Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-15, 15:31   #331
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

czy rękawica kessa ma datę ważności
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 16:15   #332
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Czy ten krem nadaję się na ten wątek?
Tołpa Dermo Face Hydrativ.
Nie ma parabenów, pegów, sztucznych barwników, oleju mineralnego.
Przynajmniej wg. producenta.
Miała go któraś?

Skład: Aqua, C12-C15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Octorylene, Polysilicone-15, Biosaccharide Gum-1, Methoxydibenzolmethane, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Propanediol, Peat Extract, Hydroxyethyl Urea, Cetearyl Alcohol, Saccharide Isomerate, Caprylyl Glycol, Stearic Acid, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, Saccharomyces Cerevisiae Extract, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Salvia Sclarea Extract, Sodium Polyacralimide, Xanthan Gum, Magnesium Aluminium Silicate, Potassium Phosphate, Carbomer, Disodium EDTA, Ceteareth-20, Sodium Hydroxide.
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 16:19   #333
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

C12-C15 Alkyl Benzoate:

https://wizaz.pl/chemia/view.php?id=1234

Polysilicone-15

Składnik dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu. Znajduje się na liście substancji promieniochronnych dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych. Jego maksymalne dopuszczalne stężenie to 10%.
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2013-02-15 o 16:20
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 16:19   #334
PiegiNaNosie
Wtajemniczenie
 
Avatar PiegiNaNosie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 055
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

info z lavery:
DZISIAJ, JUTRO I POJUTRZE: 20% na hasło: WALENTYNKI WSZYSTKIE KOSMETYKI możecie nabyć Z RABATEM wpisując słowo: WALENTYNKI w pole "HASŁO RABATOWE" podczas dokonywania zakupów na
www.lavera.com.pl
. Rabat obowiązuje DZISIAJ, JUTRO I POJUTRZE!!!!!!!
__________________
PiegiNaNosie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 16:22   #335
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
O, ja też jestem ciekawa opinii bo chciałabym na wiosnę taki puder utrwalający albo z LL albo ten primer chwalony z kolorówki. Może taniej wypróbować najpierw kolorówkę.. sama nie wiem.

Kupiłam dziś bez problemów wodę do iniekcji, młoda fajna farmaceutka i malutką wodę Avene na spróbowanie, chciałam Uriage ale była tylko duża a nie wiem jeszcze czy wody termalne są warte zachodu. Wy używacie?
Ja mogę o nim powiedzieć same pozytywy po trzech użyciach, ale nie mam porównania z innymi, tzn inne, które miałam, mnie uczulały, zaraz musiałam zmywać, Lily Lolo nie uczulił, pięknie i na cały dzień zmatowił, ale też mam dobry podkład, który utrzymuje mat, więc nie tylko pudru to zasługa. Poza tym jest niewidoczny, a nadał buzi takiej gładkości, zwęził mi pory

Co do termalki to dostałam kiedyś jako gratis do zakupów wodę Vichy i byłam nią mega rozczarowana, wysuszała mi cerę, także jej polecić nie mogę. Innych nie miałam.

---------- Dopisano o 17:22 ---------- Poprzedni post napisano o 17:20 ----------

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Czy ten krem nadaję się na ten wątek?
Tołpa Dermo Face Hydrativ.
Nie ma parabenów, pegów, sztucznych barwników, oleju mineralnego.
Przynajmniej wg. producenta.
Miała go któraś?

Skład: Aqua, C12-C15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Octorylene, Polysilicone-15, Biosaccharide Gum-1, Methoxydibenzolmethane, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Propanediol, Peat Extract, Hydroxyethyl Urea, Cetearyl Alcohol, Saccharide Isomerate, Caprylyl Glycol, Stearic Acid, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, Saccharomyces Cerevisiae Extract, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Salvia Sclarea Extract, Sodium Polyacralimide, Xanthan Gum, Magnesium Aluminium Silicate, Potassium Phosphate, Carbomer, Disodium EDTA, Ceteareth-20, Sodium Hydroxide.
Moim zdaniem Za dużo syfów ma
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 16:23   #336
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Justynko ja od lat używam wody avene i jestem zadowolona
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 16:24   #337
SexPistols
Raczkowanie
 
Avatar SexPistols
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 179
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
jest wiele wartych uwagi kosmetyków nieposiadających certyfikatów, ale mających naprawdę fajne, naturalne składy i nie zawierających jednocześnie tego, co zostało zamieszczone w 1 poście jako nietolerowane.
To, że za kosmetyki naturalne uwazamy te zawierające 95% składników naturalnych nie oznacza, że te pozostałe 5% to muszą byc od razu wszystkie paskudztwa, które zostały wymienione z imienia i nazwiska na wstępie wątku
Moim zdaniem te brakujące do naturalności procenty mogą stanowić składniki nienaturalne, ale spoza tych nietolerowanych.
Święte słowa

Tylko, żeby odnaleźć naturalne perełki rodzimych firm/półfabrykaty/niereklamowane, mniej znanych marek kosmetyki naturalne trzeba się "nakopać" i naczytać etykiet bardzo, bardzo dużo, oczywiście ciągle uważam, że warto.
Bardzo też często w drogich certyfikowanych kosmetykach natknęłam się na chemiczne dodatki, które absolutnie nie powinny się tam znaleźć.
Stąd ten wątek to skarbnica wiedzy, którą należy dobrze przefiltrować i dopasować do swoich potrzeb.
SexPistols jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-15, 16:27   #338
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

no ja ostatnio w moim ulubionym sklepie znalazłam certyfikowana linię nowych kosmetyków z parafinką
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 16:43   #339
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja mogę o nim powiedzieć same pozytywy po trzech użyciach, ale nie mam porównania z innymi, tzn inne, które miałam, mnie uczulały, zaraz musiałam zmywać, Lily Lolo nie uczulił, pięknie i na cały dzień zmatowił, ale też mam dobry podkład, który utrzymuje mat, więc nie tylko pudru to zasługa. Poza tym jest niewidoczny, a nadał buzi takiej gładkości, zwęził mi pory
chcę go... mam gdzieś próbki.. musze potestować.
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Justynko ja od lat używam wody avene i jestem zadowolona
cieszę się
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
no ja ostatnio w moim ulubionym sklepie znalazłam certyfikowana linię nowych kosmetyków z parafinką
i takie kwiatki są, trzeba być czujnym i czytać INCI
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 16:49   #340
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

A ja dzisiaj kupiłam te gąbki do demakijażu z rossmanna, wieczorem próba
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 17:22   #341
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Jadzia_jadzia piękności kupiłaś

Dziewczyny cóż za dyskusja! Zgadzam się z Wami i popieram - świadomie zrezygnowałyśmy z pewnych składników kosmetyków. Choć przyznam, że mam dwa nienaturalne kosmetyki o brzydkim składzie: paletka Naked2 i podkład Yves Rocher Pure. Tego drugiego praktycznie już nie używam. Więcej grzeszków raczej nie mam

Nie zgodzę się jedynie co do ceny kosmetyków naturalnych - nie zawsze musi być wysoka. Nawet Pukka organizuje piękne promocje, poza tym można poszukać ich na niższych półkach. Jest jeszcze opcja domowej roboty kosmetyków i nie piszę tu o półproduktach. Cukrowy peeling składa się ze składników, które znajdziecie w szafce w kuchni, a dobra oliwa z oliwek jest wspaniłym kosmetykiem sama w sobie

edit. Zapomniałam napisać o najnowszej nowości LilyLolo - Primer O nowościach dr.Hauschka do makijażu pisałam już w Koszyczku - bedzie udoskonalona wersja tuszu pogrubiającego

Oj chciałabym teraz móc szybko wyjechać za granicę na zakupy!
Widzę podobny 'grzeszek' mamy. To paletkę miałam ostatnio na myśli mówiąc o tym, że nie dałam rady się oprzeć...

Hauschka ma nowy tusz? Muszę wejść i poczytać. Miałaś może ich puder bronzujący?


Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Uff



Dzięki, no to mam lekki dylemat, ale do zakupów jeszcze trochę czasu

Ja obecnie używam na różne sposoby oleju lnianego i jestem pod jego ogromnym wrażeniem. Zawsze kupując oleje i masła kierowalam się raczej zasadą, że to co brzmi bardziej egzotycznie będzie dla mnie lepsze. Wybierałam oleje z końca świata, a okazuje sie, że to co łatwiej dostępne i tanie, bo nie importowane tylko robione z roślin rosnących w naszej strefie klimatycznej wcale nie jest gorsze, dlatego przymierzam się do testów kiełkowego i np z dyni, albo ostropestu. Wiesiołkowy bardzo mi przypadł do gustu, niestety cuchnie.


Akurat na Pukkę nawet w promocji wielu osób nie stać. Takie realia niestety To jest wątek zakupowy i o to się najbardziej rozchodzi, a nie o kosmetykach samorobionych, chociaż takie też są mile widziane. Ja bym nie chciala, żeby ktoś o skromnym zasobie portfela czytający ten wątek odniósł wrażenie, że to miejsce tylko dla burżujów i nie ma tu czego szukać. Peeling kawowy owszem jest świetny
Stwierdzam, że kolejny peeling będzie właśnie samorobiony. Nie jestem w stanie zużyć kupnego w ciągu pół roku. A wyrzucanie ponad 1/3 opakowania mi bardzo nie odpowiada.

Słyszałaś może takie stwierdzenie, że ludziom odpowiada bardziej to co rośnie w ich strefie klimatycznej. Niby jabłka są dla nas dużo zdrowsze niż cytrusy. Idąc tym tropem olej lniany może okazać się dużo lepszy, niż jakiś egzotyczny. Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi. Jakieś wirusisko mnie dopadło i nie mogę jasno wyrazić myśli


Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość

już upatrzyłam sobie pomadkę Living Nature w promocyjnej cenie za 45 zł i dumam nad kolorem
http://www.minejo.home.pl/pl/p/LIVIN...ki-Szminki/223
coral sea i morning sun wyglądają kusząco.

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
C12-C15 Alkyl Benzoate:

https://wizaz.pl/chemia/view.php?id=1234

Polysilicone-15

Składnik dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu. Znajduje się na liście substancji promieniochronnych dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych. Jego maksymalne dopuszczalne stężenie to 10%.
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja mogę o nim powiedzieć same pozytywy po trzech użyciach, ale nie mam porównania z innymi, tzn inne, które miałam, mnie uczulały, zaraz musiałam zmywać, Lily Lolo nie uczulił, pięknie i na cały dzień zmatowił, ale też mam dobry podkład, który utrzymuje mat, więc nie tylko pudru to zasługa. Poza tym jest niewidoczny, a nadał buzi takiej gładkości, zwęził mi pory

Co do termalki to dostałam kiedyś jako gratis do zakupów wodę Vichy i byłam nią mega rozczarowana, wysuszała mi cerę, także jej polecić nie mogę. Innych nie miałam.

---------- Dopisano o 17:22 ---------- Poprzedni post napisano o 17:20 ----------



Moim zdaniem Za dużo syfów ma
Dzięki za odpowiedzi. Wielka szkoda... Już tak się ucieszyłam, bo dostałam w prezencie. Cóż będę używać okazjonalnie.
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-15, 17:27   #342
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Tołpa dla mnie to greenwashing, czyli udają ekologię tylko, a składy pozostawiają wiele do życzenia.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 17:45   #343
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
moja kolorowka oprocz minerakowych podkladow jest cala nienaturalna

Lauress w koncu przywrocil tania wysylke

dzięki za info
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
no ja ostatnio w moim ulubionym sklepie znalazłam certyfikowana linię nowych kosmetyków z parafinką
ale może to była certyfikowana parafina?
Mnie strasznie denerwuje jak czegos szukam, kombinuję, porównuje składy, a potem przychodzi paczka, odpakowuje, a tam inny skład niz podany w sklepie
i po co ja traciłam czas? na chybił trafił mogłam kupic bez tych całych ceregieli ze śledzeniem składów....
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2013-02-15 o 17:47
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 17:48   #344
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
ale może to była certyfikowana parafina?
Mnie strasznie denerwuje jak czegos szukam, kombinuję, porównuje składy, a potem przychodzi paczka, odpakowuje, a tam inny skład niz podany w sklepie
i po co ja traciłam czas? na chybił trafił mogłam kupic bez tych całych ceregieli ze śledzeniem składów....
A to nie jest czasem niezgodne z prawem?
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 17:59   #345
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Widzę podobny 'grzeszek' mamy. To paletkę miałam ostatnio na myśli mówiąc o tym, że nie dałam rady się oprzeć...

Hauschka ma nowy tusz? Muszę wejść i poczytać. Miałaś może ich puder bronzujący?
...
Hauschka ma całą nową serię kosmetyków kolorowych, w tym własnie tusz pogrubiający

A puder brązujący miałam, też jest na blogu opisany. Bardzo go lubię, choć nie wszystkim spasował.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dear eyes 3.jpg (96,4 KB, 35 załadowań)
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 18:01   #346
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Hauschka ma całą nową serię kosmetyków kolorowych, w tym własnie tusz pogrubiający

A puder brązujący miałam, też jest na blogu opisany. Bardzo go lubię, choć nie wszystkim spasował.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 18:05   #347
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj kupiłam te gąbki do demakijażu z rossmanna, wieczorem próba
oooo... to daj znac czy ci bedzie pasowac bo cos czuje ze masz podobna skore jak ja moze tez sie skusze jak tobie sie spodoba...
A jak czolo??

Edytowane przez _Kari_
Czas edycji: 2013-02-15 o 18:07
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 18:12   #348
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
oooo... to daj znac czy ci bedzie pasowac bo cos czuje ze masz podobna skore jak ja moze tez sie skusze jak tobie sie spodoba...
A jak czolo??
Z czołem już lepiej Staram się nakładać codziennie krem na czoło, ale w minimalnej ilości i faktycznie pomaga. No i nawet jakiś jeden syfek się pokazał, więc to może jednak w jakiś sposób mi oczyszcza twarz?

Spróbuję dzisiaj nalać na gąbkę troszkę tego mojego mydełka i zobaczę czy faktycznie lepiej zmywa pozostałości po makijażu
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 18:44   #349
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Hauschka ma całą nową serię kosmetyków kolorowych, w tym własnie tusz pogrubiający

A puder brązujący miałam, też jest na blogu opisany. Bardzo go lubię, choć nie wszystkim spasował.
Myślałam, że jest jakaś nowa limitowana edycja. Recenzja zachęcająca.


Promolcia

Ten ostatni zakup ze 100% pure to był bronzer?. Na ariva znalazłam tylko pudry.
Zdjęć nie wstawiam, bo zgubiłam kabelek. Jak się znajdzie to się pochwalę zbiorami


Do dziewczyn, które używają naturalnych maskar do rzęs. Zauważyłyście polepszenie stanu rzęs, po przestawieniu się na naturę?

Edytowane przez mlodziudka85
Czas edycji: 2013-02-15 o 19:16 Powód: Niejasne pytanie
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-15, 19:02   #350
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
...
Do dziewczyn, które używają naturalnych maskar do rzęs. Zauważyłyście polepszenie stanu rzęs, po przestawieniu się na naturę?
U mnie różnica jest bardzo widoczna. Już drugi raz przekonałam się, że tradycyjne choć bardziej trwałe, trochę niszczą mi rzęsy. Miałam już kiedyś o tym napisać. W listopadzie jakoś mnie podkusiło, żeby zacząć używać tradycyjną mascarę i po jakimś czasie zauważyłam, że mam coraz słabsze rzęsy. Wywaliłam ją i pokornie wróciłam do hauschkowej i kondycja rzęs zaczęła się poprawiać. Widać to szczególnie na dolnych. Także u mnie ta teoria się sprawdza.


Dziewczyny a jak Wasze doświadczenia z odżywką X-Lash?
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 19:19   #351
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
a czemu puderek Haschka Ci nie spasował ???

---------- Dopisano o 20:19 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
no ja ostatnio w moim ulubionym sklepie znalazłam certyfikowana linię nowych kosmetyków z parafinką
ło matko a co to linia i co to za sklepik ???
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 19:27   #352
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj kupiłam te gąbki do demakijażu z rossmanna, wieczorem próba
To czekamy na opinię

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Słyszałaś może takie stwierdzenie, że ludziom odpowiada bardziej to co rośnie w ich strefie klimatycznej. Niby jabłka są dla nas dużo zdrowsze niż cytrusy. Idąc tym tropem olej lniany może okazać się dużo lepszy, niż jakiś egzotyczny. Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi. Jakieś wirusisko mnie dopadło i nie mogę jasno wyrazić myśli
Nie wiem, czemu przez długi czas żyłam w przekonaniu, że to co obce, fantazyjne, egzotyczne jest lepsze od tego, co oferuje nam nasz rodzimy "ogród dobroci" Marketing działa podstępnie Okazuje się, że rodzimy produkt nie dość, że działa dobrze, to w dodatku jest jakby łagodniejszy. Moja skóra i włosy nie muszą się do niego przyzwyczajać, tolerują go od samego początku, nawet zapach jest taki neutralny, niczym specyficznym nie trąci, za wyjątkiem wiesiołkowego smrodku, ale i do niego z czasem przywykłam, stał mi się obojętny.

Zgadzam się i słyszałam nie raz o tym, że np azjaci powinni jeść ryż z sosem sojowym, włosi makaron z owocami morza i oliwkami, a my pozostańmy np przy buraczkach z chrzanem i jabłkach, od czasu do czasu korzystając dla ciekawości z towarów importowanych To nawet bardziej ekologiczne jeśli korzystamy z produktów regionalnych. Tą teorię można przełożyć na wszystko i na oleje także

Zdrówka życzę

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Tołpa dla mnie to greenwashing, czyli udają ekologię tylko, a składy pozostawiają wiele do życzenia.
Dokładnie, swego czasu wiele lat temu była nawet jakaś afera z niejakim dr.Tołpą. Nie pamiętam o co chodziło, ale jakieś nabieranie ludzi, że torf i borowina leczą i uzdrawiają, że produkty doktora są wyjątkowe, przez niego odkryte te substancje, lata badań i eksperymentów nad nimi, a tak naprawdę nic nie udowodnione, chyba mieli podobny system sprzedaży co Herbalife. Jedynie ta linia Eco spa jest dość ciekawa, ale i tak pozostawia wiele do życzenia.

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Z czołem już lepiej Staram się nakładać codziennie krem na czoło, ale w minimalnej ilości i faktycznie pomaga. No i nawet jakiś jeden syfek się pokazał, więc to może jednak w jakiś sposób mi oczyszcza twarz?

Spróbuję dzisiaj nalać na gąbkę troszkę tego mojego mydełka i zobaczę czy faktycznie lepiej zmywa pozostałości po makijażu
Jeszcze na koniec polecam czystą gąbeczką mokrą przetrzeć twarz, żeby też wypłukać nadmiar samego oczyszczacza, to może takie moje zboczenie, ale wmawiam sobie, że jeszcze lepiej działa, efekty w każdym razie u mnie są bardzo dobre
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 19:31   #353
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość

Dziewczyny a jak Wasze doświadczenia z odżywką X-Lash?
dzisiaj mi stuknęły 2 tygodnie,wydaję mi się,że minimalnie coś się ruszyło.Więcej będę mogła napisać za 2-3 tygodnie
Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
a czemu puderek Haschka Ci nie spasował ???[COLOR="Silver"]
pytasz o puder czy bronzer?bo jedno i drugie mi nie pasuję
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 19:38   #354
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
A to nie jest czasem niezgodne z prawem?
producent ma obowiązek podac skład.
sklep podaje składy chyba tylko informacyjnie i ja nie wiem nic o łamaniu prawa w przypadku, gdy poda błędny. może ktoś cos wie
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 19:40   #355
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To czekamy na opinię

Jeszcze na koniec polecam czystą gąbeczką mokrą przetrzeć twarz, żeby też wypłukać nadmiar samego oczyszczacza, to może takie moje zboczenie, ale wmawiam sobie, że jeszcze lepiej działa, efekty w każdym razie u mnie są bardzo dobre
No i pierwszy raz za mną. Muszę przyznać, że dałam o wiele więcej tego mydełka na gąbkę i się nie pieniło wcale a do tej pory jak myłam twarz rękami, to się pieniło Ale nie czuć w ogóle ściągnięcia przy użyciu gąbki a jednak do tej pory lekkie było, ale malutkie

Czy coś robię źle skoro się nie pieni? A Wy czego używacie w duecie z gąbką?
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 19:45   #356
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
No i pierwszy raz za mną. Muszę przyznać, że dałam o wiele więcej tego mydełka na gąbkę i się nie pieniło wcale a do tej pory jak myłam twarz rękami, to się pieniło Ale nie czuć w ogóle ściągnięcia przy użyciu gąbki a jednak do tej pory lekkie było, ale malutkie

Czy coś robię źle skoro się nie pieni? A Wy czego używacie w duecie z gąbką?
Wody na twarz i gąbkę też Poza tym czasem pomaga nałożenie produktu na twarz palcami, a potem masowanie gąbką, zależy od produktu. Ja polecam porządnie zwilżyć twarz przed użyciem gąbki i myjadła Będzie lepiej.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 19:53   #357
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
No i pierwszy raz za mną. Muszę przyznać, że dałam o wiele więcej tego mydełka na gąbkę i się nie pieniło wcale a do tej pory jak myłam twarz rękami, to się pieniło Ale nie czuć w ogóle ściągnięcia przy użyciu gąbki a jednak do tej pory lekkie było, ale malutkie

Czy coś robię źle skoro się nie pieni? A Wy czego używacie w duecie z gąbką?
Ja mam mydło w kostce a Ty? Gąbka powinna być dobrze nasączona wodą, pamiętaj by dbać o jej czystość, prać, przelewać wrzątkiem. Swoją myję porządnie przed i po umyciu twarzy i zawsze pięknie mi się wszystko na niej pieni
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 19:59   #358
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Iwi
mam NuFountain
Bardzo, bardzo, bardzo Ci dziękuję
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 20:02   #359
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
pytasz o puder czy bronzer?bo jedno i drugie mi nie pasuję
w sumie to interesuje mnie dlaczego nie pasował Ci puder brązujący ale o pudrze też poczytam
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 20:02   #360
Iwi82
Wtajemniczenie
 
Avatar Iwi82
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 426
GG do Iwi82
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Iwi
mam NuFountain
Bardzo, bardzo, bardzo Ci dziękuję

cieszę się bardzo Kochana Poczta się spisała
Iwi82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:58.