Początki szycia na maszynie- porady - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-23, 13:22   #1
kasieem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 11

Początki szycia na maszynie- porady


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
kasieem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 15:49   #2
kasieem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 11
Dot.: Początki szycia na maszynie- porady

Cześć dziewczyny jakie macie porady dla początkującej? Od czego warto zacząć naukę szycia w domu?
kasieem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 16:33   #3
przylaszczka50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 009
Dot.: Początki szycia na maszynie- porady

Jeśli nie masz żadnego doświadczenia z maszyną to zacznij od prostych rzeczy jak woreczki na coś, torba na zakupy, poszewka na poduszkę, fartuch kuchenny, spódnica na gumce.
przylaszczka50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 07:24   #4
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: Początki szycia na maszynie- porady

Ja też jestem dość początkująca. Kiedyś w gimnazjum szyłam na starej maszynie, ale to były tylko przeróbki typu skrócenie spodni itd. Ostatnio kupiłam sobie maszynę w Lidlu i znowu zaczynam swoją przygodę z szyciem, ale nie planuję szyć ubrania od podstaw, a raczej przerabiać (zwężać, doszyć kieszeń, uszyć firanki). Nie pamiętałam prawie nic z tamtych czasów, ale siadłam do instrukcji, robiłam wszystko krok po kroku i jakoś sweter zwęziłam
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 14:43   #5
Smerfetka_88
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka_88
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Miasto Królów
Wiadomości: 6 468
Dot.: Początki szycia na maszynie- porady

Musisz po prostu trenować w sieci znajdziesz dużo tutoriali, zaczynaj od prostych rzeczy i próbuj
__________________




Handmade and diy - mój blog
Post na dziś: Sutaszowe kolczyki w sepii

Smerfetka_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 21:20   #6
JoannaWRI
Królik
 
Avatar JoannaWRI
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 6
Dot.: Początki szycia na maszynie- porady

Możesz spróbować uszyć coś łatwego z Burdy. Przy czym wykonywać wszystkie kroki tak, jak są tam opisane.
JoannaWRI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 09:20   #7
kasieem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 11
Dot.: Początki szycia na maszynie- porady

Ostatnio zapisałam się na kurs szycia, niestety bardzo mnie zrażono. Prowadząca stwierdziła, że maszyna którą mam czyli singer 8280 jest beznadziejna i nic sobie na niej sensownego nie uszyję. Ja przy wyborze maszyny kierowałam się opiniami, że jest dobra dla początkujących, ale nie spodziewałam się że nie dam rady nic na niej uszyć. Wiadomo, że nie każdego stać na super sprzęt. Generalnie zrobiło mi się przykro i straciłam zapał
kasieem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-04, 18:55   #8
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Początki szycia na maszynie- porady

Cytat:
Napisane przez kasieem Pokaż wiadomość
Ostatnio zapisałam się na kurs szycia, niestety bardzo mnie zrażono. Prowadząca stwierdziła, że maszyna którą mam czyli singer 8280 jest beznadziejna i nic sobie na niej sensownego nie uszyję. Ja przy wyborze maszyny kierowałam się opiniami, że jest dobra dla początkujących, ale nie spodziewałam się że nie dam rady nic na niej uszyć. Wiadomo, że nie każdego stać na super sprzęt. Generalnie zrobiło mi się przykro i straciłam zapał
Nie zniechęcaj się Myślę, ze nie trzeba mieć super sprzętu aby szyć amatorsko. Ja szyję na Singerze wyprodukowanym w latach 20-tych XX wieku (ma tylko jeden ścieg) i daję radę. Uszyłam już zasłony, poszewki na poduszki,worki na rozmaite rzeczy, kilka maskotek, ubrania dla nich. Wskazówek nie mam niestety, bo sama jestem początkująca i zajrzałam tu aby owe wskazówki poczytać.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 17:26   #9
przylaszczka50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 009
Dot.: Początki szycia na maszynie- porady

Beznadziejna to jest ta prowadząca kurs.
Jeśli maszyna jest prawidłowo ustawiona, ścieg jest dobry, nie ściągnięty, nie przepuszcza nici to wszystko można uszyć, nawet skomplikowane rzeczy. Moja babcia szyła na maszynie sprzed wojny na korbkę z boku.
I obszywała swoich 6 dzieci i czasem sąsiadów nawet. Spodnie męskie szyła, żakiety, sukienki na studniówkę, nie mówiąc o ubrankach dziecięcych.
I nikt się nie wstydził w tym chodzić takie było dopracowane.

A Twoja maszyna na pewno jest znacznie lepsza, ma więcej możliwości.
Nie zniechęcaj się, próbuj.

---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------

Mnie też by było przykro gdyby ktoś skrytykował moją maszynę.
Głupia ta baba.
przylaszczka50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 11:13   #10
kasieem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 11
Dot.: Początki szycia na maszynie- porady

ogólnie mówiłam sobie, żeby się nie przejmować ale zrobiło mi się przykro, bo jestem początkująca, kupiłam maszynę polecaną w internecie na wielu stronach a tutaj dostaje informacje, że nic nie uszyję wiadomo, ona ma maszyny bardzo zaawansowane, chodzą jak masło, no ale niestety nie każdego na takie stać
kasieem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 17:39   #11
przylaszczka50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 009
Dot.: Początki szycia na maszynie- porady

Cytat:
Napisane przez kasieem Pokaż wiadomość
ogólnie mówiłam sobie, żeby się nie przejmować ale zrobiło mi się przykro, bo jestem początkująca, kupiłam maszynę polecaną w internecie na wielu stronach a tutaj dostaje informacje, że nic nie uszyję wiadomo, ona ma maszyny bardzo zaawansowane, chodzą jak masło, no ale niestety nie każdego na takie stać
Jeśli nie szyjesz usługowo to Twoja maszyna na pewno świetnie się sprawdzi i będzie służyła długo. Pamiętaj o smarowaniu jej specjalną oliwą do maszyn, o częstym oczyszczaniu z kurzu i nitek tkaniny.
I nic na siłę. Nie wciskaj pedału gazu do oporu jeśli ma za ciężko, jeśli jest gruba warstwa zszywanej tkaniny. Trzeba powoli przeprowadzić igłę ręcznie kręcąc tym kołem z boku gdzie napięty pasek. A druga ręką przytrzymywać tkaninę pod igłą, którą trzeba czasem leciutko popychać palcami.
przylaszczka50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-11, 10:08   #12
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Początki szycia na maszynie- porady

Ja to w ogóle jestem laikiem w tych tematach, ale nie ukrywam, że chciałabym umieć szyć na maszynie. Zastanawiałam się nad tą z Ikei. Warto kupować czy do niczego?
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-19, 11:08   #13
przylaszczka50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 009
Dot.: Początki szycia na maszynie- porady

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Ja to w ogóle jestem laikiem w tych tematach, ale nie ukrywam, że chciałabym umieć szyć na maszynie. Zastanawiałam się nad tą z Ikei. Warto kupować czy do niczego?
Maszyna z Ikei wygląda mi jak zabawkowa dla dzieci. Nie kupiłabym.
Na pewno lepsza i z lepszym wyposażeniem jest maszyna z Lidla a w podobnej cenie. Na niej na pewno uszyjesz prawie wszystko.
przylaszczka50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 11:07   #14
Katincia
Przyczajenie
 
Avatar Katincia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 27
Dot.: Początki szycia na maszynie- porady

Witajcie,

mam taki mały problem. Przygarnęłam dwie maszyny od sąsiadki, zabytki ale porządne i solidne. Problem w tym, że nijak nie wiem jak nawlec główną nitkę, a chciałam posprawdzać czy działają. Nie jestem niby początkująca, do tej pory najwięcej uszyłam na Łuczniku, ale to cudo mnie przerasta xD Jest to Kohler Zick-Zack, taka walizkowa. Taka jak na poniższych zdjęciach:



Miejsce na szpulkę jest z tyłu, a mój problem zaczyna się na tym elemencie u góry, który widać na zbliżeniu (dwa kółka z metalową blaszką z dwoma dziurkami i takim haczykiem pomiędzy).
Bębenek nie sprawia problemów.

Któraś z was korzystała z czegoś takiego? Jakieś pomysły jak poprawnie tą nitkę poprowadzić? Niestety instrukcja zaginęła, a sąsiadka chwilowo nieosiąglana;/

pozdrawiam
K.

Edytowane przez Katincia
Czas edycji: 2014-12-03 o 11:08
Katincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 14:20   #15
reane
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1
Dot.: Początki szycia na maszynie- porady

Nie wiem czy nadal masz problem z tymi maszynami. Mam instrukcje do dwóch modeli Kohler'a. Jedna do modelu Kohler zick-zack klasse 53, druga chyba do modelu Kohler zick-zack automatic klasse 51. Numer modelu powinien być gdzieś na maszynie (u mnie pod spodem główki maszyny). Obie instrukcje są po niemiecku, ale są również dość czytelne ilustracje.
reane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 09:23   #16
Vlodkka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1
Dot.: Początki szycia na maszynie- porady

Witam, czy masz jeszcze instrukcję do modelu 53 Kohler zickzack? Właśnie dostałam tą maszynę od dziadka i chętnie poznalabym szczegóły jej działania pozdrawiam
Vlodkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-21 10:23:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:49.