"Chłopaki mojego życia "- podobne książki. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-19, 06:38   #1
UltraViolet28
Raczkowanie
 
Avatar UltraViolet28
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 52
Cool

"Chłopaki mojego życia "- podobne książki.


Witam
Dziś obejrzałam świetny film "Chłopaki mojego życia" (mam zamiar przeczytać książkę) w rolach głównych Drew Barrymore, Brittany Murphy, Adam Garcia i inni.

Fabuła :(opis z filmweb)

"Film jest ekranizacją autobiograficznej powieści Beverly Donofrio. Jego akcja rozpoczyna się w latach 60-tych w Wallingford w Connecticut. Beverly (Drew Berrymore) jest inteligentną piętnastolatką, która marzy o karierze pisarki. Na jednej z imprez poznaje 18-letniego Raya (Steve Zahn). Para zaczyna się spotykać. Sytuacja komplikuje się, kiedy Bev dowiaduje się, że jest z ciąży. Rodzice zmuszają ją, by poślubiła Raya. Mimo, iż bardzo się stara, chłopak okazuje się całkiem nieodpowiedzialny. Nie potrafi pomóc żonie w opiece nad dzieckiem. Po sześciu latach małżeństwa okazuje się, iż Ray jest uzależniony od narkotyków. On i Beverly postanawiają się rozstać. Jest to bolesne przeżycie dla ich syna. Mijają lata. Chłopak nie może dogadać się z matką, która w głębi serca uważa, iż przez niego zmarnowała sobie życie."

Świetny film , fantastycznie zagrana rola przez Drew, bardzo mi się spodobał i myślę , że książka też będzie super, czytałam recenzję i zapowiada się wspaniała lektura. Polecam.

Natomiast chciałabym abyście podpowiedziały mi książki w podobnym klimacie , pokrzepiające, zabawne, wzruszające a do tego lekkie i takie które działają na emocje ale nie wpędzają w depresję.

Zapraszam do dyskusji i propozycji.
__________________
Brak równowagi zasiewa ferment duży,
słońce i tak musi wyjść po burzy,
promień osuszy, wilgoć poleci w eter,
jak gorzej być nie może, na pewno będzie lepiej...
UltraViolet28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 09:37   #2
sweet sunday
Zakorzenienie
 
Avatar sweet sunday
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 672
Dot.: "Chłopaki mojego życia "- podobne książki.

Cytat:
Napisane przez UltraViolet28 Pokaż wiadomość
Witam
Dziś obejrzałam świetny film "Chłopaki mojego życia" (mam zamiar przeczytać książkę) w rolach głównych Drew Barrymore, Brittany Murphy, Adam Garcia i inni.

Fabuła :(opis z filmweb)

"Film jest ekranizacją autobiograficznej powieści Beverly Donofrio. Jego akcja rozpoczyna się w latach 60-tych w Wallingford w Connecticut. Beverly (Drew Berrymore) jest inteligentną piętnastolatką, która marzy o karierze pisarki. Na jednej z imprez poznaje 18-letniego Raya (Steve Zahn). Para zaczyna się spotykać. Sytuacja komplikuje się, kiedy Bev dowiaduje się, że jest z ciąży. Rodzice zmuszają ją, by poślubiła Raya. Mimo, iż bardzo się stara, chłopak okazuje się całkiem nieodpowiedzialny. Nie potrafi pomóc żonie w opiece nad dzieckiem. Po sześciu latach małżeństwa okazuje się, iż Ray jest uzależniony od narkotyków. On i Beverly postanawiają się rozstać. Jest to bolesne przeżycie dla ich syna. Mijają lata. Chłopak nie może dogadać się z matką, która w głębi serca uważa, iż przez niego zmarnowała sobie życie."

Świetny film , fantastycznie zagrana rola przez Drew, bardzo mi się spodobał i myślę , że książka też będzie super, czytałam recenzję i zapowiada się wspaniała lektura. Polecam.

Natomiast chciałabym abyście podpowiedziały mi książki w podobnym klimacie , pokrzepiające, zabawne, wzruszające a do tego lekkie i takie które działają na emocje ale nie wpędzają w depresję.

Zapraszam do dyskusji i propozycji.
Książka jest REWELACYJNA,polecam
sweet sunday jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 10:18   #3
UltraViolet28
Raczkowanie
 
Avatar UltraViolet28
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 52
Dot.: "Chłopaki mojego życia "- podobne książki.

Cytat:
Napisane przez sweet sunday Pokaż wiadomość
Książka jest REWELACYJNA,polecam

Domyślam się dlatego już ją zamówiłam ( swoją drogą w baaaardzo niewielu księgarniach internetowych jest ta książka , po wpisaniu tytułu w wyszukiwarkę wyskakuje film na DVD ).

Poszukuję również podobnych książek , może jakieś propozycje ?
__________________
Brak równowagi zasiewa ferment duży,
słońce i tak musi wyjść po burzy,
promień osuszy, wilgoć poleci w eter,
jak gorzej być nie może, na pewno będzie lepiej...
UltraViolet28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 17:52   #4
Mcarcelia1017
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6
Thumbs up Dot.: "Chłopaki mojego życia "- podobne książki.

Film jest super.

Buduję nowego bloga http://basia36.blogx.pl/, czekam na uwagi dotyczące wyglądu.

Edytowane przez Mcarcelia1017
Czas edycji: 2015-06-15 o 12:04
Mcarcelia1017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 21:48   #5
ANNITA98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 8
Angry Dot.: "Chłopaki mojego życia "- podobne książki.

Oglądałam super film.

Nie możesz przegapić nowego posta, zapraszam na http://stylcodzienny.bloog.pl/.

Edytowane przez ANNITA98
Czas edycji: 2015-06-15 o 15:39
ANNITA98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-20 22:48:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:12.