Imię Dla Mojego Synka- doradźcie!!! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-12, 20:31   #61
Maciejka__
Zakorzenienie
 
Avatar Maciejka__
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 222
Dot.: Imię Dla Mojego Synka- doradźcie!!!

Cytat:
Napisane przez mika s Pokaż wiadomość
Nie do końca nie miał racji. Jednym z argumentów, jakie przytoczył, było m.in. zdrobnienie od Kajetana - Kajtek. I o ile mały chłopiec Kajtek ok, to wyobraźmy sobie dorosłego człowieka, na stanowisku i nadal będzie Kajtkiem

A Fabian nie podoba mi się właśnie przez skojarzenie z Michałem Wiśniewskim. Wiem, że to jego córka ma na imię Fabienne, ale jest to dla mnie tak bliskie z Fabianem, że nie potrafię tego rozgraniczyć.
Dziwna argumentacja.
Zgodnie z tą logiką należałoby zrezygnować ze wszystkich imion, które mają jakiekolwiek zdrobnienia.

Nie zgadzam się również z rezygnacją z jakiegoś imienia "bo przedszkolakowi trudno będzie je wymówić". Przecież nasze dzieci spędzą w przedszkolu czas od trzeciego do piątego lub szóstego roku życia, a później zarówno one, jak i rówieśnicy nauczą się mówić wyraźnie.

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------

Cytat:
Napisane przez anna maria 79 Pokaż wiadomość
powiedziała co wiedziała...
zanim coś powiesz to sprawdż u żródeł Jeremi jest formą Jeremiasza a nie pełnym imieniem, to jakby dac dziewczynca Aga zamiast Agnieszka

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

ps. gratuluje Fabianka jak kolejny Wiśniewski
Jeremi jest odrębnym imieniem, a co do Fabiana... wyobraź sobie, że nie wszyscy z zapartym tchem czytają o życiu rodzinnym M. Wiśniewskiego i np. ja nie miałam takich skojarzeń.
Maciejka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 20:43   #62
cocobella
Raczkowanie
 
Avatar cocobella
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Koralowa :)
Wiadomości: 243
Dot.: Imię Dla Mojego Synka- doradźcie!!!

Cytat:
Napisane przez mika s Pokaż wiadomość
Bardzo rzeczowy post i fajnie by było, gdyby przyszłe mamy wzięły go pod uwagę.





Fabian też mi się nie podoba tak, jak i wymieniony wcześniej Kajetan

Zawsze przypominam sobie, jak podczas pobytu w szpitalu na obchód przyszedł ordynator i przy okazji pytał mamy, jak dają na imię swoim maluchom. Jedna z dziewczyn powiedziała, że Kajetan i ordynator długo przekonywał ją by jednak zmieniła swoją decyzję, bo skrzywdzi dziecko takim imieniem.
Dziwny ten lekarz, jakby innych problemów nie miał na głowie, tylko imiona dzieci swoich pacjentek

---------- Dopisano o 21:43 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Maciejka__ Pokaż wiadomość
Dziwna argumentacja.
Zgodnie z tą logiką należałoby zrezygnować ze wszystkich imion, które mają jakiekolwiek zdrobnienia.

Nie zgadzam się również z rezygnacją z jakiegoś imienia "bo przedszkolakowi trudno będzie je wymówić". Przecież nasze dzieci spędzą w przedszkolu czas od trzeciego do piątego lub szóstego roku życia, a później zarówno one, jak i rówieśnicy nauczą się mówić wyraźnie.

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------

Jeremi jest odrębnym imieniem, a co do Fabiana... wyobraź sobie, że nie wszyscy z zapartym tchem czytają o życiu rodzinnym M. Wiśniewskiego i np. ja nie miałam takich skojarzeń.
Krótko, zwięźle i na temat
cocobella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 20:51   #63
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: Imię Dla Mojego Synka- doradźcie!!!

a mi się strasznie podoba Miłosz Miłoszek
__________________

Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 21:03   #64
wanilllka82
Wtajemniczenie
 
Avatar wanilllka82
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 512
Dot.: Imię Dla Mojego Synka- doradźcie!!!

Adam Miłosz i Nikodem

a Kuba jest zdrobnieniem Jakuba a też funkcjonują oba imiona
wanilllka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 21:07   #65
mika s
Raczkowanie
 
Avatar mika s
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 53
Dot.: Imię Dla Mojego Synka- doradźcie!!!

Cytat:
Napisane przez Maciejka__ Pokaż wiadomość
Dziwna argumentacja.
Zgodnie z tą logiką należałoby zrezygnować ze wszystkich imion, które mają jakiekolwiek zdrobnienia.

Jeremi jest odrębnym imieniem, a co do Fabiana... wyobraź sobie, że nie wszyscy z zapartym tchem czytają o życiu rodzinnym M. Wiśniewskiego i np. ja nie miałam takich skojarzeń.


Mimo wszystko zdrobnienia są różne i jest zdecydowana różnica między Olą, Anią czy Krzysiem a Kajtkiem. Nawet według słownika języka polskiego słowo Kajtek oznacza potocznie małego chłopca. A Ania, czy Ola itd. to po prostu zdrobnienia, bez żadnego dodatkowego znaczenia.


Żyjąc w PL nie trzeba z zapartym tchem śledzić życia Michała Wiśniewskiego, by wiedzieć kim jest i co robi, bo takie informacje, szczególnie w okresie kiedy był bardzo popularny atakowały ze wszystkich stron.


Cytat:
Napisane przez Dragusia88 Pokaż wiadomość
a mi się strasznie podoba Miłosz Miłoszek

Miłosz bardzo mi się podoba

Edytowane przez mika s
Czas edycji: 2012-04-12 o 21:09
mika s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 08:13   #66
_pola
Rozeznanie
 
Avatar _pola
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 974
Dot.: Imię Dla Mojego Synka- doradźcie!!!

Fabian - super
podoba mi się jeszcze Cyprian
__________________
Elenka
22 maj 2013

Franek
5 sierpień 2014

I wyciągnęło do mnie malutką rączkę,
I siłę mi dało niespotykaną,
I miłość największą,
bezinteresowną...
Dziecko moje

23 maj 2012 11tc
_pola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 08:20   #67
anesh_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 576
Dot.: Imię Dla Mojego Synka- doradźcie!!!

Adam


Jakby nam urodził sie synek to chciałam, żeby miał na imię Adam, ale mężowi się nie spodobało:p
anesh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-13, 08:40   #68
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Imię Dla Mojego Synka- doradźcie!!!

Mi Fabian perfidnie kojarzy mi sie z moim byłym

Jeremi nawet fajnie...
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 09:13   #69
giovannina
Raczkowanie
 
Avatar giovannina
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: wyspy
Wiadomości: 284
Dot.: Imię Dla Mojego Synka- doradźcie!!!

tylko i wylacznie Adam, duzo fajnych zdrobnienie, imie idealne dla mlodego czlowieka 21 wieku a jednoczesnie siega tradycja do Biblii, prosta pisownia, miedzynarodowe brzmienie.

Cyprian, Kornel jakas porazka o Kajetanie nawet nie wspomne.
Stawiam na klasyke ale to naturalnie Twoj wybor.
giovannina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 10:09   #70
cocobella
Raczkowanie
 
Avatar cocobella
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Koralowa :)
Wiadomości: 243
Dot.: Imię Dla Mojego Synka- doradźcie!!!

No, no, no..................
Nie spodziewałam się, że moja prośba o pomoc spotka się z takim odzewem
Dziękuję za wszystkie posty które pojawiły się do tej pory

Z niecierpliwościa oczekuję na dalsze wasze opinie, choć mam małą prośbę do osób którym imiona wymienione przeze mnie nie przypadły do gustu - nie komentujcie imion słowami: okropne, koszmarne, krzywdzące

Wątek odwiedzają mamusie, których dzieci mają tak na imię lub planują tak nazwać
Czytając, że takie imię to porażka, koszmar albo lepiej krzywdzenie dziecka sprawiacie im Wielką Przykrość
Szczególnie, że wymienione tu imiona nie są specjalnie wyszukane

A dla wszystkich wizazowych mamuś, które udzieliły się do tej pory
cocobella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 11:33   #71
anna maria 79
Raczkowanie
 
Avatar anna maria 79
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 213
Dot.: Imię Dla Mojego Synka- doradźcie!!!

podsumowując wypowiedzi tak mam mełe iq i zyje czytając pudelka ale Fabian jest paskudnyyyy i założe się że bedzie pięknie się gryzł z typowo polskim nazwiskiem...
a dla pocieszenia
Fabianimię męskie pochodzenia łacińskiego, oznaczające "należący do Fabiusza" (mężczyzny z rodu Fabiuszów). Nazwa rodowa Fabiuszy wywodzi się zaś od słowa faba (bób) i pierwotnie oznaczała osobę zajmującą się uprawą bobu. W dawnej Polsce było znane również w formie Pabijan. Patronem imienia jest św. Fabian.
i tu fajnie można powiedziec Fabian Pawian
a co do Jeremiasza
Imię Jeremi jest skróconą formą imienia Jeremiasz, pochodzącego z języka hebrajskiego, gdzie słowo Yirmeyahu oznacza ‘tego, który został wywyższony przez boga Jahwe’.
Skrócona forma, czy zdrobnienie nie oznacza imienia proszę czytac ze zrozumieniem....
spokojnie przejrzałam kilka stron z imionami dzieci i zawsze Jeremi występuje jako skrócona forma a nie pełne imię.
serdecznie pozdrawiam

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:28 ----------

Ps.prześcigacie się wszytskie w zapisywaniu imion w zdrobnialej formie Kajtek też nie istnieje w formie potocznej tak, ale w dokumentach to Kajetan
pocztajcie
Zdrobnienia imienia Kajetan
  • Kadżeta, Kaj, Kajak, Kajcio, Kajcioch, Kajcolek, Kajecik, Kajek, Kajet, Kajetanek, Kajetanuś, Kajetek, Kajetto, Kajka, Kajko, Kajo, Kajor, Kajt, Kajtas, Kajtek, Kajti, Kajtko, Kajto, Kajtoch, Kajtor, Kajtu, Kajtuch, Kajtucha, Kajtulek, Kajtuniek, Kajtusiek, Kajtuś, Kajtuń, Kaju, Kajut, Kajuś, Kajć, Kaktus, Kaytol, Tan, Tanek, Tuniek, Tunio, Tusiek
anna maria 79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-13, 17:51   #72
mika s
Raczkowanie
 
Avatar mika s
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 53
Dot.: Imię Dla Mojego Synka- doradźcie!!!

Tak jeszcze wracając do imienia Kajetan. Dziecko niestety szybko rośnie i przestaje być tym malutkim synkiem mamusi. Staje się dorosłym człowiekiem. Ma 30, 40 , 50 lat i jak zwraca się do niego otocznie: Panie Kajetanie albo Panie Kajtku. Jesteście pewnie, że Wam się to podoba?

Wydaje mi się, że nie będzie łatwo się szło przez życie chłopcu, a potem dorosłemu mężczyźnie z takim imieniem.
mika s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 18:21   #73
Monis1992
Zadomowienie
 
Avatar Monis1992
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 296
Dot.: Imię Dla Mojego Synka- doradźcie!!!

Adam i Miłosz
Mam brata Adama - bardzo proste i łatwe imię
Monis1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 19:37   #74
Gosiak542
Raczkowanie
 
Avatar Gosiak542
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 137
GG do Gosiak542
Dot.: Imię Dla Mojego Synka- doradźcie!!!

Witam
Mnie się osobiście podoba imię Adam zwykłe proste nasze polskie imię
Mały to Adaś.. slicznie
Gosiak542 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 19:43   #75
mała82
Zakorzenienie
 
Avatar mała82
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 568
Dot.: Imię Dla Mojego Synka- doradźcie!!!

Cytat:
Napisane przez mika s Pokaż wiadomość
Tak jeszcze wracając do imienia Kajetan. Dziecko niestety szybko rośnie i przestaje być tym malutkim synkiem mamusi. Staje się dorosłym człowiekiem. Ma 30, 40 , 50 lat i jak zwraca się do niego otocznie: Panie Kajetanie albo Panie Kajtku. Jesteście pewnie, że Wam się to podoba?

Wydaje mi się, że nie będzie łatwo się szło przez życie chłopcu, a potem dorosłemu mężczyźnie z takim imieniem.
oczywiście, że Panie Kajetanie
Wiecie co... mój synuś jest i Kajtkiem i Kajetanem i Kajem... jest naprawdę wiele zdrobnień tego imienia, a będzie się przedstawiał tak jak jemu bedzie się podobało
mojego drugiego synka nazwę Maksymilian i naprawdę mam to w czy komuś się to podoba czy nie. Owszem wiele psów to Kajtki i Maksy, ale ludzie nazywają też psy Aga, Iza, Tina, Bartek...
no bez przesady
To, że na małe dzieci wołamy zdrobniale nie znaczy, że tak zwracamy się do dorosłych
Tak naprawdę każdy sobie później wybierze jaka forma jego imienia podoba mu się najbardziej
__________________
Wymiana perfum
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post87460084

Edytowane przez mała82
Czas edycji: 2012-04-13 o 19:47
mała82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 20:01   #76
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Imię Dla Mojego Synka- doradźcie!!!

Cytat:
Napisane przez mika s Pokaż wiadomość
Tak jeszcze wracając do imienia Kajetan. Dziecko niestety szybko rośnie i przestaje być tym malutkim synkiem mamusi. Staje się dorosłym człowiekiem. Ma 30, 40 , 50 lat i jak zwraca się do niego otocznie: Panie Kajetanie albo Panie Kajtku. Jesteście pewnie, że Wam się to podoba?
Oj to tak samo jak z imieniem Kacper, mały Kacperek a duży Pan Kacper. I ludziom się podoba
Cytat:
Napisane przez anna maria 79 Pokaż wiadomość
podsumowując wypowiedzi tak mam mełe iq i zyje czytając pudelka ale Fabian jest paskudnyyyy i założe się że bedzie pięknie się gryzł z typowo polskim nazwiskiem...
a dla pocieszenia
Fabianimię męskie pochodzenia łacińskiego, oznaczające "należący do Fabiusza" (mężczyzny z rodu Fabiuszów). Nazwa rodowa Fabiuszy wywodzi się zaś od słowa faba (bób) i pierwotnie oznaczała osobę zajmującą się uprawą bobu. W dawnej Polsce było znane również w formie Pabijan. Patronem imienia jest św. Fabian.
i tu fajnie można powiedziec Fabian Pawian
Do mojego nazwiska akurat pasuje I wcale nie jest imieniem paskudnym, to po prostu kwestia gustu. Tobie nie podoba się Fabian, a mi się może nie podobać Jaś. I ja nikomu nie mówię, że to imię jest paskudne

I jak mówiłam, do każdego imienia wymyślisz głupie przezwisko Tego akurat się nie uniknie
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 20:12   #77
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Imię Dla Mojego Synka- doradźcie!!!

Fabian znalam kiedys chlopaka o takim imieniu byl zabojczo przystojny
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 20:41   #78
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Imię Dla Mojego Synka- doradźcie!!!

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
Fabian znalam kiedys chlopaka o takim imieniu byl zabojczo przystojny
A mój były Fabian to gorrrąący był chłopak.. i do polskiego BEM całkowicie pasowało
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 21:32   #79
justkabebe
Raczkowanie
 
Avatar justkabebe
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Hulaj dusza,piekła nie ma
Wiadomości: 274
Dot.: Imię Dla Mojego Synka- doradźcie!!!

Miłosz
__________________
69,99 - 69,6 - 69,3 - 68,4 - 66,6
justkabebe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-14, 09:13   #80
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Imię Dla Mojego Synka- doradźcie!!!

Cytat:
Napisane przez anna maria 79 Pokaż wiadomość
a co do Jeremiasza
Imię Jeremi jest skróconą formą imienia Jeremiasz, pochodzącego z języka hebrajskiego, gdzie słowo Yirmeyahu oznacza ‘tego, który został wywyższony przez boga Jahwe’.
Skrócona forma, czy zdrobnienie nie oznacza imienia proszę czytac ze zrozumieniem....
spokojnie przejrzałam kilka stron z imionami dzieci i zawsze Jeremi występuje jako skrócona forma a nie pełne imię.
serdecznie pozdrawiam
Mam wrażenie, że mylisz skróconą formę imienia ze zdrobnieniem, to nie jest to samo i funkcjonuje to całkiem inaczej.
Skrócone formy imienia mogą niekiedy występować jako odrębne imiona, wtedy we wszystkich oficjalnych dokumentach mamy wpisywane Magda (nie Magdalena), Jeremi (nie Jeremiasz) itp. W przypadku nadania takiego imienia jak Magda czy Jeremi wpisanie go w formie oficjalnej w pełnej formie (Magdalena, Jeremiasz) jest błędne i taki dokument należy poprawić. A to dlatego, że Magda i Jeremi to formy oboczne imion Magdalena i Jeremiasz, które jednak funkcjonują samodzielnie (w przeciwieństwie do zdrobnień, nikt nie pozwoli, aby zdrobnienie funkcjonowało jako samodzielne imię)


Jeśli byłoby tak jak Ty mówisz, że jedyną oficjalną i poprawną formą byłoby Jeremiasz, to powiedz mi, dlaczego słynny Jeremi Przybora wszędzie widnieje właśnie jako Jeremi a nie Jeremiasz? Czyżby wszyscy do tej pory byli w błędzie?
__________________




Edytowane przez agunia82
Czas edycji: 2012-04-14 o 09:14
agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 14:08   #81
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Imię Dla Mojego Synka- doradźcie!!!

Kajetan bardzo mi się podoba, chciałam tak dać na imię mojemu dziecku, ale mąż się uparł na Eryka. Drugiego syna nazwałabym Kajtek Nikodem i Kornel też ładne. Miłosz mi się nie podoba.
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 14:19   #82
cocobella
Raczkowanie
 
Avatar cocobella
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Koralowa :)
Wiadomości: 243
Dot.: Imię Dla Mojego Synka- doradźcie!!!

Kajetan, Kajeczek...............co raz bardziej mi się podoba
Przypomniał mi się teraz kolega z czasów dzieciństwa Miał na imię Kajetan i był bardzo sympatycznym dzieciakiem Pamiętam że zawsze przynosił mi lizaki chupa- chups przywożone przez jego rodziców z Niemiec (było to w latach 80). Nigdy z nikim się nie kłócił, fajny był z niego kolega I nie przypominam sobie żebyśmy go przezywali
cocobella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 17:28   #83
meeg_
Raczkowanie
 
Avatar meeg_
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 248
Dot.: Imię Dla Mojego Synka- doradźcie!!!

Cytat:
Napisane przez Gosiak542 Pokaż wiadomość
Witam
Mnie się osobiście podoba imię Adam zwykłe proste nasze polskie imię
Mały to Adaś.. slicznie

Adam nie jest imieniem polskim - to imię o hebrajskim rodowodzie, a niektóre źródła podają pochodzenie arabskie czy sumeryjskie. Ale to tylko tak na marginesie - bo rdzennie polskie imiona to imiona słowiańskie
__________________
Milanek, mój największy skarb
meeg_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 19:05   #84
Gosiak542
Raczkowanie
 
Avatar Gosiak542
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 137
GG do Gosiak542
Dot.: Imię Dla Mojego Synka- doradźcie!!!

I jak mówiłam, do każdego imienia wymyślisz głupie przezwisko Tego akurat się nie uniknie[/QUOTE]


A jak nie do imienia to do nazwizka :/ zawsze cos sie znajdzie


meeg_-- dziekuje za dokładne poinformowanie Niestety nie znam sie na tym :/
Rozchodziło mi sie o to ze normalne imie a nie jakies wymyslone Z normalna wymowa i pisownia
Gosiak542 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 19:16   #85
meeg_
Raczkowanie
 
Avatar meeg_
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 248
Dot.: Imię Dla Mojego Synka- doradźcie!!!

Cytat:
Napisane przez Gosiak542 Pokaż wiadomość



Rozchodziło mi sie o to ze normalne imie a nie jakies wymyslone Z normalna wymowa i pisownia
Też tak uważam
__________________
Milanek, mój największy skarb
meeg_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 10:00   #86
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Imię Dla Mojego Synka- doradźcie!!!

Cytat:
Napisane przez cocobella Pokaż wiadomość
Kajetan, Kajeczek...............co raz bardziej mi się podoba
Przypomniał mi się teraz kolega z czasów dzieciństwa Miał na imię Kajetan i był bardzo sympatycznym dzieciakiem Pamiętam że zawsze przynosił mi lizaki chupa- chups przywożone przez jego rodziców z Niemiec (było to w latach 80). Nigdy z nikim się nie kłócił, fajny był z niego kolega I nie przypominam sobie żebyśmy go przezywali
ja mam odwrotne skojarzenia.
Kajtka którego znałam w podstawówce wyśmiewali "Kajtek bez majtek" na dodatek biedaczek był rudy. Mnie to nie obchodziło ale dzieci są okrutne niestety.
A lizaki przynosił mi Norbert
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 10:05   #87
wanilllka82
Wtajemniczenie
 
Avatar wanilllka82
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 512
Dot.: Imię Dla Mojego Synka- doradźcie!!!

Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
Oj to tak samo jak z imieniem Kacper, mały Kacperek a duży Pan Kacper. I ludziom się podoba
mi Kacper nie pasuje do dorosłego mężczyzny, może dlatego że żadnego nie znam
wanilllka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 10:06   #88
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Imię Dla Mojego Synka- doradźcie!!!

Cytat:
Napisane przez wanilllka82 Pokaż wiadomość
mi Kacper nie pasuje do dorosłego mężczyzny, może dlatego że żadnego nie znam
Też mi ciężko wyobrazić sobie dorosłego faceta - prezes Kacper
jedyny znany to Kuszewski z m jak miłość
__________________
Emilowe całusy


Edytowane przez nel_a
Czas edycji: 2012-04-16 o 10:15
nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 13:05   #89
jealousgirl
Raczkowanie
 
Avatar jealousgirl
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 97
GG do jealousgirl
Dot.: Imię Dla Mojego Synka- doradźcie!!!

Wszystkie są super, ale Adam chyba najlepsze.
Proste do wymówienia, krótkie.
A Kornel albo Miłosz dałabym na drugie.
__________________
Gdy palec wskazuje niebo, tylko głupiec patrzy na palec.
jealousgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 16:22   #90
basiek08
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 25
Dot.: Imię Dla Mojego Synka- doradźcie!!!

Z tych wszystkich wymienionych imion to Adam mi się podoba.Bardzo fajnie brzmi zdrobniale Adaś
basiek08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:42.