AERIAL - hoop, trapez, silk, yoga, hamaki, fitness - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-13, 13:56   #1
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108

AERIAL - hoop, trapez, silk, yoga, hamaki, fitness


Aż dziwne że nie ma jeszcze takiego tematu!
Czy są tu pasjonatki sportów aerial/antygravity? Od lat mnie jarały takie akrobatyczne klimaty, sama zaczynałam od aerial jogi (na którą ostatnio nie mam niestety czasu), potem zaczęłam chodzić na pole dance, który jak dla mnie też jest podobnego rodzaju sportem akrobatyczno-siłowym.

Od niedawna chodzę też na koła cyrkowe (aerial hoop), a także na ogólne zajecia wprowadzające do aerialów na których jest miks: szarfy, hamak, koło cyrkowe i trapez. Zajęcia są świetne, takie nie banalne. Uczymy się poszczególnych figur jak i przechodzenia z jednej w drugą (podobnie jak na pole dance). Wymagają dużej siły przedewszystkim w ramionach, przedramionach, ale też plecach i brzuchu. U mnie samej przychodzi to z ogromnym trudem, ale mam wrażenie, że znalazłam wreszcie sport dla siebie Nie mam jeszcze odwagi próbować na drabinkach, siłowniach gdzieś w plenerze, ale w te wakacje już pewnie tak poćwiczę.

Żałuję też, że nie ma u mnie zajęć aerial fitness, bo sama joga w takiej formie bardzo mi odpowiada.

Macie jakieś doświadczenie w aerialach?
Na dole zdjęcia z internetów.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 7ab16105bb54866e8f5129839dff7699.jpg (9,6 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 829.jpg (106,7 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg aerialsilks.jpg (205,8 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg indeks.jpg (4,4 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg m-pole Aerial hoop rzeszow.jpg (39,0 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg branch1.jpg (708,2 KB, 10 załadowań)
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-13, 16:53   #2
Ilovepole
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 10
Dot.: AERIAL - hoop, trapez, silk, yoga, hamaki, fitness

Cieszę się, że ten temat powstał! Chodzę na pole dance i temu poświęcam najwięcej czasu, ale ostatnio zaczęłam też chodzić na aerial hoop i w najbliższej przyszłości zacznę też chodzić na silki.

Piszesz, że zawsze interesowały Cię akrobatyczne klimaty. Mnie wręcz przeciwnie, zawsze bałam się nawet przewrotów na wf. Teraz jednak bardzo mi się to podoba mimo mojego bardzo niskiego poziomu.
Ilovepole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-13, 21:19   #3
SaiFari
Rozeznanie
 
Avatar SaiFari
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 928
Dot.: AERIAL - hoop, trapez, silk, yoga, hamaki, fitness

hehe - super! abiblabla - trzeba mieć świetną kondycję i mocne mięśnie, żeby takie tam sobie np. szarfy robić - próbowałam - no way. Z rurami bardziej - prosiłam Mojego, żeby mi w salonie zamontował, ale niestety w bloku nie da rady

jadę za tydzień na leśne spotkanie dziwnych ludzi, więc może ktoś coś fajnego ze sobą przywiezie.

po tym całym chodzeniu po taśmie między drzewami też nie daję rady, ale bardzo mi się to podoba

a yogę jako taką to uwielbiam

jak masz czas w najbliższym czasie wyjechać w bieszczady wyślij maila na priv to ci powiem co i jak i może jakieś warsztaty byś zrobiła?
__________________
MMA Fitness
Hula
Hoop

Edytowane przez SaiFari
Czas edycji: 2016-06-13 o 21:23
SaiFari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-14, 07:49   #4
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: AERIAL - hoop, trapez, silk, yoga, hamaki, fitness

Cytat:
Napisane przez Ilovepole Pokaż wiadomość
Cieszę się, że ten temat powstał! Chodzę na pole dance i temu poświęcam najwięcej czasu, ale ostatnio zaczęłam też chodzić na aerial hoop i w najbliższej przyszłości zacznę też chodzić na silki.

Piszesz, że zawsze interesowały Cię akrobatyczne klimaty. Mnie wręcz przeciwnie, zawsze bałam się nawet przewrotów na wf. Teraz jednak bardzo mi się to podoba mimo mojego bardzo niskiego poziomu.
Zawsze mnie interesowały, ale raczej do oglądania Z wf-u byłam noga, zwłaszcza jeśli chodzi o gry zespołowe. Słabo mi wychodziły skoki przez kozła (chociaż jakoś je robiłam), przeskok nad poziomą tyczką to był dla mnie koszmar. Jedyne co mi w miare wychodziło to rozciąganie, brzuszki, przewroty itd.

Cytat:
Napisane przez SaiFari Pokaż wiadomość
hehe - super! abiblabla - trzeba mieć świetną kondycję i mocne mięśnie, żeby takie tam sobie np. szarfy robić - próbowałam - no way. Z rurami bardziej - prosiłam Mojego, żeby mi w salonie zamontował, ale niestety w bloku nie da rady

jadę za tydzień na leśne spotkanie dziwnych ludzi, więc może ktoś coś fajnego ze sobą przywiezie.

po tym całym chodzeniu po taśmie między drzewami też nie daję rady, ale bardzo mi się to podoba

a yogę jako taką to uwielbiam

jak masz czas w najbliższym czasie wyjechać w bieszczady wyślij maila na priv to ci powiem co i jak i może jakieś warsztaty byś zrobiła?
Chyba mój post zabrzmiał zbyt pewnie - nie ma mowy o warsztatach, ja jestem początkująca Dopiero się uczę podstaw, wzmacniam się, oswajam z przyrządami.

A co do rurki, jak najbardziej możesz ją zainstalować w bloku, mam kilka koleżanek które tak zrobiły. Z tym, że w blokach strop jest przeważnie dosyć nisko (około 2,55 m), więc nie da się wysoko wspiąć na rurkę.

- - -
Wczoraj byłam na silkach, dopiero drugi raz (bo jogi nie liczę). Ćwiczyłyśmy robienie węzła, koszyczek, sekretarkę i coś jeszcze ale nie pamiętam nazwy
Silki są chyba najtrudniejsze (no, może tylko sznur byłby trudniejszy ze względu na ból) ze wszystkich aeriali. Tak mi się wydaje, bo nie ma twardego odniesienia, na którym można się oprzeć, odbić, odchylić, wesprzeć. Ale podoba mi się coraz bardziej!
A to oglądam dziś do śniadania: https://www.youtube.com/watch?v=Rnl5iZFfrY0
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard

Edytowane przez abiblabla
Czas edycji: 2016-06-14 o 08:11
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 23:34   #5
czotozanick
Raczkowanie
 
Avatar czotozanick
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 97
Dot.: AERIAL - hoop, trapez, silk, yoga, hamaki, fitness

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Dziś pierwszy raz byłam ja aerial yodze i muszę przyznać, że zajęcią zaskoczyły mnie intensywnością myślałam, że joga to bardziej medytacja i przyjemność, a nie tortury i rozciąganie jak na kole. Mam nadzieje, że z czasem wszystko będzie mi łatwiej przychodzić. Dziś po kilkunastu minutach zwisania mocno kręciło mi się w głowie.
czotozanick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 17:37   #6
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: AERIAL - hoop, trapez, silk, yoga, hamaki, fitness

Odgruzowuję wątek, bo może w między czasie ktoś rozbudził w sobie miłość do aeriali

Ja wciąż kontynuuję, chociaż od pół roku tylko lyra (aerial hoop). Od września ćwiczyłam chustę i właśnie koło, ale z powodów finansowych póki co skupiam się na jednym. Trenuję tylko raz w tygodniu, więc idzie powoli Mam silne nogi, ale tutaj głównie ramiona-plecy-brzuch mają znaczenie, więc bywa ciężko.
W przyszłości będę chciała wrócić do chusty (aerial silk) i może też pole-dance.
Na pewno też kupię w końcu swoje koło, by móc trenować nie tylko w klubie.

Cytat:
Napisane przez czotozanick Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie odświeżyć temat. Dziś pierwszy raz byłam ja aerial yodze i muszę przyznać, że zajęcią zaskoczyły mnie intensywnością myślałam, że joga to bardziej medytacja i przyjemność, a nie tortury i rozciąganie jak na kole. Mam nadzieje, że z czasem wszystko będzie mi łatwiej przychodzić. Dziś po kilkunastu minutach zwisania mocno kręciło mi się w głowie.
Wiem, że poślizg czasowy, ale tego... chodzisz nadal na zajęcia?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 111.JPG (42,6 KB, 13 załadowań)
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard

Edytowane przez abiblabla
Czas edycji: 2017-08-01 o 17:38
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-01 18:37:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:08.