trudna cera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-12, 15:13   #1
KasiiaP
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Lębork
Wiadomości: 87
GG do KasiiaP

trudna cera


witam!

mam dosc duzy problem z tlusta cera.oglnie to uzywalam juz wszystko poczynajac od tej mniejszej polki po najwyzsza.lekkie emulsje matujace Biothermu czy Lancome nic nie daj.pa 4 godz jestem cala blyszczaca.zaznaczam ze bardzo dbam o oczyszczanie skory.peeling Clarinsa,maseczka Shiseido stosuje co najmniej raz w tygodniu.kazdy podklad a mialam ich wiele z twarzy mi splywa pomimo ze uzywam przedtem baz matujacych.pomozcie bo nie chce siegac po hormony.za wszystkie rady baaaaardzo dziekuje
__________________
Kate
KasiiaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-12, 15:19   #2
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: trudna cera

może sróbuj bibułek matujących - to bardzo dobre wyjście przy tajeuj cerze.

Ja na przykład zrezygnowałam z podkładów - traz jeśli uzywam to tylko w kompakcie lub samego pudru sypkiego.(mam cerę mieszaną)

Możesz jeszcze spróbować odsatwić kosmetyki matujące - używać tylko kremu nawilżającego o lekkiej konsystencji - to też wielu osobom pomogło
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-12, 18:21   #3
KasiiaP
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Lębork
Wiadomości: 87
GG do KasiiaP
Re: trudna cera

..dziękuję...za poradę..bibułki stosuję..nic to jednak nie pomaga..nawet te najlepsze.
__________________
Kate
KasiiaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 08:36   #4
karolina100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 38
Re: trudna cera

a moze KREM z firmy AA OCEANIC-MATUJACY Z MIKROGRANULKAMI ABSORBUJACYMI SEBUM I CZYNNIKIEM GLEBOKO NAWILZAJACYM?jest bezzapachowy.mi pomaga
karolina100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 12:57   #5
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: trudna cera

już wiele razy była o tym mowa na forum, ale powtórze...

Większość (nie wszystkie) kremów matująch wysusza skórę, która potem broni się i wytwarza jeszcze więce łoju... pamięj o tym
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-01, 14:46   #6
margot-sz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 38
GG do margot-sz
Dot.: trudna cera

Ja też mam podobny problem, wszystkie podkłady spływają z buzi już po półtorej godzinie od nałożenia na matową skórę. Pisałam juz kiedys na forum o moim sposobie, ale napiszę raz jeszcze.
Zacznę od tego, że stosuję Diane-35, co trochę zmniejsza wydzielanie sebum, ale przede wszystkim zmniejsza trądzik.
A teraz wracam do tematu: po nałożeniu kremu czekam ok. pół godziny, po czym ścieram świecącą warstwę chusteczką higieniczną. W zasadzie żaden krem nie wchłania się w moją skórę całkowicie i każdy nawet matujący się na niej świeci. Na to nakładam sprawdzony podkład Estee Lauder Double Wear. Cenie go za to, że jest mocno kryjący, a ja mam do ukrycie naczynka. Na miejsca najbardziej czerwone nakładam biały, sypki puder zmieszany z biało-srebrnym, sypkim cieniem do oczu. Taka mieszanka pięknie tuszuje zmarszczki i zaczerwienienia. I dopiero na to właściwy puder. Od dłuższego czasu nie stosuję już pudrów matujących, a jedynie te, które zawieraja srebrne drobinki. Najlepsza jest dla mojej karnacji mozaika Vipery nr 102. Doszłam bowiem do wniosku, że skoro i tak się będę świecić, to niech się chociaż świecę cała i ładnie. No i oczywiście kilka razy dziennie bibułki matujące ArtDeco.
W moim przypadku sprawdza się ten sposób na tyle, że od rana do wieczora mogę się jeszcze ludziom pokazywać.
Przy okazji: przetestowałam, to co ogólnie wiadomo, że im mnej matuję twarz, tym ona się mniej przetłuszcza. Dlatego rano, przed nałożeniem kremu przemywam buzię żelem Physiogel (jest całkowicie neutralny, nie natłuszcza ani nie wysusza, a przy tym nie potrzeba stosowac do niego wody, która też podrażnia wrażliwą cerę) i po nim przecieram się tonikiem w żelu Bielendy z serii różanej. Wygładza i leczy przesuszenia.
Polecam moją terapię, może i u ciebie ona przyniesie rezultaty. Próbkę podkładu zawsze można dostać w perfumerii, kiedy sie ładnie poprosi, a próbkę Physiogelu w aptece. Tonik to wydatek ok. 6.50zł, więc też można wypróbować a niewiele stracić.
Powodzenia!
margot-sz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-01, 19:18   #7
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: trudna cera

A moze nawilzanie? wiem co to znaczy miec cere z ktorej wzwsystko ekspresowo splywa..
Moge polecic krem nawizajacy Happyderm L'Oreala do mieszanej i tlustej, na to nakladam puder w kamieniu Clinique (Stay Matt), na to po kilkunastu minutach puder sypki (najczesciej Vipera rozswietlajacy), w ciagu dnia bibulki matujace...
jkedyne czym sie pocieszam to to, ze ponoc na takich cerach pozneij pojawiaja sie zmarszczki, starzeja sie wolneij (moze nie do konca prawda ale cche w to wierzyc )

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-01, 19:22   #8
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: trudna cera

aha, poz atym stosuje raz na jakis czas peeling, maseczke Erisa i preparaty drazniace skore
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-05, 16:27   #9
Infinity
Raczkowanie
 
Avatar Infinity
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 100
Dot.: trudna cera

A może wypróbuj jakieś ampułki do cery tłustej. Poszperaj po sklepach internetowych, na pewno coś znajdziesz. Mają one działanie łagodzące, bakteriobójcze i regulujące wydzielanie sebum.
http://www.esentia.pl/servlet/SNFPro...dc8fd778d1bd36
Np te, nie używałam akurat z tej firmy, ale na allegro zamówilam sobie ampułki Leim i jestem bardzo zadowolona. Może warto spróbować, bo skład jest znacznie bogatszy niż kremów czy maseczek.
Pzdr
Kasia
Infinity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:37.