Antybiotyk a przerwa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-02, 21:03   #1
Costynuuna
Zadomowienie
 
Avatar Costynuuna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 482

Antybiotyk a przerwa


Mam pewien problem , i nie wiem sama co robić.. W dużym skrócie : na początku marcu zachorowałam , przez okrągłe dwa tygodnie leczona byłam antybiotykiem , zastrzykami i kolejnym antybiotykiem (antybiotyki te napewno wpływały na skuteczność antykoncepcji) Pierwszy antybiotyk wzięłam 7 dnia pierwszego tygodnia, skończyłam antybiotyk przy 20 tabletce , czyli przedostatniej. Następnego dnia wzięłam ostatnią tabletkę anty po czym niczego nieświadoma zrobiłam 7 dniową przerwę.

Dzisiaj dowiedziałam się że w takim przypadku nie należy robić przerwy , tylko połączyć opakowania bo inaczej antykoncepcja następnego blistra może być osłabiona i że w czasie tej przerwy owulacja mogła się odblokować. Przeczytałam też że jeśli antybiotyk przypada na 3 tydzień przyjmowania tabletek nie należy robić przerwy a połączenie opakować gwarantuje utrzymanie odpowiedniej dawki hormonów, które w czasie przerwy i tak spadają a tu dodatkowo te antybiotyki.

Teraz jestem na 6 tabletce z nowego blistra, od skończenia antybiotyku minie jutro 2 tygodnie .. Kiedy mogę czuć się w pełni bezpieczna? Bo przeczytałam że nawet cały cykl może być osłabiony i konieczne będzie dodatkowe zabezpieczenie

Czy naprawdę mam uważać przez cały cykl ? Kiedy skuteczność antykoncepcji będzie 100% ?

__________________
Ostatni raz w siebie zwątpiłam !
Costynuuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 06:59   #2
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Antybiotyk a przerwa

jesli sie bierze antybiotyk to trzeba sie zabezpieczac przez czas brania i 7 dni po. skoro i tak jestes na 6 tabletce to od 7 tabletki bedzie wszystko ok i nie musisz uzywac dodatkowego zabezpieczenia. nie musisz pisac na straty nowego opakowania
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 08:06   #3
doorcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 18
Dot.: Antybiotyk a przerwa

ja mam podobny problem, kompletnie mnie zaćmiło i drugiego dnia przerwy w tabletkach i jednocześnie drugiego dnia przyjmowania antybiotyku z grupy tetracyklin doszło do stosunku bez zabezpieczenia, wiedziałam, że antybiotyk osłabia działanie antykoncepcji ale uznałam, że skoro od 2 dni jej nie przyjmuję to nie ma czego osłabiać, teraz czytam, że popełniłam błąd, czy da się coś jeszcze zrobić? np. wziąść tabletkę z nowego opakowania wcześniej żeby zmniejszyć ryzyko ciąży?
doorcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 17:45   #4
turkusowa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 126
Dot.: Antybiotyk a przerwa

Miałam podobna sytuację, brałam silny antybiotyk i przyjmowałam anty i współżyłam i normalnie brałam tabletki bez żadnego łączenia i jest okej, nie ma żadnych niespodzianek.
__________________
bo w życiu nic nie dzieję się bez przyczyny...
turkusowa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:12.