Dyskopatia - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-26, 08:44   #31
Ainka_in_love
Przyczajenie
 
Avatar Ainka_in_love
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Lodz
Wiadomości: 18
Dot.: Dyskopatia

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
dziekuje ;*
mam pytanie:
pare mcy temu bylam u rehabilitanta - ustalil rehabilitacje pod katem SKOLIOZY. zaczelam dzis:
1. gimnastyka
2. tensy (prady)

ale po tej wizycie okazalo sie ze mam dyskopatie. pytalam w rejestracji i rehabilitantow czy przy dyskopatii moge cwiczyc ta gimnastyke. oni ze tak tak.

dzis gimnastyka... poryczalam sie z bolu, byl nie do wytrzymania jak musialam np krecic biodrami.. bol jak 150.. ;( biore co 2,3 dzien Ketonal, staram sie rzadko ale bol jest straszny.. apapy i ibupromy nie dzialaja juz.

i teraz... mam cwiczyc ta gimnastyke? gimnastyka jest na wzmocnienie miesni.. ale .. to ma tak bolec? rehabilitanci nie wiedza. do lekarza nie moge wejsc bo musze stanac w kolejke. a czekalam na ta rehabilitacje pare mcy. nie wiem ..
BRON BOZE! Nic na sile. Przy ostrych bolach zwiazanych z dyskopatia cwiczenia nie sa zalecane, a tym bardziej takie ktore nie zostaly dobrane pod tym katem. A Ty przecież masz skierowanie na operacje, prawda? (masz juz wyznaczoną date?) Nawet rehabilitacja w trakcie dyskopatii wykonywana jest dopiero wtedy gdy ból ustapi. Lepiej zrezygnuj z rehabilitacji bo mozesz sobie pogorszyć. Tym bardziej ze ćwiczenia, które masz wybrane nie uwzględniają Twojej dyskopatii. Albo poważnie pogadaj z rehabilitantem, a jak nie wiem to lepiej zrezygnuj. Nie ma co się katować jak boli.
__________________
"...And finaly I'm happy if only for a while..."
Ainka_in_love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 13:22   #32
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Dyskopatia

Cytat:
Napisane przez Ainka_in_love Pokaż wiadomość
BRON BOZE! Nic na sile. Przy ostrych bolach zwiazanych z dyskopatia cwiczenia nie sa zalecane, a tym bardziej takie ktore nie zostaly dobrane pod tym katem. A Ty przecież masz skierowanie na operacje, prawda? (masz juz wyznaczoną date?) Nawet rehabilitacja w trakcie dyskopatii wykonywana jest dopiero wtedy gdy ból ustapi. Lepiej zrezygnuj z rehabilitacji bo mozesz sobie pogorszyć. Tym bardziej ze ćwiczenia, które masz wybrane nie uwzględniają Twojej dyskopatii. Albo poważnie pogadaj z rehabilitantem, a jak nie wiem to lepiej zrezygnuj. Nie ma co się katować jak boli.

dziękuję bardzo za odpowiedź!
to jest tak ze rehabilitanci tam nie wiedza, tzn mowia ze jak boli to zaczne cwiczyc za tydzien - to wtedy moze mnie przestanie bolec po samych pradach..

jutro ide do neurochirurga i wyznaczy mi datę ...
boję się tej wizyty..


mialam wczoraj PIERWSZY MASAŻ kazdy dotyk masazysty to byl moj krzyk, lzy, zalałam mu lzami lozko i z bolu chcialam je gryzc ale juz staralam sie opanowac.
mowil ze po 3,4 masazu bedzie lepiej ze nie bedzie mnie tak bolało.



czyli .. jak jest cos nie tak z tymi plecami, bo mam dyskopatie to boli tak? a jak juz mi zrobi wiecej masazy i nie bedzie bolal dotyk to znaczy ze starczy tych masazy?

__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 00:01   #33
Ainka_in_love
Przyczajenie
 
Avatar Ainka_in_love
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Lodz
Wiadomości: 18
Dot.: Dyskopatia

1. Mnie prady w ogole nie pomogly.
2. Neurochirurg i data wizyty: nic strasznego. Nie gryza Moj obejrzal rezonans, zadal kilka pytan i powiedzial "tniemy". I jeszcze czy pasuje mi we nastepny wtorek (a to byla sroda). I musialam sie od razu zdecydowac. Ale ty sie raczej nie nastawiaj na to, ze operacja bedzie szybko - bedziesz wiec miala czas sie oswoic z mysla o operacji. Normalnie czeka sie ok 5 mcy - tak mi powiedzieli. Ja mialam w 6 dni bo moj neurochirurg pracuje w prywatnym szpitalu i tam mi mogli od reki zrobic.

Ja tez bylam przerazona bo ja nigdy nie bylam operowana, etc. a do szpitala nie chodzilam nawet w odwiedziny bo mdlalam. Ale bylo dobrze Poczytalam sobie, wiedzialam wszystko co i jak i bylam spokojna.

3. Masazu nie mialam wiec nie wiem jak to jest. Ale mam nadzieje ze masz go skonsultowanego z lekarzem prowadzacym.

4. Nikt nie wyjasnil ci na czym polega dyskopatia? Lekarz (ortopeda badz neurochirurg) powinien. generlanie to dysk, ktory znajduje sie miedzy kregami ma przerwana ciaglosc, zawartosc wylewa sie do kanalu kregowego co powoduje bol. Poza tym uciska korzenie rdzeniowe badz rdzen kregowy. Masaz powinien niby zmiejszyc ten nacisk i bol.


Polecam: http://e-dyskopatia.pl/ i http://dyskopatia.blog.onet.pl/
__________________
"...And finaly I'm happy if only for a while..."
Ainka_in_love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 01:41   #34
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Dyskopatia

Cytat:
Napisane przez Ainka_in_love Pokaż wiadomość
1. Mnie prady w ogole nie pomogly.
2. Neurochirurg i data wizyty: nic strasznego. Nie gryza Moj obejrzal rezonans, zadal kilka pytan i powiedzial "tniemy". I jeszcze czy pasuje mi we nastepny wtorek (a to byla sroda). I musialam sie od razu zdecydowac. Ale ty sie raczej nie nastawiaj na to, ze operacja bedzie szybko - bedziesz wiec miala czas sie oswoic z mysla o operacji. Normalnie czeka sie ok 5 mcy - tak mi powiedzieli. Ja mialam w 6 dni bo moj neurochirurg pracuje w prywatnym szpitalu i tam mi mogli od reki zrobic.

Ja tez bylam przerazona bo ja nigdy nie bylam operowana, etc. a do szpitala nie chodzilam nawet w odwiedziny bo mdlalam. Ale bylo dobrze Poczytalam sobie, wiedzialam wszystko co i jak i bylam spokojna.

3. Masazu nie mialam wiec nie wiem jak to jest. Ale mam nadzieje ze masz go skonsultowanego z lekarzem prowadzacym.

4. Nikt nie wyjasnil ci na czym polega dyskopatia? Lekarz (ortopeda badz neurochirurg) powinien. generlanie to dysk, ktory znajduje sie miedzy kregami ma przerwana ciaglosc, zawartosc wylewa sie do kanalu kregowego co powoduje bol. Poza tym uciska korzenie rdzeniowe badz rdzen kregowy. Masaz powinien niby zmiejszyc ten nacisk i bol.


Polecam: http://e-dyskopatia.pl/ i http://dyskopatia.blog.onet.pl/

nie nie, czym jest dyskopatia to lekarz mi wyjasnil i jeden i drugi.
ale jak chodze na rehabilitacje to ci rehabilitanci i pani w rejestracji jakby nie wiedzieli czym to jest, skoro mowili ze nie szkodzi abym cwiczyla gimnastyke przy mocnym bolu..

no mam nadzieje ze w viagu tych 5 mcy nie dojda mi kolejne objawy...
pecherza juz nie trzymam, jeszcze jakies 2 tyg temu moglam trzymac a teraz nic... wada w ciagu miesiaca o -0,25 D skoczyla do gory, i mrowienie w nogach jest juz codziennie... a jakies 2 mce temu bylo co jakiś czas...




płaciłaś za tą operację? ;>




__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 01:04   #35
Ainka_in_love
Przyczajenie
 
Avatar Ainka_in_love
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Lodz
Wiadomości: 18
Dot.: Dyskopatia

Powiedzialbym zebys sobie odpuscila ta rehabilitacje i lepiej dala plecom odpoczac. Mi troche przeszlo po dluzszym nic nie robieniu (czytaj obijaniu sie po domu i duzej ilosci lezenia; siedzenie nie wskazane).

To ty masz gorsze objawy niz ja. Mnie tylko cholernie bolalo i mialm rwe kulszow (choc rwa tez troche oslabla po tym jak duzo odpoczywalam).

Nie placilam za opercja (kosz ok. 12 tys zl) bo szpital mial umowe z Funduszem, a trafilam tam przez lekarza. Zaplacilam tylko za badania (krew, rtg, etc) bo mialam malo czasu, przychodnie ktora przeniosla mi sie na drugi koniec miasta i z ktorej zrezygnowalam a nie mialam jeszcze nowej wiec robilam badania sama. Bo taki byl warunek, ze mam przyjsc juz z wynikami do spzitala. Dzieki temu spedzilam w szpitalu mniej niz 24h.

Na kiedy masz termin?

__________________
"...And finaly I'm happy if only for a while..."
Ainka_in_love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 07:25   #36
Karolka28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 6
Dot.: Dyskopatia

Hej Dziewczyny,
dawno mnie tu nie było
Piszę do Was prawie już rok od operacji odcinka L4/L5, mam jeszcze przepuklinę w odcinku L3/L4 oraz L5/S1, ale ponieważ zrzuciłam 30 kg wszystko się unormowało nic na razie mi nie grozi z ich strony.

Jak już pisałam jestem rok po operacji no prawie rok, i czuje się extra..
Jeżdżę na rowerze, pływam, dużo chodzę ale i sporo muszę tez siedzieć w pracy, a mój kręgosłup dzielnie to znosi, nie odczuwam bólu od 8 miesięcy!!!

Dbam o niego fakt, ale czasami go nie oszczędzam, rezonans po operacji super....

Sama operacja no cóż -nie wiele pamiętam, narkoza itp.
Po operacji miesiąc bez siadania, to była masakra...ale już po tym miesiącu po operacji wróciłam w pełni sił do pracy. Ćwiczenia zalecane stosowałam i stosuję cały czas...
Życzę wam życia bez bólu- wiem co on oznacza...Piszcie odpowiem na wszelkie pytania...
Pozdrawiam Was Kobitki serdecznie
__________________
Bywają w życiu chwile, których ból daje się zmierzyć dopiero po jego przeżyciu, i wówczas dziwi nas, iż zdołaliśmy go znieść.
Karolka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 11:02   #37
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Dyskopatia

Cytat:
Napisane przez Ainka_in_love Pokaż wiadomość
Powiedzialbym zebys sobie odpuscila ta rehabilitacje i lepiej dala plecom odpoczac. Mi troche przeszlo po dluzszym nic nie robieniu (czytaj obijaniu sie po domu i duzej ilosci lezenia; siedzenie nie wskazane).

To ty masz gorsze objawy niz ja. Mnie tylko cholernie bolalo i mialm rwe kulszow (choc rwa tez troche oslabla po tym jak duzo odpoczywalam).

Nie placilam za opercja (kosz ok. 12 tys zl) bo szpital mial umowe z Funduszem, a trafilam tam przez lekarza. Zaplacilam tylko za badania (krew, rtg, etc) bo mialam malo czasu, przychodnie ktora przeniosla mi sie na drugi koniec miasta i z ktorej zrezygnowalam a nie mialam jeszcze nowej wiec robilam badania sama. Bo taki byl warunek, ze mam przyjsc juz z wynikami do spzitala. Dzieki temu spedzilam w szpitalu mniej niz 24h.

Na kiedy masz termin?


byłam w środę u neurochirurga ;/
powiedzial żę JESTEM ZDROWA I NIC MI NIE JEST I ŻADNEJ DYSKOPATII NIE MAM. ZE NIE CZUJE W OBR UKLADU RODNEGO I WADA ROSNIE I MROWIENIE MAM BO SOBIE WYMYSLILAM TO I ZEBYM POSZLA NA DOBRA TERAPIE PSYCHOLOGICZNA.

a wcześniej chirurg mnie widzial mowi dyskopatia, ucisk na nerw i temu nie czuje nic w obrebie ukl rodnego i trzeba operować
tak samo mowil neurolog.

a ten ze srody mowi ze jest super. widzial rezonans. moge cwiczyc, biegac, jezdzic konno, chodzic na szpilkach - wszystko robic.
zgłupiałam.

mamy przyjaciel, chirurg mowi :,, i po co szlas do Marchela? bo co? bo ma PROFESOR przed nazwiskiem? i masz za swoje, mowilem ci bys poszla do najlepszego w warszawie, dowiedzialam sie od srodowiska swojego lekarzy ktory jest najlepszy i tam idz"

nie wiem co myslec.
nie cuzje nic w obr ukladu rodnego od 7 mcy. do tego doszlo mrowienie i nie trzymanie pecherza. biore ketonal na bol kregoslupa.. a okazuje sie ze jestem zdrowa... ? ..


---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Karolka28 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny,
dawno mnie tu nie było
Piszę do Was prawie już rok od operacji odcinka L4/L5, mam jeszcze przepuklinę w odcinku L3/L4 oraz L5/S1, ale ponieważ zrzuciłam 30 kg wszystko się unormowało nic na razie mi nie grozi z ich strony.

Jak już pisałam jestem rok po operacji no prawie rok, i czuje się extra..
Jeżdżę na rowerze, pływam, dużo chodzę ale i sporo muszę tez siedzieć w pracy, a mój kręgosłup dzielnie to znosi, nie odczuwam bólu od 8 miesięcy!!!

Dbam o niego fakt, ale czasami go nie oszczędzam, rezonans po operacji super....

Sama operacja no cóż -nie wiele pamiętam, narkoza itp.
Po operacji miesiąc bez siadania, to była masakra...ale już po tym miesiącu po operacji wróciłam w pełni sił do pracy. Ćwiczenia zalecane stosowałam i stosuję cały czas...
Życzę wam życia bez bólu- wiem co on oznacza...Piszcie odpowiem na wszelkie pytania...
Pozdrawiam Was Kobitki serdecznie

Karolka28 ile masz lat? jakie miałaś objawy że kwalifikowały Cię do operacji ?
Bo rehabilitacja nie pomogła?

Kto Cię operował?
Gdzie?
Ile czekałaś na operację?
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2011-07-29 o 11:01
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-30, 00:45   #38
Ainka_in_love
Przyczajenie
 
Avatar Ainka_in_love
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Lodz
Wiadomości: 18
Dot.: Dyskopatia

Idz koniecznie na konsultacje do innego neurochirurga!!!! Przyjaciel mamy ma racje, profesorow sobie odpusc. Lepszy jakis dr tylko za to praktyk, taki co na co dzien operuje. Jesli chcesz podam ci kontakt to mojego lekarza, co prawda w Lodzi i prywatnie...

Nie wiem jak na twoim RM ale na moim to i ja widzialam co i jak jest zle.

Wskazanianiem do leczenia operacyjnego są:
➢wystąpienie objawów neurologicznych korzeniowych (opadanie stopy, osłabienie ręki, problemy z oddawaniem moczu), lub rdzeniowych (osłabienie kończyn, chromanie, niedowłady lub porażenie, problemy z oddawaniem moczu)
➢codzienne objawy bólowe
➢chorzy z częściową poprawą i nawracającymi bólami.
➢ból utrzymujący się powyżej 4-6 tygdni
za http://www.ortopeda.biz.pl/leksykon/dyskopatia.pdf
__________________
"...And finaly I'm happy if only for a while..."
Ainka_in_love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 21:34   #39
Karolka28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 6
Dot.: Dyskopatia

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość

byłam w środę u neurochirurga ;/
powiedzial żę JESTEM ZDROWA I NIC MI NIE JEST I ŻADNEJ DYSKOPATII NIE MAM. ZE NIE CZUJE W OBR UKLADU RODNEGO I WADA ROSNIE I MROWIENIE MAM BO SOBIE WYMYSLILAM TO I ZEBYM POSZLA NA DOBRA TERAPIE PSYCHOLOGICZNA.

a wcześniej chirurg mnie widzial mowi dyskopatia, ucisk na nerw i temu nie czuje nic w obrebie ukl rodnego i trzeba operować
tak samo mowil neurolog.

a ten ze srody mowi ze jest super. widzial rezonans. moge cwiczyc, biegac, jezdzic konno, chodzic na szpilkach - wszystko robic.
zgłupiałam.

mamy przyjaciel, chirurg mowi :,, i po co szlas do Marchela? bo co? bo ma PROFESOR przed nazwiskiem? i masz za swoje, mowilem ci bys poszla do najlepszego w warszawie, dowiedzialam sie od srodowiska swojego lekarzy ktory jest najlepszy i tam idz"

nie wiem co myslec.
nie cuzje nic w obr ukladu rodnego od 7 mcy. do tego doszlo mrowienie i nie trzymanie pecherza. biore ketonal na bol kregoslupa.. a okazuje sie ze jestem zdrowa... ? ..


---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:59 ----------



Karolka28 ile masz lat? jakie miałaś objawy że kwalifikowały Cię do operacji ?
Bo rehabilitacja nie pomogła?

Kto Cię operował?
Gdzie?
Ile czekałaś na operację?
Hej,
operowali mnie rok temu wtedy lat 27!!
Objawy: ból,drętwienie, powłóczenie stopą..w najgorszym momencie chodziłam o kuli, bo noga już nie funkcjonowała. Musiałam siedzieć 15 minut aby przejść 300-00 metrów.
Miałam rehabilitacje przed operacją, za nim poszłam na rezonans lekarz stwierdził - neurochirurg,że mi zaszkodziła.Przepuklina z 1 cm w ciągu 1 miesiąca urosła do rozmiarów pięści (podobno przez źle dobraną rehabilitację).później już nie byłam na rehabilitacji ,nawet po operacji...nie potrzebowałam.

Operował mnie dr Wojciech Szymański neurochirurg ,szpital wojskowy Wrocław ul.Weigla ..na operację czekałam 1,5 miesiąca, lekarz neurochirurg który oglądał mój rezonans taki termin mi wyznaczył. 2 Lekarzy stwierdziło,że pozostała mi tylko operacja, inaczej czekał mnie wózek inwalidzki.

Ból dobijał mnie rok -podejrzewano biodro a nie kręgosłup -od kwietnia 2009 do maja 2010..cała procedura po wypadnięciu mi w końcu 2 dysków w maju 2010, poprzez wizyty u ortopedy, rehabilitacje, rezonans , neurochirurgów -trwała 6 miesięcy. tak jak wspomniałam miesiąc po operacji wróciłam do pracy
POZDRAWIAM
__________________
Bywają w życiu chwile, których ból daje się zmierzyć dopiero po jego przeżyciu, i wówczas dziwi nas, iż zdołaliśmy go znieść.
Karolka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 23:34   #40
bea_76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Dot.: Dyskopatia

witam serdecznie!!!

tak się cieszę,że do Was trafiłam. temat dla mnie suuuuuuuuuuuuper wazny ,bo we wtorek ide do szpitala a w czwartek mam usuniecie przepukliny odcinka lędźwiowego l5-s1. boje się tak,że trudno opisac(
napiszcie mi prosze czy bardzo boli po operacji ...karolka -co robiłas,ze schudłas 30 kg?? qrcze ja tez tyle musze!!!!!!!!!!!jestes super,ze dalas rade..ja kilka-nascie -dziesiat razy zaczynalam diety i nic(( zawsze cos wypadlo .
pozdrawiam was serdecznie moje wspolforumowiczki!
trzymajcie kciuki!!!!!!!
beata
bea_76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 01:27   #41
Beatrisk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5
Dot.: Dyskopatia

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
dziekuje ;*

mam pytanie:
pare mcy temu bylam u rehabilitanta - ustalil rehabilitacje pod katem SKOLIOZY. zaczelam dzis:
1. gimnastyka
2. tensy (prady)

ale po tej wizycie okazalo sie ze mam dyskopatie. pytalam w rejestracji i rehabilitantow czy przy dyskopatii moge cwiczyc ta gimnastyke. oni ze tak tak.

dzis gimnastyka... poryczalam sie z bolu, byl nie do wytrzymania jak musialam np krecic biodrami.. bol jak 150.. ;( biore co 2,3 dzien Ketonal, staram sie rzadko ale bol jest straszny.. apapy i ibupromy nie dzialaja juz.

i teraz... mam cwiczyc ta gimnastyke? gimnastyka jest na wzmocnienie miesni.. ale .. to ma tak bolec? rehabilitanci nie wiedza. do lekarza nie moge wejsc bo musze stanac w kolejke. a czekalam na ta rehabilitacje pare mcy. nie wiem ..


Witam, moim zdaniem jeżeli odczuwasz ból i dyskomfort podczas ćwiczeń nie powinnaś ich stosować. Być może Ćwiczenia konkretnie na Twoja skoliozę negatywnie wpływaja na dyskopatię. Byłas z tym u rehabilitanta jeśli nie to zgłoś to swojemu rehabilitantowi.
Beatrisk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-31, 06:25   #42
moria44
Wtajemniczenie
 
Avatar moria44
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z chałupki
Wiadomości: 2 504
Dot.: Dyskopatia

Ainka podasz mi też namiar na tego lekarza? A rezonans robiłaś prywatnie czy na nfz? Też muszę sobie zrobić bo miałam tylko rtg dolnego odcinka a na górze również mam niezły misz masz
__________________
Iguśka

God couldn’t be everywhere, so he created mothers

moria44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 15:28   #43
Karolka28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 6
Dot.: Dyskopatia

Hej,
chudłam na tej ''słynnej'' diecie dukana..Do operacji lekarz nakazał mi schudnąć 10 kg w 1,5 miesiąca-wykonalne- zrobiłam to!!
Później w ciągu 5 miesięcy schudłam kolejne 20 kg, wyniki mam super i trwam dalej na tej diecie , ze 117 kg zeszłam na 87 i to mi styknie, teraz trzymam dietę i jest super. Zrzucenie tych kg przed operacją bardzo mi pomogło, inaczej byłoby mi trudno podnieść się z łóżka.
Powiem wam ,że jak usłyszałam,że czeka mnie wózek jak nie zrzucę tych kg, to to podziałało ...nie zastanawiałam się co zrobię bez słodyczy i hamburgerów..schudłam i czuje się świetnie.Najważniejsze ,że nie boli mnie kręgosłup i że moje 2 przepukliny nie odezwały się od operacji.
Pozdrawiam

I dodam iż cała operacja , rezonans,lekarze byli cały czas na NFZ nic do tego interesu nie dokładałam z własnej kieszeni.
__________________
Bywają w życiu chwile, których ból daje się zmierzyć dopiero po jego przeżyciu, i wówczas dziwi nas, iż zdołaliśmy go znieść.
Karolka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 21:42   #44
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Dyskopatia

Cytat:
Napisane przez Ainka_in_love Pokaż wiadomość
Idz koniecznie na konsultacje do innego neurochirurga!!!! Przyjaciel mamy ma racje, profesorow sobie odpusc. Lepszy jakis dr tylko za to praktyk, taki co na co dzien operuje. Jesli chcesz podam ci kontakt to mojego lekarza, co prawda w Lodzi i prywatnie...

Nie wiem jak na twoim RM ale na moim to i ja widzialam co i jak jest zle.

Wskazanianiem do leczenia operacyjnego są:
➢wystąpienie objawów neurologicznych korzeniowych (opadanie stopy, osłabienie ręki, problemy z oddawaniem moczu), lub rdzeniowych (osłabienie kończyn, chromanie, niedowłady lub porażenie, problemy z oddawaniem moczu)
➢codzienne objawy bólowe
➢chorzy z częściową poprawą i nawracającymi bólami.
➢ból utrzymujący się powyżej 4-6 tygdni
za http://www.ortopeda.biz.pl/leksykon/dyskopatia.pdf
Moze faktycznie jestem zdrowa.. Tylko czemu nic nie czuje od stycznia w obrebie ukl rodnego, do tego zaczynam jak boli mocno kregoslup, powloczyc noga, czasem, ale to robi sie czesciej.. i kregoslup tak boli - ketonal biore..

***
Badanie MRI wykonane w sekwencji SE, Obrazy T1 i T2-zależne uwidoczniło zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych L4-L5 i L5-S1 wyrazone obniżeniem sygnału w obrazach T2-zależnych (odwodnienie krążków)oraz obniżeniem ich wysokości.
Niewielkie wypukliny pierścieni włóknistych obu w/w krążków, które modelują brzuszną powierzchnię worka opony twardej.
Pozostałe krążki międzykregowe prawidłowe w obrazie MR.
Stozek rdzenia bez zmian ogniskowych.
Stan po przebytej chorobie Scheuermanna. Guzki Schmorla w trzonach dolnego odcinka TH oraz w trzonach odcinka L.
Poziome ustawienie kości krzyżowej.


pójdę do kolejnego, ostatniego neurochirurga, zobaczę.. dziękuję za podpowiedzi

---------- Dopisano o 22:42 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Karolka28 Pokaż wiadomość
Hej,
chudłam na tej ''słynnej'' diecie dukana..Do operacji lekarz nakazał mi schudnąć 10 kg w 1,5 miesiąca-wykonalne- zrobiłam to!!
Później w ciągu 5 miesięcy schudłam kolejne 20 kg, wyniki mam super i trwam dalej na tej diecie , ze 117 kg zeszłam na 87 i to mi styknie, teraz trzymam dietę i jest super. Zrzucenie tych kg przed operacją bardzo mi pomogło, inaczej byłoby mi trudno podnieść się z łóżka.
Powiem wam ,że jak usłyszałam,że czeka mnie wózek jak nie zrzucę tych kg, to to podziałało ...nie zastanawiałam się co zrobię bez słodyczy i hamburgerów..schudłam i czuje się świetnie.Najważniejsze ,że nie boli mnie kręgosłup i że moje 2 przepukliny nie odezwały się od operacji.
Pozdrawiam

I dodam iż cała operacja , rezonans,lekarze byli cały czas na NFZ nic do tego interesu nie dokładałam z własnej kieszeni.

cudownie ze jest ok, ze nie ma tego bolu, teraz na pewno wszystko ma inny wymiar, jak ja bym chciala obudzic sie i nie czuc bolu.. choc jeden dzien..
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 14:06   #45
Ainka_in_love
Przyczajenie
 
Avatar Ainka_in_love
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Lodz
Wiadomości: 18
Dot.: Dyskopatia

Cytat:
Napisane przez bea_76 Pokaż wiadomość
witam serdecznie!!!
tak się cieszę,że do Was trafiłam. temat dla mnie suuuuuuuuuuuuper wazny ,bo we wtorek ide do szpitala a w czwartek mam usuniecie przepukliny odcinka lędźwiowego l5-s1. boje się tak,że trudno opisac(
napiszcie mi prosze czy bardzo boli po operacji ...karolka -co robiłas,ze schudłas 30 kg?? qrcze ja tez tyle musze!!!!!!!!!!!jestes super,ze dalas rade..ja kilka-nascie -dziesiat razy zaczynalam diety i nic(( zawsze cos wypadlo .
pozdrawiam was serdecznie moje wspolforumowiczki!
trzymajcie kciuki!!!!!!!
beata
Mnie po operacji bolał tylko szew. Ale to byl duzo przyjemniejszy bol niz ten wczesniejszy kregoslupa, bo bolalo glonie przy ruchu. Nie na tyle jednak by brac srodki przecibolowe (tylko wieczorem po operacji dostalam zastrzyk i nastepnego dnia jeden olfen), a dzien z kazdym dniem malal az znikl.

Ja tez sie balam, zwlaszcza ze nigdy wczensiej nie mialam operacji/zlamania/ ani nie bylam w szpitalu. Poczytalam sobie o procedurach, zeby wiedziec co i jak i powtarzalam sobie ze po przestanie bolec Z samej operacji nic nie bedziesz pamietac.

A co chudniecia - lezac w lozku po operacji przez miesiac schudlam 4 kg


Cytat:
Napisane przez moria44 Pokaż wiadomość
Ainka podasz mi też namiar na tego lekarza? A rezonans robiłaś prywatnie czy na nfz? Też muszę sobie zrobić bo miałam tylko rtg dolnego odcinka a na górze również mam niezły misz masz
Namiary wyslane na priva. Na rezonans mialam skierowanie od ortopedy, wiec na NFZ. Za duzo kosztuje (od 500 do 1000 zl) zeby z wlasnej kieszenie placic. Mialam tylko rezonans odcinka ledziowego.


Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Moze faktycznie jestem zdrowa.. Tylko czemu nic nie czuje od stycznia w obrebie ukl rodnego, do tego zaczynam jak boli mocno kregoslup, powloczyc noga, czasem, ale to robi sie czesciej.. i kregoslup tak boli - ketonal biore..

***
Badanie MRI wykonane w sekwencji SE, Obrazy T1 i T2-zależne uwidoczniło zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych L4-L5 i L5-S1 wyrazone obniżeniem sygnału w obrazach T2-zależnych (odwodnienie krążków)oraz obniżeniem ich wysokości.
Niewielkie wypukliny pierścieni włóknistych obu w/w krążków, które modelują brzuszną powierzchnię worka opony twardej.
Pozostałe krążki międzykregowe prawidłowe w obrazie MR.
Stozek rdzenia bez zmian ogniskowych.
Stan po przebytej chorobie Scheuermanna. Guzki Schmorla w trzonach dolnego odcinka TH oraz w trzonach odcinka L.
Poziome ustawienie kości krzyżowej.

pójdę do kolejnego, ostatniego neurochirurga, zobaczę.. dziękuję za podpowiedzi
Idz, idz. I powiedz co stwierdził. Jak boli i powloczysz noga to na pewno nie jestes zdrowa. Rezonans tez pokazuje ze sa problemy.
__________________
"...And finaly I'm happy if only for a while..."
Ainka_in_love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 23:23   #46
sirp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: Dyskopatia

Zanim cokolwiek zdecydujesz sprobuj metody FDM. Mi bardzo pomogła, to nowosc u nas, poszukaj w swojej okolicy. Jesli znasz angielski to poczytaj tu www.rehastudio.pl w dziale download masz artykuł Fascial Distortion Model w leczeniu dolnego odcinka kregosłupa.
Pozdrawiam
sirp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 13:04   #47
Ainka_in_love
Przyczajenie
 
Avatar Ainka_in_love
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Lodz
Wiadomości: 18
Dot.: Dyskopatia

Cytat:
Napisane przez sirp Pokaż wiadomość
Zanim cokolwiek zdecydujesz sprobuj metody FDM. Mi bardzo pomogła, to nowosc u nas, poszukaj w swojej okolicy. Jesli znasz angielski to poczytaj tu www.rehastudio.pl w dziale download masz artykuł Fascial Distortion Model w leczeniu dolnego odcinka kregosłupa.
Pozdrawiam
Ja tam nie widze zadnego dzialu pobierz a do tego wyglada mi to na reklame (data zarejestrowania na forum i mala liczba postow oraz informacji o sobie i jak pomogla)... Poza tym skoro po polsku nic o tym nie ma, to watpie zeby udalo sie znalezc gabiet gdzie to wykonuja plus skor oto bardzo nowa metoda to nie wiem czy masz ochote byc krolikiem doswiadczalnym. Z tego co wiem 90% pacjentow leczonych manualnie 1i tak konczy na stole. Rehabilitacja w zaawansowanym stadium choroby nie daje efektow.
__________________
"...And finaly I'm happy if only for a while..."
Ainka_in_love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 19:22   #48
bblum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
Dot.: Dyskopatia

Cześć dziewczyny!
Mam 26 lat i takie jak Wy problemy. Zaczęło się w listopadzie zeszłego roku - raz mocniej raz słabiej w pozycji leżącej bolało mnie noga nad kolanem. Myślałam że coś sobie naciągłam, więc do lekarza poszłam w marcu kiedy ból pojawiał się już codziennie wieczorem w i gdy bolało mnie już całe udo. Lekarka też raczej to zbagatelizowała - dała jakieś zastrzyki i kazała się pokazać jakby nie przeszło. Nie przeszło a nawet się nasiliło. Bolała cała noga (nigdy kręgosłup), czasem czułam mrowienie, czasem nie mogłam przejść dłuższego odcinka drogi. Trafiłam do innej lekarki ta skierowała mnie na rtg a potem do neurologa, ten na tomografię. Wyszło że mam 3 wypukliny - jedna na 10 mm. Wtedy zaczęłam rehabilitacje i wydawało mi się, że jest nieznacznie lepiej więc neurolog stwierdził, że właściwie mógłby mnie skierować na operacje ale jak jest lepiej, to mam przyjść jakby się pogorszyło. To było w maju - od tego momentu przeszłam dwie tury rehabilitacji, chodzę na masaże i noga właściwie przestała boleć!!! Miałam wyciągi lędźwiowe, zalecono mi codzienne wiszenie na drążku - to podobno ratunek przed operacją. Potem dojdą inne ćwiczenia na wzmocnienie. Nie wiem jak to będzie wyglądało na tomografii ale ja w porównaniu z tym co było czuję się świetnie. Wiem, że to nie koniec, muszę jeszcze wziąć jakieś wyciągi, ćwiczyć do końca życia, ale wiem, że warto. Zastanawiam się tylko co będzie jak zajdę w ciąże... Nie wiem kiedy będzie na to odpowiedni moment... Jak Wy przeżyłyście ciąże? Czy można wtedy chodzić na rehabilitację jakby co?
bblum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 20:37   #49
Migotka87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Dot.: Dyskopatia

Witam wszystkich cierpiących na podobną przypadłość !
Prawdą jest że ból doskwiera ale nie pozostaje nam nic innego jak walczyć.. Mnie od kilku lat towarzyszy stały ból. Wynik rezonansu potwierdził uwypuklenia krążka międzykregowego na poziomie L4/L5, oraz pośrodkowo-prawoboczne uwypuklenie krążka międzykręgowego na poziomie L5/S1 na głębokość 4mm, z uciskiem na worek oponowy i korzeń rdzeniowy... Rok temu zaczęłam pierwszą rehabilitację, na chwilę pomogło lecz dolegliwości wciąż powracają.. Najgorsze jest to, że oprócz dyskopatii mam jedną krótszą nogę o 2 cm, i to dodatkowo pogłębia ten stan, pomimo tego że chodzę z wkładką do buta, na domiar złego, w tej samej nodze mam niestabilne kolano, które przeszło już nie jedną operację.. Zapisałam się tu , gdyż może polecicie mi dobrego ortopede, rehabilitanta badz neurochirurga który wie co robić Czekam na wasze propozycje
Migotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-20, 10:26   #50
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Dyskopatia

Chciałabym zapytać Was o opinie - co to jest, co mi to da, czy boli - BLOKADA?

Mam dyskopatię lędźwiową na 3 poziomach. Mam 21 lat. Neurochirurg na wizycie powiedział że nie widzi jak kręgosłup się zachowuje czy choroba postępuje i dał mi rok aby ćwiczyć. Dużo ćwiczyć. Wzmacniać kręgosłup. I za rok z nowym rezonansem kręgosłupa przyjdę i oceni dzięki tym z czerwca 2011 i czerwca 2012 czy choroba postępuje czy zatrzymałam ją ćwiczeniami.
Jak nie zatrzymałam to nawet drugiego dnia zrobi mi operację.

I powiedział że gdy będę cwiczyła pewnego razu mogę obudzić się z dużym bolem, albo unieruchomiona, wtedy mam zadzwonić do niego, on wstawi mi blokadę, i będę mogła dalej ćwiczyć.

Ale co to ta blokada? Płyn w kręgosłup? i nie będzie bolało? Na ile to starcza? Jak to wygląda? Boli mnie cholernie od 4 dni.. Boli.. nie mogę ćwiczyć.. A ćwiczę 3 x tyg na siłowni od miesiąca i było ok. Do tego salsa 2 x tyg. A teraz boli..

Proszę o pomoc i rady.. Nie mam kogo o to zapytać.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 20:10   #51
Ainka_in_love
Przyczajenie
 
Avatar Ainka_in_love
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Lodz
Wiadomości: 18
Dot.: Dyskopatia

Salsa i silownia przy ostrym bolu? Chyba na glowe upadlas! Nie wolno! Tylko mozna sobie pogorszyc stan. Cwiczy sie dopiero gdy nie boli a jak boli to sie odpoczywa.

To co cwiczyc to lekarz ci zalecil? Ktos cie nauczyl cwiczyc? Cwiczysz pod czyims nadzorem?


A poza tym to 53 kg przy Twoim wzroscie to malo. To nawet niedowaga. Bycie strasznym chudzielcem wcale nie pomaga kregoslupowi.
__________________
"...And finaly I'm happy if only for a while..."
Ainka_in_love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 22:49   #52
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Dyskopatia

Cytat:
Napisane przez Ainka_in_love Pokaż wiadomość
Salsa i silownia przy ostrym bolu? Chyba na glowe upadlas! Nie wolno! Tylko mozna sobie pogorszyc stan. Cwiczy sie dopiero gdy nie boli a jak boli to sie odpoczywa.

To co cwiczyc to lekarz ci zalecil? Ktos cie nauczyl cwiczyc? Cwiczysz pod czyims nadzorem?


A poza tym to 53 kg przy Twoim wzroscie to malo. To nawet niedowaga. Bycie strasznym chudzielcem wcale nie pomaga kregoslupowi.

Staram się przytyć. Jem normalnie. ZDrowo się odżywiam. Ale nie umiem przytyć odkąd pamiętam.. Mama patyk, ojciec patyk ..

Nie bolało mnie wcześniej - temu ćwiczyłam.

Lekarz kazał wzmacniać kręgosłup i brzuch - ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu.
Siłownia, fitness, taniec... Ale broń boże jazda konno. (a jeżdżę od 1997 roku, ale już przestałam odkąd zabronił) Ale wszystko inne powiedział że mogę.
Na siłowni - instruktorka mi ułożyła trening. Ćwiczyłam ponad miesiąc, 3 razy w tygodniu, a teraz ... od paru dni boli. mocno. A zawsze ćwicze tak samo...

Co to ta blokada?
Biorę od dziś ketonal.. nie pomógł.. ale przynajmniej pod koniec dnia gdy go wziełam mogłam wstać z łózka i zrobić sobie o 22.00 śniadanie.. bo wcześniej czekałam na tabletki i leżałam .. bolało. Teraz biorę oddech w płuca i tak nie boli aż mocno..

Ale ten ketonal.. ile można go brać. Może ta blokada to lepsze rozwiązanie? Słyszałam że to boli jak odchodzi.. ale na ile ona wystarcza?
Bo lekarz kazał ćwiczyć. dużo. i jak będzie bolało to kazał przyjść do siebie na tą blokadę abym dalej mogła dużo ćwiczyć..
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2011-09-20 o 22:51
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 08:47   #53
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Dyskopatia

[DZiewczyny, boli mocno, tak samo
Ketonal biorę 2 dzień.. nie pomaga.. tzn mogę chodzić dzięki niemu, ale i tak czuję ból..
Nie wiem, nie mam pojęcia co robić.. ta blokada - to zły pomysł?

Czy jeśli biorę tabletki a nie pomagają 2 dzień, zobaczę jak jutro, to powinnam pójść do lekarza? Nawet rodzinnego?

Cholera tu w Warszawie robią takie problemy ;/
Jak nie mam tu swojego rodzinnego (a nie zamierzam bo mój rodzinny w domu jest cudownym lekarzem) to tu w Warszawie nie będą chcieli mnie przyjąć, bo powiedzą że mam mieć tu swoją kartę.. To wtedy co, na pogotowie? tam mnie muszą przyjąć prawda?

Moja koleżanka miała ostre bole w klatce piersiowej, poszła tu do rodzinnego na Śródmieściu i pani z rejestracji jej powiedziała że jej nie przyjmie póki karty nie założy i albo zakłada kartę albo idzie z tym bólem (a ledwo chodziła) gdzie indziej i ich to nie obchodzi, bo ,,przecież jeszcze nie umiera"" bo wtedy ma obowiązek przyjąć jak stan zagraża życiu.

Co za żal.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 23:19   #54
Ainka_in_love
Przyczajenie
 
Avatar Ainka_in_love
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Lodz
Wiadomości: 18
Dot.: Dyskopatia

Po 2 dniach nie przestanie bolec. Nie oczekuj cudow. Daj sobie troche czasu i pamietaj by nie brac lekkow na czczo a najlepiej by brac cos oslonowo na watrobe (jakis Hepatil czy cos takiego). Bralam ketonal w duzej dawce a i tak ledwo sie ruszalam (nie pytaj jakim cudem polecialam do UK i spowrotem na weekend sama samiutka).

Potem przerzucilam sie na diclofenac (w Polsce sprzedaany jak Olfen: bralam go i doustnie i stosowalam w formie zelu domiejscowo). Na poczatku i tak bolalo, potem toche ustepowalo. Lez duzo i odpoczywaj to tez pomaga troche. Byly momenty ze bralam jedna 75mg tabletke (150mg max na 24h) co 36h, byly takie ze bralam 2 na dzien bo inaczej o 5-7 rano budzilam sie z bolu.

Na pogotowiu nic ci nie zrobia, bo to nie zagraza zyciu ani zdrowiu (a przynajmniej nie w danym momencie) i odesla Cie do lekarza. Tu akurat potrzeba stalej opieki neurochirurgicznej badz ortopedycznej.

Trzymaj sie, bedzie dobrze! Tylko nie wiem po co kaza ci tak dlugo czekac. Normalnie rehabilitacja trwa 6 tygodni i jak nie pomoze to uznaje sie ze juz nie pomoze i sie operuje. Zapytaj moze o to lekarza nastepnym razem.
__________________
"...And finaly I'm happy if only for a while..."
Ainka_in_love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 00:21   #55
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Dyskopatia

Cytat:
Napisane przez Ainka_in_love Pokaż wiadomość
Po 2 dniach nie przestanie bolec. Nie oczekuj cudow. Daj sobie troche czasu i pamietaj by nie brac lekkow na czczo a najlepiej by brac cos oslonowo na watrobe (jakis Hepatil czy cos takiego). Bralam ketonal w duzej dawce a i tak ledwo sie ruszalam (nie pytaj jakim cudem polecialam do UK i spowrotem na weekend sama samiutka).

Potem przerzucilam sie na diclofenac (w Polsce sprzedaany jak Olfen: bralam go i doustnie i stosowalam w formie zelu domiejscowo). Na poczatku i tak bolalo, potem toche ustepowalo. Lez duzo i odpoczywaj to tez pomaga troche. Byly momenty ze bralam jedna 75mg tabletke (150mg max na 24h) co 36h, byly takie ze bralam 2 na dzien bo inaczej o 5-7 rano budzilam sie z bolu.

Na pogotowiu nic ci nie zrobia, bo to nie zagraza zyciu ani zdrowiu (a przynajmniej nie w danym momencie) i odesla Cie do lekarza. Tu akurat potrzeba stalej opieki neurochirurgicznej badz ortopedycznej.

Trzymaj sie, bedzie dobrze! Tylko nie wiem po co kaza ci tak dlugo czekac. Normalnie rehabilitacja trwa 6 tygodni i jak nie pomoze to uznaje sie ze juz nie pomoze i sie operuje. Zapytaj moze o to lekarza nastepnym razem.

Trafiłam w środę na pogotowie.
Nie mogłam już prawie chodzić. Dostałam 2 kroplówki i leki.

Kupiłam wczoraj leki.
contix - oslonowo
refastin 200 mg
myolastan 50 mg --- przy nim jets KOSMOS! kobieta z apteki nie bardzo chciala mi go sprzedaz, ale kazalam jej zawolac dyrektora czy kogos tam bo ja to chce bo boli mnie cholernie i to nie ona wyladowala w szpitalu bo nie mogla chodzic i ma mi to sprzedac. sprzedala. prosila bym brala na noc... i wzielam wczoraj 1 tabletke... pamietam ze wlaczylam muzyke, polozylam sie spac, i rozmawialam z chlopakiem. rano budze sie - nie pamietam nic z wieczoru. NIC. nie bylam w stanie sobie przypomniec... czytam ulotke: Niekiedy zwłaszcza na początku stosowania może wystąpić uczucie osłabienia, zmniejszenie napięcia mięsni, zaburzenia pamięci, uczucie upojenia alkoholowego, senność.

Legalne bycie na haju po prostu

Dr z pogotowia kazała brać parę dni. Jak nie pomoze zglosic sie do swojego neurochirurga ktory powinien mi zrobic operacje. Bo jesli rehabilitacja z lekami nie pomaga - to pozostaje operacja ..


Rehabilitację miałam w sierpniu przez 3 tygodnie.
Pomogło na jakiś czas. i teraz ten ból znów wrócił...


A moj neurochirurg kazal cwiczyc mocno i duzo. przez rok. i za rok z nowym rezonansem, zeby porownac czy zatrzymana choroba czy operacja.
a jak bedzie bolalo kazal przyjsc do siebie na blokadę i zeby nie czula bolu a dalej cwiczyla wzmacniala miesnie..
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2011-09-24 o 00:24
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 11:27   #56
Ainka_in_love
Przyczajenie
 
Avatar Ainka_in_love
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Lodz
Wiadomości: 18
Dot.: Dyskopatia

Ten rok to strasznie duzo imho. A Ty bedziesz sie meczyc. Moze powinnas isc do innego neurochirurga na konsultacje?
__________________
"...And finaly I'm happy if only for a while..."
Ainka_in_love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 23:56   #57
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Dyskopatia

Cytat:
Napisane przez Ainka_in_love Pokaż wiadomość
Ten rok to strasznie duzo imho. A Ty bedziesz sie meczyc. Moze powinnas isc do innego neurochirurga na konsultacje?
bylam u profesora marchela - ktory powiedzial ze jestem w 100% zdrowa i nie mam zadnej dyskopatii.
ze moge ciwczyc, chodzic na szpilkach, jezdzic konno, i ze jstem zdrowa.

ze to ze mnie boli kregoslup to sobie wymyslilam i powinnam leczyc glowe.


tak mi powiedzial


a neurolog i chirurg - powiedzieli to samo co Gorski czyli ze mam dyskopatie.


wiec jeden neurochirurg - gorski, kaze mi rok cwiczyc i chce mi zrobic blokade sterydowa jesli bedzie bolalo.
a profesor marchel neurochirurg kazal mi leczyc glowe bo jestem zdrowa
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 01:12   #58
Ainka_in_love
Przyczajenie
 
Avatar Ainka_in_love
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Lodz
Wiadomości: 18
Dot.: Dyskopatia

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość


(..)
.
wiec jeden neurochirurg - gorski, kaze mi rok cwiczyc i chce mi zrobic blokade sterydowa jesli bedzie bolalo.
a profesor marchel neurochirurg kazal mi leczyc glowe bo jestem zdrowa
Ten pan profesor to moze sam sie powinien leczyc na glowe... Jakos zawsze wolalam doktorow nauk medycznych niz profesorow, bo wiekszosc tych drugich to teoretycy.

Jednak rok to strasznie dlugo. Standadrowo 6 tygodni wystarczy bo jesli po 6 nie pomoze to uznaje sie ze nie pomoze wcale. A skoro masz ucisk na rdzen nerwwowy to rok czekania nie wydaje sie dobrym pomyslem bo staly ucisk moze powodowac nieodwracalne zmiany. Nie chce cie straszyc, nie mam pojecia ile ten ucisk musi trwac, ale lekarz powinnie wiedziec. Moze powinnas go oto zapytac, czy jak bedziesz czekac to rdzen sie nie uszkodzi.

Poza tym co? Masz miec rok zycia w plecy? Rok zycia zciaglym bolem, kiedy czlowiek nie jest w stanie nic zrobic? Ja mialam 2 mce wyjete z zyciorysu i dziekuje bardzo, ale to zadne zycie jak ledwo z lozka mozesz sie zwlec.
__________________
"...And finaly I'm happy if only for a while..."
Ainka_in_love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 20:59   #59
bblum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
Dot.: Dyskopatia

Może za mocno zaczęłaś ćwiczyć. Próbowałaś normalnej rehabilitacji na początek? Mi też się już wydawało że nic nie pomoże, trzymało mnie mocno jakieś 4 miesiące, a dziś czuje się świetnie - dolegliwości ustały. Pierwsza seria rehabilitacji nie była przyjemna, ale 2-3 tygodnie później poczułam poprawę. Ćwiczyłam też w domu na ile mogłam (http://www.szpitalstaszow.pl/files/p...0ledzwiowa.pdf) , potem masaże i kolejne 2 serie rehabilitacji. Z każdym dniem było co raz lepiej. Nie poddawaj się! Operacja to jednak ryzyko. Jesteśmy w podobnym wieku, więc mamy na nią jeszcze czas jak będzie naprawdę źle.
bblum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 13:33   #60
kasiamalibu
Raczkowanie
 
Avatar kasiamalibu
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 262
Dot.: Dyskopatia

czy zna ktos dobra poradnie rehabilitacyjna w Poznaniu??
kasiamalibu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-05 10:37:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:01.