Nawracające zapalenie dróg moczowych, sex a zapalenie pęcherza - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-16, 10:46   #751
szonja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 524
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych, sex a zap. pęcherza - zbiorczy

Każdy ma swoje jak widać sposoby, ale mnie one nie pomogły, żeby nie uro vaxom to dalej bym cierpiała kilka razy do roku
szonja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 19:20   #752
8Alice
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 70
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych, sex a zap. pęcherza - zbiorczy

szonja, jakiś czas temu udowodniono działanie żurawiny na układ moczowy http://wyborcza.pl/1,75476,8296616,D...moczowych.html

a poza tym, to też po tych wszystkich badaniach moczu i krwi, dochodzę do wniosku, że mam taką budowę ciała, że zawsze będę miała jakieś zapalenie po seksie, więc tak jak 8mouse3 polecam profilaktykę, dużo wody, wit. C, żurawina albo urosept i myć się, zwłaszcza po stosunku a no i pokrzywa też dobrze wpływa : )
jak już bardzo boli to łykam nospę
__________________

jestem oazą spokoju
8Alice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 07:17   #753
firewolf1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 13
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych, sex a zap. pęcherza - zbiorczy

8Alice jestem prawie przekonany że w Twoim przypadku (jak i większej części osób udzielających się w tym wątku- czytaj NIE WSZYSTKICH) masz do czynienia z chlamydia trachomatis. Mnie też to dotyczy więc nie widzę powodu do wstydu.

Temat śledzę od początku i sam również się udzielałem. Należe do ludzi upartych więc w swoim przypadku dążyłem do prawdy długą i cieżką drogą.
Lekarze generalnie nie wyjaśniają tematu jasno gdyż nie chcą siać paniki. Chlamydia jest prawie nieuleczalna a jeśli się juz udaje to zazwyczaj na samym początku.
Chlamydia mogl byc zakazony wczesniej partner od ladnych paru lat. Do dzisiaj nie musi miec zadnych objawow a bedzie zarazal. U kobiety przy pierwszym zakazeniu zazwyczaj objawy pojawiaja sie 2-4 dni po wspolzyciu. Takze pozniej nie wiadomo skad.
Pieczenie przy mikcji, czestomocz, bóle podbrzusza, krwawienia miedzymiesiaczkowe, bilawa wydzielina o nieprzyjemnym zapachu to czeste objawy.
Pozniej po przeleczeniu bole podbrzusza sa duzo slabsze, wlasciwie stan zapalny odzywa sie co jakis czas.
Jesli po wspolzyciu objawy sie pojawiaja to zapewne partner w niewidzy moze zakazac. Dlatego leczy sie zawsze partnerow razem.


W krajach zachodniej europy( krajów bardziej rozwiniętych) aż wrze od chlamydii. W polsce juz też zaczyna się mała epidemia, którą można zaoberwować głównie w dużych mieścinach. Wystarczy czytać tematyczne fora internetowe.

Jak najbardziej polecam wyciagi z zurawiny.
firewolf1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 07:25   #754
szonja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 524
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych, sex a zap. pęcherza - zbiorczy

Jednak najlepiej jak lekarz postawi diagnozę, a jeśli chodzi o te badania żurawiny to potwierdzonych klinicznych badań niestety nie ma. W tym artykule opisane są jedynie testy jakiegoś chemika.
szonja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 08:23   #755
8mouse3
Rozeznanie
 
Avatar 8mouse3
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 789
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych, sex a zap. pęcherza - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez szonja Pokaż wiadomość
Jednak najlepiej jak lekarz postawi diagnozę, a jeśli chodzi o te badania żurawiny to potwierdzonych klinicznych badań niestety nie ma. W tym artykule opisane są jedynie testy jakiegoś chemika.
no tak bo testy jakiegoś chemika nie są badaniami....boshe, aż brak słów.
__________________
11 września to dopiero początek wielkich zmian w Naszym Życiu
8mouse3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 08:30   #756
szonja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 524
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych, sex a zap. pęcherza - zbiorczy

Ponieważ dopiero kliniczne badania dadzą wiarygodność czy żurawina pomaga czy nie, bo jak dotąd żurawina jest zarejestrowana jako suplement diety i nie ma udokumentowanego mechanizmu działania, więc ani nie leczy ani nie zapobiega.

Edytowane przez szonja
Czas edycji: 2011-02-28 o 08:31
szonja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 09:58   #757
Peyton22
Raczkowanie
 
Avatar Peyton22
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 142
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych, sex a zap. pęcherza - zbiorczy

ja juz nie moge z tym pecherzem. nie wiem co robic. pierwsze zapalenie pecherza na drugi dzien po pierwszym stosunku, na poczatku nawet nie wiedzialam co to jest bo nigdy wczesniej tego nie mialam. bralam na poczatku urosepty, urinale i tego typu specyfiki, niestety nie bylo poprawy, 2 razy mialam odmiedniczkowe zapelenie nerek, szpital, mocne antybiotyki, potem na jakis czas byl spokoj, ale nastapily kolejne nawroty. teraz biore furagine od prawie dwoch lat, bylam u urologa, robil mi usg, niby wszystko w porzadku, bylam u ginekologa, tez wszystko gra, nie wiem co robic, jakos nauczylam sie z tym zyc, ale jesli bede chciala zajsc w ciaze nie moge sie faszerowac furagina... nie mowie juz o tym, ze mam mniejsza przyjemnosc z sexu poniewaz mysle juz ze bedzie kolejne zapalenie i musze faszerowac sie furagina, jesli jej nie mam to uciekam od partnera jak sie da, nie moge uprawiac sexu z moim partnerem tak czesto jakbym chciala... i on zapewne tez... co mam zrobic...
Peyton22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-28, 10:28   #758
8mouse3
Rozeznanie
 
Avatar 8mouse3
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 789
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych, sex a zap. pęcherza - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez szonja Pokaż wiadomość
Ponieważ dopiero kliniczne badania dadzą wiarygodność czy żurawina pomaga czy nie, bo jak dotąd żurawina jest zarejestrowana jako suplement diety i nie ma udokumentowanego mechanizmu działania, więc ani nie leczy ani nie zapobiega.
Nie wiem gdzie Ty takie ciekawe rzeczy wyczytujesz, ale chyba nie jest Ci wiadome, że suplement diety w niektórych krajach jest zarejestrowany jako lek- wszystko zależy od tego jak skontruowane sa tam przepisy.
http://naukadlazdrowia.pl/dlaczego-m...e-sie-zurawina Pod tym linkliem możesz sobie przeczytać artukuł, w którym są umieszczone artukyły "matczynne" na którym opierał sie pisarz. Nie wiem czy jest Ci wiadomo, że jeśli ktoś chce opublikowac artykuł, to musi najpierw przeprowadzić badania, potwierdzające zawartą w tytule tezę. Myśle, że jeszcze sporo musisz sie dowiedzieć o zapaleniach pęcherza....
Inną kwestią jest to, że ślepo wierzysz lekarzom, a nie wiesz, że najlepszym doradcą dla Ciebie jesteś sama Ty. Jeśli znasz swój organizm i go obserwujesz, to żaden lekarz po ok 7 minutach rozmowy z Tobą nie znajdzie prawdziwego powodu Twojej choroby- chyba, że powiesz mu o tym co zaobserwowałaś. Ktoś Cię namówił na szczepionkę, zadziałała, bo inaczej nie mogło być, ale nie neguj wszystkiego co ludzie piszą o profilaktyce, bo może niektórzy więdzą na jej temat więcej niż Ty. Myśle, że dosyć pisania o żurawinie, bo nikogo nie zdołasz przekonać do tego, że do niczego sie ona nie nadaje.
__________________
11 września to dopiero początek wielkich zmian w Naszym Życiu
8mouse3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 12:39   #759
czokled
Wtajemniczenie
 
Avatar czokled
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 792
GG do czokled
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych, sex a zap. pęcherza - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez szonja Pokaż wiadomość
Jednak najlepiej jak lekarz postawi diagnozę, a jeśli chodzi o te badania żurawiny to potwierdzonych klinicznych badań niestety nie ma. W tym artykule opisane są jedynie testy jakiegoś chemika.
Tak czytam te Twoje wypowiedzi tutaj, czytam... Czy ktoś Cię kiedyś może rzucił żurawiną i krzywdę zrobił?
Daj spokój, napisałaś, że wg. Ciebie żurawina jest be, dla mnie jest super, mi pomaga, i co? Coś z tego wynika? Poza tym często ją stosuję profilaktycznie i problemy nie wracają. Więc...dzięki za radę, kto chce, ten skorzysta, powtarzanie swojego stanowiska w kółko raczej nic nie zmieni
Pozdro!
czokled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 12:50   #760
szonja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 524
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych, sex a zap. pęcherza - zbiorczy

Nie napisałam, że jest be, sama lubię kisiel żurawinowy, każdy leczy się jak chce, nie narzucam nikomu niczego, ja tylko wyraziłam swój pogląd Po co te złośliwości?

Edytowane przez szonja
Czas edycji: 2011-02-28 o 12:53
szonja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 12:55   #761
8mouse3
Rozeznanie
 
Avatar 8mouse3
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 789
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych, sex a zap. pęcherza - zbiorczy

skąd ta złość- a stąd, że jeśli się wypowiadasz na jakiś temat to zdanie powinno być poparte argumentami a nie wyssane z palca...tyle w tym temacie. no i nie dziwię Ci się, że żurawina Ci nie pomaga jeśli znasz ją pod postacią kisielku żurawinowego ..
__________________
11 września to dopiero początek wielkich zmian w Naszym Życiu
8mouse3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-28, 13:00   #762
szonja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 524
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych, sex a zap. pęcherza - zbiorczy

każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie aby pomóc innym.

Edytowane przez szonja
Czas edycji: 2011-02-28 o 13:01
szonja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 19:53   #763
Peyton22
Raczkowanie
 
Avatar Peyton22
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 142
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych, sex a zap. pęcherza - zbiorczy

a czy ktos moze pomoc lub dac jakas rade mi ? opisalam wyzej moja historie
Peyton22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 20:28   #764
8mouse3
Rozeznanie
 
Avatar 8mouse3
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 789
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych, sex a zap. pęcherza - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Peyton22 Pokaż wiadomość
ja juz nie moge z tym pecherzem. nie wiem co robic. pierwsze zapalenie pecherza na drugi dzien po pierwszym stosunku, na poczatku nawet nie wiedzialam co to jest bo nigdy wczesniej tego nie mialam. bralam na poczatku urosepty, urinale i tego typu specyfiki, niestety nie bylo poprawy, 2 razy mialam odmiedniczkowe zapelenie nerek, szpital, mocne antybiotyki, potem na jakis czas byl spokoj, ale nastapily kolejne nawroty. teraz biore furagine od prawie dwoch lat, bylam u urologa, robil mi usg, niby wszystko w porzadku, bylam u ginekologa, tez wszystko gra, nie wiem co robic, jakos nauczylam sie z tym zyc, ale jesli bede chciala zajsc w ciaze nie moge sie faszerowac furagina... nie mowie juz o tym, ze mam mniejsza przyjemnosc z sexu poniewaz mysle juz ze bedzie kolejne zapalenie i musze faszerowac sie furagina, jesli jej nie mam to uciekam od partnera jak sie da, nie moge uprawiac sexu z moim partnerem tak czesto jakbym chciala... i on zapewne tez... co mam zrobic...
Ja nihttps://wizaz.pl/forum/newreply.php?do=newreply& p=25413494e miałam tak silnych zapaleń, po prostu przechodzone i niewyleczone zapalenie spowodowało u Ciebie takie komplikacje. Jak dla mnie branie codzienne furaginy to jakaś pomyłka- raz, że niszczysz wątrobę a dwa, że bakterie uodparniają się na nią i w końcu lek nie działa. Nie wiem czy próbowałaś tych wszystkich rzeczy co pisałyśmy-np. pro uro, wit C, dużo wody i nie trzymać siku Przed sexem mycie i po też, żeby nic nie drażniło. Ja używam Laktacyd femina, bo ma ph takie jak ph pochwy- kwaśne. Poza tym łykam Lacibios femina- szczepy pałeczek Lactobacillus, które także wzmagają kwaśne pH pochwy. U nas ujście narządów rodnych i dróg moczowych są tak blisko siebie, że trzeba dbać i o cewkę i o pochwę. Jeśli to wszystko nie pomoże to już nie wiem- wtedy może faktycznie zastosować szczepionkę, ale to już musisz porozmawiać z lekarzem prowadzącym, jeśli takiego masz. Od razu "mówię", że po jednej tabletce jakiegoś probiotyku nie będzie lepiej- ja łykam od dłuższego czasu pro uro.
Poczytaj uważnie wątek- może jeszcze coś ciekawego wyszukasz....
Życzę powodzenia i informuj jakie decyzje podjełaś i jak Ci idzie...
__________________
11 września to dopiero początek wielkich zmian w Naszym Życiu
8mouse3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 20:50   #765
wiolka1115
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 751
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych, sex a zap. pęcherza - zbiorczy

Ja też mam zapalenie pęcherza praktycznie po każdym stosunku.
Wymyślilam stosowaną profilaktyke:
-mycie po sposunku lactacydem
-po stosunku zażyć 2 tabletki uroseptu
-codziennie brac witamine c (właśnie jak to jest z wpływem witaminy c na antykoncepje, pytam bo krążą różne opinie?)
-pic codziennie rumianek i duuuuuzo wody
coć jeszcze byście dodały do tej kuracji?
wiolka1115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 07:57   #766
Peyton22
Raczkowanie
 
Avatar Peyton22
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 142
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych, sex a zap. pęcherza - zbiorczy

a czy zwykly lekarz rodzinny moze wypisac szczepionke czy to musi byc urolog ?
Peyton22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 17:27   #767
8mouse3
Rozeznanie
 
Avatar 8mouse3
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 789
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych, sex a zap. pęcherza - zbiorczy

Ja nie mam pojęcia- zapytaj Szonję skąd miała skierowanie na szczepionkę, bo ona chyba jako nieliczna brała szczepionkę. Jednak polecam poczytać w internecie na temat szczepionki zanim się zdecydujesz.
__________________
11 września to dopiero początek wielkich zmian w Naszym Życiu
8mouse3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 13:34   #768
MoniaHan
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaHan
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 2 481
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych, sex a zap. pęcherza - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez firewolf1 Pokaż wiadomość
8Alice jestem prawie przekonany że w Twoim przypadku (jak i większej części osób udzielających się w tym wątku- czytaj NIE WSZYSTKICH) masz do czynienia z chlamydia trachomatis. Mnie też to dotyczy więc nie widzę powodu do wstydu.

Temat śledzę od początku i sam również się udzielałem. Należe do ludzi upartych więc w swoim przypadku dążyłem do prawdy długą i cieżką drogą.
Lekarze generalnie nie wyjaśniają tematu jasno gdyż nie chcą siać paniki. Chlamydia jest prawie nieuleczalna a jeśli się juz udaje to zazwyczaj na samym początku.
Chlamydia mogl byc zakazony wczesniej partner od ladnych paru lat. Do dzisiaj nie musi miec zadnych objawow a bedzie zarazal. U kobiety przy pierwszym zakazeniu zazwyczaj objawy pojawiaja sie 2-4 dni po wspolzyciu. Takze pozniej nie wiadomo skad.
Pieczenie przy mikcji, czestomocz, bóle podbrzusza, krwawienia miedzymiesiaczkowe, bilawa wydzielina o nieprzyjemnym zapachu to czeste objawy.
Pozniej po przeleczeniu bole podbrzusza sa duzo slabsze, wlasciwie stan zapalny odzywa sie co jakis czas.
Jesli po wspolzyciu objawy sie pojawiaja to zapewne partner w niewidzy moze zakazac. Dlatego leczy sie zawsze partnerow razem.


W krajach zachodniej europy( krajów bardziej rozwiniętych) aż wrze od chlamydii. W polsce juz też zaczyna się mała epidemia, którą można zaoberwować głównie w dużych mieścinach. Wystarczy czytać tematyczne fora internetowe.

Jak najbardziej polecam wyciagi z zurawiny.
witajcie,
pierwszy raz ostro zlapalo mnie na poczatku grudnia, mocz poszedl do badania (infekcja jak sie okazalo), przepisane antybiotyki i wyleczone...tymczasowo niestety. Po trzech miesiecach - czyli w zeszlym tygodniu powrocily te same objawy, wydawaloby sie ze to zapalenie pecherze, krew itd, zurawina nie pomogla (bo jak powyzej spory maja miejsce- nie jest ona lekarstwem, mozna ja stosowac profilaktycznie), znow probka moczu do badania, antybiotyki i jest ok ..ciekawe na jak dlugo, teraz pielegniarka i pani doktor (mieszkam w UK) maja zagadke, skoro badania wyszly ok, to gdzie jest problem, zbadaly czy to nie rak szyjki macicy - dzieki Bogu wynik jest normalny, w moczu nie wyszly zadne infekcje, a dzisiaj zrobiono mi test na chlamydie -za kilka dni bede miala wyniki, to cholerstwo jest bardzo niebezpieczne i jesli macie takie problemy z ukladem moczowym warto poddac sie testowi na obecnosc tej bakterii - nie boli, trwa 2 minuty - praktycznie jak badanie ginekologiczne.
Pozdrawiam
__________________
Hania 14.03.2012


http://www.suwaczek.pl/cache/99ac688358.png
MoniaHan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 00:07   #769
8Alice
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 70
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych, sex a zap. pęcherza - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez firewolf1 Pokaż wiadomość
8Alice jestem prawie przekonany że w Twoim przypadku (jak i większej części osób udzielających się w tym wątku- czytaj NIE WSZYSTKICH) masz do czynienia z chlamydia trachomatis. Mnie też to dotyczy więc nie widzę powodu do wstydu.
Też czasem mam takie wrażenie, że to ta bakteria ale niestety lekarze nigdy nie powiedzieli, że przydałyby się badania na jej obecność, ba, nawet nie podsunęli takiego pomysłu, żeby je zrobić np. na własną rękę. Zwykle skierują na badania krwi i moczu, i antybiotyk w ślepo.
Cytat:
Napisane przez wiolka1115 Pokaż wiadomość
Ja też mam zapalenie pęcherza praktycznie po każdym stosunku.
Wymyślilam stosowaną profilaktyke:
-mycie po sposunku lactacydem
-po stosunku zażyć 2 tabletki uroseptu
-codziennie brac witamine c (właśnie jak to jest z wpływem witaminy c na antykoncepje, pytam bo krążą różne opinie?)
-pic codziennie rumianek i duuuuuzo wody
coć jeszcze byście dodały do tej kuracji?
No dokładnie, tylko takie czynności pozwalają zminimalizować zapalenie.
Ja dodatkowo pijam herbatkę z pokrzywy (rumianku nie pijam). Też mi pomaga.
Wit. C jeśli miałaby zaszkodzić na antykoncepcję, z czego wyczytałam, musiałabyś połknąć jej 3g/dobę aby wpłynęło na działanie. Z inną opinią nt wit. C się nie spotkałam.
__________________

jestem oazą spokoju

Edytowane przez 8Alice
Czas edycji: 2011-03-10 o 00:11
8Alice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-10, 10:44   #770
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych, sex a zap. pęcherza - zbiorczy

witamina C w ogóle nie wpływa

8Alice, podziwiam Cię z tą pokrzywą - jak miałam atak zapalenia pęcherza, to kupiłam sobie pokrzywę, bo czytałam że pomaga, że ładnie oczyszcza organizm itd, ale wypiłam 2 łyki i nie dałam rady więcej :/ zrobiłam jeszcze próbę z dużą ilością cytryny, ale nijak mi nie idzie. jest potworna dla mnie w smaku ;D
za to zielona, skrzyp polny, nawet jałowiec dają radę, oczywiście żurawinowa (choć wolę łykać prouro) - nie wiem co do tej pokrzywy mam. ciekawe czy są tabletki pokrzywowe czy tylko takie na włosy i paznokcie
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 16:08   #771
szonja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 524
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych, sex a zap. pęcherza - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 8mouse3 Pokaż wiadomość
Ja nie mam pojęcia- zapytaj Szonję skąd miała skierowanie na szczepionkę, bo ona chyba jako nieliczna brała szczepionkę. Jednak polecam poczytać w internecie na temat szczepionki zanim się zdecydujesz.
Dla mnie urovaxom wypisał urolog, ale ginekolog tez wypisuje podobno.
szonja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 20:32   #772
Moolla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 114
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych, sex a zap. pęcherza - zbiorczy

.

Edytowane przez Moolla
Czas edycji: 2013-11-01 o 17:00
Moolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 20:47   #773
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych, sex a zap. pęcherza - zbiorczy

badanie moczu ogólne możesz zrobić
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 12:05   #774
kajka6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 5
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

podobne objawy moze dawać zakażenie bakteriami z grupy chlamydia. Można sobie w domu zrobić prosty test na chlamydia viola . Wtedy lekarz bedzie wiedział,jakie leczenie zastosować.
kajka6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 07:41   #775
szonja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 524
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych, sex a zap. pęcherza - zbiorczy

Z reguły zapalenia dróg moczowych wywołują bakterie E-coli i w tym kierunku trzeba iść z leczeniem, samemu nie ma co stawiać żadnej diagnozy.
szonja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 07:58   #776
8mouse3
Rozeznanie
 
Avatar 8mouse3
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 789
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych, sex a zap. pęcherza - zbiorczy

No, a ja zaglądam na wątek, a muszę się pochwalić, że nie miałam zapalenia od pół roku chyba stosuję to wszystko co wcześniej pisałam i jestem zadowolona....profilaktyk a ale regularna to chyba podstawa, jeśli chodzi oczywiście o zapalenia od stosunku, bo u mnie takie bywały
__________________
11 września to dopiero początek wielkich zmian w Naszym Życiu
8mouse3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 17:43   #777
kajka6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 5
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych, sex a zap. pęcherza - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez szonja Pokaż wiadomość
Z reguły zapalenia dróg moczowych wywołują bakterie E-coli i w tym kierunku trzeba iść z leczeniem, samemu nie ma co stawiać żadnej diagnozy.
U kobiet często tak,ze względu na krotką cewkę moczową. Pałeczki okrężnicy są u każdego człowieka w jelicie grubym. Dlatego po wyeliminowaniu ich trzeba szukać innych przyczyn.
kajka6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 07:37   #778
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych, sex a zap. pęcherza - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 8mouse3 Pokaż wiadomość
No, a ja zaglądam na wątek, a muszę się pochwalić, że nie miałam zapalenia od pół roku chyba stosuję to wszystko co wcześniej pisałam i jestem zadowolona....profilaktyk a ale regularna to chyba podstawa, jeśli chodzi oczywiście o zapalenia od stosunku, bo u mnie takie bywały
gratki, oby tak dalej

Cytat:
Napisane przez kajka6 Pokaż wiadomość
U kobiet często tak,ze względu na krotką cewkę moczową. Pałeczki okrężnicy są u każdego człowieka w jelicie grubym. Dlatego po wyeliminowaniu ich trzeba szukać innych przyczyn.
dlatego trzeba uważać na kierunek podmywania i podcierania no i dlatego tak są polecane środki żurawinowe, bo proantocyjany z żurawiny mają potwierdzone, że uprzykrzają życie e. coli
przy nawrotach najlepiej zrobić posiewy tlenowo i beztlenowo i w kierunku chlamydii również. czasem nawet mycoplasmy i ureoplasmy
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 12:16   #779
szonja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 524
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych, sex a zap. pęcherza - zbiorczy

No ja nie wiem czy aż tak polecane są te środki żurawinowe, raczej są przereklamowane i szkoda, że nie mają badań klinicznych , no ale jak na kogoś działają ...to dobrze
szonja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 12:31   #780
8mouse3
Rozeznanie
 
Avatar 8mouse3
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 789
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych, sex a zap. pęcherza - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez szonja Pokaż wiadomość
No ja nie wiem czy aż tak polecane są te środki żurawinowe, raczej są przereklamowane i szkoda, że nie mają badań klinicznych , no ale jak na kogoś działają ...to dobrze
Znowu zaczynasz...
__________________
11 września to dopiero początek wielkich zmian w Naszym Życiu
8mouse3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-13 14:19:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:55.