Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-07, 12:32   #121
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Pytanie do filtromaniaczek - naczynkowców.

Cytat:
Napisane przez beoneself
No. Ja się filtruję od kilku misięcy, od miesiąca Diroseal, efekty widzę niewielkie, czasami stwierdzam, że ich po prostu nie ma
Mam nadzieję, że i dla mnie jest nadzieja.
W planie mam dołączenie wit.c pod filtr (chyba zakupię juwit, i jego po prostu będę używać, bo serum mi się kręcićnie chce... - mogę tak?). Na noc zawsze Diroseal. Ale będę cierpliwa, dziewczny pisały, że po Dirosealu efekty po min. pół roku.

Diroseal uzywam juz ok 3 m-cy ale juz po pierwszych tygodniach widzialam roznice,z tym ze mialam wtedy wyjatkowo uciazliwy okres i pieknie to zalagodzil.
Zawsze go daje na noc na "gola skore" bez aplikowanego wczesniej nawilzacza;teraz daje go co druga noc zamiennie z AA Oceanic Young antybakteryjny.
Wczesniej bardzo narzekalam na sucha skore ale od jakiegos czasu widze,ze jest coraz lepiej i najczesciej na noc nie daje juz zadnego innego kremu poza Dirosealem miejscowo lub AA Oceanic Young.
W kazdym razie zycze odczucia pozytywnych efektow dzialania
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 13:47   #122
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Pytanie do filtromaniaczek - naczynkowców.

Cytat:
Napisane przez beoneself
Dla sucharka też? Mi czasami nawet w upały pod skrobią sucho
Wiesz co, to nawet nie chodzi o tłustość, tylko to się klei strasznie, nie ma szans na wchłonięcie, nawet w sucharka
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 16:27   #123
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Pytanie do filtromaniaczek - naczynkowców.

A co do Juvitu to chyba gdzieś czytałam, że ktoś go rozcienczał wodą destylowaną. Można tak? Jeśli tak to w jakich proporcjach?
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 16:41   #124
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Pytanie do filtromaniaczek - naczynkowców.

Cytat:
Napisane przez Joey
A co do Juvitu to chyba gdzieś czytałam, że ktoś go rozcienczał wodą destylowaną. Można tak? Jeśli tak to w jakich proporcjach?

zerknij tutaj => http://www.biochemiaurody.com/DzialLab/serum-wit.c.htm
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 16:47   #125
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Pytanie do filtromaniaczek - naczynkowców.

Mnie stosowanie filtrów na naczynka pomogło w tym sensie, że nie mam już tak reaktywnej skóry jak kiedyś - rzadziej się czerwienię i jestem jeszcze większą "bladaczką", ale ani o jotę nie pomogło na rozszerzone naczynka na skrzydełkach nosa:-(
Jeśli ktoś zna na to receptę, to ja chętnie skorzystam...
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 17:44   #126
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Pytanie do filtromaniaczek - naczynkowców.

Cytat:
Napisane przez joasiak1
Mnie stosowanie filtrów na naczynka pomogło w tym sensie, że nie mam już tak reaktywnej skóry jak kiedyś - rzadziej się czerwienię i jestem jeszcze większą "bladaczką", ale ani o jotę nie pomogło na rozszerzone naczynka na skrzydełkach nosa:-(
Jeśli ktoś zna na to receptę, to ja chętnie skorzystam...
A stosowałaś serum z wit. C?

Cytat:
Napisane przez Contax
Dziękuję za link
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 18:06   #127
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Pytanie do filtromaniaczek - naczynkowców.

Cytat:
Napisane przez Joey
A stosowałaś serum z wit. C?


Dziękuję za link
Ja używam czasem Active C, a czasem robię sobie serum, ale nieregularnie, więc trudno mi mówić o efektach witaminy C.
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-08, 10:34   #128
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Cool Dot.: Pytanie do filtromaniaczek - naczynkowców.

Ja mam ochotę na Activ C lub Redermic, ale dziś znalazłam w necie serum z wit. C 25% w ampułakch. Mam ochotę to kupic, tylko czy 25% to nie za dużo? Co o tym myślicie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg MSC Serum 25% vit C.jpg (24,1 KB, 33 załadowań)
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 10:37   #129
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Pytanie do filtromaniaczek - naczynkowców.

25% to sporo, może podrażnić skórę, choć oczywiscie nie musi. Ja miałam ampułki tylko 12% i czasami lekko podszczypywały, zresztą serum sobie kręcę zazwyczaj około 15% i też potrafi szczypać. Ampułki zazwyczaj wychodzą drogo, są robione jako kilkudniowa kuracja, ale jeśli to ma być "terapia szokowa" na przebarwienia, to można spróbować.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 10:44   #130
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Pytanie do filtromaniaczek - naczynkowców.

Tak Erato to ma byc terapia szokowa, bo jak wiesz 1 sierpnia jadę do Polski i chcę byc piękna

Te ampułki kosztują ok. 13 Euro za 6 ampułek po 7 ml. Wychodzi taniej niż Active C a wit. C jest dużo więcej.
Ponoc jedna ampułka starcza na jakies 5 dni.


Tylko czego się mogę spodziewac po tak silnej wit. C ? Podrażnienie? A dokładniej? Ja kiedyś miałam Activ C, to mnie troszkę szczypało i miałam wrażenie ściągniętej, suchej skóry... ale ja miałam ten do cery mieszanej.

To może dac sobie spokój z tym 25% serum?
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 10:48   #131
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Pytanie do filtromaniaczek - naczynkowców.

Może byc podrażnienie, czyli czerwona, piekąca skóra. To się zdarza przy wrażliwej lub naczynkowej cerze. Ja po ampułkach 12% miałam czasami wrażenie ściągniętej skóry, takiej "za małej", ale mi to akurat nie przeszkadza, bo z natury mam tłustą cerę i tak łatwo się nie przesusza.
Cena tego specyfiku jest nawet przyswajalna - a co to jest? Bo na tej fotce nie widać dokładnie.
Ja bym kupiła i spróbowała - jeśli będą jakieś nieprzyjemne objawy, to należałoby odstawić i zacząć od mniejszych stężeń, skórę można przyzwyczajać stopniowo. A będąc w Polsce zamów sobie czysty kwas askorbinowy z www.mazidla.com , jest bardzo tani. Zresztą mazidła wysyłają tez za granicę, ale to się zapewne nie opłaca, lepiej skorzystać z pobytu w Polsce.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-08, 11:04   #132
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Pytanie do filtromaniaczek - naczynkowców.

Pieczenie można jakoś złagodzic kremem chyba? Najgorzej jakby mi miała się skóra łuszczyc, to wtedy byłabym bardziej brzydka niż piękna Tego bym nie przeżyła.
Troche mnie nastraszyłaś i chyba kupię ją po powrocie z Polski, bo gdyby coś nie tak miało się dziac, to nikt nie musi mnie oglądac.


A to serum znalazłam w ofercie na Ebayu. Nieznana mi kompletnie firma Ricarda M.S.C.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 12:05   #133
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Pytanie do filtromaniaczek - naczynkowców.

ja nie mam problemów z pekąjącymi naczynkami, ale za to miałam problem z czerwienieniem się pod wpływem zmian temperatury, emocji czy jedzenia... okropność.. zalewały mnie czerwone plamy które nie chciały pózniej zejsc az do końca dnia.. ale znalazłam na nie sposób i pozbyłam się ich
U mnie najlepszy okazał sie własnie filtr ochronny, a pod niego krem na naczynka Iwostinu albo krem Lirene, tez do cery naczynkowej, całą zimę prowadziłam nimi na zmiane kuracje a teraz jestem ślicznie blada i wystarczy mi że używam Iwostinu co drugi dzien
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 12:30   #134
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Pytanie do filtromaniaczek - naczynkowców.

Hmm, jeszcze a propos serum z wit. C - może zabrzmi to głupio, ale tak się zastanawiam - nie można po prostu przecierać twarzy sokiem z cytryny? Wyczytałam, że kwas askorbinowy stanowi 5% - 7% masy cytryny, więc chyba jak najbardziej właściwe stężenie. Co sądzicie?

edit - Ta informacja jednak jest błędna - chodziło o kwas cytrynowy, nie askorbinowy. Kwas askorbinowy stanowi około 50 % cytryny. Ale może gdyby tak rozcienczyć go wodą destylowaną byłoby ok?

Edytowane przez Joey
Czas edycji: 2006-07-08 o 13:25
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 14:39   #135
keyka
Raczkowanie
 
Avatar keyka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 144
Dot.: Pytanie do filtromaniaczek - naczynkowców.

Dziewczyny, a czy probowalyscie Juvitem i filtrami traktowac naczynka na ... nogach . Powinno dzialac, czy tam skora za groba ?

Ja jak narazie z Juvitenm jestem zwiazana od kilku tygodni, a filtrami (wstyd sie przyznac) od miesiaca i olbrzymiej poprawy stanu moich naczynek nie zauwazylam, jeszcze, ale na moich wrazliwych policzkach cera jest jakas ladniejsza, jednolita i chyba powoli cienie pod oczami sie rozjasniaja -powaznie- a to moj mega problem od lat .

Wiec pomimo tlustosci nie przestaje sie smarowac i POLECAC WSZYSTKIM
Dziekuje Wam Wizazanki za te super wynalazki.

Tylko chyba troche zawalilam bo przedobrzylam z wit E, bo dodalam (prawie polowe porcji do suchych cer) 2 kapsulki 200mj na 2/3 juvitu i chyba 'to' co sie pojawilo ma moim tlustawym czole.
Moim zdaniem, o ile pamietam, podane ilosci wit E dla cery miesz byly inne dla serum i dla czystego juvitu. Wiec trzeba uwazac z proporcjami
keyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 15:59   #136
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Pytanie do filtromaniaczek - naczynkowców.

Cytat:
Napisane przez keyka
Dziewczyny, a czy probowalyscie Juvitem i filtrami traktowac naczynka na ... nogach . Powinno dzialac, czy tam skora za groba ?
Ja moje odnóża smaruję od jakiegoś czasu serum 10% wit. c i przyznaję, że to działa (pisałam już z resztą o tym na wątku o serum): moje pajączki znikły lub prawie znikły . Boję się tylko, że jak przestanę je smarować (np. na wędrowno-rowerowym urlopie, gdy serum nie będę ze sobą wozić) to problem powróci ze zdwojoną siłą.

Próbowałam też ciało smarować Juvitem, ale on się za bardzo kleił i zostawiał lepkie, żółte plamy na bieliźnie i pościeli. To mnie do niego zniechęciło. Teraz smaruję się serum i nie ma żadnych plam .
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 14:10   #137
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Pytanie do filtromaniaczek - naczynkowców.

jeśłi chodzi o mnie (uzuwam juvitu, przeciwutleniaczy no i filtrów) to mniej sa widoczne, no i nie pękają, ale ja mam małą skłonność, na skrzydełkach nosa tylko , no ale zawsze
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 11:35   #138
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Pytanie do filtromaniaczek - naczynkowców.

Ja odkąd zaczęłam stosować filtry + serum z wit. C widzę ogromną poprawę w stanie moich naczynek. Rumień na policzkach znikł niemal całkowicie a naczynka są mniej widoczne. Filtry stosuję od 3 miesięcy, a serum z wit. C od 2 miesięcy.

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Uwazam,ze samo filtrowanie bez wspomagaczy do walki z naczynkami nie bedzie az tak spektakularne i dluzej bedzie trwalo zanim zobaczysz efekt.Oczywiscie duzo zalezy od stanu naczynek i tego jakie dokladnie problemy z nimi mamy.
Laczac dobre specyfiki naczynkowe z filtrami na pewno bedzie duzo pewniejsze w dzialaniu tymbardziej,ze potrzeba czasu,cierpliwosci i regularnosci i mysle,ze dla kazdego jest nadzieja
Zgadzam się.

Ja całkowicie zmieniłam pielęgnację mojej naczynkowej cery. Zaczęłam stosować filtry i serum z wit. C, buzię myję łagodnym żelem bez sls-ów, a na noc obowiązkowo nakładam na twarz krem do cery naczynkowej.
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 22:30   #139
green_tea
Raczkowanie
 
Avatar green_tea
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 489
Dot.: Pytanie do filtromaniaczek - naczynkowców.

Filtruję się mniej więcej od połowy czerwca. Dodatkowo na naczynka kładę Diroseal i Antirougeurs. Od jutra zaczynam przygodę z serum z wit.C The Body Shop. Zobaczymy co to podziała;-)
Póki co moje naczynka się trochę uspokoiły, a to bardzo cieszy;-)
Myślę, że największą zasługę mają w tym filtry. Wcześniej używałam kosmetyków dla naczynkowców, ale poprawę zobaczyłam dopiero wtedy, gdy zaprzyjaźniłam się bliżej z SPF-ami;-)
__________________
"To dziwne, ale o ile mądre kobiety interesują się mądrymi mężczyznami, o tyle mądrzy mężczyźni interesują się kobietami zupełnie innego rodzaju."
Natalie Portman
green_tea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-08, 07:43   #140
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Pytanie do filtromaniaczek - naczynkowców.

Hm. Filtruję się już prawie od pół roku. I chyba będę musiala pokombinować coś wreszcie z serum z wit. c ... a tak mi się nie chce
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 13:34   #141
mart.
Raczkowanie
 
Avatar mart.
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 35
Post Wszystko o cerze naczynkowej-ZBIORCZY

Hejka!! To forum jest super można się tu dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy
No a teraz powracając do tematu najgorszej chyba z możliwych typów cery.
Tak naprawdę zaczęłam ją pielęgnować 2 lata temu, ale jeszcze słabo umiejętnie
Aktualnie stosuje linie avene: diroseal na noc, creme riche na dzien,filtr avene albo biodermy w zaleznosci od slonca, maseczke nawilzającą avene i podklad:P
Chciałabym żebyście się podzieliły swoimi spostrzeżeniami, jak najlepiej pielęgnować skóre naczyniową.
U mnie koloryt się wyrównał, ale często miewam przykre niespodzianki typu plamy czerwone i nieregularne na twarzy.
Postanowiłam uparcie stosować diroseal żeby pogrubić naskórek i smaruje się nim już ponad miesiąc codziennie.
Codziennie łykam rutinoscorbin i kupiłam też tabletki drożdżowe bo podobno wit B dobrze wpływa na naczynka i przy okazji na inne rzeczy(włosy, paznokcie itp)
Najbardziej boję się zimy co to będzie.
No i te plamy nie wiadomo skąd się biorą. Np często jak wracam zmęczona do domu , położe się a tutaj czerwony placek na buzi w jakimś miejscu normalnie szok!!
Nie wspominam juz nic o tym jak się zdenerwuje, ale powiem szczerze że pod wpływem emocji rumieniec nie jest ostatnio tak widoczny .
Uff to wszystko chyba
Napiszcie jak wy sobie radzicie z buzią, może razem uda nam się znależć na nią jakiś złoty środek.
mart. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 14:19   #142
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

podaję link do artykułu nt. pielęgnacji cery naczynkowej, aby wszystko było w jednym miejscu
http://www.wizaz.pl/poradnik_kosmetyczny_naczynka.php
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 14:43   #143
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

co prawda było już parę wątków o naczynkach, ale to jakieś stare
cieszę się, ze ktoś się odważył aby załozyć kolejny wątek - moim zdaniem nie ma to jak świeża wymiana poglądów.

Ja też mam naczynkową cerę i cały czs staram się ulepszyć jej pielęgnację.
Myślę, że ty akurat prawidłowo dbasz o swoją skórę. Nie wiem czego używasz do demakijażu, ale żele bez sls i toniki bez alkoholu również mają duży wkład w pielęgnacji takiej cery.
Filtry to oczywiście podstawa- na zimę bardziej treściwe. Też zawsze się bałam tej pory roku i smarowałam dziwnymi kremami typu "na złą pogodę", a okazało się że filtry- hojnie nałożone i odpowiednio wcześniej przed wyjściem z domu wspaniale chronią twarz przed mrozem i wiatrem. Nawet mi tak jakoś cieplek z nimi- zwłaszcza pod dodatkową warstwą skrobii
W zimowe ranki nie myję twarzy wodą z żelem- tylko jakimś płynem micelarnym najchętniej.
Co do kremów na maczynka to stsowałam do tej pory tylko pharmaceris i nie byłam zadowolona. Przymierzam się właśnie do diroseala- mogłabyś się podzielić wrażeniami ze stosowania?- jaką masz cerę? Ja boję się, że z moją dodatkowo tłustą to ten krem mnie wypryszczy.
Na BU kiedyś czytałam, że aby osiągnąć dobre efekty to trzeba stosować ten Diroseal ok. roku.

Staram się unikać kwasów aha (chyba że w toniku i w połączeniu z bha), rozgrzewających maseczek i ziarnistych peelingów (tylko i wyłącznie enzymatyczne) gorących kąpieli, gorących dań i napojów (tym bardziej, że jeszcze zęby mam nadwrażliwe). Staram się też niczego nie rozdrapywać ani nie wyciskać na twarzy- parę pajączków właśnie tak "zdobyłam"


Mój patent to też delikatne poszewki na jaśka/poduszki- śpię z reguły na boku i przytulanie się do pościeli z kory lub z koronkami i to jeszcze wykrochmalonej zdecydowanie nie służyło moim naczynkom
Mam uszyte poszewki na jaśka z aksamitu - mięciutki i milutki materiał baaardzo delikatny.
Miękki i delikatne ręczniki, albo jeszcze lepiej papierowe (dodatkowo większa higiena) też pozwalają unikać niepotrzebnych podrażnień.
Dobrze jest też moim zdaniem zainwestować w dobre, miękkie- najlepiej z naturalnego włosia pędzle do makijażu- do pudru, różu...Ja właśnie czaję się na pędzel Inglota do pudru- bodajze z wiewiórki; jest przemilutki- w sklepie przetestowałam go nawet na twarzy i jest o wiele delikatniejszy od Sephory- ale też dużo droższy

No i rutinoscorbin to u mnie tez podstawa.
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 15:31   #144
mart.
Raczkowanie
 
Avatar mart.
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 35
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Do zmywania twarrzy używam sensibio H2O. Napisane jest na dirosealu ze jest tez na trądzik różowaty i nie powoduje powstawanie zaskórniaków, ale jest treściwy. W każdym razie zdarzało mi się często mieć na policzku, w miejscu które jest najbardziej wrażliwe: kostke po której zostawały czerwone ślady
teraz odkąd używam dirosealu chyba tylko 1 mialam taki przypadek
.
Apropo tych wątków o naczynkach to faktycznie jest ich sporo ale są stare i nie rozwinęło się nic na nich.
Kurcze az rok trzeba czekać aż diroseal przyniesie efekty
No trudno uzbroje się w cierpliwość

J amam cerę suchą no ale brodę i czoło to raczej tłuste. O wlasnie zaczelam uzywac dirosealu na brode wlasnie i ne byl zadnych krostek, wydaje mi sie ze spokojnie mozesz sprobowac dirosealu
mart. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 15:34   #145
mart.
Raczkowanie
 
Avatar mart.
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 35
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Apropo tego linka jak dbac o skóre naczynkową to już to czytałam
Fajnie byłoby jednak wymienić się opiniami na forum zupełnie inaczej czytać suche porady niż rozmawiać z ludźmi którzy mają ten sam problem
mart. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 15:43   #146
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

ja nie mam typowo naczynkowej cery z pękającymi naczynkami, ale ze skłonnością do rumienia sie od złej pogody, ciepła. emocji.. a przede wszystkim od złej wody.. kiedys był to dla mnie problem nie do pokonania a moja twarz ciągle była mocno zaczerwieniona.. pózniej przeszłam kuracje napierw kremem na naczynka Lirene dr. Eris, pózniej przeszłam na Iwostin na naczynka i nawet podziałały te kremy bo zdecydowanie mniej się czerwieniłam.. teraz po zmiane miejsca zamieszkania skóra wróciła do normy, bez problemy używam zarównoa kwasów AHA jak i BHA i retinoidów a moja twarzy najczęsciej jest bladziutka ( no wiadomo ze jeśli przesadzę z kwaskami to się czerwieni )

Trudno mi więc powiedziec co na moje naczynka miało większy wpływ... woda i klimat, czy kremy.. sądze ze rozkłąda się to chyba porówno...

Disorealu nie stosowałam, przymierzałam się do niego po wykonczeniu Lirene ale okazało się ze po dwóch opakowaniach nie było juz potrzeby szukania nowości bop ten krem się sprawdził.. jedyny feler ze po kwasach niemiłosiernie piecze po nałożeniu.. dlatego juz nie używam
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 16:10   #147
mart.
Raczkowanie
 
Avatar mart.
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 35
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Ja też jeszcze do niedawna miałam problemy głownie z emocjami ewentualnie słońce i zimno,ale teraz to już sama nie wiem.... wydaje mi się ze najbardziej ze zmianą temperatury. Irytuja mnie te plamy nabardziej, niewiadomo skąd się biorą.
mart. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 16:33   #148
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Ja męczę się ze swoją naczynkową cerą już... od podstawówki. Zawsze miałam wrażliwą i skłonną do rumieńców cerę, ale gdy pod koniec podstawówki doszedł do tego trądzik to już była masakra Silne i wysuszające cerę kosmetyki bardzo podrażniły moją skórę, do tego nieudana wizyta na oczyszczaniu twarzy u kosmetyczki, domowe parówki, własnoręcznie wyciskane zaskórniki... to wszystko zrobiły swoje Najgorsze było to, że nie byłam świadoma jak bardzo szkodzę swojej cerze Dziewczyny w wakacje były pięknie opalone to i ja musiałam być i potrafiłam tak przez kilka godzin smażyć się na słońcu bez żadnych filtrów z moją naczynkową i bladą cerą Na szczęście trafiłam na wizaz Zaczęłam używać filtrów, na jakiś czas zrezygnowałam z kawy (niestety ten nałóg znowu powraca ), staram się jeść dużo warzyw i owoców, łykam witaminę C i tabletki z olejem z ogórecznika, oczywiście unikam w miarę możliwośc słońca, żele wyłącznie bez SLS. Ograniczyłam do minimum kosmetyki antytrądzikowe. Całkowicie ich wyeliminować nie mogłam, bo mimo 21 lat trądzik i rozszerzone pory nadal są moją zmorą

Wydaje mi się, że obecnie jest dużo lepiej. Kiedyś czerwieniłam się z byle powodu, a teraz wyłącznie pod wpływem bardzo nieskiej temperatury. Niestety na twarzyczce mam dużo popękanych naczynek (policzki i nos). Jak wy tuszujecie swoje naczynka Myslałam o zielonym korektorze, ale wiem, że pewnie i tak go używać nie będę, bo nie cierpie mieć na twarzy tapety. Wybieram tylko bardzo delikatnie maskujące, lekkie podkłady, a i z nimi na twarzy źle się czuję Choć wydaje mi się, że w przypadku cery naczynkowej, makijarz stanowi swoistą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 22:38   #149
mart.
Raczkowanie
 
Avatar mart.
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 35
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Podobno drożdże pomagają na trądzik ale do picia to jest ochydne, a w tabletkach nie wiem czy tak skutkuje, w każdym razie ma też inne dobrotliwe działania np na wlosy i ogolnie na cere.
mart. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 22:39   #150
mart.
Raczkowanie
 
Avatar mart.
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 35
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

oops ortografa zrobiłam: "ohydne" powinno być
mart. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:55.