pierscionek zaręczynowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-08, 18:14   #1
kiszoneborowki
Raczkowanie
 
Avatar kiszoneborowki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 69

pierscionek zaręczynowy


witam
jakie macie opinię co do pierścionków zaręczynowych, mianowicie czy takie pierścionek powinien być klasyczny ,skromny z małym diamencikiem
Czy zaręczyny to odpowiedni moment żeby zaszaleć z czymś większym rzucającym się w oczy?? zastanawiam się czy taki pierścionek z dużym kamieniem jest niepraktyczny w codziennym użytkowaniu
kiszoneborowki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 18:18   #2
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: pierscionek zaręczynowy

po pierwsze nieważne jaki ważne że dany z miłości

jak obserwuję po koleżankach to w większości faceci sami im wybrali pierścionek i przeważnie okazuje się że faceci wiedzą co podoba się ich dziewczynom

co do dużych kamieni koleżanka ma dość spory, ale mówiła że jej nie przeszkadza

ja myślę że to wszystko zależy od gustu danej osoby, jedne wolą klasyczne z oczkiem, inne skromne, a jeszcze inne duże i bogato zdobione
jeśli znasz swoją partnerkę to na pewno będzie zadowolona
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 18:59   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: pierscionek zaręczynowy

Do malego diamenciku radze dorzucic lupe

A kup duży jesli to jedyny piersionek jaki zamierzasz kupic żonie
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 21:41   #4
_wirginia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 497
Dot.: pierscionek zaręczynowy

Myślę , że najlepiej jest jak facet wie, co podoba się jego dziewczynie ewentualnie ją podpyta, wtedy nie będzie problemów i na pewno powie tak
_wirginia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 08:32   #5
takaya
Zakorzenienie
 
Avatar takaya
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10 636
Dot.: pierscionek zaręczynowy

Mój facet wiedział, że nie lubię złota i pierścionków w koszyczku bo strasznie zaciągają mi ubrania. Nie rozmawialiśmy o rodzaju pierścionka, rozmiar dobrał na mojej siostrze Sam wybrał mi pierścionek i jestem zachwycona Niektóre moje koleżanki szły ze swoimi partnerami do sklepu i pokazywały paluchem TEN i on kupował Można i tak, ale po co. Psuje to cały czar i niespodziankę i te emocje gdy widzisz pudełko i zastanawiasz się co w nim jest.
Dla mnie sam pierścionek nie był tak ważny mógłby być i za 100zł. Wiedziałam, że jest dany z miłości i to jest najważniejsze. W dzień zaręczyn przyjęła bym każdy i każdy bym nosiła z dumą właśnie dlatego,że kupiony i dany z najszczerszym uczuciem z głębi serca
takaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 09:41   #6
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: pierscionek zaręczynowy

Dla mnie to nie miało takiego znaczenia i uwielbiam swój pierścionek i zostałoby tak nawet gdyby nie był w moim guście. Więc tym nie trzeba aż tak się martwić.

Ale ja kierowałabym się oczywiście również gustem tej osoby, ale także stawiała na coś prostego i klasycznego. Założenie jest takie że ma on służyć całe życie i pasować do każdego stroju. Moda się zmienia, dlatego klasyka i prostota-ale to tylko moje zdanie.

Jeśli chodzi o kamień to wiadomo zależy od zasobności portfela. Ale mimo wszystko nie przesadzałabym z wielkością kamienia bo co za dużo nie zdrowo. Ja jestem za małym diamentem, ale jeśli TŻ nie byłoby stać to uważam, że można wybrać coś ślicznego z cyrkonią.
Poza tym podobają mi się korale i szafiry w prostej oprawie. Ale to wszystko rzecz gustu. Diament jest chyba najbardziej uniwersalny.
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 09:54   #7
natalontko
Zakorzenienie
 
Avatar natalontko
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 6 826
Dot.: pierscionek zaręczynowy

Co do mojego pierscionka to nakreslilam Tz jak ma wygladac Wiedzial ze nie chce duzego i zeby nie zaciagal mi ubran. Wcale nie jestem za tym ze to zareczynowy wiec trzeba sie wykosztowac i kupic wielki brylant!
natalontko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-09, 11:10   #8
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: pierscionek zaręczynowy

Najważniejsze, żeby był dany od serca i powinien być odpowiedni na dany portfel, bo bez sensu jest brać kredyt lub odkładać latami, a z drugiej strony trochę głupio też jak facet da srebrny pierścionek, a właśnie ma zamiar kupić sobie najnowszy model bmw
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 11:20   #9
Alicja1985
Raczkowanie
 
Avatar Alicja1985
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 136
Dot.: pierscionek zaręczynowy

Mnie narzeczony wcześniej wypytał co lubię i wreszcie dostałam pierścionek z białego złota z malutkim brylancikiem, bardzo mi się podoba choć wygląda skromnie przy innych. Ale planuję go nosić na tym samym palcu razem z obrączką, więc będzie taki skromny pasował do obrączki :P
__________________
Skończyłam roczną szkołę policealną na kierunku STYLIZACJA i WIZAŻ, a teraz studiuję filologię angielską. SZUKAM PRACY!

Waga: 50kg
Wzrost: 1,73cm
88-68-90 ;P

Zaręczyny: 21.02.2010r
Ślub: 18 wrzesień 2010r
Blog mojego RUS kotka :3
http://korel-bluecat.bloog.pl

Edytowane przez Alicja1985
Czas edycji: 2010-07-09 o 11:21
Alicja1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 23:24   #10
LadyMK
Zakorzenienie
 
Avatar LadyMK
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 3 535
Dot.: pierscionek zaręczynowy

a mnie... zaskoczył samą ideą i tym, że on już teraz chce się ze mna i to naprawdę zaręczyć.
Zabrał mnie do jubilera, pozwolił wybrać [choć decydowaliśmy razem]... i największym problemem okazały się moje krzywe palce
a i tak było romantycznie i łezki szczęścia jak... padło "to" pytanie ;p
__________________
"Potrafię płakać a po chwili w siebie wierzyć, mimo doświadczeń mam cel, aby zwyciężyć"

Szczęściara
LadyMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 01:13   #11
Brookit
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 584
Dot.: pierscionek zaręczynowy

Cytat:
Napisane przez LadyMK Pokaż wiadomość
a mnie... zaskoczył samą ideą i tym, że on już teraz chce się ze mna i to naprawdę zaręczyć.
Zabrał mnie do jubilera, pozwolił wybrać [choć decydowaliśmy razem]... i największym problemem okazały się moje krzywe palce
a i tak było romantycznie i łezki szczęścia jak... padło "to" pytanie ;p
Masz super opis.

W sumie to nie powinnam się wypowiadać. Bo nie mam nic na palcu poza zwiniętymi pierścionkami od mamy (za jej niechętną zgoda oczywiście). Tzn miałam ale EX oddałam.

Ale tak ostatnio widziałam powtórkę serialu Kasi i Tomka. I muszę to opisać. Kasia dostała puzderko na pierścionek (właśnie taki jaki się widzi przy oświadczynach, czerwony itd...). I jak tylko je dostała to jeszcze nie otwierając go zaczęła płakać i mówić, ze się zgadza, że "tak". I w ogóle wielkie wzruszenie. A Tomek na to: Nie wiedziałam, że tak będziesz zachwycona pierścionkiem na palec u nogi.

A tak w temacie. To jeżeli kiedykolwiek by doszło u nas do oświadczyn to nie chcę brać udziału w wybieraniu pierścionka (już raz wybierałam z poprzednim...). I mam nadzieję tylko, że TŻ dowie się co mi się podoba (co nie jest trudne). A wymagań nie mam wielkich. Byle nie miał wystającego oczka...

Niedawno kolega z pracy (jako że ja jedyna babka w firmie) poprosił o pomoc w wyborze pierścionka dla ukochanej. W sumie już wiedział co się dziewczynie podoba. Ale za Chiny nie wiedział jaki rozmiar wybrać. Więc jedyne co mogłam poradzić to że jak dziewczyna idzie spać (i ściąga zwykłe pierścionki) to w nocy wstać i je zmierzyć. Kombinacji było co nie miara.
Ale się udało. Wybrał dobry rozmiar i wygląd bardzo się dziewczynie spodobał.
Podobnie wspomagałam go w organizacji oświadczyn. Dzięki temu oświadczył się w restauracji (bardzo przytulnej) gdzie jest osobna sala z jednym stolikiem. Pierścionek przyniósł kelner w bukiecie (jak z tego wszystkiego dobrze pamiętam). Oczywiście powód wyjścia do restauracji był odpowiednio skombinowany. A osobna sala pozwoliła na uwolnienie wszelkich emocji u kobiety (czyt. łez).
Brookit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-10, 08:14   #12
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: pierscionek zaręczynowy

Cytat:
Napisane przez takaya Pokaż wiadomość
Niektóre moje koleżanki szły ze swoimi partnerami do sklepu i pokazywały paluchem TEN i on kupował Można i tak, ale po co. Psuje to cały czar i niespodziankę i te emocje gdy widzisz pudełko i zastanawiasz się co w nim jest.
O właśnie, tego też nie chciałam. Oczekiwałam, że jeśli mój mężczyzna będzie chciał się oświadczyć, to sam wybierze pierścionek. I tak zrobił - w dodatku trafił w mój gust

Cytat:
Napisane przez Brookit Pokaż wiadomość
Niedawno kolega z pracy (jako że ja jedyna babka w firmie) poprosił o pomoc w wyborze pierścionka dla ukochanej. W sumie już wiedział co się dziewczynie podoba. Ale za Chiny nie wiedział jaki rozmiar wybrać. Więc jedyne co mogłam poradzić to że jak dziewczyna idzie spać (i ściąga zwykłe pierścionki) to w nocy wstać i je zmierzyć. Kombinacji było co nie miara.
Ale się udało. Wybrał dobry rozmiar i wygląd bardzo się dziewczynie spodobał.
Podobnie wspomagałam go w organizacji oświadczyn. Dzięki temu oświadczył się w restauracji (bardzo przytulnej) gdzie jest osobna sala z jednym stolikiem. Pierścionek przyniósł kelner w bukiecie (jak z tego wszystkiego dobrze pamiętam). Oczywiście powód wyjścia do restauracji był odpowiednio skombinowany. A osobna sala pozwoliła na uwolnienie wszelkich emocji u kobiety (czyt. łez).
My nie mieliśmy osobnej sali, a i tak oboje uroniliśmy łezkę
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 11:39   #13
Brookit
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 584
Dot.: pierscionek zaręczynowy

[1=a2fc2be9cd8d1027f8cb90d 936276c49cf807c7d_6559504 24f87d;20587045]My nie mieliśmy osobnej sali, a i tak oboje uroniliśmy łezkę [/QUOTE]

Ja tak koledze doradziłam by było jak najbardziej kameralnie. Zawsze troszeczkę mniej stresu. A sama wolałabym by nie było ludzi bo ja taki wstydniś.
Brookit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 12:39   #14
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: pierscionek zaręczynowy

Cytat:
Napisane przez Brookit Pokaż wiadomość
Ja tak koledze doradziłam by było jak najbardziej kameralnie. Zawsze troszeczkę mniej stresu. A sama wolałabym by nie było ludzi bo ja taki wstydniś.
Ja też zawsze chciałam oświadczyny tylko we dwoje, ale narzeczony postanowił inaczej Fakt, że w restauracji były pustki, raptem kilka osób i to niezbyt blisko nas. Ale ja i tak zapomniałam o wszystkim dookoła w tamtej chwili
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 14:35   #15
Brookit
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 584
Dot.: pierscionek zaręczynowy

[1=a2fc2be9cd8d1027f8cb90d 936276c49cf807c7d_6559504 24f87d;20590640]Ja też zawsze chciałam oświadczyny tylko we dwoje, ale narzeczony postanowił inaczej Fakt, że w restauracji były pustki, raptem kilka osób i to niezbyt blisko nas. Ale ja i tak zapomniałam o wszystkim dookoła w tamtej chwili [/QUOTE]
No ja się nie dziwię, że zapomniałaś o Bożym świecie. Inaczej jak było spokojnie i mało zaludnione. Ja po prostu nie przepadam za tłumami. A w tłumie okazywać emocji nie potrafię.... dlatego zawsze mam nadzieję że TŻ wybierze w miare odludne lub pustawe miejsce.
Brookit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 19:39   #16
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: pierscionek zaręczynowy

Cytat:
Napisane przez takaya Pokaż wiadomość
Mój facet wiedział, że nie lubię złota i pierścionków w koszyczku bo strasznie zaciągają mi ubrania. Nie rozmawialiśmy o rodzaju pierścionka, rozmiar dobrał na mojej siostrze Sam wybrał mi pierścionek i jestem zachwycona Niektóre moje koleżanki szły ze swoimi partnerami do sklepu i pokazywały paluchem TEN i on kupował Można i tak, ale po co. Psuje to cały czar i niespodziankę i te emocje gdy widzisz pudełko i zastanawiasz się co w nim jest.
Dla mnie sam pierścionek nie był tak ważny mógłby być i za 100zł. Wiedziałam, że jest dany z miłości i to jest najważniejsze. W dzień zaręczyn przyjęła bym każdy i każdy bym nosiła z dumą właśnie dlatego,że kupiony i dany z najszczerszym uczuciem z głębi serca
ja mam w koszyczku i nic a nic nie zaciąga-ani odrobinkę.no i też razem wybieraliśmy,a gdy klęknął przede mną to mimo,ze wiedziałam co i jak to serce waliło mi że mało mi z piersi nie wyskoczyło tak więc efekt powalający był,że hohoho
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 10:46   #17
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: pierscionek zaręczynowy

Uważam, że to jak mężczyzna podchodzi do wyboru pierścionka wiele mówi o tym, jakie ma podejście do związku. Nie chodzi o to, że im kobieta dla niego ważniejsza, tym więcej wyda i bardziej się zapożyczy. Zgadzam się, że zaciąganie kredytu na pierścionek mija się z celem, ale popieram Ariadę:
Cytat:
trochę głupio też jak facet da srebrny pierścionek, a właśnie ma zamiar kupić sobie najnowszy model bmw
Najważniejsze, czy stara się zorientować co spodoba się jego ukochanej, czy ma na uwadze jej gust i to, że prawdopodobnie będzie go nosiła przez wiele, wiele lat, a co za tym idzie liczy się z jej zdaniem, traktuje sprawę poważnie i myśli o przyszłości.

Antyprzykład z mojego doświadczenia. Mój (BYŁY) mąż podarował mi pierścionek w 100% zgodny z... JEGO gustem. A gusta nasze były różne, co dało się odczuć, gdy rozmawialiśmy o wystroju przyszłego domu. Ja jestem zwolenniczką ciepłych kolorów i akcentów nadających przytulności (kanapa z dużymi poduchami, kwiaty na parapecie, zdjęcia w ramkach, świeczniki itd.), on z kolei jest miłośnikiem stylu ZEN - minimalistycznie aż do bólu, preferuje czerń i biel. Dostałam bardzo ascetyczny, wąziutki pierścionek z białego złota z maleńkim brylancikiem. Oczywiście, popłakałam się ze wzruszenia, ale oceniając już z pewnej perspektywy czasu: nigdy nie lubiłam i nie nosiłam bardzo drobnych pierścionków, bo mam krótkie palce i paznokcie i taka biżuteria po prostu źle na nich wygląda.

Jakby tego było mało, narzeczony MUSIAŁ pochwalić się ile wydał (mówiłam, że to bez znaczenia i że nie mówi się o cenach prezentów). To było mniej niż 10% jego pensji, nie mieliśmy też wtedy dużych wydatków (opiekowaliśmy się mieszkaniem mojej rodziny, płaciliśmy tylko czynsz i opłaty, nie mieliśmy jeszcze kredytu), więc nie wiem czy było czym się chwalić Po jakimś czasie pochwalił się też, że poświęcił "prawie całe przedpołudnie" na szukanie go... był w 3 sklepach w 1 centrum handlowym.

Nie będę się dalej rozpisywać na temat naszego małżeństwa, powiem tylko że podejście mojego ex było brzydszą wersją jego podejścia do wybierania pierścionka
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37

Edytowane przez mysiak
Czas edycji: 2010-07-22 o 10:56
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 13:57   #18
Walat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1
Cool Dot.: pierscionek zaręczynowy

Ja dostałam pierścionek taki, jaki sobie wymarzyłam.. delikatny kwiatek z cyrkoni na białym złocie
Walat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 15:49   #19
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: pierscionek zaręczynowy

Cytat:
Napisane przez mysiak Pokaż wiadomość
Uważam, że to jak mężczyzna podchodzi do wyboru pierścionka wiele mówi o tym, jakie ma podejście do związku. Nie chodzi o to, że im kobieta dla niego ważniejsza, tym więcej wyda i bardziej się zapożyczy. Zgadzam się, że zaciąganie kredytu na pierścionek mija się z celem, ale popieram Ariadę:
Najważniejsze, czy stara się zorientować co spodoba się jego ukochanej, czy ma na uwadze jej gust i to, że prawdopodobnie będzie go nosiła przez wiele, wiele lat, a co za tym idzie liczy się z jej zdaniem, traktuje sprawę poważnie i myśli o przyszłości.

Antyprzykład z mojego doświadczenia. Mój (BYŁY) mąż podarował mi pierścionek w 100% zgodny z... JEGO gustem. A gusta nasze były różne, co dało się odczuć, gdy rozmawialiśmy o wystroju przyszłego domu. Ja jestem zwolenniczką ciepłych kolorów i akcentów nadających przytulności (kanapa z dużymi poduchami, kwiaty na parapecie, zdjęcia w ramkach, świeczniki itd.), on z kolei jest miłośnikiem stylu ZEN - minimalistycznie aż do bólu, preferuje czerń i biel. Dostałam bardzo ascetyczny, wąziutki pierścionek z białego złota z maleńkim brylancikiem. Oczywiście, popłakałam się ze wzruszenia, ale oceniając już z pewnej perspektywy czasu: nigdy nie lubiłam i nie nosiłam bardzo drobnych pierścionków, bo mam krótkie palce i paznokcie i taka biżuteria po prostu źle na nich wygląda.

Jakby tego było mało, narzeczony MUSIAŁ pochwalić się ile wydał (mówiłam, że to bez znaczenia i że nie mówi się o cenach prezentów). To było mniej niż 10% jego pensji, nie mieliśmy też wtedy dużych wydatków (opiekowaliśmy się mieszkaniem mojej rodziny, płaciliśmy tylko czynsz i opłaty, nie mieliśmy jeszcze kredytu), więc nie wiem czy było czym się chwalić Po jakimś czasie pochwalił się też, że poświęcił "prawie całe przedpołudnie" na szukanie go... był w 3 sklepach w 1 centrum handlowym.

Nie będę się dalej rozpisywać na temat naszego małżeństwa, powiem tylko że podejście mojego ex było brzydszą wersją jego podejścia do wybierania pierścionka
Uffff i najważniejsze że to były
Masz rację sposób wyboru pierścionka dużo mówi o mężczyźnie i jego podejściu do związku. Nigdy tak o tym nie myślała, ale jakby się nad tym zastanowić to coś w tym jest.
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-25, 00:39   #20
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: pierscionek zaręczynowy

Mój mężczyzna po 3 tygodnaich znajomości zadzwonił i powiedział wprost - kupuję właśnie pierścionek zaręczynowy powiedz jaki nosisz rozmiar, białe czy żółte złoto i czy mam jakieś peferencje co do kamienia lub jakieś inne wymagania.

Myślałam, że to żart, ale odpowiedziałam mu na pytania dodając, że powinien nie przeszkadzać przy wkładaniu rękawic motocyklowych.

Następnego dnia zostałam narzeczoną a pierścionek piękny.
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 11:31   #21
madmuazelle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8 516
Dot.: pierscionek zaręczynowy

Cytat:
Napisane przez ksylwia Pokaż wiadomość
Mój mężczyzna po 3 tygodnaich znajomości zadzwonił i powiedział wprost - kupuję właśnie pierścionek zaręczynowy powiedz jaki nosisz rozmiar, białe czy żółte złoto i czy mam jakieś peferencje co do kamienia lub jakieś inne wymagania.

Myślałam, że to żart, ale odpowiedziałam mu na pytania dodając, że powinien nie przeszkadzać przy wkładaniu rękawic motocyklowych.

Następnego dnia zostałam narzeczoną a pierścionek piękny.
Wow nieźle A ja myślałam,że mój tż szybko się oświadczył po 8 miesiącach bycia razem,a tu prosze są szybsi
madmuazelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 15:45   #22
anemeon
Zakorzenienie
 
Avatar anemeon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 484
Dot.: pierscionek zaręczynowy

Z jednej strony - owszem, uważam, że pierścionek powinien być dany przede wszystkim z miłością, więc nieważne jaki jest, ale...
Ale 1: powinien podobać się narzeczonej trudno chodzić w czymś codziennie, skoro absolutnie nie pasuje do jej stylu i gustu.
Ale 2: każdy ma inny przedział pieniężny, ale jednak powinien taki pierścionek być trwały, bo jednak jest też na całe życie (ja zamierzam w swoim do końca życia chodzić), więc nie wiem, czy srebro tudzież blacha z romantycznego automatu wytrzyma zawirowania, sprzątanie i codzienność po prostu.
Ale 3: Ja wiem, że pierścionek nie jest najważniejszy, ale jednak jest jakimś symbolem i pamiątką - jest cenny ze względów sentymentalnych, ale nie ukrywajmy, że żeby przetrwał, to musi raczej być też cenny kruszcowo
Mój narzeczony wybadał mnie najpierw subtelnie, a potem już wprost zapytał: ja nie noszę żółtego złota, nie bardzo chciałam diament, bo białe kamienie mnie nie interesowały i nie lubię odcieni niebieskiego i granatu. Trafił tylko ze złotem - mam pierścionek z białego złota, ale jest z szafirem i wokół ma małe diamenciki ale i tak go uwielbiam
__________________






anemeon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 08:16   #23
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: pierscionek zaręczynowy

Cytat:
Napisane przez anemeon Pokaż wiadomość
Z jednej strony - owszem, uważam, że pierścionek powinien być dany przede wszystkim z miłością, więc nieważne jaki jest, ale...
Ale 1: powinien podobać się narzeczonej trudno chodzić w czymś codziennie, skoro absolutnie nie pasuje do jej stylu i gustu.
Ale 2: każdy ma inny przedział pieniężny, ale jednak powinien taki pierścionek być trwały, bo jednak jest też na całe życie (ja zamierzam w swoim do końca życia chodzić), więc nie wiem, czy srebro tudzież blacha z romantycznego automatu wytrzyma zawirowania, sprzątanie i codzienność po prostu.
Ale 3: Ja wiem, że pierścionek nie jest najważniejszy, ale jednak jest jakimś symbolem i pamiątką - jest cenny ze względów sentymentalnych, ale nie ukrywajmy, że żeby przetrwał, to musi raczej być też cenny kruszcowo
zgadzam się

mój nie badał sprawy że tak powiem i szczerze powiem że jakbym sama decydowała to nie wiem czy bym taki wybrała
jednak jak go zobaczyłam to się zakochałam
nie jest typowy, ale mój TŻ lubi wszystko co trochę inne
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 21:48   #24
dottta
Zakorzenienie
 
Avatar dottta
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 999
Dot.: pierscionek zaręczynowy

Cytat:
Napisane przez anemeon Pokaż wiadomość
Z jednej strony - owszem, uważam, że pierścionek powinien być dany przede wszystkim z miłością, więc nieważne jaki jest, ale...
Ale 1: powinien podobać się narzeczonej trudno chodzić w czymś codziennie, skoro absolutnie nie pasuje do jej stylu i gustu.
Ale 2: każdy ma inny przedział pieniężny, ale jednak powinien taki pierścionek być trwały, bo jednak jest też na całe życie (ja zamierzam w swoim do końca życia chodzić), więc nie wiem, czy srebro tudzież blacha z romantycznego automatu wytrzyma zawirowania, sprzątanie i codzienność po prostu.
Ale 3: Ja wiem, że pierścionek nie jest najważniejszy, ale jednak jest jakimś symbolem i pamiątką - jest cenny ze względów sentymentalnych, ale nie ukrywajmy, że żeby przetrwał, to musi raczej być też cenny kruszcowo
Mój narzeczony wybadał mnie najpierw subtelnie, a potem już wprost zapytał: ja nie noszę żółtego złota, nie bardzo chciałam diament, bo białe kamienie mnie nie interesowały i nie lubię odcieni niebieskiego i granatu. Trafił tylko ze złotem - mam pierścionek z białego złota, ale jest z szafirem i wokół ma małe diamenciki ale i tak go uwielbiam
też się zgadzam

Mój dokładnie wybadał teren, zarówno co do pierścionka (dostałam idealny i wymarzony ) jak i oświadczyn Tylko z rozmiarem ciut nie trafił bo mam trochę za luźny
dottta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 13:53   #25
aira
Raczkowanie
 
Avatar aira
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: siódme niebo
Wiadomości: 286
GG do aira
Dot.: pierscionek zaręczynowy

Witam. Ja załączam fotkę mojego pierścionka zaręczynowego, o którym nawet nie marzyłam. Mój obecny Mąż kupił takie cudo, które zaparło mi dech w momencie, gdy prosił mnie o rękę. Pierścionek prosty, ale okazały taki dokładnie :"po mojemu" . Sam moment oświadczyn był również totalnym zaskoczeniem. Jedna z piękniejszych naszych chwil ....
__________________
"Pierwsze spotkanie, jak podróż w nieznane. Siedzieliśmy wpatrzeni, tak jak dzieci, które jeszcze nic nie wiedzą..."

11.06.2013[*]
aira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 11:21   #26
marzenkaz
Zakorzenienie
 
Avatar marzenkaz
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 3 269
Dot.: pierscionek zaręczynowy

Cytat:
Napisane przez takaya Pokaż wiadomość
Mój facet wiedział, że nie lubię złota i pierścionków w koszyczku bo strasznie zaciągają mi ubrania. Nie rozmawialiśmy o rodzaju pierścionka, rozmiar dobrał na mojej siostrze Sam wybrał mi pierścionek i jestem zachwycona Niektóre moje koleżanki szły ze swoimi partnerami do sklepu i pokazywały paluchem TEN i on kupował Można i tak, ale po co. Psuje to cały czar i niespodziankę i te emocje gdy widzisz pudełko i zastanawiasz się co w nim jest.
Dla mnie sam pierścionek nie był tak ważny mógłby być i za 100zł. Wiedziałam, że jest dany z miłości i to jest najważniejsze. W dzień zaręczyn przyjęła bym każdy i każdy bym nosiła z dumą właśnie dlatego,że kupiony i dany z najszczerszym uczuciem z głębi serca
Zgadzam sie
__________________
14.02.2014 r. Zaręczyny godz. 12:36
03.09.2016 r. Ślub godz. 13:00

Uśmiech kosztuje mniej niż elektryczność a daje więcej światła
Lecz gdy o stan małżeński chodzi sprawdź czy się serce z sercem zgodzi , bo szału jest chwila a żalu cały wiek....
marzenkaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:32.