Jak pielegnowac wlosy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-05-03, 17:19   #1
213.25.30.177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 360

Jak pielegnowac wlosy?


Mam suche wlosy i bardzo czesto uzywam suszarki do potkrecania koncowek.Moje pytanie wiaze sie z pielegnacja takich wlosow.Moze znacie juz sprawdzone dobre odzywki,ampulki,maseczki lub cos innego.Z przyjemnoscia skorzystam z licznych porad.
213.25.30.177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-03, 17:27   #2
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: Jak pielegnowac wlosy?

Na pewno maski regenerujące dobrze zrobią Twoim włosowm. Jezli jesteś gotowa dużo wydac, świetne są preparaty do włosów Vichy. Miałam niedawno ampułki, odżywkę w kremie i szampon Yves Rocher "anti age". Pomogły mi uratowac włosy po warkoczykach, ładnie pachną, są ok. Ceny ci nie podam, bo to był prezent Mam maske regenerująca Avonu do wlosów farbowanych-strasznie mi wysychaja po rozjaśnianiu i ta maska jest na prawdę dobra, chociaż trzeba się pomęczyć, żeby dokładnie ją spłukać. I faktem jest, że po takich preparatach, włosy są jednak trochę cięższe i nie układaja się rewelacyjnie. Ale myślę, że można poświęcic jeden dzień dla zdrwia włosów. Oprócz tych ze sklepu, proponuję tez stary domowy sposób- na umyte włosy, podsuszone, nałóż miksturę z jajka: jedno żółtko(chyba, że masz b. długie włosy), łużka oliy z oliwek i kilka kropli witaminy A(nie zawsez ją dodaję) nwetrzyj we włosy i skórę głowy. Dobrze miec czepek foliowy, owinąć dodatkowo włosy ręcznikiem i trzymać 20-30 min. Spłukać trzeba bardzo dokładnie, można jeszcze dodać soku z cytryny do płukania, to będą się ładnie błyszczec włosy. Czasem zamiast melak dawałam trochę piwa i wtedy bez wit A. Jeden i drugi sposób jest dory. Taka maseczkę co 2 tyg. i włsoy nie będa się łamac tak bardzo. Powodzenia
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-03, 18:27   #3
agusiaki
Rozeznanie
 
Avatar agusiaki
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 927
Re: Jak pielegnowac wlosy?

a ja polecam termoodżywkę Gliss Kur, która działa dopiero przy zastosowania ciepła (np. z suszarki), tym samym podczas suszenia wlosków chroni je i odżywia. Jest to odżywka "bez spłukiwania", więc oszczędza tez czas. Dla mnie rewelacja-spróbuj, nie jest droga...
Tu masz link do KW
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1738
__________________
Rudy to nie kolor włosów, rudy to charrrrakter

Marzysz o kolorze włosów jaki ma Ashley Simpson?? Odpowiedź znajdziesz TUTAJ
agusiaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-04, 08:39   #4
213.25.30.177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 360
Re: Jak pielegnowac wlosy?

Dobry pomysl,zwlaszcza,ze zawsze po myciu uzywam suszarki
213.25.30.177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-04, 08:56   #5
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Jak pielegnowac wlosy?

Myślę że skoro suszarki używasz do końcówek, to powinnaś sobie sprawić taki specjalny preparat do końcówek właśnie - dziewczyny chwala zawsze takie serum z Avonu, ja nie uzywałam, to nie wiem, ale opinie zbiera bardzo dobre na różnych forach. Ja miałam serię Ducray do nabycia w aptece, taką żółtą i tam jest takie małe cuś na końce włosów, z linii Lactocerat - mała tubka 100ml, uważam iż całkiem skuteczna, głęboko odżywia włosy. Generalnie przy osłabionych włosach zawsze polecam raczej szampony profesjonalne, moja ukochana firma to Kerastase - godne polecenia są serie Nutritive oraz Vita Ciment (ja uzywam w zasadzie non stop), przeszkodą tu może być cena. Często też używam Loreal Professionel oraz Welli SP. Wella ma na pewno preparat na końcówki. Ostatnio odkryłam serię Bonacure Schwarzkopfa dostępną u fryzjera, i tam jest na 100% preparat na koncówki (zdaje się że ma sealed end w nazwie). Warto sprawdzić, zwłaszcza że Shwarzkopf nie jest drogi, ja sama akurat nie używam preparatów na konce ale miałam inne szampony/maseczki i byłam bardzo zadowolona.
Generalnie najabrdziej radzę zakup porządnej maseczki regenerującej i nakładanie jej raz/dwa na tydzień ale dopiero od połowy długości włosów (bo inaczej możesz nadmiernie obciażyć sobie włosy).
Możesz też spróbować naturanych maseczek, np takiego majoneziku z żółtka, oliwy oraz paru kropel soku z cytryny
Pozdrawiam
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-04, 14:10   #6
213.25.30.177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 360
Re: Jak pielegnowac wlosy?

A wiec zaczne wyprobowywac wasze porady
A moze cos jeszcze ktos mi poradzi?
213.25.30.177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-04, 17:03   #7
Natalia-Kosana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 307
Wyślij wiadomość przez ICQ do Natalia-Kosana GG do Natalia-Kosana
Re: Jak pielegnowac wlosy?

Ja polecam odżywkę HENNA TREATMENT WAX. Jest naprawde bardzo dobra. Wzamcnia włosy, spowalnia ich wypadanie, likwiduje łupiez itp. Można ja dostac w aptekach, kosztuje ok. 15 zł.
__________________
波兹南大学汉语系三年级的学生。波兹南科技大学一年级 的。
Natalia-Kosana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:39.