"Łokieć tenisisty" - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-16, 11:52   #31
nimfawodna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 79
Dot.: "Łokieć tenisisty"

zeliaah odciąża powięź koryguje jej ustawienie. Działa też sama Wyproboiwałam nieraz na pacjentach daje efekty.
Pracujesz tapingiem, ze mowisz z takim przekonaniem?
__________________
27 lipca: nie mieszczę się w bojówki------>>27 sierpnia: mieszczę się w bojówki
nimfawodna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 10:22   #32
nimfawodna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 79
Dot.: "Łokieć tenisisty"

fizyko conajwyżej zmniejszy bol, mechanicznie nie pomoże w niczym.
Polecam naprawdę dobrego fizjoterapeutę, albo z tapingiem albo z terapią manualną i przejdzie jak ręką odjął.
Sam taping pomoże, może dłuzej będzie to trwalo, najlepsze polaczenie to terapia i taping, gdyż taping szybko zadziala przeciwbolowo, a terapia szybciej z kolei poustawia wszystko tak jak trzeba. taping fajnie dziala, bo robi przestrzeń między powięzia odciąża i zmniejsza nacisk i bol
__________________
27 lipca: nie mieszczę się w bojówki------>>27 sierpnia: mieszczę się w bojówki
nimfawodna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 09:18   #33
zeeliah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10
Dot.: "Łokieć tenisisty"

Nimfa pracuję i zawsze łączę z terapią, szybciej i efektywniej
zeeliah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 14:02   #34
MICHAL_89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2
Dot.: "Łokieć tenisisty"

Osobiście znam osobę która zmagała się z "łokciem tenisisty" i też przez bardzo długi czas nic nie pomagało. Zakupiła jednak urządzenie Medlight 630 PRO i po 4 dniach ból ustąpił. Proponuje zapoznać się z tym poprzez stronę internetową i oczywiście zamówić to urządzenie. Pomaga też na wiele innych bóli i schorzeń. Sam go osobiście używam
MICHAL_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 14:15   #35
Aga1501
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1
Dot.: "Łokieć tenisisty"

Cytat:
Napisane przez Robaczywka Pokaż wiadomość
Pytam w sprawie mojego TŻ
Od jakiegoś czasu miał następujące objawy: ból w okolicy łokcia, drętwienie dwóch palców, później drętwienie całej dłoni, później tylko jeden palec Był u lekarza rodzinnego, wymacała mu tą rękę, wysłała na USG i stwierdziła, że winę za to ponosi jego praca, która polega głównie na siedzeniu przed komputerem. W związku z tym na okrągło jego ręce znajdują się albo w pozycji zgiętej, albo są na zmianę zginane i prostowane. Wspomniała o "łokciu tenisisty", wysłała go na masaże, przepisała jakieś maści i po kilku sesjach dolegliwości ustały na kilka dni... Teraz wszystko się odnowiło Co prawda nie boli, ale bywa często tak, że nie jest w stanie całkowicie zgiąć lub wyprostować palca, albo nie czuje go wcale... Raz tak jest z jednym palcem, innym razem z dwoma, niekiedy ma zdrętwiałą całą dłoń... Zawsze sytuacja powtarza się w tej samej ręce Myślicie że to rzeczywiście może był "łokieć tenisisty"? Wysyłałam go do lekarza, ale jego się tam wołami nie zaciągnie i twierdzi, że już się do tego przyzwyczaił
Ja bym podejrzewała cieśń nadgarstka jeżeli ma silne drętwienia, bądź uszkodzenie nerwu. Skoro siedzi tyle godzin przed komputerem bedzie konieczne zastosowanie specyficznych metod pracy. PO pierwsze: zakup myszki odciążającej staw nadgarstkowy, pod klawiaturę teżjest specjalna nakadka. Praca w systemie przerywanym. 15 min pracy przerwa: ręce zwisają w dół, potrząsanie dłońmi, ruchy obrotowe. Dodatkowo jeżeli ma siedzącą pracę konieczne było by rozciągnięcie kręgosłupa co 30 min np wstać przeciagnąć się, położyć ręce na pośladkach i wygiąć w tyl to może zapobiec ewentualnym bólom odcinka lędźwiowego. Wszystko to ma sens oczywiście jeżeli jest wykonywane systematycznie codziennie a nie doraźnie. Pozdrawiam
Fizjo
Aga1501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 23:47   #36
Madzia 24
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2
Thumbs up Dot.: "Łokieć tenisisty"

Mój ojciec leczył się u dr Krzysztof Lik (Łódź). Miał zabiegi akupunktury, a później jeszcze terapię laserami rehabilitacyjnymi. Już po pierwszym zabiegu odczuwał znaczną poprawę, a po 3 m-cach leczenia zapomniał o problemie. Wiem, że nie wszyscy wierzą w działanie akupunktury, ale naprawdę efekty są super, więc dla niedowiarków- warto spróbować

Edytowane przez Madzia 24
Czas edycji: 2012-02-03 o 23:48
Madzia 24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 10:57   #37
IVOMED
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 18
Dot.: "Łokieć tenisisty"

W swojej praktyce stosuje kinesiology taping oraz terapie manualną, efekty są bardzo zadowalające.
Czasem potrzebna jest zmiana ustawienia elementów kostnych w stawie łokciowym, by zlikwidować przyczynę bólu oraz samego schorzenia. Natomiast jeśli przyczyna jest wyłącznie przeciążenie przyczepu mięśnia do kości wystarczy kinesiology tapingiem odciążyć przyczep przez przesunięcie powięzi i dolegliwości mijają.
IVOMED jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-21, 12:56   #38
AnnaCieslak87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1
Dot.: "Łokieć tenisisty"

Witam jestem studentką fizjoterapii i piszę pracę magisterską o łokciu tenisisty. Szukam pacjentów z okolic Poznania i Szczecina do swoich badań właśnie z tym schorzeniem, całe badanie zajmuję mi około pół godziny. Zgłaszam się do Państwa z prośbą o pomoc, ponieważ wcale nie jest to często spotykane schorzenie i rzadko leczone w szpitalach, do których mam dostęp.

Jeżeli ktoś chciałby mi pomóc, proszę pisać na maila: aniacieslak87@gmail.com

z góry dziękuję i pozdrawiam
AnnaCieslak87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 07:05   #39
wizianka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 3
Dot.: "Łokieć tenisisty"

Ja nabawiłam się tej przypadłości przez pracę przy komputerze. Także mój przypadek może nazywać się łokieć informatyka Masaże i fizykoterapia nie przyniosły rezultatu. Pomogło dopiero ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym. Robiłam to u doktora Jana Paradowskiego w Krakowie, z tego co pamiętam to Sport-med się nazywała klinika.
wizianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-25, 08:16   #40
Ms_Camille
Raczkowanie
 
Avatar Ms_Camille
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 68
Dot.: "Łokieć tenisisty"

Czy takie schorzenie może pojawić się po pracy przy komputerzE?
Ms_Camille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-08, 09:54   #41
Gocek_lu
Przyczajenie
 
Avatar Gocek_lu
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 25
Dot.: "Łokieć tenisisty"

Tak może. Jak dużo ruchów wykonujesz nadgarstkiem, to po długim czasie może się to przerodzić w to schorzenie
Gocek_lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-22, 20:44   #42
doris789
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 50
Dot.: "Łokieć tenisisty"

Mój znajomy chodził na zabiegi laserem i z tego co wiem to pomogło.
doris789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-22 21:44:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:51.