Wesele-Głogów i okolice - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-11, 18:28   #1201
marba29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 10
Dot.: Wesele-Głogów i okolice

"Wesele prowadził Roman Włodarczak, którego można kojarzyć ze wszelkich Dni Głogowa itp. Jestem zadowolona
Ślub odbył się w Kościele NMP na Koperniku i udzielał go ksiądz Ryszard, którym jestem zachwycona. Msza była piękna, pełna śmiechu i żartów. Sami wybraliśmy czytania i Ewangelię, a kazanie było bardzo osobiste. Ksiądz przed ślubem pytał nas o różne rzeczy. Pierwsze spotkanie, randki, pasje."


A mam pytanie, jakie są wszystkie opłaty w tym kościele?
marba29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-12, 10:49   #1202
excellent89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 12
Smile Dot.: Wesele-Głogów i okolice

Cytat:
Napisane przez marba29 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź ;-) a jeśli chodzi o strojenie to czy księża mają jakieś wymagania? bo to jednak jest bardzo duży kościół i jeśli by dużo dekorowąc to jest jednak wielki koszt...
Czy w Waszym dniu były jeszcze inne śluby?




Ksiądz nie miał żadnych wymagań, skierował nas tylko do siostry i to z nią się wszystko ustala. Nam nie zależało na jakichś wielkich dekoracjach, kościół sam w sobie jest piękny. Dekoracja jest przy ławkach, są rozłożone dywany, przystrojone krzesła dla Młodej Pary, klęcznik, przy ołtarzu świece. Nam to w zupełności wystarczyło. Na plus jest to, że nie było problemu z wyborem koloru, który był przewodni, czyli niebieski. Siostra dała akcenty w dekoracji, więc super to wyszło. Opłata jest dobrowolna za dekorację, nic nie jest narzucane. Organistka kosztuje 150zł- co akurat jest tanie, biorąc pod uwagę, jak świetnie zagrała i zaśpiewała. Pozostałą ofiarę wnosiliśmy w kancelarii jak zanosiliśmy wszystkie dokumenty, choć można dopiero przy spisywaniu protokołu. Ofiara w kopercie, dobrowolna, ksiądz jedynie odznaczył w dokumentach, że "ofiara była", nikt nie zagląda ile się dało. Radzę się nie przejmować tym, akurat kościół na Koperniku nie słynie z ogromnych oczekiwań co do opłat A ślub mieliśmy oczywiście sami, dzień i godzinę uroczystości ustala się na tyle wcześnie, że nie wyobrażam sobie, by była inna para My w ogóle mieliśmy termin ślubu niedawno, bo w listopadzie, a to jest miesiąc raczej nie- ślubny Całe to przedsięwzięcie zorganizowaliśmy w 9,5 m-ca, a mieliśmy ponad 100 gości, zabawę 2-dniową, więc trochę do ogarnięcia było i wszystko wyszło pięknie, także głowa do góry. Myśl pozytywnie, nie ma się co spinać
excellent89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 19:05   #1203
marba29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 10
Dot.: Wesele-Głogów i okolice

O to bardzo fajnie, że nie ma wymagań co do opłat...bo w niektórych kościołach to do wszystkiego jest cennik. Ogólnie to myślałam, że to samemu trzeba dekorowąc kościół - dobrze, że tym zajmuje się siostra....chociaż jedno mniej ;-)
A czy mieszkaliści przed ślubem razem? Czy ksiądz robił z tym problemy? Bo u nas tak jest i pewnie sie nasłuchamy...;-)
marba29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 21:06   #1204
excellent89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 12
Dot.: Wesele-Głogów i okolice

Cytat:
Napisane przez marba29 Pokaż wiadomość
O to bardzo fajnie, że nie ma wymagań co do opłat...bo w niektórych kościołach to do wszystkiego jest cennik. Ogólnie to myślałam, że to samemu trzeba dekorowąc kościół - dobrze, że tym zajmuje się siostra....chociaż jedno mniej ;-)
A czy mieszkaliści przed ślubem razem? Czy ksiądz robił z tym problemy? Bo u nas tak jest i pewnie sie nasłuchamy...;-)

To, czy mieszkacie razem jest Waszą sprawą. Kwestia Waszego sumienia itp. Ksiądz nas o to pytał dopiero na spowiedzi dzień przed ślubem. My zamieszkaliśmy razem...dokładnie tydzień przed ślubem.. Ale to tylko dlatego, że wcześniej nasz dom nie był gotowy do zamieszkania
excellent89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-19, 20:58   #1205
ainuda1702
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 8
Dot.: Wesele-Głogów i okolice

Cytat:
Napisane przez madzia199014 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Mój wielki dzień nastąpi 18.06.2016.
Ślub odbędzie się w kolegiacie, Fotograf i kamerzysta jest,
dekoracje (Angela Serby) co do przewodniego koloru, zakochałam się w mięcie, zobaczyłam gdzieś zdjęcia, później jeszcze na stronie dekoratorki i tak zostało Mięta połączona z bladym różem.
sala MASTER w Lubiatowie
zespól Atlantix, Złotoryja.
Mam do Was pytanie
kiedy przed ślubem najlepiej szukać już tej konkretnej wymarzonej sukni ślubnej? I Ile wcześniej wręczałyście/ wręczacie zaproszenia??
Hej z tego co przeczytałam Wasz wielki dzień to 18.06.2016, nasz także i kościół także ten sam. Można wiedzieć na którą godzinę? Może dogadamy się co do dekoracji kościoła Pozdrawiam serdecznie
ainuda1702 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 17:34   #1206
milusia177
Raczkowanie
 
Avatar milusia177
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 339
Smile Dot.: Wesele-Głogów i okolice

Dziewczyny gdzie zamawiacie zaproszenia? i jaki koszt?
czy może ktoś robi albo ma osobę która robi ładne?

jaki macie kolor przewodni wesela?
bo ja mam dylemat czy brać blady róż z białym
czy może miętowy z białym

p.s która się pochwali jakie podziękowania dajecie gościom? czekoladki? cukierki, pierniki czy co ?
milusia177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 17:31   #1207
marba29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 10
Dot.: Wesele-Głogów i okolice

Też się właśnie zastanawiam nad kolorem przewodnim, mysle o czymś delikatnym, np, jasny róż i beż. Może któraś z Was by wysłała zdj jakie byly kolory przewodnie? ;-)
marba29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-08, 14:11   #1208
Mmartaac
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 2
Dot.: Wesele-Głogów i okolice

Witam, 30.07.2016 mam ślub w kościele św. Wawrzyńca na Brzostowie( ktoś się orientuje w cenie za ślub u Ks. Pawła?) moja sala to M Royal, chciałabym się dowiedzieć o dekoracje może ktoś miał też na Brzostowie ślub, bo sala jest piękna sama w sobie więc jak wyglądała dekoracja u Was dziewczyny?
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 15:11 ---------- Poprzedni post napisano o 15:05 ----------

Moim elementem przewodnim wesela jest koronka w kolorze beżu, myślę, że to oryginalne i bardzo eleganckie
Mmartaac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 09:11   #1209
ewede
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 31
Dot.: Wesele-Głogów i okolice

Cytat:
Napisane przez milusia177 Pokaż wiadomość
Dziewczyny gdzie zamawiacie zaproszenia? i jaki koszt?
czy może ktoś robi albo ma osobę która robi ładne?

jaki macie kolor przewodni wesela?
bo ja mam dylemat czy brać blady róż z białym
czy może miętowy z białym

p.s która się pochwali jakie podziękowania dajecie gościom? czekoladki? cukierki, pierniki czy co ?
My gościom daliśmy ręcznie robione lizakihttp://krainaslodkosci.com.pl/o-krainie-slodkosci/ i wszyscy byli bardzo zadowoleni
ewede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 10:50   #1210
basiurex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 4
Dot.: Wesele-Głogów i okolice

Hej, dziewczyny!

Kogo polecacie z okolic Głogowa w temacie dekoracji sali?
basiurex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 10:53   #1211
Natalia3290
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 14
Dot.: Wesele-Głogów i okolice

Cytat:
Napisane przez basiurex Pokaż wiadomość
Hej, dziewczyny!

Kogo polecacie z okolic Głogowa w temacie dekoracji sali?
Ja polecam Flora Atelier. .. parę postów wcześniej wrzuciłam zdjęcia dekoracji jakie mi zrobiła
Natalia3290 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-10, 12:32   #1212
excellent89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 12
Dot.: Wesele-Głogów i okolice

Cytat:
Napisane przez basiurex Pokaż wiadomość
Hej, dziewczyny!

Kogo polecacie z okolic Głogowa w temacie dekoracji sali?


Angela z Serbów. Stroiła nam salę i zrobiła dekoracje (minimalne) do auta. Byliśmy bardzo zadowoleni. Kwiaty świeże, wszystko przygotowane ze starannością i na czas. Ceny niestety są powalające, trzeba wiedzieć konkretnie, co się chce i nie dać sobie niczego wcisnąć Mimo wszystko jednak polecam z czystym sumieniem, bo pani dekoratorka zna się na rzeczy
excellent89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 20:31   #1213
basiurex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 4
Dot.: Wesele-Głogów i okolice

Dziękuję za info!

Jeszcze jedno pytanie, czy znacie może DJ R@FAŁ. Myślimy nad popisaniem z nim umowy na wesele. Może ktoś coś słyszał? Bo nie mogę znaleźć żadnych opinii w Internecie. https://www.planujemywesele.pl/17842...l-weselazabawy
basiurex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 17:18   #1214
marba29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 10
Dot.: Wesele-Głogów i okolice

dziewczyny jakie macie pomysły na prezent dla rodziców?
marba29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 02:15   #1215
excellent89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 12
Dot.: Wesele-Głogów i okolice

Cytat:
Napisane przez marba29 Pokaż wiadomość
dziewczyny jakie macie pomysły na prezent dla rodziców?
My daliśmy rodzicom po prostu wielkie kosze z kwiatami, byli zachwyceni. Zastanawialiśmy się nad prezentami, ale biorąc pod uwagę charaktery naszych rodziców- raczej byliby tym zakłopotani. W zamian, przywieźliśmy im lokalne upominki z naszej podróży poślubnej
excellent89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 21:05   #1216
zaba918
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 72
Dot.: Wesele-Głogów i okolice

Hejka
Ktoś pisał o zespole Factory - kiedyś ktoś nam go polecał, natomiast grał teraz na balu Sylwestrowym, na którym byliśmy i muszę przyznać, że był mega słaby... Puszczali gotowe melodyjki (mieliśmy takie miejsce, że widzieliśmy, jak grają), jak koleś przestawał grać to i tak się nic nie zmieniało Poza tym absolutnie nie porywali do tańca... W tym roku byłam na 3 weselach (w tym swoim) i na każdym z nich kapela była o niebo lepsza niż ten zespół Na wesele więc nie polecam

Jeśli chodzi o podziękowania dla rodziców - my nagrywaliśmy 5-minutowy filmik, który wyświetliliśmy na weselu (nasz zespół miał cały sprzęt do wyświetlania) i sami zaprojektowaliśmy fotoksiążki ze sztywnymi kartkami, w stylu vintage, ze zdjęciami rodziców od dzieciństwa, przez narzeczeństwo, potem nasze od dzieciństwa po sesję narzeczeńską Na końcu zapisaliśmy całą stronę tekstem podziękowań Napisaliśmy to, co serce nam podpowiadało Do tego zamówiliśmy bukiety i tyle Rodzicom bardzo się podobało
Początkowo w planach mieliśmy wykupić jakiś wyjazd weekendowy do spa, ale pomysł nie wypalił przez trudną sytuację w rodzinie mojego męża. Ale nadal twierdzę, że wyjazd to świetny pomysł, zwłaszcza dla rodziców, którzy wyjeżdżają razem niezwykle rzadko.

Jeśli chodzi o Dj-a, my bardzo polecamy Dj Floo - grał u nas na poprawinach i naprawdę potrafi rozkręcić imprezę

W sprawach dekoracji, nie polecam firmy Magic z Serbów...
__________________
10.12.2007

10.12.2012

08.08.2015
zaba918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 10:21   #1217
kodgivenchy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3
Wesele-Głogów i okolice - odstąpię wideo

Witam,

Odstąpię profesjonalne, nowoczesne wideo ślubne na termin 01.10.16. Cena 3200 zł. Cena zawiera filmowanie z powietrza. Rejestracja trwa od przygotowań pary młodej do oczepin. Brak kosztów dojazdu. Jeden operator. Wpłaciliśmy zaliczkę 500 zł. Proszę o kontakt, jeśli ktoś jest chętny, udzielę więcej info.
kodgivenchy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 09:53   #1218
Lisaveta
♥♥♥♥♥♥♥♥
 
Avatar Lisaveta
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: woj. Dolnośląskie
Wiadomości: 1 901
Dot.: Wesele-Głogów i okolice

Hej, czy wiedzie jak to jest z dekoracjami w kościele św. Klemens w Głogowie?
__________________
❤ E&P ❤

❤ 25.12.2013 Zaręczyny - Powiedziałam TAK ❤
❤ 29.04.2017 Będziemy sobie ślubować ❤
Lisaveta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 12:11   #1219
darasek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 22
Dot.: Wesele-Głogów i okolice

Hej dziewczyny mam pytanie odnosnie slubu na piastowie ... ? Czy ksiadz wymaga zeby te 3 spotkania w poradni rodzinnej odbyly sie koniecznie u nich czy mozna to zrobic gdziekolwiek ?
darasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-08, 07:07   #1220
excellent89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 12
Dot.: Wesele-Głogów i okolice

Cytat:
Napisane przez darasek Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny mam pytanie odnosnie slubu na piastowie ... ? Czy ksiadz wymaga zeby te 3 spotkania w poradni rodzinnej odbyly sie koniecznie u nich czy mozna to zrobic gdziekolwiek ?


Wybór jest na pewno dowolny, ważne, by przedstawić zaświadczenie i już. Polecam z własnego doświadczenia, zarówno kurs, jak i poradnię w parafii pw. Klemensa. Kurs bardzo ciekawy, a spotkania w poradni tylko dwa
excellent89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 10:05   #1221
froopy
froopy
 
Avatar froopy
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 22
Red face Dot.: Wesele-Głogów i okolice

Cytat:
Napisane przez basiurex Pokaż wiadomość
Dziękuję za info!

Jeszcze jedno pytanie, czy znacie może DJ R@FAŁ. Myślimy nad popisaniem z nim umowy na wesele. Może ktoś coś słyszał? Bo nie mogę znaleźć żadnych opinii w Internecie. https://www.planujemywesele.pl/17842...l-weselazabawy

i jak podpisaliście z nim umowę bo też się nad nim zastanawiamy ?
froopy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 23:29   #1222
nikaasz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 7
Dot.: Wesele-Głogów i okolice

Hej dziewczyny

termin ślubu mam na 9.09.2017, powiedzcie mi coś na temat sali weselnej w Bądzowie. Pałacyk jest obłędny jak i zieleń wkoło <3
I jakiego polecacie fotografa z kamerzystą?

nikaasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 09:14   #1223
froopy
froopy
 
Avatar froopy
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 22
Dot.: Wesele-Głogów i okolice

hej

u nas data 16.09.2017 wczoraj podpisaliśmy sale (pyramisa na portowej). dzisiaj fotograf (Bartek Bienia). Zastanawiamy się nad Dj (mamy dwóch i jedziemy na spotkania z nimi, żeby zobaczyć co nam zaproponują).

co do Bądzowa to byliśmy tam na weselu w sierpniu 2013 i ja bym swojego tam nie zrobiła
froopy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 21:44   #1224
nikaasz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 7
Dot.: Wesele-Głogów i okolice

A można wiedzieć dlaczego? Co było nie tak? Jedzenie? Sala?
A czy ktoś nocował w pokojach w Agro Ostoja Grębocice? Ale w tych pracowniczych? Bo tam też się zastanawiamy,ale te pokoje niezbyt mi się podobają, aczkolwiek widziałam je tylko na zdjęciach.

nikaasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 08:20   #1225
froopy
froopy
 
Avatar froopy
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 22
Dot.: Wesele-Głogów i okolice

jedzenie w dniu wesela było ok, ale na poprawinach już niezbyt (wiem, że to jest podgrzewane z wesela, ale to nie było to. Zwłaszcza kawa z bitą śmietaną podgrzewa z dnia wcześniejszego). do tego filary na sali niezbyt były wygodne przy tańczeniu, co mnie osobiscie się nie podoba.

no ale może coś się zmieniło od tego czasu na plus warto podjechać i porozmawiać
froopy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 13:39   #1226
timiri
Raczkowanie
 
Avatar timiri
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 201
Dot.: Wesele-Głogów i okolice

Hej,
A kogo poleciłybyście, jeśli chodzi o makijaż i fryzurę?W grę wchodzą Polkowice/Głogów/Lubin i okolice.
Z góry bardzo dziękuję.
__________________
Dum spiro, spero.
timiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 14:44   #1227
julita0303
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 10
Dot.: Wesele-Głogów i okolice

Odnosnie makijazu i fryzury polecam wczesniej wspomniana pania Kasię :https://www.facebook.com/Warsztat-ur...98418/?fref=ts
julita0303 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 21:19   #1228
marta271
Zakorzenienie
 
Avatar marta271
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 3 953
Dot.: Wesele-Głogów i okolice

Ja też nie polecam Bądzowa.
marta271 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 00:19   #1229
nikaasz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 7
Dot.: Wesele-Głogów i okolice

A można widzieć czemu?
A fryzjerkę jaką polecacie?
nikaasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 07:06   #1230
excellent89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 12
Dot.: Wesele-Głogów i okolice

Cytat:
Napisane przez nikaasz Pokaż wiadomość
A można widzieć czemu?
A fryzjerkę jaką polecacie?



A ja Bądzów polecam, nasze wesele z poprawinami odbyło się tam 3m-ce temu, wszystko grało, jedzenie przepyszne i w dużych ilościach. Gościom bardzo podobała się sala, jest po prostu piękna, nie trzeba jej było dużo stroić itp. Obsługa sprawna i miła, realizowali nasze prośby na bieżąco, nie było z niczym problemu, nawet jak czegoś wcześniej nie zamawialiśmy, spełnili nasze życzenia. My sami byliśmy zachwyceni, miejsce jest naprawdę przepiękne, spokojnie możemy je polecić
excellent89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-08 22:25:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:13.