Astma i pigułki antykoncepcyjne ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-09, 18:09   #1
Magda.W
Raczkowanie
 
Avatar Magda.W
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Police
Wiadomości: 73
Question

Astma i pigułki antykoncepcyjne ??


Panie Doktorze
czy możliwe jest że przez branie środków hormonalnych (anytykoncepcji) może pojawić się duszność o raz astma ??
Dodam że pigułki biorę od 10 lat (różne: Minulet, Femoden, Logest) a astmę wykryto 8 lat temu.
Czy to ma coś wspólnego ??
Bardzo prosze o odpowiedź.
Magda
Magda.W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 18:15   #2
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: Astma i pigułki antykoncepcyjne ??

Madziu nie jestem lekarzem ale na astme choruje od dziecka i wiem o niej bardzo duzo i astmy nie moga wywolac tabletki antykoncepcyjne jednakze biorac leki na astme musisz miec dobrze dobrane pigulki bo niektore leki na astme u niektorych osob powoduja problemy z waga. Astma oskrzelowa bo chyba o takiej mowimy moze byc opodlozu alergicznym i najpewniej taka u ciebie wystepuje gdyz wykryta dosc pozno tak wiec napad dusznosci w wypadku tej astmy nastepuje w momencie kotaktu z uczulajacym alergenem natomiast astma oskrzelowa niealergiczna w jej wypadku do dusznosci mzoe dojsc bez powodu, z powodu wysilku i wielu innych, choroba ta tzn astma jest spowodowana albo alergia juz istniejaca albo problemami w budowie drzewa oskrzeli i anpewno pigulki nie maja wplywu na jej powstanie
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 20:36   #3
Selina
Zadomowienie
 
Avatar Selina
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: czwartorzęd :)
Wiadomości: 1 134
GG do Selina
Dot.: Astma i pigułki antykoncepcyjne ??

Cytat:
Napisane przez Misiaczek20
Madziu nie jestem lekarzem ale na astme choruje od dziecka i wiem o niej bardzo duzo i astmy nie moga wywolac tabletki antykoncepcyjne jednakze biorac leki na astme musisz miec dobrze dobrane pigulki bo niektore leki na astme u niektorych osob powoduja problemy z waga. Astma oskrzelowa bo chyba o takiej mowimy moze byc opodlozu alergicznym i najpewniej taka u ciebie wystepuje gdyz wykryta dosc pozno tak wiec napad dusznosci w wypadku tej astmy nastepuje w momencie kotaktu z uczulajacym alergenem natomiast astma oskrzelowa niealergiczna w jej wypadku do dusznosci mzoe dojsc bez powodu, z powodu wysilku i wielu innych, choroba ta tzn astma jest spowodowana albo alergia juz istniejaca albo problemami w budowie drzewa oskrzeli i anpewno pigulki nie maja wplywu na jej powstanie
Misiaczku, możliwe, że akurat u Magdy jedno z drugim nie ma nic wspólnego, ale... Ja biorę Yasmin i na ulotce w rzadkich działaniach niepożądanych właśnie jest astma.
Selina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 23:30   #4
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Astma i pigułki antykoncepcyjne ??

Z uporem maniaka staram się przekonać,że dużo mniej jest przeciwskazań do stosowania wkladki wewnątrzmacicznej niż tabletek antykoncepcyjnych.

Naprawdę nie spodziewamy się wielu dzialań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych, które jednak u niektórych mogą wystąpić.

W. Kazimierak
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 23:44   #5
toffik14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1
Dot.: Astma i pigułki antykoncepcyjne ??

Witam Posiadam astme oskrzelowa od dziecinstwa, lecze sie i jej praktycznie nieodczuwam lecz od 9dni zaczelam brac yasmin i zauwazylam nasilanie sie astmy- poswisty w oskrzelach, wydluzony oddech. Czy to sa skutki uboczne zazywania yasmin? I mam jeszcze jedno pytanko, czy posiadajac poczatkowe zylaki moge zazywac yasmin? Lekarz powiedzial ze moge ale ja sie tyle naczytalam o zylakach i tabletkach antykoncepcyjnych Z gory dziekuje ze odpowiedz, pozdrawiam
toffik14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 12:52   #6
Magdalena Ka
Zadomowienie
 
Avatar Magdalena Ka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 400
Dot.: Astma i pigułki antykoncepcyjne ??

Witam,
mam pytanie.
Czy Neplit Easyhaler 200 wpływa osłabiająco na tabletki antykoncepcyjne Mercilon?
Jest to proszek do inhalacji. Należy do grupy leków nazywanych glikokortykosteroidami, stosowanych w leczeniu astmy.
(nie mam astmy, proszek mam stosować przez 5 dni przy b.ostrym kaszlu)

Bardzo proszę o pomoc. Szukałam informacji w interencie, ale niestety niczego nie znalazłam.

pozdrawiam.
__________________

strach jest dobry. dobrze jest się bać. to znaczy, że masz coś jeszcze do stracenia.

co jest sensem życia?
żyć!

"Nawet partnerzy żądający pełnej wolności, siadając za kierownicą nie jadą lewą stroną. Dlaczego? Mają świadomość ograniczenia i konsekwencji łamania praw".

Magdalena Ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:23.