Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-10-21, 10:51   #2461
MMONIKA9
Wtajemniczenie
 
Avatar MMONIKA9
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 2 095
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Tak mialam wykryte pco przed pierwsz± ci±¿± po poronieniu robilam badania cukier tarczyce i cos jeszcze nie pamietam juz w kazdym razie wyniki byly dobre
U mnie w rodzinie yata szybko wylysial na czubkuu do tego babcia czylu mama taty mojego tak samo miala jak ja i obie siostry taty to sami
Na g³owie ³ysieje a na rekach nogach i btzuchu krzski do tego w±sik i boki twaezy i pod broda mam taki gesty dlugi meszek
Do tego od jakiegos vzasu zauwazylam ze jestem bardzo nerwowa nie panuje nad tym buzuje we mnie wszystko i wystarczy drobiazg i zal`cza mi sie agresor wiem ze to moze byx genetyczne ale czy z tym sie juz nic nie da zrobic?
Na przeszczep mnie nie stac bylam na konsultacji musialabym miec na niego 25tys.
Obecnie nie mam pracy nie mam ubezpieczenia wiec nie stac mnie na robienie dalszych badan choc podejrzewam ze to moze byc testosteron musze sie jakos ratowac do przyszlego roju az maly pojdzie do przedszkola a ja w koncu do pracy. Tylko jak gdzie kolwiek sie zatrudnic z takim wygladem

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------

Przepraszam za bledy pisze na telefonie wiec slabo wylapuje jak gdzues blad mi sie wkradnie

Aha mieeam tez wybuchy gor±ca jak. Bym menopauze przechodzila mowilam. O tym mojemu ginekowi ale nie potrafil mi nic poradzic wyniki dobre wybuchy mam do teraz
Mialam przepisane kilka tabketek antykoncepcyjnych. Po kazdych sie zle czulam wiec juz na zadne sie nie zdecydowalam
__________________
"SYNECZEK" MAJKEL 23.12.2011 4,5kg 60cm

Edytowane przez MMONIKA9
Czas edycji: 2014-10-21 o 11:00
MMONIKA9 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-10-21, 14:05   #2462
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

MMONIKA9

No rzeczywi¶cie, Twoja sytuacja jest nieciekawa, gdyby¶ mia³a pieni±dze, mog³aby¶ zamówiæ sobie system uzupe³niaj±cy w³osy, ja w rococo p³acê, 5500 z³. Ale ja wybra³am sobie opcjê tak± raczej z górnej pó³ki (w³os s³owiañski virgin, tkane na mikroskórze) my¶lê, ¿e s± tañsze wersje, w³osy mog± byæ np. azjatyckie i na innym materiale tkane. Poza tym u Sylwii (Orbsik z allegro) co¶ takiego dostaniesz za po³owê ceny. My¶lê, ¿e powinna¶ co¶ takiego sobie fundn±æ, bo rzeczywi¶cie, przy doborze pracowników, niestety pracodawca patrzy na aparycjê, a kobieta bez w³osów wzbudza tylko niezdrowe zainteresowanie. Wiem jak na mnie patrz± jak idê w chustce.
Powinna¶ koniecznie zbadaæ hormony:
-testosteron
-estradiol
-progesteron
-FSH i LH
to tak na pocz±tek. pó¼niej jeszcze nadnerczowe powinna¶ sprawdziæ.
Ponoæ na ³ysienie androgenowe dzia³aj± pigu³ki antyandrogenne i minoxidil (najlepiej 5%) Przynajmniej na mnie ten zestaw dzia³a..
Próbowa³a¶ loxonem, ewentualnie regaine pobudziæ mieszki do produkcji nowych w³osów? Na takie ³ysienie ja Twoje dzia³a jeszcze mezoterapia osoczem bogatop³ytkowym.
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-10-21, 16:44   #2463
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez MMONIKA9 Poka¿ wiadomo¶æ
Tak mialam wykryte pco przed pierwsz± ci±¿± po poronieniu robilam badania cukier tarczyce i cos jeszcze nie pamietam juz w kazdym razie wyniki byly dobre
U mnie w rodzinie yata szybko wylysial na czubkuu do tego babcia czylu mama taty mojego tak samo miala jak ja i obie siostry taty to sami
Na g³owie ³ysieje a na rekach nogach i btzuchu krzski do tego w±sik i boki twaezy i pod broda mam taki gesty dlugi meszek
Do tego od jakiegos vzasu zauwazylam ze jestem bardzo nerwowa nie panuje nad tym buzuje we mnie wszystko i wystarczy drobiazg i zal`cza mi sie agresor wiem ze to moze byx genetyczne ale czy z tym sie juz nic nie da zrobic?
Na przeszczep mnie nie stac bylam na konsultacji musialabym miec na niego 25tys.
Obecnie nie mam pracy nie mam ubezpieczenia wiec nie stac mnie na robienie dalszych badan choc podejrzewam ze to moze byc testosteron musze sie jakos ratowac do przyszlego roju az maly pojdzie do przedszkola a ja w koncu do pracy. Tylko jak gdzie kolwiek sie zatrudnic z takim wygladem

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------

Przepraszam za bledy pisze na telefonie wiec slabo wylapuje jak gdzues blad mi sie wkradnie

Aha mieeam tez wybuchy gor±ca jak. Bym menopauze przechodzila mowilam. O tym mojemu ginekowi ale nie potrafil mi nic poradzic wyniki dobre wybuchy mam do teraz
Mialam przepisane kilka tabketek antykoncepcyjnych. Po kazdych sie zle czulam wiec juz na zadne sie nie zdecydowalam

Zarejestruj siê w urzêdzie pracy, aby zyskaæ ubezpieczenie zdrowotne http://zielonalinia.gov.pl/Ubezpiecz...drowotne-32136
nastêpnie id¼ do lekarza rodzinnego, po skierowanie do endokrynologa (przy okazji popro¶ o zestaw badañ: morfologia, mocz, OB, ³±cznie z TSH tak dla siebie ju¿, bo pewnie i na tym polu nic nie robi³a¶ do¶æ d³ugo). Nie umniejszaj±c nikomu, ale ma³o jest ginekologów, co siê na hormonach znaj±.
Generalnie ja jestem anty NFZ ale w Twojej sytuacji, jak Ciê endo zobaczy, to nie powinien olaæ tematu. Hirsutyzm i tak zaawansowane ³ysienie oraz Twoje fatalne samopoczucie powinny byæ dla niego wystarczaj±ce, aby wypisaæ skierowania na badania w tempie ekspresowym.
Ty masz ju¿ diagnozê postawion±, nie ma sensu robiæ pe³nego panelu hormonalnego za w³asne pieni±dze (moim zdaniem PCOS by³o zapalnikiem przy rodzinnych sk³onno¶ciach). Je¶li chcesz, to na w³asn± rêkê mo¿esz zbadaæ WOLNY testosteron i androstendion, ¿eby sprawdziæ na jakim teraz poziomie s± i z tym udaæ siê do lekarza.

Wiêkszym problemem bêdzie dla Ciebie leczenie z tego co piszesz. Lekarz nie zaproponuje innego ni¿ hormonalne - co w Twoim przypadku mog³oby pomóc, ja bym nawet Androcur w towarzystwie pigu³ek obstawia³a jako jedn± z propozycji jak± Ci da.
Musisz siê z tym liczyæ i zastanowiæ czy chcesz po raz kolejny próbowaæ.

Chyba ¿e interesuj± Ciê tylko naturalne terapie? wybór jest ca³kiem spory, ale tutaj te¿ nie wiadomo jak zareagujesz i potrzebne jest chocia¿ minimum badañ, ¿eby¶ sobie krzywdy nie zrobi³a. Efekty te¿ mog± nie byæ powalaj±ce, bo problem u Ciebie jest du¿y.
Jedno jest pewne, ¿e na co¶ zdecydowaæ siê musisz, bo rozwalonych hormonów nie mo¿na zostawiæ samych sobie. Albo natura albo chemia, ale nigdy bierno¶æ - samo nie zniknie.

Gratuluje Synka wieelki ch³opak siê urodzi³. Nie mia³a¶ hiperglikemii bêd±c w ci±¿y? bo taka makrosomia czêsto z tego te¿ wynika.
Dzielna kobieta z Ciebie, jeszcze bêdziesz piêkn± w³ochat± mam± tylko we¼ siê za siebie i nie odpuszczaj ju¿, bo mieszki nie ¿yj± w nieskoñczono¶æ, a jeszcze jest jaka¶ szansa, ¿eby odzyskaæ jak±¶ czê¶æ z tego co straci³a¶.



Dziewczyny co mia³y siê w ostatnim czasie badaæ i lekarzy odwiedzaæ - co tam u Was??

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2014-10-21 o 17:11
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-10-21, 17:22   #2464
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez margo1974 Poka¿ wiadomo¶æ
MMONIKA9

No rzeczywi¶cie, Twoja sytuacja jest nieciekawa, gdyby¶ mia³a pieni±dze, mog³aby¶ zamówiæ sobie system uzupe³niaj±cy w³osy, ja w rococo p³acê, 5500 z³. Ale ja wybra³am sobie opcjê tak± raczej z górnej pó³ki (w³os s³owiañski virgin, tkane na mikroskórze) my¶lê, ¿e s± tañsze wersje, w³osy mog± byæ np. azjatyckie i na innym materiale tkane.
Margo poka¿ jak to Twoje uzupe³nienie wygl±da. Je¶li ju¿ je masz oczywi¶cie Bardzo mnie ciekawi opinia u¿ytkownika, czy zadowolony i jak siê to sprawdza w praktyce.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-10-21, 19:45   #2465
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomo¶ci: 1 649
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêki An za pamiêæ mój lekarz mówi³ podobnie, tydzieñ temu
wiêc spiê³am dupê, poprasowa³am, spakowa³am nas do szpitala, dom wypucowa³am, firanki zawiesi³am ... i czekam
Ju¿ siê odnajdujesz w roli matki Polki? Zamiast odpoczywaæ i wykorzystaæ partnera to zrobi porz±dki generalne, wypucuje, pomyje, poprasuje, no kobieto Wrzuæ na luz, wolno Ci.

Te¿ chêtnie zobaczê te nowe hery margo

Tycikata mo¿e czas zmieniæ pracê? Ja obecnie szukam pracy i niestety muszê braæ pod uwagê stres, bo nic mi na g³owie nie zostanie. Ostatnio mia³am szansê na stanowisko z nawa³em obowi±zków, szans± na awans, ogólnie ¶wietna praca do wpisania pó¼niej w CV, ale o co zaczê³am siê martwiæ? O to czy w niej nie wy³ysiejê To straszne, ale nie mam zamiaru nawet s³uchaæ osób, które twierdz±, ¿e nie powinno siê przejmowaæ takimi rzeczami. Zw³aszcza, ¿e pracodawcy siê przejmuj±.

Ja ca³y czas bezglutenowo, ca³y czas lubiê swoj± dermatolog, lejê loxon i od niedawna wcinam wit D na receptê
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-10-21, 20:40   #2466
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Aziddee Poka¿ wiadomo¶æ
Ju¿ siê odnajdujesz w roli matki Polki? Zamiast odpoczywaæ i wykorzystaæ partnera to zrobi porz±dki generalne, wypucuje, pomyje, poprasuje, no kobieto Wrzuæ na luz, wolno Ci.

Te¿ chêtnie zobaczê te nowe hery margo

Tycikata mo¿e czas zmieniæ pracê? Ja obecnie szukam pracy i niestety muszê braæ pod uwagê stres, bo nic mi na g³owie nie zostanie. Ostatnio mia³am szansê na stanowisko z nawa³em obowi±zków, szans± na awans, ogólnie ¶wietna praca do wpisania pó¼niej w CV, ale o co zaczê³am siê martwiæ? O to czy w niej nie wy³ysiejê To straszne, ale nie mam zamiaru nawet s³uchaæ osób, które twierdz±, ¿e nie powinno siê przejmowaæ takimi rzeczami. Zw³aszcza, ¿e pracodawcy siê przejmuj±.

Ja ca³y czas bezglutenowo, ca³y czas lubiê swoj± dermatolog, lejê loxon i od niedawna wcinam wit D na receptê
hormony tak mi beret poprzestawia³y, ¿e sama siebie poznaæ nie mogê
Faceta wykorzystuje do tego, do czego siê najlepiej przydaæ potrafi ale z porz±dkami wiesz jak jest przetrze blat i uwa¿a, ¿e posprz±tane. Raz jak ³azienkê posprz±ta³ to na kafelkach ukaza³a siê nowa mozaika.
Poza tym mia³am nadzieje, ¿e jako¶ mo¿e rozkrêcê akcje, a tu dupa.

Dopóki masz mo¿liwo¶æ przebierania w ofertach pracy, to siê nawet nie zastanawiaj. Te¿ bym tak robi³a, bo pamiêtam jak kiedy¶ straci³am nad tym kontrole i z ³ba siê sypa³o niemi³osiernie. Nie mówi±c o innych skutkach, które zostaj± na d³u¿ej.

A ten peeling nadal stosujesz? ja sobie zrobi³am taki domowy na bazie czê¶ci tych samych sk³adników co tam mia³a¶ w nim. Te pestki bardzo dobrze siê sprawdzaj± (raz robi³am te¿ z pestkami malin, to mia³am wra¿enie ¿e mózg mi star³y), chocia¿ i tak ca³y czas my¶lê, czy sobie go nie sprezentowaæ w oryginale.
W necie mo¿na go kupiæ?

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2014-10-21 o 20:50
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-10-22, 08:01   #2467
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomo¶ci: 1 649
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
hormony tak mi beret poprzestawia³y, ¿e sama siebie poznaæ nie mogê
Faceta wykorzystuje do tego, do czego siê najlepiej przydaæ potrafi ale z porz±dkami wiesz jak jest przetrze blat i uwa¿a, ¿e posprz±tane. Raz jak ³azienkê posprz±ta³ to na kafelkach ukaza³a siê nowa mozaika.
Poza tym mia³am nadzieje, ¿e jako¶ mo¿e rozkrêcê akcje, a tu dupa.
Niestety umiejêtno¶æ sprz±tania mê¿czyzn jest mi dobrze znana

Cytat:
Dopóki masz mo¿liwo¶æ przebierania w ofertach pracy, to siê nawet nie zastanawiaj. Te¿ bym tak robi³a, bo pamiêtam jak kiedy¶ straci³am nad tym kontrole i z ³ba siê sypa³o niemi³osiernie. Nie mówi±c o innych skutkach, które zostaj± na d³u¿ej.
Dlatego ignorujê g³upie komentarze innych (zazwyczaj grubo i gêstow³osych) i robiê po swojemu Zw³aszcza, ¿e nie chcê zaprzepa¶ciæ tego co juz w³osowo osi±gnê³am.

Cytat:
A ten peeling nadal stosujesz? ja sobie zrobi³am taki domowy na bazie czê¶ci tych samych sk³adników co tam mia³a¶ w nim. Te pestki bardzo dobrze siê sprawdzaj± (raz robi³am te¿ z pestkami malin, to mia³am wra¿enie ¿e mózg mi star³y), chocia¿ i tak ca³y czas my¶lê, czy sobie go nie sprezentowaæ w oryginale.
W necie mo¿na go kupiæ?
Stosujê 1-2 razy w miesi±cu i nadal nie zamieni³abym na ¿aden inny Tu mo¿na kupiæ. Ja odbiera³am u trychologa, wiêc mieszkaj±c w Warszawie mo¿na zaoszczêdziæ na przesy³ce. Przy moim u¿ywaniu jest bardzo wydajny, wiêc s±dzê, ¿e jak mi siê skoñczy to kupiê kolejny. Chyba, ¿e naczytam siê o innym cudzie
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-10-22, 10:21   #2468
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Gaya
system bêdzie gotowy w grudniu, a mo¿e nawet w styczniu, ale ju¿ tu dziewczynom obieca³am, ¿e siê pochwalê. Obecna pogoda jest strasznie nieprzychylna mojej fryzurze, wiatr, wilgoæ w powietrzu potêguj± wra¿enie mizeroty na g³owie, dlatego JU¯ chcia³abym mieæ to cudo do dyspozycji. Och³odzenie pozwala jedynie na noszenie czapek i beretów bez wzbudzania sensacji.
A¿ siê bojê pochwaliæ, ale wygl±da na to, ¿e linienie powolu¶ku ustaje, wypada mi chyba oko³o 300 w³osów dziennie. Nie wiem czy to kozeradka (któr± u¿ywam od oko³o 2 tyg.) czy po prostu linienie po minoxidilu zaczyna samoistnie ustêpowaæ. Trzecie wyj¶cie, to Alpicort zatrzymuje w³osy na g³owie. To trzecie by nie by³o dobre, bo muszê go ju¿ odstawiaæ. W³osy mam wrêcz trochê przesuszone, skórê g³owy te¿, dlatego muszê kupiæ sobie jaki¶ szampon nawil¿aj±cy i tylko raz w tyg, u¿ywaæ nizoral.
Sailor moja m³odsza siostra ju¿ trzy tyg. temu zosta³a babci±, maluszek jest przecudny, Alan mu dali Grzeczny anio³ek, wcale im prawie nie p³acze. Powiem Ci, ¿e jak siê tak napatrzê, to czujê, ¿e sama bym chyba jeszcze chcia³a . Macierzyñstwo, to najpiêkniejsza rola w ¿yciu kobiety.
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-10-22, 20:02   #2469
biannie
Raczkowanie
 
Avatar biannie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: ¦rodek
Wiadomo¶ci: 486
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez mastiff Poka¿ wiadomo¶æ
Mamy jak±¶ teorie na to? U mnie te¿ prawy gorszy
Hahaha! u mie te¿ prawy

Ogólnie by³o ju¿ duu¿o lepiej ale znów jest pogorszenie...Mam nadziejê,¿e to chwilowe.U¿ywam od pewnego czasu t± wcierkê apteczn±, co ma w sk³adzie pilocarpini, resorecini , tinct Chinae, tinct Capsici itd, itp.W³osków mniej wypada,ale odrostu nie widzê.My¶lê ¿e w po³±czeniu z wierzbownic± bêdzie poprawa.Ma sk³ad zio³owy, wiêc nie ryzykujê tak jak przy loxonie.W sk³adzie jest te¿ olej rycynowy.Trza nyæ czerep po u¿yciu, bo przet³uszcza, chyba ¿e moge sobie pozwoliæ, to zostawiam nawet na noc i myjê nastêpnego dnia
__________________
magnez, belissa,witamina C, cynk,wierzbownica,pokrzyw a
Do wcierania: skrzyp,pokrzywa,sok z imbiru

Edytowane przez biannie
Czas edycji: 2014-10-22 o 20:10
biannie jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-10-24, 15:19   #2470
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez margo1974 Poka¿ wiadomo¶æ
Gaya
system bêdzie gotowy w grudniu, a mo¿e nawet w styczniu, ale ju¿ tu dziewczynom obieca³am, ¿e siê pochwalê. Obecna pogoda jest strasznie nieprzychylna mojej fryzurze, wiatr, wilgoæ w powietrzu potêguj± wra¿enie mizeroty na g³owie, dlatego JU¯ chcia³abym mieæ to cudo do dyspozycji. Och³odzenie pozwala jedynie na noszenie czapek i beretów bez wzbudzania sensacji.
A¿ siê bojê pochwaliæ, ale wygl±da na to, ¿e linienie powolu¶ku ustaje, wypada mi chyba oko³o 300 w³osów dziennie. Nie wiem czy to kozeradka (któr± u¿ywam od oko³o 2 tyg.) czy po prostu linienie po minoxidilu zaczyna samoistnie ustêpowaæ. Trzecie wyj¶cie, to Alpicort zatrzymuje w³osy na g³owie. To trzecie by nie by³o dobre, bo muszê go ju¿ odstawiaæ. W³osy mam wrêcz trochê przesuszone, skórê g³owy te¿, dlatego muszê kupiæ sobie jaki¶ szampon nawil¿aj±cy i tylko raz w tyg, u¿ywaæ nizoral.
Sailor moja m³odsza siostra ju¿ trzy tyg. temu zosta³a babci±, maluszek jest przecudny, Alan mu dali Grzeczny anio³ek, wcale im prawie nie p³acze. Powiem Ci, ¿e jak siê tak napatrzê, to czujê, ¿e sama bym chyba jeszcze chcia³a . Macierzyñstwo, to najpiêkniejsza rola w ¿yciu kobiety.
super Margo, nie chcê Ci zapeszaæ wiêc nie bêdê jeszcze gratulowaæ postêpu, ale mocno zaciskam kciuki, ¿eby z dnia na dzieñ by³o co raz lepiej
Niez³e kombo sobie zafundowa³a¶, wiêc doj¶æ do tego co Ci pomaga bêdzie ciê¿ko. Narazie wa¿ne, ¿e dzia³a.
I te¿ czekam na to cudo rokokoko :P

Takie maleñstwa s± do zjedzenia. Chocia¿ mnie dopiero ostatnio wziê³o bo wcze¶niej ¿adnego uroku nie dostrzega³am i wrêcz omija³am z daleka
Ja pewnie bêdê mia³a pecha i ma³y bêdzie mia³ mój charakterek. A ¿e od zawsze mia³am du¿o do powiedzenia, to pewnie dostanie mi siê


Cytat:
Napisane przez biannie Poka¿ wiadomo¶æ
Hahaha! u mie te¿ prawy

Ogólnie by³o ju¿ duu¿o lepiej ale znów jest pogorszenie...Mam nadziejê,¿e to chwilowe.U¿ywam od pewnego czasu t± wcierkê apteczn±, co ma w sk³adzie pilocarpini, resorecini , tinct Chinae, tinct Capsici itd, itp.W³osków mniej wypada,ale odrostu nie widzê.My¶lê ¿e w po³±czeniu z wierzbownic± bêdzie poprawa.Ma sk³ad zio³owy, wiêc nie ryzykujê tak jak przy loxonie.W sk³adzie jest te¿ olej rycynowy.Trza nyæ czerep po u¿yciu, bo przet³uszcza, chyba ¿e moge sobie pozwoliæ, to zostawiam nawet na noc i myjê nastêpnego dnia
to taka wcierka robiona na zamówienie w aptece?
tylko dermatolog mo¿e takie cudo przepisaæ, czy rodzinnego te¿ mo¿na poprosiæ? orientujesz siê mo¿e?

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2014-10-24 o 15:20
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-10-25, 10:13   #2471
bociek1709
Raczkowanie
 
Avatar bociek1709
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 303
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Pozdr.
__________________
Czarownicujaco dzis wygladam





Edytowane przez bociek1709
Czas edycji: 2014-10-29 o 18:16
bociek1709 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-27, 11:29   #2472
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Sailor na razie rzeczywi¶cie z dnia na dzieñ widzê poprawê, niestety nie wiem jak d³ugo ona potrwa, ale zak³ada³am, ¿e jak Yasmin ma zadzia³aæ to w³a¶nie teraz, wiec obstawiam, ¿e to w³a¶nie pigu³ki najbardziej zadzia³a³y na zatrzymanie wypadania. Na odrost najbardziej zadzia³a³a pianka regaine 5%, a na wysuszenie ³ojotoku zadzia³a³ Alpicort . Czas odstawiaæ steryd, bo ju¿ 2 miesi±ce go lejê na g³owê (wprawdzie bardzo oszczêdnie, bo od maja mam ci±gle jedn± butelkê i zu¿y³am tylko po³owê), ale boje siê co siê stanie po odstawieniu Alpicortu, mo¿e staæ siê wszystko. W³osy odrastaj± mi hurtem, nie pojedyncze antenki, tylko kêpki... Mam nadziejê, ¿e do koñca tego roku prze¶wity mi zarosn± i nie bêdê ¶wieci³a ludziom po oczach.
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-10-27, 14:14   #2473
czerwonapanienka
Zadomowienie
 
Avatar czerwonapanienka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomo¶ci: 1 033
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Jestem po miesi±cu przyjmowania tabletek anty Madinette, Radical przyjmujê ju¿ 3miesi±c, od 3tygodni wcieram kozieradkê i teraz do³±czy³am jeszcze Jantar, w³osy myjê szamponem Dermena, jako od¿ywkê u¿ywam Radical i ostatnio zauwa¿y³am, ¿e w³osy naprawdê mniej lec±. Odp³yw w wannie w koñcu nie jest zapchany, a szczotki nie muszê opró¿niaæ z w³osów po ka¿dym czesaniu. Co zadzia³a³o? Nie wiem ale chyba najbardziej pomog³a mi zmiana tabletek anty
__________________
15.08.2015
czerwonapanienka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-10-27, 21:58   #2474
rocknroll
Raczkowanie
 
Avatar rocknroll
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 287
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Po do¶æ d³ugotrwa³ym anonimowym podczytywaniu w±tku postanowi³am, ¿e skrobnê tu parê s³ów, mo¿e kto¶ bêdzie w stanie mi pomóc Tak wiêc: witajcie! Jak wiêkszo¶æ z Was tutaj zapewne mam problem z wypadaniem w³osów ( i to ju¿ od kilku lat... a obecnie mam 19). Naczyta³am siê w tym w±tku duu¿o, i mam taki mêtlik w g³owie od tego wszystkiego, ¿e a¿ nie wiem za co siê zabieraæ Ale mo¿e zacznê konkretnie i od pocz±tku.

Tak jak wspomnia³am, mam 19 lat, i od jaki¶ 3-4 lat dosyæ intensywnie wypadaj± mi w³osy. Widaæ to w szczególno¶ci podczas mycia w³osów i rozpuszczania ich po ca³ym dniu Naprawdê, nie jest dobrze. Do niedawna to bagatelizowa³am, ale ostatnio zaczynam siê martwiæ coraz bardziej. Mam ju¿ dosyæ widoczne zakola (bliscy twierdz±, ¿e to ''po tacie'' - no nie wiem czy to ma a¿ taki zwi±zek... ) i widoczne przerzedzenie po bokach g³owy i na czubku, a mniej wiêcej na potylicy i szyji jestem stosunkowo 'zaro¶niêta' (co w sumie wskazywa³oby na ³ysienie androgenowe, chyba?). Niedawno tak sama dla siebie zrobi³am sobie badania krwi - z tych odbiegaj±cych od normy to za niskie p³ytki krwi, podwy¿szone OB, za niskie zelazo (47), TSH 6,73 (to chyba sporo za wysokie?), FT3 3,84 a FT4 14,98. Oprócz tego zrobi³am usg tarczycy, które nic nie wykaza³o, ale Pani± która mnie bada³a zaniepokoi³o trochê moje TSH. Wiem, powinnam i¶æ do endokrynologa, ale dla mnie lekarze to jest juz ostateczno¶æ, a niewiele z objawów typowych dla niedoczynno¶ci siê u mnie pojawi³o, wiêc w±tpiê ¿eby to by³o g³ówn± przyczyn±. (profilaktycznie biorê od pewnego czasu jod z wapniem). Wracaj±c do w³osów, oprócz wypadania dosyæ mocno przet³uszcza mi siê skóra g³owy - wymaga³aby codziennego mycia, ale moje suche na d³ugo¶ci, porowate, wypadaj±ce bardzo przy myciu cieniutkie k³aczki na pewno by nie by³y zadowolone Jeszcze jakby tego by³o ma³o, ostatnio skóra g³owy mnie bardziej swêdzi, czasem wrêcz piecze, i miejscami pojawiaj± sie ma³e strupki... Nie wiem ju¿ co robiæ, pewnie powinnam siê poddaæ i pój¶æ jednak do lekarza? W domu wypróbowa³am ju¿ masê wcierek, tabletek etc, wiec to odpada. Je¶li ktokolwiek z Was da³ radê przeczytaæ te moje wypociny to bardzo dziêkujê i proszê o wszelkie porady. Je¶li powinnam i¶æ do lekarza, to czy kto¶ móg³by mi poleciæ specjalistê w tej dziedzinie w stolicy? (dermatologa? trychologa?) (przeszukiwa³am forum ale Wy macie ju¿ bardziej skonkretyzowane problemy, a ja chcia³abym kogo¶ kto poprowadzi mnie bardziej od zera - mo¿e byæ prywatnie). A, i je¶li ma to jakie¶ znaczenie, mam umiarkowany tr±dzik, raczej zaskórnikowy.

Proszê o podpowiedzi i dziêkujê z góry jeszcze raz!
__________________
rocknroll jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-10-28, 07:30   #2475
Fell
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomo¶ci: 510
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Nie ma co siê leczyæ na w³asn± rêkê, zw³aszcza ¿e efektów od paru lat brak a wyniki s± niepokoj±ce... Tak samo, nie probuj diagnozowac siê sama, czêsto z jakiej¶ choroby mamy tylko czê¶æ objawów co niczego nie wyklucza. Spisz sobie wszystkie dolegliwo¶ci ¿eby¶ niczego nie zapomnia³a i pêd¼ do lekarza. Szkoda w³osów, stresu i przede wszystkim zdrowia!

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Fell jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-10-28, 10:21   #2476
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

rockenroll
dlaczego wzbraniasz siê przed lekarzem, ewidentnie masz niedoczynno¶æ tarczycy, w Twoim wieku TSH powinno wynie¶æ nie wiêcej ni¿ 2, a tak idealnie to nawet 1 - 1,5. Jak wygl±da Twoja waga? Nie przybierasz na niej ani troszkê? Nie odczuwasz zimna? Nie czujesz siê ospa³a i zmêczona? Ja te¿ mam niedoczynno¶æ i jestem chuda jak kostucha niemal. Powiem Ci tylko tyle, ¿e gdyby¶ uda³a siê od razu do endokrynologa, mog³oby siê okazaæ, ¿e ju¿ dawno by¶ zapomnia³a o problemach z w³osami, bo to jedno z pierwszych badañ jakie siê robi kobiecie, której wypadaj± w³osy.
Powinna¶ te¿ uzupe³niæ ¿elazo, najlepiej siê wch³ania gdy jest przyjmowane wraz z witamin± C/
Kolejna sprawa to taka, ¿e dermatolog te¿ Ciê nie ominie, bardzo mo¿liwe, ¿e masz ³ojotokowe zapalenie skóry na które pomaga Alpicort, ale to ju¿ lekarz zadecyduje co Ci jest i jakie leczenie zastosowaæ.
Nie pojmujê jak mo¿na uwa¿aæ lekarza za ostateczno¶æ, czytasz nas, to wiesz, ze badamy i konsultujemy wszystko co nam siê nie podoba w wynikach. Szukamy sposobów by przebadano nas na oddziale endokrynologicznym, nawet jak nasze wyniki nie odbiegaj± tak bardzo od normy jak Twoje.

Wczoraj by³am u dermatologa, ju¿ wiem dlaczego nie ³±czy siê Alpicortu z minoxidilem. Po prostu jeden z drugim siê znosi. Jeden (Alpi) obkurcza naczynia krwiono¶ne, a drugi (minox) je rozszerza.
Dlatego jak odstawiê alpi dzia³anie minoxa bêdzie jeszcze bardziej widoczne . Bo¿esz chyba afro mi wyro¶nie .
Dzi¶ na kafeterii przeczyta³am wpis dziewczyny z ³ysieniem plackowatym, pomóg³ jej na odrost w³osów Pantovigar (który ³ykam od wrze¶nia), mo¿liwe, ¿e i on tak mi pomóg³. Dermatolog te¿ powiedzia³, ¿e regaine jest jednak lepszy od loxonu.

Sailor, Ty ju¿ pewnie gotowa do nowej roli, trzymam za Ciebie kciuki, za to by poród poszed³ g³adko, bez ¿adnych komplikacji, by synek by³ zdrowy i ¶liczny i by spadek estradiolu nie odbi³ siê za bardzo na w³oskach.
Acha dziewczyny, jakie suple najlepiej ³ykaæ by po porodzie nie sypa³y siê a¿ tak bardzo? Mojej siostry synowej ju¿ siê sypi± (a ma³y ma 3 tyg), chcia³abym jej co¶ poradziæ ale nie wiem co.
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-10-28, 12:52   #2477
rocknroll
Raczkowanie
 
Avatar rocknroll
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 287
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez margo1974 Poka¿ wiadomo¶æ
rockenroll
dlaczego wzbraniasz siê przed lekarzem, ewidentnie masz niedoczynno¶æ tarczycy, w Twoim wieku TSH powinno wynie¶æ nie wiêcej ni¿ 2, a tak idealnie to nawet 1 - 1,5. Jak wygl±da Twoja waga? Nie przybierasz na niej ani troszkê? Nie odczuwasz zimna? Nie czujesz siê ospa³a i zmêczona? Ja te¿ mam niedoczynno¶æ i jestem chuda jak kostucha niemal. Powiem Ci tylko tyle, ¿e gdyby¶ uda³a siê od razu do endokrynologa, mog³oby siê okazaæ, ¿e ju¿ dawno by¶ zapomnia³a o problemach z w³osami, bo to jedno z pierwszych badañ jakie siê robi kobiecie, której wypadaj± w³osy.
Powinna¶ te¿ uzupe³niæ ¿elazo, najlepiej siê wch³ania gdy jest przyjmowane wraz z witamin± C/
Kolejna sprawa to taka, ¿e dermatolog te¿ Ciê nie ominie, bardzo mo¿liwe, ¿e masz ³ojotokowe zapalenie skóry na które pomaga Alpicort, ale to ju¿ lekarz zadecyduje co Ci jest i jakie leczenie zastosowaæ.
Nie pojmujê jak mo¿na uwa¿aæ lekarza za ostateczno¶æ, czytasz nas, to wiesz, ze badamy i konsultujemy wszystko co nam siê nie podoba w wynikach. Szukamy sposobów by przebadano nas na oddziale endokrynologicznym, nawet jak nasze wyniki nie odbiegaj± tak bardzo od normy
Dziêkujê Ci bardzo za odpowied¼!
Moja niechêæ do lekarzy bierze siê z przykrych do¶wiadczeñ jakie mia³am w dzieciñstwie, mia³am problemy laryngologiczne i odsy³ano mnie od jednego niekompetentego lekarza do drugiego, oczywi¶cie antybiotykow i innych chemikaliow na³yka³am siê wiêcej niz niejeden dorosly w ciagu calego zycia. Ale to juz inny temat
Moja waga od paru lat utrzymuje sie na raczej stalym poziomie (180 cm/ 75-77 kg). Wlasnie jedynym takim objawem ktory moglabym powiazac z tarczyca to przewlekle zmêczenie, ale tez sama sie do tego po czesci przyczyniam, bo czesto spiê mniej niz siê powinno.
W takim razie polecilabys mi pojsc rownolegle do dermo i endo? Czy dermo na poczatek wystarczy?
Ponawiam moja prosbe polecenia mi kogos konkretnego w Wawie, mam wrazenie ze na forach i w internecie wiekszosc pochlebnych opinii to reklama...

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Edytowane przez rocknroll
Czas edycji: 2014-10-28 o 12:54
rocknroll jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-10-28, 13:07   #2478
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez rocknroll Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê Ci bardzo za odpowied¼!
Moja niechêæ do lekarzy bierze siê z przykrych do¶wiadczeñ jakie mia³am w dzieciñstwie, mia³am problemy laryngologiczne i odsy³ano mnie od jednego niekompetentego lekarza do drugiego, oczywi¶cie antybiotykow i innych chemikaliow na³yka³am siê wiêcej niz niejeden dorosly w ciagu calego zycia. Ale to juz inny temat
Moja waga od paru lat utrzymuje sie na raczej stalym poziomie (180 cm/ 75-77 kg). Wlasnie jedynym takim objawem ktory moglabym powiazac z tarczyca to przewlekle zmêczenie, ale tez sama sie do tego po czesci przyczyniam, bo czesto spiê mniej niz siê powinno.
W takim razie polecilabys mi pojsc rownolegle do dermo i endo? Czy dermo na poczatek wystarczy?
Ponawiam moja prosbe polecenia mi kogos konkretnego w Wawie, mam wrazenie ze na forach i w internecie wiekszosc pochlebnych opinii to reklama...

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja na Twoim miejscu jak najszybciej uda³abym siê do endokrynologa z tarczyc±. Z ni± nie ma ¿artów. Ale je¶li masz problemy ze skór± g³owy to sama z tym sobie raczej nie poradzisz, a ju¿ na pewno nie szybko. Ja Ci nikogo konkretnego nie polecê, nie jestem z Wawy i leczê siê u lekarzy w pobli¿u mojej miejscowo¶ci (Zielona Góra i Wroc³aw). Musisz zaufaæ lekarzom, bo problemy z którymi siê zmagasz same nie ust±pi± (my¶lê, ¿e jedynie sama mo¿esz podnie¶æ ¿elazo). Poszukaj opinii na temat lekarzy w necie, ale Twój przypadek nie wygl±da na szczególnie zagadkowy i ka¿dy lekarz endokrynolog dostrze¿e problem i postawi trafn± diagnozê, no i oczywi¶cie wprowadzi odpowiednie leczenie... I nie czekaj z tym, zacznij najlepiej jeszcze dzi¶ poszukiwañ lekarza do którego dostaniesz siê do¶æ szybko.
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-10-29, 00:26   #2479
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez margo1974 Poka¿ wiadomo¶æ
rockenroll

Sailor, Ty ju¿ pewnie gotowa do nowej roli, trzymam za Ciebie kciuki, za to by poród poszed³ g³adko, bez ¿adnych komplikacji, by synek by³ zdrowy i ¶liczny i by spadek estradiolu nie odbi³ siê za bardzo na w³oskach.
Acha dziewczyny, jakie suple najlepiej ³ykaæ by po porodzie nie sypa³y siê a¿ tak bardzo? Mojej siostry synowej ju¿ siê sypi± (a ma³y ma 3 tyg), chcia³abym jej co¶ poradziæ ale nie wiem co.
Ja ju¿ gotowa jestem, ale ma³y nie chce wyj¶æ. Ostatnio lekarz mówi³, ¿e szybciej bêdzie, a dzisiaj na wizycie ¿e jednak chyba nie, niepotrzebnie siê tylko nakrêca³am za to zbada³ mnie tak, ¿e jego palce (za przeproszeniem - mam nadzieje ¿e nie ma zbyt wra¿liwych osób na sali) poczu³am niemal w gardle i wraca³am do samochodu okrakiem.
Jestem ju¿ tak wymêczona tym wszystkim, ¿e chêtnie bym wystawi³a nakaz eksmisji

Margo, to zale¿y czy karmi piersi±. Jak tak, to dupa trochê, bo faszerowaæ siê nie mo¿e. Jedynie pozostaje braæ witaminy prenatalne - wiêkszo¶æ jest przeznaczona równie¿ w okresie karmienia. Ogólnie, to jak we wszystkim tutaj te¿ siê niez³y biznes krêci, ale jest kilka godnych uwagi i mo¿na siê podreperowaæ troszkê.

Jak nie karmi ju¿, to wybór ma nieograniczony w zasadzie. Jest Asystor Hair, Solgar 'w³osy, skóra, paznokcie' (czy jako¶ tak siê to nazywa) inne preparaty na bazie krzemu, albo to co Gosia bra³a/bierze do¶æ d³ugo - z takich typowych, skierowanych na w³osy. Jest jeszcze multi kompleks Formu³a VM 75, który jest polecany przy niedoborach http://www.solgar.pl/produkty/witami...-kaps-roslinne, ewentualnie spirulina czy chlorella . Innych nigdy nie bra³am, a z tych co dziewczyny jeszcze poleca³y tutaj nazw nie pamiêtam.
+ jaka¶ wcierka, choæby Jantar i/lub maska wax? To zale¿y jak bardzo jest zorganizowana jako m³oda mama. Przy wcierkach g³owê myæ trzeba czê¶ciej, jak nie codziennie - to jest minus przy ma³ym cz³owieczku. Wax'a na³o¿y dwa razy w tygodniu max, pochodzi po domu i zmyje.

Chocia¿ i tak wszystkie tu wiemy, co ma decyduj±cy wp³yw na taki stan. Nie wiem czy nie trzeba tego po prostu przecierpieæ :/

Ja na pewno bêdê powtarzaæ kuracjê z Formu³± VM 75 - pierwszy miesi±c po dwie kapsu³ki i kolejne dwa miesi±ce ju¿ po jednej. Mam nadzieje, ¿e i teraz mnie nie zawiedzie. No i reszta zostanie po staremu - ale to ju¿ pod wiadomym kontem. Jedynie z nowych rzeczy bêdê zg³êbiaæ tajniki D-chiro inozytol'u. Bardzo chcia³abym dostaæ ten suplement w swoje rêce.


Co do spiruliny i przy okazji tematu wch³aniania czyta³am ostatnio wywody jakiego¶ profesora, i taka o to ciekawostka, dla lubi±cych glony:

'Mo¿na zwiêkszyæ przyswajanie biopierwiastków zarówno z jedzenia jak i tabletek poprzez dodatek odpowiednich aminokwasów. 10 lat temu lecz±c dzieci na niedobory wapnia, magnezu i cynku, odkry³am, ¿e przyswajanie tych pierwiastków wzrasta o oko³o 50%, gdy s± przyjmowane ze Spirulin±'

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2014-10-29 o 01:07
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-29, 07:56   #2480
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
Ja ju¿ gotowa jestem, ale ma³y nie chce wyj¶æ. Ostatnio lekarz mówi³, ¿e szybciej bêdzie, a dzisiaj na wizycie ¿e jednak chyba nie, niepotrzebnie siê tylko nakrêca³am za to zbada³ mnie tak, ¿e jego palce (za przeproszeniem - mam nadzieje ¿e nie ma zbyt wra¿liwych osób na sali) poczu³am niemal w gardle i wraca³am do samochodu okrakiem.
Jestem ju¿ tak wymêczona tym wszystkim, ¿e chêtnie bym wystawi³a nakaz eksmisji

Margo, to zale¿y czy karmi piersi±. Jak tak, to dupa trochê, bo faszerowaæ siê nie mo¿e. Jedynie pozostaje braæ witaminy prenatalne - wiêkszo¶æ jest przeznaczona równie¿ w okresie karmienia. Ogólnie, to jak we wszystkim tutaj te¿ siê niez³y biznes krêci, ale jest kilka godnych uwagi i mo¿na siê podreperowaæ troszkê.

Jak nie karmi ju¿, to wybór ma nieograniczony w zasadzie. Jest Asystor Hair, Solgar 'w³osy, skóra, paznokcie' (czy jako¶ tak siê to nazywa) inne preparaty na bazie krzemu, albo to co Gosia bra³a/bierze do¶æ d³ugo - z takich typowych, skierowanych na w³osy. Jest jeszcze multi kompleks Formu³a VM 75, który jest polecany przy niedoborach http://www.solgar.pl/produkty/witami...-kaps-roslinne, ewentualnie spirulina czy chlorella . Innych nigdy nie bra³am, a z tych co dziewczyny jeszcze poleca³y tutaj nazw nie pamiêtam.
+ jaka¶ wcierka, choæby Jantar i/lub maska wax? To zale¿y jak bardzo jest zorganizowana jako m³oda mama. Przy wcierkach g³owê myæ trzeba czê¶ciej, jak nie codziennie - to jest minus przy ma³ym cz³owieczku. Wax'a na³o¿y dwa razy w tygodniu max, pochodzi po domu i zmyje.

Chocia¿ i tak wszystkie tu wiemy, co ma decyduj±cy wp³yw na taki stan. Nie wiem czy nie trzeba tego po prostu przecierpieæ :/

Ja na pewno bêdê powtarzaæ kuracjê z Formu³± VM 75 - pierwszy miesi±c po dwie kapsu³ki i kolejne dwa miesi±ce ju¿ po jednej. Mam nadzieje, ¿e i teraz mnie nie zawiedzie. No i reszta zostanie po staremu - ale to ju¿ pod wiadomym kontem. Jedynie z nowych rzeczy bêdê zg³êbiaæ tajniki D-chiro inozytol'u. Bardzo chcia³abym dostaæ ten suplement w swoje rêce.


Co do spiruliny i przy okazji tematu wch³aniania czyta³am ostatnio wywody jakiego¶ profesora, i taka o to ciekawostka, dla lubi±cych glony:

'Mo¿na zwiêkszyæ przyswajanie biopierwiastków zarówno z jedzenia jak i tabletek poprzez dodatek odpowiednich aminokwasów. 10 lat temu lecz±c dzieci na niedobory wapnia, magnezu i cynku, odkry³am, ¿e przyswajanie tych pierwiastków wzrasta o oko³o 50%, gdy s± przyjmowane ze Spirulin±'
Sailor, muszê Ciê zganiæ W porze, o której piszesz posty masz spaæ! Wykorzystaæ ten czas kiedy mo¿esz. Pó¼niej bêdzie kiepsko z mo¿liwo¶ci± snu. Chyba, ¿e bêdziesz mia³a "Model ¶piacy" (niestety, moi faceci nie spali przez pierwsze dwa lata swojego ¿ycia).
B±d¼ spakowana i gotowa, ale siê nie nakrêcaj (fajnie siê pisze ). Czekaj na sygna³, ale nie daj siê po³o¿yæ na patologii ci±¿y!Wtedy mo¿esz osi±gn±æ wielkiego do³a przebywaj±c z kobietami, które tam le¿± po kilka miesiêcy, które uracz± Ciê "opowie¶ciami z ¿ycia wziêtymi". Je¼dzij nawet codziennie na KTG, ale patologia ci±¿y nie!
Wszyscy trzymamy kciuki za Ciebie i maleñstwo, bêdzie dobrze .

Margo, trzy tygodnie po porodzie to nie jest jeszcze "wypad hormonalny", on zaczyna siê ok. trzy miesi±ce po rozwi±zaniu.
Co do Alpicortu, "schod¼" z niego wolno, to nie bêdziesz mia³a przykrych niespodzianek. Mimo, ¿e steryd, ja mam bardzo dobre wspomnienia z jego stosowania. Gdyby by³a taka potrzeba (odpukaæ!!!), na pewno po niego siêgnê.
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-10-29, 12:47   #2481
elsa_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Mi te¿ w³osy wypadaj± ostatnio coraz bardziej kurcze zastanawiam siê nad jak±¶ dro¿sz± kuracj±…ale trochê boje siê zaryzykowaæ. Mo¿e która¶ z was s³ysza³a o czyms takim jak colostrum i jego dzia³aniu na w³osy? Znalazlam tak± kuracjê w necie, jest sporo dobrych opinii ale wiecie jak to jest z tymi opiniami…
elsa_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-10-29, 14:11   #2482
jagodowa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomo¶ci: 19
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Ja s³ysza³am moja bacia bierze tabletki z tym na odporno¶æ, wiec mo¿e i na w³osy pomog±?
jagodowa22 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-10-29, 17:42   #2483
czerwonapanienka
Zadomowienie
 
Avatar czerwonapanienka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomo¶ci: 1 033
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Rozpoczê³am 4miesi±c kuracji Revalidem i od grudnia zamierzam przerzuciæ siê na Vitapil (nawet ju¿ go kupi³am). Czy pomiêdzy jednymi, a drugimi tabletkami dobrze jest zrobiæ przerwê czy mo¿na je braæ jedne po drugich?
__________________
15.08.2015
czerwonapanienka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-10-29, 22:05   #2484
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Anna07_07 Poka¿ wiadomo¶æ
Sailor, muszê Ciê zganiæ W porze, o której piszesz posty masz spaæ! Wykorzystaæ ten czas kiedy mo¿esz. Pó¼niej bêdzie kiepsko z mo¿liwo¶ci± snu. Chyba, ¿e bêdziesz mia³a "Model ¶piacy" (niestety, moi faceci nie spali przez pierwsze dwa lata swojego ¿ycia).
B±d¼ spakowana i gotowa, ale siê nie nakrêcaj (fajnie siê pisze ). Czekaj na sygna³, ale nie daj siê po³o¿yæ na patologii ci±¿y!Wtedy mo¿esz osi±gn±æ wielkiego do³a przebywaj±c z kobietami, które tam le¿± po kilka miesiêcy, które uracz± Ciê "opowie¶ciami z ¿ycia wziêtymi". Je¼dzij nawet codziennie na KTG, ale patologia ci±¿y nie!
Wszyscy trzymamy kciuki za Ciebie i maleñstwo, bêdzie dobrze .
Anna, mam bezsenne noce od chyba 2 tygodni ... zasypiam bardzo pó¼no - ostatnio parê razy ko³o 6 rano uda³o mi siê kimn±æ, ale te¿ pó¼niej nie ¶piê zbyt d³ugo. 4-5h i siê budzê. Pó¼niej przez ca³y dzieñ na nogach. Te¿ mnie to wkurza, ale takie le¿enie na si³ê, bo mo¿e jednak zasnê jest jeszcze bardziej frustruj±ce.


Cytat:
Napisane przez Anna07_07 Poka¿ wiadomo¶æ
Margo, trzy tygodnie po porodzie to nie jest jeszcze "wypad hormonalny", on zaczyna siê ok. trzy miesi±ce po rozwi±zaniu.
Na pewno? dlaczego akurat mówi siê zawsze, ¿e po 3 miesi±cach? jakby siê tak g³êbiej zastanowiæ, to je¶li by³yby to braki witaminowe, to powinny siê uwidoczniæ ju¿ w ci±¿y, a na pewno w III trymestrze, gdzie dziecko zaczyna szybko przybieraæ. A jednak w³osy wtedy maj± siê najlepiej.
Z drugiej strony estrogeny zaczynaj± spadaæ praktycznie zaraz po porodzie (tzn tak czyta³am), skok prolaktyny do kompletu ...

Ale sama jestem ciekawa jak to do koñca jest. U mnie bardziej wra¿liwa na ka¿de zmiany jest cera, wiêc jak co¶ siê ma zacz±æ dziaæ to na twarzy szybko to zauwa¿ê. No tak my¶lê w ka¿dym razie.

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2014-10-29 o 22:16
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-10-29, 23:44   #2485
Blackbejbe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Athlone / Irlandia
Wiadomo¶ci: 655
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Sailor - u mnie wypad po pierwszym dziecku zaczol sie okolo 5 miesiecy po porodzie i byl tak mocny ze musialam zgolic leb i nosic peruke ale wszystko odroslo fiuuuuuuu . Po drugiem dziecku i ( ostatnim !) never ever ! wlosy zaczely leciec juz na samym poczatku ciazy strasznie i to utrzymywalo sie az do rozwiazania wlosy wogole nie przestaly wypadac ale doslownie pare dni po porodzie przestaly sie sypac i zgestnialy fajnie ze az zaczelam zapuszczac ale nie cieszylam sie zbyt dlugo bo chyba 4 miesiace i znowu koszmar wrocil Dzieki Bogu trwal tylko 2 miechy wiec przetrwalam ale byl na tyle dosc mocny ze stracilam caly odrost i musialam mocno skrocic wlosy od zapiecia stanika az na boba i dalej wypadaja ale nie az tak duzo. Wiec na to nie ma reguly , mojej kolezance wlos z glowy nie spadl po porodzie a karmila piersia ponad rok......ba! jeszcze ma lepsze niz przed dzieckiem .
__________________
WEWNÊTRZNIE :
- olej lniany
- olej z pestek dyni
- reszta dojdzie

ZEWNÊTRZNIE :
- olej z pestek dyni
- olej musztardowy z papryczka
- szampon cebulowy

- i tutaj te¿ bêdzie wiêcej


== ODZYSKAÆ W£OSISKA==



Edytowane przez Blackbejbe
Czas edycji: 2014-10-29 o 23:46
Blackbejbe jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-10-30, 09:26   #2486
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
Anna, mam bezsenne noce od chyba 2 tygodni ... zasypiam bardzo pó¼no - ostatnio parê razy ko³o 6 rano uda³o mi siê kimn±æ, ale te¿ pó¼niej nie ¶piê zbyt d³ugo. 4-5h i siê budzê. Pó¼niej przez ca³y dzieñ na nogach. Te¿ mnie to wkurza, ale takie le¿enie na si³ê, bo mo¿e jednak zasnê jest jeszcze bardziej frustruj±ce.




Na pewno? dlaczego akurat mówi siê zawsze, ¿e po 3 miesi±cach? jakby siê tak g³êbiej zastanowiæ, to je¶li by³yby to braki witaminowe, to powinny siê uwidoczniæ ju¿ w ci±¿y, a na pewno w III trymestrze, gdzie dziecko zaczyna szybko przybieraæ. A jednak w³osy wtedy maj± siê najlepiej.
Z drugiej strony estrogeny zaczynaj± spadaæ praktycznie zaraz po porodzie (tzn tak czyta³am), skok prolaktyny do kompletu ...

Ale sama jestem ciekawa jak to do koñca jest. U mnie bardziej wra¿liwa na ka¿de zmiany jest cera, wiêc jak co¶ siê ma zacz±æ dziaæ to na twarzy szybko to zauwa¿ê. No tak my¶lê w ka¿dym razie.
Ja w ci±¿y mia³am suuuper w³osy Po urodzeniu dzwoni±ce przyjació³ki zawsze na koniec rozmowy pyta³y , czy ju¿ wypadaj± mi w³osy. Zawsze mówi³am, ¿e nie. Nasta³ 3 miesi±c po porodzie - w³osy ruszy³y. Mia³am wtedy d³ugie, dobrze za ³opatki. Zaczyta³am od podciêæ - 5, 10 ... W³osy lecia³y. Mia³am takie uczucie, ¿e jak tylko poruszê g³ow±, to w³osy mi siê zsuwaj± z g³owy Szampony Vichy, wcierki apteczne, ...rzepa Nic. Taka by³a ze mnie Ulizana Goplana. W koñcu nie wytrzyma³am i ¶ciê³am na zapa³kê.
Jak starszy syn mia³ dwa lata zasz³am ponownie w ci±¿ê - w³osy w ci±¿y super - po³ysk, blask,sta³y siê grubsze i gê¶ciejsze. Postanowi³am zapu¶ciæ. Równo trzy miesi±ce po porodzie zaczê³y lecieæ ...
Ruszy³am do akcji w³osowej natychmiast - dobry dermatolog, wcierki ró¿niste, szampony, suplementy.
Nie wiem czy karmienie ma a¿ taki wp³yw na w³osy. Starszego syna karmi³am krócej, a w³osy lecia³y mi jeszcze d³ugo po zakoñczeniu karmienia, m³odszego karmi³am maaaasakrycznie d³ugo a w³osy przesta³y lecieæ znacznie szybciej.
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-10-30, 14:11   #2487
kolamara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 228
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Witajcie

Zrobi³am sobie wczoraj badania krwi (5dc.) - zaczê³am 2 miesi±c bez tabsów.
No i zonk. testosteron mam w normie - jest do 72 a ja mam 53 za to estradiol mam tragiczny 30 przy normie do 160. Poza tym TSH 1,2 - bojê siê nadczynno¶ci, bo od pewnego czasu mi systemtycznie spada a moja norma to ok.2,2. Prolaktyna w ¶rodku normy, cukier 76 przy normie 70-99.

No i jestem w doopie, bo niby testo mam w normie teraz (spodziewam siê, ze to yasmin go tak zbi³) ale w³osy z dnia na dzieñ leca coraz bardziej, pewnie przez spadek estro tak drastyczny. Mia³am czekaæ na wizytê do endokrynologa, ale nie wytrzymam - dzi¶ ³ykne znowu yasmin, bo idzie to w strasznym tepie - co mycie wypada wiêcej, a mo¿e niepotrzbnie odstawia³am tabsy, bo na mój testo jasmin zadzia³a³ super - jak rbi³am badania w kilkudniowej przerwie gdy skoñczy³am bonadeê i chcia³am przej¶c na inne tabsy, to testo wyszed³ mi 2,6 przy normie do 1,9 wiêc nie mo¿e to byc przypadek, ¿e teraz po ponad miesiacu niebrania Yasminu on jest ³adnie w normie. Co z tego jak k³aki maj± to gdzie¶.

Mia³am zbadac andstendion, ale kosztuje a¿ 50 z³ i sobie darowa³am. Wracam do tabósw z podkulonym ogonem.... Nie mam si³y testowaæ jak sobie poradze bez tabsów, bo to nie ma racji bytu w obencym stanioe gdzie mam pare k³aków na krzy¿ i wypadanie sie rozkrêca...
__________________
wewnêtrznie: Oenobiol revitalisant, cynk, siemiê lniane

zewnêtrznie: szampon Paraderm, Pirolam, kozieradka
kolamara jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-10-30, 16:31   #2488
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez kolamara Poka¿ wiadomo¶æ
Witajcie

Zrobi³am sobie wczoraj badania krwi (5dc.) - zaczê³am 2 miesi±c bez tabsów.
No i zonk. testosteron mam w normie - jest do 72 a ja mam 53 za to estradiol mam tragiczny 30 przy normie do 160. Poza tym TSH 1,2 - bojê siê nadczynno¶ci, bo od pewnego czasu mi systemtycznie spada a moja norma to ok.2,2. Prolaktyna w ¶rodku normy, cukier 76 przy normie 70-99.

No i jestem w doopie, bo niby testo mam w normie teraz (spodziewam siê, ze to yasmin go tak zbi³) ale w³osy z dnia na dzieñ leca coraz bardziej, pewnie przez spadek estro tak drastyczny. Mia³am czekaæ na wizytê do endokrynologa, ale nie wytrzymam - dzi¶ ³ykne znowu yasmin, bo idzie to w strasznym tepie - co mycie wypada wiêcej, a mo¿e niepotrzbnie odstawia³am tabsy, bo na mój testo jasmin zadzia³a³ super - jak rbi³am badania w kilkudniowej przerwie gdy skoñczy³am bonadeê i chcia³am przej¶c na inne tabsy, to testo wyszed³ mi 2,6 przy normie do 1,9 wiêc nie mo¿e to byc przypadek, ¿e teraz po ponad miesiacu niebrania Yasminu on jest ³adnie w normie. Co z tego jak k³aki maj± to gdzie¶.

Mia³am zbadac andstendion, ale kosztuje a¿ 50 z³ i sobie darowa³am. Wracam do tabósw z podkulonym ogonem.... Nie mam si³y testowaæ jak sobie poradze bez tabsów, bo to nie ma racji bytu w obencym stanioe gdzie mam pare k³aków na krzy¿ i wypadanie sie rozkrêca...
Kolamara, a jak skóra g³owy?
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-10-30, 16:35   #2489
kolamara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 228
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Anna dalej do doopy. Mam mniej ³upie¿u, ale nadal jest, g³owa czasem lekko swêdzi - na pewno skora nie jest w dobrym stanie ale nawet Zoxidermu boje siê teraz stosowæ, bo k³aki lec± coraz bardziej. Nie stosuje te¿ p³ukanki z octem bo mam dramatycznie wysuszone w³osy...

Ech... nic tylko wyæ...
__________________
wewnêtrznie: Oenobiol revitalisant, cynk, siemiê lniane

zewnêtrznie: szampon Paraderm, Pirolam, kozieradka
kolamara jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-10-30, 20:18   #2490
mosia07
Raczkowanie
 
Avatar mosia07
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 469
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Ostatnio zauwaz³am ze swêdzi mnie skóra g³owy + ³ojotok + zbyt wysoki testosteron. Endokrynolog dopiero w styczniu, radzicie powtórzyæ te¶cia i udaæ sie do dermatologa po co¶ na ten ¶wi±d? Bo kurcze to te¼ moze mieæ jaki¶ zwi±zek z wypadaniem. zauwazy³am ze po odstawieniu mleka skóra jakby siê trochê uspokoi³a. Ale co do w³osów to wci±z tragedia. Jaki szampon przy ³ojotku i ¶wi±dzie polecacie?

Tak w ogóle to zauwazy³am u siebie cos dziwnego, od maja mniej wiêcej miewam takie ataki ¶wi±du na ca³ym ciele, oczywi¶cie nie jednocze¶nie ale miejscowo. Po chwili drapania wyskakuj± mi b±ble, takie skupisko b±bli, ¶wi±d ustaje a b±ble po jakis 10 minutach schodz±. Dosyæ dziwne co? Jeszcze mi jakiej¶ alergii do szczêscia brakuje
__________________
ksi±¿ki na wymianê

mosia07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:22.