Syndrom dnia wolnego ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-02, 12:40   #1
Blushy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 430

Syndrom dnia wolnego ?


Problem polega na tym, ze jak juz mam wolne, to czesto ten wolny dzien jest kompletnie do d.... i nie potrafie go wlasciwie zagospodarowac... W kuchni tona brudnych naczyn, trzeba posprzatac mieszkanie a mi to kompletnie wisi, chce miec troche czasu dla siebie, nie potrafie sie zmobilizowac, zamiast tego tkwie tu na forum i sie "relaksuje" No, zmusilam sie i zrobilam pranie Ostatnio sporo pracuje (wczoraj 12h) i czuje ze juz nie mam sily aby jeszcze dodatkowo pograzac sie w pracach domowych, potem mam wyrzuty sumienia, ze nie posprzatane itd....totalnie nic a nic mi sie nie chce, mimo 8h snu w ogole sie nie wyspalam i probuje sie obudzic kolejna kawa

Mam nadzieje ze wiecej ludzi zmaga sie z wlasnym lenistwem w "wolnym" czasie, macie jakies sposoby na odzyskanie sil i motywacji?
Blushy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 12:52   #2
Papiszynka
Zakorzenienie
 
Avatar Papiszynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 785
Dot.: Syndrom dnia wolnego ?

Ja mam tak samo jedyny sposob dla mnie to od rana wziac sie do roboty, bo im dluzej czlowiek zalega przed kompem, tym ciezej sie oderwac...
Papiszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 13:02   #3
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Syndrom dnia wolnego ?

Kobieto pracujesz po 12 h dziennie i masz wyrzuty sumienia, ze nie jest posprzatane? no to trudno.

Bardziej zadbalabym o kregoslup - nie wiadomo co od takich 12 h maratonow (pracuje podobnie) mozna sie nabawic
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 13:04   #4
red high heels
Rozeznanie
 
Avatar red high heels
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 613
Dot.: Syndrom dnia wolnego ?

Wolnego dnia, zwłaszcza jeśli zdarza się rzadko, nie trzeba wcale poświęcać na nadrabianie domowych zaległości. Wyznaję zasadę, że dom jest dla nas, a nie my dla domu. Nie trzeba wykorzystywać pierwszego wolnego dnia po długim czasie na szorowanie podłóg i mycie okien - wystarczy jako tako ogarnąć otoczenie, żeby relaksu nie popsuć sobie widokiem brudnych garów np. Ale chodzi tu o własne dobre samopoczucie jedynie.
Komputerowanie to faktycznie zajęcie wciągające, ale jeśli taki dzień ma służyć regeneracji sił to polecam raczej spacer, może basen, polegiwanie na kanapie z dobrą książką, jakąś miłą kolację z przyjaciółmi, wieczór z maseczkami, olejkami, malowaniem paznokci itd. Niech to będzie czas dla Ciebie
red high heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 14:01   #5
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Syndrom dnia wolnego ?

To normalne.
Ja w weekendy leżę do góry brzuchem, czytam książki, oglądam filmy, idę czasem na imprezę i ogólnie nie robię nic co mogłoby mnie zmęczyć.

Po to są dni wolne, bo definicja wolnego dla mnie to nic nie robienie.

A sprzątania - albo ostatkiem sił w piątek, albo chłop posprząta a w ostateczności Pani do sprzątania przyjdzie i po problemie.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 14:03   #6
Super Fotograf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Cały świat
Wiadomości: 356
Dot.: Syndrom dnia wolnego ?

Czasami warto odpocząć i nie robić nic
Super Fotograf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 14:04   #7
harajuku-fish
Zakorzenienie
 
Avatar harajuku-fish
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: okolice Katowic:)
Wiadomości: 5 239
Dot.: Syndrom dnia wolnego ?

Też tak mam
teraz siedzę na 2 tygodniowym urlopie i się masakrycznie nudzę...oczywiście miałabym co robić bo góra prasowania czeka na mnie, porządek w papierach również, szafki z ciuchami też nie miałby by nic przeciwko jakbym się za nie zabrała...
ale nie....mi się okropnie nudzi ale za robotę się nie chwycę...tzn inaczej-powtarzam sobie "Za chwilkę", "jutro "
dlatego chciałabym już wrócić do pracy i mieć wszystko pod jakąś kontrolą
jedynym plusem tego wolnego jest to że się wysypiam
__________________
5, 10, 14, 15, 20, 25, 30, 35, 40

harajuku-fish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-02, 14:36   #8
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Syndrom dnia wolnego ?

hahahaha mam identycznie przykro mi nie mam żadnej mądrej rady
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 15:20   #9
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Syndrom dnia wolnego ?

Ja też tak mam. Wolne jest wolne, leżę dupą do góry i nic nie robię- takie uroki życia lenia a tak na poważnie, to przez cały tydzień się narobię, nie wyśpię, więc przez weekend należy mi się jakieś słodkie obijanko. I nie miej z tego powodu wyrzutów sumienia- porządek jest dla Ciebie, a nie Ty dla porządku
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 15:24   #10
malenka146
Zadomowienie
 
Avatar malenka146
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 578
GG do malenka146
Dot.: Syndrom dnia wolnego ?

Dokładnie...
Dziś chodziłam z wyrzutami sumienia- patrzę tutaj, a na wizażu akurat taki temat
U mnie natomiast czeka cała garderoba na uprzątnięcie, masę pracy mam, ale chęci wprost odwrotnie. Dodatkowo wciągnęłam się w czytanie książek na telefonie, no i oderwać się nie mogę, a czas ucieka...

No nic, może tu ktoś pomoże znaleźć złoty środek
__________________

malenka146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 15:25   #11
evullka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 992
Dot.: Syndrom dnia wolnego ?

hehe.. a najlepsze jest to, ze dzien wczesniej sobie tyle rzeczy zaplanuje.. czego to ja nie zrobie w domu jak bede miala wolne A jak przychodzi co do czego to na kompie caly dzien przesiedze
evullka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-02, 16:54   #12
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Syndrom dnia wolnego ?

Ja też tak mam, cały czas planuję co zrobię jak w końcu będę mieć wolne, a jak już nadejdzie to nic mi się nie chcę, tylko siedzę na Wizażu i gapię się w telewizor
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 17:10   #13
Hortencja
Zadomowienie
 
Avatar Hortencja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 692
Dot.: Syndrom dnia wolnego ?

Ja mam taki patent, że choćby nie wiem jak bym była zmęczona staram się uporać ze wszystkim co mam do zrobienia w dzień poprzedzający dzień wolny. Wieczorem sprzątam, robię pranie i tak dalej, żeby w pełni się rozkoszować nieróbstwem w dzień wolny bez wyrzutów sumienia pt.: "o matko mam tonę roboty".
__________________

2 more months...
Hortencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 18:16   #14
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: Syndrom dnia wolnego ?

ja znowu mam tak, ze czekam na dzien wolny jak na zbawienie...a jak nadchodzi to cały czas myśle o pracy, stresuje się, myślę o tym czego nie zdążyłam zrobić albo co będę robic w poniedziałek.. musze wyluzować bo oszaleje... dośc długo szukałam pracy i myślę ze to moze przez to, bo boje sie że coś zawalę, ze sie nie sprawdzę (mimo ze przykładam się w 100%) i daje z siebie max...
__________________


AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 18:37   #15
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Syndrom dnia wolnego ?

mam tak niestety :/ cierpię chyba na przewlekłe zmęczenie nic nie robieniem
zawsze mam dużo planów, mam wiele do zrobienia, a w efekcie dzień schodzi mi na niczym.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 19:02   #16
myszka197
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z nad zachodniej granicy
Wiadomości: 1 032
Dot.: Syndrom dnia wolnego ?

jedną z moich głównych zasad, którymi kieruję się w życiu jest -
W WEEKENDY, URLOPY, ŚWIĘTA I INNE DNI WOLNE NIE ROBIĘ NICZEGO, CZEGO NIE LUBIĘ klaski:
nie sprzątam, nie prasuję, nie gotuję, nie zmywam, nawet zakupów spożywczych nie robię, nie pracuję, nie robię "fuch", nie pomagam TŻ w pracy, nie kopię działki itp.
Robię to co luibię: śpię, siedzę na wizażu, imprezuję, zwiedzam, spaceruję, czytam, rozmyślam, siedzę na tarsie i patrzę w gwiazdy.....
dla mnie dni wolne, w które mogę się wyspać (kiedy nie muszę, wstaję o 11, a zimą nawet o 16 ) są takim świętem, że nie pozwalam, żeby coś mi to zakłóciło....
nawet brudną bieliznę i ubłocone buty zostawiam na środku pokoju
więc kiedy przychodzi poniedziałek po powrocie z pracy wita mnie góra brudnych naczyń i brudne majtki pod łóżkiem- wtedy z ochotą zabieram się do sprzątania, (lub się nie zabieram i wtedy bałagan czeka do następnego poniedziałku)
myszka197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 19:48   #17
akantowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 288
Dot.: Syndrom dnia wolnego ?

Jestem kolejną osobą z tym samym problemem czasem mi to nie przeszkadza, ale czasami zwyczajnie się nudzę, a mimo to jakoś nie mogę się zabrać za nic pożytecznego
akantowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 20:32   #18
Goshia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 946
Dot.: Syndrom dnia wolnego ?

Mam ten sam problem, tylko, ze ja mam wakacje Ludzie, pomocy!
Goshia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 21:43   #19
Blushy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 430
Dot.: Syndrom dnia wolnego ?

Cytat:
Napisane przez myszka197 Pokaż wiadomość
po powrocie z pracy wita mnie góra brudnych naczyń i brudne majtki pod łóżkiem- wtedy z ochotą zabieram się do sprzątania, (lub się nie zabieram i wtedy bałagan czeka do następnego poniedziałku)
u mnie czeka caly tydzien, rano zostawiam balagan po sniadaniu, a po powrocie z pracy juz nie mam ochoty bawic sie w kuchni w piatek mieszkanie wyglada jak po wojnie
Blushy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-02, 21:52   #20
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Syndrom dnia wolnego ?

Cytat:
Napisane przez Goshia Pokaż wiadomość
Mam ten sam problem, tylko, ze ja mam wakacje Ludzie, pomocy!
Moja siostra też ma wakacje i pisze do mnie SMSa "Mogę posprzątać w Twoim pokoju?" Naprawdę jej się nudzi.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 22:50   #21
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Syndrom dnia wolnego ?

Też często mam ten syndrom. Cały tydzień pracuję, mam też mnóstwo innych zajęć, więc kiedy wracam wieczorem nie mam ochoty na sprzątanie czy pranie. W weekendy organizm domaga się resetu. Muszę się wyspać, poleżeć czytając gazetę, nadrobić zaległości w internecie.
Jeśli mam wolny dzień to odpoczywam, czasem w niedzielę mam ochotę na sprzątanie, jeśli w sobotę zregeneruję siły.
Najgorsze jest to, że czasem 2-3 weekendy pod rząd wyjeżdżam, są okresy kiedy pracuję 6 dni w tygodniu niemal na dwa etaty i wówczas zarastam brudem bez wyrzutów sumienia (nie mam na nie siły)
Teraz czeka mnie taki maraton - poprzedni weekend u koleżanki w innym mieście, 3 dni pracy, jutro znowu wyjazd z okazji długiego weekendu w miejsce, gdzie komórki tracą zasięg, a w połowie przyszłego tygodnia maraton po Warszawie i okolicach z napiętym kalendarzem. Po takim okresie najważniejszy jest odpoczynek Rzeczy rozrzucone po pokoju tracą znaczenie...

Ale dłuższa niż 1-2 dni bezczynność doprowadza mnie do szału. Muszę gdzieś wyjść, spotkać się z ludźmi, coś zrobić, bo inaczej wszystko mnie irytuje, wkurza mnie ta bezczynność.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 23:02   #22
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Syndrom dnia wolnego ?

pranie rzecz bardzo ważna;-), nie lubię brudu, ale możliwe, że miałabym tendencję to tego, by trochę nim zarosnąć;-); nigdy nie miewam wyrzutów sumienia w tego typu sytuacjach:
Cytat:
wyrzuty sumienia, ze nie posprzatane itd
Dla mnie dzień wolny powinien być na coś, co się lubi robić ewent na coś, co się musi zrobić. No chyba, że ktoś lubi sprzątać. Nie lubię trochę ludzi, którzy tego nie rozumieją i narzucają drugiemu, jeśli mogą, grafik takich wypas czynności.
O porządki staram się dbać na bieżąco, przychodzi mi to dość łatwo;-), bo nie lubię walających się ciuchów, porozwalanych przedmiotów, bajzlu w kuchni, tysiąca kubków dookola siebie, ogryzków itd., ale cala ta zabawa z odkurzaniami, myciem podłóg, itd, to mnie nie zachwyca.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 23:10   #23
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Syndrom dnia wolnego ?

Cytat:
Napisane przez Blushy Pokaż wiadomość
Problem polega na tym, ze jak juz mam wolne, to czesto ten wolny dzien jest kompletnie do d.... i nie potrafie go wlasciwie zagospodarowac... W kuchni tona brudnych naczyn, trzeba posprzatac mieszkanie a mi to kompletnie wisi, chce miec troche czasu dla siebie, nie potrafie sie zmobilizowac, zamiast tego tkwie tu na forum i sie "relaksuje" No, zmusilam sie i zrobilam pranie Ostatnio sporo pracuje (wczoraj 12h) i czuje ze juz nie mam sily aby jeszcze dodatkowo pograzac sie w pracach domowych, potem mam wyrzuty sumienia, ze nie posprzatane itd....totalnie nic a nic mi sie nie chce, mimo 8h snu w ogole sie nie wyspalam i probuje sie obudzic kolejna kawa

Mam nadzieje ze wiecej ludzi zmaga sie z wlasnym lenistwem w "wolnym" czasie, macie jakies sposoby na odzyskanie sil i motywacji?
Moze czas zainwestowac w zmywarke? No i warto tez tak poustawiac w domu, by wszystko latwo sie ukladalo z powrotem (ikea peka w szwach od takich rozwiazan).

Poza tym co z reszta domownikow? Jak Cie 12 godzin nie ma w chalupie, to niby jak zrobilas ten krajobraz po bitwie? Via telepatia?

Albo przesadzasz, bo czlowiek w pojedynke tyle nie nabalagani zwlaszcza jak wiecej go nie ma jak jest.

Albo nianczysz jakas wesola gromadke, ktora ani mysli Cie odciazyc.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:47.