własny biznes za granicą??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-20, 19:45   #1
Elejn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 12

własny biznes za granicą???


Dziewczyny, mam pytanie, czy któraś z was odważyła się otworzyć własny biznes za granicą. Od jakiegoś czasu myślę o wyjeździe, może Anglia, ale raczej Norwegia (tam jest brat) i nie chciałabym przez kolejne 10 lat sprzątać (wiem, żadna praca nie hańbi) ale marzę o "karierze". Chcę zainwestować w siebie w dobre szkolenia itp i otworzyć własny salon kosmetyczny. Czy to tylko głupie marzenia , czy jest szansa zreazlizować plany za granicą. Moja własna firma w Oslo- to byłoby coś......
Elejn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-20, 20:32   #2
lajlaxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 26
Dot.: własny biznes za granicą???

odważna jesteś jeśli myślisz o wyjeździe, ja sama nie wiem jeszcze co chcę robić w życiu i nie wykluczam zagranicy więc chętnie usłyszę też jakieś info na temat pracy może gdzieś tam daleko było by łatwiej
lajlaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-21, 10:30   #3
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: własny biznes za granicą???

Cytat:
Napisane przez Elejn Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie, czy któraś z was odważyła się otworzyć własny biznes za granicą. Od jakiegoś czasu myślę o wyjeździe, może Anglia, ale raczej Norwegia (tam jest brat) i nie chciałabym przez kolejne 10 lat sprzątać (wiem, żadna praca nie hańbi) ale marzę o "karierze". Chcę zainwestować w siebie w dobre szkolenia itp i otworzyć własny salon kosmetyczny. Czy to tylko głupie marzenia , czy jest szansa zreazlizować plany za granicą. Moja własna firma w Oslo- to byłoby coś......
Pytanie jak dobrze znasz język danego kraju, to jest moim zdaniem podstawowa kwestia. Ciężko prowadzić firmę w Norwegii bez znajomości norweskiego, tym bardziej, że chcesz otworzyć firmę w branży usługowej. To, że tam praktycznie z każdym dogadasz się po angielsku to jedna kwestia, ale prowadzenie firmy to trochę bardziej złożony temat..
I druga podstawowa sprawa - czy masz kapitał. W Norwegii jak zapewne wiesz jest znacznie drożej, oczywiście jak się nie zarabia w tamtej walucie, a na początek domyślam się, że będziesz miała pieniądze zarobione w pln.
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-21, 11:40   #4
Elejn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 12
Dot.: własny biznes za granicą???

Znam angielski bardzo dobrze, natomiast norweskiego uczę się. Byłam tam parę razy na wakacjach. Co innego dogadywać się a co innego prowadzić biznes:/ Najpierw chciałabym znaleźć pracę w Norwegii , a poźniej z odłożonej kasy (już teraz dysponuję kapitałem jakimśtam) otowrzyć biznes. Moje pytanie jest do dziewczyn. którym się udało. Czy któraś z Was ma swój salon kosmetyczny za granicą, albo jakikolwiek swój biznes?
Elejn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-21, 16:37   #5
Monilli
Raczkowanie
 
Avatar Monilli
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wichrowe Wzgórza
Wiadomości: 296
Dot.: własny biznes za granicą???

Cytat:
Napisane przez Elejn Pokaż wiadomość
Znam angielski bardzo dobrze, natomiast norweskiego uczę się. Byłam tam parę razy na wakacjach. Co innego dogadywać się a co innego prowadzić biznes:/ Najpierw chciałabym znaleźć pracę w Norwegii , a poźniej z odłożonej kasy (już teraz dysponuję kapitałem jakimśtam) otowrzyć biznes. Moje pytanie jest do dziewczyn. którym się udało. Czy któraś z Was ma swój salon kosmetyczny za granicą, albo jakikolwiek swój biznes?
Ponawiam pytanko. Również interesuję się tym tematem
__________________
1.04.2014 olejkuję paznokcie
21.09.2012 zaręczyny
18.06.2016
Monilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-21, 17:35   #6
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: własny biznes za granicą???

Cytat:
Napisane przez Elejn Pokaż wiadomość
Znam angielski bardzo dobrze, natomiast norweskiego uczę się. Byłam tam parę razy na wakacjach. Co innego dogadywać się a co innego prowadzić biznes:/ Najpierw chciałabym znaleźć pracę w Norwegii , a poźniej z odłożonej kasy (już teraz dysponuję kapitałem jakimśtam) otowrzyć biznes. Moje pytanie jest do dziewczyn. którym się udało. Czy któraś z Was ma swój salon kosmetyczny za granicą, albo jakikolwiek swój biznes?
Ja bezpośrednio nie, ale mam w bliskiej rodzinie lekarza mającego swoją przychodnię w Szwecji i znajomego który prowadzi firmę budowlaną w Danii.
Mimo wszystko nie za bardzo rozumiem Twoje pytanie, bo szanse powodzenia biznesu tam są moim zdaniem zbliżone do szans w Polsce, a na to jak wiadomo składa się wiele czynników: znajomość języka, przepisów prawnych, rodzaj biznesu, Twoje kompetencje w branży, lokalizacja, ocena konkurencji itd.
Czy jeśli Ci powiem, że oni sobie tam radzą bardzo dobrze to w czymś Ci to pomoże? Salon kosmetyczny to raczej bardzo pospolity pomysł więc kluczowym będzie lokalizacja, reklama, zakres oferowanych usług. Jeśli to będzie n-ty salon w danej dzielnicy to Twoje szanse zapewne są marne, jeśli dokładnie przeanalizujesz rynek, zaoferujesz usługi którymi będziesz się wyróżniać to pewnie będzie dobrze
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"

Edytowane przez lazada
Czas edycji: 2015-02-21 o 17:36
lazada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-21, 19:45   #7
Elejn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 12
Dot.: własny biznes za granicą???

lazada, moje pytanie jest jak najbardziej zasadne Nie chodzi mi o wszystkich Polaków na świecie, co to mają swoje biznesy i jest im dobrze tylko o młode Polki, które odważyły się otworzyć własny biznes w Norwegii. Pomysł i pieniądze mam (więcej jak będzie trzeba ,to zarobię) , chodzi mi o to czy trudno jest prowadzić własną firmę w obcym kraju. Czy korzystać z usług doradcy biznesowego, czy pisać biznes plan i czy formalności związane z rozpoczęciem działalności są bardziej skomplikowane niż w Polsce. Tak z ciekawości chciałam się dowiedzieć czy jakimś dziewczynom z forum powiodło się za granicą w biznesie...
Elejn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-22, 12:28   #8
lajlaxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 26
Dot.: własny biznes za granicą???

chyba nie za duzo osob na wizazu ma stycznosc z wlasnymi firmami za granica... to moze bys sprobowała skorzystac z pomocy specjalistow? zawsze to jakies dobre info na poczatek no i sprawdzone. jest troche takich firm, mozesz sprobowac np tu http://norwegiaconsulting.pl chetnie uslysze jak Ci idzie
lajlaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 11:07   #9
Elejn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 12
Dot.: własny biznes za granicą???

dzięki za radę, to już jakiś trop, napisałam do nich e-mail i wypytałam o formalności związane z założeniem firmy w Norwegii i nie jest to wcale takie straszne. Trochę papierkowej roboty na początek, ale można to jakos przeżyć. Już nie mogę się doczekać, latem wyjeżdzam (czerwiec) to juz postanowione , kierunek Oslo. Najpierw mam w planie pozwiedzać , póxniej poprcować, życzcie mi powodzenia:br zydal:

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

Myślałam, że znajdę tu jakieś dziewczyny, które mieszkają w Oslo, ale chyba poszukam na fb :p
Elejn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 17:19   #10
lajlaxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 26
Dot.: własny biznes za granicą???

a jak tam się ma sprawa z zarobkami w Twojej branży? sprawdzałaś już? żeby cię nie zjadły jakieś opłaty związane z firmą/podatkami itp ...
lajlaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 11:21   #11
Elejn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 12
Dot.: własny biznes za granicą???

[QUOTE=lajlaxx;50384266]a jak tam się ma sprawa z zarobkami w Twojej branży? sprawdzałaś już? żeby cię nie zjadły jakieś opłaty związane z firmą/podatkami itp ...[/QUOTE

opłaty jak opłaty:/ trzeba je ponieść, jeszcze nie sprawdzałam dokładnie co i jak. Ale wiem, że gdy będę zakładać firmę skorzystam z usług biura doradczego, bo samemu nie jest łatwo, a jak się pytam znajomych to każdy mówi co innego i każdy na wszytskim się zna Na dzień dzisiejszu intensywnie uczę się norweskiego
Elejn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-24, 19:18   #12
lajlaxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 26
Dot.: własny biznes za granicą???

sama się uczysz, czy chodzisz na jakiś kurs? z tego co widziałam to w tym biurze http://norwegiaconsulting.pl możesz kontrolować podatki, oni na pewno się na tym znają bardziej niż ktokolwiek
lajlaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 19:14   #13
Monilli
Raczkowanie
 
Avatar Monilli
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wichrowe Wzgórza
Wiadomości: 296
Dot.: własny biznes za granicą???

Odwiedzialam stronkę Norwegia Consulting i maja bardzo bogatą ofertę znalazlam rowniez dobre opninie na temat tej firmy wiec mysle ze warto podjąć wspolprace
__________________
1.04.2014 olejkuję paznokcie
21.09.2012 zaręczyny
18.06.2016
Monilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 13:27   #14
BieganieMagdy
Raczkowanie
 
Avatar BieganieMagdy
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Zawiercie
Wiadomości: 57
Send a message via Skype™ to BieganieMagdy
Dot.: własny biznes za granicą???

Fajna strona, oznacza to ze Polaków chcących otworzyć własny biznes w Norwegii przybywa. Mamy tam juz przyjaciół, którzy prowadzą różne biznesu ( firmę budowlana, transportowo-uslugowa i rękodzieło.) i są zadowoleni z jasności przepisów, ale jak to Polacy muszą na coś narzekać - opłaty transportowe itp.
__________________
Blog o bieganiu
http://bieganiemagdy.blogspot.com
Blog o e-marketingu
http://2becreative.pl
BieganieMagdy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 19:27   #15
Monilli
Raczkowanie
 
Avatar Monilli
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wichrowe Wzgórza
Wiadomości: 296
Dot.: własny biznes za granicą???

Cytat:
Napisane przez BieganieMagdy Pokaż wiadomość
Fajna strona, oznacza to ze Polaków chcących otworzyć własny biznes w Norwegii przybywa. Mamy tam juz przyjaciół, którzy prowadzą różne biznesu ( firmę budowlana, transportowo-uslugowa i rękodzieło.) i są zadowoleni z jasności przepisów, ale jak to Polacy muszą na coś narzekać - opłaty transportowe itp.
Szkoda, ze w PL nie ma takiej checi otwierania firm:/ coz w Norwegii inne zasasy rozliczania podatkowego, VAT-u itp
__________________
1.04.2014 olejkuję paznokcie
21.09.2012 zaręczyny
18.06.2016
Monilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 13:11   #16
Elejn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 12
Dot.: własny biznes za granicą???

cały czas przekopuję internet w poszukiwaniu informacji na temat pracy i życia w Norwegii oraz wszystko o otwieraniu firmy jednoosobowej w Norwegii i dochodzę do wniosku , że emigracja i własny biznes za granicą nie są takie straszne no i fajnie, że istnieją firmy consultingowe, które pomagają ogarnąć temat, szczególnie jest to pomocne , kiedy nie zna się języka. A nawet jak się zna, to nie każdy musi się znać na Vatcie, Pitach i innych strasznych księgowych rzeczach
Elejn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 20:09   #17
lajlaxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 26
Dot.: własny biznes za granicą???

do odwaznych swiat należy jak to mowią i jak elejn, kiedy się decydujesz na ten krok? u mnie sytuacja w zyciu sie troche zmienila, narzeczony stracil prace..... i szczerze mowiac zaczelismy myslec o norwegii. wiec moze sie tam spotkamy
lajlaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 11:50   #18
Elejn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 12
Dot.: własny biznes za granicą???

Cytat:
Napisane przez lajlaxx Pokaż wiadomość
do odwaznych swiat należy jak to mowią i jak elejn, kiedy się decydujesz na ten krok? u mnie sytuacja w zyciu sie troche zmienila, narzeczony stracil prace..... i szczerze mowiac zaczelismy myslec o norwegii. wiec moze sie tam spotkamy

Przykro mi z powodu straty pracy Twojego narzeczonego, no ale nic nie dzieje się bez przyczyny, może warto pomyśleć nad wyjazdem. My wyruszamy po Wielkanocy. Trochę boję się ale i nie mogę się doczekać. zmiany, wielkie zmiany- to lubię
Elejn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 15:06   #19
Monilli
Raczkowanie
 
Avatar Monilli
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wichrowe Wzgórza
Wiadomości: 296
Dot.: własny biznes za granicą???

Cytat:
Napisane przez Elejn Pokaż wiadomość
Przykro mi z powodu straty pracy Twojego narzeczonego, no ale nic nie dzieje się bez przyczyny, może warto pomyśleć nad wyjazdem. My wyruszamy po Wielkanocy. Trochę boję się ale i nie mogę się doczekać. zmiany, wielkie zmiany- to lubię
Dziewczyny dajcie nac jak w Norwegii !
__________________
1.04.2014 olejkuję paznokcie
21.09.2012 zaręczyny
18.06.2016
Monilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-13, 15:21   #20
Nala123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 16
Dot.: własny biznes za granicą???

Hej dziewczyny skacząc trochę po internecie natrafiłam na ten wątek. Miałam ostatnio kilka ostrych "zakrętów" w życiu i potrzebuje chyba dużej zmiany jak tak czytam to, co piszecie, to opcja wyjazdu za granicę wydaje się całkiem ciekawą opcją..... piszecie akurat o Norwegii. Ciężko tam znaleźć pracę? Lepiej załatwić sobie coś wcześnie czy można jechać "w ciemno"??
Nala123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 16:36   #21
Monilli
Raczkowanie
 
Avatar Monilli
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wichrowe Wzgórza
Wiadomości: 296
Dot.: własny biznes za granicą???

Cytat:
Napisane przez Nala123 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny skacząc trochę po internecie natrafiłam na ten wątek. Miałam ostatnio kilka ostrych "zakrętów" w życiu i potrzebuje chyba dużej zmiany jak tak czytam to, co piszecie, to opcja wyjazdu za granicę wydaje się całkiem ciekawą opcją..... piszecie akurat o Norwegii. Ciężko tam znaleźć pracę? Lepiej załatwić sobie coś wcześnie czy można jechać "w ciemno"??
Hej
Czy ciezko.. wazne by znala jezyk angielski masz kogos w NO?
Zawsze możesz sie zwrocic do firm konsultingowych. Tutaj na wizazu polecjaja Norwegia consulting
__________________
1.04.2014 olejkuję paznokcie
21.09.2012 zaręczyny
18.06.2016
Monilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 09:51   #22
Nala123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 16
Dot.: własny biznes za granicą???

Angielski znam, mam tylko małe opory przed mówieniem, ale myślę, że sobie z tym poradzę wszystko jest do wyćwiczenia Nie, niestety nie mam nikogo w NO :/ hmm z tą firmą konsultingową to jest w sumie jakaś opcja nigdy nie patrzyłam pod tym kątem dzięki
Nala123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 10:10   #23
Monilli
Raczkowanie
 
Avatar Monilli
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wichrowe Wzgórza
Wiadomości: 296
Dot.: własny biznes za granicą???

Cytat:
Napisane przez Nala123 Pokaż wiadomość
Angielski znam, mam tylko małe opory przed mówieniem, ale myślę, że sobie z tym poradzę wszystko jest do wyćwiczenia Nie, niestety nie mam nikogo w NO :/ hmm z tą firmą konsultingową to jest w sumie jakaś opcja nigdy nie patrzyłam pod tym kątem dzięki
a powiedz do jakiego miasta się wybierasz? masz juz jakaś prace na oku ?
__________________
1.04.2014 olejkuję paznokcie
21.09.2012 zaręczyny
18.06.2016
Monilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 13:16   #24
olciszon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 3
Dot.: własny biznes za granicą???

Cytat:
Napisane przez Monilli Pokaż wiadomość
Szkoda, ze w PL nie ma takiej checi otwierania firm:/ coz w Norwegii inne zasasy rozliczania podatkowego, VAT-u itp
A możesz przybliżyć te zasady? Jak wysoki jest podatek VAT w Norwegii itd? Potrzebuję sprawdzonych informacji, bo zastanawiam się nad przeniesieniem biznesu do Norwegii. Mój mąż chce tam szukać pracy, a mi żal zostawiać tutaj pracę. Niestety, koszty utrzymania biznesu w Polsce są duże i sama z tego rodziny nie utzymam ;/ Z drugiej strony nie chcę siedzieć w Norwegii sama w domu.
olciszon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 13:43   #25
Nala123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 16
Dot.: własny biznes za granicą???

Cytat:
Napisane przez Monilli Pokaż wiadomość
a powiedz do jakiego miasta się wybierasz? masz juz jakaś prace na oku ?
Tak szczerze jeszcze nie wiem :/ nawet do końca nie jestem pewna czy to będzie Norwegia…. chociaż jak czytałam co piszecie, to wydaje się tam całkiem całkiem i widzę też, że wiele z Was ma tam również swój własny biznes… super ja też mam taki, na razie nieśmiały, pomysł na swój przyszły biznes….ale najpierw muszę troszkę popracować żeby zarobić na niego a powiedzcie, ciężko jest prowadzić biznes w Norwegii?
Nala123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 10:42   #26
Dona159
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 15
Dot.: własny biznes za granicą???

Cytat:
Napisane przez olciszon Pokaż wiadomość
A możesz przybliżyć te zasady? Jak wysoki jest podatek VAT w Norwegii itd? Potrzebuję sprawdzonych informacji, bo zastanawiam się nad przeniesieniem biznesu do Norwegii. Mój mąż chce tam szukać pracy, a mi żal zostawiać tutaj pracę. Niestety, koszty utrzymania biznesu w Polsce są duże i sama z tego rodziny nie utzymam ;/ Z drugiej strony nie chcę siedzieć w Norwegii sama w domu.
olciszon to tak naprawdę zależy od klasy podatkowej, do której zostaniesz zaliczona. jeżeli chcesz o tym poczytać to na portalu pol-nor w zakładce podatek jest to dość przystępnie opisane. Pomyśl nad otwarciem swojego biznesu w Norwegii, bo faktycznie siedzenie w domy nie jest fajną opcją... Daj znać co postanowiłaś

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Nala123 Pokaż wiadomość
Tak szczerze jeszcze nie wiem :/ nawet do końca nie jestem pewna czy to będzie Norwegia…. chociaż jak czytałam co piszecie, to wydaje się tam całkiem całkiem i widzę też, że wiele z Was ma tam również swój własny biznes… super ja też mam taki, na razie nieśmiały, pomysł na swój przyszły biznes….ale najpierw muszę troszkę popracować żeby zarobić na niego a powiedzcie, ciężko jest prowadzić biznes w Norwegii?
czy ciężko?? W Norwegii na pewno nie ma takiego bałaganu w urzędach jak u nas i wiele rzeczy można załatwić przez internet zresztą są polskie firmy konsultingowe, które pomagają w całej księgowości w Norwegii, m.in. zakładanie firmy, liczenie podatku VAT itp. To jest duży plus, bo nie każdy się na tym zna. A własny biznes to dobry pomysł, zawsze to pracujesz na siebie A co myślałaś żeby otworzyć?
Dona159 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 16:03   #27
Monilli
Raczkowanie
 
Avatar Monilli
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wichrowe Wzgórza
Wiadomości: 296
Dot.: własny biznes za granicą???

Cytat:
Napisane przez Nala123 Pokaż wiadomość
Tak szczerze jeszcze nie wiem :/ nawet do końca nie jestem pewna czy to będzie Norwegia…. chociaż jak czytałam co piszecie, to wydaje się tam całkiem całkiem i widzę też, że wiele z Was ma tam również swój własny biznes… super ja też mam taki, na razie nieśmiały, pomysł na swój przyszły biznes….ale najpierw muszę troszkę popracować żeby zarobić na niego a powiedzcie, ciężko jest prowadzić biznes w Norwegii?
Ja jestem na poziomie biznes-planu
Jaki to pomysl pochwal sie
__________________
1.04.2014 olejkuję paznokcie
21.09.2012 zaręczyny
18.06.2016
Monilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 15:24   #28
olciszon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 3
Dot.: własny biznes za granicą???

Wyjeżdżamy. Klamka zapadła. Mąż dostał dobrą pracę, a ja zaczęłam czytać info ze strony Pol-Nor.com i myślę, że zdecyduję się na przeniesienie biznesu
olciszon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 18:16   #29
Nala123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 16
Dot.: własny biznes za granicą???

Myślałam o takiej niedużej, klimatycznej kawiarni z domowymi ciastami, deserami i babeczkami i oczywiście pyyyyyszną i aromatyczną kawą gdzieś czytałam, ze Norwedzy są na drugim miejscu w Europie pod względem ilości wypijanej kawy na jednego mieszkańca :P tylko muszę mieć kapitał.... dlatego najpierw chciałam troszkę popracować Myślicie, że to dobry pomysł? ma to szanse wypalić?
Nala123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-21, 09:30   #30
Monilli
Raczkowanie
 
Avatar Monilli
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wichrowe Wzgórza
Wiadomości: 296
Dot.: własny biznes za granicą???

Cytat:
Napisane przez Nala123 Pokaż wiadomość
Myślałam o takiej niedużej, klimatycznej kawiarni z domowymi ciastami, deserami i babeczkami i oczywiście pyyyyyszną i aromatyczną kawą gdzieś czytałam, ze Norwedzy są na drugim miejscu w Europie pod względem ilości wypijanej kawy na jednego mieszkańca :P tylko muszę mieć kapitał.... dlatego najpierw chciałam troszkę popracować Myślicie, że to dobry pomysł? ma to szanse wypalić?
Warto sprobwac najwazniejsze bys miala jakis swoj kapital jak piszesz a w prowadzeniu biznesu napewno pomoze Ci firma consultingowa
__________________
1.04.2014 olejkuję paznokcie
21.09.2012 zaręczyny
18.06.2016
Monilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-30 15:10:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:45.