Pielęgnacja i ochrona ust - ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-19, 13:52   #1
misio-gumisio
Raczkowanie
 
Avatar misio-gumisio
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 310

Pielęgnacja i ochrona ust - ZBIORCZY


Dziewczyny co polecacie na usta dobrze chroniacego przed słońcem? jakie balsamy szminki bezbrawne mają wysokie filtry???kompletnie nie wiem co wybrać czy taka szminka bebe lub nive słoneczna to wogóle coś daje? filtro maniaczki jak to jest???
misio-gumisio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 14:18   #2
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Coś Na Usta Z Filtrem

Ja polecam sztyft Neutrogeny z filtrem SPF 20
Nie jest tłusty i nie rozmaśla się nawet w upał.Dobrze nawilża.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 16:21   #3
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Coś Na Usta Z Filtrem

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=3800
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 21:35   #4
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Coś Na Usta Z Filtrem

Ja mam J&J Bebe z filtrem 20. Trudno powiedziec czy chroni skutecznie, ale nawilża i natłuszcza bardzo dobrze. Niestety troche sie topi w upale, mimo, że siedze w cieniu.
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 12:13   #5
anetak
Wtajemniczenie
 
Avatar anetak
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 141
Dot.: Coś Na Usta Z Filtrem

Nivea Sun spf 25
anetak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 12:15   #6
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: Coś Na Usta Z Filtrem

Ja polecam przejrzeć KWC
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 23:08   #7
misio-gumisio
Raczkowanie
 
Avatar misio-gumisio
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 310
Dot.: Coś Na Usta Z Filtrem

a co sądzicie o tym??? miała to któraś z was??

http://www.ziaja.pl/pl/?a=prod2&idCa...=27&idProd=236
misio-gumisio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-17, 09:56   #8
tiger_lily
Przyczajenie
 
Avatar tiger_lily
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4
balsamy do ust bez wosku pszczelego

bardzo prosze o pomoc w znalezieniu jakiegos skutecznego balsamu do ust ale bez wosku pszczelego, kamfory, mentholu itp.
caly problem polega na tym ze jestem straszna alergiczka, w zwiazku z tym czesto mam podraznione i dodatkowo popekane usta. drogeryjne i apteczne (!) balsamy tylko pogarszaja sprawe bo zawieraja skladniki ktore dodatkowo powoduja u mnie jeszcze wieksze uczulenie... testowalam juz chyba wszystkie mozliwe i w miare dostepne srodki. lacznie z tzw. wysokopolkowcami i zawsze konczy sie tak samo...tragedia i dodatkowymi wizytami u dermatologa.

pomocy....
tiger_lily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 10:02   #9
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: balsamy do ust bez wosku pszczelego

a czyste masełko karite? albo masełko kakaowe?
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 10:55   #10
leelee
Raczkowanie
 
Avatar leelee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 240
Dot.: balsamy do ust bez wosku pszczelego

Ja używam na usteczka po prostu wazeliny bialej ziaji.
Na opakowaniu napisany jest tylko jeden skladnik: Petrolatum.
Poza tym jest przetestowany klinicznie i alergologicznie, wiec chyba powinno być dobre
leelee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 13:09   #11
tiger_lily
Przyczajenie
 
Avatar tiger_lily
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4
Dot.: balsamy do ust bez wosku pszczelego

dzieki za rady! o masle karite nie pomyslalam (przyznaje sie bez bicia ;P) ale kakaowe odpada, tez mam na nie uczulenie....
wazeline stosowalam w chwilach najwiekszej rozpaczy, ale szczerze sie przyznam ze jej nie znosze....
tiger_lily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 15:07   #12
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: balsamy do ust bez wosku pszczelego

to może maść witaminowa / maść z wit. A.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 15:34   #13
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: balsamy do ust bez wosku pszczelego

mi dobrze na ciało i umysł robiły okłady z miodu - ale to może silnie uczulać
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 17:56   #14
kindza
Raczkowanie
 
Avatar kindza
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
szminka, błyszczyk - problem z ustami

Witam
Mam taki problem, iż po każdorazowym użyciu szminki lub błyszczyka za każdym razem moje usta zaczynają wysychać pękać i koszmarnie się łuszczyć.. ostatnio po jednorazowym nałożeniu błyszczyka firmy soraya maxi lip nawet skóra wokół ust pękała i łuszczyła się przez ponad tydzień..
Jedynym kosmetykiem po którym nie występują żadne objawy to Caregloss & Shine NIVEA i dodam że tylko po tym błyszczyku nie dzieje mi się nic bo już po tych pomadkach w sztyfcie jest to samo co zwykle..
Najprawdopodobniej jestem uczulona na któryś ze składników i domyślam się że może to być galusan propylu, i tu moje pytanie czy ktoś miał może podobny problem? I czy wiecie może która ze szminek nie zawiera tego składnika ?
kindza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 20:57   #15
Deanne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 168
Dot.: szminka, błyszczyk - problem z ustami

mam ten sam problem.
kazda pomadka nalozona na usta, po chwili wyglada jakby sie zważyła
nie wiem od czego to zalezy..
Deanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 21:09   #16
kindza
Raczkowanie
 
Avatar kindza
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: szminka, błyszczyk - problem z ustami

Co do ważenia się błyszczyków to mnie się wydaje że to od temperatury zależy.. każdy jeden błyszczyk czy płynna szminka nałożona na usta w zimny wietrzny dzień już po kilkunastu minutach wygląda jak biały nieefektowny nalot
Ale to akurat mały problem jak dla mnie, ja mam problem z ustami po starciu resztek szminki lub błyszczyka.. ale o tym już pisałam wyżej…
kindza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 16:39   #17
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: szminka, błyszczyk - problem z ustami

Cytat:
Napisane przez Deanne Pokaż wiadomość
mam ten sam problem.
kazda pomadka nalozona na usta, po chwili wyglada jakby sie zważyła
nie wiem od czego to zalezy..
Moze powodem jest brak odpowiedniego nawilzenia ust? Druga sprawa jest czy probowalas kombinacji z baza pod pomadke?
Uzywasz klasycznych pomadek w sztyfcie czy w plynie?


Kindza galusan propylu moze byc alergenem w Twoim przypadku ale tutaj musialabys zwracac uwage na sklady mazidel do ust i powoli eliminowac te,ktore moga posiadac ten skladnik w czolowce skladu.

Mozliwe tez,ze dochodzi do zapalenia warg ale trudno jest to okreslic i na Twoim miejscu wybralabym sie do dermatologa.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 16:57   #18
kindza
Raczkowanie
 
Avatar kindza
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: szminka, błyszczyk - problem z ustami

U dermatologa to ja już byłam i to właśnie stąd moje a raczej pani doktor podejrzenie w stosunku do galusanu, oprócz tego wymieniła jeszcze eucerynę i lanolinę….

Bazy pod pomadkę nigdy nie używałam nawet nie wiedziałam że coś takiego istnieje a jeżeli chodzi o szminkę to dawniej używałam zwykłych szminek w sztyfcie i te najbardziej lubiłam (co ciekawsze przez wiele lat nic mi się nie działo po nich) aż podkusiło mnie żeby kupić sobie wazelinę kosmetyczną i posmarowałam nią usta od tego czasu nie mogę nałożyć na usta dosłownie niczego reakcja za każdym razem jest taka sama bez względu na to czy jest to szminka w sztyfcie w płynie czy błyszczyk…
kindza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 20:28   #19
martagg
Rozeznanie
 
Avatar martagg
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 523
Dot.: szminka, błyszczyk - problem z ustami

Mam ten sam problem. Wiecznie spierzchnięte usta! Źle to wygląda, ciągle czuje ze coś jest nie tak. Na razie na mnie działa(ł) sztyft bebe young care classic. Inne tej firmy jak np sensitive(!) niestety nie.

Z błyszczyków to mam taki bebe. i jak nakładałam jedno na drugie to nawet nie pierzchną...
Ale! ostatnio (od tygodnia) nawet na bebe ma reakcję spierzchniętych ust! nie używam od tygodnia błyszczyka-sam sztyft

A te skorki- wiórki... ja je obgryzam jak mi tak sterczą- wiem ze nie powinnam, ale jak mam taka twarda stara skórkę to mnie skręca....
martagg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 21:34   #20
tilmitt
Raczkowanie
 
Avatar tilmitt
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 321
Dot.: szminka, błyszczyk - problem z ustami

Miałam podobny problem - nie z uczuleniem, ale ze spierzchniętymi wargami, nie tylko zimą ale przez cały rok. Szminka bądź błyszczyk nałożone na usta wyglądały dobrze może przez pierwsza godzinę, potem zaczynało się łuszczenie - mimo, że dbałam o nawilżenie ust kremami nawilżającymi [nakładałam je na noc i w ciągu dnia, też tuż przez pomalowaniem ust]. Pomogło mi solidne nawilżenie i natłuszczenie ust - na noc dowolne mazidło nawilżające, na dzień dodatkowo balsam do ust Tisane. O dziwo, szminka trzyma się na tym dobrze, ma lekki ładny błysk. Może spróbujcie czegoś tłustszego na usta dziewczyny?
tilmitt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 22:50   #21
kindza
Raczkowanie
 
Avatar kindza
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: szminka, błyszczyk - problem z ustami

Dziewczyny nie chce być upierdliwa ale tematy o suchych ustach już były na forum kilkakrotnie wałkowane i nie chodziło mi o kolejny post czym nawilżać usta bo na to już znalazłam sposób (po nieudanych próbach z miodem oliwą z oliwek i innymi dziwactwami wybrałam się do lekarza.. i teraz używam maści dla niemowląt Balneum Baby Carem i jest ok. )
Chodzi mi teraz o znalezienie odpowiedniej szminki która nie będzie powodować podrażnień i dlatego szukałam kogoś kto zna się choć odrobinę na składach szminek lub błyszczyków

Zresztą znalazłam w Internecie coś takiego:
Przypadek 1
Kobieta, lat 54. Jako kilkuletnie dziecko ukradkiem używała kosmetyków matki i wówczas okresowo występowało u niej zapalenie warg (ang. lipstick dermatitis). Później długo wszystkie kosmetyki znosiła dobrze i dopiero po 50. roku życia nastąpił nawrót dolegliwości, choć kąciki ust nie były zajęte. Ponieważ zmiany często nawracały, wykonano u chorej testy z licznymi alergenami. Wyniki dodatnie otrzymano z dwoma substancjami: eozyną (zawartość 50% w wazelinie) i galusanem propylu (0,5% w wazelinie). Pierwszy z tych alergenów był niegdyś głównym barwnikiem szminek do warg i prawdopodobnie to on wywoływał zapalenie warg u chorej w dzieciństwie. Natomiast galusan propylu jest obecnie rzadko uczulającym składnikiem wielu kosmetyków. Po dobraniu szminki niezawierającej tego związku zapalenie warg u pacjentki całkowicie ustąpiło.

I stąd moja dociekliwość o szminkę niezawierającą tego związku bo może i ja miałabym kłopot z głowy.

Pozdrawiam
kindza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-12, 08:26   #22
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: szminka, błyszczyk - problem z ustami

Cytat:
Napisane przez kindza Pokaż wiadomość

Zresztą znalazłam w Internecie coś takiego:
Przypadek 1
Kobieta, lat 54. Jako kilkuletnie dziecko ukradkiem używała kosmetyków matki i wówczas okresowo występowało u niej zapalenie warg (ang. lipstick dermatitis). Później długo wszystkie kosmetyki znosiła dobrze i dopiero po 50. roku życia nastąpił nawrót dolegliwości, choć kąciki ust nie były zajęte. Ponieważ zmiany często nawracały, wykonano u chorej testy z licznymi alergenami. Wyniki dodatnie otrzymano z dwoma substancjami: eozyną (zawartość 50% w wazelinie) i galusanem propylu (0,5% w wazelinie). Pierwszy z tych alergenów był niegdyś głównym barwnikiem szminek do warg i prawdopodobnie to on wywoływał zapalenie warg u chorej w dzieciństwie. Natomiast galusan propylu jest obecnie rzadko uczulającym składnikiem wielu kosmetyków. Po dobraniu szminki niezawierającej tego związku zapalenie warg u pacjentki całkowicie ustąpiło.

I stąd moja dociekliwość o szminkę niezawierającą tego związku bo może i ja miałabym kłopot z głowy.

Pozdrawiam
Myślę, że powinnaś wykonać podobne testy, aby sprawdzić czy w grę wchodzą te same substancje. Jak bedziesz miała wynik carno na białym, wtedy można pokusic sie o szukanie pomadki bez tychże składników. Albo zostaje Ci zrobienie sobie swojej własnej pomadki/ błyszczyka http://www.makingcosmetics.com/store...arget=d79.html

głowna strona:
http://www.makingcosmetics.com/backu...20Products.htm
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-12, 21:14   #23
Viven
Raczkowanie
 
Avatar Viven
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 47
Dot.: szminka, błyszczyk - problem z ustami

Błyszczyki "maxi lips" wywołują reakcję uczuleniową. Powinnaś zrezygnować z ich stosowania, jeżeli masz delikatne usta. Pod szminki zawsze stosuj pomadkę nawilżającą, lub balsam do ust.
Viven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 16:15   #24
vesenka
Zakorzenienie
 
Avatar vesenka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 885
Dot.: Coś Na Usta Z Filtrem

Odkurzam wątek. Większość z Was bardzo dba o właściwą ilość fotostabilnego filtra na buzi, a co z ustami? Tam przecież skóra jest najwrażliwsza? Ja najczęściej używam Bebe z filtrem 20, ale nie jestem przekonana do tego wyboru. Dlatego jestem ciekawa co stosują zdeklarowane filtromaniaczki? Bo ja mając na buzi Antka, a na ustach Bebe mam wrażenie, że to jednak nie tak... A propos jednego z postów wyżej, lektura KWC akurat w tym przypadku niewiele pomaga
__________________


vesenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 17:20   #25
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Coś Na Usta Z Filtrem

Też nie jestem przekonana, ale nie nałożę na usta pobielającej pomadki Avene czy LRP, bo chcę jakoś wyglądać używam więc słonecznej Bebe
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 20:48   #26
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Coś Na Usta Z Filtrem

Też używam słonecznej Bebe. Smaruje nią usta kilkanaście razy dziennie, więc myślę, ze usta są świetnie chronione
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 21:04   #27
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Coś Na Usta Z Filtrem

Och, przymierzałam się do tego sztyftu LRP, ale skoro ma kolor (jak wyczytałam w KWC) to nie wiem... A nie wyobrażam sobie nałożenia na usta filtra "twarzowego" - one sa okropnie gorzkie!!! Póki co smaruję bebe
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 12:58   #28
karolinkamalinka
Zadomowienie
 
Avatar karolinkamalinka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: Coś Na Usta Z Filtrem

Ja od miesiąca używam pomadki Nivea Lip Care Sun SPF 25. Nie ma jej na KWC, więc nie wiem czy jest dostępna w Polsce, ja kupiłam ją w Szkocji. Ma śliczny zapach i daje mi dobrą ochronę (taką mam nadzieję ) i tu...koniec jej zalet. Tępo się rozprowadza, bieli usta - są blade i matowe, waży się na nich. Czasem nakałdam na nią błyszczyk, ale nie wiem czy w ten sposób nie destabilizuję filtra ?

Hm, teraz ją oglądam i widzę,że została wyprodukowana w Polsce, w Poznaniu, więc chyba jest i u nas, choć ja jej tu nie widziałam.
karolinkamalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 13:45   #29
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Coś Na Usta Z Filtrem

Ja do tej pory uzywalam:

Avene spf40 - odradzam , poniewaz robi cement na ustach , chociaz ochrona bardzo dobra.

AA spf 25 - daje lekki polysk, lekko bialawa, wyglada ok.

Nivea apf25 - tepa przy rozsmarowywaniu ,daje efekt takze cementowy, ale bardziej delikatny niz Avene, zero polysku. Napewno ta pomadka nadaje sie jako warstwa pod inny blyszczyk ,poniewaz dobrze przywiera sie ust.

Bebe - nie uzywalam, poniewaz ma za malo filtrwow.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 13:59   #30
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Coś Na Usta Z Filtrem

Pamiętam, że Sandija kiedyś pisała o sposobach ochrony (m.in. że czerwone pomadki i błyszczyki świetnie chronią), ale narazie nie mogę znaleźć.
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-27 14:08:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:21.