Jaki masaż na ból pleców? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-07, 08:43   #1
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488

Jaki masaż na ból pleców?


Piszę, bo kompletnie się nie orientuję. Siedzę dużo przed komputerem i ostatnio boli mnie kręgosłup i kark. Chciałabym iść na masaż, ale kompletnie nie wiem jaki? Niby nie jestem na nic chora, więc nie taki rehabilitacyjny, ale z drugiej strony nie wiem, czy taki w spa pomoże na ból karku. Pomóżcie.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 21:40   #2
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: Jaki masaż na ból pleców?

Jeśli w tym spa masują ludzie którzy się znają, to czemu nie, ale różnie z tym bywa. Osobiście znam dziewczyny, które są po fizjoterapii na krakowskim AWF i jednocześnie technikami masażu. Takim można zaufać.
Sorry, oczywiście mam na myśli dziewczyny pracujące w SPA

Edytowane przez stary.smok
Czas edycji: 2011-10-08 o 13:32
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 13:39   #3
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Jaki masaż na ból pleców?

Przede wszystkim należy znaleźć przyczynę bólu. Wiele ludzi mówi, że są zdrowi a zwykłe RTG zmienia ich pogląd. Polecam prześwietlenie kręgosłupa. Pozwoli to wykryć wiele schorzeń, jak np. dyskopatia, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, chorobę zwyrodnieniową. Przyczyną bólu również mogą być wypadki komunikacyjne (nic o tym nie napisałaś, dlatego sugeruję), praca siedząca i praca fizyczna, która powoduje przemęczenie mięśni i ich zbytnie napięcie, co powoduje ograniczoną ruchomość i gorsze odżywienie torebek stawowych w stawach międzykręgowych. Ból może być efektem wady postawy (skolioza, pogłębiona kifoza lub lordoza - w zależności od odcinka kręgosłupa) a nawet nieodpowiedni materac w łóżku. Dlatego najlepiej, abyś udała się do ortopedy i wykonała prześwietlenie. To pomoże rozwiać wątpliwości i pomoże znaleźć problem. Jak widzę nie masz zbyt dużej wiedzy na temat masażu. Twierdzisz, że nie kwalifikujesz się na masaż rehabilitacyjny. Otóż ten masaż to tzw. masaż klasyczny (bądź leczniczy, obie nazwy są prawidłowe) - stosowany jest w schorzeniach ale również w celu relaksacji i rozluźnienia mięśni. Daje efekty zarówno lecznicze jak i obniżające tonus mięśni (napięcie), a co za tym idzie jego poszczególne techniki pozwalają na rozluźnienie i poprawę nastroju.
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 08:37   #4
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Jaki masaż na ból pleców?

Dziękuję za tak wyczerpujące wyjaśnienie Z tego co piszesz to mam kilka powodów do bólu pleców, wypadku nie miałam, ale siedzący tryb pracy i skoliozę tak. Bez specjalisty chyba tego nie stwierdzę.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 11:18   #5
choleroza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 68
Dot.: Jaki masaż na ból pleców?

Ja z kolei proponowałabym jednak najpierw masaż - kilka zabiegów. Jeśli zobaczysz, że to rzeczywiście pomaga, to raczej nie masz powodów do zmartwień. Oczywiście ważna jest też zmiana trybu życia - wiem, bo sama siedzę masę czasu przed kompem i nieraz kręgosłup ma ochotę się ze mną pożegnać. Dobrym pomysłem jest wprowadzenie jakichś ćwiczeń - codziennie chociaż kilkanaście minut. Jeśli taką masz pracę, że siedzisz, to możliwie często rób krótkie przerwy - wstań, przejdź się po pomieszczeniu.

Wracając jeszcze do masażu - jeżeli naprawdę coś jest nie tak - masażysta powinien to wyłapać i wtedy doradzić rzeczywiście wizytę u ortopedy. Moim zdaniem nie ma sensu niepotrzebnie się naświetlać RTG. Bóle kręgosłupa są dolegliwością cywilizowanego człowieka mam nadzieję, że mimo wszystko znajdziesz przyczynę bólu i się go pozbędziesz
choleroza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 14:28   #6
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Jaki masaż na ból pleców?

Chciałabym zaznaczyć, że na wizytę do masażysty w ośrodku zdrowia kieruje lekarz więc wizyta jest niezastąpiona. Bez skierowania masażysta nie przyjmie. I autorka powinna udać się do ośrodka zdrowia a nie na masaż relaksacyjny, który nic jej nie da, bo jak sama stwierdziła - ma skoliozę. I należy zbadać kręgosłup, po kilku zabiegach może być lepiej - ALE NIE KONIECZNIE. Gorzej jak ma nieleczoną dyskopatię uciskającą nerwy (stąd ból) i któregoś dnia nie wstanie z łóżka. A potem bieda i płacz bo lekarz kazał leżeć itd. Nie uznaję wygodnictwa jeśli chodzi o zdrowie. więc proszę nie bagatelizuj problemu. Bez sensu autorka ma wydawać pieniądze na masaże bez rozpoznania przyczyny przez lekarza.
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 20:07   #7
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Jaki masaż na ból pleców?

Ja gorąco polecam masaż klasyczny. Ja go wykonuję w prywatnym gabinecie, bez skierowania od lekarza. Byłam u ortopedy, bo miałam bóle odcinka lędźwiowego i nóg - badanie nie wykazało kompletnie nic, a ortopeda był bezradny i dziwił się czemu mnie boli. Nadmiernego napięcia mięśni nie zauważył... Przypadkiem trafiłam do super masażysty, który potrafi u mnie wyłapać problematyczne miejsca. Bóle łydek się skończyły i nie mam już problemów z dłuższym staniem. Mięśnie są zdecydowanie mniej spięte. Z tym, że masaż muszę wykonywać optymalnie raz w tygodniu. Rzadsze kończy się powrotem napięcia, a na częstsze nie mam pieniędzy, a że efekty zadowalające są po masażu raz na tydzień, więc tyle chodze.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-25, 21:23   #8
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Jaki masaż na ból pleców?

Cytat:
Napisane przez KrimsonQueen Pokaż wiadomość
ja również opowiadałabym się za zwykłym ,relaksującym, klasycznym, a nie leczniczym.

Był czas, że mój były regularnie mnie masował (był fizjoterapeutą), tak po 20 minut, baaaardzo pomagało.

Niestety ten cudowny czas się skończył:P ale polecam podstawowe masaże. Najważniejsze, by były w miarę regularne, po jednym masażu będzie lepiej, ale tylko na chwilkę
Ale relaksujący, a klasyczny to dwie różne sprawy z tego co wiem - miałam oba masaże i relaksujący to takie głaskanie, a klasyczny do przyjemnych nie należy. Ja w gabinecie byłam na klasycznym, który bolał, ale działał cuda i wspaniale mięśnie rozluźniał, relaksacyjny mnie usypia:p Mój masażysta mówił, że klasyczny ma działanie lecznicze.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 09:48   #9
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Jaki masaż na ból pleców?

Cytat:
Napisane przez KrimsonQueen Pokaż wiadomość
ja również opowiadałabym się za zwykłym ,relaksującym, klasycznym, a nie leczniczym.

Był czas, że mój były regularnie mnie masował (był fizjoterapeutą), tak po 20 minut, baaaardzo pomagało.

Niestety ten cudowny czas się skończył:P ale polecam podstawowe masaże. Najważniejsze, by były w miarę regularne, po jednym masażu będzie lepiej, ale tylko na chwilkę
Serio? Bo masaż klasyczny jest właśnie leczniczym.

---------- Dopisano o 10:48 ---------- Poprzedni post napisano o 10:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Ale relaksujący, a klasyczny to dwie różne sprawy z tego co wiem - miałam oba masaże i relaksujący to takie głaskanie, a klasyczny do przyjemnych nie należy. Ja w gabinecie byłam na klasycznym, który bolał, ale działał cuda i wspaniale mięśnie rozluźniał, relaksacyjny mnie usypia:p Mój masażysta mówił, że klasyczny ma działanie lecznicze.
Uwierz, że umiejętnie wykonany masaż klasyczny może być przyjemny
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 18:54   #10
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Jaki masaż na ból pleców?

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;3017560 8]
Uwierz, że umiejętnie wykonany masaż klasyczny może być przyjemny [/QUOTE]

U mnie relaksacyjny był przyjemny Może dla kogoś o mniej spiętych mięśniach, jest to bardziej przyjemny masaż, dla mnie też jest przyjemny, dopóki mój masażysta nie trafi na mocno spięte mięśnie, a ma do ich wyszukiwania niezwykły talent Za to efekty są rewelacyjne, moje problemy z bolącymi nogami się skończyły
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 10:42   #11
sylwiakoszykowa
Rozeznanie
 
Avatar sylwiakoszykowa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: wieś
Wiadomości: 733
Dot.: Jaki masaż na ból pleców?

moim zdaniem zwykły masaż po prostu relakasyjny by wystarczył na obolały kark
__________________
wieżę tylko sobie nikomu innemu
sylwiakoszykowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-03, 16:04   #12
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Jaki masaż na ból pleców?

Cytat:
Napisane przez sylwiakoszykowa Pokaż wiadomość
moim zdaniem zwykły masaż po prostu relakasyjny by wystarczył na obolały kark
Przy masażu relaksacyjnym to moim zdaniem co najwyżej można zasnąć, a nie pozbyć się bólu.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 16:48   #13
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Jaki masaż na ból pleców?

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Przy masażu relaksacyjnym to moim zdaniem co najwyżej można zasnąć, a nie pozbyć się bólu.

Plus określenie przyczyny bólu u lekarza.
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 11:04   #14
IVOMED
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 18
Dot.: Jaki masaż na ból pleców?

Masaż klasyczny jest masażem silnym i intensywnym, przez co rozluźnia mechanicznie spięte mięśnie, rozgrzewa, powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, lepsze odżywienie i dotlenienie mięśni.
czasem masaż gorącymi kamieniami może być dobrym wstępem do masażu klasycznego, gdyż rozgrzane temperaturą mięśnie są bardziej podatne na masaż klasyczny.
IVOMED jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 12:07   #15
serotonina00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 14
Dot.: Jaki masaż na ból pleców?

Zdecydowanie najpierw lekarz! Moja znajoma w wieku 28 lat dowiedziała się, że ma kręgozmyk! A tak po prostu bolały ją plecy, gdyby masażysta nie miał tej świadomości to by mógł jej zrobić wielką krzywdę!
serotonina00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 14:46   #16
MaciejW
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 72
Dot.: Jaki masaż na ból pleców?

Basen to najlepszy sposób na plecy! Powiem wam że człowiek się szybko starzeje , jeszcze 2 lata temu nic mnie nie bolało mogłem grać w Koszykówkę 2 godziny dziennie 5 dni w tygodniu , a teraz 2 razy w tyg. po 2 godziny i plecy bolą . Na szczęście po dodaniu basenu raz w tyg. po godzinie jest ok
MaciejW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 10:00   #17
Cloey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 17
Dot.: Jaki masaż na ból pleców?

Człowiek powinien się rehabilitować całe życie. Koszykówka dla kręgosłupa wcale nie jest zbyt dobra... Także świetnie, że zdecydowałeś się na ten basen!
Ja mam pracę siedząca i na basen 2-3 razy w tygodniu.
Cloey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 17:14   #18
pattiDe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 39
Dot.: Jaki masaż na ból pleców?

Masaż klasyczny na pewno nie zaszkodzi, ale warto się zgłosić do lekarza, bo może faktycznie wystarczy zrobić kilka ćwiczeń w domu, żeby uniknąć nawrotów i usunąć przyczynę. Gorzej jak masz bóle na tle nerwowym, bo w karku często się odbija stres. Wtedy klasyczny też może pomóc, bo łączy w sobie rozluźnienie napięcia w mięśniach (ale jest to dosyć mocne i wcale nie tak przyjemne jak się wydaje...) z takim lekkim smyraniem. Dosyć dobrych masażystów mają w ośrodkach rehabilitacji sportowej, bo w SPA jest różnie.
pattiDe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 20:04   #19
lalutka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 56
Dot.: Jaki masaż na ból pleców?

A moze zabiegi TENS w salonach kosmetycznych i rehabilitacyjnych?. Daja fajne efekty.moja mama stosuje u fizjoterapeuty
lalutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-14, 11:43   #20
pattiDe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 39
Dot.: Jaki masaż na ból pleców?

lalutka powiesz coś więcej o tym masażu??
pattiDe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 20:46   #21
gentletouch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 18
Dot.: Jaki masaż na ból pleców?

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
U mnie relaksacyjny był przyjemny Może dla kogoś o mniej spiętych mięśniach, jest to bardziej przyjemny masaż, dla mnie też jest przyjemny, dopóki mój masażysta nie trafi na mocno spięte mięśnie, a ma do ich wyszukiwania niezwykły talent Za to efekty są rewelacyjne, moje problemy z bolącymi nogami się skończyły
A plecki też przestały Cię boleć, czy tylko na nogi masaż pomógł?
Mi kiedyś pewna masażystka zrobiła masaż relaksacyjny i... zdecydowanie przyjemniejszy był od klasycznego
Ale klasyczny masaż też uważam za bardzo przyjemny,tylko... nie miałem od lat robionego,mimo,ze niekiedy by się przydał...
gentletouch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 12:30   #22
bernadetaa
Przyczajenie
 
Avatar bernadetaa
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki masaż na ból pleców?

jeśli odczuwasz ból zawsze warto iśc do masażysty, a jesli nawet nie boli, to i tak fajnie pójść regularnie, co np. 3 miesiące na profesjonalny masaż. To pobudza krążenie i odpręża. A tak ogólnie polecam namówić partnera/ męża
bernadetaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-06, 13:28   #23
Gaudencja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 100
Dot.: Jaki masaż na ból pleców?

Warto w wolnej chwili od masażu stosować te plastry rozgrzewające , one naprawdę trochę pomagają Jednak należy pamiętać że nie można długo ich trzymać bo możemy mieć odczucia pieczenia jak plastry są mocne.
Gaudencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 18:18   #24
verissa
Raczkowanie
 
Avatar verissa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 203
Dot.: Jaki masaż na ból pleców?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Piszę, bo kompletnie się nie orientuję. Siedzę dużo przed komputerem i ostatnio boli mnie kręgosłup i kark. Chciałabym iść na masaż, ale kompletnie nie wiem jaki? Niby nie jestem na nic chora, więc nie taki rehabilitacyjny, ale z drugiej strony nie wiem, czy taki w spa pomoże na ból karku. Pomóżcie.
W spa też masz konkretne masaże a nie tylko relaksacyjne. A swoją drogą spróbuj może skorygować swoje siedzonko przy komputerze. Lepiej zapobiegać niż leczyć. No i polecam małą appkę eyecare, która Ci przypomina żeby co 20 minut np. wstać i się przeciągnąć (baaardzo pomocne)
verissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 13:14   #25
Ala_Lato
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11
Dot.: Jaki masaż na ból pleców?

Też mnie kiedyś okropnie bolał kręgosłup. Zaczęłam pływać i dwa razy poszłam na masaż - taki chyba zwykły, relaksacyjny. Pamiętam tylko , że pani w pewnym momencie kazała mi się rozluźnić i szarpnęła mi głową w lewą (albo prawą) stronę. Myślałam, że mi kark połamie. Ale naprawdę poczułam się lepiej Tylko nie dawaj sobie kręgów nastawiać, bo to podobno będziesz już później musiałą powtarzać cały czas Tak mi koleżanka z pracy mówiła.
Ala_Lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-20, 15:14   #26
Kasica5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki masaż na ból pleców?

Ze względu na to, że spędzam długie godziny przy biurku, zakupiłam sobie specjalną matę masująca na fotel http://www.matymasujace.net/maty-mas...lite-line.html i muszę przyznać, że jest całkiem skuteczna. Więc uważam, że warto coś takiego mieć jeśli dokucza nam niewielki ból.
Kasica5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 10:15   #27
cukrovvva
Rozeznanie
 
Avatar cukrovvva
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kętrzyn
Wiadomości: 912
Dot.: Jaki masaż na ból pleców?

Moim zdaniem najlepiej sprawdzić przyczynę bólu pojść do lekarza. Jeśli po badanich wyjdzie, że z pleckami z kręgosłupem wszystko ok i nie ma żadnych innych zmian to wydaje mi się, że jest to poprostu zwykłe przemęczenie, napiętę mięśnie które dają o sobie znać po długotrwałym skrzywieniu kręgosłupa przy pracy przy biurku. Wiele z nas tak naprawdę ma z tym problem. Najlepiej udaj się na serię zabiegów masażem klasycznym na daną boląca okolicę. Pamiętaj ze jeden masaż niekoniecznie od razu poprawi twoje odczucia. Najlepsza jest seria zabiegów. Zapewne rozluźni ci to zwiększone napięcie.
cukrovvva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-21, 19:10   #28
DionizekRabel
Raczkowanie
 
Avatar DionizekRabel
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 229
Dot.: Jaki masaż na ból pleców?

a moze Cie przewialo czy cos i po jakims masazu przejdzie
DionizekRabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-20, 12:25   #29
julia_pokopek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 3
Dot.: Jaki masaż na ból pleców?

Może wybierz się na masaż klasyczny, polecam Ci Saboro Premium Massage. Znajdują się w Katowicach na Dyrekcyjnej 4/2.
Fizjoterapeutka na pewno pomoże Ci w doborze odpowiedniego masażu.
Tel. 530 124 577
http://masaz-katowice-saboro.pl/
julia_pokopek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-28, 12:14   #30
SynergiaM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Centrum Synergia Chorzów
Wiadomości: 28
Dot.: Jaki masaż na ból pleców?

Witam,

Ja zachęcam do wizyty nie koniecznie u masażysty, ale wykształconego, dobrego fizjoterapeuty, który w razie potrzeby również wykona masaż. Najlepiej znaleźć placówkę, która oferuje pełną wizytę diagnostyczno - terapeutyczną, czyli przeprowadzenie wywiadu i dokładnego badania i na tej podstawie dopiero dobór terapii. Fizjoterapeuta powinien dokładnie ocenić stan pacjenta i najczęściej jest w stanie bez zdjęcia rtg określić z której struktury (mięsień, staw, dysk, struktura nerwowa, więzadło?) pochodzi ból. Jeśli będzie to zwykłe przeciążenie być może skończy się na pojedynczej wizycie. Jeśli będzie taka konieczność fizjoterapeuta wie, kiedy odesłać pacjenta na konsultację lekarską. Pozdrawiam
SynergiaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-11 17:53:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:09.