Wzrost wagi a intensywna jazda na rowerze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-05-10, 08:05   #1
priimrose
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 52

Wzrost wagi a intensywna jazda na rowerze


Cześć wam.
Nigdy nie miałam problemu z wagą i mogłam jeść co chce i waga nigdy nie była dla mnie problemem. Mam 166cm wzrostu i przeważnie waga utrzymywała mi się w granicach 50-56kg. Najwięcej ile zobaczyłam na wadze to 58. Jednak od końca kwietnia na studiach zaczęłam sobie dorabiać jako kurier rowerowy i aktualnie zrobiłam już około 100km w ciągu tego miesiąca a mamy dopiero początek maja no i oczywiście jeżdżę z ciężkim dużym plecakiem.

Nie mam wagi w domu bo odzwyczaiłam się od ważenia i nie przykładam już uwagi co do wagi bo kilka lat temu przez to wplątałam się w zaburzenia odżywiania. Ale wczoraj byłam u rodziny i tam była waga, zważyłam się niestety pod wieczór i jestem dodatkowo przed okresem, właściwie już dzisiaj mi wypada i waga pokazała 60. Trochę mnie to przeraziło bo jeszcze 6 z przodu nie widziałam, myślałam że będę ważyć tak z 55. Wiem, że nie powinnam się ważyć wieczorem ale akurat wtedy miałam okazję.

Myślicie, że to przez zmianę trybu życia taka zmiana? Sama nie wiem, nie czuję się jakaś gruba ale jakoś wpędza mnie w niepokój i kompleksy ta szóstka z przodu. Dodam, że od tego czasu mam duży apetyt i potrafię zjeść dwa obiady:/
Boję się, że waga będzie dalej rosnąć i zrobię się taka "wielka" nie w tym sensie, że jakieś boczki tylko ogólnie tak objętościowo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
priimrose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-11, 18:08   #2
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Wzrost wagi a intensywna jazda na rowerze

Myślę , że wzrost wagi prędzej jest spowodowany przez jedzenie dwóch obiadów niż jeżdzenie na rowerze.
Jeśli ktoś zaczyna uprawiac jakas aktywnosc fizyczną to na pewno wzrasta zapotrzebowanie , a co za tym idzie apetyt ale czesto nie spalamy aż tyle, żeby sobie drugi obiad serwować.
Dodatkowo zaczynają się odrobine wyrabiać mięśnie... one ważą zdecydowanie wiecej niż tłuszcz wiec może być widać minimalny wzrost na wadze....ale to też nie są jakieś duże ilości.

Warto sprawdzić ile się je i ile się spala ( na rowerze nie są to jakieś zawrotne ilości kcal) bo chudnięcie zależy od deficytu kalorycznego.

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2021-05-11 o 18:11
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-13, 19:13   #3
sylwia983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 35
Dot.: Wzrost wagi a intensywna jazda na rowerze

Obiad obiadowi nie równy. Można zjeść jeden zrobiony tak, że będzie miał w sumie tyle kalorii co trzy inne Nie wiadomo też jak z pozostałymi posiłkami (i napojami bo niektóre też mogą nieźle kalorii dostarczać) w ciągu dnia. Jak ja miałabym kiedyś zaburzenia w odżywianiu i teraz coś by mnie niepokoiło, to spróbowałabym się skonsultować z jakimś dietetykiem.
sylwia983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-13 20:13:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:07.