tabletka anty wzieta nie od 1ego dnia cyklu-skutecznosc itp - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-25, 17:47   #1
valercia
Rozeznanie
 
Avatar valercia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 502
Exclamation

tabletka anty wzieta nie od 1ego dnia cyklu-skutecznosc itp


jesli sie powtarzam-zabijcie szybko i bezbolesnie...
pytanko krótkie ale dla mnie ważne. chcialabym zacząć brać tabletki, miałam w planach isc teraz w poniedzialek do mojego lekarza po recepte bo byloby mi to bardzo na reke, bo akurat niedlugo bede sie widziec z moim chłopakiem i wszystko by sie dosc dobrze czasowo poukładało itd, no ale niewazne. Aha, nie pytajcie czemu nie załatwiłam tego wcześniej... no po prostu tak wyszlo W każdym razie mialam taki plan zeby isc a tu...bach! dostałam okres o 2 dni wczesniej!... a wiem ze sie powinno zaczac brac od pierwszego dnia, a jesli bym poszla w pon to by byl juz 3-ci dzien... oswieccie mnie jak to tam było ze skutecznoscia pigulki w razie takiej akcji... a moze nie powinnam wogole sobie juz tym glowy zawracac bo 3ci dzien to za pozno na wziecie??... za wszelka porade doswiadczonych kolezanek-wizazanek bede niezmiernie wdzieczna, bo osobiscie nie mam sie do kogo z tym pytankiem zwrocic. dziekuje i pozdrawiam
valercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 17:54   #2
Serenite_
Zakorzenienie
 
Avatar Serenite_
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 066
Dot.: tabletka anty wzieta nie od 1ego dnia cyklu-skutecznosc itp

Cytat:
Napisane przez valercia Pokaż wiadomość
jesli sie powtarzam-zabijcie szybko i bezbolesnie...
pytanko krótkie ale dla mnie ważne. chcialabym zacząć brać tabletki, miałam w planach isc teraz w poniedzialek do mojego lekarza po recepte bo byloby mi to bardzo na reke, bo akurat niedlugo bede sie widziec z moim chłopakiem i wszystko by sie dosc dobrze czasowo poukładało itd, no ale niewazne. Aha, nie pytajcie czemu nie załatwiłam tego wcześniej... no po prostu tak wyszlo W każdym razie mialam taki plan zeby isc a tu...bach! dostałam okres o 2 dni wczesniej!... a wiem ze sie powinno zaczac brac od pierwszego dnia, a jesli bym poszla w pon to by byl juz 3-ci dzien... oswieccie mnie jak to tam było ze skutecznoscia pigulki w razie takiej akcji... a moze nie powinnam wogole sobie juz tym glowy zawracac bo 3ci dzien to za pozno na wziecie??... za wszelka porade doswiadczonych kolezanek-wizazanek bede niezmiernie wdzieczna, bo osobiscie nie mam sie do kogo z tym pytankiem zwrocic. dziekuje i pozdrawiam
Jesteś zabezpieczona od pierwszej tabletki tylko wtedy, gdy zaczynasz je zażywać pierwszego dnia miesiączki. W innym razie przez pierwsze 7 dni musisz się dodatkowo zabezpieczac.
__________________


"Cierpliwość - spokój, że przecież się stanie..."


/J. Twardowski/
Serenite_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 18:27   #3
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: tabletka anty wzieta nie od 1ego dnia cyklu-skutecznosc itp

Cytat:
Napisane przez Serenite_ Pokaż wiadomość
Jesteś zabezpieczona od pierwszej tabletki tylko wtedy, gdy zaczynasz je zażywać pierwszego dnia miesiączki. W innym razie przez pierwsze 7 dni musisz się dodatkowo zabezpieczac.
nie do końca...
1 dzien cyklu - zabezpieczenie od pierwszej tabletki
2-5 dzień cyklu - dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni
6- dzien cyklu - zabezpieczenie od nastepnego opakowania
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 18:56   #4
Serenite_
Zakorzenienie
 
Avatar Serenite_
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 066
Dot.: tabletka anty wzieta nie od 1ego dnia cyklu-skutecznosc itp

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
nie do końca...
1 dzien cyklu - zabezpieczenie od pierwszej tabletki
2-5 dzień cyklu - dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni
6- dzien cyklu - zabezpieczenie od nastepnego opakowania

Przepraszam za nieścisłości
__________________


"Cierpliwość - spokój, że przecież się stanie..."


/J. Twardowski/
Serenite_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 21:26   #5
valercia
Rozeznanie
 
Avatar valercia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 502
Dot.: tabletka anty wzieta nie od 1ego dnia cyklu-skutecznosc itp

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
nie do końca...
1 dzien cyklu - zabezpieczenie od pierwszej tabletki
2-5 dzień cyklu - dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni
6- dzien cyklu - zabezpieczenie od nastepnego opakowania

wielkie dzieki za tak dokładną rozpiske te 7 dni to rozumiem że liczyc od dnia wziecia tabletki (zresztą trudno tu dopatrywac sie innych mozliwosci liczenia...) nic nie mowicie ze nie ma sensu rezygnowac całkowicie z wziecia wiec moze nie bede rezygnowac, jesli uda mi sie to zalatwic tak jak planowalam to w poniedzialek wieczorkiem wezme pierwsza piguleczke i do nastepnego poniedzialku czy wtorku w razie jakichs sytuacji intymniejszych bede stosowac dodatkowe security mysle ze dobrze was dziewczyny zrozumialam??

ale kurde jestem jednak troche zła że to się tak poukładało, nie lubie jak mi coś plany zaburza, tak to bym miała powiedzmy święty spokój bo bym wiedziała że jestem bezpieczna od początku a w tej sytuacji i tak musze myslec np o gumkach do ktorych zreszta mam chyba jakis uraz psychiczny no ale nieważne

dzięki raz jeszcze za podpowiedzi w razie gdyby mnie jeszcze jakies pytania naszły to się do was zwróce:rolleyes :
Trzymajcie sie ciepło

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------

ps poza tematem : Serenite masz bardzo fajny podpis pod kreseczką
valercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 23:04   #6
Serenite_
Zakorzenienie
 
Avatar Serenite_
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 066
Dot.: tabletka anty wzieta nie od 1ego dnia cyklu-skutecznosc itp

Cytat:
Napisane przez valercia Pokaż wiadomość
wielkie dzieki za tak dokładną rozpiske te 7 dni to rozumiem że liczyc od dnia wziecia tabletki (zresztą trudno tu dopatrywac sie innych mozliwosci liczenia...) nic nie mowicie ze nie ma sensu rezygnowac całkowicie z wziecia wiec moze nie bede rezygnowac, jesli uda mi sie to zalatwic tak jak planowalam to w poniedzialek wieczorkiem wezme pierwsza piguleczke i do nastepnego poniedzialku czy wtorku w razie jakichs sytuacji intymniejszych bede stosowac dodatkowe security mysle ze dobrze was dziewczyny zrozumialam??

ale kurde jestem jednak troche zła że to się tak poukładało, nie lubie jak mi coś plany zaburza, tak to bym miała powiedzmy święty spokój bo bym wiedziała że jestem bezpieczna od początku a w tej sytuacji i tak musze myslec np o gumkach do ktorych zreszta mam chyba jakis uraz psychiczny no ale nieważne

dzięki raz jeszcze za podpowiedzi w razie gdyby mnie jeszcze jakies pytania naszły to się do was zwróce:rolleyes :
Trzymajcie sie ciepło

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------

ps poza tematem : Serenite masz bardzo fajny podpis pod kreseczką
Dobrze zrozumiałaś

Tak bywa...

dzięki
__________________


"Cierpliwość - spokój, że przecież się stanie..."


/J. Twardowski/
Serenite_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 11:33   #7
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: tabletka anty wzieta nie od 1ego dnia cyklu-skutecznosc itp

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
nie do końca...
1 dzien cyklu - zabezpieczenie od pierwszej tabletki
2-5 dzień cyklu - dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni
6- dzien cyklu - zabezpieczenie od nastepnego opakowania
tak naprawdę to w każdym przypadku wystarcza 7 dni dodatkowego zabezpieczenia
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-28, 10:04   #8
martuuusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 36
Dot.: tabletka anty wzieta nie od 1ego dnia cyklu-skutecznosc itp

Mam takie pytanie bo już sama zaczynam głupieć. Byłam u ginekologa, który przepisał mi Diane 35. Miałam wziąć pierwszą tabletkę wraz z pierwszym dniem okresu ( 4 kwietnia). Okres jednak spóźnił mi się i okres dostałam dopiero 21 kwietnia. Wzięłam tą tabletkę i cały czas ją biorę regularnie, nic nie zapominam. Wiem, że jak się weźmie tabletkę z dniem pierwszego krwawienia to jestem zabezpieczona, ale czy jak okres spóźnił mi się tak długo i wzięłam tą tabletkę to jestem też cały czas zabezieczona? Proszę odpiszcie, bo współżyłam i nie wiem co o tym myślec.
martuuusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 18:03   #9
valercia
Rozeznanie
 
Avatar valercia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 502
Talking Dot.: tabletka anty wzieta nie od 1ego dnia cyklu-skutecznosc itp

witajcie wróciłam się pochwalić w swoim własnym wątku że jednak się zdecydowałam na te pigułki lekarz nic nie mowił, nic sie nie czepiał że jestem juz w trakcie okresu, tylko dostałam przestroge zeby nic nie robic przez jakies 8-10 dni, żeby była pewność że tabletki wpadły w swój obieg i napewno dzialaja a niech bedzie moja strata...

ps. mam yaz'a... lekarz mowil ze to najnowsza generacja tabsów itp itd... mam nadzieje ze te cudowne nowości rynkowe sie przyjmą i organizm je zaakceptuje nie pytam was tutaj czy ktoras je bierze bo wiem że do yazów jest odpowiedni wątek i moglabym zostac ochrzaniona wiec juz bede cicho.
valercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:48.