Przedszkole publiczne VS "przedszkole" prywatne - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-21, 08:51   #61
kajankas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 432
Dot.: Przedszkole publiczne VS "przedszkole" prywatne

A jakieś konkretne argumenty? Bo jak dotąd nie usłyszałam ich w tym temacie zbyt wielu - same ogólniki
kajankas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 11:53   #62
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Przedszkole publiczne VS "przedszkole" prywatne

Moja chodzi póki co do prywatnego ale od września zaczyna z państwowym.
W prywatnym nie podoba mi się początkowe namawianie dziecka do jedzenia obiadu - u nas skutkowało to niechęcią do przedszkola, niechęcią do obiadów w p-lu a następnie niechęcią do obiadów w domu. Na szczęście po odbyciu poważnej rozmowy w p-lu udało się wyjść na prostą ( ale kosztowało to masę stresów u dziecka i mnie ) Teraz jest ok i dziecko znów polubiło chodzenie.
Na plus że wychodzą często na dwór, mają sporo imprez i krótkich wycieczek w ciekawe miejsca. Plusem są godziny w których dziecko można zawieść i to ze przez całe lato mają otwarte.
Minusem że grupy są łączone 3 i 4latków a w wakacje starszaki przebywają też z maluchami ze żłobka ( zadania jakie robią dostosowywane są wtedy do młodszych dzieci) ale ogólnie jestem zadowolona.

Nie zakładam że po przejściu do państwówki będziemy nieszczęśliwi, na razie cieszę się perspektywą nie jeżdżenia autobusem do drugiej dzielnicy
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 08:51   #63
kajankas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 432
Dot.: Przedszkole publiczne VS "przedszkole" prywatne

Hmmm... to dzieci gdzieś nie są namawiane do jedzenia obiadu? Mogą powiedzieć nie, i chodzić cały dzień na głodzie? ;-) Akurat łączenie grup jest dobre - szczególnie dla młodszych dzieci, szybciej się uczą. Tutaj mam akurat przykład z najbliższego otoczenia.
kajankas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 12:30   #64
blackberry09
Raczkowanie
 
Avatar blackberry09
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Sandomierz
Wiadomości: 340
Dot.: Przedszkole publiczne VS "przedszkole" prywatne

Cytat:
Napisane przez kajankas Pokaż wiadomość
Hmmm... to dzieci gdzieś nie są namawiane do jedzenia obiadu? Mogą powiedzieć nie, i chodzić cały dzień na głodzie? ;-) Akurat łączenie grup jest dobre - szczególnie dla młodszych dzieci, szybciej się uczą. Tutaj mam akurat przykład z najbliższego otoczenia.
1.tak, nie wszędzie dzieci są namawiane, moja córka chodzi do państwowego i jak czegoś nie chce jeść to nie je, nikt nie namawia i nie każe jeść na siłę, jedynie mają siedzieć dzieci przy stoliku jak jest pora posiłku
2. łączenie grup wcale nie jest takie dobre, starsze dzieci często popychają te młodsze, które się później boją
__________________


Edytowane przez blackberry09
Czas edycji: 2015-07-22 o 12:31
blackberry09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 14:06   #65
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: Przedszkole publiczne VS "przedszkole" prywatne

Cytat:
Napisane przez kajankas Pokaż wiadomość
Hmmm... to dzieci gdzieś nie są namawiane do jedzenia obiadu? Mogą powiedzieć nie, i chodzić cały dzień na głodzie? ;-) Akurat łączenie grup jest dobre - szczególnie dla młodszych dzieci, szybciej się uczą. Tutaj mam akurat przykład z najbliższego otoczenia.
U nas nie ma przymusu jedzenia. Są dzieci które poza domem nie lubią jeść albo jedzą tylko wybrane rzeczy w takim przypadku opiekunki rozmawiają z rodzicami i ustalane sa wytyczne dotyczące jedzenia. Mój syn prze ponad pół roku nie jadał zup bo twierdził że są okropne nigdy nie był namawiany a tym bardziej zmuszany.

Cytat:
Napisane przez blackberry09 Pokaż wiadomość
1.tak, nie wszędzie dzieci są namawiane, moja córka chodzi do państwowego i jak czegoś nie chce jeść to nie je, nikt nie namawia i nie każe jeść na siłę, jedynie mają siedzieć dzieci przy stoliku jak jest pora posiłku
2. łączenie grup wcale nie jest takie dobre, starsze dzieci często popychają te młodsze, które się później boją
Co do drugiego to się nie zgadzam. W grupie mojego syna są 2,3 i 4-latki. Oczywiście się zdarzyło że ktoś kogoś popchnął ale w grupie tylko 3 - latków też zdarzają się awantury. Zasada jest taka że młodsze uczą się od starszych, a starsi pomagają maluchom. Zadania dostosowane są wiekowo - nie ma czegoś takiego że 4 - latek dostaje kolorowankę dla 2 - latka
__________________
"Bo rodzina jest najważniejsza. Żaden zawodowy sukces nie waży tyle, ile szczęście w miłości. Żadna zawodowa porażka nie boli tak jak rozstanie. "
B.Grysiak
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 18:07   #66
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Przedszkole publiczne VS "przedszkole" prywatne

Cytat:
Napisane przez kajankas Pokaż wiadomość
Hmmm... to dzieci gdzieś nie są namawiane do jedzenia obiadu? Mogą powiedzieć nie, i chodzić cały dzień na głodzie? ;-) Akurat łączenie grup jest dobre - szczególnie dla młodszych dzieci, szybciej się uczą. Tutaj mam akurat przykład z najbliższego otoczenia.
Wierzę że nie są wszędzie namawiane/zachęcane. U mojego jedzącego wszystko do tej pory dziecka spowodowało to niechęć do jedzenia i taką niechęć do p-la że rano był krzyk niemal do wymiotów. Na szczęście udało się zrezygnować z obiadów w p-lu na rzecz kanapki zrobionej przeze mnie ( a w domu obiad)
Łączenie jest ok ale czego uczą się 4latki od młodszych dzieci? Moja bardzo lubi starsze jak i młodsze dzieci ale od młodszych to się raczej niczego nie nauczy
No i na minus że jeszcze w tej grupie są kładzione spać.
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 19:37   #67
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: Przedszkole publiczne VS "przedszkole" prywatne

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Wierzę że nie są wszędzie namawiane/zachęcane. U mojego jedzącego wszystko do tej pory dziecka spowodowało to niechęć do jedzenia i taką niechęć do p-la że rano był krzyk niemal do wymiotów. Na szczęście udało się zrezygnować z obiadów w p-lu na rzecz kanapki zrobionej przeze mnie ( a w domu obiad)
Łączenie jest ok ale czego uczą się 4latki od młodszych dzieci? Moja bardzo lubi starsze jak i młodsze dzieci ale od młodszych to się raczej niczego nie nauczy
No i na minus że jeszcze w tej grupie są kładzione spać.
4-latki uczą się właśnie że młodsze dzieci są słabsze, nie wolno ich popycha, czasem trzeba im pomóc przejść przez próg czy podać im ręcznik. Młodsze obserwując starsze uczą się zasad jakie panują np podczas posiłków. Edukacja jako taka jest sprawa opiekunek ale z tego co wiem to są prowadzone w ten sposób ze zarówno 4 jak i 2 latek jest zainteresowany
__________________
"Bo rodzina jest najważniejsza. Żaden zawodowy sukces nie waży tyle, ile szczęście w miłości. Żadna zawodowa porażka nie boli tak jak rozstanie. "
B.Grysiak
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-22, 20:14   #68
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Przedszkole publiczne VS "przedszkole" prywatne

Wiesz ja cały czas się odnoszę do mojego dziecka, które akurat ma młodsze rodzeństwo w domu. Pomoc udzielana młodszym jest na porządku dziennym i tego się już nie nauczy bo umie Tak sobie gdybam że od 5 latków nauczy się więcej od września.
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 19:59   #69
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Przedszkole publiczne VS "przedszkole" prywatne

Cytat:
Napisane przez kajankas Pokaż wiadomość
Hmmm... to dzieci gdzieś nie są namawiane do jedzenia obiadu? Mogą powiedzieć nie, i chodzić cały dzień na głodzie? ;-) Akurat łączenie grup jest dobre - szczególnie dla młodszych dzieci, szybciej się uczą. Tutaj mam akurat przykład z najbliższego otoczenia.
Tak, w "moim" państwowym żłobku jest nawet w regulaminie, że dziecku proponowany jest jeden posiłek dwukrotnie. Jeśli odmawia, nie musi jeść. Próbowałam negocjować, żeby w przypadku mojego młodszego niejadka trochę więcej prób podejmować, ale panie mówią, że nie mogą. I nie jest problemem że dziecko nie będzie jadło cały dzień w żłobku. "dokarmi pani w domu". Nie wiem jak to bedzie w praktyce, bo młodsze dziecko zaczyna żłobek od września,a starsze wcina wszystko + dokładki + to czego inne dzieci nie zjedzą.
Teraz w lipcu są łączone 3 grupy wiekowe, a na podwórku bawi się razem 5 grup (w ciągu roku każda grupa bawi się w swojej części ogrodu, teraz wszyscy razem). Moje dziecko nie skarży się ani na młodsze ani na starsze dzieci.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-26, 18:00   #70
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 474
Dot.: Przedszkole publiczne VS "przedszkole" prywatne

Cytat:
Napisane przez 21pyza Pokaż wiadomość
U nas nie ma przymusu jedzenia. Są dzieci które poza domem nie lubią jeść albo jedzą tylko wybrane rzeczy w takim przypadku opiekunki rozmawiają z rodzicami i ustalane sa wytyczne dotyczące jedzenia. Mój syn prze ponad pół roku nie jadał zup bo twierdził że są okropne nigdy nie był namawiany a tym bardziej zmuszany.


Co do drugiego to się nie zgadzam. W grupie mojego syna są 2,3 i 4-latki. Oczywiście się zdarzyło że ktoś kogoś popchnął ale w grupie tylko 3 - latków też zdarzają się awantury. Zasada jest taka że młodsze uczą się od starszych, a starsi pomagają maluchom. Zadania dostosowane są wiekowo - nie ma czegoś takiego że 4 - latek dostaje kolorowankę dla 2 - latka
Córka chodzi do przedszkola prywatnego z łączonymi grupami- z tym, że ona trafiła jako młodsza.
U nas tak samo

Łączenie grup jest świetne w przypadku rodzeństwa- w grupie córki była np. 4-latka i 2.5 letnia siostra czy brat.

Na plus- super zajęcia, własny plac zabaw (pobliskie przedszkole go nie ma i dzieci chodzą trzymając linkę po ulicach), indywidualne podejście do dziecka.
Grupy spotykają się w ogródku, na próbach przedstawień, wspólnych zajęciach tematycznych (bo często są tygodnie związane z jakimś tematem, kulturą danego kraju itp) i wszystkie opiekunki znają wszystkie dzieci ( w sumie ok. 70-80).
Nacisk na pozytywne społeczne zachowania, rozwiązywanie konfliktów, nieakceptowanie agresji, dużo tłumaczenia.

Jedyny i to duży minus- zbytnie tolerowanie przyprowadzania chorych dzieci, przez co non stop infekcje i przez 3/4 roku frekwencja w grupie 50% z powodu zarażania się nawzajem. Może to wynika z tego, że rodzice sporo płacą i opiekunkom niezręcznie jest dzwonić, że dziecko bardzo kaszle -chyba dzwonią tylko w naprawdę poważnych sytuacjach.
Przypuszczam, że w publicznym łatwiej opiekunkom odesłać chore dziecko do domu, z korzyścią dla wszystkich.
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 14:59   #71
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Przedszkole publiczne VS "przedszkole" prywatne

Ja swojego szkraba posłałam do prywatnego Cherry Garden. Uważam że dziecko o wiele lepiej będzie w nim się uczyło (małe grupki), będzie bezpieczniejsze i nauczycielki lepiej będą na nie patrzyły
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-07, 10:42   #72
mmoniaa
Zadomowienie
 
Avatar mmoniaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 903
GG do mmoniaa
Dot.: Przedszkole publiczne VS "przedszkole" prywatne

Moja córka od września chodzi do państwowego przedszkola. Ale rezygnujemy. Nauczycielka jedna na 25 dzieciaków i jedna pani do pomocy. Zauważyłam, że ich praca polega głównie na pilnowaniu, żeby nikomu nic się nie stało, żeby się nie biły. Córka mówi, że nie chce tam chodzić bo się nudzi. Płacze rano, mimo, że na początku września nie płakała. Nie jest dzieckiem zbyt odważnym, przebojowym, raczej spokojnym, nie ma takiej siły przebicia jak inne dzieci. Dlatego pozostaje w tak licznej grupie niezauważona. Jest dzieckiem lubiącym się bawić, na ogół radosnym, tym bardziej niepokoi mnie jej niechęć do przedszkola. Poza tym muszę oddać dziecko przy drzwiach pani, która przebiera dziecko i odprowadza do sali. Nie mam stałego kontaktu z nauczycielem, trzeba się umówić na konkretny dzień, na konkretną godzinę żeby się czegokolwiek dowiedzieć. Dla mnie to chore. Chory system w tym przedszkolu. Czuje się tam jak intruz, który nie powinien się wtrącać i o zbyt wiele pytać. Znalazłam przedszkole prywatne (z polecenia), gdzie grupa liczy około 15 dzieci ( w maluszkach jeden nauczyciel i pomoc). Rodzic odprowadza dziecko do sali, jest codziennie kontakt wychowawcą, na bieżąco są przekazywane informacje. Mam nadzieję, że córka wreszcie będzie chodziła z uśmiechem na twarzy do przedszkola. Koszt wysoki, ale trudno.
__________________
ciuszki


jestem idealnie nieidealna
mmoniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-11, 21:01   #73
kata_strofa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 69
Dot.: Przedszkole publiczne VS "przedszkole" prywatne

Cytat:
Napisane przez mmoniaa Pokaż wiadomość
Moja córka od września chodzi do państwowego przedszkola. Ale rezygnujemy. Nauczycielka jedna na 25 dzieciaków i jedna pani do pomocy. Zauważyłam, że ich praca polega głównie na pilnowaniu, żeby nikomu nic się nie stało, żeby się nie biły. Córka mówi, że nie chce tam chodzić bo się nudzi. Płacze rano, mimo, że na początku września nie płakała. Nie jest dzieckiem zbyt odważnym, przebojowym, raczej spokojnym, nie ma takiej siły przebicia jak inne dzieci. Dlatego pozostaje w tak licznej grupie niezauważona. Jest dzieckiem lubiącym się bawić, na ogół radosnym, tym bardziej niepokoi mnie jej niechęć do przedszkola. Poza tym muszę oddać dziecko przy drzwiach pani, która przebiera dziecko i odprowadza do sali. Nie mam stałego kontaktu z nauczycielem, trzeba się umówić na konkretny dzień, na konkretną godzinę żeby się czegokolwiek dowiedzieć. Dla mnie to chore. Chory system w tym przedszkolu. Czuje się tam jak intruz, który nie powinien się wtrącać i o zbyt wiele pytać. Znalazłam przedszkole prywatne (z polecenia), gdzie grupa liczy około 15 dzieci ( w maluszkach jeden nauczyciel i pomoc). Rodzic odprowadza dziecko do sali, jest codziennie kontakt wychowawcą, na bieżąco są przekazywane informacje. Mam nadzieję, że córka wreszcie będzie chodziła z uśmiechem na twarzy do przedszkola. Koszt wysoki, ale trudno.
Jesli cie stac to czemu nie. Wiadomo ze dla niektorych przedszkole prywatne to spory wydatek, na ktory nie mogą sobie pozwolic. a prawdą jest ze te liczne grupy dzieciaczkow nie sa sprzyjajace dla samych dzieci.
kata_strofa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 13:41   #74
Morka1
Raczkowanie
 
Avatar Morka1
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 244
Dot.: Przedszkole publiczne VS "przedszkole" prywatne

To jest rzeczywiście wybór nie łatwy, choć ja nie miałam z tym problemu i od początku stawiałam na przedszkole prywatne, najlepiej dwujęzyczne, zależy mi aby dziecko umiało jakiś język obcy ( i to lepiej niż rodzice) teraz świat to jedna globalna wioska i nie da się inaczej, poza tym rzeczywiście dzieci w mniejszych grupach są lepiej dopatrzone i dopilnowane.
Morka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 17:41   #75
Pam123
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 32
Dot.: Przedszkole publiczne VS "przedszkole" prywatne

Cytat:
Napisane przez kajankas Pokaż wiadomość
Hmmm... to dzieci gdzieś nie są namawiane do jedzenia obiadu? Mogą powiedzieć nie, i chodzić cały dzień na głodzie? ;-) Akurat łączenie grup jest dobre - szczególnie dla młodszych dzieci, szybciej się uczą. Tutaj mam akurat przykład z najbliższego otoczenia.
U mojej córki w przedszkolu (prywatne) nie namawiają do jedzenia. Dzieci siadają i po prostu jedzą - jedno patrzy na drugie i wtedy odruch siegania po jedzenie i naśladowania jest naturalny. taki 2-3 latek na nakaz przeież z automatu reaguje na "nie", więc to kompletnie bez sensu
Ogólnie ja jestem bardzo zadowolona, moja mała uwielbia przedszkole, mają świetne zabawy, eksperymenty, codziennie oglądam zdjęcia z ciekawych zajęć na stronie na FB. Płacimy dużo, ale myślę, że warto
Pam123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 16:23   #76
Sarina_Blue
Raczkowanie
 
Avatar Sarina_Blue
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 93
Dot.: Przedszkole publiczne VS "przedszkole" prywatne

Morka1 - dwujęzyczne przedszkole to bardzo dobry wybór. Jeśli będę miała kiedyś drugie dziecko to zamierzam je posłać już do dwujęzycznego żłobka. Dzieci uczą się w takich miejscach w sposób bardzo naturalny, słuchając, odbywa się to jak nauką języka polskiego bez żadnego stresu przez zabawę i gry. Moje dziecko chodzi do Academy International i jestem naprawdę zaskoczona jakie robi postępy w języku. Widzę, że dużo więcej rozumie z bajek, chętnie śpiewa piosenki po angielsku. Próbujemy już nawet z nim rozmawiać w domu w tym języku.
__________________
Uśmiechaj się a życie będzie przyjemniejsze
Sarina_Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 15:32   #77
kosmitkaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 14
Dot.: Przedszkole publiczne VS "przedszkole" prywatne

Ja skłaniam się ku prywatnemu niepublicznemu przedszkolu, mąż woli państwowe, bo jest sporo tańsze, a on uważa, że skoro sam takie "odbył" to dziecku tam się nie stanie krzywda.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-03-24 o 08:56 Powód: Link.
kosmitkaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 18:21   #78
t_89
Zakorzenienie
 
Avatar t_89
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 058
Dot.: Przedszkole publiczne VS "przedszkole" prywatne

Ja moją córkę bedę posyłałą do przedszola od wrzesnia, chyba ze znajde wczesniej prace to wczesniej. We wrzesniu akurat skonczy 3 lata. Jakbym teraz znalazła parce do posłałabym ja do prywatnego z racji tego, ze u mnie w miejscowosci panstwowe sa czynne do 16 a wiekszosc ofert pracy to w godzinach 9-17 lub 15-20 roznie. Moja kolezanka posyła tam dziecko i mowi, ze jest bardzo zadowolona. Za 10 zł miesiecznie dodatkowo jest jezyk angielski lub nauka tanca, jecyk niemiecki i jeszcze jakies zajecia chyba plastyczne. Sama nie wiem ktore przedszkole jest lepsze, trudno ocenic, dziecko musialoby troche pochodzic do jednego troche do drugiego zeby sie zorientowac. Wszedzie sa plusy i minusy, najgorzej z tymi godzinami i to, ze w wakacje panstwowe sa zamkniete tylko jedno jest otwarte na wszystkie dzieci, a prywatne czynne całe lato.
t_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 01:29   #79
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 474
Dot.: Przedszkole publiczne VS "przedszkole" prywatne

Cytat:
Napisane przez kosmitkaja Pokaż wiadomość
Ja skłaniam się ku prywatnemu przedszkolu, mąż woli państwowe, bo jest sporo tańsze, a on uważa, że skoro sam takie "odbył" to dziecku tam się nie stanie krzywda.
To chyba nie powinno być główne kryterium.

"Niestanie się krzywdy" a odpowiednia opieka i zajęcia rozwijające dziecko to zdecydowanie nie to samo.
Ktoś tu pisał np. o dużych grupach działających bardziej jak "przechowalnia" dla dziecka.

Cytat:
Napisane przez t_89 Pokaż wiadomość
Ja moją córkę bedę posyłałą do przedszola od wrzesnia, chyba ze znajde wczesniej prace to wczesniej. We wrzesniu akurat skonczy 3 lata. Jakbym teraz znalazła parce do posłałabym ja do prywatnego z racji tego, ze u mnie w miejscowosci panstwowe sa czynne do 16 a wiekszosc ofert pracy to w godzinach 9-17 lub 15-20 roznie. Moja kolezanka posyła tam dziecko i mowi, ze jest bardzo zadowolona. Za 10 zł miesiecznie dodatkowo jest jezyk angielski lub nauka tanca, jecyk niemiecki i jeszcze jakies zajecia chyba plastyczne. Sama nie wiem ktore przedszkole jest lepsze, trudno ocenic, dziecko musialoby troche pochodzic do jednego troche do drugiego zeby sie zorientowac. Wszedzie sa plusy i minusy, najgorzej z tymi godzinami i to, ze w wakacje panstwowe sa zamkniete tylko jedno jest otwarte na wszystkie dzieci, a prywatne czynne całe lato.
Nie wszędzie tak jest.
Nasze prywatne też do 16-tej (a nie 18-20-tej) natomiast państwowe do 17-tej.
Zajęcia dodatkowe 90 zł miesięcznie.
I nieczynne cały sierpień (za który płacimy ok. połowy miesięcznej opłaty+ wpisowe drugie tyle, więc wychodzi w sumie prawie tyle, co za cały miesiąc a dziecko nie chodzi).
Brak zwrotów pieniędzy za nieobecność dziecka, nawet zapowiedzianą i długotrwałą np. spowodowaną chorobą.

Niedługo córka wraca po 3 miesiącach nieobecności z powodu choroby i leczenia, ciekawe, co będzie ...

Edytowane przez 95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Czas edycji: 2016-01-29 o 01:32
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-29, 11:13   #80
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Przedszkole publiczne VS "przedszkole" prywatne

[1=95b84f0cb57718c1b68287b 1ccb1b977c909159a_5f79027 3693ad;54729421]To chyba nie powinno być główne kryterium.
[/QUOTE]

Dla wielu rodzin kryteria finansowe mają duże znaczenie przy podejmowaniu takiej decyzji.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 10:58   #81
Morka1
Raczkowanie
 
Avatar Morka1
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 244
Dot.: Przedszkole publiczne VS "przedszkole" prywatne

Cytat:
Napisane przez Sarina_Blue Pokaż wiadomość
Morka1 - dwujęzyczne przedszkole to bardzo dobry wybór. Jeśli będę miała kiedyś drugie dziecko to zamierzam je posłać już do dwujęzycznego żłobka. Dzieci uczą się w takich miejscach w sposób bardzo naturalny, słuchając, odbywa się to jak nauką języka polskiego bez żadnego stresu przez zabawę i gry. Moje dziecko chodzi do Academy International i jestem naprawdę zaskoczona jakie robi postępy w języku. Widzę, że dużo więcej rozumie z bajek, chętnie śpiewa piosenki po angielsku. Próbujemy już nawet z nim rozmawiać w domu w tym języku.
Czyli taki system "zanurzenia w język" przez zabawę itp. z tego co piszesz daje wymierne efekty, świetnie. tak powinno być wszędzie.
Morka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 13:01   #82
szmineczka1
Raczkowanie
 
Avatar szmineczka1
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 150
Dot.: Przedszkole publiczne VS "przedszkole" prywatne

Prywatne maja ciekawsza oferte eduacyjna, sa bardziej zorientowane na indywidualizacje nauczania. Mnie tez barzdiej przekonuja przedszkola dwujezyczne, gdzie dziecko ma staly kontakt z jezykiem. Wtedy taka nauka u malych dzieci ma sens.
szmineczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 21:10   #83
SzaraKotka
Przyczajenie
 
Avatar SzaraKotka
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: Przedszkole publiczne VS "przedszkole" prywatne

Moje dziecko z braku miejsc chodziło do przedszkola przy podstawówce... A w zasadzie w środku. To była masakra, hałas w wielkiej podstawówce ogłuszający, biegające "duże" dzieci, ogromna grupa... Przepłakała cały pierwszy rok. Panie, o której by się nie przyszło czytały gazetę i piły kawkę... Niczego się tam nie nauczyła. Wszystkie zajęcia dodatkowe były płatne i w zasadzie bezsensowne, bo nawet kilku słów z angielskiego nie zapamiętała. Obiady nie przystosowane dla przedszkolaków, na ogromnej stołówce i niesmaczne. Gdybym miała wybór , a przede wszystkim środki finansowe, to zdecydowanie wybrałabym prywatne i dwujęzyczne. Takie, gdzie uczy się dzieci myśleć, uczy dobrze i zdrowo jeść, uczy języków. Poza tym jak dla mnie, to, w jakim kierunku idzie oświata w Polsce, jest przerażające.
SzaraKotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-23, 08:43   #84
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Przedszkole publiczne VS "przedszkole" prywatne

Cytat:
Napisane przez SzaraKotka Pokaż wiadomość
Moje dziecko z braku miejsc chodziło do przedszkola przy podstawówce... A w zasadzie w środku. To była masakra, hałas w wielkiej podstawówce ogłuszający, biegające "duże" dzieci, ogromna grupa... Przepłakała cały pierwszy rok. Panie, o której by się nie przyszło czytały gazetę i piły kawkę... Niczego się tam nie nauczyła. Wszystkie zajęcia dodatkowe były płatne i w zasadzie bezsensowne, bo nawet kilku słów z angielskiego nie zapamiętała. Obiady nie przystosowane dla przedszkolaków, na ogromnej stołówce i niesmaczne. Gdybym miała wybór , a przede wszystkim środki finansowe, to zdecydowanie wybrałabym prywatne i dwujęzyczne. Takie, gdzie uczy się dzieci myśleć, uczy dobrze i zdrowo jeść, uczy języków. Poza tym jak dla mnie, to, w jakim kierunku idzie oświata w Polsce, jest przerażające.
Ale wiesz, to nie jest czarne i białe.
Moje córki chodzą do państwowego przedszkola = jest świetne. Starsza ma rewelacyjne wychowawczynie, trafiła jej się świetna grupa dzieciaków (a na to wpływu nie masz, w prywatnym też może się zdarzyć tak, że dziecko nie znajdzie ani jednej koleżanki, kolegi - różnie bywa). Jedzenie ok (moja niejadek, więc nawet ptasie mleko przysłowiowe nie zachęciłoby jej zjada po prostu to, co lubi i tyle, gdyby było typowe zdrowe jedzenie - nie tknęła by nic). Angielski ma, rok temu niby nie, ale ich wychowawczyni jest anglistką i już im wprowadzała różne zabawy wcześniej. Ma gimnastykę korekcyjną.
Myśleć uczy się tam bardzo dobrze Naprawdę nie ma reguły.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 12:18   #85
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Przedszkole publiczne VS "przedszkole" prywatne

Cytat:
Napisane przez Julkaimama Pokaż wiadomość
miałam szczęście z moimi dzieciakami i od razu za pierwszym razem znaleźliśmy odpowidające nam prywatne przedszkole w Krakowie (do publicznego się nie dostalismy) <ciach>
za reklamę się płaci... takie tam 'chrześcijańskie wartości' - np. uczciwość
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015


Edytowane przez teQiba
Czas edycji: 2016-04-25 o 12:43 Powód: edycja cytatu
pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-26, 13:05   #86
joksa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 13
Dot.: Przedszkole publiczne VS "przedszkole" prywatne

zgadzam się z tym że przedszkola prywatne mają lepsza ofertę edukacyjną i większy wybór zajęć dodatkowych. Mój syn chodzi do prywatnego przedszkola <ciach> a córka znajomych do przedszkola państwowego i różnica miedzy tymi placówkami jest spora, poza tym w państwowym grupy są niestety liczniejsze.

Edytowane przez teQiba
Czas edycji: 2016-04-27 o 10:03 Powód: usunięcie nazwy
joksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 10:40   #87
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 474
Dot.: Przedszkole publiczne VS "przedszkole" prywatne

To, co moja córka uwielbia w prywatnym przedszkolu -i inne dzieci też, co mnie trochę dziwi, bo ja nie znosiłam - to przedstawienia a właściwie próby do nich- jest duża sala ze sceną i to dla niej atrakcja .
A że przedstawień jest sporo- jesienne, świąteczne (jasełka), wiosenne, dzień dziecka/mamy/taty w 1, na zakończenie roku- to co 2-gi miesiąc są próby.
Sporo zamieszania dla rodziców z kostiumami do ról (ja tworzę własne, albo dodaję pewne elementy własnoręcznie zrobione), ale dla dziecka- fajna sprawa.
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 13:54   #88
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Przedszkole publiczne VS "przedszkole" prywatne

[1=95b84f0cb57718c1b68287b 1ccb1b977c909159a_5f79027 3693ad;59679661]To, co moja córka uwielbia w prywatnym przedszkolu -i inne dzieci też, co mnie trochę dziwi, bo ja nie znosiłam - to przedstawienia a właściwie próby do nich- jest duża sala ze sceną i to dla niej atrakcja .
A że przedstawień jest sporo- jesienne, świąteczne (jasełka), wiosenne, dzień dziecka/mamy/taty w 1, na zakończenie roku- to co 2-gi miesiąc są próby.
Sporo zamieszania dla rodziców z kostiumami do ról (ja tworzę własne, albo dodaję pewne elementy własnoręcznie zrobione), ale dla dziecka- fajna sprawa.[/QUOTE]



U nas też jest tego dużo ale mój starszak nie bardzo interesuje się przedstawieniami. Na ogół nie współpracuje tak jak powinien.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 15:54   #89
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Przedszkole publiczne VS "przedszkole" prywatne

Cytat:
Napisane przez Julkaimama Pokaż wiadomość
Jeśli poszukujemy przedszkola to najlepiej zacząć od zrobienia wywiadu wsrod znajomych, poczytać lokalne fora internetowe-opinie o przedszkolach.... prawda jest taka że nie ma reguły : możemy trafić na kiepskie przedszkole prywatne typu przechowalnia i na wspaniałe przedszkole publiczne i NA ODWRÓT. Ja miałam szczęście z moimi dzieciakami i od razu za pierwszym razem znaleźliśmy odpowidające nam prywatne przedszkole w Krakowie (do publicznego się nie dostalismy) <ciach>
Aha. Zwłaszcza, że i tak człowiek się cieszy, gdy dziecko dostanie się GDZIEKOLWIEK

Cytat:
Napisane przez joksa Pokaż wiadomość
zgadzam się z tym że przedszkola prywatne mają lepsza ofertę edukacyjną i większy wybór zajęć dodatkowych. Mój syn chodzi do prywatnego przedszkola <ciach> a córka znajomych do przedszkola państwowego i różnica miedzy tymi placówkami jest spora, poza tym w państwowym grupy są niestety liczniejsze.
Ja nie wiem, co rodzice mają z tymi zajęciami dodatkowymi w przedszkolu Moja starsza córka ma angielski, gimnastykę korekcyjną i w domu kultury plastykę raz w tygodniu 2h. Uważam, że więcej nie potrzeba dziecku. Ma mieć czas na zabawę.

[1=95b84f0cb57718c1b68287b 1ccb1b977c909159a_5f79027 3693ad;59679661]To, co moja córka uwielbia w prywatnym przedszkolu -i inne dzieci też, co mnie trochę dziwi, bo ja nie znosiłam - to przedstawienia a właściwie próby do nich- jest duża sala ze sceną i to dla niej atrakcja .
A że przedstawień jest sporo- jesienne, świąteczne (jasełka), wiosenne, dzień dziecka/mamy/taty w 1, na zakończenie roku- to co 2-gi miesiąc są próby.
Sporo zamieszania dla rodziców z kostiumami do ról (ja tworzę własne, albo dodaję pewne elementy własnoręcznie zrobione), ale dla dziecka- fajna sprawa.[/QUOTE]


U nas jest akurat obok sal córek duża sala do ćwiczeń i tam są przedstawienia wszelkie, akurat grupa starszej jest świetne zgrana i obstawiają wszelkie konkursy w kwietniu na początku jeden, w połowie miesiąca przedstawiali rodzicom nieco rozszerzoną wersję, 7 czerwca organizują przegląd tuwimowski i też występują jako gospodarze imprezy, w maju - przedstawienie dla rodziców (a po - rodzice występują dla dzieci ).
Teraz ma role do ćwiczenia do 2 przedstawień.

[1=871319bc27e9d09c3f0d50d 55d02d0b6e86b5c84;5968975 1]U nas też jest tego dużo ale mój starszak nie bardzo interesuje się przedstawieniami. Na ogół nie współpracuje tak jak powinien.[/QUOTE]

I co panie na to? Moja A. rok temu numer zrobiła, niespełna 5 lat miała - nigdy nie było tremy, a tu nagle nie, ona nie zaśpiewa z dziewczynkami ( w 5 chyba) na przeglądzie piosenki przedszkolaka... Nie, to nie, świat się nie zawalił, zaśpiewały w mniejszym gronie, pani sama mi powiedziała, że nie zamierza wypychać na siłę, bo to bez sensu.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 19:08   #90
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 474
Dot.: Przedszkole publiczne VS "przedszkole" prywatne

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;59695276]Aha. Zwłaszcza, że i tak człowiek się cieszy, gdy dziecko dostanie się GDZIEKOLWIEK


Ja nie wiem, co rodzice mają z tymi zajęciami dodatkowymi w przedszkolu Moja starsza córka ma angielski, gimnastykę korekcyjną i w domu kultury plastykę raz w tygodniu 2h. Uważam, że więcej nie potrzeba dziecku. Ma mieć czas na zabawę.

U nas jest akurat obok sal córek duża sala do ćwiczeń i tam są przedstawienia wszelkie, akurat grupa starszej jest świetne zgrana i obstawiają wszelkie konkursy w kwietniu na początku jeden, w połowie miesiąca przedstawiali rodzicom nieco rozszerzoną wersję, 7 czerwca organizują przegląd tuwimowski i też występują jako gospodarze imprezy, w maju - przedstawienie dla rodziców (a po - rodzice występują dla dzieci ).
Teraz ma role do ćwiczenia do 2 przedstawień.


I co panie na to? Moja A. rok temu numer zrobiła, niespełna 5 lat miała - nigdy nie było tremy, a tu nagle nie, ona nie zaśpiewa z dziewczynkami ( w 5 chyba) na przeglądzie piosenki przedszkolaka... Nie, to nie, świat się nie zawalił, zaśpiewały w mniejszym gronie, pani sama mi powiedziała, że nie zamierza wypychać na siłę, bo to bez sensu.[/QUOTE]

W przypadku państwowych- to chyba często

U nas zajęcia dodatkowo płatne (przychodzi inna nauczycielka) to angielski i rytmika, tańce- ale to wszystko w godzinach zajęć przedszkola i chyba wszyscy chodzą.

Super macie z przedstawieniami , a Ty występujesz jako rodzic ?
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-04 16:11:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:16.