Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !! - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-11, 13:19   #721
Wiolka1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 230
GG do Wiolka1984
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

jak dobrze tu poczytac. po pierwsze mnie mobilizujecie i nakręcacie na zakupy a po drugie to rozstępy mi sie porobiły na samym początku ciąży na pośladkach , myśle ze ona jeszcze nie miala na to wpływu bo troche mi przed ciążą kilogramów przybyło, ale znowu nie w tak szybkim tempie zeby to dziadostwo mi powychodziło. tak czy inaczej kupie ten cepan i zobaczymy.jak narazie to nie mam zadnych nowych, a stosuje preparat dla kobiet w ciązy od 4 m-ca i narazie spokój.
Wiolka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 13:34   #722
Seler
Raczkowanie
 
Avatar Seler
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 283
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez Wiolka1984 Pokaż wiadomość
jak dobrze tu poczytac. po pierwsze mnie mobilizujecie i nakręcacie na zakupy a po drugie to rozstępy mi sie porobiły na samym początku ciąży na pośladkach , myśle ze ona jeszcze nie miala na to wpływu bo troche mi przed ciążą kilogramów przybyło, ale znowu nie w tak szybkim tempie zeby to dziadostwo mi powychodziło. tak czy inaczej kupie ten cepan i zobaczymy.jak narazie to nie mam zadnych nowych, a stosuje preparat dla kobiet w ciązy od 4 m-ca i narazie spokój.
no no dokladnie, tez chyba sie zmobilizuje do zakupow, bo polowa marca zbliza sie coraz szybciej, no a z moja cukrzyca tez moge wczesniej urodzic...
przewinal sie temat laktatow-ja narazie nie kupuje nie wiem czy bedzie potrzebny
rozstepow niemam zadnych, ale mam cala kolekcje tych sprzed 15 laty
i narazie jestem 5 kila na plusie
mam dylema, bylam nastawiona na zakup Tako Jumpera a dostalam oferte na uzywane 2-letnie Mikado albo Delte, znacie te wozki co sadzicie
mikado ----http://images.google.com/images?client=opera&rls=p l&q=wozek%20Mikado&source id=opera&oe=utf-8&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi
Delta-----http://images.google.com/images?um=1&hl=pl&client= opera&rls=pl&q=wozek+Delt a&btnG=Szukaj+obraz%C3%B3 w
Tako------http://zdjecia.swistak.pl/03/454/3454536_1_b.jpg
z tym ze Tako bylaby nowka , a Delta i Mikado uzywane, mam straszny zmatek

Edytowane przez Seler
Czas edycji: 2009-01-11 o 13:36
Seler jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 14:24   #723
sija
Zadomowienie
 
Avatar sija
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 189
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Dzień dobry Jak humorki w taki ponury dzień? u mnie sennie bardzo, do tego troche się męczę od wczoraj z uporczywą zgagą narazie biorę po pół rennie i nie jest źle, tylko po każdym posiłku to samo.

Judy nie szalej tak z porządkami, musisz niestety zacząć przymykać oko na bałagan, później będzie jeszcze mniej czasu i okazji do sprzątania. A wagę schowaj, po co ma Ci humor psuć

Ev@ też wyczytałam sporo pozytywnych opinii o butelkach Lovi i kupiłam jedną ze smoczkiem i jedną z łyżeczką mam zamiar karmić piersią tak długo jak się da, ale może będzie trzeba żeby ktoś za mnie nakarmił odciągniętym mlekiem - ciekawe jak sie sprawdzi ta butelka z łyżeczką

Widzę, że ruszył temat laktatorów - na zajęciach w szkole położna mówiła nam, że pokarm zamrożony można przechowywać do pół roku (w specjalnych woreczkach lub pojemnikach) więc można ściągać przy każdej okazji jak tylko maleństwo mniej wypije - byle by nie mieszać z pokarmem ściągniętym innym razem (w tym samym pojemniku w zamrażalce) - później jak będzie taka sytuacja, że będzie trzeba np. gdzieś iść, ktoś może za nas nakarmić

Ewccik zdrowiej szybko, wygrzewaj się dużo, przetestuj syropek z cebuli a jak nie pomoże to do lekarza - może przypisze bioparox

Szczęśliwa to jak już wybrałaś szpital to chyba najsensowniej dowiedzieć się czy jest przy nim jakaś szkoła

Anvi super opis z badania szkoda tylko tego mandatu

Zanka widzę, że się zaopatrzyłaś w krem na każdą pogodę - ja raczej będe stosować inny na lato a inny na zimę - bo zimą trzeba bardziej skórę natłuścić a w lecie przydałby się taki z filtrem. Fajna szczotka do włosków - z jakiego włosia zrobiona?

Anadun zrób listę koniecznie jak sie wchodzi do takiej hurtowni to się dostaje oczopląsu i albo się nic nie kupi ze strachu żeby nie przesadzić, albo się nakupi tyle rzeczy, że na pół roku wystarczy mnie czekają w tym tygodniu 2 takie wizyty w hurtowniach - już prawie mam listę gotową A co do zakupów w carrefourze - oglądałam co tam mają i szczerze mówiąc, ceny takie sobie, a gatunkowo ubranka też mnie nie zachwyciły - w teco mają lepsze o wiele, ale to taka moja prywatna opinia

Cocci super zdjęcia jaki słodki brzuszek

Na temat wózków się nie wypowiem, bo ja już kupiłam a nie chcę komuś doradzać nie mając zbyt dużej wiedzy na ten temat - wiadomo, każdemu inny podpasuje i każdy zwraca uwagę na co innego powiem Wam tylko, to co nam mówili przy okazji zajęć z opieki nad noworodkiem - jak się idzie w chłodniejsze dni na spacer to dużo mam nakrywa kilkoma warstwami dziecko z góry (jakieś kocyki itp) a nie pomyślą o dole - warto położyć kocyk pod dzidziusiem żeby mu plecki nie marzły. Niby oczywiste, a jakoś bym na to nie wpadła oj przydatne te zajęcia
__________________
"Miłość to nie pluszowy miś, ani kwiaty,...
Ale miłość, kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze."

sija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 14:49   #724
Seler
Raczkowanie
 
Avatar Seler
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 283
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

hej a jeszcze jedno pytanko, bedziecie jakis prezencik dawac mezowi mam na mysli taki po porodzie w podziekowaniu za wspieranie i opieke i towarzyszeniu przy porodzie, ja bym chciala cos takiego sprezentowac , kupie wczesniej -moze jakies bizu, albo zapalniczke Zippo albo jakas super ksiazke wygraweruje dedykacje i zapakuje to do torby szpitalnej , tak zeby po wszystkim wreczyc ten drobiazg tatuskowi....co o tym myslicie, uwazam ze moj zasluguje na to bo jest aniolek
Seler jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 14:57   #725
SoNeRa
Zakorzenienie
 
Avatar SoNeRa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3 797
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Kochane dzięki za miłe powitanko
Będę się pojawiała osobiście - codziennie!!!od jutra zacznę więcej bo mąż do pracy a ja sama w domku
Teraz gotujemy obiadek to weszłam na chwilkę sprawdzić co u Was
Co do mojego zdjęcia brzuszka to postaram się z sukcesem tym razem wkleić no i zrobić nową fotkę brzuszka bo jest o wiele większy niż ten co Wam chciałam ostatnio pokazaćmam już 19kg na plusieZmykam będę jutro. Miłego wieczorku dla Wszystkich
__________________
Nawet w najskrytszych marzeniach nie śniliśmy, że będziecie tacy cudowni ...
Bliźniaki - Tymuś i Szymuś są już z nami od 17 marca 2009
SoNeRa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 15:32   #726
Anvi
Raczkowanie
 
Avatar Anvi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 462
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

seler ja nie myślalam o prezencie dla tatusia, moze powinnam ale slyszalam ze prezent dla mamusi sie nalezy za męki

cocci ale masz pępek odjecany!!

emzeta bezpiecznej podróży I wracaj szybko bo masz duzo do nadrobienia

Czy któras coś pisała o wózkach firmy Polak? A moze coś ktos wie na ich temat? Jak sie sprawują bo w internecie wygladają spoko... A nasza wyprawa na zakupy skonczyla sie fiaskiem - na zaden wozek sie nie zdecydowalismy, zreszta wybor tutaj ograniczony HELP
Anvi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 15:51   #727
Amazonia23
Zakorzenienie
 
Avatar Amazonia23
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 856
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Witam wszystkie mamusie...
Dziewczyny ciuszki i cała reszta super widze że zakupki pełna para juz idą my wczoraj kupiliśmy łóżeczko juz stoi złozone (z materacykiem) takie jak lachkasia tyle że sosna... no i parę innych pierdołek jak np okrycie kąpielowe z kaczusia na kapturku smyczkę do smoczka szczoteczke do włosków (z dzwoneczkami w rączce)pozytywke taką miśkową... no i myśle że teraz z dnia na dzień szafeczki małej beda coraz bardziej przepełnione... A w domu coraz bardziej dzicięco sie robi...
Co do laktatorów to ja kupię sobie jakis zwykły reczny wole pieniążki na malutka przeznaczyć.
__________________
Naszym marzeniem byłaś Ty. Spełniłaś wszystkie nasze sny. Stałaś się częścią naszego życia Jesteś największym cudem odkrycia. =>(Ami 09.04.2009r)<=

Ciuszki




Amazonia23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-11, 15:52   #728
memi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 775
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Dziewczyny polecam watek polecamy-odradzamy, zanim cos kupicie...

Ev@
podziwiam, ze chcialo Ci sie to przeczytac. Wyniki badan nie sa sprzecze , po prostu w drugim nie udalo sie udowodnic tezy (co nie znaczy, ze nie jest sluszna). Podalam tylko 2 badania, ale jest ich oczywiscie wiecej )vide related articles na obu stronach, nie wszystkie niestety dostepne). Zapewniam Cie, ze gdyby bylo ich tylko 2 to zadna organizacja nie wydalaby tak jednoznacznie brzmiacych opinii, przypominam, ze zalecenie who jest od 2005 roku, to dosyc sporo. Trzebaby tylko poszperac, a niestety zajmuje to sporo czasu. W drugim badaniu nie oceniano bezpieczenstwa szczepionki (przynajmniej nie ma tego w abstrakcie).Nie doczytalam jaka to byla szczepionka, niestety nie mam dostepu do pelnego opisu badania . I jeszcze jedna rzecz- w drugim badaniu jest mowa o chorobie dot. ukladu oddechowego, pytanie na ile czestsze badz co badz niz grypa, niegrozne infekcje wirusowe wywolane przez powszechne wirusy, wplynaly na wyniki badan. Co do liczebnosci grup to masz racje, z drugiej strony ponad 300 matek to juz calkiem niezla grupa.

Co do kapania , to ja planuje 1x dziennie wieczorem. Jakby sie cos dzialo ze skorka to oczywiscie rzadziej i jak bedzie ciezko to z Bambino przerzuce sie na oilatum lub parafine ciekla. Wydaje mi sie , ze trzeba do tego podchodzic indywidualnie. Napewno dzieci "atopowe" to pierwsza grupa, ktora wymaga takich modyfikacji.
Mnie z kolei raża te nawilzane chusteczki do wycierania pupki niemowlaka. Sprawdza sie to poza domem, ale zastanawiam sie nad bezchusteczkowym radzeniem sobie z myciem przy przewijaniu w domu.

Ja rozwazam szczepienie, ale raz- troche juz pozno, dwa- krucho u mnie z finansami , ten nieszczesny kredyt.
Byc moze to sprawia, ze planuje wydatki baaardzo ostroznie i oszczednie.


Szalwia podobno hamuje laktacje, ale taka do picia, nie jest polecana w ciazy. Do plukania moze byc- jako odkażacz jamy ustnej, ale po wyplukaniu trzeba wypluc. bioparox swietnie dziala jako placebo, na przeziebienie praczej nie polecam, bo to wirusowe i antybiotyk dzialajacy na dodatek miejscowe nic tu nie da. przy nadkazeniu bakteryjnym (nieustepujaca goraczka, niepoprawiajace sie samopoczucie + ropny katar i wilgotny kaszel) tylko i wylacznie antybiotyk ogolnie, ale poki co chyba ewci nie trzeba

Ja tez rozwazam fyna, musze sie wreszcie wybrac na obejrzenie.

Seler mi sie wozki mikado bardzo podobaja.Zazdroszcze tylko 5kg na +. Co do prezentu dla meza to ciekawy pomysl, mi to nie przyszlo do glowy... ale ja towarzyszenie przy porodzie chyba troche inaczej rozumiem .. Dla mojego meza nie bedzie to napewno taka trauma, bo niejeden porod widzial .

Anvi fajne wiesci z usg

cocci slicznosci i Natalka i jej lokum

Ja tylko dodam, ze jak bylam ostatnio na usg 2d, to widzialam buzke jak na 3d , szkoda, ze nie poprosilam doktora o zdjecia. Maly ma fajne policzki, takie puśki

Pytanie do marcowek: co na wyjscie ze szpitala. kombinezon? jaki rozmiar? help!
__________________
Antoś 4.03.2009
Grześ 22.10.2010
Czekamy na Córeczkę TP 4.07.2014






Edytowane przez memi
Czas edycji: 2009-01-11 o 15:54
memi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 16:21   #729
anadun
Rozeznanie
 
Avatar anadun
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 917
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez raspberry69 Pokaż wiadomość
Emilko tobie tez dziekuje za troskei ogromnie sie ciesze, ze ciasto smakowalo ja je uwielbiam . Jego zaleta - zawsze wychodzi .
A co to za cudowne ciasto? Mogę też poprosić o przepis?
Cytat:
Napisane przez sija Pokaż wiadomość
Anadun zrób listę koniecznie jak sie wchodzi do takiej hurtowni to się dostaje oczopląsu i albo się nic nie kupi ze strachu żeby nie przesadzić, albo się nakupi tyle rzeczy, że na pół roku wystarczy mnie czekają w tym tygodniu 2 takie wizyty w hurtowniach - już prawie mam listę gotową A co do zakupów w carrefourze - oglądałam co tam mają i szczerze mówiąc, ceny takie sobie, a gatunkowo ubranka też mnie nie zachwyciły - w teco mają lepsze o wiele, ale to taka moja prywatna opinia
Lista wstępna już jest
Dzięki za opinię o carrefurze - o taką właśnie prywatną mi chodziło. Zwłaszcza, ze nie mam jeszcze porównania, co gdzie i w jakiej jakości można trafić.

Cytat:
Napisane przez memi Pokaż wiadomość
Dziewczyny polecam watek polecamy-odradzamy, zanim cos kupicie...

Mnie z kolei raża te nawilzane chusteczki do wycierania pupki niemowlaka. Sprawdza sie to poza domem, ale zastanawiam sie nad bezchusteczkowym radzeniem sobie z myciem przy przewijaniu w domu.
Dzięki za przypomnienie o wątku - przeglądałam go dawno temu i już niewiele pamiętam, a na pewno warto skorzystać z doświadczenia innych.
Ja nie wiem czy te chustki takie złe, to chyba wygodniejsze niż mycie dziecka wodą przy każdej zmianie pieluchy. Znam kilka mam, któe sobie to chwaliły. A chustki chyba nic złego nie zrobią?
__________________
EMIL
anadun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 16:25   #730
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Na wyjście ze szpitala moja mama mówi, abym wzięła ciepłe zwykłe ubranko owiniemy w kocyk i becik (bo mam od koleżanki używany gruby zimowy becik)
-bo i tak powiedzmy pierwszy tydzień z dzidzią nie wyjdę a potem pogoda może być cacy a jak nie, to w tym beciku przezimuję te "resztki zimy"
- kombinezony trochę kosztują .
Cytat:
Napisane przez Ev@ Pokaż wiadomość
Ja właśnie ostatnio dostałam bardzo silnych skurczy łydek, suplementuję się teraz Prenatalem Classic i myślałam, że on zawiera też Mg ale spojrzałam na skład i jednak nie. Więc od kilku dni biorę dodatkowo magnez w dawce 40mg - skurcze zniknęły. Biorę też selen, bo okazało się, że mam niedobór (dużo osób ma, szczególnie ciężarne).
W ogóle żałuję, że kupiłam ten Prenatal Classic, znacznie bogatszy wg składu jest Prenatal Complex. W 1 trymestrze brałam Centrum Materna i ostatnio jak analizowałam skład to ten suplement wydaje mi się najbardziej sensowny. Chyba go znowu kupię, mimo, że mam jeszcze całe opakowanie Prenatalu.
Aha na silne skurcze łydek mi zawsze pomaga przyłożenie stopy do zimnej ściany - przechodzi od razu.
Nawet jeśli bierzesz witaminy z magnezem (jak ja np.) to mimo to możesz łykać magnez dodatkowo, pomoże na pewno na skurcze itp.
Przykładanie do ściany daje takie efekty, że w chwili obecnej Ciebie "puszcza" ale kolejny skurcz może być EFEKTEM TEJ ZIMNEJ SCIANY .

Cytat:
Napisane przez Judy_21 Pokaż wiadomość

Raspberry, Gosiunia, Gabriella, Jastinada dziękuję za rady, wczoraj wzięłam jedną tabletkę nospy i magnezu i położyłam się na godzinkę, wieczorkiem zrobiłam powtórkę, bo za bardzo nie podziałało, dzisiaj wstałam rano i już jest lepiej Mam nadzieję
Zanka nie przepracuj się za bardzo
Pobierz kilka dni magnez! To pomoże. Jeden dzień nie da efektu "na dłużej".
A ZANKA faktycznie masz zdrowie! Mnie wykańcza zwykły spacer w tempie 1 m na godzinę!
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 16:45   #731
Ev@
Raczkowanie
 
Avatar Ev@
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 325
GG do Ev@
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
Ev@ a ja mam takie suche miejsca na buzi,nic nie pomaga,peelingi też nie ,tłuste kremy też nie ja to mam myślę od problemów wątrobowych
Jasti wiesz co też myślę, że może to być wątroba. A Ty masz jakieś konkretne problemy czy związane z ciążą?

Cytat:
Napisane przez sija Pokaż wiadomość
Ev@ też wyczytałam sporo pozytywnych opinii o butelkach Lovi i kupiłam jedną ze smoczkiem i jedną z łyżeczką mam zamiar karmić piersią tak długo jak się da, ale może będzie trzeba żeby ktoś za mnie nakarmił odciągniętym mlekiem - ciekawe jak sie sprawdzi ta butelka z łyżeczką
Sija ja kupiłam na razie dwie butelki, zwykłą 150ml do laktatora i 250ml samosterylizującą. Tą z łyżeczką też chyba kupię.

Cytat:
Napisane przez memi Pokaż wiadomość


Ev@
podziwiam, ze chcialo Ci sie to przeczytac. Wyniki badan nie sa sprzecze , po prostu w drugim nie udalo sie udowodnic tezy (co nie znaczy, ze nie jest sluszna). Podalam tylko 2 badania, ale jest ich oczywiscie wiecej )vide related articles na obu stronach, nie wszystkie niestety dostepne). Zapewniam Cie, ze gdyby bylo ich tylko 2 to zadna organizacja nie wydalaby tak jednoznacznie brzmiacych opinii, przypominam, ze zalecenie who jest od 2005 roku, to dosyc sporo. Trzebaby tylko poszperac, a niestety zajmuje to sporo czasu. W drugim badaniu nie oceniano bezpieczenstwa szczepionki (przynajmniej nie ma tego w abstrakcie).Nie doczytalam jaka to byla szczepionka, niestety nie mam dostepu do pelnego opisu badania . I jeszcze jedna rzecz- w drugim badaniu jest mowa o chorobie dot. ukladu oddechowego, pytanie na ile czestsze badz co badz niz grypa, niegrozne infekcje wirusowe wywolane przez powszechne wirusy, wplynaly na wyniki badan. Co do liczebnosci grup to masz racje, z drugiej strony ponad 300 matek to juz calkiem niezla grupa.]
Memi mam wprawę w czytaniu, bo z Pubmedu korzystam na co dzień Z tą słusznością tezy to też działa w drugą stronę - jak badanie ma pozytywne wyniki to wcale nie znaczy, że tak jest. W całym gąszczu rożnych badań masa jest takich, które generują wyniki fałszywie pozytywne, ale mało osób zwraca na to uwagę. Zalecenia WHO są przygotowywane przez różnych ekspertów, lepszych i gorszych, do tego te zalecenia ciągle się zmieniają, więc ja tam zawsze podchodzę sceptycznie do tych wszystkich opinii i zaleceń.

Oczywiście Bioparox jako antybiotyk stosowany jest na zakażenia bakteryjne, ale te często towarzyszą zapaleniom wirusowym. Do tego działa przeciwbólowo. No ale rzeczywiście antybiotyki to ostateczność, sama nie jestem zwolenniczką ich przepisywania. Mam nadzieję, że u Ewcik to niegroźna infekcja i organizm sam ją zwalczy. Strasznie dobijające są takie przeziębienia, więc dbajmy o siebie mamuśki!
Ev@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 16:52   #732
Judy_21
Wtajemniczenie
 
Avatar Judy_21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zielona Wyspa :)
Wiadomości: 2 256
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Seler a z tym prezentem to masz kobieto głowę ja bym na to nie wpadła... A może srebrną ramkę na zdjęcie z wygrawerowanym jakimś miłym zdankiem... np. My heart belongs to Dady... Albo Dady's little princess... tak na przyszłość, wstawić piwrwsze zdjęcie z tatą... albo medal "Za zasługi " "Za wkład" chociaż to może być dwuznacznie zrozumiane...
Cytat:
Napisane przez memi Pokaż wiadomość
Co do kapania , to ja planuje 1x dziennie wieczorem. Jakby sie cos dzialo ze skorka to oczywiscie rzadziej i jak bedzie ciezko to z Bambino przerzuce sie na oilatum lub parafine ciekla. Wydaje mi sie , ze trzeba do tego podchodzic indywidualnie. Napewno dzieci "atopowe" to pierwsza grupa, ktora wymaga takich modyfikacji.
Mnie z kolei raża te nawilzane chusteczki do wycierania pupki niemowlaka. Sprawdza sie to poza domem, ale zastanawiam sie nad bezchusteczkowym radzeniem sobie z myciem przy przewijaniu w domu.
Pytanie do marcowek: co na wyjscie ze szpitala. kombinezon? jaki rozmiar? help!
Memi, tutaj panuje zasada, żeby kąpać na początku jak najrzadziej czasami nawet nie kąpią przez pierwszy miesiąc, przemywają tylko...
My mamy potwornie twardą wodę, filtr do wody zazwyczaj wymienia sie po miesiącu, u nas wystarcza na dwa, trzy tygodnie... czajnik jest cały zaqwalony kamieniem, jak nie wymienię filtra na czas... nie mówiąc o kafelkach pod prysznicem i osadzie kamienia na umywalkach i wannie.... tragedia.... zastanawiam się na razie na myciu co drugi dzien, bo boję się że małej może coś porobic się z cerą... Ja mam od tej wody strasznie przesuszoną...
A co do chusteczek, bardzo dużo dzieci u nas w przedszkolu miało uczulenie na chusteczki... mamy przynosiły watę i zwykła wodą, nawet bez mydła, przemywałyśmy pupy i powiem, że bardzo rzadko się zdażało, żeby dziecko miało podraznienia, więc raczej bez chusteczek też mozna sie obejść Warto spróbować. Tylko my miałyśmy pokój do zmiany pieluch, a obok stołu do przewijania była umywalna na wyciągnięcie ręki, więc nie było problemu, a w domu... no coż zawsze się znajdzie jakieś rozwiązanie
A co do męża, to też lekarz? Że mówisz, że na niejeden poród sie napatrzył.... nawet jeżeli widział niejeden raz, to poród swojego dziecka na pewno będzie niesamowitym przezyciem

Ja marcówka nie jestem ale wydaje mi się, że niepotrzebny jest kombinezon, dziecko i tak pewnie tylko do samochodu przeniesiecie, a później z samochodu do domu... ja bym raczej tego najmniejszego rozmiaru nie kupowała 56 to tak akurat na zaraz po porodzie, postawiłabym na 62 albo większy, maluchy strasznie szybko wyrastają z tych najmniejszych ubranek, a przy ciut większym rozmiarze, to można zawsze rękawki troszkę podwinąć
__________________
Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka... Dante
Amelka 06/04/2009


WDF

93...83...73...70...65...63

-28 kg

Judy_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 16:56   #733
jastinada
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 2 279
GG do jastinada
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez Seler Pokaż wiadomość
hej a jeszcze jedno pytanko, bedziecie jakis prezencik dawac mezowi mam na mysli taki po porodzie w podziekowaniu za wspieranie i opieke i towarzyszeniu przy porodzie, ja bym chciala cos takiego sprezentowac , kupie wczesniej -moze jakies bizu, albo zapalniczke Zippo albo jakas super ksiazke wygraweruje dedykacje i zapakuje to do torby szpitalnej , tak zeby po wszystkim wreczyc ten drobiazg tatuskowi....co o tym myslicie, uwazam ze moj zasluguje na to bo jest aniolek
wiesz co?to świetny pomysł,tylko ja nie wiem co można by było chłopu kupić....ale to na prawdę super pomysł,zastanawiam się tylko co by to mogłobyć,żeby to nie było coś codziennego,jakaś fajna pamiątka dziewczyny dawajcie pomysły

Cytat:
Napisane przez SoNeRa Pokaż wiadomość
postaram się z sukcesem tym razem wkleić no i zrobić nową fotkę brzuszka bo jest o wiele większy niż ten co Wam chciałam ostatnio pokazaćmam już 19kg na
Pati,brzuszek musi być większy jak tam takie fajne chłopaki rosną już się nie moge doczekac tych zdjęć

Memi a dlaczego chusteczki Cię rażą?Ja w sumie to mam zamiar z nich ostro korzystać...

Cytat:
Napisane przez Ev@ Pokaż wiadomość
Jasti wiesz co też myślę, że może to być wątroba. A Ty masz jakieś konkretne problemy czy związane z ciążą?
u mnie przed ciążą było ok,w ciąży pojawił się świąd skóry i te suche plamy na twarzy,mam je już ze 2,może 3 miesiące...i właśnie wtedy zrobiłam badania i okazało sie że alat i aspat mam za wysokie,ale nie wskazujące na cholestaze,bo fosfataza i bilirubina ok,nie wiem z czego to wynika,lekarz w sumie też na razie nic nie mówi...



Raspberry się coś dziś nie pojawiła,mam nadzieję,ze drugi komp nie padł...

Miłego wieczoru dziewczęta
__________________


moje maleństwo
jastinada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 16:58   #734
Seler
Raczkowanie
 
Avatar Seler
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 283
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez Anvi Pokaż wiadomość
seler ja nie myślalam o prezencie dla tatusia, moze powinnam ale slyszalam ze prezent dla mamusi sie nalezy za męki
no ja tez o tym slyszalam, wiem ze moj pomysl jest nietypowy, ale taki od serca, bo ja naprawde doceniam to ze moj maz jest obok mnie i mnie wspiera, a wierzcie czasami nie bylo mi lekko
Cytat:
Napisane przez memi Pokaż wiadomość

Seler mi sie wozki mikado bardzo podobaja.Zazdroszcze tylko 5kg na +. Co do prezentu dla meza to ciekawy pomysl, mi to nie przyszlo do glowy... ale ja towarzyszenie przy porodzie chyba troche inaczej rozumiem .. Dla mojego meza nie bedzie to napewno taka trauma, bo niejeden porod widzial .

Ja tylko dodam, ze jak bylam ostatnio na usg 2d, to widzialam buzke jak na 3d , szkoda, ze nie poprosilam doktora o zdjecia. Maly ma fajne policzki, takie puśki

Pytanie do marcowek: co na wyjscie ze szpitala. kombinezon? jaki rozmiar? help!
co do prezentu, no to sie nie dziwie, heh, fajnie masz

no ja wlasnie jestem straaaasznie ciekawa jutra, mam usg i mam nadzieje ze bedzie tak swietnie widac mojego dzidziolka, jestem ciekawa jak wyglada, bo 3d musialam odpuscic z braku kasy

a jesli chodzi o kombinezon to ja mam dwa kombinezony /takie bardziej wiosenne/ jeden 62 a drugi 68/a moze ui ciut wiekszy/ , jak bedzie bardzo zimno to najwyzej ubiore w dwa, a jesli cieplej a wejdzie to w 62

na foto-brzuszkowym dalam fote mojego bebena-moj debiut:dziekuje :
Seler jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 17:00   #735
jastinada
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 2 279
GG do jastinada
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez Judy_21 Pokaż wiadomość
A może srebrną ramkę na zdjęcie z wygrawerowanym jakimś miłym zdankiem... np. My heart belongs to Dady... Albo Dady's little princess... tak na przyszłość, wstawić piwrwsze zdjęcie z tatą... albo medal "Za zasługi " "Za wkład" chociaż to może być dwuznacznie zrozumiane...

dobry pomył a za ten "wkład"
__________________


moje maleństwo
jastinada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 17:13   #736
Seler
Raczkowanie
 
Avatar Seler
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 283
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez Judy_21 Pokaż wiadomość
Seler a z tym prezentem to masz kobieto głowę ja bym na to nie wpadła... A może srebrną ramkę na zdjęcie z wygrawerowanym jakimś miłym zdankiem... np. My heart belongs to Dady... Albo Dady's little princess... tak na przyszłość, wstawić piwrwsze zdjęcie z tatą... albo medal "Za zasługi " "Za wkład" chociaż to może być dwuznacznie zrozumiane...
wklad, hehe ale w pewnym sensie tez prawda
Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
wiesz co?to świetny pomysł,tylko ja nie wiem co można by było chłopu kupić....ale to na prawdę super pomysł,zastanawiam się tylko co by to mogłobyć,żeby to nie było coś codziennego,jakaś fajna pamiątka dziewczyny dawajcie pomysły


Miłego wieczoru dziewczęta
no no jakis drobiazg, moze byc cos niecodziennego, cos co bedzie pamiatka, moj tz strasznie kopci, wiec myslalam o jakims Zippo albo tabakierce,
moze byc i jakis podkoszulek z napisem, albo ksiazka czy jak judy wspomniala nawet srebrna ramka na zdjecia, albo srebna bransoleta z taka tabliczka i tam wygrawerowac napis, kubek/albo to mi sie wydaje takie oklepane i banalne/....mysle mysle, wrzucajcie pomysly

i rowniez Wam zycie przyjemnego wieczorku
Seler jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 17:32   #737
memi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 775
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

chusteczki mnie raza z powodu ilosci substacji mogacych uczuclac- jak to pisala Judy... poza tym sa bardzo praktyczne poza domem.
__________________
Antoś 4.03.2009
Grześ 22.10.2010
Czekamy na Córeczkę TP 4.07.2014





memi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 17:56   #738
Judy_21
Wtajemniczenie
 
Avatar Judy_21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zielona Wyspa :)
Wiadomości: 2 256
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Zobaczcie na to
http://cgi.ebay.ie/PERSONALISED-NOVE...3A1|240%3A1318
__________________
Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka... Dante
Amelka 06/04/2009


WDF

93...83...73...70...65...63

-28 kg

Judy_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 18:45   #739
Malpka
Zakorzenienie
 
Avatar Malpka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 7 226
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez sija Pokaż wiadomość
mnie czekają w tym tygodniu 2 takie wizyty w hurtowniach - już prawie mam listę gotową A co do zakupów w carrefourze - oglądałam co tam mają i szczerze mówiąc, ceny takie sobie, a gatunkowo ubranka też mnie nie zachwyciły - w teco mają lepsze o wiele, ale to taka moja prywatna opinia
sija o jakich hurtowniach myślisz zdradź sekret bo Lublin masz na myśli co nie?

Cytat:
Napisane przez Seler Pokaż wiadomość
hej a jeszcze jedno pytanko, bedziecie jakis prezencik dawac mezowi mam na mysli taki po porodzie w podziekowaniu za wspieranie i opieke i towarzyszeniu przy porodzie, ja bym chciala cos takiego sprezentowac , kupie wczesniej -moze jakies bizu, albo zapalniczke Zippo albo jakas super ksiazke wygraweruje dedykacje i zapakuje to do torby szpitalnej , tak zeby po wszystkim wreczyc ten drobiazg tatuskowi....co o tym myslicie, uwazam ze moj zasluguje na to bo jest aniolek
w prezencie dostanie przecież dzidziusia hehe
a jesli chodzi o pomysły to moja koleżanka na chrzciny swojego maluszka dostała od brata odlew rączki i stópki synka w ramce z podpisem , ówie wam jak to fajnie wygląda no tylko że taki prezent od razu po porodzie to nie wyjdzie


a co do wózków to mi sie spodobał ostatnio taki:
http://allegro.pl/item518342702_rewe...najtaniej.html

nie wiem tylko jak tam z jego praktycznością może któraś o takim słyszała
__________________
Ten znalazł swoje miejsce na ziemi, kto znalazł miejsce w sercu drugiego człowieka
05.07.2008
J http://www.suwaczek.pl/cache/ec6d661a82.png
K http://www.suwaczek.pl/cache/f2a2119f90.png
W http://www.suwaczek.pl/cache/ef8b004f6a.png

Edytowane przez Malpka
Czas edycji: 2009-01-11 o 18:46
Malpka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 19:04   #740
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość

Raspberry ale mi przykro z powodu Twojego komputera,mam nadzieję,że jakiś informatyk odtowrzy Ci dane??No na prawdę wielki pecha.Mnie wczoraj cały dzień nie było przed kom,jakiś dziwny dzień był,spałam pół dnia,przepraszam,ze nie odpisałam
Jastinada nic sie nie martw . Wczorajeszego dnia to ja nie chce nawet pamietac tyle nerwow. Mam nadzieje, ze odpoczelas

Cytat:
Napisane przez Anvi Pokaż wiadomość
biedna...ja też to przeżyłam kilka razy ale jak to mowia, mąry Polak po szkodzie Może jeszcze uda sie odzyskać?


A my wczoraj pojechaliśmy na usg...z przygodami...smochod nam sie zepsul na samym srodku drogi 30 mil od naszego miasta, czekalismy godzine na pomoc (cale szczescie wzielam banana ), zadzwonilam zeby przelozyc usg, powiedzieli z jak zdaze dojechac przed 15 to mnie wcisna. Pomoc przyjechala, naprawili na miejscu, korek w centrum, zaparkowaliśmy gdzie popadlo, biegiem do kliniki, wracamy po usg a tu mandat!
Ale za to Adaś jest na pewno Adasiem (normalnie interes ma jak armata ), tylko sie wstydzil i ciagle zakrywal buzie raczkami Ma duzo wlosow na glowie i dlugie nogi (puknął się kolanem w czoło ). I pani byla tak mila ze przelaczyla nam pokazac zdjecia 3d, mimo ze wykupilismy pakiet na zwykle usg 2d I mamy takiego malego Pinokia z perkatym noskim Niestety nie bylo to usg diagnostyczne wiec nic nie mierzyli, wazyli czy sprawdzali...no coz, taki kraj Ale bardzo sie cieszymy ze mimo przejsc sie nam udalo
Widze, ze i dla Ciebie sobota byla pechowa. No nie licze udanego USG

Cytat:
Napisane przez cocci Pokaż wiadomość

każdy fotelik dopuszczony do sprzedaży musi mieć certyfikat i być zgodny z normą. Inaczej nie znajdzie siew obrocie.

w Polsce nie są dopuszczone do użytku gondole wózków, które są wyposażone w pasy i na zachodzie są używane zamiast fotelików. Tam dopuścili, u nas nie.
Cocci a moge wiedziec jaki ten certyfikat ma byc? Bo jest ich tysiace

Cytat:
Napisane przez Judy_21 Pokaż wiadomość
Raspberry w pierwszej ciąży przytyłam 25 kg ale coś czuję że tym razem będzie lepiej.... a słodkie ograniczam jak mogę, jem duzo owoców i nadal "rosnę"... widac taki mój urok Ale juz dzisiaj mi to nie przeszkadza, widać wczoraj jakiś taki kiepski dzień miałam, czy coś...
Oj cos wredna ta sobota chyba dla kazdego! Judy nie martw sie. Ja tez staram sie ograniczac slodkie(przed ciaza prawie wogule nie jadlam) jednak teraz nadrabiam straty i jak sie juz do czegos dobiore nie moge sie skonczyc.
Jestem z Toba i bedziemy sie po porodzie wspierac

Cytat:
Napisane przez emzeta Pokaż wiadomość
Raspberry, no ja tez się smaruje od początku, na brzuszku, piersiach, po bokach i w dolnej czesci plecow…. No ale nic, cepan kupilam, bo jeszcze w pl, a nad tymi rozstępami się zastanawiam bo nie wyglądają typowo, SA takie czerwonawe kreski, Male ale skora nie wyglada na peknieta czy jakby się rozeszla, maz mowi ze nic nie widzi… ale na wszelki wypadek smaruje J


Emzeta
moze to nie rozstepy a pajaczki? Spokojnej podrozy

Cytat:
Napisane przez Malpka Pokaż wiadomość
yyy chyba przegapiłam jakies pycha ciasto ktore robi tu furrorę czy mogę i ja przepis
a co do kompa to wspólczuję miałam ostatnio podobnie i juz sie nawet pozenalam z praca mgr ale na szczescie mąż mi uratował ja jakoś mam nadzieje ze dasz rade adrobic te zadanka
Zaraz wysle przepis . Zadania robie od rana, juz nie mam silyDzieki za mile slowa.

Cytat:
Napisane przez anadun Pokaż wiadomość
A co to za cudowne ciasto? Mogę też poprosić o przepis?
No jasne zaraz wysle


Komp dalej nie dziala maz porzyczyl mi swoj na czas naprawy .
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 19:38   #741
Judy_21
Wtajemniczenie
 
Avatar Judy_21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zielona Wyspa :)
Wiadomości: 2 256
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Ja nadal szukam prezentów...
Albo to Imienna whisky
http://cgi.ebay.ie/Personalised-Gift-Label-ANY-name-Suits-Jack-Daniels_W0QQitemZ12035926 2636QQcmdZViewItemQQptZUK _Home_Garden_Food_Drink_W ine_Bar_Accessories?hash= item120359262636&_trksid= p3286.c0.m14&_trkparms=66 %3A2|65%3A2|39%3A1|240%3A 1318

A do tego wygrawerowana szklanka do whisky
http://cgi.ebay.ie/Personalised-Whiskey-mixer-glass-with-gift-box_W0QQitemZ360122659990 QQcmdZViewItemQQptZUK_HG_ DrinkingGlassware_RL?hash =item360122659990&_trksid =p3286.c0.m14&_trkparms=6 6%3A3|65%3A2|39%3A1|240%3 A1318

Albo takie serducho z wygrawerowanym imieniem dziecka
http://cgi.ebay.ie/Personalised-Crystal-Heart-shaped-Paperweight-gift_W0QQitemZ36012268834 4QQcmdZViewItemQQptZUK_Ar t_Glass?hash=item36012268 8344&_trksid=p3286.c0.m14 &_trkparms=66%3A3|65%3A2| 39%3A1|240%3A1318

Albo koszulkę z fajnym nadrukiem, chyba kiedyś Jaga coś takiego kupiła....
http://www.allegro.pl/item518336814_...y_mikolaj.html
__________________
Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka... Dante
Amelka 06/04/2009


WDF

93...83...73...70...65...63

-28 kg


Edytowane przez Judy_21
Czas edycji: 2009-01-11 o 21:10
Judy_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 20:03   #742
basia85
Raczkowanie
 
Avatar basia85
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Wiadomości: 388
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

witam!!!
Cocci super zdjątka!!!
Ewccik SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA
seler naprawde super ekstra pomysł z tym prezentem mi to nawet do głowy nieprzyszło hehe
Emzeta szczęśliwej podróży!!!!!

na rostepy narazie nienarzekam bo odpukac niemam i mam nadzieje nie mieć

wklejam zdjęcie brzuszka chyba mi zmalał od ostatniego razu hehe
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_1949k.jpg (39,5 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_1950g.jpg (54,2 KB, 20 załadowań)
__________________
NARESZCIE RAZEM
MILENKA JEST CUDOWNA
basia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 20:11   #743
jastinada
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 2 279
GG do jastinada
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

wiesz co Judy,z tą gazetą to fajny pomysł.Mój brat jest grafikiem i pewnie by mi cos zrobił fajnego,ale zupełnie nie wiem co miałabym wymyślić jako tekst kurde przeraża mnie moja mała kreatywność,kiedyś nie byłam taka...starość nie radość

Raspberry cieszę się,że jesteś niezaostawiaj nas mam nadzieję,że szybko będziesz mieć swój komputerek z powrotem
__________________


moje maleństwo
jastinada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 20:20   #744
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Szklanka jest boska
Ja pewnie znow cos recznie zrobie . Maz byl achwycony prezentem na urodziny

Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
Raspberry cieszę się,że jesteś niezaostawiaj nas mam nadzieję,że szybko będziesz mieć swój komputerek z powrotem

Jastinada
nie moglabym Was zostawic Piekny avatarek
__________________

Edytowane przez raspberry69
Czas edycji: 2009-01-11 o 21:14
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 21:38   #745
Judy_21
Wtajemniczenie
 
Avatar Judy_21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zielona Wyspa :)
Wiadomości: 2 256
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
wiesz co Judy,z tą gazetą to fajny pomysł.Mój brat jest grafikiem i pewnie by mi cos zrobił fajnego,ale zupełnie nie wiem co miałabym wymyślić jako tekst kurde przeraża mnie moja mała kreatywność,kiedyś nie byłam taka...starość nie radość
A gdyby tak odkopać stare podręczniki z psychologii i poszukać rozdziału na temat wpływu ojca na rozwój dziecka... ale takie typowo studyjne, zagmatwane, pisane naukowym językiem, trudne do zrozumienia i walnąć takie kazanie, na pierwszej stronie
Justynko i jak lepiej sie dzisiaj czujesz???
No i zdjęcie fajniutkie, takie slodziutkie

Raspberry ja też myślę o czymś, żeby zrobić samemu, ale nie wiem, co, może pomyślę nad ta gazetką właśnie i oprawię w antyramę.
Ja się troszeczkę spłukam, bo 31 mój mąż kończy 30 lat i chcę mu zafundować tatuaż, ale taki większy, pytałam o wycenę, facet zawołał 500 euro Stwierdziłam, że dam 200 - 250 (jeszcze nie wiem ile uda mi sie odłozyć) a resztę sam sobie dołozy i tyle... no ale to i tak dość spory wydatek, więc musze znaleźć coś niedrogiego... a taką gazetkę to mogę i sama spróbować zrobić
A Ty o czym myślisz???
__________________
Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka... Dante
Amelka 06/04/2009


WDF

93...83...73...70...65...63

-28 kg

Judy_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 21:46   #746
e.m.i.l.k.a
Wtajemniczenie
 
Avatar e.m.i.l.k.a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 2 802
GG do e.m.i.l.k.a
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cocci, Basia brzuszki śliczne i jeszcze takie niewielkie
a Natalka to ślicznotka chyba będzie

Anvi ale przejścia - jak na wariackich papierach

Cytat:
Napisane przez raspberry69 Pokaż wiadomość
Zadania robie od rana, juz nie mam silyDzieki za mile slowa.


Komp dalej nie dziala maz porzyczyl mi swoj na czas naprawy .
biedactwo strasznie współczuję
mam nadzieję, że pamiętasz o regularnch przerwach np na wizaż i nieprzemęczaniu się, przesyłam wirtualne promyczki, żeby udało się jak najszybciej zrobić wszystkie zadania

z tym prezentem to też nie pomyślałam, z jedej strony to przecież urodzę mu synka z drugiej jednak strony teraz mi tak pomaga, że jakaś nagroda mu się nalezy za to a przynajmniej miłe podziekowanie...no i nie wiem
a Judy za "wkład"

wózki.....ehhh ja wciąż niezdecydowana....
Seler to zależy za jaką kwotę byś miała te używane i w jakim stanie no i jaki Tobie się podoba - bo mi (przyznam szczerze) gust się troszkę zmienil i teraz bardzo podoba mi się Tako jumper - przeglądam jeszcze allegro ale chyba jednak na taki się zdecyduję.
Ten co pokazywala Buziaczekk jest też bardzo fajny
Poza tym ja zwracam uwagę na wielkość gondoli - ale z drugiej strony my będziemy miały wiosenne bobasy więc w lecie w gondoli dzieciaki będą jeździly bez kocy, kombinezonów i innych ocieplaczy wiec "wielka" gondola wcale nie jest niezbedna....a na jesień to pewnie już zaczniemy korzystać ze spacerówki


Sija, właśie o jakich hurowniach piszesz? bo ja to tylko wiem o sklepach w Lublinie - baby fant, wszystko dla dziecka i w galerii błękitnej - innych ne znam

Ewcikk
dużo zdrówka życzę, niestey nie mam "złotego środka" na przeziębienie - oprocz pizzy z duuuużą ilością czosnku - dzięki niej poprzedniej zimy ani razu nie chorowalam - teraz za bardzo nie mogę patrzeć na pizze
mi chyba już przeszło ale przez przeszło tydzień się męczyłam

Emzeta
szczęśliwej i spokojnej podróży życzę

Memi ja mam kombinezon na 0-3 miesiace
chociaż wg ostatnich pomiarów wcale taki malutki mój maluszek nie jest wiec nie wiem czy bedzie pasowal- w każdym razie będę miała na wyjście ze szpitala i pozniej na spacery - nie wiadomo kiedy bedzie na tyle cieplo, żeby wybrac sie bez kombinezonu, tymbardziej ze ja rodz na poczatku marca a gdzies po 2 tyg jak bedzie ladna pogoda planuje zaczac spacerki a to jeszcze kwiecien sie nie zacznie wie wcale cieplo moze nie byc. No plus do tego caly kwiecien zostaje - mysle ze na prawde cieplo sie zrobi dopiero w maju wiec przeszlo miesiac spacerkow nas czeka

ktoś mnie wcześniej pytał o rozmiar czapeczki - przepraszam nie pamiętam kto- sama mialam dylemat i kupiłam tak "na oko" - ta czapeczka co kupilam jest na rozmiar główki 40 czy 41

ale posta naprodukowałam
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.
Antoine de Saint-Exupéry


Edytowane przez e.m.i.l.k.a
Czas edycji: 2009-01-11 o 22:31
e.m.i.l.k.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 22:29   #747
rudalbn
Rozeznanie
 
Avatar rudalbn
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 816
GG do rudalbn
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Hej, dawno się nie odzywałam ale staram się czytać na bieżąco
Przed samymi świętami wróciłam do pracy - a tam tragedia - pełno zaległości po 5 tygodniach, bo mimo że szkoliłam osoby które mają mnie zastępować jak mnie nie ma - to podejście mają typu "zrobię to co najważniejsze" a resztę zostawiają mi na powrót - więc pracowałam przez 6h / dziennie (szef mi zmniejszył liczbę godzin) ale do domu wracałam padnięta. No i tak minęły 3 tyg pracy - nadrobiłam zaległości i .... znowu od jutra mam zwolnienie ;/
Mam za dużo leukocytów i lekarz powiedział że w żadnym wypadku nie mogę wrócić do pracy bo jak mi dojdzie gorączka lub bóle nerek to szpital murowany a że pracuje przy obsłudze klientów to jestem niestety narażona na zakatarzonych i poprzeziębianych ludzi - więc znowu będę siedzieć w domu i marudzić ale za to będę miała więcej czasu na czytanie i odpisywanie na forum

Zaczynają mi się oczka kleić więc jutro jeszcze coś napiszę

Dobranoc mamuśki
rudalbn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-12, 05:41   #748
sija
Zadomowienie
 
Avatar sija
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 189
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Dzień dobry znowu się obudziłam o 4 i nie mogłam już zasnąć będę dziś przypominać zombie, więc trzeba później obowiązkowo zaliczyć jakąś drzemkę.

Co do tych hurtowni to miałam raczej na myśli te duże sklepy Baby-fant i Rampers (na smoluchowskiego) - w sumie one się reklamują jako hurtownie. Ceny akcesoriów typu termometry, wanienki, przewijaki, butelki itp mają porównywalne z allegro, więc część zakupów mam zamiar tam zrobić. I zastanowię się jeszcze nad ubrankami - w sumie mają taniej niż np. w 5-10-15 czy smyku. Jest w Lublinie jedna taka typowa hurtownia dla dzieci, ale nie prowadzą sprzedaży detalicznej

Memi ja mam kombinezon taki w rozmiarze 1 miesiąc - pewnie mała z niego szybko wyrośnie, ale na szczęście nowego nie kupowałam bo faktycznie niektóre ceny powalające. Może warto zobaczyć w marketach? tam mają troche taniej takie kombinezony. Jak trafisz w rozmiarze 0-3 to powinien być na dłużej w razie, jakby zima nas nie chciała zbyt szybko opuścić

Teraz pędzę na allegro pobuszować po półkach z ubrankami ostatnio przegapiłam super aukcję i sobie darować nie mogę a takie były fajne ciuszki za 12 zł
__________________
"Miłość to nie pluszowy miś, ani kwiaty,...
Ale miłość, kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze."

sija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-12, 06:18   #749
memi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 775
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Ev@ a czegoz szukasz w Pubmedzie na codzien ?

Dzieki za rady w sprawier kombinezonu. Problem jest taki, ze mam zamiar wietrzyc i werandowac juz w drugim tygodniu, by po 2 tygodniach juz wyjsc na krotki spacerek. A marzec jest o tyle glupim miesiacem, ze nie wiadomo jaka bedzie temperatura.. Pamietam, ze w tamtym roku w kwietniu byl u nas snieg, choc wielkiego mrozu nie bylo.

Seler sliczny brzuszek. Jak Ty to robisz? brzuszek duzy a Ty szczupla? zazdroszcze!

Judy nawet mi nie mow o tym kamieniu. Pedantka nie jestem, ale kamienia nie znosze.. Co do kapieli to musze nad tym pomyslec, bo to jakas nowosc dla mnie.

basia piekny!
__________________
Antoś 4.03.2009
Grześ 22.10.2010
Czekamy na Córeczkę TP 4.07.2014






Edytowane przez memi
Czas edycji: 2009-01-12 o 06:33
memi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-12, 07:12   #750
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Basiu
brzuś śliczny, taki malusi (w porównaniu np. do mojego) okrąglutki. Słodziutki
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:10.