Egipt - zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-03-02, 16:46   #1
hoany1
Raczkowanie
 
Avatar hoany1
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 42

Egipt - zbiorczy


Wykupiliśmy z TŻ wczasy w Egipcie. Zastanwiam się co warto wiedzieć na temat tego kraju? Ile co kosztuje, czy należy pamiętać o napiwkach w restauracjach, czego unikać i na co zwrócić uwage, itd?? Może macie swoje wspomnienia z pobytu w Egipcie. Piszcie.
hoany1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 17:01   #2
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Egipt! Czy ktoś tam był? Co zabrać ?

a kiedy jedziecie? byłam tam w zeszłym roku na koniec marca-początek kwietnia było dosyć zimno. żałowałam, że wzięłam tylko jedną ciepłą bluzę. w lato oczywiście jest tam ukrop.
napiwki standardowo jak wszędzie od 10% w górę. turyści są często sprawdzani przez policję turystyczną. w hotelu trzeba zostawiać napiwki dla sprzątających (ewentualnie można co drugie sprzątanie, nie trzeba za każde), bo mogą zrobić psikusa
weźcie leki na biegunkę!!! nie jedzcie surowych owoców i warzyw, nie zamawiajcie drinków z lodem!!!
plaże płatne (oprócz tych przy własnym hotelu).
no i jak coś kupujecie to oczywiście trzeba się targować (jak we wszystkich krajach arabskich), bo zawyżają ceny.
przejazd taksówką - cenę ustalcie zanim wsiądziecie, też można się targować.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-03, 08:03   #3
hoany1
Raczkowanie
 
Avatar hoany1
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 42
Dot.: Egipt! Czy ktoś tam był? Co zabrać ?

to juz CO
hoany1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-03, 08:09   #4
hoany1
Raczkowanie
 
Avatar hoany1
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 42
Dot.: Egipt! Czy ktoś tam był? Co zabrać ?

To juz konkret. Jedziemy dokladnie 27 maja na dwa tygodnie. Wybrałam oferte wszystko w cenie (Sniadania, obiady i kolacje, plus zime napobez- i alkoholowe). Zbieram inforamcje, a wiadomo że najlepszym źródłem sa osoby które były w Egipcie. Dzięki na te cenne uwagi.

Edytowane przez hoany1
Czas edycji: 2006-03-03 o 08:51
hoany1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-03, 08:14   #5
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Egipt! Czy ktoś tam był? Co zabrać ?

my jak bylismy w egipcie - to jak mylismy zeby to plukalismy woda mineralna buzie, a nie kranowa. tak jak pisala moja poprzedniczka trzeba unikac surowych warzyw, owocow, ktore byly myte w ich wodzie (pozywienia, napojow, ktore mialy kontakt z egipska woda).
my bylismy w maju w egipcie i bylo naprawde goraco (nie chce widziec co by bylo gdybysmy byli w lipcu ). zabierzcie dobre kremy z filtrem. jesli nie jestescie przygotowani na tak duze slonce to polecam na poczatku bloker, a potem kremy z nizszym filtrem. oczywiscie kapelusze, chustki lub cos innego na glowe i dobre okulary przeciwsloneczne, a nie jakies bazarowe.
wycieczki fakultatywne najlepiej wykupic sobie nie u rezydenta (maja drozej), a w miejscowych biurach prowadzonych przez polakow. nie pamietam ich strony internetowej (trzeba poszukac, ja szukalam przez google przed wyjazdem i znalazlam od razu). nam bardzo podobala sie wycieczka na quadach (wlasciwie jazda na nich ).
co do wrazen to lepiej nie bede pisac, zeby tu nikogo nie zniechecac i nie psuc wakacji. a co do all inclusive to tak ze spokojem do tego podejdzcie i nie nastawiajcie sie na nie wiadamo co. mam nadzieje, ze wybraliscie hotel o najwiekszej liczbie gwiazdek, bo 5* hotele w egipcie to tak jak w innych krajach 2-3*.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-03, 08:33   #6
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Dot.: Egipt! Czy ktoś tam był? Co zabrać ?

Trzeba zabrać BAARDZO wysokie filtry, kupcie conajmniej 40-stki i jedną 60-kę na wypadek przypieczenia (tam takich wysokich filtrów nie dostaniecie).

Kupcie na bezcłówce wódkę. Przed każdym posiłkiem bania! Tak radzą wszyscy piloci, pozwala to uniknąć "choroby faraona" czyli mega-sraczki spowodowanej różnicami we florze bakteryjnej. Ząbki myjemy MINERALNĄ Z BUTELKI

Weźcie koniecznie dolary w drobnych - w banknotach po 5, 10, 20 USD. Inaczej może być problem z wymianą.

Wszędzie daje się "bakszysz" czyli drobny napiwek wys 1-2 funty egipskie -zostawia się go też na łóżkach dla "pokojowców". Pokojówek nie widziałam

W Hulgardzie jest bardzo tanio: piwo w knajpie ok 3,5 PLN, Extra drink ok 5-6 PLN, papierosy Marlboro ok 4,80 PLN, Pizza ok 6PLN, mineralna ok 0,40PLN, zapalenie sziszy ok 2PLN. W Sharm-El-Sheik jest dużo drożej.

Nie kupujcie wycieczek Polsce. Na miejscu można kupić dużo taniej. Oprócz tradycyjnych piramind i safari na wielbłądach polecam nurkowanie na rafie i wycieczkę na Giftun (jeśli będzie w ofercie).

Targujcie się O WSZYSTKO

Miłej zabawy. Ja bawiłam się tam, jak nigdy wcześniej
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-03, 08:58   #7
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Dot.: Egipt! Czy ktoś tam był? Co zabrać ?

Przede wszystkim należy zabrać krem z wysokim filtrem, uważajcie na Egipcjan ja z moim TŻ miałam bardzo nieprzyjemną sytuację w taksówce, prawie zostaliśmy okradzeni, nie musieliśmy płacić za posiłki i napoje, bo wszystko mieliśmy w cenie. NIE pijcie wody z kranu tylko mineralną, barzo nieprzyjemna sprawa "zemsta Faraona" i koniecznie jedźcie na wycieczkę- aby obejżeć piramidy coś niesamowitego.
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-04, 06:43   #8
hoany1
Raczkowanie
 
Avatar hoany1
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 42
Dot.: Egipt! Czy ktoś tam był? Co zabrać ?

Czytajac Wasze podpowiedzi, troche mnie strach oblecial . Choc nic mnie tak nie przeraza, jak fakt ze postanowilismy wybrac sie na te wczasy z naszym 11 miesiecznym synkiem. Wiec chyba bedzie to odpoczynek pelen stresu. Wakacje oplacone w hotelu 4+. Mam tylko nadzieje ze jakos to przezyjemy i nic powazniejszego nam nie bedzie.
Dziekuje za pomoc i wszystkie cenne informacje.
hoany1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-04, 06:55   #9
shiral
Zadomowienie
 
Avatar shiral
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: płock/Wrocław/Poznań
Wiadomości: 1 873
Dot.: Egipt! Czy ktoś tam był? Co zabrać ?

dużo rzeczy tez się dowiedziałam.hoany na drugim razem jedź do turcji tam jest lepiej a turcy sa bardzo uprzejmi
__________________
Moja strona : ORGAZMUM
Zapraszam
shiral jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-04, 07:39   #10
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Egipt! Czy ktoś tam był? Co zabrać ?

Egipt to cudowny kraj, najbardziej odpowiedni na wycieczki, nie ma co go nawet porównywac do Turcji czy Tunezji chyba,że ktoś leci na wczasy tylko po to aby leżec przez 2 tygodnie plackiem na plaży. Ja w Egipcie jestem co roku i w sumie to copisały dziewczyny wcześniej to prawda, więc nie będę sie powtarzac. Co do tabletek na zemste faraona, to w Polsce można kupic Laremid - jest bardzo skuteczny ale najlepiej przed kazdym posiłkiem łyknąc pół szklaneczki whiski Policja tyrystyczna nie ma prawa sprawdzac turystów ona jest od tego aby chronic turystów przed złodziejami itp a codo smaych Egipcjan to są oni baaardzo uprzejmi, mili i towarzyscy, mamy mnóstwo znajomych Egipcjan, 2 z nich mówi dobrze po polsku wogóle jeszcze ani razu zaden Egipcjanin niezalazł nam za skórę.

pozdrawiam i życzę baaardzo udanej wycieczki

ps. polecam również Dominikanę to rajna ziemi a all incklusive to poprostu wieczna balanga i wyżerka
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-04, 07:54   #11
ksiezycowa_pyza
Raczkowanie
 
Avatar ksiezycowa_pyza
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 292
Dot.: Egipt! Czy ktoś tam był? Co zabrać ?

Ja tylko nie mogę się trochę zgodzić z tą wypowiedzią, że 5 gwiazdkowe hotele to tak jak w innych krajah 2 czy 3. Ja byłam w Le Meridien Makadi Bay był to 5 gwiazdkowy hotel i był naprawdę luksusowy. Fakt nie ma co brac hoteli 2, 3 gwiazdkowych w Egipcie, bo można spodziewać się niezłych niespodzianek, ale jesli chodzi o hotele 5 gwiazdkowe, myslę, że mozna być spokojnym.
ksiezycowa_pyza jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-04, 08:17   #12
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Egipt! Czy ktoś tam był? Co zabrać ?

Tak masz rację ksiezycowa pyzo, hotele 4 i 5 * sa naprawdę dobre, znajomimieszkali w 3* Emire i tam już było gorzej
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-04, 08:48   #13
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Egipt! Czy ktoś tam był? Co zabrać ?

Cytat:
Napisane przez ksiezycowa_pyza
Ja tylko nie mogę się trochę zgodzić z tą wypowiedzią, że 5 gwiazdkowe hotele to tak jak w innych krajah 2 czy 3. Ja byłam w Le Meridien Makadi Bay był to 5 gwiazdkowy hotel i był naprawdę luksusowy. Fakt nie ma co brac hoteli 2, 3 gwiazdkowych w Egipcie, bo można spodziewać się niezłych niespodzianek, ale jesli chodzi o hotele 5 gwiazdkowe, myslę, że mozna być spokojnym.
jak widac kazdy z nas ma inne odczucia. ja jednak nadal bede sie upierac przy tym, ze 5* w egipcie to pic na wode. kazdy z nas ma inne pojecie luksusu.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-04, 09:55   #14
hoany1
Raczkowanie
 
Avatar hoany1
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 42
Dot.: Egipt! Czy ktoś tam był? Co zabrać ?

Mam jeszcze jedno pytanie. Ile wydalyscie dodatkowo pieniedzy podczas wakacji? Albo inaczej, jak kalkulujecie "kiszonkowe " na dwu tygodniowy wyjazd dla jedenej lub dwoch osob??
hoany1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-04, 17:36   #15
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Egipt! Czy ktoś tam był? Co zabrać ?

Cytat:
Napisane przez hoany1
Mam jeszcze jedno pytanie. Ile wydalyscie dodatkowo pieniedzy podczas wakacji? Albo inaczej, jak kalkulujecie "kiszonkowe " na dwu tygodniowy wyjazd dla jedenej lub dwoch osob??

Myślę, że na 2 tygodnie starczy jakieś 200 dolarów. No chyba, że chcesz kupować jakąś biżuterię, to wtedy weź więcej.

Ceny pizzy, napojów, są zbliżone do cen polskich.

Ja podczas pobytu w Egipcie myłam zęby z użyciem "kranówki" i nic mi się nie stało, ale jeśli bardzo się boisz, to używaj mineralnej.

Tak jak pisały dziewczyny-targować się wszędzie.

Krem z wysokim filtrem także.

Aaa... Jeśli nie daj Boże zginie Ci coś w hotelu, to musisz zgłosić to egipskiej policji, bo jak tego nie zrobisz, to potem mogą być problemy z dostaniem odszkodowania za zaginięcie bagażu.

Co do egipskich biur podróży, to często ich pracownicy sami wyszukują potencjalnych klientów i zaczepiają ich na ulicy.

Co do hoteli, to w kwietniu będę mieszkać przez tydzień właśnie w hotelu 2*. Jestem bardzo ciekawa, czy rzeczywiście warunki będą tragiczne.

Pamiętaj jeszcze, że do niektórych zabytkowych świątyń nie można wchodzić w krótkich spodenkach czy spódniczkach i w bluzkach z odkrytymi ramionami.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-04, 18:36   #16
tusia25
Raczkowanie
 
Avatar tusia25
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Nida
Wiadomości: 90
Dot.: Egipt! Czy ktoś tam był? Co zabrać ?

Odradzam pojenie się wódką przed posiłkami.
Wódka wyjaławia florę bakteryją żołądka, a akurat dobroczynne bakterie przy biegunce są bardzo potrzebne! (Polecam wziąć Trilac z Polski - kapsułki pomagające odbudować florę baktryjną żołądka przy biegunkach).

Mój dziesięcioletni syn nie chorował na "zemstę", mnie trzymała jeden dzień - byłam na to przygotowana. Zażyłam sporą dawkę Nifuroksazydu przy pierwszym "kręceniu" w brzuchu (na receptę przepisany przez lekarza w Polsce) i unikałam alkoholu przez dwa dni (alkohol nasila biegunkę!!!!). Jak ręką odjął.

Poza tym - Koniecznie prócz wysokich filtrów - coś na głowę i pić dużo wody.

Polecam też przekopanie forum "Gazety": Egipt, Egipt - hotele.

No i koniecznie dużo uśmiechu, luzu i dobrego nastroju proszę zapakować!
)))
tusia25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-04, 18:40   #17
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Egipt! Czy ktoś tam był? Co zabrać ?

Dodam jeszcze, że podczas poytu w Egipcie nie piłam alkoholu i "zemsta faraona" mnie ominęła.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-04, 18:48   #18
tusia25
Raczkowanie
 
Avatar tusia25
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Nida
Wiadomości: 90
Dot.: Egipt! Czy ktoś tam był? Co zabrać ?

Cytat:
Napisane przez Gonia1
Co do hoteli, to w kwietniu będę mieszkać przez tydzień właśnie w hotelu 2*. Jestem bardzo ciekawa, czy rzeczywiście warunki będą tragiczne.
Nie chcę Cię podłamywać, ale jest wielce prawdopodobne, że będzie tragicznie
Możesz napisać, jaki to hotel i gdzie?
tusia25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-04, 19:08   #19
Mroczna_Kuleczka_Zaglady
Raczkowanie
 
Avatar Mroczna_Kuleczka_Zaglady
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Z Pracy (Kawiarenka Internetowa)
Wiadomości: 122
GG do Mroczna_Kuleczka_Zaglady
Dot.: Egipt! Czy ktoś tam był? Co zabrać ?

Niewiem czy ktos to pisale ale niechce mi sie szukac, musisz uwazac na "amebocostam" pasozyta ktore wlasnie najlatwiej zlapac w egipcie .... jest to takie male bydle co zjada ci skanki zoładka lub jelita niepamietam dokladnie i dotego sie rozrasata ... jeden z pilowot od nas to przywiozl potem musial miec operacje ....
__________________
I Exist... really i do !!!
Mroczna_Kuleczka_Zaglady jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-05, 16:47   #20
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Egipt! Czy ktoś tam był? Co zabrać ?

a i jeszcze mi się przypomniało, żebyście tylko nie pozwolili nikomu nal lotnisku dotykać bagaży! zaraz zbiera się kilku chętnych, żeby za napiwek (bakszysz) zanieść walizki do autokaru. jeśli się zgodzicię to za każdy metr dosłownie będą chcieli "one dolar" i nie będą chcieli oddać bagażu. z mojej wycieczki kilka osób się na to nabrało (ja wiedziałam wcześniej ).
i zup też nie jedzcie
ten trilac, o którym ktoś wyżej pisał, to naprawdę dobry pomysł. no i koniecznie środki na biegunkę (nifuroksazyd, imodium itp.).
wycieczki na miejscu rzeczywiście sporo tańsze niż u rezydentów. polecam łódź "podwodną" (oglądanie rafy koralowej)
wersta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-05, 17:16   #21
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Egipt! Czy ktoś tam był? Co zabrać ?

Cytat:
Napisane przez tusia25
Nie chcę Cię podłamywać, ale jest wielce prawdopodobne, że będzie tragicznie
Możesz napisać, jaki to hotel i gdzie?
El Arosa w Hurghadzie.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-05, 17:24   #22
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Egipt! Czy ktoś tam był? Co zabrać ?

Mam nadzieję, że nie dostanę bana, jeśli podam Wam adres forum o Hurghadzie, na którym można przeczytać info o wielu hotelach w tym mieście. www.forum.hurghada.pl
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-05, 19:10   #23
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Egipt! Czy ktoś tam był? Co zabrać ?

Cytat:
Napisane przez Gonia1
El Arosa w Hurghadzie.
To ja tobie radzę lepiej zostac w domu, hotel ze ślepymi pokojami, robakami i nie działającą klimatyzacją
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-06, 18:11   #24
hoany1
Raczkowanie
 
Avatar hoany1
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 42
Dot.: Egipt! Czy ktoś tam był? Co zabrać ?

Dziewczyny, im więcej informacji tym większe moje przerażenie .
Zaczynam się zastanawiać czy to był dobry wybór ten wyjazd do Egiptu?
Wiedziałam że Egipt jest dla nas jak "trzeci świat" ale przyznam że nie myślam że pobyt wygląda aż tak przerażająco!! Teraz moje marzenia o odpoczynku przeobraziły się w zakazy i przykazy aby przeżyć ten wyjazd.
Choć ko0że jeśli zastosuje się do waszych cennych wskazówek to wcalenie bedzie aż tak źle .
Nadal zbieram informacje i czekam na każdą Waszą podpowiedz.
A co do hotelu w którym mamy spędzić wakacje to HILTON NUWEIBA CORAL RESORT- może macie jakieś konkrety o tym miejscu.
hoany1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-06, 18:27   #25
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Egipt! Czy ktoś tam był? Co zabrać ?

hoany1 my przeżyłyśmy, więc chyba nie jest tam aż tak tragicznie

ja byłam w sharm elsheik (kurcze już nie pamiętam jak to się pisze ) mieszkaliśmy w holliday inn (5*) i rzeczywiście standard sporo odbiega od europejskich 5*, ale nie ma co przesadzać.
a robaki są we wszystkich ciepłych krajach
wersta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-06, 18:52   #26
asia321
Rozeznanie
 
Avatar asia321
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 702
GG do asia321
Dot.: Egipt! Czy ktoś tam był? Co zabrać ?

witam! ja byłam w (lipiec/sierpień) 2004r w Hurghadzie w hotelu "Sultan beach" (czy jakos tak ) , tak jak dziewczyny wspominały radzę uważać na drinki z lodem, i nie PIĆ wody z kranu, wakacje wspominam bardzo mile z tym ze było baardzo gorąco w południe siedziałam w pokoju bo bałam sie dosłownie wyjsć (50 stopni). Polecam baardzo gorąco wycieczkę na rafy koralowe, wspaniałe przezycie, śliczne, niezapomniane widoki, turkusowa wodaa .. życzę miłego pobytu
__________________
30.04.2014 3:15
asia321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-07, 10:59   #27
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Egipt! Czy ktoś tam był? Co zabrać ?

Cytat:
Napisane przez hoany1
Dziewczyny, im więcej informacji tym większe moje przerażenie .
Zaczynam się zastanawiać czy to był dobry wybór ten wyjazd do Egiptu?
Wiedziałam że Egipt jest dla nas jak "trzeci świat" ale przyznam że nie myślam że pobyt wygląda aż tak przerażająco!! Teraz moje marzenia o odpoczynku przeobraziły się w zakazy i przykazy aby przeżyć ten wyjazd.
Choć ko0że jeśli zastosuje się do waszych cennych wskazówek to wcalenie bedzie aż tak źle .
Nadal zbieram informacje i czekam na każdą Waszą podpowiedz.
A co do hotelu w którym mamy spędzić wakacje to HILTON NUWEIBA CORAL RESORT- może macie jakieś konkrety o tym miejscu.
hoany1 hotele resortu Hilton na całym świecie mają największy standard, więc nie masz co sie przejmowac co do hotelu i naprawdę Egipt to niesamowite miejsce a spędzone tam wczasy są niezapomniane
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-25, 10:45   #28
tually
Raczkowanie
 
Avatar tually
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 169
Egipt!!! Cudowny kraj!

Byłam 2 razy w tym cudnym kraju. Nie wiem tak dokonca czemu mi sie tam tak bardzo podoba. Uważam ze ludzie są ok (a są b. uprzejmi gdy jestes klientem), dbaja o turystów, piękne morze i plaże, dużo do zwiedzania (b. ciekawe). Wiem też ze ten kraj ma duzo minusów i spotkało mnie tez kilka przykrosci ale mimo to pochwalam bardzo. Wielu ludzi boi sie ataków terrorystycznych, bo bylo ich nawet kilka. Teraz wiem ze dbaja o bezpieczenstwo. Kazda wycieczka ma konwój, na ulicach miasta stoją całodzienne patrole szeroko uzbrojone, w kazdym hotelu są bramki z wykrywaczem metali (chociaz wiadomo ze nie ma 100% bezpieczenstwa). Co do upałów to moge śmiało powiedzieć że nie są takie złe. Temp. w czerwcu ok 35-45 stopni, ale tam az tak sie tego nie czuje bo powietrze jest bardzo suche. Słońce szybko pali wiec trzeba sie smarować. Oczywiscie wielką atrakcją są rafy koralowe. Jesli chodzi o komunikatywność to prawie kazdy egipcjan umie przynajmniej angielski. W hotelach zwykli sprzatacze umia komunikatywnie po angielsku, niemiecku, francusku i rosyjsku. Czesto sie zdarza ze kilka zwrotów po polsku. Ogolnie bardzo lubią polaków. Można sie tam b. dobrze targować. Ja bylam 2 razy w Hurghadzie, ale słyszalam że Sharm el sheikh jest jeszcze piekniejsze. Nie wiem co jeszcze dodać. Jak ktoś ma pyt, albo tez był i cos chce dodać to pisać
tually jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-25, 10:50   #29
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Egipt!!! Cudowny kraj!

za to ja odradzam Egipt . byly to moje najgorsze wakacje w zyciu .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-25, 15:13   #30
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Egipt!!! Cudowny kraj!

Ja byłam 1 raz w Hurghadzie. To był bardzo udany wyjazd, wspominam go wspaniale, może było trochę za gorąco, ale czego spodziewać się po Afryce miasteczko ciekawe, (są też dzielnice nie-turystyczne) plaża po prostu boska (piękna, czysta, należąca do hotelu- tam prawie każdy hotel ma plażę), mimo że była blisko hotelu, co 20 minut dojeżdżał do niej busik, żeby nie przegrzać się idąc po słońcu woda cieplutka (chwilami trudno było się w niej ochłodzić), przejrzysta, z malutkimi rybkami
naprawdę mi się podobało
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-17 13:13:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:38.