Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-17, 10:15   #2011
katarzynasz
Zadomowienie
 
Avatar katarzynasz
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bum Bum
Wiadomości: 1 037
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

mnie też straszyli utrata jajników a nawet macicy, ale okazało sie ze trzeba było tylko guza wyciać... Mojej Teściowej usunęli w sumie połtora jajnika (prawego całego i lewego poł) i po dwóch latach urodział dwoch zdrowych chłopaków
__________________
Ty nie jesteś kobietą, Ty jesteś wyzwaniem
katarzynasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 23:17   #2012
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

gratuluje mamusiom
tylko nie straszcie tu nowych dzewczyn tym usunieciem jajnikow :p bo przeciez nie tak to sie konczy. ja mam jajniki cale podobno;p wczoraj bylam pierwszy raz w tym roku na calodziennym plazowaniu, moj pepek mimo tylu przejsc ladnie wyglada, praktycznie nic nie widac
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 11:53   #2013
kasiaoli2001
Rozeznanie
 
Avatar kasiaoli2001
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 513
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Ależ ja nie straszę, jedynie opowiedziałam o swoich przejściach. Chciałam tylko przestrzec i zapewnić, że można normalnie żyć i mieć dzieci nawet z takich "strzępków"jajników. I powiedzieć, że nie należy się zawczasu martwić tylko trzeba się leczyć. Teraz świadomość i odwaga młodych kobiet jest większa więc jeśli coś Was niepokoi szukajcie odpowiedzi na Wasze problemy. Koniec kropka. Jeszcze raz powtarzam: NIKOGO NIE CHCIAŁAM PRZESTRASZYĆ! Pozdrawiam!
__________________
no to wróciłam

Edytowane przez kasiaoli2001
Czas edycji: 2009-08-18 o 11:57
kasiaoli2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 12:05   #2014
Justynka1342
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Powiem wam że mnie nieźle wystraszyłyście . Mam 17 lat i od jakiś kilku miesięcy od czasu do czasu kuje mnie w lewym jajniku , jest to dziwne uczucie , kucie , ściśnięcie , podobne jak przy okresie . Nie biorę żadnych tabletek . Dodam też że jestem dziewicą , boje sie że to torbiel , czasami bol jest bardzo silny a czasami delikatny . Opowiedzcie mi o objawach proszę ; ( .
Justynka1342 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 17:27   #2015
Anka2444
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Witam !!! mam pytanie od czego zależy że wycinają torbiel ??? ja mam torbiel średnicy 6,5 cm z przegrodami i mój lekarz skierował mnie do szpitala na ustalenie terminu zabiegu bo podobno nie nadaje się na leczenie tabletkami w piątek byłam w szpitalu powiedzieli mi że 3 m-ce mam brać tabletki ( antykoncepcyjne) a po trzech miesiącach jak nie zmaleje mi torbiel to do wycięcia !
Anka2444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 19:29   #2016
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Byłam dziś u gina, bo zaczął znowu boleć mnie jajnik od pewnego czasu. Przy badaniu Pan doktor wyczuł jakieś zgrubienie, które przy naciskaniu bolało:/ Dostałam tak więc skierowanie na usg (dopiero 7 września:/) i pobrano mi też cytologię, z racji dziwnej wydzieliny. Lekarz powiedział, że to zgrubienie to nie musi być torbiel (zwłaszcza, że biorę anty, więc nie powinno być takich problemów) a blizna na jajniku po usunięciu torbielki, jednakże trzeba to skontrolować. Oby to nie była torbielka
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 20:57   #2017
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kasiaoli2001 Pokaż wiadomość
Ależ ja nie straszę, jedynie opowiedziałam o swoich przejściach. Chciałam tylko przestrzec i zapewnić, że można normalnie żyć i mieć dzieci nawet z takich "strzępków"jajników. I powiedzieć, że nie należy się zawczasu martwić tylko trzeba się leczyć. Teraz świadomość i odwaga młodych kobiet jest większa więc jeśli coś Was niepokoi szukajcie odpowiedzi na Wasze problemy. Koniec kropka. Jeszcze raz powtarzam: NIKOGO NIE CHCIAŁAM PRZESTRASZYĆ! Pozdrawiam!
tak, wiem ze nie chcialas, ze chcialas tylko pocieszyc ale z racji ze stosunkowo czestop ostatnio wspomina sie o o komplikacjach z jajnikami po torbielach to chcialam zaznaczyc ze nie zawsze tak sie to konczy

---------- Dopisano o 21:57 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Petit_Papillon Pokaż wiadomość
Byłam dziś u gina, bo zaczął znowu boleć mnie jajnik od pewnego czasu. Przy badaniu Pan doktor wyczuł jakieś zgrubienie, które przy naciskaniu bolało:/ Dostałam tak więc skierowanie na usg (dopiero 7 września:/) i pobrano mi też cytologię, z racji dziwnej wydzieliny. Lekarz powiedział, że to zgrubienie to nie musi być torbiel (zwłaszcza, że biorę anty, więc nie powinno być takich problemów) a blizna na jajniku po usunięciu torbielki, jednakże trzeba to skontrolować. Oby to nie była torbielka
trzymam kciuki zeby bylo wszystko dobrze ja ide na kontrole jakos tak pod konec wrzesnia, bo ostatnio jak bylam (miesiac po zabiegu) to lekarz mowil ze za wczesnie na usg... i chyba poprosze o skierowanie na badania krwi, bo biore te piksy juz dwa lata prawie a proby watrobowe ostatnio mialam... przed zapisaniem tabletek...
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-19, 07:11   #2018
caprica6
Wtajemniczenie
 
Avatar caprica6
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2 365
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cytat:
Napisane przez Anka2444 Pokaż wiadomość
Witam !!! mam pytanie od czego zależy że wycinają torbiel ??? ja mam torbiel średnicy 6,5 cm z przegrodami i mój lekarz skierował mnie do szpitala na ustalenie terminu zabiegu bo podobno nie nadaje się na leczenie tabletkami w piątek byłam w szpitalu powiedzieli mi że 3 m-ce mam brać tabletki ( antykoncepcyjne) a po trzech miesiącach jak nie zmaleje mi torbiel to do wycięcia !
Takie małe torbiele około 2-3 cm to zwykle sie zostawia bo same się wchloną. Mi usuneli torbiel o wielkości 6cm, ale miałam stan zapalny, jesli u Ciebie wszystko ok to torbiel powinna sie sama wchlonac podczas tych 3 meisiecy.
caprica6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 07:26   #2019
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Torbiel jajnika :-(

niekoniecznie. to czy sie wchlonie czy nie nie zalezy od wielkosci ale tez od rodzaju torbieli. ja mialam mniejsza niz twoja i sie zrobila i nie wchlonela mimo ze bralam anty non stop
takze wez tabletki, poczekaj, obserwuj.
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 07:44   #2020
Anka2444
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Dzięki za informacje bo już się bałam że będzie coś nie tak przez te trzy miesiące !!!!
Anka2444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 08:17   #2021
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cytat:
Napisane przez Anka2444 Pokaż wiadomość
Dzięki za informacje bo już się bałam że będzie coś nie tak przez te trzy miesiące !!!!
aha, jeszcze cos;p ja na pierwsze kontrolne usg poszlabym juz po miesiacu brania tabletek
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-19, 11:22   #2022
kasiaoli2001
Rozeznanie
 
Avatar kasiaoli2001
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 513
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Jasne! i oby nigdy żadnej z nas nie musiało to spotkać! Buziaki!
__________________
no to wróciłam
kasiaoli2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 08:43   #2023
Ruppert
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 13
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Witam dziewczyny,
Z bólem serca dopisuję się do wątku dotyczącego torbielek. Pokrótce przedstawię swój problem i proszę o poradę. W zeszłym tygodniu byłam z wizytą u ginekologa. Okres opóźnił mi się o 10 dni co nigdy wcześniej się nie zdarzało i podejrzewałam ciąże (zrobiłam 2 testy ale wynik był negatywny). W zasadzie ostatnio pobolewały mnie trochę jajniki (w szczególności prawy) ale nie sądziałam, że usłyszę, że mam torbiel która samoistnie pękła. Pani doktor wyktyła ją w czasie badania USG. Torbiel miala ok. 3 cm. Pani doktor powiedziała, że teraz nic nie robimy a za jakieś 2 tygodnie powinnam dostać okres i wtedy będę musiala zrobić badania poziomu hormonów bo wg niej to jest przyczyna powstania torbieli na moim jajniku. Od wizyty minąl tydzień a ja zaczęłam zaczytywac się w różnych forach dyskusyjnych dot. torbieli i tak trafiłam na Wizaz.pl. Ten wątek przeczytałam od dechy do dechy i w zasadzie nie znalazłam nikogo kto pisałby o skierowaniu przez lekarza na badanie hormonów. Dodam że oczywiście teraz cały czas pobolewają mnie oba jajniki (przypuszczam, że to na tle nerwowym). Jak myślicie czy jedynym wyjściem będzie terapia hormonalna? Brałam tabletki antykoncepcyjne przez 6 lat (Mercilon) , od 2 lat nie zażywam, gdyz postanowiłam odstawić to świństwo. Lekarka powiedziała jednak, że mimo że torbiel pękła to mogą pojawiać się nowe. Na rozpoznaniu USG mam taki zapis: "Jajnik prawy wielkości i echogeniczności prawidłowej z przestrzenią hypoechogenną o zapadniętych brzegach o śr. 3 cm". A może warto skonsultować się z jeszcze jednym lekarzem??? Proszę o poradę.
Ruppert jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 19:47   #2024
AtAGlance
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 91
GG do AtAGlance
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

A u mnie torbiel zamienił się na guzek który muszę usunąć...
__________________
Jasne błękitne okna...

-w każdym detalu akordzie i dźwięku bez Ciebie życie nie miałoby sensu!

Patryk!..



AtAGlance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 19:52   #2025
milenka22
Rozeznanie
 
Avatar milenka22
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 921
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Moja przyjaciolka miala w wieku 16 lat. Byla jeszcze dziewica. Lezala w szpitalu i chcieli ja zbadac za pomoca sondy ale to oznaczaloby utrate dziewictwa i ona sie nie zgodzila ani jej mama, ja bym sie pewnie zgodzila ale to jej sprawa. teraz ma 20 lat i torbiel sam zniknal
__________________
Płacz jest ostatnią deską ratunku - nie pierwszą!
milenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 10:09   #2026
Jumi_cian
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Co myśleć?

Od roku leczę się na torbiele. Mam ich pięć dwa na lewym i trzy na na prawym. Ale lekarz powiedział że to jeszcze ok. Ale ostatnio byłam na usg jajników głowicą dopochwową i poza tymi torbielami wykryto dużą litą zmianę (jakiś guz albo narośl) na jajnikach. ok 33mm na prawym jajniku. Zlecono mi badanie ca125. Jego wynik trochę mnie przestraszył bo jest 110 U/mL. Badanie wykonałam w drygim dniu miesiączki ponieważ nikt mnie nie ostrzegł o tym że raczej sie tego nie robi podczas menstruacji. Czy to moglo tak zawyżyć wynik czy raczej oznacza to że mam podejżenie raka jajnika?
Jumi_cian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 11:06   #2027
aniakre
Przyczajenie
 
Avatar aniakre
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 23
Dot.: Co myśleć?

mogla sie wytowrzyc woda w torbieli moze to byc wodniak i moze to byc okres.. wszystko jest mozlwe ale nie denerwuj sie bo to nie pomoze. Jezeli masz grupe I albo II cytologiczna to rak to raczej nie jest! Na pewno bedzie dobrze. Moim zdaniem to po prostu z powodu okresu!!!
__________________
aniakre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 17:10   #2028
aklimE123456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3
Dot.: Torbiel jajnika :-(

ja miałam 14 lat gdy przy przypadkowym usg wykryto u mnie torbiel większości 9 cm. Usunięto mi jajnik i prawy jajowód. Jestem rok czasu od zabiegu i pokico wszytsko w porządku
aklimE123456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 18:54   #2029
nadieszda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3
Dot.: Co myśleć?

Cytologia z torbielami na jajnikach nie ma chyba za wiele wspólnego, więc nie sugerowałabym się nią w tym przypadku. A taki wynik ca125 też o niczym złym jeszcze nie świadczy, czy miesiączka może mieć na niego wpływ nie wiem, ale wiem, że ca125 może być podwyższone w ogóle przez obecność torbieli, niekoniecznie złośliwych, masz ich aż pięć, więc to może dlatego. 110 to nie jest aż tak dużo żeby martwić się na zapas.
Pozdrawiam
nadieszda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-28, 21:46   #2030
Starlett
Wtajemniczenie
 
Avatar Starlett
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 660
Dot.: Co myśleć?

Powtórz badanie CA-125 po miesiączce. Lepiej dmuchać na zimne w tym przypadku. Trzymam kciuki, żeby było ok!
__________________
Książkowo: 97+26


Starlett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 19:41   #2031
mloda31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 25
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

czesc wrocilam wlasnie od ginekologa jestem zalamana mam torbiela na jajniku 5 cm na 5 cm przepisał mi gin tabletki doodbytnicze distreptaza moze ktos z was je zna albo uzywał czy komus pomogły czy po nich torbiel zniknie albo sie zmiejszy odpiszcie
mloda31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 16:55   #2032
andzia0401
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 221
GG do andzia0401
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mloda31 Pokaż wiadomość
czesc wrocilam wlasnie od ginekologa jestem zalamana mam torbiela na jajniku 5 cm na 5 cm przepisał mi gin tabletki doodbytnicze distreptaza moze ktos z was je zna albo uzywał czy komus pomogły czy po nich torbiel zniknie albo sie zmiejszy odpiszcie
hej.ja też miałam te tabletki i dodatkowo jeszcze jakiś antybiotyk na 3 dni.ale niestety nie pomogły i torbiel dalej jest. do miesiąca bedę mieć zabieg narazie kazał mi się zaszczepić przeciwko żółtaczcce.pozdro
andzia0401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 19:01   #2033
karoline3ek
Zadomowienie
 
Avatar karoline3ek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 258
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

od jakiegoś miesiąca dziwnie pobolewa mnie w okolicach lewego jajnika, czasem też mam okropnie bolesne ataki bólu brzucha (tak jakby w macicy), miesiączki mam nieregularne a ostatnio spóźniła się ponad 2 tygodnie. Czy mogę mieć torbiel? Wiem, że powinnam iść do lekarza by to sprawdzić, ale chciałam najpierw Was zapytać o Wasze pierwsze objawy. Jak przebiega badanie takiej torbieli?

Edytowane przez karoline3ek
Czas edycji: 2009-09-03 o 19:02
karoline3ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 20:25   #2034
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez milenka22 Pokaż wiadomość
Moja przyjaciolka miala w wieku 16 lat. Byla jeszcze dziewica. Lezala w szpitalu i chcieli ja zbadac za pomoca sondy ale to oznaczaloby utrate dziewictwa i ona sie nie zgodzila ani jej mama, ja bym sie pewnie zgodzila ale to jej sprawa. teraz ma 20 lat i torbiel sam zniknal
To nie najlepszy przykład do naśladowania. Mało rozsądne, ale cóż- bywają i tacy.

Cytat:
Napisane przez karoline3ek Pokaż wiadomość
od jakiegoś miesiąca dziwnie pobolewa mnie w okolicach lewego jajnika, czasem też mam okropnie bolesne ataki bólu brzucha (tak jakby w macicy), miesiączki mam nieregularne a ostatnio spóźniła się ponad 2 tygodnie. Czy mogę mieć torbiel? Wiem, że powinnam iść do lekarza by to sprawdzić, ale chciałam najpierw Was zapytać o Wasze pierwsze objawy. Jak przebiega badanie takiej torbieli?
Tak, możesz mieć torbiel i tysiąc innych chorób, niestety jeszcze nie opracowano metody badania przez internet.
Polecam lekturę wątku.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 09:21   #2035
Lucyferusiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Witam, mam pewien problem. Dokładnie 14dni miałam pierwszy dzień miesiączki, wszystko było jak zawsze, dosłownie z zegarkiem w ręku...ale ten "okres" trwa do dziśbyłam wczoraj u bardzo niemiłej p.ginekolog, która stwierdziła, że to albo torbiel albo wczesna ciąża...Mam skierowanie na usg, ale dopiero we wtorek mam iść i wiem, że umrę z nerwów jak się wcześniej czegoś nie dowiem...
Poza tym wątpię, że to ciąża, bo krwawię naprawdę bardzo obficie...
Ktoś coś wie?
Lucyferusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 09:29   #2036
mloda31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 25
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez andzia0401 Pokaż wiadomość
hej.ja też miałam te tabletki i dodatkowo jeszcze jakiś antybiotyk na 3 dni.ale niestety nie pomogły i torbiel dalej jest. do miesiąca bedę mieć zabieg narazie kazał mi się zaszczepić przeciwko żółtaczcce.pozdro
witaj a powiedz duza jest ta twoja torbiel moja ma 5 cm na 5 cm i czy odczuwasz jakies bole ja nastempne usg mam 9 wrzesnia i wtedy mi wszystko powie teraz jeszcze stwierdzil pid i dal antybiotyk i lek przeciwgrzybiczny i przeciwzapalny
mloda31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 11:58   #2037
princessa3006
Raczkowanie
 
Avatar princessa3006
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK/Kielce
Wiadomości: 35
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Jesli chodzi o ból....kolezanka pytała to wlasnie taki ostry bol spowodowal ze w wogole sie dowiedzialam ze mam torbiel......tak mnie bolalo ze ze nie moglam chodzic i wlasnie na drugi dzien usg wykazalo torbiel.....ktorą mam rok i nic sie nie zmienia....nie rosnie.....raz bralam luteine....i zmalala pare milimetrow....zawsze tocos...Moj lekarz a chodze na onkologie jest za usunieciem...juz mialam 3 terminy ....jestem zaszczepiona ale sie boje.....jak narazie nic mnie nie boli....wszystko jest ok....i pewnie dlatego zwlekam .....ale zdaje sobie sprawe ze z dnia na dzien moge sie znalesc pozniej na stole operacyjnym.....albo ze mnie złapia bóle.....narazie kontroluje i nie rosnie.....jak uporam sie z jednym problemem .....sprobuje leczenia farmakologicznego......je sli nie bedzie skuteczne sama poloze im sie tam na stole...hehhe.....moj profesor powiedzial ze jestem za mloda zeby w swoim ciele chodowac cos takiego....i ze z takich torbieli czesto robia sie rakowe sprawy......zreszta ja odrazu mialam robione markery nowotworowe.....pozdrawia m
princessa3006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 08:33   #2038
L-ala
Przyczajenie
 
Avatar L-ala
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 29
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Witam Moje Drogie.
Chciałam coś dodać od siebie trochę na pociechę, ale też trochę dla przestrogi.
Jestem właśnie po zabiegu. Zoperowali u mnie torbiele spowodowane endometriozą. Zabieg odbywał się laparoskopowo, czyli małoinwazyjną metodą. Troszkę mnie straszyli, że jest to bolesne, że będę się źle czuć.
Nic gorszego niż takie straszenie. Czuję się bardzo dobrze, bólu praktycznie nie czułam. Chodziłam na drugi dzień po operacji bez odczuwania bólu (trochę tylko pogimnastykować się musiałam, żeby usiąść z pozycji leżącej hehe), ale są takie babki, które sobie spacerują już w dzień zabiegu
Ale też dla przestrogi.
Piszecie Dziewczyny, że pojawienie się tych torbieli objawiało się u Was bolesnością brzucha, jajników, dłuższą miesiączką, bardziej bolesną, towarzyszącymi biegunkami...
Dobrze gdy organizm jest tak miły i nas informuje o tym, że jest coś nie tak. U mnie nic wyjątkowego nie zaczęło się dziać. I tak żyjąc czas jakiś w błogiej nieświadomości wychodowałam sobie siedmiocentymetrowe guzy po obu stronach.
Moim pierwszym pytaniem było: jak szybko może się takie coś zrobić i czy na poprzedniej, sprzed dziewięciu miesięcy wizycie ("państwowej wizycie") lekarz nie powinien już zareagować i zalecić zrobienie usg...
Najprawdopodobniej tak, no ale niczego nie zauważył i niczego nie zlecił.

Dziewczyny, jeżeli nigdy nie miałyści robionego usg, to wymuście (zasugerujcie) takie zalecenie od lekarza. Badajcie się, badajcie...

Pozdrawiam
L-ala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 11:03   #2039
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

L-ala to jestem pełna podziwu, że już dzien po zabiegu chodziłaś, naprawdę. Ja dzień po zabiegu nie mogłam sie podnieść, ba jeszcze 2-3 dni po zabiegu trudno było mi chodzić ,ale jakoś to na sobie wymusiłam.
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 06:51   #2040
L-ala
Przyczajenie
 
Avatar L-ala
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 29
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

O, to prawdopodobnie musiałaś mieć ten zabieg już jakiś czas temu, bo obecnie pozmieniano znowu teorię na temat wstawania z łóżka i goni się pacjentki jak najszybciej . Pierwszy moment jest faktycznie zaskakujący, ale powolutku i ostrożnie i staje się na nogach .
L-ala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-16 11:02:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:36.