Ceny świadectw energetycznych - na co zwracać uwagę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-10-15, 20:23   #1
leslawrat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 3

Ceny świadectw energetycznych - na co zwracać uwagę?


Cześć! Szukam informacji na temat cen świadectw energetycznych.
Dowiedziałam się że jest to wymagane przy wynajmie mieszkania ;/

Czy ktoś orientuje się, jakie są przeciętne koszty sporządzenia tego dokumentu? Chciałbym znaleźć atrakcyjną ofertę, ale nie wiem, na co dokładnie zwracać uwagę. Może ktoś polecić firmę lub stronę internetową, gdzie można znaleźć korzystne ceny?
leslawrat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 11:13   #2
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Ceny świadectw energetycznych - na co zwracać uwagę?

Na stronach firm sporządzających tego typu dokumentację znajdziesz konkretny cennik. To żadna tajemnica. Dla mieszkania to około 300 złotych (najczęściej widziałam ceny od 270 do 300 złotych). Dom to już będzie 450-600 złotych. Coś takiego jest na pewno wymagane przy sprzedaży mieszkania, natomiast podejrzewam, że do wynajmu to jest kwestia dogadania się stron i tego, czy będziecie taki wynajem przeprowadzać notarialnie.

Ani tu dużo nie oszczędzisz, ani nie przepłacisz - wystarczy porównać 2-3 strony firm i wybrać. Google od razu Ci kilka podpowiedzą. Na co zwracać uwagę? Czy dana firma lub sporządzający widnieje w ministerialnym spisie. Tyle. Tu naprawdę ani się dużo nie oszczędzi, ani nie przepłaci, jeżeli korzysta się z usług którejś z wiarygodnych (od dawna istniejących) firm z ministerialnego spisu. Jeżeli firma nie podaje, że ma wpis i jaki numer, to szukać innej.

Mnie to zajęło jeden dzień - wybranie firmy. Dużo dłużej czekałam na dane ze Spółdzielni dotyczące bloku, w którym mieszkam. Jak już miałam potrzebne dane, to samo świadectwo sporządzono mi w jakieś 2 dni. Świadectwo jest ważne 10 lat.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2023-10-26 o 19:51
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-06, 19:49   #3
Misionka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 2
Dot.: Ceny świadectw energetycznych - na co zwracać uwagę?

ja robiłam certop xxx polecam. Szybko, sprawnie, bez zbędnych problemów i co najważniejsze tanio w porównaniu do innych firm.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2024-02-07 o 08:00 Powód: link
Misionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-06 20:49:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:48.