Czy to dużo? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-06-25, 12:19   #1
Wika1122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 2

Czy to dużo?


Piszę głównie do osób które zmagały się z zaburzeniami odżywiania, bo dla osoby zdrowej to ci napiszę może być niewyobrażalne. Od pewnego czasu cierpię na objadanie się, ale myślicie, że to na prawdę taka duża ilość w ciągu 3h:

2 talerzy zupy, 4 dużych kromek ciemnego chleba, dwie bułki z masłem i pasztetem, 3 paski czekolady, 2 naleśniki z kremem orzechowym, truskawkami i wiśniami, kilka garści fistaszków i ze 150g ciastek?

Dodam, że rano zjadłam obfite śniadanie, a później się objadłam, tym co wyżej i tyle.
Wika1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-26, 18:54   #2
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Czy to dużo?

Cytat:
Napisane przez Wika1122 Pokaż wiadomość
Piszę głównie do osób które zmagały się z zaburzeniami odżywiania, bo dla osoby zdrowej to ci napiszę może być niewyobrażalne. Od pewnego czasu cierpię na objadanie się, ale myślicie, że to na prawdę taka duża ilość w ciągu 3h:

2 talerzy zupy, 4 dużych kromek ciemnego chleba, dwie bułki z masłem i pasztetem, 3 paski czekolady, 2 naleśniki z kremem orzechowym, truskawkami i wiśniami, kilka garści fistaszków i ze 150g ciastek?

Dodam, że rano zjadłam obfite śniadanie, a później się objadłam, tym co wyżej i tyle.
wg mnie dużo, na pewno są osoby z zaburzeniami które zjedzą i więcej , ale dla zdrowej osoby wystarczył by 1 talerz z ewentualnie 1 kromką chleba zupy i 2 naleśniki.
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-11, 03:53   #3
Hairlooser
Raczkowanie
 
Avatar Hairlooser
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 138
Dot.: Czy to dużo?

A obiad, podwieczorek i kolacja były? Czy tylko o tym co rano cały dzień? Generalnie objadanie pojawia się w wyniku złego odżywania, bądź to niedojadania albo przez spożywanie przetworzonej żywności. Produkty z tzw. wysokim współczynnikiem glikemicznym powodują, że niedługo po zjedzonym posiłku jesteśmy znowu głodni.

Zwróć proszę uwagę na swoją dietę (sposób jedzenia, to nie musi być mało) w skali tygodnia. Postaraj się by była ona zbilansowana, odpowiednia ilość białka, węglowodanów i zdrowych tłuszczy. Staraj się by w każdym posiłku była odpowiednia ilość powyższych makroskładników. Do każdego posiłku porcja warzyw. Uczucie sytości na dłużej gwarantują posiłki obfite w błonnik. Przyrządzaj jedzenie sama, najlepiej na cały dzień lub następny, pozwoli to oszczędzić trochę czasu, będzie zdrowo i smacznie. Wyrób sobie taki nawyk, odhaczaj każdy zrealizowany dzień, przez tydzień, drugi, trzeci i czwarty. Po miesiącu wejdzie Ci w nawyk, nie przestawaj, kontynuuj przez trzy miesiące, a później aż do pełnego roku. Wtedy mi podziękujesz.

Ponadto zapisz i zapamiętaj najważniejsze 3-4 powody dlaczego chcesz zdrowo jeść, co chcesz osiągnąć, co da Ci wymarzona sylwetka, a przede wszystkim zdrowa. Bądź cierpliwa i konsekwentna, efekty nie przychodzą z dnia na dzień, a nawet nie z tygodnia na tydzień. Zwykle po miesiącu czuć wyraźniejszą poprawę.
Tak na szybko kilka produktów które warto włączyć do swojej diety:
- źródła białka: filet z indyka, filet z kurczaka, chude mięso czerwone, jakościowe ryby, jajka najlepiej z domowej hodowli, podroby, twaróg, sery,
- źródła tłuszczy: żółtka jaj, ryby morskie, oleje tłoczone na zimno, orzechy włoskie, migdały,
- źródła węglowodanów: ziemniaki, kasze, ryże, płatki owsiane (nie kukurydziane czy inne nesquiki!!!) makarony tylko pełnoziarniste, ewentualnie pełnoziarniste pieczywo.
Unikaj jasnego pieczywa, ciasteczek, cipsików, używek, słodzonych napojów - naucz się pić wodę, min. 2l dziennie.

Zastosujesz się, to gwarantuję Ci, że komfort Twojego życia wzrośnie, powodzenia
Hairlooser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-11 04:53:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:25.