Kuchnia dla Nas100latków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-07, 14:04   #1
Nusiak007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: JLC WrocloVe
Wiadomości: 2
Smile

Kuchnia dla Nas100latków


Helołł

Hmm ... Od dzisiaj chciałabym zacząć coś gotować
nie jest to moja dobra strona , więc w sumie proszę o pomoc
Znacie jakieś proste , smaczne dania ?
Z góry thx : cmok:
Nusiak007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 14:07   #2
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Kuchnia dla Nas100latków

Tytuł bez udziwnień brzmi 'Kuchnia dla nastolatków', tak?

Nie wiedziałam, że nastolatki potrzebują specjalnych potraw Ale jeśli chodzi o łatwe i szybkie danka, to polecam naleśniki - banalnie proste, zdrowe i można je jeść na milion sposobów
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 16:12   #3
gitarowa666
Raczkowanie
 
Avatar gitarowa666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Rawicz
Wiadomości: 33
Dot.: Kuchnia dla Nas100latków

hmmm ja uwielbiam gotowac ..mam 14 lat ;0 mam i tata późno wracają z pracy więc w ramach niespodzianki często coś pichcę na obiad lub kolacje . Moim ulubionymi daniami sa dania jarskie...nie lubię za bvardzo mięsa ;/ polecam dania :
RYŻ NA SŁODKO
składniki: ryż biały, cukier, smietana 12%, cynamon
Przygotiowanie: [jest banalnie proste] ugotowany ryż wsypac do miseczki, dodac 5 łyżeczek cukru, polac śmietaną i dodac szczypte cynamony. Wszystko razem wymieszac i gotowe !

SAŁATKA OWOCOWA
Składniki: 3 czerwone jabłka, 1 gruszka, 1 duża brzoskwinia z syropu, 3 mandarynki, 3 łyżki rodzynek, 3 łyżki posiekanych orzechów laskowych, 1 łyżeczka cukru, 3 łyżki soku z cytryny, szczypta soli.
Przygotowanie: Rodzynki namoczyc w 2-3 łyżkach ciepłej wody. Jabłko,gruszke i brzoskwinię pokroic w kostki. Cząstki mandarynek przekroic na pół. Wszystkie składniki wszucic do miseczki, skropic sokiem z cytryny, dodac rodzynki, orzechy i sól, posypac cukrem, wymieszac i gotowe!

CIASTECZKA Z SERKIEM
Składniki: 2 szklanki mąki, 1 kostka masła, 1 serek homogenizowany.
Przygotowanie: wszystkie składniki ugniesc, wałkowac. Wyciąc kółka, kwadraty... [jak kto chce] można również je nafaszerowac [np. jabłkami, brzoskwinia] piec 30 min w 180 stopniach.

Przepis na ciasteczka pochodzi z ksiąki kucharskiej "Nowoczesne Gotowanie"


Smacznego!

to były chyba najprostsze przepisy jakie znam, jesli chce ktoś jakies inne [na daną okzje] przepisy to pytac

Edytowane przez gitarowa666
Czas edycji: 2008-02-08 o 20:40
gitarowa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 09:14   #4
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Kuchnia dla Nas100latków

Cytat:
Napisane przez Ludowa Pokaż wiadomość
Tytuł bez udziwnień brzmi 'Kuchnia dla nastolatków', tak?

Nie wiedziałam, że nastolatki potrzebują specjalnych potraw Ale jeśli chodzi o łatwe i szybkie danka, to polecam naleśniki - banalnie proste, zdrowe i można je jeść na milion sposobów
niby banalanie proste, ale nie umiem robic tzn umiem przygotowac farsz, ale ciasta nigdy nie probowalam robic ale skoro omleta umiem zrobic to i z nalesnikami pewnie niemialabym problemu, ale ja w to bawic nie bede
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 10:50   #5
can't be perfect
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 771
Dot.: Kuchnia dla Nas100latków

Cytat:
Napisane przez gitarowa666 Pokaż wiadomość
CIASTECZKA Z SERKIEM
Składniki: 2 szklanki mąki, 1 kostka masła, 1 serek homogenizowany.
Przygotowanie: wszystkie składniki ugniesc, wałkowac. Wyciąc kółka, kwadraty... [jak kto chce] można również je nafaszerowac [np. jabłkami, brzoskwinia] piec 30 min w 180 stopniach.
zainteresowały mnie te ciasteczka chyba je wypróbuję. wydają się banalnie prosteja raczej wolę gotowac niż piec jakieś ciasta ciasteczka, bo nie jestem w tym dobra. czyli te wszystkie skłaniki wystarczą tak?a serek homogenizowany mozna dać jakiś smakowy czy taki zwykły.i czy 2 szkl mąki wystarczą na tą 1 kostkę masła, czy dac na oko żeby wszystko się trzymało kupy?sorki za takie pytania ale jestem w tym temacie zielona. tto może podasz jeszcze jakieś przepisy na proste ciasteczka?
can't be perfect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 14:28   #6
gitarowa666
Raczkowanie
 
Avatar gitarowa666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Rawicz
Wiadomości: 33
Tak, ciasteczka proste...a najlepiej smakuja z farszem jabłkowym : 3 jabłka, szczypta cynamonu.
Przygotowanie: jabłka pokroic w drobna kosteczke dodac cynamon wymieszac. I gotowe

Cytat:
Napisane przez can't be perfect Pokaż wiadomość
tto może podasz jeszcze jakieś przepisy na proste ciasteczka?

Jasne jasne że podam prosze bardzo! :

Ciastka maślane

Produkty: 25 dag mąki pszennej,30 dag mąki kukurydzianej,25 dag cukru pudru, 35 dag masła, 5 żółtek, 2 jajka, 2 łyżki masła do posmarowania blachy, cukier puder do posypania ciasteczek

Sposób przyrządzenia : Masło utrzyj z cukrem pudrem oraz żółtkami i jajkami. Ciągle ucierając, dodawaj po łyżce oba rodzaje mąki. Masę przełóż do szprycki i wyciskaj zgrabne ciasteczka w kształcie małej litery ?I?. Ułóż je na blasze posmarowanej masłem, piecz 10 minut w temp. 200°C. Po upieczeniu posyp cukrem pudrem. I gotowe!
(naprawde bardzo proste )


Ciastka kruche
Produkty: 480 g mąki, 250 g masła, 140 g cukru pudru, 1 jajko, cytryna, sól, aromat waniliowy.

Sposób Przyrządzenia: Przesyp przez sito mąkę i cukier puder. Dodaj masło o tem. pokojowej, odrobinę soli, jajko, zapach waniliowy i startą skórkę cytryny.Wolno wymieszaj wszystko aż do uzyskania jednolitej masy. Pozostaw ją w lodówce przynajmniej godzinę. Potem włóż ciasto do kartonowych foremek. Po chwili delikatnie zdejmij kartoniki i włóż ciastka do pieca. Gotowe !


Kokosanki
Produkty: 3 białka, 1 łyżka cukru, po kilka kropli olejku waniliowego i migdałowego, 1 szklanka wiórków kokosowych, sól, masło i mąka do formy

Sposób: Rozgrzej piekarnik do temperatury 150 stopni. Blachę nasmaruj masłem, wyłóż folią, a folię jeszcze nasmaruj masłem i oprósz mąką. Ubij mikserem białko z cukrem, olejkami i szczyptą soli, dodaj wiórki kokosowe i wymieszaj. Z masy uformuj ciasteczka na blasze (mogą być okrągłe lub podłużne), piecz jakieś 15-20 minut na złoty kolor. Ciastka zdejmij z blachy razem z folią, a gdy całkowicie ostygną, ostrożnie je poodrywaj. Możesz udekorować je paseczkami rozpuszczonej gorzkiej czekolady. ( to moje ulubione ciasteczka uwielbiam je przyrządzac i jesc )

To chyba na tyle .... to są najlepsze, najprostsze moim zdaniem i najpyszniejsze ciastka chociaz maslane maja podobny smak do kruchych Pozdrawiam i SMACZNEGO!

Aha i jeszcze zapomniałam o tej mace z kostka margaryni i serku ... no więc tak: ja taki przepis znalazłam w książce kucharskiej ale rzeczywiscie mąki mi nie starczyło także lepiej dodac tak że by ciasto sie trzymało a serek mozna dac jaki sie chce ( jesli chodzi o smak) ale ja dałam waniliowy , co dodało aromatu wanilii i wydaje mi sie że chyba był lepszy

Przepisy ze strony www.kuchnia.gazeta.pl

Edytowane przez gitarowa666
Czas edycji: 2008-02-08 o 20:19
gitarowa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 15:08   #7
can't be perfect
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 771
Dot.: Kuchnia dla Nas100latków

Cytat:
Napisane przez gitarowa666 Pokaż wiadomość
Aha i jeszcze zapomniałam o tej mace z kostka margaryni i serku ... no więc tak: ja taki przepis znalazłam w książce kucharskiej ale rzeczywiscie mąki mi nie starczyło także lepiej dodac tak że by ciasto sie trzymało a serek mozna dac jaki sie chce ( jesli chodzi o smak) ale ja dałam waniliowy , co dodało aromatu wanilii i wydaje mi sie że chyba był lepszy
czyli masło czy margaryna?? bo w przepisie napisalas masło a teraz jest margaryna
can't be perfect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-08, 18:53   #8
gitarowa666
Raczkowanie
 
Avatar gitarowa666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Rawicz
Wiadomości: 33
Dot.: Kuchnia dla Nas100latków

ajc pomyliło mi się masło oczywiscie ma byc sorki za bład xD
Pozdrawiam
gitarowa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 19:27   #9
naciqKrk
Raczkowanie
 
Avatar naciqKrk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 141
Dot.: Kuchnia dla Nas100latków

Hej po 1 to fajnie, że powstał ten wątek wreszcie coś o gotowaniu w prosty i pyszny sposób.. Ja sama jeszcze nie upichciłam nic specjalnego : racuszki , gofry , sałatki , jajecznica. Liczę , że Wasze przepisy mnie jakoś poruszą do gotowania. Po 2 ma ktoś z was jakiś dobry , sprawdzony przepis oponki i kopytka ? Wiem , że są one proste w przygotowaniu mama i ciocia często je robią ale chce jutro sama spróbować. Troszkę sie obawiam .. ostatnio zrobiłam na Wigilie kompot z suszu..^ tak tak ten który wszyscy tak uwielbiamy . I nie wiem czy to z grzeczności czy coś ale wypili 2 dzbanki.. Może rzeczywiście mi wyszedł ok. Albo mamie rybka za słona..:P
__________________
mój nick to jedynie wybryk młodości
naciqKrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 19:44   #10
gitarowa666
Raczkowanie
 
Avatar gitarowa666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Rawicz
Wiadomości: 33
Dot.: Kuchnia dla Nas100latków

hmmm...Kopytka i racuszi?? służe pomocą :


Kopytka

Produkty: ok. 500g gotowanych ziemniaków, 200-300 g mąki pszennej ( musisz dodac tyle zeby ciasto sie trzymało ), 40g maki ziemniaczanej, 1 jajo, 10 g oleju.
Przepis mojej mamy

Sposób: Wszystkei składniki ugnieśc, uformowac wałeczki i pokroic na kluski. Gotowac w osolonej wodzie ok 10 min. I gotowe!



Racuchy
Produkty: 500g twarogu, 2 jaja, 40g masłą o temp. pokojowej, 100g maki, sól do smaku, 80g cukru, 1 łyżeczka proszku do pieczenia.

Sposób: Cukier zmielic( lub poprostu dac cukier-puder). do miski wbic jaja, masło i ten cukier-puder (zmielony wczesniej tamten cukier ). Ucierac wszystko. Dodac pozostałe składniki, dobrze wyrabiac. Na rozgrzany tłuszcz kłaśc łyżką racuchy, smazyc z obu stron na złocisty kolor

Przepisy z ksiązki kucharskiej "Nowoczesne gotowanie"


SMACZNEGO!

Edytowane przez gitarowa666
Czas edycji: 2008-02-08 o 20:38
gitarowa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 19:50   #11
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Kuchnia dla Nas100latków

Gitarowa pragne tylko przypomniec ze zgodnie z regulaminem forum musisz podawac link do strony ew inne źródlo pochodzenia przepisu.
I korzystaj z funkcji multicytowania

Skorzystaj z edycji i uzupelnij swoje posty !
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-08, 20:01   #12
gitarowa666
Raczkowanie
 
Avatar gitarowa666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Rawicz
Wiadomości: 33
Dot.: Kuchnia dla Nas100latków

Kurcze przypomniał mi sie super przepis na ptysie...bo mam taka ochote. Ale nigdy całego nie zjadam po za słodko mi haha! oto przepis :


PTYSIE
produkty: ciasto [ 180g mąki, 80g masła, woda ( yyy...nom i tu nie umiem okreslic bo daje "na oko" dodajcie tak żeby ciasto wyszło w jednym kawłku heh ) 4 jaja, szczypta soli ] krem [ 500 ml śmietany 36%, cukier puder ( tutaj nie pamiętam nawet...ale to zalezy jak słodki chcecie krem ) ]
Sposób: Wodę z masłem i solą gotowac przez ok. 5 min, dodac mąkę ( nadaj gotując) mieszac cały czas aż bedzie szkliste. zdjąc z ognia, ostudzic, do zimego ciasta wbijac kolejno jaja, dobrze ucierac lub ugniatac ( jak kto woli) kiedy ciasto bedzie ee... takie dobre do fotmwania ( nie wiem czy mnie zrozumiał ktoś ? ). U formowac jak małe jabłka. wyłozyc na natłuszczoną blache i piec 20-30 min w temp 200 st. . Śmietanę ubic i dodac cukier. Upieczone ciasto na ptysie przekroic na pół i napełnic kremem ( ubitą śmietana z cukrem) .

Przepis pochodzi z ksiązki kucharskiej "Nowoczesne gotowanie" firmy VORWERK

SMACZNEGO!

Edytowane przez gitarowa666
Czas edycji: 2008-02-08 o 20:40
gitarowa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 20:05   #13
naciqKrk
Raczkowanie
 
Avatar naciqKrk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 141
Dot.: Kuchnia dla Nas100latków

Wielkie dzięki gitarowa666 napewno wykorzystam przepis i podzielę się na forum recenzją co mi wyszło .
__________________
mój nick to jedynie wybryk młodości
naciqKrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 20:06   #14
gitarowa666
Raczkowanie
 
Avatar gitarowa666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Rawicz
Wiadomości: 33
Dot.: Kuchnia dla Nas100latków

Cytat:
Napisane przez Nutka Pokaż wiadomość
Gitarowa pragne tylko przypomniec ze zgodnie z regulaminem forum musisz podawac link do strony ew inne źródlo pochodzenia przepisu.
I korzystaj z funkcji multicytowania

Skorzystaj z edycji i uzupelnij swoje posty !
Przepisy oprócz ciastek pochodza z Ksiązki kucharskiej "Nowoczesne gotowanie" a ciastka ( chodź mam podobny, prawie identyczny , własny przepis) ze strony www.kuchnia.gazeta.pl

Edytowane przez gitarowa666
Czas edycji: 2008-02-08 o 20:34
gitarowa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 20:11   #15
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Cytat:
Napisane przez gitarowa666 Pokaż wiadomość
Wszystkie przepisy które tu zamiesciłam pochodzą z mojej książki kucharskiej VORWERK A ciastka najzwyczajniej na swiecie nauczyła mnie robic mama Oto źródła z których korzystam

taaa np ten :


http://kuchnia.gazeta.pl/kuchnia/2,5..._PRZEPISY.html
http://kuchnia.gazeta.pl/kuchnia/2,5..._PRZEPISY.html
http://kuchnia.gazeta.pl/kuchnia/2,5..._PRZEPISY.html

Pragne jeszcze Cie poinformowac ,ze podajemy tu przepisy sprawdzone,dzielimy sie doświadczeniami i przepisami..funkcjie kopiuj -wklej tez mamy opanowaną
Prosze nie przysparzaj mi roboty popraw ładnie swoje posty bo bede musiała je osobiście "poprawic"
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 20:16   #16
naciqKrk
Raczkowanie
 
Avatar naciqKrk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 141
Dot.: Kuchnia dla Nas100latków

Aaa właśnie robił ktoś kiedyś w domu samemu gorącą czekoladę ? I co z tego wyszło. Mam ochotę na nią od dawna a te z automatów trudno podrobić. Niby automat JACOBS a jak kupie w paczuszce tej samej firmy i robię wg przepisu nie wychodzi to samo. Tamta automatowa zawsze lepsza.
__________________
mój nick to jedynie wybryk młodości
naciqKrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 20:22   #17
gitarowa666
Raczkowanie
 
Avatar gitarowa666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Rawicz
Wiadomości: 33
Dot.: Kuchnia dla Nas100latków

Cytat:
Napisane przez Nutka Pokaż wiadomość
taaa np ten :


http://kuchnia.gazeta.pl/kuchnia/2,5..._PRZEPISY.html
http://kuchnia.gazeta.pl/kuchnia/2,5..._PRZEPISY.html
http://kuchnia.gazeta.pl/kuchnia/2,5..._PRZEPISY.html

Pragne jeszcze Cie poinformowac ,ze podajemy tu przepisy sprawdzone,dzielimy sie doświadczeniami i przepisami..funkcjie kopiuj -wklej tez mamy opanowaną
Prosze nie przysparzaj mi roboty popraw ładnie swoje posty bo bede musiała je osobiście "poprawic"
Rzeczywiscie ale mam podobne, reszta jest z ksiązki sorki za kłopot
gitarowa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 20:26   #18
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Kuchnia dla Nas100latków

Prosze Cie ...Po prostu popraw!
Jutro rano zajrze i zobacze..uprzedzam
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 20:31   #19
gitarowa666
Raczkowanie
 
Avatar gitarowa666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Rawicz
Wiadomości: 33
Dot.: Kuchnia dla Nas100latków

Cytat:
Napisane przez naciqKrk Pokaż wiadomość
Aaa właśnie robił ktoś kiedyś w domu samemu gorącą czekoladę ? I co z tego wyszło. Mam ochotę na nią od dawna a te z automatów trudno podrobić. Niby automat JACOBS a jak kupie w paczuszce tej samej firmy i robię wg przepisu nie wychodzi to samo. Tamta automatowa zawsze lepsza.

Hmmm... wiesz co ja kiedyś eksperymentowałam z czekoladą na goraco i wyszła nawet...nawet.. ;] :


Czekolada na Gorąco
Produkty: ok. 700 ml mleka, 60-80 g bloku czekolady.

Sposób:czekolade zmielic i dodac do gotującego mleka , mieszac intensywnie aż do otrzymania konsystencji bez grudek czekolady
gitarowa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-08, 20:32   #20
naciqKrk
Raczkowanie
 
Avatar naciqKrk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 141
Dot.: Kuchnia dla Nas100latków

Aaa lecę spróbować akurat mam tam jakieś 2 tabliczki w szafie.
^^ Podziwiam ze wytrwałość i szybkość odpisywania na posty.:P
__________________
mój nick to jedynie wybryk młodości
naciqKrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 11:20   #21
naciqKrk
Raczkowanie
 
Avatar naciqKrk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 141
Dot.: Kuchnia dla Nas100latków

A spróbowałam..wyszła nawet okey..ale czekolada nie powinna mieć żadnych tam rodzynek czy bakalii moja miała i troszkę to zawadzało.
Dodałam około 500 ml mleka i 200ml słodkiej śmietanki, taka fajna się pianka wytworzyła. Tak, że polecam wszystkim na osłodę. Najlepiej czekolada mleczna albo może gorzka.
__________________
mój nick to jedynie wybryk młodości
naciqKrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 17:05   #22
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Kuchnia dla Nas100latków

Odświeżam Mam 13 lat i dzisiaj robiłam gofry
Wcześniej naleśniki,omlety,jajeczni ce...A teraz szukam przepisu na gulasz ,bo chce kiedys zaskoczyć rodziców z obiadkiem Ma ktoś przepis? Nie mogłam znaleźć
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 18:58   #23
naciqKrk
Raczkowanie
 
Avatar naciqKrk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 141
Dot.: Kuchnia dla Nas100latków

MmM i co dobre goferki wyszły?? Mi świetne wychodzą..szczególnie ten po lewej stronie..chyba coś nie tak z moją maszyną.:p Co do gulaszu to nie mam pojęcia..ale to tez zależy czy drobiowy czy cielęcy czy wieprzowy..\;p
__________________
mój nick to jedynie wybryk młodości
naciqKrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 17:54   #24
martusia2103
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 46
Dot.: Kuchnia dla Nas100latków

kochane a mozecie podac mi przepis na gory bo ja mam ale jakis taki nie za "fajny" bo te gorfy nawet nie podchodza do tych pysznych kupowanych ;p chcialabym sama robic takie dobre gofry ale brak porzadnego przepisu moze sie pochwilicie swoimi
pozdrawiam ;*
martusia2103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-24, 21:34   #25
Paulinka_S
S. Sssss. SSSSS.
 
Avatar Paulinka_S
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 125
Dot.: Kuchnia dla Nas100latków

Cytat:
Napisane przez martusia2103 Pokaż wiadomość
kochane a mozecie podac mi przepis na gory bo ja mam ale jakis taki nie za "fajny" bo te gorfy nawet nie podchodza do tych pysznych kupowanych ;p chcialabym sama robic takie dobre gofry ale brak porzadnego przepisu moze sie pochwilicie swoimi
pozdrawiam ;*
ja mam swietny przepis na gofry-bardzo tłuste ale pyszne! i najlepsze same bez żadnych dodatków tylko nie wiem gdzie ja ten przepis mam... poszukam
__________________


Paulinka_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 18:13   #26
martusia2103
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 46
Dot.: Kuchnia dla Nas100latków

o bylabym bardzo wdzieczna
Cytat:
Napisane przez Paulinka_S Pokaż wiadomość
ja mam swietny przepis na gofry-bardzo tłuste ale pyszne! i najlepsze same bez żadnych dodatków tylko nie wiem gdzie ja ten przepis mam... poszukam
martusia2103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 14:57   #27
imposing
Rozeznanie
 
Avatar imposing
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 707
Dot.: Kuchnia dla Nas100latków

A nie łatwiej i szybciej wykorzystać takie gotowe ciasto do gofrów? Są w sklepach. Wystarczy tylko dolać mleko, pomieszać z tym proszkiem i wlać do gofrownicy. Próbowałyście czegoś takiego?
imposing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 17:28   #28
efffkas
Raczkowanie
 
Avatar efffkas
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 241
Dot.: Kuchnia dla Nas100latków

cześć ja też jestem nastolatką i lubię eksperymentować w kuchni czasami polecam Wam wszystkim stronę www.cincin.cc
tam są wspaniałe przepisy od użytkowników
efffkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 19:52   #29
igusia13
Wtajemniczenie
 
Avatar igusia13
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 476
Dot.: Kuchnia dla Nas100latków

Cytat:
Napisane przez imposing Pokaż wiadomość
A nie łatwiej i szybciej wykorzystać takie gotowe ciasto do gofrów? Są w sklepach. Wystarczy tylko dolać mleko, pomieszać z tym proszkiem i wlać do gofrownicy. Próbowałyście czegoś takiego?
Nie bylabym pewna ale jak ktos probowal to czekam na opinię
igusia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 08:51   #30
naciqKrk
Raczkowanie
 
Avatar naciqKrk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 141
Dot.: Kuchnia dla Nas100latków

Z gotowego ciasta nigdy nie powstaną
prawdziwe , pyszne gofry.
ale jeżeli to kogoś zadowala to nie widzę problemu :P
__________________
mój nick to jedynie wybryk młodości
naciqKrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:30.