bakterie w pochwie a bakterie w kanale szyjki macicy - pytanie do Pana Doktora - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-26, 09:08   #1
Mika69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 7

bakterie w pochwie a bakterie w kanale szyjki macicy - pytanie do Pana Doktora


Od dłuższego czasu leczę się z powodu bakteryjnych zakażeń pochwy. Od dwóch lat zawsze coś wychodzi z posiewu. Ostatnio byłam u innego lekarza niż zawsze i pobrał mi on próbkę nie z kanału szyjki macicy, skąd wcześniej zawsze miałam pobierane do wymazu, tylko z pochwy. Nie zauważyłam tego i dopiero przy odbieraniu wyników dostrzegłam tę pomyłkę. Chodzi mi o to, że ku mojemu totalnemu zdziwieniu - wyniki mam dobre, czyste, żadnych bakterii! Sygnały, jakie daje mi moje ciało wskazują jednak, że sytuacja raczej się nie zmieniła i nie jestem do końca zdrowa. Tym bardziej, że po dwóch latach leczenia antybiotykami postanowiłam spróbować terapii fagami i bakterie wychodowane z tego wymazu miały posłużyć za materiał do sporządzenia leku. Jestem bardzo zdziwiona. Czy możliwe jest, że jeżli z pochwy nie wychodowano żadnych bakteri, to próbka pobrana z kanału szyjki także będzie "czysta"? Szczerze, to nie za bardzo chce mi się w to wierzyć (długo z tym walczę i powoli tracę nadzieję na wyleczenie) ale być może rzeczywiście jest to prawda. Czy ponowić badanie, z kanału? tak na marginesie, to czekam na posiew moczu, zrobiony zaraz po tym. Jeśli bedzie czysty, to czy oznacza to, że na jakiś czas mam z głowy bakterie? Z góry dziękuję za pomoc
Mika69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 11:02   #2
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: bakterie w pochwie a bakterie w kanale szyjki macicy - pytanie do Pana Doktora

biorąc pod uwage że tak długo miałaś problemy z bakteriami radziłabym powturzyć badanie, ale wydaje mi sie że bakterie (które są jak wiadomo wszędobylskie) jeśli są w kanale szyjki macicy powinny tez wyjść w wymazie z pochwy. takie jest moje zdanie

pozdrawiam- naan
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 16:48   #3
im.13
Raczkowanie
 
Avatar im.13
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 45
Exclamation Dot.: bakterie w pochwie a bakterie w kanale szyjki macicy - pytanie do Pana Doktora

Może ja napiszę nie bardzo na temat ale może ma któraś coś skutecznego na zapalenie dróg moczowo- płciowych, dodam że dla karmiącej, odzeszłego piątku dokucza mi pęcherz, teraz właściwie bardziej cewka moczowa niż pęcherz-ciągle chce mi się siusiu a potem swędzi a wręcz piecze mnie cewka moczowa, biorę wic. C, Urosept, dużo pij wody ale mimo to nic mi nie pomaga, pomocy!
im.13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 18:27   #4
mak
Przyczajenie
 
Avatar mak
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1
Dot.: bakterie w pochwie a bakterie w kanale szyjki macicy - pytanie do Pana Doktora

wydaje mi sie ,ze powinnas wziasc cos na wzmocnienie organizmu,pomaga tez witamina C,no i pytanie jak duzo pijesz tej wody?powinnas wypijac co godzine szklanke,mi bardzo pomaga ciepla herbata z rumianku z miodem,jezeli ci po paru dniach nie przejdzie powinnas udac sie do lekarza,napewno przepisze cos bardziej skutecznego,z pecherzem naprawde nie ma zartow,ja mialam kiedys od tego samoleczenia i przechodzenia zapalenia hroniczne,co dwa tygodnie regularnie nawet antybiotyki nie pomagaly,teraz z tego wyszlam,pilam bez konca,biore ziola,wzmocnilam organizm i pozbylam sie tego dziadostwa sama!ale nie wiem na jak dlugo,narazie ma juz 6 miesiac spokoj.
mak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 15:16   #5
a8acfc11494c9623891ee4b0bd51715db9709cd2_618c5d0250643
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5
Dot.: bakterie w pochwie a bakterie w kanale szyjki macicy - pytanie do Pana Doktora

należy zrobić dwa różne badania:
- Posiew z kanału szyjki (zakładany wziernik)
- Posiew w kierunku GBS z pochwy (bez zakładania wziernika) i odbytu
http://www.prolifemc.pl/content/ginekologia,6
http://www.synevo.pl/402,Badania-mikrobiologiczne.htm
a8acfc11494c9623891ee4b0bd51715db9709cd2_618c5d0250643 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:02.