Czy spleśniał mi regał? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-31, 10:34   #1
Teelix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 13

Czy spleśniał mi regał?


A właściwie szafka. Robię porządki w pewnym miejscu i okazało się, że w jednej, zamkniętej "od wieków" szafce z dwoma drzwiczkami (więc jakiś dopływ powietrza tam był, bo nie była zamknięta na kluczyk) znajdowały się książki, które albo były bardzo zakurzone, albo miały (tylko kilka z nich) malusieńkie zielone kropeczki (może ze 3-4 na 4 książkach). Chcę wyczyścić tą szafkę i wsadzić tam dokumenty, zeszyty - innymi słowami papier.

Na drewnie, czyli w szafce, pleśni nie stwierdzam, żadnego niepotrzebnego zapachu też tam nie ma. Czy jeżeli poświecę na wnętrze szafki lampą (fotka podobnej w załączniku, to ponoć ma zabić bakterie, niby ultrafiolet, czy coś) i przejadę szafkę chusteczkami antybakteryjnymi z alkoholem, a potem normalnie ją umyję, to wystarczy jako ochrona przyszłych mieszkańców tejże szafki, czyli dokumentów, itp.?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 651982121_1_261x203_lampa-kwarcowa-uv-polamp-plk500-lowicz.jpg (16,7 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pobrane.jpg (6,8 KB, 56 załadowań)
Teelix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-07, 20:51   #2
Klaudim
Klaudim
 
Avatar Klaudim
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Praszka
Wiadomości: 5
Dot.: Czy spleśniał mi regał?

Ja bym tą szafkę porządnie wyczyściła i zostawiła na jakiś czas otwartą, żeby się tam porządnie przewietrzyło. Wilgoć bierze się nie tylko z obecności samej wody, ale również z powodu braku cyrkulacji powietrza. Co do lampy - nie mam pojęcia, ale zawsze warto spróbować
Klaudim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-16, 20:42   #3
Inka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 268
Dot.: Czy spleśniał mi regał?

Jest taki środek przeciwko pleśni - Foveo Tech RG10 - jest dość silny specyfik, więc polecam usunąć wszystko, co znajduje się w środku oraz dobrze wietrzyć pokój. Niemniej powinno pomóc. Powodzenia.
Inka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-02, 11:56   #4
bratnia_dusza
Raczkowanie
 
Avatar bratnia_dusza
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 209
Dot.: Czy spleśniał mi regał?

Jak już raz sie pojawiła wilgoć to będzie znowu, tego sie bardzo trudno pozbyć. Może sa jakieś środki zwalczające ale podejrzewam że na krótką mete a jak znowu ją zamkniesz i nie będizesz uzywać to będzie powtórka z rozrywki. Ja bym tam nie trzymała papieru.
bratnia_dusza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-11, 19:25   #5
Teelix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 13
Dot.: Czy spleśniał mi regał?

Dziękuję za informacje . Lampa i chusteczki chyba pomogły, bo na razie rzeczom tam umieszczonym nic się nie dzieje. Te drobinki pleśni były tylko na kilku książkach, nie na samym regale.
Teelix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-28, 16:57   #6
Inka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 268
Dot.: Czy spleśniał mi regał?

Najważniejsze jest zagwarantowanie prawidłowej wymiany powietrza. Wentylowanie pomieszczenia, niedopuszczenie do powstawanie wilgoci w takim przypadku będzie konieczne. Czasami wystarczy tylko częściej wietrzyć pokój.
Inka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 10:56   #7
dominika6733
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 15
Dot.: Czy spleśniał mi regał?

Jeśli jest to szafka z litego drewna, tak jak piszesz to na pewno warto ją od czasu do czasu umyć i przewietrzyć. Taki mebel żyje i od czasu do czasu dobrze jest mu dać "oddechu" aby nie zadomowiła się w nim pleśń i w późniejszym czasie specyficzny zapach "starości", którego ciężko się pozbyć.
__________________
I love Wizaż ♥♥♥ Praca: https://www.artbrick.pl ♥ Lokalizacja: Żary ♥
dominika6733 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-19 11:56:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:47.