Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 159 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-03-20, 13:48   #4741
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 552
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Utrzymanie
175,waga 52,ruch 10 min tiffany na boczki+godzina powolnego truchtu i 100przysiadow

sniadanie
22;g twarogu poltlustego+4pomidory+6pl astrow szynki+peczek szczypioru z sosem joogurtowo czosnkowym
2 pajdy chleba razowego(grube 2cm) zapieczone z 3plastrami sera plesniowego

II
otreby zurawinowe,500ml mleka+szklanka kukurydzianych+lyzka kokosu

obiad
omlet z 4 swojskich jaj z kurczakiem200g +pieczarki

podwieczorek
serek wiejski 200 g +tost z dwoch pajd razowca posmarowane grubo serem smietankowym i cebula

kolacja
2 pajdy razowca z 3 plastrami szynki,odrobina majonezu,200g serka piatnica z ogorkiem i koperkiem +cala makrela wedzona

wieczorem jeszcze wciagnelam troche orzechow wloskich i 2pomarancze

myslicie,ze utrzymam wage? Ja jem dziennie caly chleb,ale nie lubie cienkich kanapek...
Bibiannaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-20, 14:48   #4742
Maddie
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 2 671
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

eReczka, cztery posi³ki bo pó¼no dzi¶ wsta³am

I: chyba ju¿ tradycyjna owsianka 4³. p³atków, 1³. otr±b gryczanych, mleko, pó³ wielkiego jab³ka, serek wiejski, po ³y¿eczce pestek dyni i s³onecznika.
II: ry¿ br±zowy, filet z kurczaka sma¿ony na oleju kokosowym i uduszony w przecierze pomidorowym z pieczarkami, zielonym groszkiem i papryk±; plus dojedzone jab³ko ze ¶niadania.
III: sa³atka grecka z po³ow± puszki tuñczyka (sos do sa³atki oczywi¶cie na oliwie).
IV: dwa jajka na twardo z broku³ami i pomidorem.

Nikt ostatnio nie ocenia moich jad³o, nie wiem czy to dobrze, czy wrêcz przeciwnie
Maddie jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-20, 15:48   #4743
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 3 819
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Dzisiejsza R, proszê o ocenê

¦niadanie: twaróg ze szczypiorkiem, i mini-owsianka z bananem, kawa z mlekiem 3,2%
II ¶niadanie: grahamka z mas³em, polêdwic± drobiow±, szczypiorkiem, ogórkiem i rzodkiewk±
godzina aerobów
Przek±ska: banan i 2 plastry ananasa z puszki
Obiad: sa³atka z ry¿u, kurczaka, kukurydzy, ananasa i curry
Podwieczorek: grahamka z mas³em i jajem na twardo i rzodkiewk±
Kolacja: sa³atka z rukoli, cebuli, pomidora i tuñczyka polana oliw± z oliwek

czy dwie bu³ki w ci±gu dnia to nie jest przesada?
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-20, 16:14   #4744
201606270916
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 5 832
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Abigal Poka¿ wiadomo¶æ
1. na prawdê nie ¶ledzê wszystkich postów/w±tków i nie wiem kto z tego forum ma elergiê/niestrawno¶ci/problemy z jakimi¶ grupami pokarmów, czasem po prostu warto dopisaæ to i owo w nawiasie

2. ja nie wiem co jes bardziej syc±ce, tylko twaróg to nie t³uszcz a bia³ko, pomijaj±c fakt, ¿e mas³o to kopalnia witaminy A, D, i E

3. nie nie chodzi o to, chodzi g³ownie ¿e np. ¼ród³a t³uszczy to u Ciebie tylko oliwa i wiórki kokosowe, jest ca³a gama innych produktów z tej grupy, bia³ko indyk, jajka i nabia³ a gdzie ryby, str±czki, podroby?, wêglowodany p³atki owsiane i ciastko a kasze? chodzi po prostu o do¶æ ma³± gamê produktów z ka¿dej grupy

4. fakt nie zauwa¿y³am

5. bia³ko to nie tylko miêso czy jajka, ale te¿ ryby, podroby, ro¶liny str±czkowe, nabia³ te¿, nikt nie ka¿e Ci go eliminowaæ a je¶æ m±drze, z umiarem nie traktuj±c jako G£ÓWNE ¼ród³o bia³ka
1. Nie wymagam aby¶ ¶ledzi³a ale pro¶ciej by³o mi podlinkowaæ co¶ co ju¿ napisa³am ni¿ pisaæ od nowa Pisanie jad³ospisu i za ka¿dym razem "nie jem X, Y, Z bo nie lubiê, ani A, B, C bo jad³am wczoraj a za du¿o tego nie mogê, D, E i F z kolei odpadaj± zupe³nie bo szkodz± zawsze" te¿ nie ma chyba sensu

2. Nie twierdzê ¿e twaróg to t³uszcz wiêc nie rozumiem o co Ci chodzi Oprócz tego twarogu jest tam przecie¿ jeszcze m. in. majonez który w ramach t³uszczu do tego posi³ku doradzi³a mi Erena. Mas³o te¿ czasem jem ale to raczej kilka razy w miesi±cu maksymalnie. Bêdê dok³adaæ te¿ inne rzeczy (pestki, siemiê lniane, orzechy te¿ spróbujê ale nie wszystko naraz )

3. Odpowiadasz mi i nie czytasz. Nie bêdê je¶æ kasz bo ich nie jem, bo nie lubiê i tyle Da³am linki z opisami co jadam z takich wêglodowanowych rzeczy w poprzedniej wypowiedzi, mo¿e nie czyta³a¶. W sumie wychodzi chyba, ¿e mog³abym je¶æ makaron do obiadów, ale czytam to forum i widzê ¿e makarony s± teraz bardzo nie na czasie Na I ¶niadania rzeczywi¶cie wcinam p³atki owsiane ca³y czas ale rano jestem zbyt zaspana ¿eby siê tym przyjmowaæ, wrêcz jest to wygodne W sumie w II ¶niadaniu chyba mam wychodzi na to najwiêksze pole manewru w ró¿nych rodzajach pieczywa.
Dalej nie wiem w czym szkodzi ma³a gama produktów z danej grupy w takim razie. Nie urozmaicam nie wiadomo jak mojego jedzenia, ale przywyk³am do tego i nie przestawiê siê z dnia na dzieñ nawet je¶li ma to jakie¶ sensowne uzasadnienie inne ni¿ "bo tak" Moim najwiêkszym problemem jest to, ¿e sporo rzeczy które uwielbiam mi szkodzi. St±d mo¿e na razie jest tego wszystkiego ma³o bo wyrzuci³am sporo sk³adników i szukam nowych. Wiem ¿e mo¿e tego nie widaæ ale naprawdê jak wprowadzê sobie w jednym tygodniu 10 nowych rzeczy i co¶ mi zaszkodzi to bêdê musia³a zrezygnowaæ ze wszystkich 10 bo nie bêdê wiedzieæ co jest przyczyn±.

4. Nie szkodzi

5. Przecie¿ nie traktujê go jako g³ównego ¼ród³o bia³ka Jem jajka, miêso, czasem rybê (zazwyczaj jako pastê). Z podrobami nie by³am pewna czy mo¿na je je¶æ na redukcji, ale w takim razie sobie nied³ugo nakupiê w±tróbki drobiowej Str±czki jem bardzo rzadko


Dzisiejszy jad³ospis (redukcja):
I ¶niadanie: 4 ³y¿ki p³atków owsianych z ³y¿k± wiórków kokosowych, kilkoma rodzynkami i szklank± mleka, jab³ko
II ¶niadanie: grahamka z twarogiem, polêdwic± z indyka i majonezem, czerwona papryka
III ¶niadanie: sa³atka: sa³ata wymieszana z ³y¿k± majonezu, groszkiem, kukurydz±, pomidorami koktajlowymi, ogórkiem i trzema plastrami polêdwicy z indyka
obiad: pier¶ z indyka 150 g usma¿ona na dwóch ³y¿kach oliwy z mozzarell± i musztard±, sa³atka z ogórków i papryki
podwieczorek: serek homogenizowany naturalny z wiórkami kokosowymi i malinami
kolacja: to co na obiad (ale 100 g miêsa)

Edytowane przez 201606270916
Czas edycji: 2014-03-20 o 17:51 Powód: Czego¶ za ma³o, co¶ do zmiany
201606270916 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-20, 17:37   #4745
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

moja R

1) 2 jajka na oleju z pestek winogron ze szczypiorkiem, do tego kanapka na s³odko z chleba pe³noziarnistego z figami, serkiem naturalnym almette i odrobin± konfitury pomarañczowej + kawa z mlekiem 3,2%

2) wêdzony dorsz na sa³atce z lodowej, awokado, pomidorków koktajlowych i gotowanej fasolki szparagowej, ocet balsamiczny, pestki dyni

3) krupnik z kaszy gryczanej, z kawa³kiem wo³owiny i warzywami

4) serek wiejski z selerem naciowym i pomidorkami koktajlowymi + sok marchewkowo jab³kowy

5) kanapka taka sama jak na ¶niadanie bo kombinacja smaków warta powtórzenia a jutro sk³adników mo¿e ju¿ nie byæ
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-20, 18:32   #4746
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 1 375
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

hej hej, wrzucam U!

¦niadanie: 2 placki owsiane z jab³kiem - jeden z jogurtem greckim, orzechami nerkowymi i malinami, drugi z ³y¿eczk± mas³a migda³owego i konfitur± wi¶niow±

II ¦niadanie: sa³atka caprese (mozzarella, bazylia, pomidory, pini, oliwa) + grzanka razowa z past± z soczewicy i papryki, kilka winogron

przek±ska: 3 kostki ciemnej czekolady z orzechami laskowymi, kawa z mlekiem, gruszka

Obiad: I) porcja sa³atki z roszponki, sa³aty rzymskiej, jajka, pomidorów, papryki, oliwek, rzodkiewki i awocado II) kawa³ek tarty pe³noziarnistej z cukini±, serem kozim i szpinakiem

godzina zajêæ fitness z obci±¿eniem

Kolacja: zupa norweska z ³ososiem, porem, m³odymi ziemniakami i koperkiem, na bulionie warzywnym

Edytowane przez agnieszka16
Czas edycji: 2014-03-20 o 18:34
agnieszka16 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-20, 18:38   #4747
Ily
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomo¶ci: 254
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Redukcja

I
Woda z cytryn± nad czczo , 2 brzuszki z wêdzonego ³ososia ( ) kromka ciemnego pieczywa , papryka , zielona herbatka

II
2 duuu¿e jab³ka (i wiecej nie zmiescilam ;D )

III
Pier¶ z kurczaka na parze , kasza , kalafior równie¿ na parze

2 h si³ki

IV
2 brzuszki z ³ososia i ciemna kromk± z sa³at± i zielona herbatka standardowo) + jab³ko bo gastro

i jak ? co uwa¿acie na temat tych wêdzonych ³ososi ? Pyyyszne s± , ale naddaj± sie na redukcjê ?
__________________
0-1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

impossible is nothing



jem mniej - od 2015 produkuj± sam rozmiar XS i S






Edytowane przez Ily
Czas edycji: 2014-03-20 o 18:59
Ily jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-03-20, 18:40   #4748
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 1 375
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Poka¿ wiadomo¶æ
moja R

1) 2 jajka na oleju z pestek winogron ze szczypiorkiem, do tego kanapka na s³odko z chleba pe³noziarnistego z figami, serkiem naturalnym almette i odrobin± konfitury pomarañczowej + kawa z mlekiem 3,2%

2) wêdzony dorsz na sa³atce z lodowej, awokado, pomidorków koktajlowych i gotowanej fasolki szparagowej, ocet balsamiczny, pestki dyni

3) krupnik z kaszy gryczanej, z kawa³kiem wo³owiny i warzywami

4) serek wiejski z selerem naciowym i pomidorkami koktajlowymi + sok marchewkowo jab³kowy

5) kanapka taka sama jak na ¶niadanie bo kombinacja smaków warta powtórzenia a jutro sk³adników mo¿e ju¿ nie byæ
jad³ospis trafia w moje smaki (mo¿e z wyj±tkiem podwieczorku i obiadku ) jest jednak do¶æ skromnie. ¶niadanie super, do drugiego doda³abym wêgle (sama fasolka to ma³o), podwieczorek i kolacja te¿ trochê ubogie, bior±c pod uwagê niewielki obiad. nie wiem, czy to spe³nia Twoje zapotrzebowanie kaloryczne. w ka¿dym razie w drugiej po³owie dnia koniecznie dodawaj trochê t³uszczu, bo w Twoim jad³ospisie pojawia siê tylko rano. swoj± drog± - mo¿na wiedzieæ ile masz wzrostu?

Edytowane przez agnieszka16
Czas edycji: 2014-03-20 o 18:41
agnieszka16 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-20, 20:36   #4749
missy7
Zadomowienie
 
Avatar missy7
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: UK / Szczecin
Wiadomo¶ci: 1 696
GG do missy7
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Proszê o zerkniêcie, moja R

¦niadanie:
- owsianka na mleku kokosowym, 4 ³y¿ki p³atków, 1 banan, gar¶æ rodzynek, siemienie lniane, jagody goji
- kawa z mlekiem 2%

II ¦niadanie:
- 2 nalesniki z bia³ym serem

trening 50 min

Obiad:
- pier¶ kurczaka gotowana, w sosie pomidorowym z zio³ami
- kasza jaglana
- sa³atka z pomidorków koktailowych, z czerwon± cebul± i ¶wie¿± bazyli± (+ odrobina oliwy)

zielona herbata

Kolacja:
- tortilla z rukol±, pomidorkami koktaliowymi, cebul±, sa³at±
+ kilka kawa³ków kurczaka z obiadu w sosie pomidorowym
+ odrobina sosu s³odko-kwa¶nego

zielona herbata
__________________
missy7 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-21, 08:29   #4750
Abigal
Raczkowanie
 
Avatar Abigal
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 441
GG do Abigal
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Poka¿ wiadomo¶æ
hej hej, wrzucam U!

¦niadanie: 2 placki owsiane z jab³kiem - jeden z jogurtem greckim, orzechami nerkowymi i malinami, drugi z ³y¿eczk± mas³a migda³owego i konfitur± wi¶niow±

II ¦niadanie: sa³atka caprese (mozzarella, bazylia, pomidory, pini, oliwa) + grzanka razowa z past± z soczewicy i papryki, kilka winogron

przek±ska: 3 kostki ciemnej czekolady z orzechami laskowymi, kawa z mlekiem, gruszka

Obiad: I) porcja sa³atki z roszponki, sa³aty rzymskiej, jajka, pomidorów, papryki, oliwek, rzodkiewki i awocado II) kawa³ek tarty pe³noziarnistej z cukini±, serem kozim i szpinakiem

godzina zajêæ fitness z obci±¿eniem

Kolacja: zupa norweska z ³ososiem, porem, m³odymi ziemniakami i koperkiem, na bulionie warzywnym
jad³ospis jak zawsze fajny i urozmaicony, mam jeszcze takie pytanie, czy mog³aby¶ podaæ przepis na ¿ytniego nale¶nika, widzia³am ju¿ jaki¶ czas w Twoim menu, a sama ¿ytnich robi³a raz i skoñczy³o siê to katastrof± kulinarn±

---------- Dopisano o 09:29 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Poka¿ wiadomo¶æ
1. Nie wymagam aby¶ ¶ledzi³a ale pro¶ciej by³o mi podlinkowaæ co¶ co ju¿ napisa³am ni¿ pisaæ od nowa Pisanie jad³ospisu i za ka¿dym razem "nie jem X, Y, Z bo nie lubiê, ani A, B, C bo jad³am wczoraj a za du¿o tego nie mogê, D, E i F z kolei odpadaj± zupe³nie bo szkodz± zawsze" te¿ nie ma chyba sensu ok nie ma sprawy, rozumiem

2. Nie twierdzê ¿e twaróg to t³uszcz wiêc nie rozumiem o co Ci chodzi Oprócz tego twarogu jest tam przecie¿ jeszcze m. in. majonez który w ramach t³uszczu do tego posi³ku doradzi³a mi Erena. Mas³o te¿ czasem jem ale to raczej kilka razy w miesi±cu maksymalnie. Bêdê dok³adaæ te¿ inne rzeczy (pestki, siemiê lniane, orzechy te¿ spróbujê ale nie wszystko naraz )rozumiem, dla mnie jednak mas³o jest du¿o zdrowsze od majonezu (chyba, ¿e domowy), kupny to jednak t³uszcz rafinowany

3. Odpowiadasz mi i nie czytasz. Nie bêdê je¶æ kasz bo ich nie jem, bo nie lubiê i tyle Da³am linki z opisami co jadam z takich wêglodowanowych rzeczy w poprzedniej wypowiedzi, mo¿e nie czyta³a¶. W sumie wychodzi chyba, ¿e mog³abym je¶æ makaron do obiadów, ale czytam to forum i widzê ¿e makarony s± teraz bardzo nie na czasie nie lubisz to nie jesz Twoja strata, aczkolwiek pozbawiasz siê jednych z najwarto¶ciowszych wêglowodanów, btw na prawdê nie lubisz ¯ADNEJ kaszy? jest ogromny wybór (gryczana palona i niepalona, jaglana, quinoa, amarantus, jêczmienna, owsiana..) a ry¿, ziemniaki?Na I ¶niadania rzeczywi¶cie wcinam p³atki owsiane ca³y czas ale rano jestem zbyt zaspana ¿eby siê tym przyjmowaæ, wrêcz jest to wygodne W sumie w II ¶niadaniu chyba mam wychodzi na to najwiêksze pole manewru w ró¿nych rodzajach pieczywa.
Dalej nie wiem w czym szkodzi ma³a gama produktów z danej grupy w takim razie. Nie urozmaicam nie wiadomo jak mojego jedzenia, ale przywyk³am do tego i nie przestawiê siê z dnia na dzieñ nawet je¶li ma to jakie¶ sensowne uzasadnienie inne ni¿ "bo tak" Moim najwiêkszym problemem jest to, ¿e sporo rzeczy które uwielbiam mi szkodzi. St±d mo¿e na razie jest tego wszystkiego ma³o bo wyrzuci³am sporo sk³adników i szukam nowych. Wiem ¿e mo¿e tego nie widaæ ale naprawdê jak wprowadzê sobie w jednym tygodniu 10 nowych rzeczy i co¶ mi zaszkodzi to bêdê musia³a zrezygnowaæ ze wszystkich 10 bo nie bêdê wiedzieæ co jest przyczyn±. Nie jest kwestia czy szkodi czy nie szkodzi, ale pamiêtaj, ¿e zawsze co¶ eliminuj±c pozbawiasz siê czego¶ warto¶ciowego, ka¿dy produkt ma inne w³a¶ciwo¶ci, witaminy, mikroelementy, sole mineralne itp.

4. Nie szkodzi

5. Przecie¿ nie traktujê go jako g³ównego ¼ród³o bia³ka Jem jajka, miêso, czasem rybê (zazwyczaj jako pastê). Z podrobami nie by³am pewna czy mo¿na je je¶æ na redukcji, ale w takim razie sobie nied³ugo nakupiê w±tróbki drobiowej Str±czki jem bardzo rzadko wiesz moim zdaniem masz sporo nabia³u w diecie szklanka mleka, twaróg, serek homogenizowany, mozarella jednego dnia, co daje ok. 500g nabia³u...


Dzisiejszy jad³ospis (redukcja):
I ¶niadanie: 4 ³y¿ki p³atków owsianych z ³y¿k± wiórków kokosowych, kilkoma rodzynkami i szklank± mleka, jab³kobrak bia³ka
II ¶niadanie: grahamka z twarogiem, polêdwic± z indyka i majonezem, czerwona papryka
III ¶niadanie: sa³atka: sa³ata wymieszana z ³y¿k± majonezu, groszkiem, kukurydz±, pomidorami koktajlowymi, ogórkiem i trzema plastrami polêdwicy z indykazarówno tutaj jak i w II ma³o warto¶ciowe bia³ko, szynka na prawdê choæby mia³a 95%miêsa nie jest warto¶ciowa, lepiej upiec samemu co¶ na chleb
obiad: pier¶ z indyka 150 g usma¿ona na dwóch ³y¿kach oliwy z mozzarell± i musztard±, sa³atka z ogórków i paprykinie wiem daj mo¿e ziemniaki
podwieczorek: serek homogenizowany naturalny z wiórkami kokosowymi i malinamija bym tutaj ju¿ podarowa³a sobie serek, jaka¶ ryba/str±czki/mo¿e zupa z fasol±/soczewic±
kolacja: to co na obiad (ale 100 g miêsa)
j.w.
Abigal jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-21, 08:40   #4751
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

dzisiejszy jad³ospis R

I - jajecznica z 3 jajek i szynki na ma¶le, kromka chleba razowego, ogórek ¶wie¿y

II - placuszki broku³owo - kalafiorowe z dipem z jogurtu greckiego, surówka z kapusty surowej oraz z marchwi

III - 2 klementynki

IV - kiszka ziemniaczana z szynk±, surówka z kapusty kiszonej, kefir (mo¿e wam siê teraz kichy przewracaj± jak to czytacie ale my tak jemy na Podlasiu, dzi¶ t¿ gotuje haha)

V - smootkie z owoców (poamarañcze, truskawki, maliny), orzechy w³oskie
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2014-03-21 o 12:26
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-21, 08:44   #4752
perobelka
Raczkowanie
 
Avatar perobelka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 162
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

REDUKCJA:

Zdjêcie nie zawiera ¶niadania: 5 ³y¿ek p³atków owsianych na wodzie, ma³y banan, du¿e jab³ko, cynamon

pierwsze pude³ko: kalafior, gotowany indyk, pomidorki
ko³o jogurtu le¿y kuskus z cynamonem
zielona breja to awokado, pe³noziarnisty chleb, pomidorki
jajko, papryka, tuñczyk

Sama nie wiem, za ma³o? za du¿o? zawsze mam problem z porcjami.. kubek dodany do zdjêcia ¿eby zobrazowaæ wielko¶æ pude³ek. Przyda³aby mi siê waga, wtedy wszystko mo¿naby policzyæ.
wiek 24, waga 57, codziennie co¶ tam æwiczê
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg CAM00051.jpg (30,7 KB, 155 za³adowañ)
__________________


Edytowane przez perobelka
Czas edycji: 2014-03-21 o 08:48
perobelka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-21, 09:03   #4753
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Poka¿ wiadomo¶æ
jad³ospis trafia w moje smaki (mo¿e z wyj±tkiem podwieczorku i obiadku ) jest jednak do¶æ skromnie. ¶niadanie super, do drugiego doda³abym wêgle (sama fasolka to ma³o), podwieczorek i kolacja te¿ trochê ubogie, bior±c pod uwagê niewielki obiad. nie wiem, czy to spe³nia Twoje zapotrzebowanie kaloryczne. w ka¿dym razie w drugiej po³owie dnia koniecznie dodawaj trochê t³uszczu, bo w Twoim jad³ospisie pojawia siê tylko rano. swoj± drog± - mo¿na wiedzieæ ile masz wzrostu?
dziêki za opinie mam 164cm jak na razie takie jedzenie mi s³u¿y, wiadomo mam lepsze dni i gorsze, ale ogólny bilans wydaje mi siê dobry i waga delikatnie spada obiad te¿ nie w moim gu¶cie - ale jad³am u rodziców by³ spory wieczorem do kolacji wpad³a jeszcze lampka wina i gar¶æ nerkowców

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 09:58 ----------

Cytat:
Napisane przez perobelka Poka¿ wiadomo¶æ
REDUKCJA:

Zdjêcie nie zawiera ¶niadania: 5 ³y¿ek p³atków owsianych na wodzie, ma³y banan, du¿e jab³ko, cynamon

pierwsze pude³ko: kalafior, gotowany indyk, pomidorki
ko³o jogurtu le¿y kuskus z cynamonem
zielona breja to awokado, pe³noziarnisty chleb, pomidorki
jajko, papryka, tuñczyk

Sama nie wiem, za ma³o? za du¿o? zawsze mam problem z porcjami.. kubek dodany do zdjêcia ¿eby zobrazowaæ wielko¶æ pude³ek. Przyda³aby mi siê waga, wtedy wszystko mo¿naby policzyæ.
wiek 24, waga 57, codziennie co¶ tam æwiczê
perobelka nie wypowiem siê na temat ilo¶ci, bo s± tu osoby bardziej kompetentne ode mnie. Ale uderzy³o mnie zdjêcie, przepraszam, ze to napiszê, ale to wszystko wygl±da jak w szpitalu chyba nie mog³abym tak je¶æ choæ wszystkie sk³adniki lubiê ale jako¶ mnie odpycha taka segregacja i sterylno¶æ, nawet nie wiem jak to nazwaæ... chyba, ¿e dopiero z tych sk³adników przyrz±dzasz posi³ki to wtedy co innego.

a wagê polecam, sama wa¿e codziennie wszystkie produkty
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-21, 09:29   #4754
201606210914
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 2 279
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

wczorajsza eRka
rzuci kto¶ na to okiem?

I 2 kromki ¿ytnie z domow± pieczeni± z piersi i 1/2 pomidora, 2 morele suszone

II jab³ko, ³y¿ka orzechów ziemnych, 4 morele suszone

III miska roso³u z makaronem pe³noziarnistym, udko, mizeria z pomidora polane sosem czosnkowym z jogurtu nat, ma³y placek ziemniaczany

IV 2 szklanki warzyw na patelnie podsma¿one na ³y¿ce oleju rzepakowego, ok 80g serka wiejskiego, kawa³ek pieczeni z piersi

V kromka ¿ytnia posmarowana domowym mas³em orzechowym z orz. ziemnych, 1/2 laski kie³basy drobiowo-wieprz- domowej roboty, troszkê serka wiejskiego wymieszanego z 1/2 pomidora
201606210914 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-21, 09:37   #4755
perobelka
Raczkowanie
 
Avatar perobelka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 162
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
[/COLOR]
perobelka nie wypowiem siê na temat ilo¶ci, bo s± tu osoby bardziej kompetentne ode mnie. Ale uderzy³o mnie zdjêcie, przepraszam, ze to napiszê, ale to wszystko wygl±da jak w szpitalu chyba nie mog³abym tak je¶æ choæ wszystkie sk³adniki lubiê ale jako¶ mnie odpycha taka segregacja i sterylno¶æ, nawet nie wiem jak to nazwaæ... chyba, ¿e dopiero z tych sk³adników przyrz±dzasz posi³ki to wtedy co innego.

a wagê polecam, sama wa¿e codziennie wszystkie produkty
haha masz racjê, wiem ¿e wygl±da to jak w szpitalu! Ale mam du¿e problemy generalnie z jedzeniem czyt. problem z ob¿eraniem siê. Od listopada mniej wiêcej próbujê praktykowac tzw. clean-eating ale napady wci±¿ mi siê zdarzaj± ;/ Dlatego jako¶ próbuje siebie kontrolowaæ pakuj±c wszystko rano w te pojemniki. Dodatkowo mieszkam w akademiku za granic±, nie mam piekarnika ani blendera ani nic co by mi u³atwi³o kuchenne ¿ycie dlatego wygl±da to jak wygl±da narazie. Nie mam zamiaru je¶c tak do koñca ¿ycia ale przynajmniej do uzyskania satysfakcjonuj±cej sylwetki, pó¼niej bêdê kombinowaæ. Narazie to chyba najlepszy sposób na jako takie kontrolowanie siê..
__________________

perobelka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-21, 11:28   #4756
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez perobelka Poka¿ wiadomo¶æ
haha masz racjê, wiem ¿e wygl±da to jak w szpitalu! Ale mam du¿e problemy generalnie z jedzeniem czyt. problem z ob¿eraniem siê. Od listopada mniej wiêcej próbujê praktykowac tzw. clean-eating ale napady wci±¿ mi siê zdarzaj± ;/ Dlatego jako¶ próbuje siebie kontrolowaæ pakuj±c wszystko rano w te pojemniki. Dodatkowo mieszkam w akademiku za granic±, nie mam piekarnika ani blendera ani nic co by mi u³atwi³o kuchenne ¿ycie dlatego wygl±da to jak wygl±da narazie. Nie mam zamiaru je¶c tak do koñca ¿ycia ale przynajmniej do uzyskania satysfakcjonuj±cej sylwetki, pó¼niej bêdê kombinowaæ. Narazie to chyba najlepszy sposób na jako takie kontrolowanie siê..
kiedy najlepszym sposobem na trzymanie siê za³o¿onych celów z jedzeniem to przygotowywanie sobie go tak, ¿eby mieæ przyjemno¶æ z jedzenia Nie wiem jak Ty, ale ja jem oczami i nawet lubiê czasami przedobrzyæ posypuj±c zio³ami czy skrapiaj±c talerz octem balsamicznym niczym w drogiej restauracji nawet jak go nie zjem to mam wra¿enie, ¿e to moje jedzenie jest takie wyj±tkowe wtedy jest nawet satysfakcja z tak banalnej potrawy jak kanapka z awokado i pomidorkami. Sama przyznaj, ¿e samo s³owo 'breja' nie brzmi apetycznie i jak tu potem nie mieæ napadów dodatkowe jedzenie
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-21, 11:31   #4757
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

ale clean eating nie polega na takim umartwianiu sie Jak dla mnie jest tego za malo. Sporo za malo. Wiecej napisze wieczorem, bo teraz z telefonu to glupiego robota
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-21, 12:19   #4758
Maddie
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 2 671
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R, mo¿e dzi¶ kto¶ zerknie?
cztery posi³ki, bo pó¼no wsta³am.

I: owsianka - 3³. p³atków owsianych, 2 domowej granoli i 1 otr±b gryczanych na mleku z jajkiem, jab³kiem, cynamonem, ziarenkami chia i pestkami dyni.
II: pó³ woreczka ry¿u br±zowego z truskawkami, serkiem wiejskim i p³atkami migda³ów
III: odchudzona sa³atka gyros - filet z kurczaka sma¿ony na oleju kokosowym, kapusta pekiñska, korniszony, pomidory, sos z ³y¿eczki majonezu, jogurtu greckiego i ketchupu.
IV: pieczony morszczuk z surówk± z kiszonej kapusty z oliw±.
Maddie jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-21, 12:43   #4759
perobelka
Raczkowanie
 
Avatar perobelka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 162
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Ja wiem ¿e clean eating to nie jest umartwianie siê i pakowanie jedzenia w plastikowe pude³eczka jak w szpitalu. Tylko w³a¶nie tu le¿y mój problem, ¿e dla mnie w polaniu talerza w piêkne wzory z octu balsamicznego nie ma ¿adnej przyjemno¶ci, zero. Dla mnie przyjemno¶c to jest wch³oniêcie pó³ s³oika specouleousa z bia³± bagietk± albo wci±gniêcie pó³ pude³ka lodów, pizzy czy wielkikej miski owsianki z jogurtem itd. Mój problem tkwi w tym, ¿e aby nie przytyæ bêdê musia³± do koñca ¿ycia siê hamowaæ moje zachcianki i ¿aden piêkny talerz ani ocet balsamiczny jak w restauracji ani nawet kilogram zió³ na ³ososiu tego nie naprawi, rozumiecie to?
__________________


Edytowane przez perobelka
Czas edycji: 2014-03-21 o 12:44
perobelka jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-21, 13:00   #4760
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez perobelka Poka¿ wiadomo¶æ
Ja wiem ¿e clean eating to nie jest umartwianie siê i pakowanie jedzenia w plastikowe pude³eczka jak w szpitalu. Tylko w³a¶nie tu le¿y mój problem, ¿e dla mnie w polaniu talerza w piêkne wzory z octu balsamicznego nie ma ¿adnej przyjemno¶ci, zero. Dla mnie przyjemno¶c to jest wch³oniêcie pó³ s³oika specouleousa z bia³± bagietk± albo wci±gniêcie pó³ pude³ka lodów, pizzy czy wielkikej miski owsianki z jogurtem itd. Mój problem tkwi w tym, ¿e aby nie przytyæ bêdê musia³± do koñca ¿ycia siê hamowaæ moje zachcianki i ¿aden piêkny talerz ani ocet balsamiczny jak w restauracji ani nawet kilogram zió³ na ³ososiu tego nie naprawi, rozumiecie to?

ja te¿ tak mia³am, ¿e zjad³abym ³y¿k± s³oik mas³a orzechowego z bagietk±, albo bagietkê z topionym serem ple¶niowym, albo wielk± paczkê czipsow dla ca³ej rodziny. przyjemno¶æ sprawia³o mi napchanie siê wêglowodanami i t³uszczem. mog³am np ugry¼æ mas³o i bardzo mi to smakowa³o. pózniej ogarnê³am, ¿e po prostu mia³am niedobory, i chêæ napchania siê by³a znakiem od organizmu. kazda nienaturalna proba ograniczenia siê to psychoza, bardzo ³±two siê w ni± wpêdziæ, i zacz±æ od czego¶ co pozornie wygl±da niewinnie i zdrowo a jest tak naprawdê zaburzeniem. skrupulatne dbanie o to, by w jedzeniu by³o wszystko co potrzeba eliminuje i niedobory i zachcianki, wszelkie ulomnosci typu matowe wlosy, pryszcze czy lamiace sie paznokcie. ale potrzeba na o czasu, i to sporo ) teraz mam tak, ¿e na deser wystarcza mi kostka gorzkiej czekolady albo ³y¿eczka mas³a orzechowego ))) bo organizm nie ma chcicy, nie chce siê nahapaæ na zapas
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-21, 13:12   #4761
201606210914
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 2 279
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez perobelka Poka¿ wiadomo¶æ
Ja wiem ¿e clean eating to nie jest umartwianie siê i pakowanie jedzenia w plastikowe pude³eczka jak w szpitalu. Tylko w³a¶nie tu le¿y mój problem, ¿e dla mnie w polaniu talerza w piêkne wzory z octu balsamicznego nie ma ¿adnej przyjemno¶ci, zero. Dla mnie przyjemno¶c to jest wch³oniêcie pó³ s³oika specouleousa z bia³± bagietk± albo wci±gniêcie pó³ pude³ka lodów, pizzy czy wielkikej miski owsianki z jogurtem itd. Mój problem tkwi w tym, ¿e aby nie przytyæ bêdê musia³± do koñca ¿ycia siê hamowaæ moje zachcianki i ¿aden piêkny talerz ani ocet balsamiczny jak w restauracji ani nawet kilogram zió³ na ³ososiu tego nie naprawi, rozumiecie to?
rozumiem bo mam tak samo
201606210914 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-21, 13:33   #4762
perobelka
Raczkowanie
 
Avatar perobelka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 162
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Ale ja nie mam niedoborów, od kilku miesiêcy jem przez 90% czasu tylko zdrowe i "czyste" jedzenie. Nie przeszkadza mi to wcale w my¶leniu o np. trzech bu³ach z mas³em orzechowym i d¿emem albo wielkim talerzu makaronu czy czymkolwiek innym w ilo¶ciach "na napchanie siê"
__________________

perobelka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-21, 13:46   #4763
Maddie
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 2 671
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

perobelka moim zdaniem jesz za ma³o, st±d te natrêtne my¶li o napchaniu siê. Po prostu organizm siê domaga tego, czego mu brakuje. Nie wiem, czy liczysz kalorie, ale je¶li nie to podlicz z jednego przyk³adowego dnia i zobacz, jak to wygl±da - bo je¶li jesz za ma³o, to nie ma bata, niedobory s± na pewno a i cia³o siê w koñcu upomni o swoje.
Maddie jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-21, 15:37   #4764
perobelka
Raczkowanie
 
Avatar perobelka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 162
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Ok, moje zdjêcie ju¿ niezbyt aktualne, po powrocie z uczelni zjad³am zaplanowane rano pude³eczko plus dodatkowo: jab³ko (ju¿ drugie dzi¶) i wieeelk± owsiankê z du¿± ilo¶ci± kakao (naturalne bezcukrowe) czyli co¶ najbardziej przypominaj±ce s³odycze co mog³am zrobiæ z tego co by³o w domu (przynajmniej na zakupach trzymam siê zasad )
Piêknie. Chyba nie ma dla mnie ratunku.
__________________

perobelka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-21, 16:11   #4765
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Poka¿ wiadomo¶æ
omlet francuski to tradycyjnie taki, który robi siê z samych jajek i odrobiny mleka. mimo to, w smaku naprawdê nie przypomina jajecznicy nie ubija siê go, jest do¶æ cienki, zazwyczaj jem go z twarogiem i owocami, konfitur±, mas³em orzechowym lub na s³ono z warzywami dodanymi pod koniec sma¿enia. Czasem dodajê ³y¿kê m±ki ¿ytniej, je¶li chcê, ¿eby by³ po¿ywniejszy, ale to ju¿ nie to samo Masê z 2-3 jajek, mleka, szczypty soli roztrzepujê dobrze widelcem i wylewam na niedu¿±, mocno rozgrzan± patelniê posmarowan± lekko t³uszczem (np. mas³em klarowanym) lub na patelniê teflonow±. Sma¿ê lekko najpierw z jednej strony, czasami "podwijam" lekko brzegi i przelewam pod spód masê z góry, tak, ¿eby by³ zwarty i bez trudu mo¿na by³o go przewróciæ. Z drugiej strony podsma¿am go ju¿ bardzo krótko, uk³adam na górze dodatki i sk³adam go na pó³.
Prawdziwego omleta francuskiego nie powinno siê obracaæ A ja go wolê zdecydowanie w wersji wytrawnej np. z pomidorami i mozzarell±

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:06 ----------

Cytat:
Napisane przez agaczini Poka¿ wiadomo¶æ
ja te¿ tak mia³am, ¿e zjad³abym ³y¿k± s³oik mas³a orzechowego z bagietk±, albo bagietkê z topionym serem ple¶niowym, albo wielk± paczkê czipsow dla ca³ej rodziny. przyjemno¶æ sprawia³o mi napchanie siê wêglowodanami i t³uszczem. mog³am np ugry¼æ mas³o i bardzo mi to smakowa³o. pózniej ogarnê³am, ¿e po prostu mia³am niedobory, i chêæ napchania siê by³a znakiem od organizmu. kazda nienaturalna proba ograniczenia siê to psychoza, bardzo ³±two siê w ni± wpêdziæ, i zacz±æ od czego¶ co pozornie wygl±da niewinnie i zdrowo a jest tak naprawdê zaburzeniem. skrupulatne dbanie o to, by w jedzeniu by³o wszystko co potrzeba eliminuje i niedobory i zachcianki, wszelkie ulomnosci typu matowe wlosy, pryszcze czy lamiace sie paznokcie. ale potrzeba na o czasu, i to sporo ) teraz mam tak, ¿e na deser wystarcza mi kostka gorzkiej czekolady albo ³y¿eczka mas³a orzechowego ))) bo organizm nie ma chcicy, nie chce siê nahapaæ na zapas
Te¿ tak mia³am....jak wychodzi³am z ED. S³oik mas³a orzechowego szed³ za s³oikuem, serników te¿ du¿o zjada³am za jednym posiedzeniem Du¿o te¿ serów ple¶niowych jadlam... Potem wszystko siê unormowa³o, tylko sobie trzustkê rozregulowa³am bo za du¿o tego t³uszczu by³o w zbyt krótkim czasie... ale popi³am zio³a i ju¿ jest oki
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-21, 16:25   #4766
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 1 375
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Abigal Poka¿ wiadomo¶æ
jad³ospis jak zawsze fajny i urozmaicony, mam jeszcze takie pytanie, czy mog³aby¶ podaæ przepis na ¿ytniego nale¶nika, widzia³am ju¿ jaki¶ czas w Twoim menu, a sama ¿ytnich robi³a raz i skoñczy³o siê to katastrof± kulinarn±



---------- Dopisano o 09:29 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------


j.w.

dziêkujê za opiniê, ¿ytnie nale¶niki robiê tak:
pó³ szklanki m±ki ¿ytniej razowej
(opcjonalnie)³y¿ka m±ki pszennej
ok 150 ml mleka, fajnie wychodz± te¿ z odrobin± jogurtu lub ma¶lanki
³y¿eczka roztopionego mas³a,
ma³a szczypta sody lub proszku do pieczenia
szczypta soli

miksujê sk³adniki na g³adk± masê, rozlewam chochelk± na rozgrzan± patelniê z odrobin± mas³a klarowanego. po przysma¿eniu brzegów odwracam na drug± stronê zawsze wychodz±, chocia¿ przyznajê, ¿e to te¿ zas³uga dobrej patelni ceramicznej, która jest bardzo ³askawa dla wszelkich placków, racuchów i nale¶ników

Cytat:
Napisane przez perobelka Poka¿ wiadomo¶æ
REDUKCJA:

Zdjêcie nie zawiera ¶niadania: 5 ³y¿ek p³atków owsianych na wodzie, ma³y banan, du¿e jab³ko, cynamon

pierwsze pude³ko: kalafior, gotowany indyk, pomidorki
ko³o jogurtu le¿y kuskus z cynamonem
zielona breja to awokado, pe³noziarnisty chleb, pomidorki
jajko, papryka, tuñczyk

Sama nie wiem, za ma³o? za du¿o? zawsze mam problem z porcjami.. kubek dodany do zdjêcia ¿eby zobrazowaæ wielko¶æ pude³ek. Przyda³aby mi siê waga, wtedy wszystko mo¿naby policzyæ.
wiek 24, waga 57, codziennie co¶ tam æwiczê
porcje powiedzia³abym g³odowe, dzieci w przedszkolu jedz± wiêcej.
tak± g³odówk± nie wyleczysz swoich problemów z od¿ywianiem. poprzygl±daj siê na w±tku dobrze ocenianym jad³ospisom Rkowym. naprawdê mo¿na zrzuciæ wagê jedz±c smacznie, ró¿norodnie i zdrowo. Je¶li bêdziesz syta, jedz±c pe³nowarto¶ciowe posi³ki, ryzyko niekontrolowanego rzucania siê na jedzenie bêdzie mniejsze. Ile masz wzrostu?

Cytat:
Napisane przez perobelka Poka¿ wiadomo¶æ
Ok, moje zdjêcie ju¿ niezbyt aktualne, po powrocie z uczelni zjad³am zaplanowane rano pude³eczko plus dodatkowo: jab³ko (ju¿ drugie dzi¶) i wieeelk± owsiankê z du¿± ilo¶ci± kakao (naturalne bezcukrowe) czyli co¶ najbardziej przypominaj±ce s³odycze co mog³am zrobiæ z tego co by³o w domu (przynajmniej na zakupach trzymam siê zasad )
Piêknie. Chyba nie ma dla mnie ratunku.
by³a¶ g³odna, trudno siê dziwiæ, ¿e mia³a¶ ochotê na wêglowodany.

---------- Dopisano o 17:25 ---------- Poprzedni post napisano o 17:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Ervisha Poka¿ wiadomo¶æ
Prawdziwego omleta francuskiego nie powinno siê obracaæ A ja go wolê zdecydowanie w wersji wytrawnej np. z pomidorami i mozzarell± [COLOR="Silver"]

masz absolutn± racjê z tym obracaniem ale ja wolê jak jest lekko przyrumieniony z obu stron, wtedy zdecydowanie mniej przypomina mi jajeczniczkê
agnieszka16 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-21, 16:26   #4767
perobelka
Raczkowanie
 
Avatar perobelka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 162
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Mam 160 cm wzrostu.

Mo¿e kto¶ siê zlituje i odwa¿y zrobiæ dokumentacje zdjêciow± paru przyk³adowych dni na redukcji ¿eby widzieæ ile to jest normalnie? Jad³ospisy przegl±dam, ale co z tego skoro kto¶ piszê kurczak z warzywami jak nie wiem ile tego jest?
__________________


Edytowane przez perobelka
Czas edycji: 2014-03-21 o 16:27
perobelka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-21, 16:34   #4768
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Poka¿ wiadomo¶æ
dziêkujê za opiniê, ¿ytnie nale¶niki robiê tak:
pó³ szklanki m±ki ¿ytniej razowej
(opcjonalnie)³y¿ka m±ki pszennej
ok 150 ml mleka, fajnie wychodz± te¿ z odrobin± jogurtu lub ma¶lanki
³y¿eczka roztopionego mas³a,
ma³a szczypta sody lub proszku do pieczenia
szczypta soli

miksujê sk³adniki na g³adk± masê, rozlewam chochelk± na rozgrzan± patelniê z odrobin± mas³a klarowanego. po przysma¿eniu brzegów odwracam na drug± stronê zawsze wychodz±, chocia¿ przyznajê, ¿e to te¿ zas³uga dobrej patelni ceramicznej, która jest bardzo ³askawa dla wszelkich placków, racuchów i nale¶ników



porcje powiedzia³abym g³odowe, dzieci w przedszkolu jedz± wiêcej.
tak± g³odówk± nie wyleczysz swoich problemów z od¿ywianiem. poprzygl±daj siê na w±tku dobrze ocenianym jad³ospisom Rkowym. naprawdê mo¿na zrzuciæ wagê jedz±c smacznie, ró¿norodnie i zdrowo. Je¶li bêdziesz syta, jedz±c pe³nowarto¶ciowe posi³ki, ryzyko niekontrolowanego rzucania siê na jedzenie bêdzie mniejsze. Ile masz wzrostu?



by³a¶ g³odna, trudno siê dziwiæ, ¿e mia³a¶ ochotê na wêglowodany.

---------- Dopisano o 17:25 ---------- Poprzedni post napisano o 17:20 ----------




masz absolutn± racjê z tym obracaniem ale ja wolê jak jest lekko przyrumieniony z obu stron, wtedy zdecydowanie mniej przypomina mi jajeczniczkê
Ja zawsze podwa¿am boki by nie¶ciêta masa sp³ynê³a na dno patelni a jak jest ju¿ br±zowy a wierzch prawie ca³kowicie ¶ciety to wyk³adam dodatki sk³adam na pó³, zdejmuje z ognia i czasami trzymam przez chwilkê pod przykryciem by jeszcze w ¶rodku siê ¶cie³o.. wtedy jest taki delikatny.. ja nie lubiê i nie mogê mocno ¶cietej jajecznicy (¿o³±dek nie toleruje) czy omletów ale takich rozlapanych nie lubiê bo mi siê cofa
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-21, 16:54   #4769
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez perobelka Poka¿ wiadomo¶æ
Ja wiem ¿e clean eating to nie jest umartwianie siê i pakowanie jedzenia w plastikowe pude³eczka jak w szpitalu. Tylko w³a¶nie tu le¿y mój problem, ¿e dla mnie w polaniu talerza w piêkne wzory z octu balsamicznego nie ma ¿adnej przyjemno¶ci, zero. Dla mnie przyjemno¶c to jest wch³oniêcie pó³ s³oika specouleousa z bia³± bagietk± albo wci±gniêcie pó³ pude³ka lodów, pizzy czy wielkikej miski owsianki z jogurtem itd. Mój problem tkwi w tym, ¿e aby nie przytyæ bêdê musia³± do koñca ¿ycia siê hamowaæ moje zachcianki i ¿aden piêkny talerz ani ocet balsamiczny jak w restauracji ani nawet kilogram zió³ na ³ososiu tego nie naprawi, rozumiecie to?
wydaje mi siê, ¿e masz z³e podej¶cie do tego wszystkiego. Gwarantuje Ci, ¿e od¿ywianie siê zdrowo jest dla wiêkszo¶ci osób pasmem wyrzeczeñ i starañ, przynajmniej na pocz±tku Trudno po prostu z dnia na dzieñ zmieniæ ca³kowicie nawyki ¿ywieniowe, a tym bardziej przej¶cie z jedzenia pó³ pude³ka lodów na co¶ tak nieapetycznego wydaje siê z góry skazane na pora¿kê. To, ¿e te zachcianki Ci przejd± jest jak najbardziej realne Nie zak³adaj, ¿e do koñca ¿ycia bêdziesz musia³a siê hamowaæ bo to z³e podej¶cie. Zgadzam siê z agaczini, ¿e to kwestia niedoborów, zreszt± przekona³am siê o tym sama u mnie pó³ pude³ka lodów swego czasu to by³a jedynie przystawka

natomiast z tym dekorowaniem potraw to ka¿dy musi znale¼æ swój sposób, wiadomo, ¿e to nie jest kwestia tego octu czy zió³ a nastawienia
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-21, 17:55   #4770
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

fusiacola, agaczini, ervisha - przybijmy pi±tkê
perobelka, powiem Ci pokrótce tak - jesz ma³e porcje, za ma³o wêgli i za ma³o t³uszczu, Twoje jedzenie wydaje siê strasznie ja³owe i mam wra¿enie, ¿e nie masz z takiego od¿ywiania przyjemno¶ci. Mo¿e powiem Ci pokrótce, jak ja siê przestawia³am na clean eating (je¶li za mocno offujê, to proszê niech mnie kto¶ ¶cignie ). Zaczê³am po prostu wprowadzaæ jak najmniej przetworzone zamienniki. Czyli pieczywo na zakwasie (dobra, widzê, ¿e jesz razowiec, to nie jest przytyk), samodzielnie robione marynaty do miêsa, w którym¶ momencie pozby³am siê z jad³ospisu kupnych wêdlin (w du¿ym stopniu dlatego, ¿e wyostrzy³ mi siê smak i wiêkszo¶æ zrobi³a siê za s³ona, a nie dlatego, ¿e s± "fuj", ¿eby nie by³o). Nadal zdarza mi siê np. je¶æ nale¶niki (z tym ¿e z m±ki gryczanej albo z ciecierzycy, a nie z pszennej), nie pogardzê domowej roboty Monte (p³atki owsiane, mleko, od¿ywka bia³kowa, kakao i ¿elatyna), piekê czasami w³asn± pizzê, ozdabiam owsiankê kostk± gorzkiej czekolady (od 70% w górê, tutaj szukam ulubionych smaków i mam z tego kupê frajdy), bawiê siê kombinowaniem z doborem przypraw itp. Zamiast lodów robiê sobie np. w³asny sorbet bananowy (banan zmiksowany z mas³em orzechowym). Dok³adnie to samo robi³am na redukcji (któr± w³a¶nie zakoñczy³am) i cieszy³am siê jedzeniem

Co do ilo¶ci - nie lubiê takiego wyliczania, no i niekoniecznie jestem dobrym przyk³adem, bo pakujê, ale przyk³adowo powiedzmy tak (podajê ilo¶ci z czasów redukcji):
- jak kurczak, indyk czy prosiak, to po prostu "porcjê" - filet, plaster schabu itp.; podobnie z rybami
- jak p³atki owsiane, to 5-6 ³y¿ek, kaszy czy ry¿u pó³ woreczka albo nieco wiêcej
- jak jajecznica, to 2-3 jaja
- warzyw w ogóle nie liczy³am, tylko jad³am ich jak najwiêcej (a w g³odzie potrafiê sama opêdzlowaæ ca³ego broku³a, wiêc wiesz ), wpada³ i wpada nadal pewnie blisko kg dziennie, dodawanych po trochu do ka¿dego posi³ku
- oliwa, olej kokosowy czy jakikolwiek inny t³uszcz - ¶rednio ³y¿ka (zdarza³o siê wiêcej)
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:36.