Remont mieszkania z bardzo małym budżetem - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-10, 20:23   #31
aljenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 390
Dot.: Remont mieszkania z bardzo małym budżetem

Z wlasnego doswiadczenia powiem Ci, ze za remont lazienki i mini kuchnio-przedpokoju (kawalerka) razem z wymiana instalacji elektrycznej, hydraulika, meble do kuchni na wymiar, a lazienka zbierana od roku, czyli czekanie na przecene plytek itd. wyszlo 20tys. Duzo kosztuje robocizna, ale lepiej miec zrobione przez pewnych ludzi (ekipa z polecenia) niz pozniej plakac, ze plytki krzywo polozone, itp.
aljenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 17:57   #32
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Remont mieszkania z bardzo małym budżetem

Cytat:
Napisane przez kalwinka Pokaż wiadomość
Jeżeli nie macie dużych metraży np płytki możecie kupić z końcówek serii, w marketach często są wyprzedaże. Warto zwracać uwagę na gazetki promocyjne w marketach budowlanych. 2 lata temu w mieszkaniu brata remontowałam pokój w którym mieszkaliśmy i nie chciałam inwestować za bardzo - akurat w Leroy merlin była wyprzedaż i udało mi się kupić panele za mniej niż 10 zł/m2 (o dziwo wyglądają w tej chwili lepiej niż panele za prawie 4x tyle które kładliśmy w sierpniu tego roku u nas w przedpokoju).
Ponieważ ciągle się remontujemy i kuchnię docelowo będę miała w innym miejscu niż teraz, nie inwestowałam w nią dużo - kupiłam 2 najtańsze zestawy mebli i blat docinany w markecie, całe wyposażenie sporej kuchni bez sprzętu AGD kosztowało mnie mniej niż 1000 zł. Koleżanka która też kuchnię remontowała niskobudżetowo ma najtańszy zestaw mebli od 4 lat i wyglądają nadal całkiem ok.

Żadnych płytek w marketach! Tylko przez internet. Oglądasz w salonach z płytkami a zamawiasz w sieci. My tak zaoszczędziliśmy 25 zł na metrze płytek. Piszesz do sklepu netowego "jestem zainteresowana zakupem 20 metrów płytek takich i takich, jaki jest czas realizacji oraz jaki rabat moga państwo zaproponować". Płytki przywiózł kurier na palecie, nic nie było potłuczone czy coś.
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 19:53   #33
mutil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Dot.: Remont mieszkania z bardzo małym budżetem

Z doświadczenia wiem, że koszty remontu są zawsze wyższe, niż zakładamy. Dlatego powinniśmy się wyposażyć przede wszystkim w "dodatkową gotówkę". Warto porozmawiać z ekspertami. Z pewnością nie będą mieli problemów z określeniem kosztorysu i zaproponują kilka tańszych rozwiązań.
__________________
<ciach reklama>
mutil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-07, 15:29   #34
Miss_O
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 23
Dot.: Remont mieszkania z bardzo małym budżetem

Cytat:
Napisane przez Hipokryzja Pokaż wiadomość
W czerwcu czeka mnie remont mieszkania, niestety budżet jest niewielki - ok 30 tyś. Mieszkanie dwupokojowe z małą łazienką i niewielką kuchnią. Metraż około 45 m2. Ponieważ kasy nie za wiele wolę wcześniej wszystko zaplanować.

W łazience jest farba olejna, a w całym mieszkaniu płytki linoleum z czasów prl. Niestety do wymiany są też okna na plastikowe i drzwi wewnętrzne. Poza łazienką nie chcę w kuchni na ścianie płytek - tylko kawałek lacobelu nad szafkami. Do tego wszystkiego dochodzą meble (na pewno na wszystko nie starczy, więc jeden pokój sobie odpuścimy).
Bardzo lubię styl nowoczesny z połączeniem glamour lub nowoczesny z małą domieszką industrial.

Macie jakieś pomysły, sprawdzone sposoby na budżetowy remont, oraz zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni tak aby była funkcjonalna ale jednocześnie niezagracona? Myślicie, że w 30 tyś, można się zmieścić?

Będę wdzięczna za wszelki rady
Hipokryzjo, już listopad, więc pewnie już po remoncie? Możesz napisać jak wszystko wyszło, jakie były koszty remontu itp? Może być na priv.
Miss_O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 12:09   #35
bulaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 12
Dot.: Remont mieszkania z bardzo małym budżetem

Po pierwsze, trzeba założyć że wyjdzie drożej niż się planuje. Po drugie, trzeba byś w stałym kontakcie z ekipą remontową i wybrać ją dobrze. Nawet poczekać jeśli od razu nie ma czasu by zacząć remont u Ciebie.
Po trzecie tani, dobrze zaopatrzony sklep. Dzięki temu szybko się wszystko wybiera, kupuje i po problemie. My dlatego wybraliśmy xxx.pl - nie dość że są bardzo dobre niskie ceny, to jest mega wybór, a do tego można też iść do ich salonu, żeby obejrzeć część produktów, odebrać osobiście zamówienie jeśli ktoś woli. Przynajmniej jeśli chodzi o remont łazienki i zlew+baterie do kuchni. Sprzęt agd wybraliśmy wcześniej gdzie indziej.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2015-11-29 o 16:11 Powód: reklama
bulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-27 13:09:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:26.