Aparaty ortodontyczne cz. IV - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-19, 14:43   #61
butterfly008
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 443
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

no dzisiaj jadłam ryz z gotowanymi warzywami
i jeszcze banany jem. sa nawet nawet, ale w druty wchodzą strasznie :|
butterfly008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 15:44   #62
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

ja polecam mikser do uzytku ;] parowki bo sa miekkie, srodki z bulki, kisle, wszelkie zmiksowane zupy, jajecznice sporo tego z glodu nie da sie pasc

Papryczko ja moze za msc sie udam na prawko to bedzie pogrom hehe ale zalezy od funduszu czy sie znajdzie ;]

w ogole mam problem z kompem nowym nie moge neta przelaczyc i szlag mnie trafia bo mecze sie od rana z tym yh szkoda slow jak wszystko inne w koncu dziala to net nie i dalej mam dwa kompy w pokoju i na starym siedze ;(
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 17:26   #63
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Papryko oczywiście, że pokaże się babce, niech zobaczy, co się narobiło!!! Chciałam tylko sie podpytać, jakie mam prawo, co mogę żadać itp. żebym idąc do niej miała jakieś argumenty, no wiecie...???
Nie wiem, czy wyraziłam się jasno, jestem troche zmęczona, więc mogę pisać nieskładnie...
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 17:29   #64
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez kasiek87 Pokaż wiadomość
ja polecam mikser do uzytku ;] parowki bo sa miekkie, srodki z bulki, kisle, wszelkie zmiksowane zupy, jajecznice sporo tego z glodu nie da sie pasc

Papryczko ja moze za msc sie udam na prawko to bedzie pogrom hehe ale zalezy od funduszu czy sie znajdzie ;]

w ogole mam problem z kompem nowym nie moge neta przelaczyc i szlag mnie trafia bo mecze sie od rana z tym yh szkoda slow jak wszystko inne w koncu dziala to net nie i dalej mam dwa kompy w pokoju i na starym siedze ;(
eee nie może być!!! a jeszcze nie tak dawno obie z smv pisałyście, że bycie kierowcą jest nie dla Was ale znam to-jeszcze w lutym mówiłam tak samo...w marcu myślałam-może kiedyś...w kwietniu-zaraz się zapisuję...
a jak mówiłam koleżance, że się zapisuję, to ona-yyy nie, ja zostanę przy tramwaju...
obecnie ma już wyjeżdżone 4 godziny w moim OSK

a internet...to też znam raz instalowałam liveboxa kilka godzin razem z panami z obsługi... w końcu podziękowałam i zostałam przy przewodowym


Buena no kumam...tylko jakie Ty masz prawa to ja nie bardzo wiem
może po prostu idź, pokaż i zapytaj co teraz
i cokolwiek by Ci mieli robić, sądzę iż nie powinno być na Twój koszt
Czyli ten ząb pękł przez to, że kilka razy miałaś cementowany na nim pierścień?
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 17:58   #65
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Papryko to cementowanie, to mogłby byc raczej znak, że na zęba działa zbyt duża siła, tak sobie myślę.
W sumie teraz nieważne co i jak, ważne jest dla mnie właśnie to, żebym nie płaciła za naprawę.
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 18:04   #66
MrUfKa87
Raczkowanie
 
Avatar MrUfKa87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 144
GG do MrUfKa87
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Dziewczyny miała któraś z Was zakładane kolejne pierścienie podczas leczenia? Właśnie w piątek byłam na wizycie i orto założyła mi separację między górne 7mki i 6tki (na których już mam pierścienie). Coś tam orto mówiła o pierścieniach i zmianie łuku na następnej wizycie, ale kurde tak się spieszyłam do pracy, że zapomniałam zapytać o co dokładnie chodzi i teraz już nic nie wiem
Moje leczenie trwa już prawie rok i zmiany są ogromne, jestem pod wrażeniem i moi znajomi też
__________________
Aparacik od 28.11.07
MrUfKa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 18:12   #67
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez buena Pokaż wiadomość
Papryko to cementowanie, to mogłby byc raczej znak, że na zęba działa zbyt duża siła, tak sobie myślę.
W sumie teraz nieważne co i jak, ważne jest dla mnie właśnie to, żebym nie płaciła za naprawę.
No może i tak...Kurcze wydaje mi się, że przy leczeniu najważniejsze jest nie zrobić dodatkowych szkód nawet kosztem niewyprostowania zęba, więc wg mnie powinni Ci to naprawić na ich koszt

Cytat:
Napisane przez MrUfKa87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny miała któraś z Was zakładane kolejne pierścienie podczas leczenia? Właśnie w piątek byłam na wizycie i orto założyła mi separację między górne 7mki i 6tki (na których już mam pierścienie). Coś tam orto mówiła o pierścieniach i zmianie łuku na następnej wizycie, ale kurde tak się spieszyłam do pracy, że zapomniałam zapytać o co dokładnie chodzi i teraz już nic nie wiem
Moje leczenie trwa już prawie rok i zmiany są ogromne, jestem pod wrażeniem i moi znajomi też
ja miałam dokładane rurki za pierścieniami
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-19, 19:13   #68
~Gonia~
Rozeznanie
 
Avatar ~Gonia~
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 619
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez x3independencex3 Pokaż wiadomość
smv i gonia jak tam wasze ząbki ? z tego co pamiętam to miałyście je już przepiękne
Moje ząbki od dłuższego czasu stoją bez zmian Wciąż mam jeszcze mini szparkę między jedynką i dwójką Ale za 2 tygodnie mam wizytę i orto powiedziała że jeżeli do tego czasu zęby się nie zejdą to już ona się za to porządnie weźmie i podokłada jakieś tam bajerki. Także więcej o stanie mojego leczenia będę mogła powiedzieć po 4 listopada

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
PS. Jak głosi mój popis-nadejszla wiekopomna chwila i papryka zdała egzamin na prawko Wasza kolej
smv jesteś już na kursie, czy jeszcze nie?
buddha.b udało się
Nie no, GRATULACJE moja droga I to już za drugim podejściem - sza po ba A tak się bałaś zapisać na kurs
__________________
aparatka 2007-2009
Goniowe karteczki quillingowe


soy una soñadora incorregibla por que espero al príncipe azul
~Gonia~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 19:26   #69
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez ~Gonia~ Pokaż wiadomość

Nie no, GRATULACJE moja droga I to już za drugim podejściem - sza po ba A tak się bałaś zapisać na kurs
W sumie to mogło się udać za pierwszym, ale pogoda dała czadu i nie podołałam
Teraz to ja se kobieto na autko zbieram, bo jak już spróbowałam jazdy samochodem i wiem jakie to super uczucie prowadzić, to muszę mieć co
dziękuję za gratulacje
bałam się, oj bałam
ale teraz już wiem, że głupia byłam
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 20:19   #70
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez Guru93 Pokaż wiadomość
Marylin to chodzi o to właśnie że ortodontka nie określiła się na początku co do ogólnej ceny, mówiła tylko o aparacie na górnej szczęce, no i fakt prawda nie wiem czy wybór był trafny, po prostu nie wiem czy ufam tej lekarce i nie wiem co będzie kombinowała z moimi zębami. To już nawet o to nie chodzi:
Ok niech sobie zakłada na moje ząbki co chce i za ile chce, ale ja stanąłem sobie przed lustrem i wysunąłem tą dolną szczękę tak jak powinna być gdybym nie miał tej wady zgryzu... i to wyglądało po prostu... strasznie...
A co do tego żeby się jej tak do końca słuchać to nie jestem pewien, bo z opinii ludzi których znam wynika że to co ona chce założyć mi na dolną szczękę w cale nie pomaga - a jednak kosztuje...
Dzięki za ten mini dialog, teraz trochę bardziej się zastanowię nad tym wszystkim bo z moją mamą to na takie tematy nie pogadam bo ona raczej się na tym nie zna
Jeśli ktoś miał taki aparat to niech opisze swoje doświadczenie - nazywa się to bodajże TeamBlock czy jakoś tak nie jestem pewien czy tak ale coś koło tego
Jeżeli nie do końca ufasz temu lekarzowi - spróbuj pójść na konsultację do innego - zwykle kosztuje to 50-100zł a można zaoszczędzić znacznie więcej. O zdrowiu i nerwach nie mówiąc. Poszukaj na forum gazety aparat ortodontyczny na białej liście ortodontów.

Co do wysuwania dolnej szczęki - mi się też wydaje, że jak zęby zostaną wysunięte będę wyglądała śmiesznie - bo dla mnie stanem normalnym jest to co jest teraz...W tym momencie gdyby mi ktos wyrwał wszystkie dolne zęby nikt by się nawet nie zorientował Ale czy tak powinno być?

Powodzenia
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 14:26   #71
skemmtun
Zakorzenienie
 
Avatar skemmtun
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 3 354
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

czesc aparatki
mam pytanie odnoscie wyrywania zębów. otoz korzystając z wyszuiwarki, dowiedziałam sie, ze przy leczeniu ortodontycznym dosc powszechne jest usuwanie np, jedynki, trójki, czy powiedzmy piątki, po to, żeby wyprostowane zęby mogły sie pomiescic. Skoro jednak jest to konieczne, to... co z tą dziurą? Wiadomo, ze aparat tak hop-siup nie wyprostuje zębów i nie wskoczą one na miejsce tej szpary zaraz po wyrwaniu. Ciekawi mnie własnie to, czy dziewczyna, która załozyła aparat uprzednio pozbywając sie np gornej jedynki bedzie musiala czekac kilka miesiecy/rok/dwa lata, zeby zęby się zeszły, żeby dziury nie było, a przez ten czas bedzie cierpiec, bo "jak ja teraz wyglądam"? Proszę o oświecenie przez doświadczone, no i się nie śmiać też proszę
__________________
29
skemmtun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-20, 15:16   #72
Guru93
Przyczajenie
 
Avatar Guru93
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7
GG do Guru93
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Dzięki za odpowiedzi, teraz to wszystko sobie porozważam )
__________________
Britney Rules ....
Guru93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 15:31   #73
roka12345
Raczkowanie
 
Avatar roka12345
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 233
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

skemmtun jedynek się chyba nie wyrywa, zazwyczaj wyrywa się czwórki.
a jeśli chodzi w jakim czasie ząbki wejdą na swoje miejsce to hm... pare miesięcy zależy też jak to tam u Ciebie jest, bo każdy jest inny
__________________
Co się patrzysz...
roka12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 15:35   #74
~Gonia~
Rozeznanie
 
Avatar ~Gonia~
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 619
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez skemmtun Pokaż wiadomość
czesc aparatki
mam pytanie odnoscie wyrywania zębów. otoz korzystając z wyszuiwarki, dowiedziałam sie, ze przy leczeniu ortodontycznym dosc powszechne jest usuwanie np, jedynki, trójki, czy powiedzmy piątki, po to, żeby wyprostowane zęby mogły sie pomiescic. Skoro jednak jest to konieczne, to... co z tą dziurą? Wiadomo, ze aparat tak hop-siup nie wyprostuje zębów i nie wskoczą one na miejsce tej szpary zaraz po wyrwaniu. Ciekawi mnie własnie to, czy dziewczyna, która załozyła aparat uprzednio pozbywając sie np gornej jedynki bedzie musiala czekac kilka miesiecy/rok/dwa lata, zeby zęby się zeszły, żeby dziury nie było, a przez ten czas bedzie cierpiec, bo "jak ja teraz wyglądam"? Proszę o oświecenie przez doświadczone, no i się nie śmiać też proszę
Nie no proszę, kto ci powiedział że ortodonci wyrywają jedynki, dwójki i trójki??? Być może są jakieś ekstremalne przypadki, kiedy lekarz decyduje się na wyrwanie tych zębów, ale z reguły do aparatu wyrywa się trzonowce (czwórki, piątki...). W życiu nie słyszałam, żeby ktoś do aparatu wyrywał jedynki I to prawda dziura po zębie nie zniknie tak hop-siup - to zależy od naturalnych predyspozycji do przesuwania się zębów, czasem trwa to parę miesięcy a czasem przeciąga się aż do 2 lat. Ale na pocieszenie mogę ci powiedzieć, że jak ktoś ma wyrwana np 4 i założony aparat to tak bardzo nie widać tej dziury
__________________
aparatka 2007-2009
Goniowe karteczki quillingowe


soy una soñadora incorregibla por que espero al príncipe azul
~Gonia~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 16:54   #75
skemmtun
Zakorzenienie
 
Avatar skemmtun
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 3 354
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez roka12345 Pokaż wiadomość
jedynek się chyba nie wyrywa, zazwyczaj wyrywa się czwórki.
a zwykle jedną czy od razu dwie?

Cytat:
Napisane przez ~Gonia~ Pokaż wiadomość
Nie no proszę, kto ci powiedział że ortodonci wyrywają jedynki, dwójki i trójki??? Być może są jakieś ekstremalne przypadki, kiedy lekarz decyduje się na wyrwanie tych zębów, ale z reguły do aparatu wyrywa się trzonowce (czwórki, piątki...). W życiu nie słyszałam, żeby ktoś do aparatu wyrywał jedynki I to prawda dziura po zębie nie zniknie tak hop-siup - to zależy od naturalnych predyspozycji do przesuwania się zębów, czasem trwa to parę miesięcy a czasem przeciąga się aż do 2 lat. Ale na pocieszenie mogę ci powiedzieć, że jak ktoś ma wyrwana np 4 i założony aparat to tak bardzo nie widać tej dziury
No własnie na wizażu mi mignęło pare takich przypadków, dlatego też zapytałam. Zastanawiam się nad załozeniem aparaciku i staram sie tez oswoic z myslą, ze w razie potrzeby trzeba (o zgrozo!) conieco usunąc... Jezuuuuu, przeraża mnie wizja chodzenia bez przedniego zęba



Tylko jeszcze taka rzecz mnie nurtuje - każdy ząb ma swój naturalny kształt no i jakby przydzielone miejsce (np kieł stoi jako trzeci, a nie np czwarty). Czy w związku ze zmianą położenia podczas wypełniania tej dziury po wyrwaniu nie wygląda to hmm... nienaturalnie i nieestetycznie?
__________________
29
skemmtun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 17:13   #76
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

No wiem ze 2 sie wyrywa jesli s amleczne;P w niektorych przypadkach, nawet mialysmy tu taki przypadek;]

4 wyrywa sie zazwyczaj z odstepem czasu w sumie to zalezy czy ci sie spieszy..ale ja bym na dwie wyrwane 4 sie nie pisała;P bo ciezko z jedzeniem;P
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 17:16   #77
~Gonia~
Rozeznanie
 
Avatar ~Gonia~
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 619
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez skemmtun Pokaż wiadomość
Tylko jeszcze taka rzecz mnie nurtuje - każdy ząb ma swój naturalny kształt no i jakby przydzielone miejsce (np kieł stoi jako trzeci, a nie np czwarty). Czy w związku ze zmianą położenia podczas wypełniania tej dziury po wyrwaniu nie wygląda to hmm... nienaturalnie i nieestetycznie?
No właśnie dlatego nie wyrywa się przednich zębów, że każdy z nich ma swój specyficzny kształt, a trzonowce są w miarę do siebie podobne, więc nie będzie widać różnicy jeżeli np 5 będzie stała na miejscu uprzednio wyrwanej 4
__________________
aparatka 2007-2009
Goniowe karteczki quillingowe


soy una soñadora incorregibla por que espero al príncipe azul
~Gonia~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 17:19   #78
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez skemmtun Pokaż wiadomość
a zwykle jedną czy od razu dwie?


No własnie na wizażu mi mignęło pare takich przypadków, dlatego też zapytałam. Zastanawiam się nad załozeniem aparaciku i staram sie tez oswoic z myslą, ze w razie potrzeby trzeba (o zgrozo!) conieco usunąc... Jezuuuuu, przeraża mnie wizja chodzenia bez przedniego zęba



Tylko jeszcze taka rzecz mnie nurtuje - każdy ząb ma swój naturalny kształt no i jakby przydzielone miejsce (np kieł stoi jako trzeci, a nie np czwarty). Czy w związku ze zmianą położenia podczas wypełniania tej dziury po wyrwaniu nie wygląda to hmm... nienaturalnie i nieestetycznie?
hmmm...ja czytałam tylko raz o wyrwanej jedynce,ale dolnej i to nie na tym forum...ale zastanawia mnie skąd taki pomysł o wyrywaniu 1,2 czy trójki.kłów się nie wyrywa!tak powie każdy ortodonta-no chyba,że jest jakiś nie teges...
poza tym nie zawsze trzeba wyrywać zęby....a jeśli już to nie zawze dwa,czasm wystarczy jeden lub w ogole
pozdrawiam

pozdrawiam
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 17:41   #79
amitashi
Raczkowanie
 
Avatar amitashi
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Krk;)
Wiadomości: 116
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
4 wyrywa sie zazwyczaj z odstepem czasu w sumie to zalezy czy ci sie spieszy..ale ja bym na dwie wyrwane 4 sie nie pisała;P bo ciezko z jedzeniem;P
HEY wszystkim
otóż ja miałam wyrywane dwie dolne 4, w odstępie czasu... 3dni, i mówiąc szczerze w jedzeniu ich brak w ogóle mi nie doskwierał i nie doskwiera... może dlatego że są na dole, a może dlatego że jem wyłącznie bocznymi zębami
__________________
aparacik (już tylko dół!) od 03.09.2008
All I need is the air I breathe & a place to rest my head
amitashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-20, 18:35   #80
Kamilaaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Witam Was.
Mam pytanie, ale prosze o naprawde szczere odpowiedzi, bez żadnego pocieszania czy coś Otóz mam krzywe zęby u dołu i powoli zaczynaja sie krzywić u góry. JEszcze tego tak nie widać, ale jeszcze jakieś pół roku i przypuszczam że bedzie. Dodam że jestem facetem... Co wolicie u mężczyzny, białe, czyste żeby ale lekko pokrzywione, czy zadbane ale z żelastwem na zębach? Mam mieć założóny, ale mocno sie wacham, głównie boje sie odrzucenia ze strony kobiet. Jakoś sobie nie wyobrażam siebie, elegancki facet i aparat na zębach... Masakra :/

Słyszałem o aparatach niewidocznych? Ile to kosztuje mniej wiecej i czy serio tego nie widać? Czy utrudnia to wymowe?

Jakoś sobie nie wyobrażam dwóch lat bez kobiet... :/
Kamilaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 19:01   #81
cytrynkaxD
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: zakątek świata
Wiadomości: 426
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Mam pytanie:P
otóż 2 górne jedynki mam dość sporo dłuższe od pozostałych i pomiędzy nimi jest przerwa tak jak i między pozostałymi.
Czy na to może pomóc tylko aparat stały?
Nosiłam już aparat, ale nie stały, taki na zgryz, ale dopiero teraz wpadłam na to, że jednak mogłam się poświęcić i założyć stały. No, a teraz to już nie mam na razie kasy na kolejny aparat i wizyty, jest jakiś inny sposób, czy muszę po prostu zbierać i zbierać kasę?
cytrynkaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 19:05   #82
roka12345
Raczkowanie
 
Avatar roka12345
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 233
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Kamilaaaaaa spokojnie xd przecież drugą połówkę się ma dla serduszka, a nie dla wyglądu My nosimy aparacik i mamy powodzenie u chłopców więc myślę że u ciebie nie będzie problemu xd wolisz pomęczyć się dwa lata z żelastwem czy przez całe życie z krzywymi... ? laski wolą proste zęby i te z żelastwem też, bo mają pewność żę o siebie dbasz ! ;* zakładaj bez wachania. z resztą nie jesteś jeszcze taki stary masz 17 lat z tego co wyczytałam... czyli dwa lata starszy odemnie ;d acha! nie utrudnia wymowy i każdy aparat widać czy metal czy kosmetyczny jak już masz miec aparat to bierz ten metal i tak cyz siak już ten aparat masz

A kosmetyczny jest droższy ok. 2000zł za jeden łuk... zależy od ortodonty. Metal jest tańszy ok. 1500zł za łuk. osobiście bardzije polecam metal, bo jest twardy i przetrzyma wszystko, a kosmetyczny jest delikatny i co chwile byś musiał latać do orto, bo zamek sie odkleilł a idź ale jak wolisz i chyba kosmetyczny jets bardzije wypukły... a czy widać aparat to zależy jaki masz ukłąd ust i wogóle np. mi widać górny tylko jak się śmieje ale jak założe dolny to będzie mi widac chyba, bo na dole mi widać ząbki.

Cytrynka wydaje mi się że tylko stały tu pomoże.
__________________
Co się patrzysz...
roka12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 19:37   #83
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez Kamilaaaaaa Pokaż wiadomość
Witam Was.
Mam pytanie, ale prosze o naprawde szczere odpowiedzi, bez żadnego pocieszania czy coś Otóz mam krzywe zęby u dołu i powoli zaczynaja sie krzywić u góry. JEszcze tego tak nie widać, ale jeszcze jakieś pół roku i przypuszczam że bedzie. Dodam że jestem facetem... Co wolicie u mężczyzny, białe, czyste żeby ale lekko pokrzywione, czy zadbane ale z żelastwem na zębach? Mam mieć założóny, ale mocno sie wacham, głównie boje sie odrzucenia ze strony kobiet. Jakoś sobie nie wyobrażam siebie, elegancki facet i aparat na zębach... Masakra :/

Słyszałem o aparatach niewidocznych? Ile to kosztuje mniej wiecej i czy serio tego nie widać? Czy utrudnia to wymowe?

Jakoś sobie nie wyobrażam dwóch lat bez kobiet... :/
Bez przesady Elegancki facet hihi

Kosmetyczny jest ok - pod warunkiem, ze orto montuje co się da przeźroczyste. Nie jest prawda, że kosmetyczne aparaty (porcelanowe) są mnie trwałe niż metalowe. Mam metal i porcelanę - dotąd zero problemów. Dzis mi orto wymienił blaszany drucik na przeżroczysty silikon i jest extra.
Mimo, że boli jak jasna cholera to zaczynam lubić tę maszynę

Incognito (językowy) to koszt 14 tys za oba łuki + 200-300zł wizyta co miesiąc. Ok 20 ortodontów w Polsce zakłada incognito.
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 19:39   #84
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

ja mam do Was drogie panie, małe pytanko.
Jestem już po zdjęciu aparatu, pisałam kilkanaście postów wcześniej (byłam w szoku)
Teraz mam drut retencyjny przyklejony na dolne zęby, czy mogę sobie wybielić zęby tymi paskami wybielającymi ? nie ukruszy mi się ten klej bądź jakoś nie uszkodzi ?
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 19:46   #85
skemmtun
Zakorzenienie
 
Avatar skemmtun
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 3 354
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

wszystkim dziękuję za odpowiedzi
__________________
29
skemmtun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 21:07   #86
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

dziewczyny, ale ja jestem glupia- siedze i dziwie sie, ze nic nie piszecie, wiesz szukam tego watku w subskrypcjach. Co sie okazalo? Ze nie subskrybowalam go...
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 00:55   #87
truskaffka21
Raczkowanie
 
Avatar truskaffka21
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 62
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez ~Gonia~ Pokaż wiadomość
Ale na pocieszenie mogę ci powiedzieć, że jak ktoś ma wyrwana np 4 i założony aparat to tak bardzo nie widać tej dziury
popieram w 100% , ja o swoch dziurach po 4kach w ogole nie pamiętam!

a tak w ogóle to witam po dłuższej przerwie, "stare wyjadaczki" ) jak i nowych gości:P

jutro minie drugi tydzień z aparatem i muszę stwierdzić, że ALBO mi się zdaje, ale dopiero teraz odczuwam jakby aparat naciskał na przedne zęby.
Tzn. jakby one baarrddzzooo powoli się cofały. Oczywiscie nie mowie, że już mam fantastyczne zeby i ściagam aparat za dwa dniDD
Po prostu odczuwam taki nacisk na nie, inny niż zwykle.
Szczerze mówiąc, to się ciesze, porobiłam kilka zdjęć, ale nie zauwazyłam żadnej różnicy:P

W sumie zawsze myślałam, że aparat "robi swoje" tuż po podkręceniu, wiecie, ten ból i w ogóle, wiem, że to polega na pracy 24/24, ale nie myślałam, że nagle po 2 tygodniach bezbolesnego noszenia aparatu poczuję UCISK


Cytat:
Jakoś sobie nie wyobrażam siebie, elegancki facet i aparat na zębach... Masakra :/
jakoś sobie nie wyobrażam eleganckiego faceta z "brzydkim" uśmiechem, masakra

czyste buty, paznokcie ... i piękny uśmiech to PODSTAWA do sukcesu
zakładaj i zobaczysz jak będzie

(p.s jakiekolwiek perypetie życiowe dotyczące Mojego aparatu lub tez nie będą kontynuowane, więc z góry ostrzegam! to tak na marginesie do niektórych )

dobranoc wszystkim!
__________________


08.10.2008 aparat metalowy - góra

Who Wants To Live Forever When Love Must Die
truskaffka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 06:49   #88
moniaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 84
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

[quote=Alexmarmag;9382322]Witam wszystkich
niedługo będę miała zakładany aparat na górę, ale zanim to się stanie, mam mieć usuniętą górną czwórkę po lewej stronie. Jak to jest z tym usuwaniem zębów - niektórzy mówią, że można się bez tego obejść. trochę się boję.. no i będzie dziurę widać..

hmm ja też miałam wyrywane dwie czwórki na górze i nie chciałabym Cię straszyć ale było okropnie... bardzo nieprzyjemnie było, troche bolało mimo znieczulenia... nie mogła mi wyrwać tych ząbków, tak mocno siedziały i nie chciały wyjść a co do dziurek to wogle ich nie widać !! będzie dobrze, raz dwa i po bólu
ja za jednym razem miałam i wyrywane i zakładany aparacik więc wogle u mnie nie widać tych dziurek, nawet podczas usmiechania się
moniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 13:54   #89
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez Kamilaaaaaa Pokaż wiadomość
Witam Was.
Mam pytanie, ale prosze o naprawde szczere odpowiedzi, bez żadnego pocieszania czy coś Otóz mam krzywe zęby u dołu i powoli zaczynaja sie krzywić u góry. JEszcze tego tak nie widać, ale jeszcze jakieś pół roku i przypuszczam że bedzie. Dodam że jestem facetem... Co wolicie u mężczyzny, białe, czyste żeby ale lekko pokrzywione, czy zadbane ale z żelastwem na zębach? Mam mieć założóny, ale mocno sie wacham, głównie boje sie odrzucenia ze strony kobiet. Jakoś sobie nie wyobrażam siebie, elegancki facet i aparat na zębach... Masakra :/

Słyszałem o aparatach niewidocznych? Ile to kosztuje mniej wiecej i czy serio tego nie widać? Czy utrudnia to wymowe?

Jakoś sobie nie wyobrażam dwóch lat bez kobiet... :/
....

Teraz aparat zaklada praktycznie kazdy kto ma kase. Facet czy konieta, a jak to roznica? Mozna powiedziec,ze aparat teraz jest modny. Mozesz spokojnie zakladac!
__________________
\
ariva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 15:43   #90
xxaur
Rozeznanie
 
Avatar xxaur
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 798
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez Kamilaaaaaa Pokaż wiadomość
Witam Was.
Mam pytanie, ale prosze o naprawde szczere odpowiedzi, bez żadnego pocieszania czy coś Otóz mam krzywe zęby u dołu i powoli zaczynaja sie krzywić u góry. JEszcze tego tak nie widać, ale jeszcze jakieś pół roku i przypuszczam że bedzie. Dodam że jestem facetem... Co wolicie u mężczyzny, białe, czyste żeby ale lekko pokrzywione, czy zadbane ale z żelastwem na zębach? Mam mieć założóny, ale mocno sie wacham, głównie boje sie odrzucenia ze strony kobiet. Jakoś sobie nie wyobrażam siebie, elegancki facet i aparat na zębach... Masakra :/

Słyszałem o aparatach niewidocznych? Ile to kosztuje mniej wiecej i czy serio tego nie widać? Czy utrudnia to wymowe?

Jakoś sobie nie wyobrażam dwóch lat bez kobiet... :/
przecież nie patrzy sie tylko na wygląd ^^
moj kolega i ma aparat na zębach i nikt nie zwraca na to szczególnej uwagi i nawet ma dziewczyne, której to nie przeszkadza..
i pomyśl tez jakie za 2 lata będziesz miał zęby.


u mnie dzis bedzie zakladany dolny aparat
__________________
mam własne zdanie i szereg racji,
niezmienna niezależnie od miejsca,
czasu i akcji.
xxaur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:45.