Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-02-13, 08:58   #4411
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez Madzia9999 Pokaż wiadomość
Ja używam synergen soft-peeling z Rossmana. Tez mam wrażliwą skórę, ma trochę drobinek ścierających, ale skóry nie mam po nim czerwonej jak po tym z st ives morlelowym i kosztuję grosze bo coś ok 4zł więc jak na twarzy Ci się nie sprwadzi to użyjesz do ciała
Ja się już normalnie boję używać czegokolwiek z drobinkami. Nadużyłam takich peelingów i teraz moja skóra nawet źle reaguje na zwykła wodę - szczypie i swędzi niemiłosiernie... Ale jak mowisz, że skóra nie jest czerwona to spróbuję - w końcu to tylko 4 zł
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 10:23   #4412
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez Muffka_ Pokaż wiadomość
A tak a propos tonikow to dzisiaj zakupilam taki z Clean and ClearPolecila mi kolezanka, ktora tez zawsze miala syfki a teraz nic!No i uzywala tego toniku hihiMam nadzieje, ze mnie rowniez pomoze
Szczerze, nie wierze w takie cuda, chyba ze jestes nastolatka z bardzo delikatnym tradzikiem to moze wtedy takie cos typu Clean&Clear ma sens...ja jednak nie wieze, ze sam tonik moze zwalczyc tradzik (zreszta nie taki cel jego stosowania) i ja sie jednak od takich typowo drogeryjnych wysuszaczy trzymam z daleka, a juz na pewno od tonikow z alkoholem w skladzie

Co do psikania z atomizera - ja po prostu psikam kilka razy tonikiem i opuszkami palcow delikatnie wklepuje w skore

Mam taka stara buteleczke po toniku Nivea, ktoremu niestety zmienili opakowanie na takie bez "spryskiwacza" i do niej przelewam wszystkie kolejne rzeczy

Cytat:
Napisane przez fossa Pokaż wiadomość
Ja mam odwrotnie...
Im wiecej jestem poza domem tym moja cera jest lepsza.
Przyczyna: tylko u siebie czuje sie na tyle komfortowo zeby sobie pofolgowac tzn powyciskac
Mam to samo Tylko, ze jak wracam do domu to od razu narozrabiam i wycisne to co sie np. przez tydzien w porach nagromadzilo

Jedyny moment kiedy mi sie naprawde cera pogarszala na "wyjazdach" to byl powrot do rodzinnego domu z miasta gdzie studiowalam...nie dosc, ze zmiana wody to pelna swoboda w dostepie do lustra z mocnym swiatlem

Edytowane przez quleczka
Czas edycji: 2010-02-13 o 10:27
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 10:42   #4413
Madzia9999
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia9999
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Środek Polski.
Wiadomości: 9 976
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez Nolley Pokaż wiadomość
Ja się już normalnie boję używać czegokolwiek z drobinkami. Nadużyłam takich peelingów i teraz moja skóra nawet źle reaguje na zwykła wodę - szczypie i swędzi niemiłosiernie... Ale jak mowisz, że skóra nie jest czerwona to spróbuję - w końcu to tylko 4 zł
Albo możesz sporóować jeszcze tego peeling enzymatyczny ziaja Calma HLC, czytałam gdzieś na biochemi, że generalnie nie podrażnia.

Ja mam żel do mycia twarzy z tej serii
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...-z-wapniem.htm
Używam go jakieś 3tygodnie i jak narazie nieźle się spisuje. Skóra po nim jest oczyszczona, ale nie ściągnięta i napięta. Jest również dość wydajny.
Z czystym sercem mogę polecić i cena też zachęcająca, w aptece zapłaciłam coś ok 9zł. Więc pewnie w Rossmanie uda się go kupić jakoś taniej w promocji

A dziewczyny po wczorajszym wieczorze piękność-tzn peeling i maseczka-wyskoczyły mi 3 malutkie krostki, takie z podskórnych gulek.Nie ruszam ich bo są naprawde małe i posmarowałam je cieniutką warstwa brevoxylu, coby szybciej dały mi o sobie zapomnieć .
__________________
'' Na seksapil składa się w połowie
to, co kobieta ma, a w połowie to,
co myśli, że ma ''.


Sophia Loren
Madzia9999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 10:58   #4414
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

No ogolnie dla wrazliwej i w dodatku tradzikowej skory to lepsze sa peelingi enzymatyczne
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 11:17   #4415
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez Madzia9999 Pokaż wiadomość
Albo możesz sporóować jeszcze tego peeling enzymatyczny ziaja Calma HLC, czytałam gdzieś na biochemi, że generalnie nie podrażnia.

Ja mam żel do mycia twarzy z tej serii
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...-z-wapniem.htm
Używam go jakieś 3tygodnie i jak narazie nieźle się spisuje. Skóra po nim jest oczyszczona, ale nie ściągnięta i napięta. Jest również dość wydajny.
Z czystym sercem mogę polecić i cena też zachęcająca, w aptece zapłaciłam coś ok 9zł. Więc pewnie w Rossmanie uda się go kupić jakoś taniej w promocji

A dziewczyny po wczorajszym wieczorze piękność-tzn peeling i maseczka-wyskoczyły mi 3 malutkie krostki, takie z podskórnych gulek.Nie ruszam ich bo są naprawde małe i posmarowałam je cieniutką warstwa brevoxylu, coby szybciej dały mi o sobie zapomnieć .
Heh, też myję twarz tym żelem. Wcześniej używałam całej serii garnierowskiej - czysta skóra i ładnie mnie podrażnił (używałam 4 miesiące), Calma jest w porządku, tylko, że szczypią mnie po niej policzki i brzydko pachnie :P Czaję się na ten peeling, ale nigdzie go nie ma
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 12:17   #4416
ImmortalLover
Zakorzenienie
 
Avatar ImmortalLover
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 14 384
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Znowu mnie coś wysypało nie wiem czemu...
__________________

Zawartość torebki dzieli się na części: "powinnam" , "mam" i "a skąd się to wzięło?".




ImmortalLover jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 16:40   #4417
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Szczerze sie zgodze z Toba quleczka, ale z tych drogeryjnych to wg mnie wlasnie CandC COKOLWIEK daje
A tak nawiasem to jestem w trakcie uzywania wspomnianego juz wczesniej peelingu Nuno i naprawde milo mnie zaskoczyl a mianowicie przebarwienia rzeczywiscie bledna, z tym ze ja do niego dodaje troche kawy zeby byl mechaniczny
Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-13, 16:57   #4418
zawirowana
Zadomowienie
 
Avatar zawirowana
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 365
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

no to byłam wczoraj u dermatogoa,dużo sie dowiedziałam maści,płyny,kremy-też dostałam
__________________
So take a dirty picture for me
zawirowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 17:23   #4419
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

zawirowana, co ci m.in. powiedział?
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 18:25   #4420
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

up up
Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 20:43   #4421
zawirowana
Zadomowienie
 
Avatar zawirowana
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 365
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

babka super!
więc ku mojemu zdziwieniu przepisala mi kosmetyki ktore nie są do cery tradzikowej a wrażliwej m.in piankę- pharmaceris A i krem cethapil,do tego jakąs masć tylko nie pamiętam nazwy coś na d-differin bodajże,ale tylko na miejsca gdzie jest trądzik.Niestety powiedziała że powinnam zrezygnować z pudru i zastąpić go sypkim ale ja powiedziałam temu absolutnie nie więc poleciła mi puder mineralny,popytałam się czy słodycze mają wpływ na trądzik więc powiedziała że w dużej ilości nie polepszają stanu cery a szkodzi lecz nie tylko słodycze ale też i stres.
__________________
So take a dirty picture for me
zawirowana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-13, 20:56   #4422
tynas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 378
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

ojej! to na super dermatologa trafilaś!
jeszcze tylko jedno pytanie weryfikujące-co sądzi o filtrach :P
śmieszy mnie że tak tu sobie oceniamy kompetencje lekarzy :P(biorąc pod uwagę co powiedzą,zalecą,zrobią itp)
__________________
ODWYK KOSMETYCZNY,mam:
próbki: bylo18,jest 5 dąże do 0
kolorowe: bylo27,jest 28 dąże do 15
pielęgnacja: bylo54,jest 46 dąże do 35

Wkręcam się w mineraly

WYMIANA :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=411397
tynas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 21:09   #4423
zawirowana
Zadomowienie
 
Avatar zawirowana
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 365
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez tynas Pokaż wiadomość
ojej! to na super dermatologa trafilaś!
jeszcze tylko jedno pytanie weryfikujące-co sądzi o filtrach :P
śmieszy mnie że tak tu sobie oceniamy kompetencje lekarzy :P(biorąc pod uwagę co powiedzą,zalecą,zrobią itp)
wiesz co nie mam pojęcia,bo się nie spytałam.; )
ale bardzo miła -byłam u niej 30 min.mogłam się o wszystko spytać,miałam nawet przygotowane pytania ale jak poleciła mi i krem i piankę to już nie pytałam,.;D
tłumazyła mi nawet 'powstawanie' trądziku,po tym kiedy powiedziałam o wyciskaniu,powiedziała że to pogarsza i tj nie fachowe wyciśniecie powoduje że ten pryszcz jest nadal i on się zbiera i 'rośnie od nowa'
__________________
So take a dirty picture for me
zawirowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 21:46   #4424
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Kurcze, a tu na wizazu panuje opinia, ze przy differinie filtry sa niezbedne (ja osobiscie w zimie ich nie stosowalam gdy stosowalam differin) , a wiekszosc lekarzy jakos o tym nie wspomina. Tak samo jak nie wspomina, ze nie mozna zajsc w ciaze i nalezy sie porzadnie zabezpieczac co o ile pamietam jest w ulotce.

A wspominala chociaz cos o tym, ze differin moze na poczatku pogarszac stan skory (moze byc tzw. "wysyp") lub chociaz o tym, ze moze podrazniac i wysuszac dosc mocno? I jak czesto w ogole masz go stosowac?
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 21:56   #4425
zawirowana
Zadomowienie
 
Avatar zawirowana
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 365
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Kurcze, a tu na wizazu panuje opinia, ze przy differinie filtry sa niezbedne (ja osobiscie w zimie ich nie stosowalam gdy stosowalam differin) , a wiekszosc lekarzy jakos o tym nie wspomina. Tak samo jak nie wspomina, ze nie mozna zajsc w ciaze i nalezy sie porzadnie zabezpieczac co o ile pamietam jest w ulotce.

A wspominala chociaz cos o tym, ze differin moze na poczatku pogarszac stan skory (moze byc tzw. "wysyp") lub chociaz o tym, ze moze podrazniac i wysuszac dosc mocno? I jak czesto w ogole masz go stosowac?
mowiła że codziennie na noc ale cieniuteńka warstwa.,mówiła rówenież o wysuszaniu i żeby uważać.a tak to nie pamiętam czy mowiła coś o filtrach...
__________________
So take a dirty picture for me
zawirowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 22:00   #4426
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

no to jesli masz to dawac codziennie na noc to NAPRAWDE uwazaj i solidnie te miejsca nawilzaj
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 22:03   #4427
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

no ale przecież zawirowana mówiła, że ma używać punktowo. więc i filtry są niepotrzebne i zbytnie nawilżanie tych miejsc. bo co- nakładać punktowo filtr albo krem nawilżający.. ?
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 22:10   #4428
zawirowana
Zadomowienie
 
Avatar zawirowana
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 365
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
no ale przecież zawirowana mówiła, że ma używać punktowo. więc i filtry są niepotrzebne i zbytnie nawilżanie tych miejsc. bo co- nakładać punktowo filtr albo krem nawilżający.. ?
smarować mam miejsce i okolice tradziku a mam tylko na policzkach (niestety -.-)
__________________
So take a dirty picture for me
zawirowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 22:11   #4429
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

aha.. więc czekaj- będziesz smarować całe policzki, tak?
ja myślałam, że masz tylko te miejsca pojedyncze, gdzie masz syfki..
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-13, 22:12   #4430
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
no ale przecież zawirowana mówiła, że ma używać punktowo. więc i filtry są niepotrzebne i zbytnie nawilżanie tych miejsc. bo co- nakładać punktowo filtr albo krem nawilżający.. ?
Ja nie odebralam tego jako stosowanie puntktowe tylko raczej miejscowo na obszary gdzie ma klopoty z tradzikiem. Przykladowo na policzki czy brode, a na przyklad nie na nos, ktory ma czysty. Nie slyszalam by ktokolwiek stosowal differin punktowo bo to sie raczej z celem mija

A dwa to w czystej teorii to jesli by nawet stosowac punktowo cos naprawde wysuszajacego/fotouczulajacego to i tak nalezaloby nawilzac/chronic te miejsca...wiadomo, ze nie da sie tego robic punktowo dlatego nalezaloby to robic tak jak sie da
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 22:19   #4431
zawirowana
Zadomowienie
 
Avatar zawirowana
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 365
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
aha.. więc czekaj- będziesz smarować całe policzki, tak?
ja myślałam, że masz tylko te miejsca pojedyncze, gdzie masz syfki..
nie nie z tego co ona mowiła to zrozumiałam że na całe policzki cienka warstwa i odczekać godzinę po umyciu i dopier tym smarować
__________________
So take a dirty picture for me
zawirowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 22:20   #4432
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

tak tak, przepraszam za błąd. to ja opacznie zrozumiałam. zwracam honor w takim razie.


chociaż znowu dziwi mnie trochę ta przesadna dbałość do nawilżenie.. nie wiem dlaczego, ale moja derma była przeciwna wszelkim kremom nawilżającym. powiedziała, że mogę ich używać tylko w sytuacjach ostrego wysuszenia i na dodatek coś o prostym składzie..
zauważyłam, że każdy dermatolog ma swoje własne zdanie na pewne sprawy.. a ja głupieję, bo wypisujemy na forum coraz to nowe sposoby i nie wiadomo, który jest dobry

---------- Dopisano o 23:20 ---------- Poprzedni post napisano o 23:20 ----------

Cytat:
Napisane przez zawirowana Pokaż wiadomość
nie nie z tego co ona mowiła to zrozumiałam że na całe policzki cienka warstwa i odczekać godzinę po umyciu i dopier tym smarować
a czemu trzeba czekać?
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 22:23   #4433
zawirowana
Zadomowienie
 
Avatar zawirowana
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 365
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

nie ma pojęcia,kurcze pytanie b.dobre ale nie wpadłam na nie tam w gabinecie. w sumie powiedziała że gdybym miała jakiekoliwek pytania to mam do niej dzwonić.I to się ceni...
__________________
So take a dirty picture for me
zawirowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 22:31   #4434
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

o proszę.. moja mi nigdy takiego czegoś nie zaproponowała..
a teraz mi się natłoczyło kilka pytań i muszę je chyba spisać, żeby o niczym nie zapomnieć przy najbliższej wizycie.
- nie wiem dlaczego, ale dermatolog to jedyny lekarz, do którego mi się tak spieszy i odliczam dni do kolejnej wizyty hahaha
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 22:36   #4435
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
chociaż znowu dziwi mnie trochę ta przesadna dbałość do nawilżenie.. nie wiem dlaczego, ale moja derma była przeciwna wszelkim kremom nawilżającym. powiedziała, że mogę ich używać tylko w sytuacjach ostrego wysuszenia i na dodatek coś o prostym składzie..
Wiadomo, ze im prostszy sklad tym lepszy bo niestety z kremami ten problem, ze moga tylko zapchac i pogorszyc stan skory.

Jednak stosowanie differinu to przynajmniej na poczatku stan ostrego wysuszenia i podraznienia I bez dobrego nawilzacza ciezko to zniesc
Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
a czemu trzeba czekać?
Nie wiem czemu ale ma byc na calkiem sucha skore (zreszta nie tylko w przypadku differinu tak jest) . Mi lekarka kazala odczekac minimum 15-20 minut
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 22:42   #4436
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

kurcze.. ja Duac i Clindacne nakładam prawie że od razu po myciu..
ale działają, więc chyba nie jest tak źle^

o, zapytam się was przy okazji o radę.
mam pewien problem z brodą, a konkretniej z zaskórnikami na niej. chodzi o to, że gdy smarowałam je Duack'iem i Clindacne, to robiły się z nich stany zapalne i ogólnie to nieciekawie wyglądało, kiedy miałam kilka pryszczy (a niektóre potrafiły być spore..).
przestałam więc smarować brodę tymi maściami- teraz nakładam je tylko na policzkach. ale zauważyłam, że tych zaskórników pojawia się coraz więcej.. nie wiem na ile jest to spowodowane okresem (na czole też mi się pojawiają kilka dni przed, chociaż nie mam z nim żadnych problemów), a na ile zaprzestaniem smarowania..
i nie wiem, co mam teraz zrobić ;/ smarować nadal i skazać się na rozwinięcie ich w pryszcze czy zostawić w spokoju? na chłopski rozum, to wolę mieć kilkanaście niewidocznych grudek pod skórą niż kilka czerwonych pryszczatych radarów..
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 22:49   #4437
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
kurcze.. ja Duac i Clindacne nakładam prawie że od razu po myciu..
Nie kazdego specyfiku ta regula dotyczy. Duac akurat o ile pamietam najlepiej sie rozsmarowuje na wilgotnej skorze i ja go zawsze tak stosowalam. Clindacne tez zaraz po umyciu...ale oba to specyfiki ze zdecydowanie innej grupy niz differin.
Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
nie wiem na ile jest to spowodowane okresem (na czole też mi się pojawiają kilka dni przed, chociaż nie mam z nim żadnych problemów), a na ile zaprzestaniem smarowania..
Zostaje chyba poczekac do po okresie i zobaczyc jak bedzie wtedy

Swoja droga, dziwne bo klindamycyna to antybiotyk i raczej nie powinien powodowac powstawania nowych pryszczy, wrecz przeciwnie.
Moze to byla glownie wina zblizajacego sie okresu, a nie samej masci?

Podstawowe pytanie, jak dlugo stosowalas te masci? I jak- obie na raz? Bo to byloby dziwne bo to co jest w clindacne jest i w duacu

Jesli nie stosowalas ich dlugo to ja bym im jeszcze dala szanse
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 22:55   #4438
zawirowana
Zadomowienie
 
Avatar zawirowana
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 365
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

może na te stany zapalne zastosuj jakąś maść ściągająca/wysuszająca (np brevoxyl )albo glinkę ?
__________________
So take a dirty picture for me
zawirowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 22:56   #4439
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

stosuję je już trzeci miesiąc.
clindacne rano pod makijaż. duac na noc.
doustnie: Tetralysal + Laktocer.
dwa razy w tygodniu maseczka Lerosett.
w każdym bądź razie jak dla mnie to pozbyłam się już trądziku. nie mam zbyt wielu zmian skórnych- aktualnie jeden pryszcz 'przedokresowy' + kilka tych zaskórników na brodzie i kilka na policzkach (np. na wysokości kości jarzmowych). więc one na pewno podziałały w jakimś tam stopniu i uważam kurację za trafioną. smarowałam brodę jakieś półtora miesiąca- na początku byłam b. zadowolona, bo wymiotło mi kilka zaskórników, ale potem zaczęły się właśnie kłopoty.
i teraz boję się smarować którąkolwiek z tych maści ;p

---------- Dopisano o 23:56 ---------- Poprzedni post napisano o 23:56 ----------

Cytat:
Napisane przez zawirowana Pokaż wiadomość
może na te stany zapalne zastosuj jakąś maść ściągająca/wysuszająca (np brevoxyl )albo glinkę ?
spokojnie radzę już sobie z pojedynczymi zmianami
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 23:01   #4440
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez zawirowana Pokaż wiadomość
może na te stany zapalne zastosuj jakąś maść ściągająca/ (np brevoxyl )albo glinkę ?
Ale Duac to nic innego jak polaczenie Brevoxylu (nadtlenku benzoilu) z Clindacne (klindamycyna), przynajmniej jesli chodzi o substancje aktywne

Szczerze, naprawde dziwne jest, ze antybiotyk + nadtlenek benzoilu powoduja u ciebie duze stany zapalne

Ja jedyne co mialam (przejsciowo) to takie jakby "potowki" po duacu.

---------- Dopisano o 00:01 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:58 ----------

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
doustnie: Tetralysal + Laktocer.
Tak w ramach szukania przyczyny - dalej lykasz doustny antybiotyk czy moze juz odstawilas? Bo jakos naprawde trudno mi sobie wyobrazic wysyp od klindamycyny
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:42.