pielęgnacja cery odwodnionej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-13, 17:06   #1
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Lightbulb

pielęgnacja cery odwodnionej


Dzisiaj zostałam przydybana do stoiska Oriflame w celu zbadania cery. Stwierdzono, że mam skórę odwodnioną.
Czy znacie dobre kremy do odwodnionej cery? Potrzebuję głębokiego nawilżenia, nawodnienia. Teraz używam Hydranorme LPR, ale niestety już nie wystarcza. Policzki i czoło dosmarowuję kilkakrotnie, bo bez tego czuję dyskomfort.
Polecono mi kremy Oriflame, ale sama nie wiem. Nigdy ich nie używałam, bo różne opinie słyszałam.
Chodzi mi o kremy i maseczki silnie nawilżające. I plis, kremy do 50 zł.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 17:29   #2
gusia2120
Raczkowanie
 
Avatar gusia2120
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 207
Dot.: pielęgnacja cery odwodnionej

Nie daj sie namowic na kosmetyki Oriflame Szczerze odradzam. Ceny jak z kosmosu, a jakosc i dzialanie....hmm...no cóz...beznadzieja, tak jak Avon.
Idz do dorej drogerii i jesli stac cie na kremy do 50zl to po prostu pogadaj z ekspedientka, albo poszukaj informacji w internecie.
Dobre sa maseczki z kwasem hialuronowym (silnie nawilza), wyprobuj maseczke wlasnie z nim z Kolastyny (HYDRO Mask).
gusia2120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 17:38   #3
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: pielęgnacja cery odwodnionej

Dzięki za konkretną propozycję, poszukam tej maseczki. Pewnie masz rację co do kosmetyków Oriflame. Ta babka powiedziała, że jak się zdecyduję to z pewnością szybko zauważę różnicę i będzie pięknie (ochy, achy), ale ja nie do końca ufam konsultantkom - wiadomo chcą sprzedać. Dlatego szukam konkretnych, sprawdzonych kosmetyków. Mam żel myjący IR do odwodnionej, ale jest kiepski (chyba tylko chwyt marketingowy).
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 17:45   #4
zgagunia
Raczkowanie
 
Avatar zgagunia
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 173
Dot.: pielęgnacja cery odwodnionej

Pewnie to tego wcale nie masz odwodnionej cery! Recze ze kazda kobieta badajaca skóre na stoisku oriflame ma "odwodniną" cere...wiadomo dlaczego...a jesli chodzi o nawilzanie to polecam maseczke nawilżajaca nivea w saszetce i maseczki daxa..
zgagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 17:50   #5
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: pielęgnacja cery odwodnionej

Cytat:
Napisane przez zgagunia
Pewnie to tego wcale nie masz odwodnionej cery! Recze ze kazda kobieta badajaca skóre na stoisku oriflame ma "odwodniną" cere...wiadomo dlaczego...a jesli chodzi o nawilzanie to polecam maseczke nawilżajaca nivea w saszetce i maseczki daxa..
Hmmm, to ciekawe co mówisz. Nawet przyszła mi do głowy taka myśl, ale pomyślałam, że coś w tym jest, bo policzki szybko wołają o kolejną porcję kremu.
Maseczkę Daxa kupiłam, bo ma świetne opinie na KWC, ale ona jest odżywcza, więc dzięki za nowy pomysł.
Dziewczyny, jeśli nie krem do odwodnionej to silnie nawilżający. Proszę o sprawdzone specyfiki.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 19:15   #6
zgagunia
Raczkowanie
 
Avatar zgagunia
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 173
Dot.: pielęgnacja cery odwodnionej

chodziło mi o maszeczke nawilżajacą daxa. pozdrawiam
zgagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 20:23   #7
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: pielęgnacja cery odwodnionej

Thermal Fix 2, Hydraphase Riche, Aquasource Biothermu (najlepiej w wersji baume).
Maseczki - nawilżająca maseczka Vichy, testowałam też ostatnio maseczkę Lumene i jest bardzo fajna
Z saszetkowymi maseczkami jestem ostrożna - zatykają mnie szybciutko - jedyne, które uznaję ostatnio to nawilżająca z pigwy oraz przeciwzmarszczkowa z białą herbatą i żeń szeniem
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-13, 22:37   #8
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: pielęgnacja cery odwodnionej

Zgagunia - super, nie widziałam tej maseczki, a na pewno spróbuję.

Smoczyca, właśnie zastanawiałam się nad Thermal Fix 2 lub Hydraphase Riche. Biotherm to wyższa półka, nie mogę sobie pozwolić. Najpierw postaram się o próbki.

Dzięki Dziewczyny.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 23:00   #9
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: pielęgnacja cery odwodnionej

O przepraszam, zaznaczyłaś że szukasz kremu do 50 zł. Nie doczytałam, mea culpa
A co do tych badań, to bym się nie przejmowała - kiedyś już pisałyśmy na tym forum o manipulacjach jakie zachodzą - wystarczy, ze pani zmyje Ci makijaż i przetrze skórę jakimś odtłuszczającym tonikiem i już... Wiadomo, że takie badania mają cel marketingowy - mają za zadanie sprzedać Ci konkretny produkt. A jak tu nie kupić, skoro potrzeby swojej skóry masz poparte takimi "naukowymi dowodami"

Pozdrawiam
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 23:11   #10
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: pielęgnacja cery odwodnionej

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
O przepraszam, zaznaczyłaś że szukasz kremu do 50 zł. Nie doczytałam, mea culpa
A co do tych badań, to bym się nie przejmowała - kiedyś już pisałyśmy na tym forum o manipulacjach jakie zachodzą - wystarczy, ze pani zmyje Ci makijaż i przetrze skórę jakimś odtłuszczającym tonikiem i już... Wiadomo, że takie badania mają cel marketingowy - mają za zadanie sprzedać Ci konkretny produkt. A jak tu nie kupić, skoro potrzeby swojej skóry masz poparte takimi "naukowymi dowodami"

Pozdrawiam
Wszystko to racja, a ja się przejęłam. Mimo wszystko o skórę trzeba dbać i nabrałam apetytu na nowe kremy. I właśnie znalazłam w czeluściach szuflady próbki Thermal Fix 2.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 21:39   #11
kot_bury
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Szczecin/Bydgoszcz
Wiadomości: 91
Dot.: pielęgnacja cery odwodnionej

Ja mam odwodnioną cerę i moge polecić: maseczka hydronawilżająca AA oceanic. (taka żelowa). Występuje w dwóch wersjach- jedna ma kolorek opakownainia niebieski, druga zielonkawy. Niebieska lepsza.
Mi całkiem dobrze słuzy Eris krem-emulsja ultra nawilżajaca. Ta z serii lirene bodajże teraz.
Po kilkakarotnym uzyciu termal fix mialam kiedys podrazniona skore i niestety ale nie mialam wrazenia,ze na długo wilgoć zostaje w skórze.
kot_bury jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-14, 21:58   #12
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: pielęgnacja cery odwodnionej

Cytat:
Napisane przez kot_bury
Ja mam odwodnioną cerę i moge polecić: maseczka hydronawilżająca AA oceanic. (taka żelowa). Występuje w dwóch wersjach- jedna ma kolorek opakownainia niebieski, druga zielonkawy. Niebieska lepsza.
Mi całkiem dobrze słuzy Eris krem-emulsja ultra nawilżajaca. Ta z serii lirene bodajże teraz.
Po kilkakarotnym uzyciu termal fix mialam kiedys podrazniona skore i niestety ale nie mialam wrazenia,ze na długo wilgoć zostaje w skórze.
Dzięki wielkie. Maseczkę kupię jutro, bo Oceanica bardzo lubię.
Użyłam dzisiaj próbki Thermal Fix i muszę powiedzieć, że ten krem mnie nie ujął, brak uczucia nasycenia skóry. Ot taki lekki nawilżający. Zatem się nie skuszę, choć zużyję wszystkie próbki tego kremu (a może się przekonam?). Wypróbuję ten który napisałaś oraz postaram się o próbki Hydraphase Riche.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 09:02   #13
oaza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 558
Dot.: pielęgnacja cery odwodnionej

Też miałam takie badanie ale przez inna firme i tez wyszło mi ze typ cery mam mieszany a naskórek przesuszony. Kosmetyki kupiłam z jeszcze innej firmy niż mi polecono spróbój tonik do skóry odwodnionej:Lasy deszzowe Soraya+ krem z tej serji i żel do mycia twarzy.
oaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 09:27   #14
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: pielęgnacja cery odwodnionej

Hydraphase Riche moim zdaniem to najlepiej nawadniający krem pod słońcem. Polecam go każdemu, kto skarży się na odwodnienie (chyba, że ma wybitnie tłustą skórę).
Thermal Fix 2 nie za bardzo mi się podoba, uważam, że Thermal S 2, jego porzednik był 100 x lepszy, ale to kwestia indywidualnych preferencji.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 09:41   #15
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: pielęgnacja cery odwodnionej

Zgadzam się z Nan w kwestii Hydraphase Rich, to naprawdę dobry nawilacz, ja jeszcze tylko zwrócę uwagę na krem Hydrain2 Dermedica, koszt to jakaś trzecia część ceny LRP, konsystencja i działanie bardzo zbliżone, jak dla mnie. Mnie nie zapychał w ogóle, nawet rzekłabym, że dla mojej cery jest odrobinę lżejszy niż hydraphase w wersji bogatszej.
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 10:43   #16
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: pielęgnacja cery odwodnionej

Zatem mam wiele kremów do wypróbowania. Miałam kiedyś tego Dermedica i faktycznie był niezły i nie wiem jak mogłam o nim zapomnieć. Hydraphase Riche, Lirene oraz seria lasy deszczowe Soraya. Thermal Fix już wiem, że odpada - nie odpowiada mi. Chwała za próbki.
Jakiś tydzień temu kupiłam krem Dermedica z filtrem UVB/UVA 25 i dzisiaj przetestuję choć silnego nawilżenia nie mam co się spodziewać.

Ale wniosek jest jeden: to całe badanie skóry to może być lipa.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 10:52   #17
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Exclamation Dot.: pielęgnacja cery odwodnionej

Mam 20 lat i tlusta cere, ale od jakiegos czasu zauwazylam, ze bywa przesuszona i jak gdyby malo nawilzona. Jestem takze wrazliwcem i uzywam kosmetykow do pielegnacji tylko z apteki. Prosze, poleccie mi jakas dobra maseczke nawilzajaca i ewentualnie delikatny krem pod oczy.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 11:10   #18
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: pielęgnacja cery odwodnionej

Pod oczy możesz używać tego samego kremu co do twarzy, a jeśli nie to polecam kremy Flos Leku - tanie a dobre. Lubiłam też kremik CitroBiotic Idea 25 (bardzo lekki).
Dziewczyny poleciły maseczki nawilżające (Dax, Oceanic, Vichy, Lumene).
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 20:20   #19
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Smile Dot.: pielęgnacja cery odwodnionej

Zrobilam male zakupy dzisiaj w aptece: nawilzajaca maseczka i delikatny krem pod oczy mojej ulubionej Avene. Skora powinna sie napic do syta!
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-25, 00:28   #20
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: pielęgnacja cery odwodnionej

Cytat:
Napisane przez zgagunia
Pewnie to tego wcale nie masz odwodnionej cery! Recze ze kazda kobieta badajaca skóre na stoisku oriflame ma "odwodniną" cere...wiadomo dlaczego...
Tez bylam przekonana ze tak wlasnie nabieraja ludzi i kazda babeczka ma tam "odwodniona" lub "przesuszona" skore ale niedawno przekonalam sie ze to nieprawda W aptece byla konsultantka jakiejs tam firmy kosmetycznej i zrobilysmy sobie z mama badania. Jej coprawda wyszlo ze ma bardzo przesuszona i niedosatecznie nawilzona skore, a ja rano uzylam kremu Happyderm Loreala i wyszlo mi ze mam swienie nawilzona buzke az sie zdziwilam bo jak sie niczym nie posmaruje to mam az biale luszczace sie platy wiec moja skora jest przerazajaco sucha

PS. musze zmienic ocenke happydermowi bo sie do niego bardzo przekonalam a uczulenie ktorego dostalam najprawdopodobniej nie bylo po nim albo tez w swoim czasie moja skora reagowala na kazde mazidlo alergia (nawet LPR szczypal jak skurczybyk) bo teraz swietnie mi sluzy i nic po nim nie szczypie
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-25, 21:06   #21
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: pielęgnacja cery odwodnionej

Myślę, że powinnas zacząć łykać tabletki z olejkiem z wiesiołka lub ogórecznika, wspomagają one zatrzymywanie wody w skórze i obowiązkowo pij więcej czystej wody mineralnej- kremem przeciez nie dostarczysz skórze wody Ogólnie cera bardzo się poprawia po piciu 6 szklanek wody mineralnej, dziennie- staje się jędrna i nawilżona.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 09:12   #22
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: pielęgnacja cery odwodnionej

Podobno świetna jest nowa maseczka Sorayi Wodna Terapia silnie nawilżająca sama się nad nią zastanawiam...
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 09:29   #23
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: pielęgnacja cery odwodnionej

Cytat:
Napisane przez rzastin
Myślę, że powinnas zacząć łykać tabletki z olejkiem z wiesiołka lub ogórecznika, wspomagają one zatrzymywanie wody w skórze i obowiązkowo pij więcej czystej wody mineralnej- kremem przeciez nie dostarczysz skórze wody Ogólnie cera bardzo się poprawia po piciu 6 szklanek wody mineralnej, dziennie- staje się jędrna i nawilżona.
O! I to jest bardzo dobra rada! Jeśli czujesz, że skóra jest naprawdę odwodniona, sam krem i maseczki mogą nie wystarczyć. 1,5 litra niegazowanej wody mineralnej dziennie i ze dwa-trzy miesiące łykania kapsułek z ogórecznika i wit. E - to powinno uszczelnić naskórek i nawilżyć skórę.

Badanie może być lipą, ale nie musi. W swojej bezbrzeżnej złośliwości, czasem robię takie testy na rzetelność drogeryjnych badań, bo wiem, że moja cera jest dobrze nawilżona (comiesięczne badanie u dermatologa przed każdym pilingiem kawitacyjnym daje mi tę pewność) i muszę przyznać, że konsultantki raczej nie wciskają kitu i zawsze są niepomiernie zdziwione, że moja cera taka dobrze nawilżona (ale na Oriflame nigdy nie trafiłam i nie znam "ichniejszych numerów marketingowych").
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 09:52   #24
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: pielęgnacja cery odwodnionej

Wodę mineralną piję, teraz jest to tak rozpropagowane, że pije chyba każdy Tabletek brać nie chcę, bo łykam ich już trochę i mam wstręt, wolę dostarczać organizmowi witamin w postaci żywności ewentualnie tabletek musujących.
Szczerze mówiąc według mnie moja cera jest normalna, bo tak się zachowuje i dlatego szokiem była dla mnie diagnoza: odwodnienie. Owszem czasami jest w gorszej kondycji, ale staram się nie dopuszczać do sytuacji ekstremalnych.

Widziałam tę serię Lasy Deszczowe i tez mnie zaciekawiła, ale na razie daję na wstrzymanie - muszę zurzyć kosmetyki , które mam.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 10:17   #25
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: pielęgnacja cery odwodnionej

Cytat:
Napisane przez konfitura
Tabletek brać nie chcę, bo łykam ich już trochę i mam wstręt, wolę dostarczać organizmowi witamin w postaci żywności ewentualnie tabletek musujących.
One nie zastąpią GLA, ale nie będę Cię namawiać, jak nie chcesz łykać kapsułek. Możesz też jeść tłuste ryby, pić oliwę z oliwek, jeść pestki słonecznika...
Tu masz jeden z wątków o ogóreczniku: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=og%F3recznika

Ja już wyrosłam ze złudzeń, że pielęgnacja cery, to tylko "mazidła" i im bardziej reklamowane, tym lepsze.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 11:03   #26
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: pielęgnacja cery odwodnionej

Dzięki za stronkę W wolnej chwili poczytam.
Nałogowo wcinam pestki słonecznika (kupuję na wagę), za tłustą makrelą przepadam, ale do picia oliwy z oliwek nie przekonam się.

Pozdrawiam
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 11:07   #27
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: pielęgnacja cery odwodnionej

Cytat:
Napisane przez konfitura
do picia oliwy z oliwek nie przekonam się.
Eeee, bo sama jest fuj! Dolewaj do sałatek
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 12:27   #28
kot_bury
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Szczecin/Bydgoszcz
Wiadomości: 91
Dot.: pielęgnacja cery odwodnionej

W ostatanim Twoim Stylu pisza właśsnie o odwodnionej skórze i też wymieniaja dermedic Hydrain 2 (wg. nich 31 PLN). Musze spróbować. Gdzie go mzoan dostać: natura, sephora, rossman?
Czy ktoraś z was używała kosmeykow oley?
Strasnzie ej teraz wszedzie reklamuja. ja ich kiedys uzywalma, ojoj, chyba jeszce koniec szkoly podsatwowej poczatek sredniej- zelu nawilzajacego. ale niewiele pamietam. czy sa warte swojeje ceny?
Co do picia oliwy z oliwek, to moze nie picie ale saltki z tąże oliwą: salata zielona, pomidor, ogórek, tuńczyk, cytryna, oliwa z oliwek, bzaylia, pieprz ( I nic wiecje nie trzeba). podbno wystarczy lyzka stolowa oliwy z oliwek na dobe.

A. w tym artykule w TS wyczytałam takze, że przy przesuszonej skórze nalezy unikac nadmiaru kawy i hebraty i peelingow mechanicznych, że nalezy sie przezrzucic na enzymatyczne. Ktoś cos na ten temat więcej moze słyszał albo ma doświadczenia?
kot_bury jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 12:48   #29
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: pielęgnacja cery odwodnionej

Cytat:
Napisane przez kot_bury
W ostatanim Twoim Stylu pisza właśsnie o odwodnionej skórze i też wymieniaja dermedic Hydrain 2 (wg. nich 31 PLN). Musze spróbować. Gdzie go mzoan dostać: natura, sephora, rossman?
Czy ktoraś z was używała kosmeykow oley?
Strasnzie ej teraz wszedzie reklamuja. ja ich kiedys uzywalma, ojoj, chyba jeszce koniec szkoly podsatwowej poczatek sredniej- zelu nawilzajacego. ale niewiele pamietam. czy sa warte swojeje ceny?
Co do picia oliwy z oliwek, to moze nie picie ale saltki z tąże oliwą: salata zielona, pomidor, ogórek, tuńczyk, cytryna, oliwa z oliwek, bzaylia, pieprz ( I nic wiecje nie trzeba). podbno wystarczy lyzka stolowa oliwy z oliwek na dobe.

A. w tym artykule w TS wyczytałam takze, że przy przesuszonej skórze nalezy unikac nadmiaru kawy i hebraty i peelingow mechanicznych, że nalezy sie przezrzucic na enzymatyczne. Ktoś cos na ten temat więcej moze słyszał albo ma doświadczenia?
Kosmetyki Dermedic znajdziesz w aptekach.
Co do Olay - znajdziesz sporo recenzji na KWC. Tez używałam kiedyś tych kremów - wtey nazywali się Oil of Olaz - bardzo je lubiłam, byłam wtedy w szkole średniej a one były cudnie nietłuste, od razu się wchłaniały
Kosmetyki Olay, przynajmniej z serii podstawowej Complete Care nie są drogie. Linia Total Effects jest nieco droższa. Osobiście bardzo lubię tę markę, uzywałam trochę kosmetyków i byłam z nich zadowolona (Total Effect na noc zużywam już kolejne opakowanie).

Co do tej kawy i herbaty - to fakt, kawa i herbata zawierają składniki, które mogą wysuszać skórę (nie chcę skłamać - garbniki w herbacie? nie pamiętam, dawno o tym czytałam, pewnie kofeina w kawie, i teina w herbacie tez się jakoś przyczyniają). Mocne i pite w duzych ilościach przesuszają podobno

Osobiście kawy nie znoszę ale herbaty wypijam na hektolitry
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 13:47   #30
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: pielęgnacja cery odwodnionej

Ostatnio często jem sałatę z sosem vinegrette, więc tę łyżkę oliwy z oliwek spożywam, no ale codziennie to nie.
Niestety jestem maniaczką herbaty, dziennie wypijam duże ilości zwłaszcza czarnej, ale również zielonej i czerwonej.

Krem Hydrain2 jest rzeczywiście fajny, miałam go kiedyś i byłam zadowolona
Pozdrawiam
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:31.