Państwo wyznaniowe się zbliża? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-08-27, 18:53   #1
jakubx3
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 66

Państwo wyznaniowe się zbliża?


Oto jedno z pytań referendalnych Prezydenta Dudy, co prawda na razie nie będzie referendum, ale wcześniej czy później się pojawi. Oto pytanie:

Czy jest Pani/Pan za odwołaniem się w preambule Konstytucji RP do ponadtysiącletniego chrześcijańskiego dziedzictwa Polski i Europy jako ważnego źródła naszej tradycji, kultury i narodowej tożsamości?

Moim zdaniem pod to można podciągnąć każdą zasadę katolicką jako wytyczne moralne dla narodu. Na pewno-aborcja, in vitro, związki tylko K+M, religia w szkole, krzyże, religia katolicka jako jedyna i właściwa.

Obawy, że może również:

Utrudnianie rozwodów-chyba że istnieją poważne powody.

Utrudnienie w antykoncepcji-dziś już nawet jest, tz klauzula sumienia, u lekarzy aptekarzy apteki pro life gdzie nie sprzedadzą nawet prezerwatywy, może całkowity zakaz sprzedaży antykoncepcji? Nie wykluczam również tego.

Utrudnienia dla drugiego sortu, czyli osób żyjących poza związkiem małżeński kościelnym, może ograniczenia socjalne, w przedszkolach żłobkach etc.

Co wy na to?
jakubx3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 08:12   #2
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Państwo wyznaniowe się zbliża?

Cytat:
Napisane przez jakubx3 Pokaż wiadomość
Oto jedno z pytań referendalnych Prezydenta Dudy, co prawda na razie nie będzie referendum, ale wcześniej czy później się pojawi. Oto pytanie:

Czy jest Pani/Pan za odwołaniem się w preambule Konstytucji RP do ponadtysiącletniego chrześcijańskiego dziedzictwa Polski i Europy jako ważnego źródła naszej tradycji, kultury i narodowej tożsamości?

Moim zdaniem pod to można podciągnąć każdą zasadę katolicką jako wytyczne moralne dla narodu. Na pewno-aborcja, in vitro, związki tylko K+M, religia w szkole, krzyże, religia katolicka jako jedyna i właściwa.

Obawy, że może również:

Utrudnianie rozwodów-chyba że istnieją poważne powody.

Utrudnienie w antykoncepcji-dziś już nawet jest, tz klauzula sumienia, u lekarzy aptekarzy apteki pro life gdzie nie sprzedadzą nawet prezerwatywy, może całkowity zakaz sprzedaży antykoncepcji? Nie wykluczam również tego.

Utrudnienia dla drugiego sortu, czyli osób żyjących poza związkiem małżeński kościelnym, może ograniczenia socjalne, w przedszkolach żłobkach etc.

Co wy na to?
Pytanie referendalne z referendum które być może kiedyś będzie? Skąd je wziąłeś? Chętnie poznam źródło takich sensacji.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 09:31   #3
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Państwo wyznaniowe się zbliża?

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
Pytanie referendalne z referendum które być może kiedyś będzie? Skąd je wziąłeś? Chętnie poznam źródło takich sensacji.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Ja serio nie wiem gdzie wy ludzie żyjecie, ale te pytania były wałkowane już parę miesięcy temu. Zanim PiS wyślizgał Dudę i zablokował mu to referendum. Halo, tu ziemia.


Pierwsze z brzegu 'źródło tych sensacji':


https://www.polityka.pl/tygodnikpoli...zeja-dudy.read

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2018-08-28 o 09:33
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 09:42   #4
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Państwo wyznaniowe się zbliża?

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;8569279 1]Ja serio nie wiem gdzie wy ludzie żyjecie, ale te pytania były wałkowane już parę miesięcy temu. Zanim PiS wyślizgał Dudę i zablokował mu to referendum. Halo, tu ziemia.


Pierwsze z brzegu 'źródło tych sensacji':


https://www.polityka.pl/tygodnikpoli...zeja-dudy.read[/QUOTE]Halo, tu też ziemia. Póki co takie referendum nie jest potwierdzone i nie wiem skąd u autora pewność że będzie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 10:00   #5
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Państwo wyznaniowe się zbliża?

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
Halo, tu też ziemia. Póki co takie referendum nie jest potwierdzone i nie wiem skąd u autora pewność że będzie.
Pytałaś skąd są te pytania, a są one znane od x czasu.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 10:08   #6
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Państwo wyznaniowe się zbliża?

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;8569342 6]Pytałaś skąd są te pytania, a są one znane od x czasu.[/QUOTE]Pytałam skąd całość sensacji. Bo sorry, czytam codziennie prasę (nie, nie pudelka), intetesuję się polityką (chociaż bardziej na poziomie samorządowym) i ogółem nie mam wyrąbane na to co się dzieje zarówno w Polsce, jak i na świecie (wbrew temu co sugerowałaś swoim pierwszym postem). A jednak nigdzie nie trafiłam na potwierdzone informacje o referendum. Więc tak - interesuje mnie skąd autor wziął takie info.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Atavish
Czas edycji: 2018-08-28 o 10:23
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 10:16   #7
jakubx3
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 66
Dot.: Państwo wyznaniowe się zbliża?

Nikt Prezydenta Dudy nie wycyckał, bo ktoś wierzy że to jego prywatna inicjatywa? Pytania są znane od dłuższego czasu i krążą w necie. Po prostu Referendum zostało przełożone w czasie, z powodów nie znanych do końca. Albo szukają lepszego czasu aby poprawić frekwencję, przypominam musi głosować 50% uprawnionych, lub kolejna opcja, że na dziś dzień za dużo jest zamieszania z sądownictwem Krs sąd najwyższy, i zapewne chcą robić "swoje" stopniowo, aby nie sprowokować strajków, po kamyczku można górę przenieść.

Zapraszam więc do dyskusji co może się stać jeśli powyższe pytanie zostanie wcielone w życie. Brzmi ładnie, i pewnie odpowiedź będzie TAK, tylko raczej nikt nie zdaje sobie sprawy co pod tym pytaniem może się kryć. Nawet ja nie wiem Tylko domyślam się.
jakubx3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-08-28, 10:32   #8
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Państwo wyznaniowe się zbliża?

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
Pytałam skąd całość sensacji. Bo sorry, czytam codziennie prasę (nie, nie pudelka), intetesuję się polityką (chociaż bardziej na poziomie samorządowym) i ogółem nie mam wyrąbane na to co się dzieje zarówno w Polsce, jak i na świecie (wbrew temu co sugerowałaś swoim pierwszym postem). A jednak nigdzie nie trafiłam na potwierdzone informacje o referendum. Więc tak - interesuje mnie skąd autor wziął takie info.

Dobra, nie będę tego rozwlekać dalej.
W poście otwierającym wątek jak byk stoi 'na razie referendum nie będzie'.
Nie o referendum podniosłaś raban, a o to, skąd ta osoba wzięła te pytania, i że chcesz źrodło tych rewelacji.
EOT

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Cytat:
Napisane przez jakubx3 Pokaż wiadomość
Nikt Prezydenta Dudy nie wycyckał, bo ktoś wierzy że to jego prywatna inicjatywa? Pytania są znane od dłuższego czasu i krążą w necie. Po prostu Referendum zostało przełożone w czasie, z powodów nie znanych do końca. Albo szukają lepszego czasu aby poprawić frekwencję, przypominam musi głosować 50% uprawnionych, lub kolejna opcja, że na dziś dzień za dużo jest zamieszania z sądownictwem Krs sąd najwyższy, i zapewne chcą robić "swoje" stopniowo, aby nie sprowokować strajków, po kamyczku można górę przenieść.

Zapraszam więc do dyskusji co może się stać jeśli powyższe pytanie zostanie wcielone w życie. Brzmi ładnie, i pewnie odpowiedź będzie TAK, tylko raczej nikt nie zdaje sobie sprawy co pod tym pytaniem może się kryć. Nawet ja nie wiem Tylko domyślam się.

Ten człowiek nie powziął żadnej indywidualnej inicjatywy, to jest oczywiste.
Ale zablokowali mu je, a jestem pewna, że ten cudak liczył na to, że uda mu się je przeprowadzić.

No ale tak to przecież nic się nie stał0 - znowu Kaczyński go skompromitował. Standard.



O czym tu dyskutować ? Nic by się nie stało, bo co może się stać więcej od tego co już się tutaj dzieje ?
Kler uprawia politykę po kościołach, religia w szkołach, krzyże w urzędach i szpitalach - tutaj nawet księża na etatach (!). Rydzyk doi budżet na taką skalę jak nigdy wcześniej, kler ma specjalne uprawnienia podatkowe i emerytalne, niedawno intronizowali Jezusa na króla Polski (), ustawy konsultowane z hierachnią kościelną. Okupacja watykańska w pełni.
Jakie znaczenie ma co nawpisują do Konstytytucji, która i tak byłaby natychmiast zmieniona, jak już społeczeństwo pogoni tych pisiurskich oszołomów.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2018-08-28 o 10:45
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 10:35   #9
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Państwo wyznaniowe się zbliża?

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;8569400 1]Dobra, nie będę tego rozwlekać dalej.
W poście otwierającym wątek jak byk stoi 'na razie referendum nie będzie'.
Nie o referendum podniosłaś raban, a o to, skąd ta osoba wzięła te pytania, i że chcesz źrodło tych rewelacji.
EOT

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------




Ten człowiek nie powziął żadnej indywidualnej inicjatywy, to jest oczywiste.
Ale zablokowali mu je, a jestem pewna, że ten cudak liczył na to, że uda mu się je przeprowadzić.

No ale tak to przecież nic się nie stał0 - znowu Kaczyński go skompromitował. Standard.



O czym tu dyskutować ? Nic by się nie stało, bo co może się stać więcej od tego co już się tutaj dzieje ?
Kler uprawia politykę po kościołach, Rydzyk doi budżet na taką skalę jak nigdy wcześniej, intronizowali Jezusa na króla Polski, okupacja watykańska w pełni Jakie znaczenie ma co nawpisują do Konstytytucji, która i tak byłaby natychmiast zmieniona, jak już społeczeństwo pogoni tych pisiurskich oszołomów.[/QUOTE]Tak, tak, uwielbiam jak randomowi ludzie w internetach lepiej wiedzą o co mi chodzi.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 10:45   #10
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Państwo wyznaniowe się zbliża?

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
Tak, tak, uwielbiam jak randomowi ludzie w internetach lepiej wiedzą o co mi chodzi.

Randomowi ludzie w internetach czytają co piszą inni randomowi ludzie w internetach.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 10:46   #11
jakubx3
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 66
Dot.: Państwo wyznaniowe się zbliża?

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;8569400 1]Dobra, nie będę tego rozwlekać dalej.
W poście otwierającym wątek jak byk stoi 'na razie referendum nie będzie'.
Nie o referendum podniosłaś raban, a o to, skąd ta osoba wzięła te pytania, i że chcesz źrodło tych rewelacji.
EOT

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------




Ten człowiek nie powziął żadnej indywidualnej inicjatywy, to jest oczywiste.
Ale zablokowali mu je, a jestem pewna, że ten cudak liczył na to, że uda mu się je przeprowadzić.

No ale tak to przecież nic się nie stał0 - znowu Kaczyński go skompromitował. Standard.



O czym tu dyskutować ? Nic by się nie stało, bo co może się stać więcej od tego co już się tutaj dzieje ?
Kler uprawia politykę po kościołach, Rydzyk doi budżet na taką skalę jak nigdy wcześniej, intronizowali Jezusa na króla Polski, okupacja watykańska w pełni Jakie znaczenie ma co nawpisują do Konstytytucji, która i tak byłaby natychmiast zmieniona, jak już społeczeństwo pogoni tych pisiurskich oszołomów.[/QUOTE]

Nie byłby taki pewny że był to cios pis w Prezydenta Dudę, może pis się chwilowo rozmyśliło, i przełożyło na inny termin.

Nic więcej nie mogło by się stać? No nie wiem.

Całkowity zakaz aborcji nawet z gwałtu?

Zakaz in vitro? Dziś chyba tylko jest niefinansowane z budżetu państwa, ale za prywatne pieniądze legalne.

Zakaz sprzedaży nawet na receptę tabletki dzień "po"?

Zakaz antykoncepcji hormonalnej? Konstytucja odwoływałaby się do nauk i tradycji chrześcijaństwa, a tabletki antykoncepcyjne nie są chrześcijańskie, może by zostały, nie wiem.

Obowiązkowa religia w szkole? Pewnie tak

W sumie zmusić nikt nikogo nie zmusi do życia według zasad KK, ale może brak "dotacji" socjalnych dla tych co żyją nie po "Bożemu" np 500 + tylko w małżeństwach, oczywiście kościelnych.

Nowa władza jakby co zmieni? To nie takie proste, trzeba mieć większość konstytucyjną, a kto ją zdobędzie, PO? Psl, SLd? To sprane wraki i dobrze. Biedroń? Może i byłby ok, jakby nie popierał lewactwa, czytaj.uchodzców jak w Szwecji.
jakubx3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-28, 10:49   #12
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Państwo wyznaniowe się zbliża?

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
Tak, tak, uwielbiam jak randomowi ludzie w internetach lepiej wiedzą o co mi chodzi.
Zrozumiałam Twoją początkową wypowiedź tak samo jak Macintosh, więc może nie do końca fortunnie ją sformułowałaś.
"Pytanie referendalne z referendum które być może kiedyś będzie? Skąd je wziąłeś?" - przy "je" automatycznie nasuwa się "pytanie referendalne" z pierwszego zdania.

A w temacie: mam nadzieję, że nie.
Większość pytań wspomnianego referendum to absurd.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 10:55   #13
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Państwo wyznaniowe się zbliża?

Cytat:
Napisane przez jakubx3 Pokaż wiadomość
Nie byłby taki pewny że był to cios pis w Prezydenta Dudę, może pis się chwilowo rozmyśliło, i przełożyło na inny termin.

Nic więcej nie mogło by się stać? No nie wiem.

Całkowity zakaz aborcji nawet z gwałtu?

Zakaz in vitro? Dziś chyba tylko jest niefinansowane z budżetu państwa, ale za prywatne pieniądze legalne.

Zakaz sprzedaży nawet na receptę tabletki dzień "po"?

Zakaz antykoncepcji hormonalnej? Konstytucja odwoływałaby się do nauk i tradycji chrześcijaństwa, a tabletki antykoncepcyjne nie są chrześcijańskie, może by zostały, nie wiem.

Obowiązkowa religia w szkole? Pewnie tak

W sumie zmusić nikt nikogo nie zmusi do życia według zasad KK, ale może brak "dotacji" socjalnych dla tych co żyją nie po "Bożemu" np 500 + tylko w małżeństwach, oczywiście kościelnych.

Nowa władza jakby co zmieni? To nie takie proste, trzeba mieć większość konstytucyjną, a kto ją zdobędzie, PO? Psl, SLd? To sprane wraki i dobrze. Biedroń? Może i byłby ok, jakby nie popierał lewactwa, czytaj.uchodzców jak w Szwecji.

Żeby to wszystko przeprowadzić (jak stwierdzą, że im się to opłaci politycznie), to Konstytucja nie jest im do tego potrzebna.
Nie ma znaczenia co będzie w Konstytucji, bo ta władza każdą Konstytucję ma głęboko w poważaniu. "Swoją" też by mieli.

Kiedyś zmieni, nie mówię, że jutro.
Pisiury utrzmają się u władzy jeszcze parę dekad. Pięknie wprowadzą Polskę w strefę wpływów Rosji, być może wyprowadzą z Unii.
Chyba, że wcześniej wypędzi ich gospodarcza zapaść.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2018-08-28 o 11:37
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 11:01   #14
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Państwo wyznaniowe się zbliża?

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Zrozumiałam Twoją początkową wypowiedź tak samo jak Macintosh, więc może nie do końca fortunnie ją sformułowałaś.
"Pytanie referendalne z referendum które być może kiedyś będzie? Skąd je wziąłeś?" - przy "je" automatycznie nasuwa się "pytanie referendalne" z pierwszego zdania.

A w temacie: mam nadzieję, że nie.
Większość pytań wspomnianego referendum to absurd.
Ok, rozumiem. Dla mnie to "je" odnosiło się do refetendum jako całości, a nie pytania.
I gdyby Macintish od początku zamiast mnie obrażać powiedziała o co jej chodzi, to by nie było dyskusji. Ale jak widać obrażać jest łatwiej.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 11:03   #15
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Państwo wyznaniowe się zbliża?

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
Ok, rozumiem. Dla mnie to "je" odnosiło się do refetendum jako całości, a nie pytania.
I gdyby Macintish od początku zamiast mnie obrażać powiedziała o co jej chodzi, to by nie było dyskusji. Ale jak widać obrażać jest łatwiej.

Nie chciałam Cię obrażać, byłam tylko bardzo zdziwiona, że zabierasz głos w rozmowie, a nie masz pojęcia o jej podłożu > czyli negujesz fakty, które leżą u źródła tej rozmowy.

Jeżeli poczułaś się urażona, to przepraszam.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-28 12:03:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:38.