resztę olewam sikiem prostym.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 09:25   #23
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Nie rozumiem tego..

Ludzi nie zmienisz, więc musisz zmienić swoje podejście = przestać się przejmować.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 10:14   #24
andromed
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 108
Dot.: Nie rozumiem tego..

Cytat:
Napisane przez paradisecity Pokaż wiadomość
Mogłabyś mi powiedzieć w jaki sposób przytyłaś?
1. dieta białkowa
2. dużo kalorii
3. ćwiczenia fizyczne.

Wyjaśnienie: Zapewne masz sylwetkę ektomorficzną - długie kości, szczupła budowa ciała, mało tkanki tłuszczowej. Ektomorficy cechują się bardzo szybkim metabolizmem, który wybacza dużo błędów dietetycznych - lody o poranku, hamburgery i pizze. Jesli planujesz przytyć, to PROSZĘ, zrób to z głową - więcej mięśni, mniej tłuszczu. Nie bój się, że będziesz wyglądać atletycznie - do pędzenia mięśni potrzebny jest testosteron (hormon wybitnie męski). Raczej masz szansę wyglądać "fit" (jak polskie siatkarki). Za to jeśli nabędziesz jedynie tkankę tłuszczową to wyjdzie tzw. "skinnyfat" (fajne kształty, ale sam tłuszcz - jak galareta).
Ektomorficy muszą jeść na potęgę, żeby waga poszła w górę. U facetów o sylwetce ekto- normą jest 4000 kalorii dziennie, rozłożoych w 5-7 posiłkach. Dopiero wtedy bilans kaloryczny jest dodatni. Białko z jedzenia dostarcza budulca do tworzenia mięśni, więc im więcej B tym lepiej. Czas zacząć czytać tablice dietetyczne na pudełkach!
Ćwiczenia zmuszają organizm do rozwoju mięśni. Pamiętaj, że 1 kg mięśni ma mniejszą objętość niż kilogram tłuszczu (zdjęcie), czyli lepiej mieć równomiernie "zrobione" mięśnie niż "oponkę" na brzuchu.

Życzę powodzenia w zdobywaniu wiedzy i kilogramów
andromed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 10:17   #25
night prowler
Zadomowienie
 
Avatar night prowler
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: Nie rozumiem tego..

Nie, nie tylko chudemu "walą do woli".

Grubemu też walą. Niskiemu. Wysokiemi. Z dużymi cyckami. Z małymi cyckami. Z krótkimi nogami. Z długimi nogami. Bladym. Ciemnym. Łysym. Długowłosym.

Wszystkim.

Jedyne, co możesz z tym zrobić, to przestać się tym przejmować. Nie roztrząsać swoich "krzywd". Nie wmawiać innym zazdrości. Zaakceptować, bo tak właśnie reagują niektórzy i nie da się nic z tym zrobić. Tyle.

Jak długo otaczasz się ludźmi, którzy Cię akceptują, masz faceta, któremu się podobasz i przyjaciół, przy których czujesz się świetnie, wszystko jest ok. Serio. Reszty świata nie zmienisz.
__________________
I'm feelin' posh so address me with an accent.
night prowler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 20:14   #26
paradisecity
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 11
Dot.: Nie rozumiem tego..

Ok dziękuuuuję
paradisecity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 20:18   #27
anuluu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 464
Dot.: Nie rozumiem tego..

moja przyjaciółka przy 165 waży 48 kg. czyli kości obleczone skórą, ja mam za to lekką nadwagę, przy wejściu do mcdonalda ona zjadła 3 mczestawy a ja jeden, ona była glodna a ja pękałam z przejedzenia:/ i gdzie tu sprawiedliwość? Za to ona się śmieje że przynajmniej ja mam cycki i sa ubrania na mnie xD, jak kiedyś będzie magiczna metoda że da się podzielić z kimś nadmiarami to chętnie to zrobię xD

Edytowane przez anuluu
Czas edycji: 2012-08-11 o 20:20
anuluu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 23:50   #28
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Nie rozumiem tego..

Cytat:
Napisane przez night prowler Pokaż wiadomość
Nie, nie tylko chudemu "walą do woli".

Grubemu też walą. Niskiemu. Wysokiemi. Z dużymi cyckami. Z małymi cyckami. Z krótkimi nogami. Z długimi nogami. Bladym. Ciemnym. Łysym. Długowłosym.

Wszystkim.

Jedyne, co możesz z tym zrobić, to przestać się tym przejmować. Nie roztrząsać swoich "krzywd". Nie wmawiać innym zazdrości. Zaakceptować, bo tak właśnie reagują niektórzy i nie da się nic z tym zrobić. Tyle.

Jak długo otaczasz się ludźmi, którzy Cię akceptują, masz faceta, któremu się podobasz i przyjaciół, przy których czujesz się świetnie, wszystko jest ok. Serio. Reszty świata nie zmienisz.
Zgadzam się Niestety to jest tak, stoję po jednej stronie rzeki to widzę problemy mojego nadbrzeża, druga strona ma na pewno mniejsze problemy.
Trzeba sobie to uświadomić, w naszym narodzie i nie tylko jest pełno.. głupich ludzi. Mimo to nie możemy w większości nic zrobić, pozostaje nam tylko mimo wszystko lubić, kochać siebie i dbać o własną wartość w oczach najbliższych. Jeśli jesteś zdrowa to nie powinnaś się aż tak przejmować - to pewnie trudne do wykonania, ale to jedyna możliwość, byś była spokojna.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 10:16   #29
GuelderRose
Raczkowanie
 
Avatar GuelderRose
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 33
Dot.: Nie rozumiem tego..

też jestem bardzo szczupła i zdarzało się,że dość grube osoby krytykowały mój wygląd.niektórzy nie wiedzą,że to tak samo może boleć,jak powiedzieć komuś,że jest grubasem i powinien coś ze sobą zrobić.Ja na szczęście nauczyłam się tym nie przejmować
GuelderRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 10:22   #30
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Nie rozumiem tego..

Cytat:
Napisane przez paradisecity Pokaż wiadomość
Witam was. Męczy mnie to tak długo, dlatego chciałam żebyście się wypowiedziały na ten temat. Chodzi o wygląd. Dlaczego ludzie kierują się tak bardzo stereotypami i nie zważają na to, czy to co powiedzą, może zaboleć innych? Chodzi o to, że jestem bardzo szczupła. Dlaczego wszyscy czepiają się, że albo nie jem nic, albo jestem chora. To naprawdę nie jest miłe, kiedy tak bardzo ktoś zwraca uwagę na to jak wygląda. Ja osobiście jem dużo, mimo tego nie tyję, a zdrowa jestem. Po prostu tak mam. Jedni są otyli, inni drobni. Ciężko widzieć, gdy tak bardzo współczuje się osobom otyłym, a jednocześnie neguje się osoby bardzo szczupłe, której "najchętniej dałoby się kebaba do zjedzenia". Teraz staram się bardziej odpowiadać na tego typu docinki, kiedyś byłam bardziej nieśmiała, przez co potem jeszcze bardziej cierpiałam nie potrafiąc się obronić. Ehh... :/
Pomiędzy jest jeszcze cała gama sylwetek

A najlepsza rada to nie przejmować się i ucinać wszelką dyskusję, tak jak wcześniej zostało powiedziane
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:32.